Opinie o Urząd Skarbowy w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Urząd Skarbowy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Urząd Skarbowy o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Urząd Skarbowy w Warszawa

John

Skarbówka rybnik masakra miałem dziecko niepełnosprawne które zmarło mimo prośby do naczelnika i pań tam pracujących żeby zwrot podatku za dziecko nie dawali komornikowi odpowiedz że ich to nic nieinteresuje że pan komornik jest ważniejszy od nas

Play
@John

To wierzyciel musi się zgodzić żeby odstąpić odcegzekucji

@John

Interpunkcja ma znaczenie, nazwy miejscowości piszemy z dużej litery. A co do samej egzekucji...nad tymi ludźmi też ktoś sprawuje kontrole, to nie koncert życzeń.

Maciej92

John Wick - twardy dzik
@Maciej92

Prowizję z zajęć egzekucyjnych mają poborcy skarbowi i inspektorzy zajmujący się egzekucją państwową. Wynika to z Kodeksu Postępowania w Egzekucji Państwowej. Czasem przy dobrym braniu urzędnik może wyrobić taką prowizję do premii za zajęcia egzekucyjne, ale to się nie zdarza codziennie.

xxx
@Maciej92

sprawdz oswiadczenia majatkowe to zobaczysz jakie pieniądze niektorzy zarabiaja.

Renata
@xxx

A gdzie można to dokładnie sprawdzić?

She
@Renata

Oświadczenie majątkowe jest niejawne.

Anis
@Maciej92

Może naczelnik ms taka premie. Normalny pracownik średnio niecały 1000 na kwartał

@Anis

Czyli nie ma premii dla zwykłych pracowników co miesiąc tylko przyznają na kwartał? Ale chyba są trzynastki bo to budżetówka. W zeszłym roku były? To dodatkowa pensja w całości?

Awsdf

Ja polecam pracę w US, bardzo mili kierownicy i współpracownicy, jestem zadowolony, pieniądze nienajgorsze, pewność ze "firma" przez COVID nie splajtuje. Jest bardzo okej:)))

@Awsdf

Jednak cofam, już tam nie pracuję i nie polecam.

Ilona
@Awsdf

Wow, rok czasu, co się takiego stało?

@Ilona

Słaba płaca przede wszystkim, słabe traktowanie ludzi, jak ktoś ma swojego faworyta to ty jesteś tylko szarym człowieczkiem. Nie ma większej ulgi jak odejście z IAS, teraz robię coś za lepsze pieniądze.

@Awsdf

Płaca to spodziewam się, że najniższa ale jak konkretnie wyglądało to całe traktowanie? :/

Magdawikia
@Urszula

Jeśli chodzi o pensje to ona jest chyba między 2500 -5000 tys - w zależności od stażu pracy stanowiska i tego czy kierownik występował o awans i max kwotę podwyżki. Co do kierowników - w jednym urzędzie kierownik będzie normalny w innym nie. Generalnie żaden z kierowników nie ma wykształcenia w kierunku zarządzania zasobami ludzkimi. To są ludzie którzy po prostu ZNAJĄ SIĘ albo UDAJĄ że znają się na swojej robocie , nie potrafiąc zarządzać ludźmi. Ogólnie jest tak : rzuca się robotę na biurko i rób. Jak masz fajnych ludzi w dziale to pomogą i nauczą. Jak nie to pierwsze miesiące to jest katorga. Ja pracuję w US prawie 10 lat. Mogę powiedzieć jedno - są ludzie którzy zarabiają dobrze / średnio i słabo. Czy polecać pracę w US ? Jest to STABILIZACJA i nie trzeba się martwić o zwolnienie z pracy. Ale pozostałe kwestie .... Pozostawiają wiele do życzenia.

@Magdawikia

ZNAJĄ albo UDAJĄ że się znają, albo udają że są tacy ekstra fajni a okazuje się coś innego. @Urszula jeśli nie interesuje Cię strefa podatków to nie polecam, bedziesz się męczyć, trzeba to lubić. Nie będę konkretnie komentować sytuacji, po prostu slabo. Powodzenia

Maja
@Awsdf

Może jednak coś powiesz? No bo o co chodzi, tak monotonnie, czy coś innego?

@Maja

Dobra praca na emeryture

@Awsdf

Mówisz? To jaka średnia wieku by tu była, bo raczej młodsze osoby też są?

@Urszula

jest dużo młodych osób bo na najniższe stanowisko trzeba mieć tylko średnie wykształcenie, więc po szkole każdy może przyjść i po prezczytaniu ordynacji spokojnie się dostać. Ale jest też duża rotacja bo młodzi popracują i idą w lepsze miejsca, i tak się zmienia. Dobra praca na emeryturę bo mało wymagająca

@Awsdf

Rozumiem, a jakie tu są tak właściwie stanowiska do wyboru, jest jakieś w miarę ciekawsze jeśli i wykonywaną pracę chodzi?

Lak
@Awsdf

Zależy od urzędu. Niektórzy odmawiają prawnikom, a niektórzy przyjmą osób bez matury.

@Lak

To zależy pewnie do jakich komórek, do takich podstawowych jak czynności sprawdzające czy referaty postępowań na luzie można się dostać po szkole. Referaty ze sprawami karnymi już mogą wymagać prawników, ale jak będą tak nosem kręcić na każdego to w urzędach będą świecić pustki.

Jakie wartości są cenione w Urząd Skarbowy?

To premie są dawane po uważaniu a nie za wyniki? Ktoś to w ogóle nadzoruje? A jak już coś dadzą to ile procent?

Referent

....

Takie refleksje po rozmowie do pracy do Referatu Czynności Analityczno-Sprawdzających (Urząd Skarbowy Wołomin). Panią chyba kierownik (pani w średnik wieku, w okularach) prosiłabym, aby na przyszlość nie niszczyła poczucia własnej wartości kandydatów i niewytykania wad w CV, nobody's perfect, Pani też nie. Rozumiem, że można mieć upatrzoną kandydatkę, ale to nie znaczy, że można upokorzyć inną. Miała Pani z góry tezę "utrącić". Skoro przeszłam do drugiej tury po zaliczonym teście, to chyba nie byłam tragiczna? Jeszcze raz podkreślę: rozumiem, że można nie wybrać kogoś, ludzkie, ale proszę widzieć w kandydacie do pracy człowieka. Pozdrowienia

logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno

Na jakim programie księgowo-kasowym pracuje się w dziale księgowości ? z góry dziękuję za odpowiedź

Renata
@Karolina

Może zadzwoń i zapytaj? Myślę, że tak szybciej dostaniesz odpowiedź.

Czy firma Urząd Skarbowy udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Magdawikia

Tak , użycza . Szczegółów nie znam bo nigdy nie korzystałem , ale wiem , że jest coś takiego

Szymon
@Magdawikia

A wiesz chociaż mniej więcej na jakie kwoty można liczyć? :D

Kiki
@Szymon

Najlepiej jak dowiesz się samemu bo chyba to zależy od paru rzeczy

Ilona
@Kiki

Jakich rzeczy?

Aga

Do US chyba tylko desperaci idą. Netto 2600 do tego dochodzą wypracowane lata 15 lat to jakieś 400 zł. W tym roku pracownicy chcieli zorganizować strajk, to na koniec roku parę groszy dorzucili, żeby pracownicy cicho siedzieli. Nie polecam US Praga i lII Śródmieście. Zresztą warszawskie urzędy, to już tylko (usunięte przez administratora) i szumowiny. Jeśli w dziale pracują dwie osoby i mają do obsłużenia 35 tyś zeznań, odbierać telefony, biegać na dyżury na salę obsługi i masę innych zadań.To dla własnego zdrowia odpuście sobie ten cyrk. Przyjmują z pierwszeństwem osoby niepełnosprawne. Tylko jak to wszystko wygląda. Są dwie windy i jedna nie działa kilka lat, a druga co chwilę się psuje. Ostatnio nawet tej drugiej nie naprawiają, bo nie ma pieniędzy. Tak więc czyś zdrowy, czy nie,max. na siódme piętro musisz wejść, albo prosić by cię towarową jak (usunięte przez administratora) wieźli.

@Aga

Kasa niewielka jak to w budżetówce, ale przecież są trzynastki i inne benefity, nie? Co konkretnie jeszcze dostajesz prócz pensji? Możesz napisać co przysługuje z sojala?

Nic oprócz doświadczenia które może przydać się w normalnej pracy, tam nie dostaniesz

magda
@Aga

czy poleciłabyś pracę w którymkolwiek us? czy bemowo jest ok?

Czy w Urząd Skarbowy pracuje się na open space?

niki

Nie, w pokojach

Honorata
@niki

A macie chociaż jakiś wspólny socjal? :)

niki
@Honorata

I co jeszcze? :D

@niki

Czyli o jakieś fajne benefity nawet nie próbować dopytywać? ;p To jak tu warunki pracy oceniasz tak wgl?

GANDALFSZARY

Witam wszystkich. Ja z taką sprawą: pracowałem w Urzędzie Skarbowym na zastępstwo (za dziewczynę w ciąży) ale poza korpusem służby cywilnej. Nie ukrywam, że trafiłem bardzo dobrze zarówno jeśli chodzi o referat jak i ludzi w nim pracujących. Nie ukrywam, że chciałbym tam wrócić. I tu pojawia się moje pytanie: jakie są opcje żeby załatwić sobie powrót? Chodzi Mi o to, czy są możliwe opcje żeby ta dziewczyna za którą pracowałem można przenieść do innego referatu lub innego pokoju w referacie w którym byłem i zrobiło by się znowu miejsce dla mnie? Mówią krótko czy są potrzebne wejścia żeby spróbować to załatwić?

hhhh

Nie polecam pracy w US Warszawa Praga. Zarobki marne a naczelnictwu wydaje się że sa bogami. (usunięte przez administratora) w czystej postaci. Omijać szerokim łukiem bo można przypłacić zdrowiem.

US W-wa Mokotów

Telefon do rozmów klienta z pracownikiem urzędu jest tak umieszczony, wszyscy obok słyszą całą rozmowę. byłem świadkiem jak klient tłumaczył się ile i kiedy wpałcił a z rozmowy wynikało, że tych pieniędzy nie ma w urzedzie. To chyba niepowazne.

EEEEEEEMMMMMM

CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE PO ILU MNIEJ WIĘCEJ KANDYDATÓW ZAPRASZAJĄ NA ROZMOWĘ DO URZĘDU SKARBOWEGO NA LINDLEYA 14 I STAWKI 2 W WARSZAWIE ?

nick
@EEEEEEEMMMMMM

Po ile co? Osób? Zapraszają wszystkich, którzy spełniają wymagania. A jeśli chodzi Ci po jakim czasie, to zanim był lockdown to w miarę szybko, od zakończenia wpływu dokumentu za 2 tygodnie rozmowa. Teraz przez sytuację i prace zdalną może być dłużej. Pozdrawiam.

Ola
@EEEEEEEMMMMMM

Na zastępstwo na Lindleya byłam sama. Test zdałam 13/ 20. Rozmowę przeszłam pozytywnie, a na decyzję Dyrektora czekam trzeci tydzień.

Paula
@Ola

Proszę mi powiedzieć jak wygląda rozmowa. Czy pytają też z ustaw czy już czysta rozmowa o doświadczeniu i wogole

Ask
@EEEEEEEMMMMMM

Generalnie nie ma to większego znaczenia, bo w Urzędach Skarbowych w praktyce i tak zdarza się, że mogą nikogo nie wyłonić w toku rekrutacji. Nie sposób przewidzieć jakimi kryteriami akurat się kierują.

Xiao

Czemu, jak w Urzędach Skarbowych w ogłoszeniu są wakaty dla dwóch osób często w konkursie wyłania się tylko jedną?

Alina

Nie bylo kolejki, malam 20 minut, ale pracownik powiedziala (pijac powoli wode), ze nie zdazymy!

pytanie

Czy ktoś wie jak wygląda rekrutacja do urzędu skarbowego? Czy są jakieś testy podczas rozmowy rekrutacyjnej ustne czy pisemne ? Ile jest tych etapów rekrutacji? Opłaca w ogóle się starać tam o pracę ? Dobre są warunki zatrudnienia?

Asdgjk
@pytanie

Zależy od urzędu, każda rozmowa wygląda inaczej

Ola
@pytanie

Warto próbować.Trzeba znać podstawy Ordynacji. Ja jestem na etapie zatwierdzenia przez Dyrektora Izby Skarbowej.Test i rozmowę przeszłam pozytywnie.Niestety czekam trzeci tydzień

Kamila
@Ola

a można zapytać na jakie stanowisko?

@pytanie

witam wszystkich którzy myślą o zatrudnieniu w skarbówce. Odpowiedzieć trzeba sobie na 3 pytania 1. czy zależy mi na spokoju, stabilności zatrudnienia i niewielkim nakładzie własnym (doszkalanie się - samodzielnie) 2. czy chcę w przyszłości zrobić karierę w MF 3. czy chcę poznać "skarbówki" świat, liznąć podatki i ucząc się cały czas iść po 2-3 latach na drugą stronę boiska - do biznesu Jeśli na którekolwiek z pytań odp jest TAK to oczywiście warto tam iść. Mam 30 lat dośw w podatkach i 6 lat pracy w różnym okresie w skarbówce. Myślę, że trochę mam tu racji...

noname
@pytanie

jest rozmowa, dostajesz pytania dotyczące ustawy podanej w ogłoszeniu, mówisz o sobie, o doświadczeniu, zadają pytanie np. czym jest wg Ciebie analizowanie, czemu chcesz pracować w urzędzie. całkiem przyjemnie

jaś

jak niskie ambicje czy samoocenę trzeba mieć aby pchać się do jakiegokolwiek urzędu. Kiedyś najgorzej zarabiało się na kasie i przy kopaniu rowów. Tylko tam pensje poszły w górę a w urzędach nie. Jeśli chcesz pracować w US za 2500 brutto i oglądać deklarace przedsiębiorców, którzy w miesiąc zarabiają tyle co Ty w rok albo i więcej to do kosztów oprócz biletu na busa do pracy dolicz antydepresanty ;)

Ktoś
@jaś

Przynajmniej praca jest stabilna, a teraz w dobie epidemii jak wieli potraciło ambitnych ludzi prace w korporacji a teraz szukają na rekrutacji pracy w państwowce jaki ten los przekorny a w państwowce...

@Ktoś

i to jest akurat racja. Coś za coś - lepiej mieć pewnośćza 3 tys niż drżeć o przyszłość mając 5 tys

@Ktoś

brawo, w pełni się zgadzam; właśnie jestem w trakcie procesu rekrutacji. 5 lat w latach 90tych pracowałem w warszawskiej skarbówce. Teraz chcę wrócić. Myślę, że się przydam mając ponad 20 lat pracy w podatkach

@Ktoś

bardzo stabilnie jest na państwówce, przez wiele lat można mieć te same niewysokie dochody :) a tak poważnie stabilizacji pragną przeciętniaki o niskiej samoocenie. Ktoś kto ma łeb na karku chce mieć coraz lepiej a nie ciągle tak samo.

Egon
@jaś

Nie ma zakazu zostania przedsiębiorcom i zarabianiu godnie dzięki swoim umiejętnościom i wysiłkowi. Przymusu pracy w urzędzie - mimo braku jakichkolwiek pasji czy talentów - też póki co nie ma.

Markus89

Czy to prawda ze w Urzędzie Skarbowym są takie dobre zarobki. Znajomy pracuje się wychwala że samej pensji ma tylko 3 tys netto ale prowizja z pobrań nawet 10- 12 tys . Nie widziałem że takie kokosy w urzędzie można mieć tylko po studiach prawniczych.

Zażenowanie

W czasie kiedy panuje epidemia wirusa naczelnik nie podjął żadnych kroków dzięki którym pracownicy mieliby zapewnione bezpieczeństwo. Praca w pokojach w których siedzi po 6 lub więcej osób jest skrajną nieodpowiedzialnością. Naczelnik za to nie musi się martwić bo siedzi sobie odizolowany od innych i tylko wydaje polecenia bez kontaktu z pracownikiem. Gratuluję naczelnikowi odpowiedzialności. Takiej skrajnej (usunięte przez administratora) dawno nie widziałam.

Forbus
@Zażenowanie

Nie pracowałem w danej placówce, ale wiem że dopóki rząd nie wyśle pisma lub minister to naczelnik nic nie może zrobić. W moim mieście dopiero gdzieś w Kwietniu wydano zasady itd jak mamy postępować, działać.

Luc

Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie ul. Stawki 2 - tragedia na rozmowie kwalifikacyjnej. Nikt z komisji nie przedstawił się, gdy na wszystkie pytania z Ordynacji podatkowej kandydat prawidłowo odpowiedział, zaczęli pytać o ustawie VAT, której nie było w wymogach. No i jeszcze taka sprawa, jak się sypią pytania nie z kartki, państwo z komisji bardzo słabo orientują się w ustawach, nie wiedzą, czy kandydat dal prawidłową odpowiedz, czy nie. Jeden Pan z komisji przez całą rozmowę siedział sobie w komórce, coś tam oglądał. Nowoczesny budynek, ale w urzędzie było jak w PRL.

@Luc

Zapytam z ciekawości, jakie były pytania z ordynacji podatkowej?

Luk
@Anonim

Z Ordynacji Podatkowej — bardzo proste pytania, coś tam, w jakim terminie trzeba złożyć odwołanie, przez jaki organ itp. A z VAT już nie pamiętam, ale oni samy zgubili się w tych pytaniach, nie wiedzieli, jaka odpowiedź jest poprawna i powiedzieli, że zlie odpowiadam. Potem sprawdziłem w ustawie i ja akurat dobrze im powiedziałem. Ale to nie ma znaczenia, jak stanowisko jest już pod kogoś albo nabór jest po to, żeby dostać środki z funduszu. I nawet rozumiem to, ale trzeba, chociaż po ludzku na tych rozmowach siebie zachowywać, przynajmniej przedstawić się i uśmiechnąć się. To podstawa. A nie siedzieć sobie w komórce. Urzędnicy, kurcze...

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Skarbowy - Warszawa

• Jak się pracuje w Urząd Skarbowy?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Skarbowy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Skarbowy?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Urząd Skarbowy?

Kandydaci do pracy w Urząd Skarbowy napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Urząd Skarbowy