Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Działacz

Dobry wieczór : Chciałem zapytać się o to czy: związki w spółce działają prężnie i czy warto do nich przynależeć ? Proszę o rzetelną odpowiedź. PS. Właśnie złożyłem papiery na mechanika. pozdrawiam : Konrad K.

Józik

Witam, czy w firmie panuje rodzinna atmosfera i czy można się poczuć "jak w domu"???? pozdr. Józik.P

Czester

Mam pytanie Robię teraz w PR Ile u was idzie wyciągnąć jako rewident? Chce zmienić robotę i myśle o kś

En57
@Czester

Zle ci w Pr?

Słuchacz

Walnij maila bezpośrednio do Prezeska albo w ogóle omiń drogę i wal śmiało skargę do Urzędu Marszałkowskiego,na ich stronie wszystko napisali co zrobić z problemami w spółkach podległych Marszałkowi...a zapewne nie ucieszyłby się z informacji,iz w spółce KŚ prezes nie wie co u niego sie dzieje albo nie daj Bóg uprawia się kolesiostwo.... myśle że wielu tylko czyha na taką posadę :)

hehe
@Słuchacz

ten portal jest chyba przekupiony przez wladze kls, ze usuwaja takie wpisy

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
walerkaerka

Witam. Chciałabym aplikować na stanowisko sprzedawcy biletów w KŚ, doświadczenie handlowe mam. Również skończyłam technikum handlowe, jednak w lipcu skończyłam dopiero 22 lata i nigdy wcześniej nie pracowałam w zadnej innej sieci pociagow. Czy sa realne szanse na przyjecie? Pozdrawiam

walerkaerka

Nie pytam sie gdzie wiecej zarobie, a czy sa realne szanse na przyjecie.

walerkaerka

Eh aż tak? Od dziecka kocham pociagi i zawsze chciałam pracować na kolei, może nie jako kasjerka, ale nie widze rekrutacji na konduktora a znów na inne stanowiska mam za słaby wzrok. Bardzo smuci mnie to co tu piszecie.

Kolejorz
@walerkaerka

Szkoda marnować zdrowie dla tej spółki na jakiekolwiek stanowisko, szefostwo ma ciebie gdzieś ,jesteś nikim a robota ciężka i bez poszanowania. Lepiej wyjdziesz na tym jak zatrudnisz się w Biedronce a przed i po pracą popatrzysz z daleka na pociąg . Proponuję kiedyś wybrać się na Dworzec Gł.do Katowic,często można spotkać oczekujących konduktorów i kierowników pociągów w peronach , potwierdzą te słowa.

@walerkaerka

Spróbuj jako kasjerka do intercity . Tam przynajmniej dostaniesz ulgę kolejowa .

@Piotrek

Jestem na bieżąco z ogłoszeniami icc jak i plk, na chwile obecną nie rekrutują na stanowisko kasjerek ani konduktorów

@walerkaerka

No to próbuj do KŚ . Jeśli Cię zatrudnia to zawsze ewentualnie potem możesz odejść do innej spółki. Skoro Ci tak bardzo zależy żeby pracować na kolei to aplikuj do KŚ ,jeśli Cię zatrudnia do zdobędziesz jakieś doświadczenie i potem będzie Ci łatwiej w innej firmie. I nie miej w razie czego żadnych sentymentów ,w kolejkach śląskich i tak nikt Cię nie doceni !

boki zrywać

Witam, widać, że nawet w tym wypadku koleje śląskie mają wielkie opóźnienia... Otóż pierwszego kwietnia zrobili nam wczoraj... Jak spojrzałem na wypłatę. Moja żona na kasie w biedronce zarobiła więcej ode mnie. Posiadając taką ilość uprawnień, wieczne godzenie się na zmiany w planie, na które nie mam obowiązku się godzić widzę w końcu się odwdzięczyło. Nie jest mi już nawet przykro, nie czuję już nawet zażenowania - po prostu chce mi się płakać. Chyba muszę się bardzo uśmiechnąć do małżonki... może załatwi mi pracę na kasie i zarobię godne pieniądze w aktualnych czasach. Bez pozdrowień.

Damian

Dokładnie, parobki nie burzyć mi sie tu. Jak to mówi Prezes w kuluarach, cieszcie sie że robote macie, że dzięki niemu i innym nie było zwolnień, on z pensji kilkunastu tysięcy złotych też ma zmniejszona wypłatę o 3 % i nie ma premii hahahaha...a wy robole walić nocki ,po 12h , świątki piątki i nocne wstawanie przed świtem....Pracownicy z Biedrony,Lidla się śmieją z Was !!!! Brawo....

GLA

Żal to patrzeć na tych ,którzy tylko marudzą i chodzą dalej bez przeszkód do pracy i są na każde zawołanie ! Już dawno to powinno pierd...ale dzięki naszym kolegom wszystko się trzyma kupy i jakoś to leci...osobiście wypunktuje kolesi co w twarz będą mi narzekać a robią dalej za sługusów władzy która ma głęboko obniżenie pensji i brak premii...zarabiamy mniej a za koszyk w Auchan płacimy więcej...a to początek bo jak zauważyli frajerów to nic sie nie zmieni.(usunięte przez administratora)

Zdołowany

Pocieszyć Was? Proponuję zajrzeć lub podpytać jakie są grupy zaszeregowania i ile maja biura miesięcznie , specjaliści ,starsi specjaliści i tym podobni,których jak wiecie w budynkach jest MNÓSTWO !!! A potem spójrzcie na dzisiejszą wypłatę ! Żenada ....ale ja akurat nie jestem tutaj(usunięte przez administratora) , od tygodnia rozglądam się za ofertami i kilka jest atrakcyjniejszych od tego co dziś zobaczyłem na koncie...powodzenia reszcie....róbcie dalej na Prezesa i świtę....

Mikołaj

Jak tam nastroje przed wypłatą? Toż to już w poniedziałek. Doczekać się nie mogę tej jałmużny. Na stronie urzędu Wojewódzkiego dostępne są oświadczenia majątkowe osób ważnych i ważniejszych. M. in. Prezesa naszego "kochanego". Powiem szczerze, biedy tam nie ma. Można żyć spokojnie bez premii z obniżonym wynagrodzeniem....... Miłego weekendu

@Mikołaj

Ja na miejscu marszałka i zarządu obniżył bym zarobki to 2600 brutto..Związki podpiszą zgodę ,w końcu koledzy i koleżanki związkowcy chcą zachować stołki dla swoich...Wstyd koledzy i koleżanki pracownicy ,pokorą nic ugrać nie można !

Witajcie ludzie. Czy ktoś się może orientuje, czy na miód z pasiek kolei sląskich będzie zniżka pracownicza? ps. jak się w spółce rozmawia z ludźmi, to 90 procent twierdzi - noooo że miodu to tu nie ma, zwłaszcza za kadencji obecnego prezesa doktora inżyniera - no to prezes pscoły załatwił, oczywiście ogłosił to całemu światu i miód już jest. Proszę już nie narzekać! Na marginesie.... sam pomysł jest ok.

@pracownik

Nie narzekaj . Wszyscy są zadowoleni .Związkowcy promienieją. Pracownicy to tylko potrafią narzekać i dużo gadać. Żadnych realnych działań nie ma,i nie będzie. Zarząd powinien obniżyć pensje to stawki minimalnej i tak wszyscy pracownicy przyjmą to z pokorą a związkowcy podpiszą na dwie ręce !

Aleksander

Witam. Czy szykuje sie jakaś absencja?

@Aleksander

A z kim Ty chcesz niby coś zdziałać ? Pracownicy są mamieni przez związki ,głównie NSZZ że niby o 300 złotych do pensji walczą. Haha. Tylko że nikt nigdy tych pieniędzy nie zobaczy ale naiwnych którzy w to wierzą nie brakuje,więc pokornie będą udawać że wszystko ok.

Wesoło :)
@Piotrek

Widzę, że ludziom można zamknąć buzię za 300 zł... Porażka a jak to się ma drodzy pracownicy do Waszych poświęceń i tak jesteście okradani bo nie płacą Wam świąt... I robicie normalnie a oni się cieszą, że mają takich osłów.

Pracuś
@Wesoło :)

Weź się nie nakręcaj...czytam opinie codziennie i u mnie jak i u wielu kolegów z którymi mam kontakt morale spada cały czas, nic nie wiemy o podwyzkach a jeśli to będzie 300zl to niech sobie to w (usunięte przez administratora)...Każdy ma swoje sumienie i czas pokaże co zrobi..pewne kroki już wielu podjęlo,nie marnujcie czas na wypisywanie żalów tylko róbcie swoje ...warunki pracy stały się na telefon, codziennie prośby o zmianę grafiku i przyjście w dni wolne, co to jest??? Myslą ,że tu pracują zakonnicy bez rodzin ? Koniec tego..Od wielu lat szło się na rękę ale wiadomo za co a teraz? Powodzenia

@Pracuś

Ja uważam że ta niby walka o 300 złotych to ustawka zarządu że związkowcami z NSZZ żeby ostudzić nastroje...Ci ludzie w firmie Przewozy Regionalne stosowali te same sprytne sztuczki...

@Pracuś

Dobrze prawisz kolego. Ja tez nie słyszałem o żadnych 300 zl. A trochę sie kręcę tu i tam, więc to jest ściema..... Praca na telefon, pernamentne zmiany, Świątek, piątek w pracy. Jeszcze jak płacili nadgodziny, była premia to kazdy szedł, bo wiedzieliśmy, że za zarwane nocki i weekendy firma wynagradza to finansowo, ale teraz.... kiedy tego wszystkiego nie ma to lepiej noc przespać a weekend spędzić z rodziną. Ja przynajmniej tak robię..... Chociaż słyszę i wiem , ze są osoby, co sie zgadzają na wszelkie zamiany, przychodzą na tzw. dodatkowe niepłatne służby i liczą że za pół roku firma wypłaci. A za pół roku koleżanki i koledzy , to może zmienić sie prezydent, premier , rząd i władze województwa, a także dr inż. prezes spółki, razem ze swoimi zastępcami..... i zobaczycie pieniadze za nadgodziny jak (usunięte przez administratora)niebo....

Starszy maszynista
@Michał

Ja także nie zgadzam się na żadne zamiany, nie przychodzę do pracy ponad to co w grafiku. Wolę czas spędzić z rodziną. . Epicentrum epidemii spędziliśmy w pracy (nie zdalenie) bardzo narażając się na zakażenie, bo koleje śląskie jeździły. Ale kiedy wirus zaczął odpuszczać to spółka nam"podziękowała" obniżając wynagrodzeniem i premie. Fajnie nie? Ale na oklejanie 76-001 to pieniążki się znalazły!? Takie tam moje przemyślenia....i nie tylko moje.....

Mechanik z Krwi i Kości
@Starszy maszynista

I również ja nie zgadzam się na dzisiejsze realia. Chodzę na służby zgodnie z planem nic poza tym. Co w trawie piszczy nie wiem bo rzadko odwiedzam grupę ale wielu mi podobnych jest tego samego zdania. Może i będę ten najgorszy co się buntuje ale niech tylko odczuje na własnej skórze gorsze traktowanie,gorsze grafiki i wszelako rozumiejący mobbing to odrazu zgłoszę to odpowiednim służbom i instytucjom, i nie mam tu na myśli związków. Droga Władzo, zmiany w planie służb, zamiany, praca w nadgodzinach to tylko NASZA DOBRA WOLA a nie obowiązek! Do tej pory to działało ale skoro uważacie że będziemy pracować kosztem naszych rodzin, zdrowia.. to sie mylicie!

@Mechanik z Krwi i Kości

Niby tak źle ,tyle narzekań ,a jakoś nie ma masowych rezygnacji z przynależności do organizacji związkowych ! Czyli wszyscy pracownicy zadowoleni z decyzji zarządu i pracy oraz aktywności organizacji związkowych .

Zapytam
@Mechanik z Krwi i Kości

A jaką macie efektywność pracy? Tzn. czy wygląda to tak jak w fabryce że non stop praca i 15 min. przerwy na każde 4 godziny. Czy jest tak że jeździsz 3 godziny i na jakiejś stacji masz 1-2 godziny przerwy. Bo jak to pierwsze to rozumiem. Ale jak to drugie tzn. że macie bardzo niski współczynnik efektywności pracy.

Zapytam

Basik

Witam, jak wygląda praca na stanowisku kasjer stacjonarny? Może mi ktoś uchylić rąbka na temat tego stanowiska i płacy? Pozdrawiam.

@Basik

Pensja mniej niż aktualnie w Lidlu a nawet Biedronce. Żadnych premii. Miejsce pracy obszar województwa śląskiego więc teoretycznie będąc z okolic Katowic możesz wylądować gdzieś w Rybniku. Atmosfera w firmie fatalna. Mimo wszystko serdecznie zapraszamy .

Basik
@Piotrek

Wiesz ja teraz mam pracę odpowiedzialną mega a płacę jak najniższa krajowa. Jeśli mogę to proszę o kontakt na maila chciałabym troszkę wypytać w temacie pracy basik2812@interia.pl

@Basik

Aplikuj dziewczyno ! Jeśli wysokość płacy nie ma dla Ciebie znaczenia to wysyłaj CV. Na chwilę obecną w KŚ jest raczej tendencja że pracownicy odchodzą np. do PKP Intercity lub PLK. Tam wiele lepsze pensje,pakiet socjalny i ulga 99 procent na wszystkie pociągi,nawet pendolino .

Powstań

Czy Koleje Śląskie mogą uczcić Godzinę W sygnałami pociągowymi?

Andrzej.

Witam czy może mi ktoś odpowiedzieć konkretnie coś na temat pracy mistrza chodzi mi o warunki pracy ilu ludzi co to znaczy miejsce pracy teren województwa śląskiego,-konkretnie jakie miejscowości czy ich rzucają po różnych warsztatach nie tylko na Raciborskiej no i oczywiście ile zarabiają proszę o odpowiedż pracowników warsztatu.

Widz

Poczekaj poczekaj, za niedługo nie będzie miał kto mu robić przegląd i kto tym jeździć

Ślązak
@Widz

W tej chwili to nie istotne. Najważniejszy jest PR, żeby się na zewnątrz pokazać, jak to spólka prężnie funkcjonuje. A to że tu w środku jest taka......... to już mniejsza o to. Poza tym, od samego początku objęcia funkcji prezesa przez prezesa, mam nieodparte wrażenie, że chłop ma duże parcie na szkło.......

Na zakładzie
@Ślązak

Ooo widzę że niektórych boli że ktoś objął funkcje prezesa i niektórzy przeżyć tego nie mogą otóż prezes jest od tego żeby rządzić a my od tego żeby wsystsko grało technicznie jak się ktoś z tym nie chce zgodzić to po co sobie wybrał taki zawód trzeba było iść na prezesa

@Na zakładzie

Szkoda że ten prezes którego tak chwalisz nie reagował na wiele nadużyć w KŚ kiedy piastował stanowisko w urzędzie transportu kolejowego. ! Jeśli ten pan chce być medialny i występować w filmikach niech zgłosi się castingu na Bonda. Podobno szukają aktorów.

Andrzej.

Witam ponownie koledzy nie łudżcie się tak jest we wszystkich absolutnie spółkach czy to marszałkowskich czy zarządzanych przez powiaty gminy czy miejskie nie tylko u was zarobki liche robota w ruchu ciągłym czyli święta niedziele na 3 zmiany biura pełne specjalistów i starszych specjalistów często od spraw "daremnych i niepotrzebnych: bez konkretnych zakresów obowiązków praca w 2 a niekiedy i w3 miejscach często nawet na dyspozytorni choć żaden dyspozytor jeszcze nie przyszedł na warsztat a ty masz być multi pracownikiem czy u was są jakieś punkty naprawcze lub przeglądów bliżej Tarn-Gór i czy mistrzowie są też przerzucani to tam to tu- proszę o rzetelną odpowiedż mistrzów lub pracowników warsztatu.

Ślązak

Dzsiaj na Raciborskiej telewizja, fotoreporterzy.... piękny ten elf. Piękny. Symulator jeszcze fajniejszy. Tylko co z tego............

@Ślązak

No ,było pięknie. I przedstawiciel partii rządzącej !!! W tej firmie nigdy nie będzie lepiej. Polityka,związki,układy ,kolesie ...to będzie trwać dopóki pracownicy nie powiedzą stanowczo DOSYĆ ! A na to niestety się nie zanosi .

Andrzej.

Witam chciałbym aplikować w KS na stanowisko mistrza -proszę o rzetelną informację na temat warunków pracy,zakresu obowiązków czy to jest praca w Katowicach czy tzw. dzisiaj tu jutro tam? ilu ludzi ,brygad na zmianie i czy nie pracują mistrzowie za np.jako zaopatrzenie dział Bhp rozliczenia godzin itd itp.no i oczywiście zarobki prosił bym o szczerą odpowiedż pracowników warsztatowych lub mistrza może macie jakieś placówki bliżej Tarn-Gór. bo piszą miejsce pracy teren woj.śląskiego pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim warsztatowcom.

Prawdziwek

Oj widzę, że ostatnie posty to ewidentnie nie są od prawdziwych pracowników,ale to nieistotne Zarządzie.. życie wam wszystkim pokaże jak jest naprawde, dla niektórych z góry będzie za późno.. a my, których dotknęła sytuacja i którym nie podoba się to i owo w podejściu pracodawcy, róbmy swoje... to im pokaże prawdziwe nastroje...

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 217.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 6 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.