Miniaturka
Sylwia Jasińska Dyrektor zarządzający Kadry CNC Sp. z o.o.
"Jeśli człowiek jest skłonny zadbać o swój komfort w zakresie swobody wykonywania określonego zawodu i nie pozostawania “z tyłu” to bez względu na jakim etapie kariery zawodowej jest - poradzi sobie i osiągnie zamierzony cel."

Kadry CNC Sp. z o.o.

Praktyczne kursy CNC dla operatorów CNC, programistów CNC oraz technologów CNC prowadzone w warunkach produkcyjnych na maszynach CNC.

Spółka Kadry CNC powstała w ramach projektu „TechnoBIT Venture wiedza i kapitał dla innowacji.” w 2013 roku. Jednak doświadczenie macie dużo większe. Mogłaby Pani przedstawić pokrótce historię powstania firmy?

Spółka powstała na bazie firmy, która ma w tej chwili ponad 15 lat doświadczenia w produkcji skomplikowanych i bardzo precyzyjnych detali do maszyn i urządzeń. W przeszłości mieliśmy spory problem ze zbudowaniem zespołu fachowców w tej branży, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i nauczyć zawodu. Większość zatrudnionych przez nas osób nie miała doświadczenia w obróbce skrawaniem, dlatego z dumą możemy powiedzieć, że kadra operatorów, programistów oraz technologów CNC została w całości wyszkolona przez nas.

Na bazie tych sukcesów postanowiliśmy prowadzić szkolenia operatorów, programistów oraz technologów CNC i pomagać innym firmom borykającym się z brakiem wykwalifikowanej kadry.

Dostrzegliśmy również, że wielu młodych ludzi nie docenia lub nie zna swojego potencjału i podejmuje się prac niezgodnych z ich naturą, pasją. Często są przekonani o tym, że nie będą mieli szansy rozwijać się w zawodzie, który ich interesuje, bo na przykład nie mają ukończonej odpowiedniej szkoły lub dyskwalifikuje ich całkowity brak doświadczenia w danej branży. Albo też mają doświadczenie, ale chcą się dalej rozwijać, a obecny pracodawca nie ma możliwości zapewnić im tego rozwoju. Powoduje to, że szybko wypalają się zawodowo, często zmieniają pracodawców, budzi się w nich frustracja i roszczeniowość, popadają w stagnację życiową, a ich aspiracje zawodowe gasną.

Połączenie oczekiwań, jakie stawiają pracodawcy z branży obróbki skrawaniem z potencjałem technicznym i determinacją kandydatów do pracy, pozwoliło nam na stworzenie idealnych warunków umożliwiających usatysfakcjonowanie obu stron.

Z jednej strony pracodawcy, którzy będą mogli zatrudnić fachowców na poziomie operatora, programisty, technologa CNC, a z drugiej strony kursanci, którzy dostaną szansę na dalszy rozwój w branży.

Jakie usługi i dla kogo oferujecie?

Przedsiębiorstwo Kadry CNC Sp. z o.o. jest zarówno Instytucją Szkoleniową, jak i Agencją Zatrudnienia. Takie połączenie daje nam możliwość, nie tylko wyszkolić kursantów na dobrych fachowców, ale przede wszystkim pomóc naszym kursantom znaleźć zatrudnienie w zawodzie.

Ponadto pracodawcy zgłaszają się do nas z prośbą o wyszukanie odpowiednich kandydatów i przeprowadzenie szkoleń CNC o określonym poziomie.

Otrzymujemy zlecenia rekrutacyjne dotyczące innych stanowisk tj. drukarz flexograficzny, szef produkcji, dyrektor ds. handlu itd.

Podsumowując, specjalizujemy się w  ocenie kwalifikacji zawodowych w branży obróbki skrawaniem oraz w prowadzeniu praktycznych i indywidualnych kursów CNC dla operatorów, programistów oraz technologów CNC.

Naszą mocną stroną jest także doradztwo personalne w zakresie stanowisk wyższego szczebla lub wymagających od potencjalnego kandydata dobrze rozwiniętych kompetencji miękkich.


    

Co wyróżnia was na tle innych firm oferujących szkolenia?

Nasze podejście do prowadzenia kursów CNC wyróżnia przede wszystkim, to że jesteśmy praktykami w tym, co robimy. Mamy nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie. Znamy potrzeby pracodawców. Sami zbudowaliśmy nasz zespół, ucząc od podstaw zawodu. Program kursu jest tak przygotowany, by nawet po podstawowym kursie CNC nasi kursanci poradzili sobie z samodzielną obsługą maszyn CNC i byli atrakcyjnymi zawodowo kandydatami na rynku pracy.

Ponadto indywidualnie dobieramy zakres kursu CNC (weryfikujemy poziom umiejętności kandydata przed przystąpieniem do kursu CNC), zapoznajemy z rzeczywistą problematyką obróbki skrawaniem szkoląc na hali produkcyjnej ze stałym dostępem do narzędzi pomiarowych, narzędzi skrawających, czy produkcyjnej dokumentacji technicznej. Około 80% godzin szkolenia to zajęcia praktyczne przy maszynie, na których kursant z pomocą instruktora obsługuje maszynę CNC. Szkolenia przeprowadzamy na oryginalnym oprogramowaniu maszyny (nie na symulatorach) oraz w grupach maksymalnie 4 osobowych.

Program szkolenia i czas na realizację poszczególnych poziomów kursu CNC jest dokładnie taki, jaki stosowaliśmy przy szkoleniu naszego zespołu, co przekłada się na gwarancję skuteczności.

Co czeka na osoby, które zapiszą się na prowadzony przez Państwa kurs?

Naszym kursantom po zdanym egzaminie zawsze zapewniamy wsparcie i pomoc w znalezieniu odpowiedniego pracodawcy. Dodatkowo zwiększa to poczucie bezpieczeństwa, ponieważ nie zostaną pozostawieni “sami sobie”. Mogą liczyć, nie tylko na profesjonalny kurs CNC, po którym uzyskają odpowiedni poziom umiejętności, ale także na zatrudnienie w zawodzie.

    

Państwa szkoleniowcy to doświadczeni specjaliści?

Nasza kadra instruktorów ma doświadczenie nie tylko szkoleniowe, ale przede wszystkim produkcyjne. Są to osoby z kilkuletnim lub nawet kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy na produkcji. Doskonale znają branżę. Realizując program szkolenia nastawieni są na przekazanie wiedzy i umiejętności, ale również problematyki zawodu. To powoduje, że po zatrudnieniu, kursant trafiając na pierwszy problem na stanowisku nie traci motywacji i wie, jak sobie z nim poradzić, czuje że kontroluje sytuację, a to z kolei wpływa na wzmacnianie pewności siebie w wykonywanym zawodzie.
 

Rekrutują Państwo również pracowników dla innych firm. Kto korzysta z Państwa usług?

Przede wszystkim prowadzimy rekrutacje na fachowców CNC. Oprócz tego często prowadzone przez nas rekrutacje dotyczą takich stanowisk, jak konstruktorzy, projektanci maszyn, mechanicy precyzyjni, drukarze fleksograficzni, szefowie produkcji, dyrektorzy do spraw handlu itd. Głównie są to zlecenia z firm produkcyjnych.

   

Gdzie osoby zainteresowane mogą znaleźć informacje o obecnie trwającej rekrutacji do Państwa firmy?

Większość informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej kadrycnc.com.pl. w zakładce “dla Ciebie” na podstronie “praca której szukasz”. Oprócz tego sporo informacji zamieszczamy na naszym fanpage i najczęściej zainteresowani kontaktują się z nami przez meseengera. Korzystając z okazji zachęcam serdecznie za równo potencjalnych kandydatów, jak i osoby zainteresowane zdobyciem zawodu w obróbce skrawaniem do kontaktu z nami za pomocą właśnie fanpage, albo formularza umieszczonego na naszej stronie.

Na Państwa stronie internetowej wspominacie o psychologicznym podejściu w budowaniu zespołu pracowniczego. Na czym ono polega?

Naszą dewizą w zakresie prowadzenie Agencji Zatrudnienia jest “NAJPIERW DOBIERZ ODPOWIEDNICH LUDZI”.

Skrupulatnie dobieramy grono pracownicze, zarówno do naszych szeregów, jak i dla poszczególnych pracodawców. Nie od dziś wiadomo, że praca ma ogromne znaczenie w naszym życiu, w końcu stanowi ⅓ jego części.

Niezwykle ważne jest, aby każdy z nas spełniał się zawodowo, dlatego przyjmując zlecenie najpierw angażujemy się w poznanie pracodawcy.

Skupiamy się nie tylko na działalności operacyjnej danego pracodawcy, ale zwłaszcza na warunkach pracy, atmosferze pracy, systemie pracy, panującym środowisku, charakterystycznych zachowaniach, oczekiwanych umiejętnościach, przekonaniach, wyznawanych wartościach, misji i wizji jaką ma firma itd. Budujemy profil pracodawcy i oczekiwań pracodawcy dotyczących danego stanowiska pracy oraz potencjalnego kandydata, który miałby objąć to stanowisko.

Na tej podstawie tworzymy profil zawodowy i osobowy potencjalnego kandydata.

Na rozmowie kwalifikacyjnej i testach weryfikujemy kandydata w podobnych obszarach oczekiwań, co docelowego pracodawcę, by porównać jak wiele ich łączy lub dzieli.

W ten sposób niemal matematycznie jesteśmy w stanie wyliczyć, jaką szansę na powodzenie we współpracy mają obie strony. Jakie działania, ze strony pracodawcy, pomogą utrzymać dobrego pracownika, a jakie działania, zachowania mogą zaszkodzić współpracy.

Takie podejście znacznie zwiększa gwarancję powodzenia procesu rekrutacyjnego, obniża czas na szukanie odpowiednich kandydatów oraz przede wszystkim rozwiązuje problem obu stron i daje satysfakcję z podjętej współpracy.


Jakie umiejętności weryfikujecie podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Tak naprawdę wszystko zależy od profilu pracodawcy, wakującego stanowiska i ogólnych oczekiwań naszego klienta. Przeważnie skupiamy się na tak zwanych kompetencjach miękkich.

Jeśli na przykład szukamy kandydatów “docelowo na stanowisko kierownicze” w określonej branży technicznej, gdzie założeniem pracodawcy jest wyszukanie kandydata “z potencjałem”, ale niekoniecznie z doświadczeniem to możemy sobie pozwolić na większą elastyczność. W takim przypadku przy prowadzeniu rekrutacji koncentrujemy się na wiodącym stylu kierowania kandydata; sposobie wywierania wpływu, jaki cechuje kandydata; metodach z jakich korzysta kandydat przy podejmowaniu decyzji. Ponadto koncentrujemy się na poziomie ryzyka jakie i w jakim stopniu kandydat jest w stanie podjąć, na umiejętnościach zarządczych (m.in. planowaniu, organizowaniu, motywowaniu, kontrolowaniu, rozliczaniu itd.), ewidentnie priorytetowych dla kandydata; na umiejętnościach wykorzystania wiedzy z danego obszaru, a także charakterystycznych zachowaniach, przekonaniach i wartościach, które ułatwiają nam skuteczne dopasowanie współpracy. W przypadku gdy pracodawca nie stawia wymagań, co do posiadanego doświadczenia na określonym stanowisku, skupiamy się na tym w jakim stopniu, w jakim czasie i przy jakich założeniach rekomendowana przez nas osoba jest w stanie nabyć wymagane na stanowisku umiejętności i tym samym spełnić oczekiwania pracodawcy, równocześnie realizując własne aspiracje zawodowe.

Jak dużą wagę przykładacie do posiadanego doświadczenia?

Jeśli mielibyśmy uogólnić odpowiedź na to pytanie to jestem skłonna zaryzykować stwierdzeniem, że doświadczenie na nic się zda osobie, która nie czuje potrzeby poszerzania swojej wiedzy i rozwijania swoich umiejętności przynajmniej w określonym zakresie. Mam tutaj na myśli świadomość dotyczącą nie tylko koncepcji rozwoju kariery, ale również jej poszczególnych modeli. Jeśli człowiek jest skłonny zadbać o swój komfort w zakresie swobody wykonywania określonego zawodu i nie pozostawania “z tyłu” to bez względu na jakim etapie kariery zawodowej jest - poradzi sobie i osiągnie zamierzony cel.

Oczywiście doświadczenie jest ważne przy stanowiskach wyższego szczebla takich jak na przykład Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający, Szef Produkcji itd. Doświadczenie na tych stanowiskach daje możliwość przewidywania i zapobiegania ewentualnym zagrożeniom działalności, czy na przykład zagrożeniu życia lub zdrowia podległego zespołu, a to z kolei zabezpiecza interesy pracodawcy oraz podnosi warunki pracy.

 

Czy w codziennej pracy stosujecie innowacyjne metody?

Zdecydowanie tak. INNI DAJĄ WIEDZĘ - MY PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI to dewiza, która charakteryzuje naszą działalność z zakresu prowadzenia kursów CNC i jednocześnie sposób, który niewątpliwie nas wyróżnia, jako Instytucję Szkoleniową CNC.

Także prowadzona przez nas Agencja Zatrudniania wyróżnia się innowacyjnym sposobem doboru kadry, który odzwierciedla dewiza NAJPIERW DOBIERZ ODPOWIEDNICH LUDZI. Czyli tak naprawdę odpowiednie kwalifikacje to za mało. Potrzebny jest właściwy człowiek, na właściwym miejscu, u właściwego pracodawcy.  

Jak wygląda atmosfera w firmie? Co jest Państwa największym atutem, jako pracodawcy?

Bez wątpienia naszym największym atutem są duże możliwości rozwoju zawodowego. Jednym z najważniejszych aspektów, wpływającym na osiąganą przez człowieka satysfakcję z pracy, jest poczucie sensu. W naszej firmie każdy pracownik ma swoją misję. Każdy jest zatrudniany by rozwiązać w firmie konkretne problemy i by usprawnić określony obszar, za który odpowiada. Unikamy łączenia ze sobą zadań, które blokują kreatywne myślenie. Każdy pracownik otrzymuje pewien zakres swobody decyzyjnej i wykonawczej, tak by miejsce pracy nie stało się przyczółkiem “cichej desperacji”. Każdy z nas jest kreatorem rzeczywistości, otwartej atmosfery, przyjaznego środowiska, ekscytujących zadań, wielkich efektów. Budujemy zespołowo.

  

  

Co możecie zaoferować jako pracodawca? Jakie oferujecie warunki zatrudnienia?

Duże możliwości rozwoju zawodowego w naszej firmie, wymagają od nas elastyczności w zakresie rozliczania efektów pracy, dlatego każdy z naszych pracowników ma ustalaną ścieżkę rozwoju indywidualnie. Preferujemy wynagradzanie zależne od rezultatów. To też pomaga nam wyselekcjonować zespół skłonny do podejmowania ryzyka, który nie boi się porażek, bo wie że to one składają się na sukces oraz zespół który szuka sposobu na rozwiązanie problemu, a nie tylko likwiduje jego skutki lub szuka powodów by uniknąć realizacji niewygodnych tematów.. Czyli takich których nikt nie lubi robić, a które niezrealizowane mogą przysporzyć wielu kłopotów.

 

A macie Państwo programy przygotowane dla studentów, stażystów?

Od początku istnienia firmy prowadzimy między innymi program praktyk. Celem projektu jest nie tylko pomoc w zdobyciu doświadczenia młodym ludziom, ale przede wszystkim odkrycie młodych talentów. Pomagamy ludziom z pasją poznać swoje silne strony i nauczyć ich, jak rozwijać własny potencjał. Prowadzimy szkolenia wewnętrzne i staramy się nauczyć, jak najwięcej w czasie który mamy do dyspozycji. Praktykanci, którzy wykażą się zaangażowaniem i własną inicjatywą w realizacji zadań, mogą liczyć na zatrudnienie bezpośrednio u nas lub rekomendację umożliwiającą im podjęcie zatrudnienia w obszarze, w którym chcą się rozwijać.

 

  

  

Co uważa Pani za największy dotychczasowy sukces firmy?

Odpowiem bardzo subiektywnie. Myślę, że największym naszym sukcesem jest indywidualne podejście do człowieka. Kilka lat temu musiałam podjąć decyzję dotyczącą mojej kariery zawodowej. Stanęłam na rozdrożu dróg: z jednej strony jasne zasady, dobre warunki płacowe, ale brak rozwoju zawodowego, z drugiej strony ogrom niejasności i perturbacji, ale pewność, że zmierzam do celu. Podjęłam ryzyko, a decyzja ta otworzyła przede mną bramę możliwości. Dostałam szansę! Spełniam się zawodowo i mogę stwarzać możliwości ludziom, którym się chce, którzy mają pasję, którzy mają potencjał, a którzy nie wiedzą, jak zainwestować siebie w osiąganie satysfakcji z życia.

Każdy z nas jest w czymś najlepszy, dlatego pomagamy to odkryć i pielęgnować.

  
 

Czego możemy Państwu życzyć na przyszłość?

Długiej podróży i szerokiej drogi, by systematycznie osiągać zamierzone cele i angażować, w rozwój własny, jak i firmy, możliwie najwięcej ludzi. Wierzę, że tylko wtedy kiedy robimy coś dla drugiego człowieka piszemy swoją historię. Rozwijając siebie, motywujemy innych do wysiłku, do osiągania niemożliwego. Sprawia to, że każdemu z nas żyje się lepiej. Wzajemnie obdarzamy się energią i pozytywnymi emocjami.

Dziękujemy za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 115 175
  2. olx.pl 2 736 098
  3. pracuj.pl 2 718 511
  4. linkedin.com 2 689 259
Kadry CNC Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 29 ocen.
Kadry CNC Sp. z o.o.