Opinie o Competia Kancelaria Prawna w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Competia Kancelaria Prawna. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Competia Kancelaria Prawna o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Competia Kancelaria Prawna w Katowice

Marko

Praca polega na obdzwanianiu tworzonej przez siebie bazy numerów pozyskanych z publicznych baz numerów podpiętych pod jednoosobowe działalność gospodarcze.(są to ludzie bez zgody marketingowej, którzy w 99% nie mają chęci ani woli rozmowy) Dzwoniąc zadaniem pracowników jest pozyskaniem potencjalnego klienta, który posiada kredyt we frankach szwajcarskich i zachęcanie go to skorzystania z usług kancelarii w celu pozwania banku. Presja na wyniki w tej firmie jest podstawą 'motywacji' zespołu. Przez około 20 min pod koniec każdego dnia pracy liderki przepytują każdego o wyniki z danego dnia wypytując o ilość telefonów, potencjalnych klientów, ewentualnie o ilość nowych numerów dodanych do bazy. Atmosfera jest drętwa, zwracanie się per Pan/Pani mimo chęci zespołu do integracji i rozluźnienia po dołączeniu przełożonych wszyscy zaczynają mówić sobie na Ty. Wypłaty są przelewanie z opóźnieniem prawie co miesiąc,(średnio jest to 28 dzień miesiąca) dodatkowo godziny są ucienane przez firmę więc na koncie co miesiąc jest średnio te 50,100 zł mniej niż wynikało by to z ewidencji godzin.

Wiki
@Marko

W kancelarii prawnicy pracują od wielu lat a wynagrodzenia otrzymują do 10-go każdego miesiąca. Nie ma tutaj żadnych liderek a praca polega na obsłudze klienta w procesie sądowym, od napisania pozwu, po udział w rozprawach.

niepolecam

Nie polecam rozpoczynać pracy w tej firmie, umowa daje wiele do zastanowienia. Przed wypłaceniem pieniędzy oceniają efektywność pracy, nie jest wyszczególnione ile telefonów należy wykonać aby dostać wypłatę. Zgłoszone zastrzeżenia do umowy zostały zbagatelizowane, a jedyne co usłyszałam to, że jestem osobą nie uczciwa i tylko takie osoby mają zastrzeżenia co do umowy, zostałam tak oceniona mimo braku rozpoczęcia współpracy. Osoba, która mnie rekrutowała bezczelnie rozłączyła się bez żadnych słów kończących rozmowę. Warto dodać, że 100 wykonanych telefonów w ciągu 4 godzin pracy jest za małą ilością.

Ida
@niepolecam

To ja się odniosę do oferty pracy, która wisi na pracuj.pl, dla radcy prawnego. Na tym stanowisku właśnie proponują kontrakt b2b. Czy można przykładowo zmienić ten zapis w umowie, w sensie, że dopisać jakieś kwestie? Oferta akurat zapewnia stałe wynagrodzenie i zastanawiam się czy nowe osoby też mają od początku problemy z pensjami.

Witam - złożyłam aplikację. Czy w tej kancelarii można popracować dłiużej ? Bo o taką pracę mi chodzi a widziałam ze ogłoszenia są co jakiś czas .

Menago
@Dorota

W tej kancelarii możesz liczyć na ciągły rozwój. Rozwija się kancelaria, powstają nowe zespoły. Ciągle trwa rekrutacja asystentów do obsługi sekretariatu, potrzebne są nowe osoby. Adwokatów i radców prawnych też kancelaria rekrutuje ale tutaj wymagania są bardzo wysokie. Jest trzyetapowy proces rekrutacji do działu prawnego, tak samo do obsługi klienta. Można liczyć na wysokie wynagrodzenie, trzeba jednak reprezentować odpowiedni poziom pracy. Jest wsparcie i wdrożenia, nie ma miejsca na obijanie się. Praca jest od poniedziałku do piątku, najczęściej w godzinach 9-18 lub w godzinach zmianowych, w zależności od działu. Wynagrodzenie płacone jest do 10-go każdego miesiąca lub do 20-go każdego miesiąca - to zależy od stanowiska. Jeśli pracujesz w kancelarii to zasady twojej pracy i wynagrodzenie są inne, niż kiedy pracujesz poza biurem. Pracując w dziale prawnym będziesz przyjmował sprawy do prowadzenia, prowadził konsultacje, analizował dokumentacje, formułował pisma procesowe i reprezentował klienta w procesach sądowych.

niepolecam

Ewelina
@niepolecam

Bzdura, jak się nie che pracować to każdy argument jest dobry. W każdej firmie, przy formie zdalnej jest się "sprawdzanym", bazując na 100 rozmowach w ciągu dnia znaczy, że pracujesz dwie godziny zamiast czterech :) Pracuje ponad pół roku i nigdy nie miałam problemu dotyczącego "sprawdzania, weryfikowania" etc. moich rozmów. Fakt, Kancelaria nastawiona jest na profesjonalną obsługę potenjalnego klienta, ale dają czas na wdrożenie, byś była dobra w tym co robisz. Poza tym, pracujemy dla Brokera Usług Prwnych, a nie dla samej Kancelarii Prawnej Competia Sp. z o.o.

Ewelina Nowy wpis

Nie stworzyłam opinii, a odpowiedziałam na Twoje zarzuty co do zasad pracy. Napisałam jak wygląda to w praktyce, jak przedstawia się liczba stu wykonanych połączeń na czas pracy (pracujemy na programie, który wybiera numery automatycznie, więc nie tracisz czasu na wybieranie tego numeru/ wpisania). Dodatkowo każdy pracodawca, z którym podejmiesz współprace na zasadach pracy zdalnej będzie sprawdzał jak pracujesz i ile, więc Twoje oburzenie jest bezpodstawne. Najważniejsza kwestią jest to, że wystawiasz opinie nie temu pracodawcy, z którym to miałaś podjąć współpracę i tu problemu nie widzisz.

niepolecam Nowy wpis
@Ewelina

Radzę najpierw przeczytać ze zrozumieniem moją opinię, a dopiero później oceniać czy jest bezpodstawna. Rekrutowałam właśnie w to miejsce, więc to Wasza firma powinna sprawdzać to z jakiego miejsca wystawia ogłoszenie i jak je opisuje. Mam zarzuty co do umowy i są one jak najbardziej słuszne. Szkoda, że nie można tutaj wrzucić zdjęcia umowy i dokładnie tego paragrafu, do którego się odwołuje. Jest on napisany w taki sposób, aby móc oszukać na pieniądze, rzetelny pracodawca wypunktował by to co ocenia i w jaki sposób- wtedy nikt by nie mógł niczego podważyć. W umowie Waszej firmy jest to napisane ogólnie, zatem efektywność pracy może być oceniana tak jak Wam się to podoba. A telefon jak się domyślam o usunięcie opinii był, czyżby słuszna i prawdziwa opinia coś kolidowała? Każdej osobie potrafiącej dobrze interpretować umowę zaświeci się lampka w głowie przed jej podpisaniem. Umowa budzi wiele wątpliwości! Opinie co do pracy również nie są najlepsze i są zgodne z moimi zastrzeżeniami bo firma z tego co widziałam nie wypłaca należytej kwoty za przepracowane godziny.

Ida Nowy wpis

Eliza Nowy wpis

pracowałam tutaj prawie 2 lata, swietne miejsce, super ludzie, kasa zawsze na koncie bez opoznien.

Tomas

Bardzo polecam Kancelarię Prawną Competia w Katowicach. Pracują tam profesjonaliści, chcący pomoc swoim klientom

Rafał

Pracuję w Competia przeszło już pół roku, dobre miejsce, wypłaty o terminie, wszystko jasne i klarowne.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Competia Kancelaria Prawna kandydat na stanowisko Adwokat/Radca Prawny/Prawnik - kredyty frankowe ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Kancelaria zachęca do aplikowania m.in. do departamentu sprzedaży. Ponoć jedyny wymóg to zaangażowanie. Obiecywanie są duże możliwości rozwoju, włącznie z wielostopniową ścieżką awansu. Można wiedzieć, na jakie wynagrodzenie można tu liczyć na początku współpracy?

Iggy

Dzięki ich pomocy można mieć pewność, że każda sprawa jest traktowana priorytetowo i rozwiązywana w sposób rzetelny oraz kompleksowy. Polecam Kancelarię Prawną Competia wszystkim, którzy poszukują wysokiej jakości usług prawnych.

Eliza

Pracuje w Kancelarii od poł roku i jestem bardzo zadowolona z tej pracy. Szefostwo bardzo miłe, docenia zaangazowanie swoich pracownikow. polecam ;)

@Eliza

Oooo, ale fajnie. Chętnie dowiem się, o jaką posadę chodzi. I mam pytanie o to docenianie pracowników. Jak właściwie firma to robi, to jest docenienie finansowe, czy jakieś nagrody rzeczowe lub po prostu pochwały słowne?

Pracowałam tu 2 lata, potem odeszłam przez dzidziusia. Niemniej jednak bardzo dobrze wspominam to miejsce, można było fajne zarobić, ludzie na poziomie, z kierownictwem można sie dogadać. Ja polecam :)

@Monika

A na jakim poziomie były te zarobki? Piszesz, że idzie się dogadać, ale mogłabyś podać w jakich kwestiach? Idą na rękę zawsze pracownikowi? Na jaki czas miałaś podpisaną umowę przez ten czas, który tu pracowałaś?

Sylwia

Pracuje od niedawna bo wlasnie minely 4 miesiące ale praca bardzo mi się podoba, człowiek sie angazuje i stara a to jest doceniane. Kierownictwo na poziomie, na początku duze wsparcie innych osób. Dla mnie super

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Radca Prawny w Competia Kancelaria Prawna? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Agniecha

Pracuję w kancelarii od pół roku, to moja druga praca w takim miejscu i jak najbardziej jestem zadowolona. Warunki są jasne, chcesz zarobić wiadomo że musisz sie wykazać, nie wystarczy przyjść i odbębnić swoich godzin. Polecam każdemu kto chce czuć się spełniony

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Magda

19.02.2024 03:02

Magdaikona wywiad

Jestem mamą dwóch maluchów, zgłosiłam się do kancelarii blisko 1,5 roku temu na stanowisko doradcy. Praca na pół etatu mi odpowiadała. Po około sześciu miesiącach awansowałam na stanowisko kierownika zespołu, zajmując się również sprzedażą.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

Magdaikona wywiad

Pracuję na stanowisku kierownika zespołu. Godziny mojej pracy są nienormowane, po prostu klienci mają być obsłużeni, a obowiązki wykonane. Zarządzam zespołem, obsługuję klientów i prowadzę rekrutacje.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Pracuję wyłącznie zdalnie.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Magdaikona wywiad

Widełki wynagrodzeń na tym stanowisku to 2500 – 6000 zł netto.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Magdaikona wywiad

Pracuję w tej firmie prawie 1,5 roku.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Magdaikona wywiad

Tak, ponieważ praca na stanowisku doradcy klienta jest idealna dla kogoś, kto szuka dodatkowego zajęcia lub dla świeżo upieczonych mam. Jeśli chodzi o kierownika doradców, to tutaj prowadzimy wewnętrzne rekrutacje.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Magdaikona wywiad

Elastyczne godziny pracy - jako mama 2 dzieci dla mnie to rozwiązanie idealne. Swoboda w działaniu - sama planuje swój dzień pracy. Rozwój - jeśli interesuje nas coś więcej niż tylko praca jako doradca to można szybko awansować.

Magdaikona wywiad

Awansowałam z doradcy klienta na kierownika zespołu. Poza tym mamy szkolenia sprzedażowe czy możliwość rozwijania swoich umiejętności interpersonalnych i sprzedażowych poprzez nieustanny kontakt z nowymi osobami (klientami).

W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

Magdaikona wywiad

Prowadzimy wewnętrzne szkolenia produktowe i z samorozwoju.

Czy szkolenia są zaplanowane i jak często się odbywają? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczą.

Magdaikona wywiad

Szkolenia odbywają się raz w miesiącu.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Magdaikona wywiad

W moim odczuciu atmosfera pomiędzy pracownikami firmy teraz jest już dobra. Zostały osoby, które są zaangażowane i wiedzą jak wykonywać swoje obowiązki. Jesteśmy zgranym zespołem.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Magdaikona wywiad

Atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą oceniam dobrze. Są wzloty i upadki, ale generalnie jest w porządku.

Co najbardziej wpływa, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

Magdaikona wywiad

Na pozytywną atmosferę w firmie wpływają regularne odprawy wewnątrz zespołu, to czas rozwiązywania problemów, wspierania się i omawiania bieżących zagadnień.

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Magdaikona wywiad

Tak, pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy.

Magdaikona wywiad

Wszystko jest w porządku, nie mam potrzeby sugerowania zmian.

Megi

Pracuje w kancelarii już blisko 1,5 roku. Praca jest przyjemna, ale też wymaga od nas rozwoju i zaangażowania. Nie da się po prostu przebimbać MC i czy się siedzi czy się leży podstawa się należy. Sory, ale nie każdy nadaje się do pracy na słuchawce. Stawka jest godzinowa, mamy cele do realizacji i są one realne do zdobycia. Jeśli pracujesz uczciwie cały MC, to oprócz podstawy premia jest jak najbardziej możliwa. Wszystko zależy od nas samych. Współczuję tym wszystkim sfrustrowanym byłym pracownikom, ale widocznie praca nie była dla was. Ja jestem zadowolona.

Mat21

Nie polecam pracy w tej firmie, pracowałem dłuższy czas, nie zwracano mi uwagi na wyniki, za każdym razem wspominali będzie lepiej kolejnego dnia, odprawy drętwe, motywacja żadna. Koordynatorzy nazwani kierownikami nie ogarniali nawet swoich rzeczy a co jeszcze oddzwaniania innych kontaktów. Czas oczekiwania na odzew co się dzieje z klientem woła o pomstę, klient z lipca obsłużony za 3 msc. Oczywiście raport z klientów nigdzie nie widoczny, aby czasem nie dać premii. Stawka na umowie nie jasna, zawsze poniżej najzniszej krajowej, tłumacząc,że w roku to się wyrównuje, cholera! Co to za brednie , a jak ktoś przepracował pół roku to zarobił nie zgodnie z prawem, wychodziły stawki conajmniej 2 zł mniej na godzinę. Nie spodziewałem się po kancelarii takiej pracy. Ciesze się że już tam nie pracuje i mogłem poszukać pracy na normalnych warunkach (usunięte przez administratora)

@Mat21

Hmmm to realnie ile można zarobić, skoro stawka jest mniejsza niż najniższa? Jaka jest stawka godzinowa albo pensja miesięczna, którą faktycznie się dostaje?? I jak nikt w firmie nie zwraca uwagi na wyniki, to czy od tych wyników pracownik ma jakąś prowizję, czy nie ma nic z tego?

Lerod

Kancelaria Competia wykazała się niezwykłym poziomem profesjonalizmu i zaangażowania w rozwiązanie moich spraw prawnych. Ich zespół nie tylko posiada głęboką wiedzę prawniczą, ale także podejście skupione na potrzebach klienta, co sprawiło, że czułem się pewnie i komfortowo w trakcie całego procesu.

Weronika

Pytał ktoś o pracę jako radca prawny, oferta jest aktualna, znalazłem ogłoszenie Adwokat/Radca Prawny/Prawnik - kredyty frankowe. Wynagrodzenie opisane jest jako stałe ale nie ma nigdzie ile wychodzi. Jak tu wychodzi rozliczenie?

Mariolka

Krótko zwięźle powiem tak. Najlepsza kancelaria ! Kompetencja doswiadczenie i wsparcie na kazdym etapie :)

Eleonora

To moja druga kancelaria, pierwsza niestety nie podołała. Moja sytuacja byla totalnie beznadziejna i nie liczylam na wygraną ale chociaz na wyrownane rachunki z bylym mezem. O dziwo udalo sie udowodnic mu wine, może sobie z kochanką teraz tworzyc nowy dom. Ja i dzieci mamy zabezpieczenie, jestem dumna jak wiele udalo sie osiagnac i ogromnie wdzieczna kancelarii Competia za pomoc

Maluba1994

Nie polecam tej firmy, każdy tam pracujący nie ma pojęcia o tym co robi.Naciaganie ludzi na kasę, aby wpłacili wszystko przed jakimkolwiek pozwem, który przygotowują conajmniej rok bo nie mają o tym pojęcia. Dodatkowo obsługa w tej kancelarii jest poniżej krytyki, nikt nic nie wie, telefonów nie odbierają, jeden wielki bałagan nie polecam ludzie bez wykształcenia prowadzą kancelarie śmiech.

Marian

Polecam Kancelarię Competia wszystkim poszukującym wysokiej jakości usług prawnych.

Zostaw merytoryczną opinię o Competia Kancelaria Prawna - Katowice

• Jak się pracuje w Competia Kancelaria Prawna?

Zobacz opinie na temat firmy Competia Kancelaria Prawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Competia Kancelaria Prawna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 22 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Competia Kancelaria Prawna