Opinie o TC DĘBICA S.A w Dębica

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TC DĘBICA S.A. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TC DĘBICA S.A o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TC DĘBICA S.A w Dębica

@Operator
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Witam. Jaką macie opinię na temat stanowiska Operator Pras w dziale PD ? Z tego co wiem robota od poniedziałku do piątku za minimalną, a jedynie dodatek nocny.

A nie będzie tak? Parę osób zwolnili, 90% osób z umową na czas określony nie dostało kolejnej umowy, poprzenosili na inne wydziały, liczą że przyjdzie brajanek po zawodówce i będzie pracował za 28 zł? Hehe dobre. Teraz młody jak nie zarobi na start 5 koła to nie będzie tu pracował w takim (usunięte przez administratora) Wieści się szybko rozchodzą po okolicy jak tu się traktuje ludzi. Więc twierdzenie że nie będzie miał kto pracować, jak najbardziej ma sens w tych czasach. Przyjdą wakacje, posypią się L4 jak co roku, szczególnie w weekend będą maszyny stały. Choćby nawet były nadliczbowe, to 300 h ambitni momen zrobią, zresztą i tych jest coraz mniej. Także wiwat kierownictwo!!!

Robol z BT3

A na mistrzówce BT3 ciemno. 6 osób. A jak dzwonisz do messa,albo o specyfikację ,to albo nie odbierają telefonu,albo każą Ci przyjść na mistrzówkę i samemu poszukać Tam jest przynajmniej o 3 osoby za dużo. Zwalnia się ludzi z produkcji,którzy pracują na tych (usunięte przez administratora)

Ile teraz dają nowym pracownikom? Tylko nie mówcie że sytuacja się powtarza z 2017 roku, że młodzi mają więcej niż pracownicy z większym stażem

@Andrzej

Dlatego jeszcze nie przyjmują żeby nie dostali podwyżki od kwietnia tej 1,96 to jest dla wszystkich będą przyjęcia od maja i pewnie od 28 złotych do góry to nie jest tak źle na początek

Wiocha

No liczą...., właśnie poszło info o następnej pożyczce do Goodyeara w wysokości 115 mln zł, łącznie pożyczyli im już na dzień dzisiejszy 710 mln zł...

@Wiocha

Masz rację poszła pożyczka jest na stronie giełdy papierów wartościowych w Śnieżce socjalny 2150 złotych na pracownika bez związków zawodowych zobaczymy ile u nas będzie

Tsaak

Niedlugo pojawia sie zeznania majtkowe wiec zobaczymy ile wasz zwiazkowiec na was zarobil w firmie

Piko
@Seba

U nas 1400 i 1600...Zwiazki wywalczyły obnizke...jak zawsze bez nich byłoby wiecej...

Co to jest te 13,1%? Od czego jest to liczone?

@Piko

Prawie masz rację i jeszcze będzie 600 złotych na święta oczywiście brutto w tym roku od socjalnego jest podatek

Coś o 13.70 czy 13.75 słyszałam. I "podobno" nie wliczają teraz chorobowych i nadgodzin.

113,0877%

Chorobowe nigdy nie było wliczane. Za to nadgodziny tak. Teraz to tylko się cieszyć że jeszcze jest 13stka, bo widząc obecne rządy, dąży się do jak największego minimalizowania nakładów finansowych na produkcję, w tym też na płace i benefity dla pracowników.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

6 marca dodano ogłoszenie że firma poszukuję operatorów produkcji opon. To w końcu nie ma pracy? Czy ludzie odchodzą za te śmieszne pieniądze?

Dzień dobry
Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Dzień dobry. Chciałbym zapytać, co się stało z naszym zakładowym miesięcznikiem? Dlaczego go już nie produkują? Zawsze czekałem na przepisy cioci krysi i krzyżówkę na końcu magazynu.

Milena
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Zlozmy wniosek o kupno opon. Chocby nie bylo nam trzeba. Np 14". To wplynie pozytywnie. Duzo nie kosztuje. Zalozymy do naszych aut gdy zuzyjemy obecne. Tez pytanie czy beda w tym roku organizowane zawody wedkarskie? Ile osob lowi? Inna pilna sprawa, wczasy zakladowe. Np na Balkany. Ja tam nigdy nie bylam a widac ze ludzie chca, podroż razem, ekipa z pracy, jak w Ameryce. Wspolny profil, fotki. Rozne pomysly warte zastanowienia. Bedzie info czy szukac z rodzina?

Robol z BT3

Co z tym postojem w marcu? Wie ktoś konkretnie? Wielu gdybie,ale nic konkretnego. Ponoć BT2 ma stać 3 szychty. Ale to pogłoski. A co z innymi wydziałami? I czym to będzie pokryte? Urlopami? No bo jeśli teraz wezmą urlop,to czym pokryją postój letni?

@Robol z BT3

Niech się w główkę uderzą z tym wolnym. Jak chcą, mogą mi płacić postojowe, łaski mi nie robią, urlopu nie oddam. Ch z wami, pajacami! Chora firma, chore ludzie. Niech przyjdzie dyrektor i mi to powie że będzie postój i mi zabiera urlop. Czas z tym chyba iść gdzieś dalej bo to się już chore robi. Robią z nami co im tylko pasuje.

Janek

Dlaczego uważasz że się przegrzał? Nie szkoda wam urlopu teraz? Nie lepiej zostawić sobie wolne na postój letni i na bieżące potrzeby wynikające z sytuacji życiowej?

Flip i Flap
@BT3

Mówimy mu, że to firma ze związkami ustala a nie on sobie sam? Czy dalej czekamy, aż wreszcie kulturalnie zamilknie choć na minutę jeden dzień i da komuś dojść do słowa żeby się czegoś właściwego dowiedzieć, zamiast siać zamęt? Chłopcze tam gdzie są związki to choćbyś do nich nie należał to samemu nic nie zrobisz. Skoro istnieją to one są twoim przedstawicielem przed pracodawcą od ustalania postoju. Dogadują się w twoim imieniu. Co ustalą to tak jakbyś się na to zgodził, nawet jeśli nie należysz, bo to dotyczy strategii firmy. Nie jest ona omawiana z poszczególnymi pracownikami z osobna a z zespołem do tego ustawowo przygotowanym. A ty się niepotrzebnie rzucasz. Twoje prywatne przekonania nikogo nie interesują. W firmie, w której nie ma związków ustalasz sam z pracodawcą czy podczas przestoju firmy udasz się na urlop lub innego rodzaju świadczenie. Słuchając cię codziennie mam wrażenie, że od lat gadasz co ci ślina na język przyniesie. Do byle kogo, za plecami, o byle kim, o byle czym. Do siebie też. Mawiali chrum chrum w kasztanach pod sosną. Dbaj o krupa.

BT3

Hehe, niewiele mnie interesują twoje przekonania w czystość intencji związków i zarządu. A jeszcze mniej mnie interesuje czy twierdzisz, że jedna osoba pisze pod wieloma nickami.

Bt2
@Flip i Flap

Pracownikowi za czas przestoju, czyli czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do pracy, a doznał przeszkód ze strony pracodawcy, należy się wynagrodzenie przestojowe.

@Bt2

Ale zakład przecież tego nie egzekwuje. Wysyła na urlop,mimo że nie ma prawa. Ale dobrze,że dałeś takie info,ludzie będą bardziej świadomi swoich praw

PK
@Bt2

To teraz idźcie to powiedzcie sowim liderom na mistrzówce a nie tak jak zwykle spuszone głowy i grzecznie lecicie do domku na własnym urlopie. Ja zostaje na pracach zastępczych, jak zostało by 1/3 ludzi na fabryce to skończyły by się te "postoje"

Wiocha
@PK

Nie ma żadnego postoju w marcu, nie piszcie bzdur!!!!

PanJarzynaZeSzczecina

Jak to jest ze szkoleniami? Kto ma szkolic na stanowisko, instruktor zawodu czy zwykly pracownik a instruktor kase weznie?! Gdzie takie cos mozna zglosic?!

Qwerty
@PanJarzynaZeSzczecina

Ta funkcja instruktora to też pic na wodę za 200 Zeta uzeraj się z młodym jak jeszcze kumaty to spoko jak tepok to pilnuj go jak małego dziecka i uwaga za 200 Zeta uuu

Jako być może potencjalny kandydat dopiero co tu wchodzę i tak naprawdę nie rozumiem tych kwestii finansowych, które tu przytaczacie, a przynajmniej nie chce się źle domyślać. Jak to będzie rzutowało na moje przyszłe warunki o ile się dostane?

Daj sobie spokój. Tutaj szkoda się przyjmować. Będziesz tyrał za najniższą krajową w weekendy i na nockach. I nie wolno ci nawet zachorować bo cię zaraz zwolnią. Wszędzie indziej dostaniesz taką kasę za robotę od poniedziałku do piątku.

Jan

Chcesz sobie zniszczyć kręgosłup ,nie mieć życia prywatnego -tyrając ponad siły za najniższą? To dawaj

Dawid

Pracowałem w różnych okolicznych firmach, w tym (usunięte przez administratora) też. I mogę stwierdzić że tutaj zarządzają chorzy ludzie, którzy mają za nic pracowników. Teraz pracuje od pn do pt za 4 tyś, mam czas dla rodziny. Pamiętaj, robota to nie wszystko. Czasu nie cofniesz, dzieci kiedyś Ci przypomną gdzie byłeś w nocy i w weekendy

@Dawid

Ile się osób zwolniło z tych co mają stawkę ta wyrównująca 25,25 do godziny chyba nikt ale narzekać to każdy potrafi

Bt3

Nic się w tej kwestii nie zmieni , dopóki załoga nie zbojkotuje i przestanie chodzić.

Darek

A co mam zrobić? Paść przed maszyną? Jest tylko 15 minut na posiłek, nie zdążę w tym czasie pójść zalać czajnik, zagotować wodę, zrobić herbatę i zjeść spokojnie dwie kanapki. Także chodzę, choć mnie szlag trafia, jak widzę cuchnące żarcie, którego nawet pies nie zeżre. Kilka razy już wypełniałem ankietę, odstawiałem (usunięte przez administratora) które dostałem i użeralem się z babkami wydającymi, ba, nawet dzwoniłem do menadżerki całej tej zastanej firmy Compass i z nią rozmawiałem. I co? Nadal(usunięte przez administratora)do jedzenia na W, szczególnie na 2 i 3 zmianach i w weekendy, ale teraz jak placków nie mają, to zamiast tego (usunięte przez administratora) na tzw W, wybieram za kasę z tzw R czyli przepustki. Zakład przynajmniej trochę oszczędzi.

@Darek

No to odpowiedź jest zawarta w wypowiedzi. Przecież prawie nikt nie wyrabia się w 15 min iść na stołówkę i zjeść, więc zabierając kanapki na pijalnię, również można iść na te 20 min. Nie wiem co ty byś chciał żreć, żeby się w 20 min nie wyrobić z herbatą

Robol z BT3

Trzeba wybierać i wyrzucić. Bo zakład płaci Compasowi za wydane posiłki. Ogrom załogi nie korzysta ze stołówki,wolą na Stomilance wybrać posiłki na eRKi . I zakład się cieszy,bo oszczędza na W

Jerzyk

Witam kiedy w marcu komisja rozpatruje zapomogi z zfśs kie ktoś może czy w połowie marca czy pod koniec

Luz

Jakie sa teraz dodatki za nocki soboty i niedziele?

@Luz

Nocne jest liczone 20 procent z najniższej krajowej od 5 złotych do 6 złotych zależy od miesiąca,a niedziela 75 procent stawki

Licz. Średnio 160-168 godzin po 27-28 zł Nocek jest 7-8 w miesiącu Świątecznych jest średnio 3 Sobota też 3 razy w miesiącu. Jak 4 zarobisz to max. A najniższa krajowa 3250 na rękę. Sens pracować na nocki i weekendy w pracy za 8 stówek więcej?

@.

Gdzie u żadnego prywaciarza nie dostajesz najniższej...zawsze dorzuca Ci te 400-500 zł. Czyli wychodzi 300 zł różnicy. Za prace świątek piątek nocka w bardzo szkodliwych warunkach

Witam mam pytanie czy ktos kto dostal nowa umowe na czas nieokreslony w 2023 lub 2024 dostal taka sama smieszna stawke godzinowa jak mial dotej pory na starej umowie??? Czy dostal jakis dodatek (podwyzke)??? Dziekuje za odpowiedzi

potwierdzam

grudzień 2012 - umowa na stałe - brak podwyżki. Czyli nic się nie zmieniło hehe

45t

Na bt2 to jest luz idź na wulkanizację lub walcownie tam zobaczysz w jakiej zadymie i zapyleniu ludzie robią chmura dymu i pylu

Dokładnie jest tyle odpisu na pracownika na fundusz socjalny 2417 zł na rok 2024

No właśnie dobrze mówisz przekaż to też na twoim wydziale przedstawicielom albo tym co będą startować do rady nadzorczej ale w tym roku od socjalnego jest podatek tak o ścisłość jak by co

Ralfik

Mozna by było na dwa razy podzielić socjalne to by nie było podatku a tak to powyzej 1000 jest podatek . Ale nasze zwiazki na pewno na to nie wpadną

R1977
@Ralfik

witam ile można zarobić jako operator produkcji i ciężka jest tam praca?

@R1977

Zarobki -najniższa krajowa +20% ,system 4 brygadowy czyli świątek piątek niedziela w pracy.... 7 dni pod rząd po czym 2 dni wolnego grafikowego... Czy jest ciężko? Jeśli masz zdrowy kręgosłup i chcesz go sobie zniszczyć to zapraszam.

zapomniales
@Jan

dodaj jeszcze pretensje kierownika o czasy i postoje i ze za duzo narobiles odpadu bo BT2 zrobilo wadliwe materialy ale to TY robisz odpad! wiec przyjmujac sie do nas robisz opony, wybraki, i odpad ktory do ciebie przychodzi ale jest twoj.

ABC

Wiadomo coś na temat 13stki ile procent dają?

Jacek

Wystarczy poszukać jak reguluje to prawo: " Jeśli chodzi o wysokość dodatkowego rocznego wynagrodzenia, to zostało ono szczegółowo określone w art. 4 ust. 1 wspomnianej ustawy. Zgodnie z nim trzynastka stanowi 8,5% sumy wynagrodzeń otrzymanych przez pracownika w ciągu danego roku kalendarzowego, za który taki dodatek przysługuje. Podczas sumowania przyjmuje się nie tylko pensję zasadniczą, ale też inne świadczenia ze stosunku pracy uwzględniane przy wyliczaniu ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy oraz wynagrodzenie urlopowe i wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. Podczas ustalania podstawy do naliczenia trzynastej pensji nie bierze się pod uwagę takich składników, jak wynagrodzenie i zasiłek za czas choroby, zasiłek macierzyński czy wynagrodzenie za urlop szkoleniowy." (usunięte przez administratora)

Max

Jak wynagrodzenie było przeciętne w gospodarce ponad 7 tyś podane przez GUS to odpis na fundusz socjalny 2600 złotych

@Max

I tak dostaniemy 1400 w czerwcu, a reszta pójdzie na zabawy związków i zarządu. Tak jak to było w tamtym roku na 125 lat Goodyear. W tym roku będą robić imprezy na odbudowę firmy. Guzik więcej dostaniecie niż niezbędne minimum

M
@Paweł

A jakie progi?

Ziutek

12,9 procent ustalone dziś na 15 marca na trzynastkę a we wrześniu 14 pensja podobno ma być

Kolbusz

12.9% twoich rocznych zarobków brutto.

Jacek
@Kolbusz

To jest niemożliwe że tyle dadzą. W zeszłym roku było 8,5% jak dla budżetówki, nie sądzę żeby teraz dali aż 4,4% więcej

12,5

(usunięte przez administratora) w 22 roku mialem z wyplat 45 tys na reke a trzynastki wyszlo 3,5 tys i tez bylo wtedy 12% oczywiscie w kadrach przeliczyla ze wszystko sie zgadza takze nie obliczajcie sobie kto wie ile

Kolbusz

Nie wiem czy nie odliczają jeszcze urlopów i dni chorobowych. Tylko same tzw czyste dni pracy. I od sumy dochodów rocznych x wskaźnik 12.9%.

@Kolbusz

Nadgodziny na pewno się liczą do tego. Premie, urlopy, poprzednia trzynastka się nie liczy

Max

Ile jest w tym roku socjalnego na pracownika wie ktoś

Zostaw merytoryczną opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

• Jak się pracuje w TC DĘBICA S.A?

Zobacz opinie na temat firmy TC DĘBICA S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TC DĘBICA S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1012, z czego 197 to opinie pozytywne, 174 to opinie negatywne, a 641 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TC DĘBICA S.A?

Kandydaci do pracy w TC DĘBICA S.A napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TC DĘBICA S.A