Opinie o Caparol Farby (Caparol Polska Sp. Z O.O.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Caparol Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Caparol Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż drewna, materiałów budowlanych i sanitarnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Caparol Polska Sp. z o.o. w Warszawa

cfgyui

Na rynku sporo się dzieje to fakt, ale i konkurencja nie śpi. Poza tym Caparol trochę odpuścił na jakości, większość produktów produkuje w Polsce.

cfgyui

Premia i owszem 1% ale od zapłaconych faktur przez klienta/hurtownię przed upływem max. 45 dni po terminie. Jeżeli klient zapłaci fakturę opiewającą na 100 tyś (wtedy premia 1 tyś.) 46 dnia po terminie nie masz z tego nic. Podstawa 6 tyś. brutto. To warunki dla stanowiska DTH.Kolejnym warunkiem do otrzymania premii 1% jest realizacja planu narastająco na poziomie min. 95%. Tyle w temacie.

kalkulator

Jesli 2 tys to ciekawe wynagrodzenie? Moze jesli masz byc specjalistą od spraw farb, bez narzuconego planu sprzedazowego, w innym przypadku raczej srednia perspektywa. Wracając do wyliczeń poprzednich : 17 przedstawicieli x 5 000.000,00 to i tak tylko obrót roczny 85mln ( uważam ze na jednego przedstawiciela przypada pewnie koło 8 ) dodajmy do tego dział Alpiny, który jest obsługiwany przez inne osoby. Wyniki pewnie bedzie mozna juz niedługo sprawdzić bo jako sp. z o.o. Caparol składa sprawozdania do sądu ;)

skąpiec

Warunki finansowe podobno wyśmienite, podstawa 5 tys brutto i gwarantowana premia roczna 1 % od sprzedaży w całej Polsce - czyli zapewne drugie tyle co podstawa, tak przynajmniej wiem od znajomego który podjął tam pracę

kalkulator
@skąpiec

czyli netto ok.3.500 pln albo znajomy dawno sie zatrudniał albo nie do konca mowi prawde :) co do premii to ciekawi mnie jak to liczysz? przy Twoich obliczeniach 1% premii jesli ma wynosić tyle co podstawa to roczny obrot musialby oscylowac w granicach 350.000,00 do 500.000,00 pln ( zalezy jak liczysz netto czy brutto ) Takiego przedstawiciela raczej nikt nie chce sredni obrot pewnie zaczyna sie od 5 000.000,00 netto i w gore :) wystarczy popatrzec na ostatnią stronę cennika firmy Caparol by zobaczyć ilu jest przedstawicieli ( nie mniej niż 17 - chyba ze aktualnie są przyjęcia lub redukcje ) Więc uwierz ze Twoj 1% możesz włożyć miedzy małego ksiecia a misia uszatka :)

---
@skąpiec

Czy warto teraz aplikować na stanowisko DTH ??? Jakie oferują warunki? Czy jest to stabilne zatrudnienie skoro w firmie takie zmiany?

Firma Caparol Polska Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko PRACOWNIK PRODUKCJI. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

obserwator

Będą chyba potrzebowali większej liczby pracowników. W Warszawie jednak pracownicy średnio się czują, nawet na Puławskiej jakaś dziwna atmosfera od momentu kiedy dyrektor handlowy tej firmy wybral inna droge kariery z centralą Strzelinie

zainteresowany

Czy nowi pracownicy obligatoryjnie są szkoleni zarówno z materiałów jak i chociaz wiedzy ogolnej dzialu, ktory maja reprezentowac? Jestem na ta chwile pracownikiem konturencji, jednak gdy spotykam sie z aktualnymi przedstawicielami mam wrazenie ze są raczej z szybkiej i niezbyt dobrze przeprowadzonej łapanki Wiem, ze pod rzadami nowego prezesa z PPG zaczyna sie nerwowka :) Wiec moze znajda sie miejsca dla nowych ludzi

zainteresowany

Jak jest z tym nowym dyrektorkiem po hilti? Bardziej szarogęsi czy na coś można liczyć?

hero

Witam, interesuje mnie praca na stanowisku Doradca Handlowy ds. Farb. Chciałbym się dowiedzieć jakie warunki zatrudnienia oferuje firma na tym stanowisku m.in. jaka podstawa, samochód, atmosfera. Polecacie pracę ? Duża rotacja wśród ludzi ? Zastanawiam się nad aplikowaniem stąd też moje pytania.

realista

kapitał niemiecki nic nie pomoze jesli zarzad i administracja w firmie to polacy

realista 2
@realista

Polacy w zarządzie czy nie raczej znaczenie ma kto jest jakim człowiekiem. Co było już się nie wróci skoro osoby się zmieniają. Życzę powodzenia :) bo to ludzie tworzą firmę a nie znaczek i kapitał.

krzysiek

Czy ktoś był na rozmowie w sprawie pracy na stanowisko technik maszyn barwiących?

Nawet jeśli będziesz najlepszym pracownikiem pod względem kreatywności, rzetelności i lojalności a nie będziesz robił planów to i tak dostaniesz kosę w plecy (czyt. kopną Cię w d...) a przy tym nie dostaniesz wsparcia od przełożonych. Wieczne knucie i wzajemne karmienie się plotkami na temat innych pracowników to temat przedni. Firma od kilku lat zmienia się na gorsze, przykładem jest odejście w ostatnim czasie samego prezesa.

bubek

Może się ktoś wypowiedzieć na temat pracy technika serwisu maszyn barwiących na czym ta praca polega i jakie są widełki płacowe.

siwy
@bubek

Też bardzo bym prosił o informacje w tym temacie...

weteran

Aktualnie firma się zmienia - na gorsze... mimo dobrych chęci części kadry zarządzającej. Trzeba mieć świadomość że bez wazeliny nie da się tam załatwić istotnych spraw, próba zrealizowania czegoś na drodze formalnej na swoim poziomie zarządzania kończy się niezadowoleniem kogoś wyżej. Zwalniają ludzi mających plan rozwoju działu w którym pracują. W ostatnim czasie z firmy zniknęło 3-5 osób ze stażem dwa lata i więcej. W caparolu panuje niepisana zasada "kolesiostwa" która jest celebrowana przez starych pracowników i znienawidzona przez nowych.

wnikliwy

Warto wiedzieć, że kiedyś Caparol był świetnym pracodawcą z rewelacyjną załogą kierowaną przez mądrych i kompetentnych szefów. Dziś zastanawia fakt, co takiego stało się w tej firmie, że 2 pracowników leczy się psychiatrycznie. A Ci zdrowi albo rzucają papierami nie mając innej pracy, albo są zwalniani.

.....

super firma

Zostaw merytoryczną opinię o Caparol Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Caparol Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Caparol Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Caparol Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Caparol Polska Sp. z o.o.

Caparol Polska Sp. z o.o.