Opinie o Caparol Polska Sp. z o.o.

Adrian

Czy obecnie jest może rekrutacja do działu IT? Jak się pracuje w tym dziale? Czy jest możliwość rozwoju czy tylko wiedza zdobyta we własnym zakresie? Dziękuje za informacje

Mariusz

Jak sie szuka pracy to trzeba popytać, poczytać i właśnie mogę napisać, że Caparol Polska to dobry pracodawca. Trochę zastanawia mnie sytuacja , że macie sprzedawać jakiś gorszy towar?

jkj

Jak sie pracuje w fabryce w Kleszczowie (Żłobnica)? Duzo osób ta fabryka zatrudnia? Czy park maszynowy jest w pełni nowoczesny, z automatyzowany? Dużo jest pracowników biurowych w tej fabryce? Na jakich systemach informatycznych pracują w tej fabryce. Bede wdzieczny za informacje

jkj

Natalia

@Malarczyk możesz napisać, co sprawia, że według Ciebie Caparol Polska to dobra firma? Długo już w niej pracujesz? Dodatkowe informacje na temat mocnych stron tego pracodawcy będą szczególnie cenne dla osób, które wahają się nad aplikacją. Co możesz im doradzić?

Malarczyk

Ja nie spotkałem idealnej firmy dlaczego Caparol Polska ma taka być? Ważne, że generalnie jest dobrą firmą.

Natalia

Firma poszukuje osób na Staż / Praktyki letnie. Ktoś z Was brał udział w stażu w Caparol Polska? Co możecie doradzić osobom, które zastanawiają się nad aplikacją? Czego można się nauczyć podczas czasu spędzonego w firmie?

Krytyk

Szkoda, że niektórym nie chce się pisać opinii na forum. Ale tak to już jest, że jak jest dobrze to się ludziom nie chce tracić czasu i nerwów na bzdury które tu niektórzy piszą! Jak się nie chce pracować to trzeba się rozstać.

alfreed

Nigdy więcej, produkty są kiepskie i karzą to wciskać ludziom, najgorsze dziadostwo to Isolanem Kellerdicht 2K, który jest przysypany ziemią i nie widać że nic nie daje ani nie spełnia swoich właściwości to naciąganie na pieniądze i marketing.

alfreed

Witek
@alfreed 24.07.2017 00:19

Produkt ten jest akurat dobry Zastanawiam sie jak został zaaplikowany i czy zgodnie z zaleceniami producenta. Dodam ze nie jestem wielbicielem ani pracownikiem firmy Caparol ale lubię gdy opinia jest prawdziwa Niestety nie wszystkie produkty trzymają taka jakosc

Benek

Czasami zastanawiam się czy niektóre osoby nie są z innej planety. W każdej firmie liczą się dobre wyniki finansowe i to jest podstawowe kryterium. Jeśli ktoś nie akceptuje tego najlepiej jak założy swoją firmę.

weteran uciekinier

,,szkoda" gdyż trafił się albo debil co nie czyta ze zrozumieniem postów (które są niestety prawdziwe) albo ,,szkoda" i aż żenujące ze pisze to ktoś z pracowników, który próbuje ugrać i pokazać jaka to jest Caparol super firmą na ryku pracy i czego ona nie robi dla pracowników. Może to była ona i super ale pod innym zarządem. Dobrze się pracowało z ludźmi kierowanymi przez szefa, który był Dyrektorem a zarazem kolegą, i dzięki niemu jakoś wszystko dobrze się układało i każdy normalnie funkcjonował. Miał zresztą klasę sam w sobie. W obecnej sytuacji co niektórzy Kierownicy przyjęli nowe autorytety, i nabrali pewne od nich zachowania czy też zagrywki, których ludzie nie tolerują i nie będą tolerować, dlatego też wskaźnik którym Caparol się chwali na stronie powinien być zaktualizowany. ,,Największe liczby" i nie najmniejsza a największa rotacja na rynku. I myteam, też powinien być aktualizowany. Ludzie odchodzą i będą odchodzić gdyż ,,praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy”. Każdy wie jak jest i tylko ,,szkoda”, że dla Niemców(Getz) liczy się tylko zysk i koszty, dla tych odchodzących nie liczyły się pieniądze a normalne psychiczne , ludzkie warunki pracy, których obecnie brakuje i nie ma się co dziwić, że większość długoletnich pracowników poszło tam do Q, gdyż mieli zapewnione normalne stabilne i czysto biznesowe warunki pracy, a na dodatek sternika , który dla wielu jest i będzie autorytetem.

Marenio

Szkoda, że Caparol nie ma ostatnio nowych ofert pracy. Słyszałem dużo dobrego o firmie i chciałem złożyć cv. Może ktoś wie o nowych rekrutacjach i mógłby tu wspomnieć?

@Marenio 20.04.2017 22:40

Hmm..pr wewnętrzny działa;) widze już 3-cia opinie napisana przez kogoś z wewnątrz w temacie " szkoda że Caparol nie ma nowych ofert pracy" ewidentnie pisane przez ta sama osobe;) jeśli to ma poprawić opinie o firmie to radzę włożyć we wpisy więcej kreatywnosci!

@Marenio 20.04.2017 22:40

Natalia

Widziałam najnowszą ofertę pracy dla specjalisty ds. administracyjnych. Mam pytanie i prośbę o kilka informacji, jak przebiega rekrutacja? Jakie wymagania ma firma na początek? Zależy mi na pracy tutaj bo do dobra firma.

Gocha
@Natalia 09.04.2017 10:47

Praca w administracji jest zawsze dobra z przełożoną, która cześciej jest niedysponowana niż w pracy haha...tylko jeśli już dostaniesz tą pracę uważaj żeby nie wyrażać własnego zdania, bo takich tam nie lubią ;p a tak serio już.. zdrowo tam nie jest i stabilnie też, rekrutacja zarzadzającej tym bałaganem owiana została wielką tajemnicą - nikt nie wie co to to robi ani skad się wzieło, jak trzeba coś załatwić nagle znika ;p więc cieżko powiedziec jak się tam odbywa rekrutacja.. ogólnie gorąco nie polecam. firma może i była dobra, ale kilka lat temu...

Nurek

Czasem trzeba odbić się od dna Ważne tylko żeby pacjent przeżył :) i żeby nie okazało się że to co wydaje się dnem jest tylko wierzchnią warstwą mułu a do dna jeszcze dłyga droga

Jerzyk

Szkoda, że Caparol Polska nie ma nowych ofert pracy. Mam informacje, że to dobra firma i chciałabym pracować. Może ktoś wie, chodzi o etat specjalisty ds. technicznych?

Nick
@Jerzyk 05.04.2017 22:21

Jerzyk, nie polecam.. chyba że lubisz pracować pod ludźmi którym brakuje odwagi i kompetencji do zarządzania firmą i pracownikami, a dbają tylko o swój interes...

Marek

Caparol to marka , jako pierwszy na świecie opracował recepturę farb dyspersyjnych i rozpoczął ich produkcję. Firma się rozwija!

Alpinista
@Marek 29.03.2017 19:59
Caparol to marka , jako pierwszy na świecie opracował recepturę farb dyspersyjnych i rozpoczął ich produkcję. Firma się rozwija...

A Kodak wymyślił forografię cyfrową :-)) historia jest, ale trza ją pielęgnować... inaczej zginiesz...

@Marek 29.03.2017 19:59

Firma się rozwija?? No tak..Firma to pracownicy a nie marka. Firma to zadowoleni klienci. Bez tego sama marka nie znaczy nic.

Alpinista

Pan Grzegorz już tu od roku nie pracuje :-(

Słonik

Grzegorz F. nie pracuje w Caparol już od dawna. Wspominany jest miło przez współpracowników i jego zespół. Co do postów o firmie Caparol to albo się stara zmienić coś w firmie albo się zmienia firmę. Niemniej czasy świetności tej firmy już minęły bezpowrotnie.

Ciekawski John

mła
@Ciekawski John 21.03.2017 23:03
Czy mógłby ktoś napisać jak pracuję się z Panem Grzegorzem F. który jest Dyrektorem ds Rynku klienta indywidualnego ??...

całkiem dobrze :) niestety już nie pracuje w Caparol

Alpina
@Ciekawski John 21.03.2017 23:03

On od ponad roku już tam nie pracuje.

pracowity

Oj tam praca jak praca 8 godzin i do domu . Dużo takich może być firm z układzikami . CAPAROL to pewnie super firma skoro tyle jej widać na ryneczku. Ile tam zarabia DTH podstawy i premii? Mniej więcej?

Ja

Pracuję wśród tych wampirów emocjonalnych, którzy za fasadą koleżeństwa, wbijają Ci szpilę i tylko czekają na Twoje potknięcie. Ktoś wcześniej pisał, że jest tam pełno kumoterstwa, machlojek i załatwiania po znajomości. Wszystko się zgadza. Dodam jeszcze do tego plotki, plotki i jeszcze raz plotki, które potrafią człowieka zniszczyć, mimo że nie jest świadomy, o co dokładnie chodzi. Firma jest teraz pod nowymi sterami... nowy prezes, nowy dyrektor sprzedaży, nowy dyrektor HR, nowy dyrektor marketingu etc.. Same nowe twarze, bo ludzie z tamtąd uciekają!!! Nie liczy się dla szefostwa pracownik, tylko liczby, dane, analiza. Panowie ze sprzedaży zachowują się jakby wzystkie rozumy pojedli, dział obsługi klienta to klika która na papierosku i wspólnych integracjach żyje życiem każdego z pracowników, księgowość to kopalnia mobbingu, a panie tzw. kierowniczki z marketingu to osoby które zachowują się jak niezrównoważone i chyba mają problemy z samymi sobą – zakompleksione, małostkowe, awans dostały tylko dlatego, że namaściła je poprzednia dyrektor marketingu – gwiazda sama w sobie. smieja sie z nas na rynku, że nowego dyr.marketingu to nikt nie widział na oczy, bo tylko za biurkiem siedzi. Ostatnio wiele działów, w tym mój, był eksperymentem HR, by przeprowadzić integrację i rozwiązać konflikty jakie u nas narosły. Efekt był taki – to, co miało być działaniami pojednawczymi, jeszcze bardziej zaostrzyło konflikt i teraz to już kwestia czasu jak kolejna osoba z mojego działu odejdzie. Odradzam pracę w tej firmie – ani się nie rozwiniecie, ani awansu nie dostaniecie, ani grosza więcej nie wpadnie, ani nie usłyszycie słowa podziękowania. Taka to firma – i raczej nic się nie zmieni. Coś w tym jest, że w przeciągu roku odeszło wiele osób z różnych działów. A kolejni w kolejce...w tym ja. Nie mogę się doczekać!

Natalia

@Księgowa Oferty pracy nie mają zapotrzebowania na księgową ale myślę, że najlepiej będzie jak złożysz takie zapytanie bezpośrednio do firmy Caparol Polska Sp. z o.o. na ich adres e-mail: info@caparol.pl

Znudzony

A na tym tancu z gwiazdami korzysta konkurencja, Weber, Baumit.

eustachy

sytuacja w Caparol vs quick-mix przypomina troszkę Taniec z Gwiazdami - poczekamy zobaczymy ")

mazur

Rynek mowi swoje a rzeczywistosc swoje słyszałem ze nawet dystrybutorom wyrywaja pracownikow by uzupełniac braki personalne z powodu tego co robi Q-M i prezes tej firmy nie swiadczy to dobrze o zdolnosci wyszukiwania nowych pracowników, lub aplikujący na wolne stanowiska nie robia wrazenia

pytko
@mazur 18.02.2017 20:32

a co robi ten qm?

praca dla mnie

"7 tysi zarobisz. jak zrobisz plan to nawet 10 tysi." To prawda? slyszalem to na rynku

Księgowa

Czy Caparol potrzebuje do pracy księgową.? Widziałam taką ofertę i chcę się upewnić. Jaka jest atmosfera w firmie i w jakim wieku jest załoga? Czy jakieś wymagania stawiają na rozmowie rekrutacyjnej?

Miłusiński

Caparol to jedna z lepszych firm w jakich pracowałem. Rotacja pracowników to jest rzecz normalna i nie powinna budzić złych emocji. Najlepiej sprawdzić informacje zgłaszając się do firmy i wówczas wyrobimy sobie zdanie na ich temat. Ja pracuję i jestem zadowolony.

Czas
@Miłusiński 23.01.2017 14:07

Rotacja pracowników to nie jest rzecz normalna. Zmiany personalne, naturalny proces dopasowywania i selekcji utrzymane w odpowiedniej proporcji i rozłożone w czasie, owszem. Nawet potrzebne. Ale nie odejścia kluczowych dla powodzenia przedsiębiorstwa pracownikow, w krótkim czasie - zwracam uwagę na liczbę mnogą. Ale skoro jesteś zadowolony, to tylko pogratulować i życzyć dalszego powodzenia.

abc

Czy warto aplikować na stanowisko DTH??? Jakie oferują warunki? Czy w kontekście zmian w firmie jest stabilność zatrudnienia?

zmęczony

Niestety nie wszystkich tam chcą :P

cfgyui

Zmiany personalne, wszyscy dają nogę do Quick Mix.

Ciekawski

Co sie dzieje w firmie ze szukaja dth na 4 regionach? Taki rozwoj czy zmiany personalne?

Zaimteresowany

Pojawiło się ogloszenie na technicznego miejsce pracy Poznań i teren wlkp. Czy jest sens aplikowac jezeli mieszka się na obrzeżach województwa? Jeżeli tak to czy trzeba być jakimś znajomym żeby dostać się do pracy czy osoba z branży pracujaca w hurtowni na stanowisku dth ma szanse? No i neszcze na jakij zasadzie odbywa sie rekrutacja? I jeszcze pytanie o zarobki. Na co mozna liczyc? Troche sie rozpisalem ale jestem zainteresowany wiec z gory dxiekuje za odpowiedzi;)

Jop

Jest teraz ogłoszenie Specjalista ds. Wsparcia Procesów Produkcyjnych

Romek

Caparol ma dobra opinie na rynku i ludzie się tam trzymają roboty z tego co wiem. wiec raczej nie wiem czy ktoś odwazy się szukac szczęścia

Olek pyta

Podobno część pracowników będzie pracować w Quickmix bo tam pracuje teraz były dyrektor handlowy i właśnie robi miejsce. tak jest ?

malarz
@Olek pyta 02.10.2016 16:44

dyrektor handlowy został tam prezesem ;) kto gdzie bedzie pracował to juz inna sprawa

diablo2

tak było ogłoszenie, ale czy ktoś wie ile tam się zarabia? i jakie są inne warunki?

olek

Ile zarobi u nich technik? Wiesz coś na ten temat?

diablo2

a co z pracą jako serwisant ? jakie zarobki, benefity, auto itp.? dużo mają maszyn? jak wygląda ich praca? ktoś coś wie na ten temat? obecnie szukają na kujawsko-pomorskie

ciekawy

Jakieś zmiany personalne? poszukują kogoś do pracy?

just

jest nowa oferta na b2c ... moze ktos , cos pomoże. Warto?

Czytajacy

Dają umowy, wydaje mi się ze to zbyt poważna firma, żeby działać w dziwny sposób.

Czytajacy

"Nadal" oznacza ze tak kiedyś było a piszący te słowa nadal chce w to wierzyć lub jest o tym przekonany wewnetrznie ;) Jednak rzeczywistość kreśli trochę inną informację jesli się przyjrzeć dokładniej temu co tam się dziej.

cfgyui

@Gałgan, co to znaczy że: jest nadal pewnie i z umową?

cfgyui

Na rynku sporo się dzieje to fakt, ale i konkurencja nie śpi. Poza tym Caparol trochę odpuścił na jakości, większość produktów produkuje w Polsce.

cfgyui

Premia i owszem 1% ale od zapłaconych faktur przez klienta/hurtownię przed upływem max. 45 dni po terminie. Jeżeli klient zapłaci fakturę opiewającą na 100 tyś (wtedy premia 1 tyś.) 46 dnia po terminie nie masz z tego nic. Podstawa 6 tyś. brutto. To warunki dla stanowiska DTH.Kolejnym warunkiem do otrzymania premii 1% jest realizacja planu narastająco na poziomie min. 95%. Tyle w temacie.

kalkulator

Jesli 2 tys to ciekawe wynagrodzenie? Moze jesli masz byc specjalistą od spraw farb, bez narzuconego planu sprzedazowego, w innym przypadku raczej srednia perspektywa. Wracając do wyliczeń poprzednich : 17 przedstawicieli x 5 000.000,00 to i tak tylko obrót roczny 85mln ( uważam ze na jednego przedstawiciela przypada pewnie koło 8 ) dodajmy do tego dział Alpiny, który jest obsługiwany przez inne osoby. Wyniki pewnie bedzie mozna juz niedługo sprawdzić bo jako sp. z o.o. Caparol składa sprawozdania do sądu ;)

kalkulator
@skąpiec 29.12.2015 11:30
Warunki finansowe podobno wyśmienite, podstawa 5 tys brutto i gwarantowana premia roczna 1 % od sprzedaży w całej Polsce - czyl...

czyli netto ok.3.500 pln albo znajomy dawno sie zatrudniał albo nie do konca mowi prawde :) co do premii to ciekawi mnie jak to liczysz? przy Twoich obliczeniach 1% premii jesli ma wynosić tyle co podstawa to roczny obrot musialby oscylowac w granicach 350.000,00 do 500.000,00 pln ( zalezy jak liczysz netto czy brutto ) Takiego przedstawiciela raczej nikt nie chce sredni obrot pewnie zaczyna sie od 5 000.000,00 netto i w gore :) wystarczy popatrzec na ostatnią stronę cennika firmy Caparol by zobaczyć ilu jest przedstawicieli ( nie mniej niż 17 - chyba ze aktualnie są przyjęcia lub redukcje ) Więc uwierz ze Twoj 1% możesz włożyć miedzy małego ksiecia a misia uszatka :)

---
@skąpiec 29.12.2015 11:30

Czy warto teraz aplikować na stanowisko DTH ??? Jakie oferują warunki? Czy jest to stabilne zatrudnienie skoro w firmie takie zmiany?

obserwator

Będą chyba potrzebowali większej liczby pracowników. W Warszawie jednak pracownicy średnio się czują, nawet na Puławskiej jakaś dziwna atmosfera od momentu kiedy dyrektor handlowy tej firmy wybral inna droge kariery z centralą Strzelinie

Zostaw opinię o Caparol Polska Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Caparol Polska Sp. z o.o.