Opinie o Ericsson w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Ericsson. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Ericsson o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ericsson w Kraków

Ferdas

Bardzo mieszane uczucia po rekrutacji. Przedstawię swoja historię. Do Ericssona aplikowałem jakieś dwa tygodnie temu, zostałem odrzucony na ostatnim etapie w dość dziwnych okolicznościach dlatego moja opinia jest tutaj negatywna. Dodam, że nie byłem osobą stricte po studiach ale mającą już ponad dwu letnie doświadczenie w AI w jednym z krakowskich centrów R&D i na finishu doktoratu. Do Ericssona startowałem na stanowisko C++ Developer. Miałem ostatnio mocne ciągoty w kierunku własnie C++ a wcześniej mi tego brakowało, zobaczyłem więc ofertę w Ericssonie więc pomyślałem sobie czemu nie. W ofercie było nawet zaznaczone, ze wystarczy min jeden rok doswiadczenia, w C++, tymczasem niekomercyjnego doświadczenia miałem więcej i w C++11 do tego doświadczenie w Pythonie, pomyślałem więc sobie że to przecież wystarcza z nawiązką. Wysłałem wiec CV i na drugi dzień faktycznie była odpowiedź - dostałem zadanie do wykonania na Codity. Zadanka były relatywnie łatwe. Jedno na dopisanie odpowiedniego zakresu ASCII w kodzie, potem napisanie funkcji liczącej symbol Newtona z pewnymi ograniczeniami i trzecia część to kilka ogólnych pytań z C++. Całość poszła gładko aczkolwiek popełniłem kilka błędów. Ostatecznie uzyskałem wynik na poziomie ok 65% co spokojnie wystarczyło do przejścia do kolejnego etapu. Drugim etapem była krótka rozmowa z HR na temat mojej motywacji pracy w firmie, doświadczenia, krótka część po angielsku i oczekiwania finansowa. Rzuciłem więc stawko nieco poniżej stawki dolnego pułapu stawki rynkowej na mid C++ w Krk. Pomyślałem sobie, że komercyjnie tak dużo w C++ nie pracowałem wiec trochę zejdę z tonu tym bardziej, że zależało mi na tej pracy. Dostałem się ostatecznie do finalnego etapu. Najpierw rozmowa miękka z managerem i product ownerem. Mnóstwo pytań np o metodologie pracy w zespole. Wiadomo, że każdy zespół wyrabia sobie swoje własne metody które są w ich przypadku najbardziej efektywne. Nie zawsze jest to czysty SCRUM czy AGILE. Miałem wrażenie jakby starano się mnie na siłę dopasować do ich wypracowanych metod ale tak się nie da. Po to jest ten okres trzech miesięcy żeby się właśnie dotrzeć do zespołu i nowych metod pracy, myślę, że powinno się dać szanse takim nowym osobom tym bardziej że umiejętność dopasowania się do nowego otoczenia jest cenniejsza niż wypracowanie pewnych schematów ale to może tylko moje zdanie. Dalej znowu sporo pytań motywacje i... doktorat. Tego ostatniego kompletnie nie rozumiem, doktorat robiłem dla siebie z tematu kompletnie nie związanego z branżą. Dla mnie był to pewien etap z życiu ale teraz idę inną drogą, zwłaszcza mając już przecież komercyjne doświadczenie w IT. No ale ok, zrobili tysiące linii notatek po czym w końcu nastała ta rozmowa techniczna. Rozmowę przeprowadzało dwóch bardzo młodych pracowników (a przynajmniej na takich wyglądali). Rozmowa przebiegała całkiem spoko, dostałem 5 zadań do rozwiązania. Tutaj muszę zaznaczyć, że nie byłem tutaj jakimś turbo kozakiem i nie rozwaliłem wszystkiego w 5 min ale generalnie jakoś sobie poradziłem z tym sądząc po zachowaniu rekrutujących całkiem dobrze. Zresztą liczy się podejście do rozwiązania problemu i wiedza jak to zrobić niż sama implementacja która i tak wychodzi już w praniu podczas pracy w projekcie. Do tego było sporo innych pytań z głównie z C++11, troche z praktyk dobrego programowania, GIT-a i wzorców projektowych (tutaj akurat miałem braki). Odniosłem wrażenie, że rozmowa była pomyślna a sam rekrutujący nawet powiedział, że pewnie się wkrótce spotkamy. Cztery dni później przyszła odpowiedź z podziękowaniem za rekrutację. Był to zwykły szablonowy mail typu no-reply. Żadnego wyjaśnienia czego zabrakło, że nie dostałem się na to stanowisko. Piszę ta opinię także dlatego, że naprawdę zastanawia mnie to jak mocnym trzeba być koksem żeby na tego typu pracę można było sobie zasłużyć. Z jednej strony tak się trąbi, że brakuje ludzi do pracy w IT, że kandydaci są słabo przygotowani, że brak im motywacji i że nie ma w czym wybierać z drugiej strony dostanie pracy nawet na takiego Mida czy nawej juniora jest naprawdę ciężkie. Nie uważam się za jakiegoś mastera, mam świadomość, że żeby być dobrym programistą to muszę jeszcze sporo się nauczyć i jestem jak najbardziej otwarty na taką naukę, z drugiej strony też nie uważam, żebym nic nie umiał. Mam doświadczenie w tym komercyjne w IT, wiem coś o programowaniu, jestem na etapie finalizacji pracy doktorskiej a mimo to znalezienie pracy w krakowskich firmach IT jest ekstremalnie trudne...

5G pomaga ratowac umysly :-)
@Ferdas

To co sie musialo stac, to stracili req'a w tym roku i im przestalo zalezec. Ludzi caly czas szukaja, wiec jesli Ci sie nie odechcialo probuj i probuj. Jesli nie chcesz trafic do amerykanskiego korpo to warto. Minus najwiekszy juz poznales na wlasnej skorze. Przy wykupie ericpola poszli wszyscy, a managerow zaczeli sciagac z ulicy, efect jest fatalny, w branzy IT robia ludzie, ktorzy nie porafia sprawnie z kalendarza w outlooku kozystac, nie maja wyczucia w sprawach takich jak feedback po rekrutacji, albo po prostu zapominaja, ze taka sie odbyla. Potrzeba paru lat, zeby sie podocieralo ale puki co jest smiesznie :-(

Edward
@5G pomaga ratowac umysly :-)

A jak po wykupie ericpola z atmosfera między ludźmi i kierownictwem? Można się bez problemu dogadać?

Linkopinko

Psioczenie na firmę widze ze na poziomie każdej, wszędzie. To proste pytanie. Czy jako Senior Soft Dev z 10 letnim doświadczeniem jak rzucę 13k brutto UP to zrobią ROTFL? Jaki jest środek widełek?

swojewiem
@Linkopinko

Zaszokowani raczej nie będą. Z tym, że jeśli aplikujesz na takie wyższe stanowisko, to ważniejsze jest co umiesz, a nie ile lat to robisz.

epoka liptus
@Linkopinko

Widelki są niejawne nawet dla pracowników, więc ciężko powiedzieć.

sMartin

Po kilku latach spędzonych w firmie mam mieszane uczucia. Na początek pozytywy, moim zdaniem ludzie i atmosfera - świetni. Zachodni standard traktowania pracowników, menadżerowie bardzo wyrozumiali i pomocni. Zawsze można się dogadać czy to w sprawie wcześniejszego wyjścia, pracy z domu, albo innych losowych sytuacji. Interesują się i chcą pomagać. W większości ekip panują bardzo dobre koleżeńskie (czasem nawet przyjacielskie) relacje. Są wyjścia firmowe, różne integracje. Właśnie te zdrowe relacje i atmosfera trzyma dużą liczbę ludzi dalej w firmie. Co do pieniędzy - Ericsson zrobił lekki postęp przez ostatnie 2 lata, ale na pewno można zarobić więcej w innych firmach. Co do samej pracy, tu zaczyna się (usunięte przez administratora) Projekty nudne, mozolne, masa użerania się niestabilnym środowiskiem. Kupa frustracji. Młodzi informatycy zapaleni do kodowania - nie macie tu czego szukać. W tej firmie praktycznie się nie koduje, zapomnijcie o tym. Nie ta firma i nie ta branża. Prędzej zapomnisz programowania niż się czegokolwiek nauczysz. Wielu ludzi uważa to co robimy za rzeźbienie w g*wnie. Nie bez powodu. Nierozumiała dla mnie w ostatnim czasie jest również polityka masowego sprowadzania do firmy Hindusów i innych obywateli z Bliskiego Wschodu lub Kaukazu. Popadnięto ze skrajności w skrajność. Pare lat temu zatrudniano masę juniorów bez doświadczenia, a obecnie w ogóle nie zatrudnia się młodych tylko właśnie imigrantów. Zastanawiam się czy już w Polsce tak bardzo nie ma ludzi do pracy czy o co chodzi? Kto z nimi pracował wie jacy trudni we współpracy potrafią to być ludzie.

Igor

Dobra firma, to i pracownicy zadowoleni, polecam pracę w firmie!!!

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Ericsson? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Poszukujemy Kierownika pracującego!
Koloryt Sp. z o.o.
Joanna

@Mefju, jeżeli posiadasz wiedzę, jak wygląda stawka wynagrodzenia oferowana przez firmę Ericpol Telecom to zachęcam, abyś napisał, jak ona wygląda. Interesuje mnie również, czy poza stałym wynagrodzeniem jest możliwe otrzymania dodatków w postaci premii bądź bonusów? Przedstaw, jak to wygląda.

Zasiedziany
@Joanna

8K dla sasiedzonego pracownika z 15 letnim doświadczeniem. Reszta dużo dużo poniżej (w zależności jak długo się zasiedzialas )

Furman kąśliwy
@Zasiedziany

8k brutto czy netto?

szanujmy_sie
@Zasiedziany

poddaje w watpliwosc co piszesz - Ericsson w 2018 wszystkim starym dorzucił do pensji - jestem 6 lat w Ericpol/Ericsson i zaczynalem z bieda pensji a teraz uwazam ze mam co najmniej tyle co srednia IT w Krakowie dla ludzi z doswiadczeniem 15+ . Do tego szwedzkie podejscie do pracy - mozna z kierownikiem/dyrektorem jak z normalnym czlowiekiem, wysłucha i odpowie. Ja lubie być traktowany po europejsku (w stylu zachodnim) w pracy i to mam. No i multum pomysłów na rozwój - zmiana działu/projektu/teamu to max 3 miechy (zazwyczaj 1-2) i robisz co lubisz!

Bleble

Jak wyglądają stawki dla stażystow ?

K2019
@Bleble

Dostaliście już może odpowiedź jeśli chodzi o aplikacje na staż/praktyki 2019?

Ragular

2 lata pracy, start jako Junior, po 1.5 roku regular, Krk. Po przejęciu Ericpola przez Ericsson bardzo wiele się zmieniło, to mówią sami starsi pracownicy, atmosfera jest luźna, terminy często do przesunięcia, scrum działa w miarę, mnóstwo korporacyjnych dodatków i aktywności (benefity, eventy, integracje, zespołowe aktywności fizyczne, etc) co kwartał ogolno Ericssonowe ciasto dla wszystkich z okazji wypuszczenia kodu (okazji na ciasto jest więcej - szwedzka fika organizowana przez pracowników i kierowników dosyć często). Więc atmosfera super, ja mam samych młodych, aktywnych i pełnych Energi ludzi wokół siebie więc jest wesoło. Są też i doświadczeni znający się bardzo na rzeczy. Kierownicy bardzo przyjaźni, nie zdarzyło mi się, żeby nie zgodzili się na pracę zdalna czy np 2 miesięczny urlop (tacierzynskie + chorobowe + urlop + itp). Własny komputer, najnowszy HP elite book, do domu można wziąć, w pracy jest stacja dokująca, dwa monitory i cały sprzęt, wygodne biurka z silnikami, żeby można było też i na stojąco przy biurku pracować. Wyposażona kuchnia z ekspresem na każdym piętrze, jadalnia ze stolami ping pongowymi i do pilkarzykow i w ogóle cały kompleks gastronomii wokół. Elastyczne godziny pracy, pracują studenci na 4/5 czy 3/5 etatu (tez juz regular po 1.5 roku). O zarobkach niektórzy tu piszą, ale chyba się faktycznie zasiedzieli w firmie i się nie rozwijają, wiec i pensja nie rośnie. Starający się, już właśnie na regularze wyciągają 7k brutto i wiecej, a seniorzy jeszcze więcej (inaczej by się już przenieśli). W ogóle programiści to mają teraz dobrze w PL, kto na start, jeszcze na studiach dostaje 4 i normalna umowę? Pytajcie też o premie za 2018, bo ???? Ericsson w tym tygodniu uruchomił w Korei i USA pierwsze komercyjne 5G,wiec o przyszłość nie ma się na razie co martwić. Mam 2 dzieci i nie zamierzam na razie zmieniać, mogę śmiało polecić (co też tu robię :p)

Grzegorz

Czy ktoś z Was ma informację o tym, czy firma Ericsson poszukuje nowych pracowników do pracy w swojej firmie? Są jakieś braki w kadrze pracowniczej? W internecie brakuje informacji na ten temat oraz nie znalazłem żadnych aktywnych ogłoszeń, więc pomyślałem, że może ktoś z Was coś o tym wie? Zachęcam do odpowiedzi.

Ola
@Grzegorz

https://jobs.ericsson.com/jobs?page=1 - aktualne oferty pracy w Ericsson

Moto rollin
@Ola

Witam, Ktoś wie ile można dostać z 4 letnim doświadczeniem?

@Moto rollin

Nie licz na więcej niż 7k brutto. Ericsson z płacami jest daleko w tyle jeśli chodzi o firmy it. Sam pracuję tutaj prawie 5 lat i mam 6,5k brutto.

Joanna

@Zasiedziany, poza stawką, którą przedstawiłeś w komentarzu, można otrzymać jeszcze jakieś dodatki w postaci premii bądź nagród? Czy może wliczyłeś je już w kwotę, którą podałeś w swoim wpisie? Jak wyglądają kwestie urlopów w firmie Ericpol Telecom? Można otrzymać urlop w dogodnym dla nas terminie?

majster
@Joanna

Witaj rekruterko/pracowniczko HR. W Ericsson vel Ericpol Telecom (to samo) nie ma żadnych dodatków, premii ani nagród dla pracowników niebędących w kadrze kierowniczej. Premie które kiedyś były zostały uśrednione i doliczone do podstawy wynagrodzenia. To co zasiedziany napisał 8K za 15 lat stażu to się zgadza. Brutto oczywiście. Widełki płacowe jak też mechanizmy wyliczania ew. podwyżek itp. są utajnione. Nie dostaniesz na ten temat żadnych informacji. Firma kompletnie nie szanuje doświadczonych pracowników - wyjątkiem kliki tworzącej wyższą kadrę menedżerską.

@majster

Praca w firmie Ericpol Telecom jest według Ciebie stabilna dla osób, które chciałyby na stale pracować w jednym miejscu pracy? Zdarzają się może nieoczekiwane zwolnienia, czy raczej kadra jest stała i niezmienna? Jak to wygląda na podstawie Twoich doświadczeń?

archi
@majster

Niejawne widełki to kompletny bezsens... Jeszcze mogę zrozumieć w ogłoszeniu. Ale żeby pracownik nie wiedział gdzie w widełkach się znajduje?

@archi

A w Twoim przypadku, jak wyglądają doświadczenia związane z firmą Ericsson? Wiesz coś może więcej na temat tego miejsca pracy, czy jedynie przeglądasz wątek opinii o tym miejscu pracy, ponieważ jesteś osobą, która dopiero rozważa pracę w tym miejscu?

Kamil Korzeń
@Joanna

Przede wszystkim, nie ma już firmy Ericpol Telecom. Cała ta dyskusja wydaje się bazować na wątpliwym zrozumieniu sytuacji...

Palindromiczny Kamil Ślimak
@Kamil Korzeń

każdy wie, że ericpol to teraz ericsson...

@Palindromiczny Kamil Ślimak

Ok, czyli firma zmieniła nazwę, jednak z tego, co widzę nazwa wątku, jest już prawidłowa i nosi dobrą nazwę. Masz może informacje, jak wygląda obecnie praca w firmie Ericsson? Czy po zmianie nazwy nastąpiły również zmiany, które dotyczyły bezpośrednio zatrudnionych pracowników? Przedstaw proszę, jak to wygląda.

Joanna

@Furman Kąśliwie Niecierpliwy, rozumiem, a poczyniłeś już kroki w celu zatrudnienia w firmie Ericpol Telecom? Jakie stanowisko pracy najbardziej odpowiadałoby Twoim wymaganiom? Masz jakieś doświadczenie, które może być kluczowe przy ewentualnym zatrudnieniu?

zainteresowany

Czy firma oferuje umowy z autorskimi kosztami uzyskania przychodów? Nie znalazłem nigdzie potwierdzenia tej informacji...

Kub
@zainteresowany

Nie oferuje i z tego co wiem nie bedzie oferowac

Furman Kąśliwie Chciwy
@Kub

A to zawsze 500 więcej dla pracownika bez kosztu dla pracodawcy.

Joanna

@Furman kąśliwy, również rozważasz podjęcie zatrudnienia w firmie Ericpol Telecom? Czy może jesteś osobą, która pracowała w tej firmie, dlatego obserwujesz wątek tego forum? Przedstaw, proszę, co wiesz na temat tego miejsca pracy.

Furman Kąśliwie Niecierpliwy
@Joanna

Rozważam pracę w Ericssonie. Ale chciałbym znać widełki, a ciężko zdobyć te informacje widzę.

Joanna

@Nick, jakie stanowisko pracy w firmie Ericpol Telecom Cie zainteresowało? Ciekawi mnie również, dlaczego akurat praca w tej firmie jest obiektem Twoich zainteresowań, czyżbyś słyszał coś na temat tego miejsca pracy, co mogłoby zachęcić Cie do wzięcia udziału w rekrutacji?

Czy jest mozliwość zatrudnienia się w tej firmie nie posiadając wykształcenia wyższego?

Joanna

Jak obecnie wyglądają warunki zatrudnienia, które oferuje firma Ericpol nowo zatrudnionym pracownikom? Można liczyć na dobrą stawkę wynagrodzenia od początku zatrudnienia? Czy ktoś jest w stanie przedstawić, jak to wygląda w rzeczywistości? Zachęcam do wypowiedzi na ten temat.

Mefju

Chyba glodowa stawkę

Jasiek

Każdy ma możliwość wyboru pracy. Nikt nie zmusza do pracy za granicą!

Joanna

@4G_programmer, jesteś w posiadaniu informacji odnośnie konkretnych stawek i różnic w poziomu wynagrodzeń pracowników z Polski a ze Szwecji? Jeżeli tak, to napisz proszę, jakiego rzędu są to różnice w poziomie wynagrodzeń za pracę w firmie Ericpol Telecom.

4G_programmer

Tanią siłę roboczą sobie zrobili z Polaków. Szwedzi na tych samych stanowiskach zarabiają kilkukrotnie więcej.

Joanna

@anonymous, czy możesz przybliżyć poziom wynagrodzeń oferowanych dla pracowników w firmie Ericsson? Jak ocenisz warunki pracy oraz poziom świadczeń socjalnych gwarantowanych w tym miejscu pracy? Podziel się proszę informacjami jakie posiadasz na ten temat. Twoja opinia będzie pomocna dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem pracy u tego pracodawcy.

tester 3G

~ 6900 brutto za 5 lat doswiadczenia. sami zdecydujcie czy warto.

student
@tester 3G

6000 brutto można dostać w biedronce po awansie na kierownika sklepu. 4500 brutto dostaje zastępca

@tester 3G

W wielu firmach tyle zarabiają juniorzy.

Zostaw merytoryczną opinię o Ericsson - Kraków

• Jak się pracuje w Ericsson?

Zobacz opinie na temat firmy Ericsson tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ericsson?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ericsson?

Kandydaci do pracy w Ericsson napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ericsson