Adres: 1 Maja 1, 39-200 Dębica

2 1859 5651 5 1

Opinie o TC DĘBICA S.A

Filtruj opinie po kryteriach:

Wojtek

Jeśli uczę się zaocznie to jak jest z systemem 4 brygadowym?

Crazy

Czy zatrudniając się w Stomilu, można wybrać sobie dział i brygadę, czy jest ona narzucana odgórnie ???

Jarooo
@Crazy

Oczywiscie, dodatkowo możesz wybrać czy chcesz być na produkcji czy zostać kierownikiem.

@Jarooo

Dobrze, że napisałeś to odrazu o stanowisko dyrektora będę się starać

Miron
Nazwa działu: Produkcja

Wie ktoś czy można się ubiegać o podwyżkę po 3mies gdy przedłuża się umowę po powiem tak nie interesuje mnie ich widełki ja chce coś więcej mi nawet nie starcza do 1 same ciuchy to ponad 2 tys z Calvin Klein bluza kosztuje 350zl na promocji i jak tu żyć za co jeść jak oni takie niskie stawki proponują a robota jest ciężka i brudna. W Michelin dają dużo więcej kasy a tutaj takie ochlapy co to jest 17.20 na godzinę smiech i to jeszcze brutto jak pójdę do zaocznej szkoły i bd pracował na umowę zlecenie to dostanę 16zl netto i większości to postoje i nic nie zrobię a tutaj to jest kpina nawet na mtr nie mają 4tys tylko jakieś marne 3.5 tys

@Miron

Marna prowokacja. Ale odpowiem: nie, nie możesz. Im więcej was młodych się zwalnia tym lepiej dla nas. Żeby jeszcze związki były związkami...

Ksw
@.

Czy ja wiem ze jest lepiej

Wacek
@Miron

To na jakim wydziale robisz że Ci tak źle??

KSW

A tutaj masz rację co nowi to przychodzą tylko na chwilę mają w...... e na robotę patrzą w te telefony zamiast na materiał czy idealny, siedzą na koncowkach bo do przodu to by się odrazu zwolnili tak mówią, może jeden na 10 zostanie na bt2 to całkowicie mają wyj...., widać że przyszli tylko na chwilę,

Pavlo
@KSW

A co ty myślisz że za parę groszy ktoś się robotą będzie przejmował i tyrał jak głupi.

@Pavlo

Właśnie dawniej tak było, każdy kulił głowę i robił, bo bał się kierownika i o pracę. Pokolenie się zmienia i widać to chociażby po gościach którzy przychodzą na BT2. Młody chłop i robi na końcówce, dadzą go na odpowiedzialniejszą robotę albo tam gdzie za pracę odpowiada sam to leje wodę, bo wie że go przeniosą i nikt go nie zwolni.

Miras

Pavlo
@.

Dawniej to dawniej. Teraz jest teraz. Koniec z niewolnictwem, młodzi nie dadzą sobą pomiatać jak starsi i slusznie

bt3

mam takie odczucie że ci faceci co się teraz przyjmują pomału to chyba jacyś inni są.... nie wiem (usunięte przez administratora) jakieś wypudrowane itp do żadnej roboty się nie nadają i na stomil się pchają wypicowane jak gwiazdeczki cioty jak panienki i opony robić będą tu cza faceta facetem a nie takie cipeczki

Tak3Nie4
A
@bt3

No i co z tego jak i tak jest kryzys poudaje że nie da rady i tak go nie zwolnia a kase weźmie :)

@bt3

Nie są inni, takie pokolenie. Europeizujemy się, znaczy bierzemy przykład z zachodu co widać na każdym kroku. Dawniej facet był zaradny, wybiegany i miał jakieś pasje. Jak do wojska poszedł to go utemperowali, jak miał za dużo energii to na stadionie się wyszalał. Teraz mamy konsole, komputery, smartfony, spodnie rurki i włosy blond. A boiska likwidują i robią parkingi, bo nie ma kto z nich korzystać. Na wsi obory poprzerabiane na garaże, tam też coraz mniej chłopów jest z jajami.

Nowy
Nazwa działu: Produkcja

Cześć jestem nowym pracownikiem stomilu czy mogę się iść już umyć o 13.30 czy to bd lekkie przegięcie?

Janek
@Nowy

Możesz iść nawet o 12, tylko co na to reszta, ktoś będzie musiał za ciebie pracować.

@Nowy

Nie nie możesz, co za głupie pytanie... Pracujesz od do tak jak masz w umowie. Czego wy ludzie nie rozumiecie?

@Nowy

co za głąb, zwolnij się już

J
@bt3

Przeciez niektórzy też schodzą o 13.45 żeby się umyć to o co chodzi?

Adam
Nazwa działu: Produkcja

Jutro rozpoczynam 1 dzien szkolenia bhp co jeśli nie spodoba mi się praca czy mogę nieprzyjsc bez konfekwecji?

Mało
@Adam

Mówisz,że praca nie spełnia twoich oczekiwań i rezygnujesz od teraz. A gdyby ktoś się stawiał to piszesz od ręki wypowiedzenie.

gonzo

Jakie szkoły i kwalifikacje trza mieć zeby być portierem w stomilu?

Tak125Nie5
Biurowy
@gonzo

Stopień niepełnosprawności najlepiej znaczny z powodu choroby umysłowej. Np.depresja. wtedy pracodawca dostaje miesięcznie na takiego pracownika z PEFRONu 2300zł,a płaci mu 1500zł.

Tak181Nie3
@Biurowy

Żartujesz czy mówisz poważnie?

Tak67Nie3
Biurowy
@gonzo

Poważnie. Jeśli myślisz o pracy w ochronie to obowiązkowo stopień niepełnosprawności musisz mieć. Z umiarkowanym ciężko sie załapać,bo PEFRON dopłaca do takiego pracownika tylko 1150zł/m-c. Z lekkim nie ma szans. Dopłata 450zł/m-c. Dodatkowo 600zł do każdego stopnia,jeśli powodem niepełnosprawności jest choroba psychiczna. Najlepiej znaczny abyś posiadał. Wtedy pracodawca zarabia na Tobie. Płaci Ci 1450zł,a dostaje 1650zł/mc + ewentualnie 600zł. No i oczywiście TC Dębica płaci firmie ochroniarskiej za zabezpieczenie zakładu. Biznes trzeba umieć robić.

Tak175Nie
Rafał
@Biurowy

co, znowu wujek (usunięte przez administratora)szaleje?

Tak7Nie
@Biurowy

Nie powiesz chyba że taki elektorat chroni zakład gdzie jest olbrzymi majątek ale to nie jest wszystko są jeszcze inne aspekty dużo ważniejsze.

Tak110Nie1

@Biurowy

To na jakiej podstawie przeprowadzają badanie trzeźwości pracowników jak mają tylko takie kwalifikacje?

Tak107Nie

@Biurowy

No tak to w takim układzie jaki może być etap wiedzy ochronnej osób z orzeczeniami , ich kwalifikacje , predyspozycje pracy z ludźmi.

Tak99Nie

idiota z tc
@gonzo

są tylko 3 wymagania -głowa potrzebna jest do noszenia okularów i stoperów koniecznie pusta kto myśli w tej firmie nie jest mile widziany -dwie nogi musisz mieć do noszenia butów z noskiem -jeśli jesteś dupowłazem spełniasz wszystkie kryteria

Tak161Nie
gumiś
@Biurowy

No tak stopień jest ważny natomiast szkoły pewnie już nie wystarczy osiem klas i nawet dowodzić można.

Tak96Nie

misiek
@gumiś

Ha ha ha po ośmiu klasach rządzić można? kpiny czyste kpiny.

Tak95Nie
żenada
@gumiś

Idż zobacz jakie mają ci co dowodzą

Tak86Nie
klemens
@Biurowy

Sory ale to jest zakład amerykański i trochę profesjonalizmu by się przydało ale prawda jest taka że to co było to już lata temu minęło i powrotu nie ma. Jaki poziom w tej chwili jest to każdy widzi .

Tak85Nie
@klemens

Dokładnie to co było dawniej to się już nie powróci.

Tak8Nie

@Profesjonalista

Przepraszam ale chciałem napisać że to co było dawniej to już nie powróci

Tak17Nie

Mariolka

A co było dawniej?

Jk
@pracownik

Podstawa do przeprowadzania kontroli trzeźwości?

Tak71Nie
@klemens

Niestety brak kierownika jest tylko marnej jakości nazwijmy to koordynator.

Tak89Nie

@gonzo

I czy pałkę i kajdanki od razu dostanę?

Obiektywny

Takie czasy

John
@Jk

Nie musza mieć żadnej podstawy, to nie jest policja że jakieś reguły ich obowiazują

szpila
@John

Bzdury totalne pleciesz .

Tak55Nie

Jędrek
@Profesjonalista

A to dlaczego nie ma kierownika?

Tak42Nie1

@Jędrek

Ciekawe czy te kobiety których tyle naprzyjmowali wiedzą o co chodzi w portierowaniu i dozorowaniu.

Tak37Nie

młody
@maciuś

Tak wiedzą jak kanapkę zrobić albo zupę ugotować.

Tak20Nie

@młody

A czy mają wpisy na lustę kwalifikowanych?

Tak22Nie

Mają orzeczenia

Tak17Nie

młody

Jakie orzeczenia?

Tak14Nie

ciapaty
@młody

O stopniu niepełnosprawności i najlepiej druga lub pierwsza grupa.

Tak13Nie

@bezo

Wpis na listę można zrobić ale dawniej inaczej to wyglądało.

Tak6Nie

Bartek
@ciapaty

Profesjonalizm dawno poszedł w krzaki a z PFRON firma ma pieniądze więc nie liczy się jakość.Firma która portieruje jest tylko podwykonawcą.

Tak16Nie

@Bartek

A to nie chroni tego Solid?

Nie

Nie

@Nie

A to dlaczego?

s

musisz być ułomny

@s

Dlaczego mnie obrażasz w ochronie powinny pracować same asiory.

s
@Zdziwiony

Chyba pomieszał mi się wątek, bo miałem na myśli właśnie ochrone a ten jest o pracy portiera Poza tym: ułomny 1. mający jakąś wadę budowy; będący kaleką; niedołężny; 2. niedoskonały, słaby Skoro wymagają tu stopnia niepełnosprawności to na jedno wychodzi...

@s

No tak

@Zdziwiony

No to widać na każdym kroku ten profesjonalizm

Colombo
@maciuś

Profesjonalizm w ochronie TC dobry żart

Edzio
@Colombo

A na co komu tam ochrona?

Wania
@Rafał

Czemu nikt nie zrobi porządku z kierownikiem zmianowym z Bt6. Zapomniał jak sam pracował na maszynie. Wiem człowieku że czytasz te forum. Człowieku ogarnij się Tomciu. Bo takich jak Ty Tiko czyli Tajny Informator Kierownika Oddziału jest masa i aby przypadkowo Twojego miejsca nie odbił. Masz się za wielkiego Kierownika a jesteś prostakiem. Wiedz jedno chłop z wsi wyjdzie ale wieś z Chłopa nigdy. Prosze o jedno dobieraj odpowiednie słówka do odpowiednich osób. Czasem jedno słowo może zniszczyć Twoja karierę.

Tak4Nie

@Jk

Rodo

Grześ
@Edzio

Pewnie do ubezpieczenia i nie ochrona tylko dozorcy.

cypisek
@Zdziwiony

Badajo wos jesce alkomatem?

cypisek
@Zdziwiony

Badajo was jeszcze alkomatem?

Maciejos
@gonzo

Gimnazjum wystarczy no i grupka a wtedy jesteś portier pełną gębą .

Jakub
@gonzo

Niech zgadnę ale żadna nie jest wymagana.

Janek
Nazwa działu: Produkcja

Można zamówić na przerwę kebaba?

Stary wyga
@Janek

Nie można

Bt3
@Janek

W tej firmie nie ma takiego czegoś jak przerwa????

Jerry

Jak wywaliło drzewo na Stomilu to BHPowcy zaraz byli, a jak się dzieje takie coś jak dziś na nocy to nic się nie dzieje. A oni nadal się przejmują jak ktoś nie ma założonych okularów, albo nosi łańcuszek. Szkoda że audytów nie ma teraz bo by ciekawie było.

Grześ
@Jerry

A co było na nocy?

Śmich
@Grześ

Fontanna

?
@Śmich

To znowu został uszkodzony dach jak po ostatniej burzy ?? Czy nie zdążyli naprawic?? Wstyd panowie specjaliści BHP

Tomek
@?

To jest jakaś kpina z tymi warunkami panującymi na woor. Żeby lało się do środka. Myślę że inspekcja pracy się tym zainteresuje

drutowy
@Tomek

okulary macie nosić a dach to jest pikuś woda jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Gryf

Co ci dozorcy tacy smutni stoją na bramach? Nawet do kontroli nikogo nie biorą....

Garek
@Gryf

Do kontroli nie biorą bo nie mają do tego uprawnień i nigdy tych uprawnień nie mieli a smutni pewnie dlatego że tak dużo zarabiają że nie mają co z kasą zrobić.

Inox

Witam panowie mam pytanie odnośnie pracy w firmie inox metal na utrzymaniu ruchu tylko 1 zmiana na wydziale walcownia, jak tam jest gorąco na hali , brud to wiem że jest ale ogólnie czy jest sens się zainteresować.. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Adam
Nazwa działu: Produkcja

Co się robi na jakości opon lekka to praca?

jasiu
@Adam

leciutka lajcik a kasiora super miła atmosfera.

@Adam

Bada się opony. Praca przyjemna i mało monotonna. Z dala od zgiełku i wrzasku. Czasem kierownik przyjdzie pożartować.

jasiu
@Pracownik

pożartować jak pożartować ale pyta jak się czujesz i czy jadłeś posiłek

Lppp
@Pracownik

Na jakim wydziale to??

Waldek

Wy chyba klauny chcecie żeby wam całkiem zabronili noszenia telefonów do pracy. Jeden cep nagrywał jak się jeden nawalił, drugi robi foty jak Stomil pływa. Ogarnijcie się pustaki

Tak5Nie2

@Jamnik

Jak to kiedy? We wtorek cała Ukraina była w wodzie

Zwierzak Krupnik
Nazwa działu: Produkcja

Czy od 2020 pracownicy z 2-5 letnim stażem dostają podwyżkę zgodnie z zeszłoroczną rozpiską ?

Totto
@Zwierzak Krupnik

Od stycznia dostaniesz 1,5 podwyżki podstawy, oraz 1 zł dodatku stażowego. Czyli 2,5 zł brutto do stawki zaszeregowania. No i 4 zł jeszcze do soboty

Skandal
Nazwa działu: Produkcja

To jest skandal na bt2 największy(usunięte przez administratora) a najmniejsza kasa a na innych wydziałach siedzą i smartfonuja a kase powyżej 3tys maja i zatrudniają absolwentów którzy muszą tyrac za 2 bo nie mają urlopów skandal

Tak2Nie7
Gregor

Popieram tak jest

Tak3Nie5
he
@Skandal

na bt2 naprawdę macie zapier... barierki się uginają od pasibrzuchów zapraszam na bt3 przykład 2 zmiana bt3 do równej bt2 21.15 juz kąpiel jakość materiałów szkoda gadać a my na bt3 musimy sie produkować żeby ten (usunięte przez administratora) przebrać i zrobić opony oj biedne te bt2

Tak7Nie
Stare krupy
@Skandal

Zamieniam sie z tobą wydziałem bez minuty zastanowienia , jeszcze stawką jak chcesz ????

Tik
@he

Żebyś wiedział gdyby nie bt2 to byś nie miał z czego sklecić tej oponony

Tak1Nie3
he
@Tik

ale co ma to do tego ze tam jest lzejsza praca niz na BT3,Bt4?gdyby nie bt3 to nie bylo by sklejonej opony i nie bylo by co sprzedawac idac twoim tokiem myslenia kazdy widzi na bt3 jestes rozliczany z kazdej minuty a na mt2 kazdy widzi jak jest prowadzoacy ma stawke jak operator bt3 i slusznie a reszta za co ma miec taka stawke?Pomysl zanim cos napiszesz

BT2
@Skandal

Jakiś sfrustrowany głupek napisał prowokacyjny post, a wy łykacie wszystko jak pelikany i zamiast(usunięte przez administratora) albo pić piwo to śledzicie co dzieje się na GoWork... Współczuje wam, mało wam TC Dębica? Wystarczy popatrzyć na pierwsza odpowiedź, jest o tej samej godzinie i minucie jak pierwszy post od którego zaczęła się głupia prowokacja.

@BT2

Pierwsza odpowiedź była o 12:44, więc czas cię chyba wysłać na badanie okresowe do okulisty :)

@BT2

A swoją drogą to daj namiary na twą żonę, chętnie sobie na niej poleżę hehe

Tak4Nie1
Nik
@Ech, no cóż....

Niech każdemu dadza 19.80 brutto i będzie sprawiedliwie ile trzeba przecież ton przerzucić na tym bt2 żeby dalsze ekipy miały co robić.

Tak2Nie1
Marek
Nazwa działu: Produkcja

Witam rozpoczynam przygodę z TC jaki polecacie dział do pracy dodam że nigdy nie pracowałem bo jestem dopiero po szkole

TakNie3
KSW

Co tam wczoraj było na MRT koło 21.30 bo szedł kieras z trzema policjantami na hale wie ktoś coś.

Piero
@KSW

Pewnie znowu dozór mało szczelny

Dwoch chlopow sie pobilo

Confetti
@Bt

A to co portierzy nie dali rady tylko Policja aż była potrzebna?

Paapid
@Bt

Ktoś wie w jakim stanie jest ten gość? Podobno go na noszach zabrali

Gzyms
@Paapid

Dlaczego go zabrali?

Krzysio
Nazwa działu: Produkcja

ZZ działające w firmie podpisały porozumienie, że pracownicy fizyczni którzy prowadzą jakiś zespół (nie wiem kto taki jest) będą mieć aneksy do umów i zarabiać 2zł/h brutto więcej, nie wiem na jakiej zasadzie to oni chcą wprowadzić, kogo to obejmie i kto dostąpi tego zaszczytu, ale są wpisane w porozumienie pracownicy fizyczni jak elektromonterzy, mechanicy, konfekcjonerzy półfabrykatów czy konfekcjonerzy opon. Jak zwykle pewnie dostaną to największe przy.upasy kierowników albo zasilający maszyny, którzy większość czasu siedzą po palarniach albo plotach z dziewczynami, a pracownicy robiący na maszynach jak zwykle nic.

Tak3Nie1
@Krzysio

Tez jestem ciekawy kto to dostanie jak zawsze najwieksze matoly co siedza tylko na mistrzowce i liza (usunięte przez administratora)

Krupp
@Krzysio

O jejku!!! Tylko sie nie rozpłacz! A kto ci broni podejść do kierownika pogadać , że chcesz zasilać Krupy albo Plt !Tydzień ci daje , tak po 4 przezbrojenia (mieszane, na przerwie) Szybciutko byś spokorniał!!

Tak3Nie2
@Krupp

Pracuję jako zasilający, nie jestem żadnym przy.upasem kierownictwa, a często mam własne zdanie, robię swoją robotę co do mnie należy i przez ponad 9 lat pracy nie dostałem grosza podwyżki od kierowników, a ci co latają po mistrzówkach, łoją wódę po wiatach z kierownikami, śmichy chichy z nimi na hali uprawiają to co rok dostają dodatkowe pieniądze, więc mi nie mów że nie robię, a z drugiej strony, jak tak źle na zasilaniu to po co to robisz? idź do kierownika i powiedz, że nie chcesz zasilać tylko pracowań na maszynie, pójdzie ci na rękę na pewno.

Ehh
@Ech, no cóż....

No to wojna się zacznie Pier... Związki wasze postulaty są uja warte sprzedawczyni!!! Zastępca kierownika fajne stanowiska sobie robicie dla swoich kur.. Bądźcie pewni że jak (usunięte przez administratora) dostaną kase za palenie szlugow i uj wie co postawimy to i to nie tak jak w tamtym roku!!!

@Ech, no cóż....

ale leszczu wy tak zasilacie że pracownik co na maszynie robi musi sobie sam zasilać cała zmianę nieraz ja bym was na zbity pysk(usunięte przez administratora) z tej roboty ściemniacze(usunięte przez administratora)

Bt3
@bt3

Tylko jak zasilający wam robi po 3 przerwy i na każdej siedzicie po 20 min to jest dobrze!! Jeden konfekconer 3 przerwy po 20-25 min drugi tak samo i dwie godziny wyjęte!!

Hiy
@Krzysio

Co wam z tych pieniędzy jak i tak nie macie kiedy ich wydawać w takim systemie pracy tylko wasze żony i dzieci się za to bawią

@Bt3

ciekawe gdzie chyba na krupp

Crazy

Na jakie stanowiska przyjmują kobiety ?? I czy trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikacje??

Ty
Nazwa działu: Produkcja

WITAM JESTEM TEGOROCZNYM ABSOLWENTEM I PLANUJE SIĘ PRZYJĄĆ DO TC STOMIL ABY ZAROBIĆ SZYBKO I MAM PYTANIA ODNOŚNIE DZIAŁU BT 1 I 2 NA KTÓRYM SIĘ MNIEJ ODZWIGAM ORAZ CZY JEŚLI MI SIĘ NIE SPODOBA PRACA TO MOGĘ ZREZYGNOWAĆ PO PARU DNIACH I CO WTEDY Z ODZIEŻĄ ROBOCZA I ŚRODKAMI CZYSTOŚCI MUSZĘ IŚĆ I ODDAĆ CZY POTRACA MI Z WYNAGRODZENIA

Tik tok

Zdazylo sie juz w tej firmie ze ktos juz porzucil prace po 1 dniu ?

Tak4Nie
To
@Tik tok

Bolek
@Tik tok

Pewno że się zdarzyło po szkoleniu nie przychodzili a niektórzy nawet do przerwy nie dali rady uciekli ????a ci co zostali też mówią że długo tu nie po pracują przyszli tylko na chwilę i siedzą na koncowkach nic ich nie interesuje tylko smartfony i lelumpolelum zawodowcy ????

Ti
@Bolek

To dobrze że nie będę 1 osoba której się nie spodoba. A co z kremami proszkami i ręcznikami muszę to zwrócić czy mam za to im zapłacić?

Nagra

Jakie badania muszę wykonać na bt2 i ile mniej więcej trwają?

@Nagra

Dlaczego wy zadajecie takie dziwne i głupie jednocześnie pytania? Przecież po złożeniu CV i akceptacji wniosku dostajecie wszystko na papierze: jaki lekarz, jaki typ badań. Poza tym można zapytać się w Dziale Personalnym bezpośrednio od osoby dającej wam dokumenty. Problem w tym, że wy nie potraficie rozmawiać z ludźmi vis a vis, bo macie mózgi zryte od smartfonów i najprostsze czynności sprawiają wam problemy. Boże do czego to doszło, kogo oni teraz przyjmują na ten zakład...

Qwerty
Nazwa działu: Produkcja

Nie ogarniam. 1 zmiana tłok na hali, 2 i 3 pustki. Ilu pracowników umysłowych przypada tutaj na 1 fizycznego? I jeszcze co chwilę jacyś nowi. A mnie kontrolują na wszystkie możliwe sposoby

Klapek
@Qwerty

Eeee Witusia już nie ma

Po szkołach
@Klapek

Odszedł witia urażony dumą ambicją i fizyczną propozycją.

Szymon

Jak wygląda praca na Bt6 na konfekcji? Może ktoś coś dodać od SB kto tam pracuje?

Robson
Chcę tu pracować
Nazwa działu: Produkcja

Witam czy na bt2 trzeba coś dźwigać czy praca jest w miarę normalna?

Taki sobie

GŁOS WIELKOPOLSKI Czy pracodawca może skontrolować trzeźwość pracownika? Przepisy RODO precyzują tę kwestię Pracodawca nie będzie mógł dokonywać rutynowego badania trzeźwości pracownika, bo informacja o zawartości alkoholu w organizmie należy do danych wrażliwych – tak wynika ze zmian w Kodeksie Pracy związanych z wprowadzeniem RODO, a obowiązujących od 4 maja. - Dokona tego jedynie wtedy, gdy czynność ta będzie efektem inicjatywy samego pracownika, za jego zgodą, lub… gdy wypracowane będzie jednoznaczne stanowisko związane z testem równowagi, oceniającym ważność interesu pracodawcy wobec interesu pracownika. Są przedsiębiorstwa, w których pracownicy są rutynowo poddawani kontroli trzeźwości. Dotyczy to m.in. kierowców zatrudnionych w niektórych firmach przewozowych. Tymczasem przetwarzanie danych wrażliwych, do których może być zaliczona zawartość alkoholu w organizmie, jest określone przepisami i związane jest ze zgodą pracownika oraz – jak informuje dziennik „Rzeczpospolita” - z jego inicjatywy. Sam pracodawca nie może więc narzucić pracownikowi konieczności poddania się kontroli trzeźwości alkomatem przed przystąpieniem do pracy. Dotyczy to kontroli przyjętych jako codzienna, rutynowa procedura, jak i wyrywkowych. Gdyby pracodawca miał uzasadnione podejrzenie, że jego pracownik przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu, będzie musiał oprzeć się na innych sposobach uzasadnienia swoich obaw – skorzystać z zeznań świadków, lub z nagrań z monitoringu – i wezwać do zakładu pracy policję, by ta przeprowadziła badanie. - Jeżeli w świetle motywu 35 RODO oraz zawartej w nim definicji danych dotyczących zdrowia uznamy, że informacja o zawartości alkoholu w organizmie pracownika jako informacja o obecnym stanie fizjologicznym pracownika, stanowi informację dotyczącą zdrowia – mamy do czynienia z danymi wrażliwymi, które nie mogą być przetwarzane poza ściśle określonymi przypadkami (np. na podstawie zgody osoby, której dotyczą dane) – informuje na łamach prawo.pl prawnik Julian Tateno z kancelarii Markiewicz & Sroczyński. Tym samym badanie można przeprowadzić w pracy tylko za zgodą pracownika i jednocześnie tylko z jego inicjatywy, wyrażonej konkretnie i bezpośrednio, a nie w efekcie domagania się przez pracodawcę kontroli. Pracodawca nie stoi jednak na całkowicie przegranej pozycji. Zmiany w kodeksie pracy nie wykluczają realizacji troski pracodawcy o zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zakładu. Według portalu prawo.pl, może on oprzeć się na innym przepisie RODO, czyli na przesłance uzasadnionego interesu administratora. Dopuszcza ona przetwarzanie danych, jeśli jest ono konieczne dla prawnie uzasadnionych interesów administratora lub strony trzeciej, a te interesy nie są mniej ważne od interesów lub podstawowych wolności osoby, której to przetwarzanie miałoby dotyczyć. Ważniejsze zatem może okazać się zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy, o czym przesądzić może test równowagi, rozstrzygający o wadze prawnie uzasadnionego interesu pracodawcy lub interesów i wolności pracownika. Test ma uwzględnić m.in. sposób przeprowadzenia badania i czas przechowywania danych, jest też udokumentowany. Obecnie ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pozwala kierownikowi zakładu pracy lub wskazanej przez niego w tej kwestii osobie, niedopuszczenie pracownika do pracy, jeśli mają uzasadnione podejrzenie, że ten pracownik przyszedł pod wpływem alkoholu lub że pił alkohol w czasie pracy. Badanie trzeźwości na żądanie kierownika, osoby upoważnionej lub samego pracownika miałby przeprowadzić uprawniony organ powołany do ochrony porządku publicznego. Tym samym przepis dopuszcza kontrolę trzeźwości w stosunku do wybranej z konkretnej przyczyny osoby (a nie wobec wszystkich, lub losowo wybranych pracowników), na wniosek nie tylko jej, ale też kierownika, czy upoważnionej przez kierownika osoby.

Tak7Nie1

@Jasiu

No to trzeba uważać

Chack
@Taki sobie

Organ który może sprawdzić twoja Cię alkomatem to jedynie policja i straż miejska .kierownik jedynie może zlecić sprawdzenie ale podstawa musi być .

Logika
@Chack

A portierzy i portierki z orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności i bez licencji mogą prowadzić takie badania?

Justies
Nazwa działu: Handlowy

Żadna nowa firma nie wejdze ze swoim asortymentem na ten zakład gdyż ponieważ stawki są żałośnie niskie a i każdy kto obsługuje zamówienie wyciąga rękę po 5 % od obrotu. Tak to się robi właśnie.

Bt

A za brak chorobowego dalej nic jak te nasze zwizki zawodowe dzialaj .chyba nic tylko siedza i podpisuja co im dadza

Waldek
@Bt

No jak to nie masz nic? 40% za rok przy zakupie opon. Haha śmiech co to oni oferują. Za taką robotę to każdy powinien mieć komplet opon za darmo z dostawą do domu.

@Waldek

Bedzie jak w kazdym roku za okres czerwiec lipiec sierpien zachecaja ludzi zeby chodzili bo okres letni .parodia po (usunięte przez administratora) sa zwiazki kazdy powinien zrezygnowc wypisac sie od nich i spokuj

Bt3 znowu najmniejsza premia jak zawsze .wstyd

PodUcha
@Bt

No dokładnie jeszcze big brothera zakładają a na klime wiecznie nie ma. Trzeba zaczac chorować jak za dawnych lat 15 chorobowych wzwyz to by im przeszlo

@PodUcha

trzeba robić więcej odpadu tak na przekór kartki o odpadzie wieszać umieją a podstawa premii o (usunięte przez administratora) rozbić wiec trzeba robić odpadu więcej

Zostaw opinię o TC DĘBICA S.A - Dębica

Chcę opublikować: