Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Jacek Daroszewski
Prezes Zarządu Fast Finance

Pierwsze pytanie jest bardzo ogólne. Jakie były początki Fast Finance.

Fast Finance (początkowo jako spólka z o.o.) powstała w 2004 roku. Spółka ta od początku zajmowała się usługami finansowymi polegającymi w szczególności na zakupie i odzyskiwaniu wierzytelności wynikających z niespłacanych kredytów i pożyczek konsumenckich, na własny rachunek. W okresie od powstania do chwili obecnej nasza firma zwiększyła stan zatrudnienia kilkukrotnie, aczkolwiek dokonując zmian zależało nam nie tylko na wzroście liczby pracowników co na podnoszeniu jakości i wydajności ich pracy. To nam się udało, dzięki czemu nie mamy przerostów zatrudnienia. Obecnie zatrudniamy około 60 pracowników.

Czy wciąż pracują Państwo w tej samej siedzibie?

Zmieniliśmy ją. Z uwagi na znaczący wzrost działalności naszej firmy pojawiła się potrzeba wykorzystania większego lokalu. Z tego względu kilka lat temu minimalizmy lokalizację na obecną. jesteśmy tu już czwarty rok. Ostatnio wynajęliśmy dodatkowe 200 metrów kwadratowych przylegających do obecnego lokalu. Pozwoliło nam to na połączenie obu miejsc i dzięki temu nie musieliśmy się przeprowadzać, aby poprawić warunki pracy naszej firmy. 

Jakieś  inne zalety tego miejsca?

Dobry dojazd, bliskość centrum miasta oraz brak problemów z parkowaniem.

Jaka jest wizja firmy i jej główne cele?

Na pewno jest to dalszy rozwój. Oprócz tego zwiększenie zatrudnienia, przychodów i zysków. Jest to sytuacja typowa dla wszystkich firm.

Jak wygląda zatem proces rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Rekrutacja składa się zazwyczaj z dwóch lub – maksymalnie – trzech części. Wstępnie jest weryfikacja życiorysów. Potem następuje krótka, wstępna rozmowa telefoniczna. Później jest zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną już u nas na miejscu w firmie. Potem jest ostatecznie podjęcie decyzji o ewentualnym zatrudnieniu.

Czy w takim razie firma zatrudnia studentów lub absolwentów? W jakich działach?

Również to robimy. Na pewno przy braku doświadczenia zatrudniamy studentów przy zadaniach o mniejszym stopniu odpowiedzialności, przy mniej skomplikowanych pracach biurowych. Wykorzystujemy przy tym programy pomocowe ułatwiające start pracowniczy młodym ludziom.

W Fast Finance organizują Państwo spotkania integracyjne?

Co jakiś czas, choć niezbyt często, nie jest to bowiem podstawowa funkcja naszej firmy, organizujemy takie wydarzenia.

Jakiego rodzaju są to imprezy?

Zazwyczaj nie są to duże imprezy. Zwykle organizujemy je u siebie na miejscu. Jeszcze w tym roku przed końcem wakacji chcielibyśmy zorganizować większą imprezę na zewnątrz. Ze względu na zbliżające się dziesięciolecie działalności naszej firmy chcemy to uczcić większym wydarzeniem.
Fast Finance
2.2/5 Na podstawie 139 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Fast Finance