Opinie o Ericsson w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Ericsson. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Ericsson o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ericsson w Kraków

testMasterka

Znam zespół (piętro niżej) w którym druga najstarsza stażem osoba jest w firmie rok.

KRK Ericsson Employee

Kłamią przy rekrutacji. Miał być fajny projekt, w którym jest dużo kodu do napisania. Przepisywanie na nową platformę. Przychodzę już do pracy, okazuje się, że kod już jest napisany przez szwedzkie zespoły (jakość tego kodu przemilczę) a naszym zespołom zostały testy i naprawa błędów

Hana

Dział hr, przeglądać te Cv i i sie odzywać bo ile mam czekać na telefon. Rok, jak nie wy pojde gdzie indziej!

no
@Hana

nie ekscytuj się tą firmą, polskie odziały to tylko tanie szwalnie oprogramowania, tutaj się zatrudnia nawet humanistów, grunt żeby pracownik był tani.

lelumpolelum

ericsson ma slabą sprzedaż, więc gdzie muszą się znaleźć pieniędze na wysokie pensje dla menagierów ;) Pracownikom szeregowym nie podniosą pensji, nowy mdadzą mniej a dla siebie w szwecji pensyjki podniosą - prosta sprawa, a my polacy będziemy na nic zasówać za psie pieniądze, taka jest ich strategia. W tej chwili przyjmują humanistów, którzy nic nie umieją... na stanowiska developerskie tylko dlatego, że są tani, to najlepiej pokazuje jak ta firma się stacza.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Ericsson? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
lanek

Najgorsze w tej pracy jest to, że doświadczeni Developerzy odeszli. Firma Ericsson szczyci się tym, że zamierza zatrudnić 300 pracowników. Super - tylko dlaczego samych studentów ? A no dlatego, że Ci którzy mają ogromną wiedzę juz dawno poszli do Motorolli/Sabre/Nokii/Comarchu itd. Ericpol to było coś ! Ericsson ? - SŁABO !

4g_guy

Druga tura podwyżek: 200 - 500 brutto. A roboty i rozwoju kompetencji zaplanowali dla nas tyle, że nie wiadomo od czego zacząć.

wtf?

A tam lepiej, ericsson to jeden wielki chłam, hr nawet nie jest wstanie aby odpisać po rozmowie, czy się dostałem czy nie. Czekam ponad trzy tygodnie na kontakt, a laseczka która łaskawie mnie na tą rozmowę zaprosiła udaje chyba , że nie odebrała meila. Skoro ktoś chce u Was pracować tj, chciał, poświęcił godzinę na dojazd na koniec Krakowa to chyba można łaskawie odpisać "WAL się nie chcemy Cię!" , albo "Zapraszamy do pracy!", a nie robić wielką łaskę na skonstruowanie jednej wiadomości e-mail. Chyba, że problemy z pisaniem, to wystarczy obrazek wysłać...

.........................

junior 3000 brutto ;) nie wierzę w to żeby było aż tak źle, sorry ale tyle bez problemu może zarobić dordca klienta w małej mieścinie w banku spółdzielczym ze średnim wykształceniem, bez znajomości angielskiego i tym bardziej umiejętności programistycznych. 3000 buahahah, rozumiem gdyby to było netto... ale brutto no zaszaleli. ostro pojechali po bandzie.....................

kick

@pytanko brutto

kick

Ludzie nie marnujcie swojego zycia na Ericssona. Ta firma jest 10 lat do tylu za rynkiem technologii. Nowosciami zajmuja sie raczej Szwedzi i zachodnie oddzialy Ericssona a nie Polacy. Pytanie jakie w Ericssonie management sobie zadaje, to kto zrobi czarna robote taniej: Chinczycy, Hindusi, czy Polacy. Jak wypada na nas, to kierownictwo dawnego Epola sie cieszy, bo beda jakies projekty przy ktorych sie wykarmia. Ludzie ktorzy naprawde cos robia dla rozwoju i naprawy tych Ericssonowych produktow dostaja ochlapy. Junior 3000, Regular 5000, Senior 7000. Niektorzy na tej ostatniej pensji siedza latami bo jest szklany sufit na awans na wyzsze stanowiska. No chyba ze jako bardzo zdolny czlowiek chcesz sprzedac te zdolnosci Ericssonowi za 50% kwoty ktora moglbys zarobic gdzie indziej. Jesli takie sa ambicje, to witamy na pokladzie. Taka radosc ze az strach

pytanko
@kick

@kick te podane kwoty to brutto czy netto

Joanna

@zBobrzynskiego12jak dawno miały miejsce rozmowy, o których wspominasz? Czy jest możliwe, że obiecane zamiany jeszcze nastąpią?

@Joanna

Rozmowy były już w zeszłym roku. Wtedy obiecywano żę będzie tylko lepiej. Po skali odejść wnioskuję, że plan zrobienia z Polski taniej siły roboczej pokroju Indii im nie wyszedł :)

zBobrzynskiego12

Nie znam dokładnej liczby, ale w Krakowie lekko ponad 100 osób, z różnych działów. Najczęściej doświadczeni pracownicy. Ilość odchodzących mogliśmy szacować na podstawie na przykład ilości ticketów na helpdesku ( związanych z zamykaniem kont), lub zbiorczych maili, adresowanych do wszystkich zainteresowanych (odchodzących). Czy jest to przejściowa sytuacja, ciężko powiedzieć. Mam nadzieję. Podczas transformacji (przejmowania naz przez Szwedów) kilka razy wspominano o tym, że ma być robione badanie rynku Krakowskiego i nasze pensje mają być wyrównywane do rynku. Nic takiego (wyrównania) nie miało miejsca.

Joanna

@zBobrzynskiego12 dziękuje za tak szczegółową odpowiedź. Wspominasz, że po przejęciu firmy nastąpiły w niej liczne zmiany na gorsze. Czy jest to przejściowa sytuacja? Piszesz również o tym, że w firmie występują obecnie masowe odejścia specjalistów. Jaka jest ich skala? Ilu pracowników odeszło z firmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy? Czy dotyczy to w szczególności któregoś z działów?

zBobrzynskiego12

Mam nieco ponad 5 letnie doświadczenie w tej firmie. Kiedy rozpoczęło się przejmowanie Ericpola przez Ericsson, słyszeliśmy przy każdym spotkaniu, że "Będzie lepiej niż teraz", "Nie macie się czego obawiać", "Gorzej na pewno nie będzie" etc. Jak jest po przejęciu: - Doświadczeni ludzie masowo odchodzą - teamy wyglądają tak: jeden senior, ze dwóch regularów i reszta juniorzy studenci - kupa dodatkowej roboty dla doświadczonych, kasy brak, Projekty są zagrożone, bo firma traci doświadczenie i wiedzę ( Produkt jest ogromny, wymaga kilku lat doświadczenia, aby móc pracować w pełni samodzielnie ), - Podwyżka 1.34%, - Brak premii rocznej, - Brak awansów, - Obcięcie benefitów, - Koniec imprez firmowych, - Brak kasy na wyjazdy integracyjne, - Ludzie, którzy przechodzą do innych firm takich jak Nokia, Motorola, Sabre, Sii, dostają na starcie 20 - 50% więcej, - Jak już poprzednicy pisali, były listy do CEO. Była reakcja w postaci przyjazdu do Polski ludzi z 'samej góry'. Kierownicy cytowali wypowiedzi, które padły. Można było odnieść wrażenie, że Ericsson podchodzi do tego tak: "Więcej kasy wam w tym roku nie damy. Jak się nie podoba, zmieńcie pracę"

bylyPracownik
@zBobrzynskiego12

Sama prawda. Dzięki za ten wpis. Jest tak jak piszesz.

MAciek

Czy ktoś już dostał odpowiedź odnośnie stażu?

Joanna

@ania co masz na myśli mówiąc o zmianach w firmie? Jak obecnie wygląda praca w Ericpol Telecom?

Czy może ktoś określić ile mniej więcej brutto zarabia: - junior - regular - senior Byłabym bardzo wdzięczna, bo zastanawiam się nad Ericpolem

hype
@Monika

jesienia ubieglego roku wygladalo to mniej wiecej tak (kwoty brutto): - staz 1500 - junior 4000 - regular 6500 - senior 9000

emma

Co do tego co napisał "pracownik 2017-04-09 14:13" to: Atmosfera przysiada, pensje są poniżej rynkowej, benefity są max 50zł/miesiąc na WSZYSTKO, a szkolenia są tylko jak znajdzie się ktoś kompetentny kto coś opowie.

I'm not a robot

@formerEmployee Uuuuu jakie to smutne, chlip, chlip, chlap....buuuuaaaa. Wypisujesz bzdety i nigdy nie pracowales w Epol, ja tam pracowalem i nie bylo tak zle. Wez sie lepiej do roboty ciamajdo.

ania
@I'm not a robot

@I am not a robot Z twojego postu wynika, że już nie pracujesz w firmie, więc możesz nie wiedzieć o zmianach które zaszły W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele się zmieniło na gorsze Kilka lat temu Ericpol był ok, poleciłabym go każdemu Teraz Ericsson to taki drugi Comarch

Ericpol to świetna firma z doskonałą atmosferą Pensje podobne do innych firm IT na rynku lub nawet wyższe Liczne benefity - karty do Empiku, multisport, dofinansowanie obiadów Mnóstwo ciekawych, przydatnych szkoleń Myślę, że piszący powyższe negatywne komentarze nie przykładali się do pracy i widać efekty

Zostaw merytoryczną opinię o Ericsson - Kraków

• Jak się pracuje w Ericsson?

Zobacz opinie na temat firmy Ericsson tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ericsson?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ericsson?

Kandydaci do pracy w Ericsson napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ericsson