Opinie o ICAR w Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ICAR w Kraków

cab srab

no widzicie jacy sa sprytni szefowie icarka ograli taxiarzy opływaja w bogactwie a wy sie doktoryzujecie na forum

icarek jajcarek

i znowu wszystko wróciło do normy studenci sie pokazali ruch się zrobił,do pracy aż miło się wychodzi

@icarek jajcarek

Noo faktycznie było widać prawie zemdlałem ze zmęczenia. 2 w nocy 12 aut na Kazimierzu po 6-7 po centrum, o bokach nie wspomnę.

ir

Uważam że powinniśmy mieć dyżury w godzinach szczytu komunikacyjnego żeby nie tracić klientów którzy odchodzą do innych sieci przez to że jak są korki na mieście to cwaniaki siedzą w domach zamiast jezdzić.Przecież wiedzieliśmy że nie mamy czasówki a takie cwaniakowanie działa na niekorzyść nas wszystkich. Przecież jak klient widzi że takmaomaza ł pacłić to zawsze daje jakiegoś tipa.

@ir

a Cab Taxi po co powstało ??

cab taxi
@2,80/4,20

a po co powstała mega czy krak?

@cab taxi

a co to ma do rzeczy ?? powstanie Cab Taxi a spadające zlecenia Icara w czasie godzin szczytu to raczej mocna zależność. Bez tych zleceń ta sieć nie istniałaby bo Tele się kładło.

tax

He,he,he...,a koreczki dzisiaj na mieście gigantyczne. Mina kierowcy icara stojącego za darmo w koreczku - BEZCENNE :)

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
icar nowy

Przyjąłem sie tydzień temu. Jestem załamany. Inwestycja w samochód w tablet,nawigacje,uzbrojenie auta,egzamin z topografii. Wiedziałem ze kierowców jest już bardzo dużo,ale zarówno w biurze jak i na szkoleniu zapewniano nas że mimo tego jazda jest. Jak narazie jest tragedia. Nocki w tygodniu bez komentarza, nocki w weekend troche lepiej ale tylko do północy później jazda tam i z powrotem za 2zł/km. O dniowkach się nie wypowiadam bo nie jezdzilem i nie zamierzam za darmo stać w korkach.

nieicarr
@icar nowy

ile planowałeś zarobić że jestes taki zalamny? zawsze mozesz przejsc do sieci z kilometrowka:) wiadomo ze taxi "dziś" to nie jest to co 20lat temu, ale i tak lepiej na taxi niż na etacie pzdr.

2,80/4,20

tak przy okazji zastanawia mnie jedna sprawa ... czemu Icar poza granicami miasta pobiera od kilometra 50% większa stawkę ?? przecież nie ma korków, auto niej pali no i taki kurs z zazwyczaj jest sporo dłuższy od przeciętnego więc powinien być rabat poniżej ceny standard za 1 km czyli dwóch złotych powiedzmy na 1,50 zl/km gdy kurs jest dłuższy niż 10 km. Na 100% Pan od sklepu monopolowego poprze takie rabaty wszak zakupy hurtowe to normalna sprawa a taksówkarzom się w głowach po... i jeszcze powinna być opcja jak Cię przytrzyma w jakiejś strefie dajmy na to godzinę to powinien kierowca wrzucić na radio komunikat przyjmę kurs z dojazdem nawet 10 km i pojadę po cenie paliwa tylko niech mnie już radio zabierze z tej martwej strefy. Przecież nierotujący w sklepie towar każdy sklepikarz odda na promocji za cenę nominalną albo nawet poniżej aby tylko odzyskać pieniądze ... a kiedy kończysz dzień pracy to powinieneś wrzucić centrali info w jakim kierunku będziesz wracał bo przecież mógłbyś zabrać klienta za darmo jak i tak już jedziesz a wiadomo taki klient to będzie zadowooolony i będzie dzwonił później jak szalony.

kłamczuszki

Wczoraj zapłaciłem 50 zł a na zegarze wyszło 43zł.Kierowca icara zabrał nas z przystanku po tym jak wysadził klienta.Nie miał żadnych kilometrów na dojaz a wcześniejszy klient pewno za darmo nie przyjechał.Nie było korków i nie staliśmy ani minutki.Powiedział że zapisanych aut jest tylko 16 i kierowcom w niedziele nie chce się jeździć bo są zarobieni po weekendzie.Dalej nie wierzę w to że 800 osób pracuje w firmie w której nic się nie zarabia.

@kłamczuszki

no i wracamy do pkt. wyjścia ... przecież on nie płaci abonamentu za to, że Ty mu wsiadłeś na ulic bo to jest kurs nic nie mający wspólnego z radiem ... potrzebowałeś taryfę i wsiadłeś na ulicy proste jak konstrukcja cepa tak działa ta branża na całym świecie. Co do pracy w niedziele to wiesz ale chyba nikt nie chodzi do pracy w święta po stawce normalnego dnia roboczego jak nie ma noża na gardle, dodatkowo po ciągłym lataniu jak z piórem w du... przez 2 poprzednie noce to raczej goście leżą w domu i starają się to odespać. 16 aut zapisanych to pewnie jest ale w samym centrum... zazwyczaj aut, które nie jeździły w nocy bo nie zawsze się da. fakt, iż w Icarze jeździ taka masa aut jest dla Ciebie dowodem na sens tej jazdy. W całym Krakowie jest ok 4 tys taksówek. Icar plus Mega to ok 1300 może 1400 aut. Nie ma o czym dyskutować sprawa prosta narzekamy, że w naszym kraju jest źle ludzie uciekają na zmywaki w Anglii a sami oczekujemy od innych pracy w warunkach niewolniczych po stawkach sprzed 10 lat. Gdzie tu sens gdzie logika, ale pamiętajcie jeden tu taki napisał, ze można w tanich liniach zarobić jak jeździsz po 12 do 14 h dziennie 30 dni w miesiącu !! żal mi tych chłopaków z tanich linii... często nie mieli okazji poznać innej jazdy, nigdy nie mieli poważnej pracy dającej sensowne pieniądze i jak za niewolnicza pracę wyciągną 3 koła to są w raju, żal mi chłopaków z koniczynek bo nie mając licencji nie maja jakiegokolwiek wyboru sieci i są tam niszczeni na maxa ale sami sobie wybrali miejsce w tej branży i niszczą ją każdym kolejnym kursem po tych g... stawkach ... sami są sobie winni i pewnie z tego powodu na betonie co chwile jest nowy kierowca rozklejony z Icara i żaden nie chce wracać do tego miodu bez czasówki... są w niebo wzięci jak stojąc w korku licznik bije !!

sklep
@2,80/4,20

Ja pracuję w niedziele w normalnej stawce. Mam sklep monopolowy i nie przyszło mi do głowy żeby brać coś więcej za produkty bo jest niedziela. Mało tego w niedzielę mam mniejszy utarg a co za tym idzie zysk niż w normalne dni czyli nie wyższa stawka a niższa. Robię to dlatego aby nie stracić klientów i nie rozumiem tego co piszesz! Dla takich jak ty najlepszym rozwiązaniem jest chyba ten wspomniany zmywak w anglii. Pozdrawiam nierobów:)

@sklep

MPK ma ceny nocne i dzienne, hotele podnoszą ceny z okazji sporych imprez np. targi, bilety na samolot zmieniają ceny w zależności od tego ile przed datą wylotu kupujesz bilet, pracownik w święta ma stawkę świąteczną tak jak za nocne godziny pracy bierze więcej oraz nadgodziny inaczej ma liczone. W różnych branżach i różnych zawodach zróżnicowanie cen jest standardem raz wyżej raz niżej w zależności od specyfiki branży/zawodu taksówka nie jet tu czymś wyjątkowy. Według Ciebie człowiek co wyjeździe do pracy na emigracji bo nie chciał tyrać w niewolniczych warunkach na chleb w Polsce to nierób a Ci co z głupawym uśmiechem na twarzy przyjmują wszelkie pomysły swych przełożonych to pracusie wzory do naśladowania !! DALEJ ROBOKOPY ZARAZ ZACZYNACIE MARATON !!! POKAŻCIE CO POTRAFICIE ... w nagrodę uścisk dłoni prezesa.

icar
@sklep

HAHAHA typowa wypowiedz jednego z właścicieli Icara!! "Dlaczego my mamy jezdzić drożej w niedzielę skoro idzie pan do sklepu po chleb i ma pan go po takiej samej cenie jak w inne dni tygodnia". Szkoda tylko,że wcześniej zanim Icar stał się taksówką w pełnił popierał jazdę po świątecznej stawce w niedziele i Święta.Tfuu

icar
@icar

coś ci się pomyliło bo ja pamiętam że w nocy i święta była promocja i niższe ceny.

@icar

Nie wiem jak i kiedy się przyjmowałeś kolego,ale na samym początku jak Icar był przewozem osób była osobna kartka z wycenami stosowanymi w niedzielę i święta. I na pewno nie była to żadna promocja jeździło się drożej niz na codzień. Oprócz tego były dopłaty za kombi, za auto 6-7 osobowe a nawet za kurs na lotnisko!!

taxi

od poniedziałku do piątku ciężko już zarobić cokolwiek, jeszcze tylko w weekend coś się da ale i to już niewiele, bo tak dużo aut jeździ. Jak chcesz pracować w tygodniu to odrazu zapomnij o icarze, tutaj nie ma czasówki więc w korkach stoisz ZA DARMO!!! i kurs który ma 4,0 km robisz czasem 45 minut za około 13 zł. W Twoim przypadku rozważałbym sieć gdzie jest czasówka. I co najśmieszniejsze abonament jest najwyższy ze wszystkich sieci a przez brak czasówki kierowcy nie mogą pracować przez 1/3 dnia, tzn. mogą tyle że za darmo. Jak napisał kolega wyżej, nie pchaj się w to g.... ., dodatkowo, jeszcze po nowym roku UBER ma pojawić się w Krakowie, więć wtedy to już może być katastrofa dla taksówek.

Icar

Kiedyś niezłe pieniądze. Teraz kiedy jest 800 aut nie da się zarobić nic wszystko pękło jak bańka mydlana. Nie pakuj sie w to (usunięte przez administratora) dobrze Ci radzę.

kłamczuszek
@Icar

800 aut płaci abonament największy w krakowie za nic?Czy w tej firmie przyjmuje się samych deb ili?Skoro nie da się zarobić to poco tam siedzicie?Wczoraj próbowałem zamówić icara kilka razy aby dostać się do hali arena kraków i niestety nie było wolnych aut,identyczna sytuacja była z powrotem.Pod areną na postoju stało za to masę taksówek innych korporacji.Wczoraj nie było korków więc wg tego co piszecie powinno być dużo taksówek.

kierowca
@kłamczuszek

Icar nie jeździ tam gdzie są duże imprezy z prostego powodu. KLIENCI NIE PŁACĄ ZA CZAS STANIA W KORKU!!! NA TAKICH KURSACH SIĘ NIE ZARABIA!!! Tak samo nie zamówisz icara pod stadion po meczu itd. To się zwyczajnie nie kalkuluje kierowcom, bo raz, że muszą tam dojechać i postać w korku, często policja kieruje ruchem i ciężko się zatrzymać tam gdzie klient zamówił auto i co najważniejsze nawet jak od razu klient wsiądzie to trzeba z tego miejsca jakoś wyjechać i tu znów korki i stanie za darmo!!! Więc sam sobie odpowiedz jaki to ma sens? Lepiej sobie posiedzieć pod palmą (wierzbą?) na jakiś normalny kurs. Czy ikar ma 800 aut to nie wiem ale zgodzę się, że mniej tego wszystkiego jeździ po mieście, a nawet jak pojawi się jakieś nowe auto to chyba nie na długo, bo się już wielu przekonało, że nie ma po co tam iść.

@kłamczuszek

na litości boską nikt przy zdrowych zmysłach nie płaci abonamentu aby dostać zlecenie po cenie Icara spod Areny po takiej imprezie. Ja bez jakiegokolwiek radia spod Areny w Sobotę zrobiłem 120 zł. Nikt Ci łaski nie robi, że dostałeś zlecenie spod Areny może jeszcze mają się cieszyć, ze w Sylwestra maja ruch ?? Pod Areną stałem przez chwilę ... mogłeś nie widzieć jak przepuszczałem klientów Icara nie mogących się dodzwonić na centralę i próbujących na mnie wymusić jazdę za darmo.... więc odmawiałem kursu. A w momencie kiedy ludzie jechali na Arenę na mieście był spory ruch, często w stronę Areny. Widok Icara jadącego z miasta na pusto pod Arenę ... bezcenne. Facet jedzie kilka kilometrów na pusto aby pojechać za 50% tego co ja. Faktycznie fenomenalny ruch w Icarze ... jak skończył się koncert to walili na pusto pod halę bo tam jazda była pewna ... co to ku... za radio co odbiera ekonomiczny sens jazdy w godzinach szczytu bo nie masz czasówki, demoluje jazdę w nocy bo stawka nie pozwala wracać na miasto a jak wrócisz to zrobiłeś masakrę finansową z kursu... ściąga 500 zł haraczu za najgorsze zlecenia w mieście... ja w weekend jeździłem 23 h i zrobiłem obrót ok. 770 zł przy 270 km i nie płace nikomu za to abonamentu. Czy jakiś Icar po uwzględnieniu kilomtrów, abonamentu wyszedł lepiej w tym czasie .... NIE!!!!! z jakiego powodu tam są jak jest tak do bani ... bo niektórzy ludzie mają wrodzony gen niewolnika, boją się działać samodzielnie, muszą mieć swojego przełożonego, nie znają innej jazdy, nie potrafią jeździć inaczej itp itd. Dla mnie zasadność ma dyskusja czy opłaca się przestawić zegar z 2,80/4,20 na 2,30/3,50 i do tego zapłacić abonament aby uzyskać dostęp do postoi 22/19 lub zleceń Wawelu itp. i czy te dodatkowe postoje i zlecenia odrobią stratę na stawce ze słupa plus abonament z nawiązka aby wynik na koniec miesiąca był lepszy od tego co da się wykręcić samodzielnie. Taka dyskusja według mnie jest zasadna a nie pie... o wyłączeniu czasówki, rezygnacji z taryfy nocnej, zejściu z łamania na 6 zamiast 7 zł w tym pełen pierwszy kilometr !! taka dyskusja jest zwyczajnie głupia. Sens takiej dyskusji jest mniej więcej taki jak pytanie czy osiedlowy sklepik powinien ceny równać do hipermarketu bo Icar dzisiaj to ceny zniżył do MPK. Nie ma co zaklinać rzeczywistości, dzisiaj jazda na taryfie to nie są kokosy a praca jest ciężka i czary mary z promocjami cudów tu nie zrobi. Musisz naj... godzin aby zarobić na opłaty i zrobiĆ zysk dla siebie a radio moŻe conajwyŻej Ci ułatwiĆ pracę, zorganizować lepiej tydzień pracy .. na 100% RADIO NIE DA CI GÓRY KASY NAJ.. KURSAMI PO 13 ZŁ.

@2,80/4,20

Amen. Wszystko co napisał kolega jest w 100% prawdą. Śmiałem się z takich wypowiedzi jak przyjmowałem się do icara, po 8 miesiącach "jazdy" stwierdzam ze przyjęcie do tej firmy to jeden wielki błąd. Próbowałem każdego wariantu jazdy. Od rana do południa, od południa do późnego wieczora oraz całe nocki. Rano tragedia bo korki. Zlecenia może i są, ale tak jak kolega pisał kursy 3-4km trwające po 40-50 minut nie należały do rzadkości. Stres, wku... , starasz się omijać korki, lamiesz przepisy narazasz siebie i klienta. Wczesne popołudnie to mniejsze korki ale... derengolada na strefach. Od 120-160 aut wszystko poupychane do granic możliwości,kombimowanie, przepisywanie do wolnych stref nic nie da bo... nie ma wolnych stref!! Nie raz nie dwa między 11 a 15 robiło się dwa, trzy kursy po 10-15zł. Godziny szczytu- patrz godziny poranne. Nocki w tygodniu? Tu się zaczyna zabawa. Szczególnie teraz o okresie jesienno zimowym. Jazda tam i z powrotem za 2zł/km i to bez gwarancji szybkiego zlecenia w centrum. 12 aut w środę na Kazimierzu o godzinie 3 nad ranem jest ostatnio normą. Weekend? Zarobisz jeżeli będziesz miał fure szczęścia czyli we wczesnych godzinach będziesz jeździł po bokach i nie trafiał do centrum a później nie będzie cie haratało po bokach które po 23-24 są dowalone niewyobrażalnie.

barbakan
@Icar

niestety tak wygląda praca w każdej sieci.To nie problem icara czy barbakanu tylko każdej korporacji.U was nie ma czasówki u nas są chore rabaty w medze niska stawka za km w innych sieciach nie dzwoni telefon.Wszyscy zarabiamy podobnie na różnych tylko warunkach i przy różnej specyfice pracy.Takie czasy na taksówce i koniec.Niestety problem nie kończy się tutaj.Większość z nas wylądowała na taksówce bo nie ma pracy za normalne pieniądze.Jedyny plus tego wszystkiego że kasa jest codziennie i jak potrzeba to można przyrobić jej więcej kosztem zdrowia i czasu niestety ale można.

dynamit

Mam pytanie do byłych i obecnych kierowców ICAR-a, ile można zarobić jeżdżąc po 12 godzin dziennie od poniedziałku do piątku? Jak jest w sobotę i niedzielę? Ile można zarobić za miesiąc jazdy tak jak pisałem po 12 godzin? Z góry dzięki.

tax
@dynamit

W 3,14-zdu :)

do xz

może będziesz konkurował z mpk i zbierał ludzi po przystankach bo tam na pewno wszyscy jadą w jednym kierunku,pusto zx to ty masz w głowie

xz

Nie zgłębiałem tematu uber, ale z tego co się orientuje to uber nie działa na zasadzie taxi. przykładowo: Jan Kowalski jedzie z ul. wielickiej do pracy na ul. dobrego pasterza i przy okazji zabiera jakąś osobę... P.S. ile robicie miesięcznie "pustych" kilometrów na taxi?

@xz

dla mnie bomba ... podjazd na słup i hasło jadę na hutę ... za 50 od głowy ahhh rozmarzyłem się !!

zulus czaka

tylko kwestia przelewów człowieku pomyśl to tylko może byc nie do przeskoczenia jak chcesz zarabiać min.musiasz miec obrót 6tyś jak wytłumaczysz taki przelew co miesiąc?

tanie linie
@zulus czaka

6000 zł/ miesiąc??? to w tanich liniach nie do zarobienia, tu się zarabia max 2-2,5tyś zł, bo 65% utargu idzie na wszystkie koszty. W tej aplikacji super jest to, że nie masz ŻADNYCH kosztów ani na wejściu ani już pracując i to jest najlepsze w tanich liniach co miesiąc ponad 2000 zł kosztów plus paliwo, a tutaj nic!!! To wystarczy zarobić 2500zł plus na paliwo i jest się jeszcze do przodu na amortyzacji samochodu, bo nie trzeba pół miesiąca na koszty pracować.

głupota na szczęście nie boli
@tanie linie

jesteś do przodu zus,pozostałe koszty zostają(opłata za kursy,paliwo,amortyzacja,przynajmniej podatek od przelewu).Zapomniałeś że stawka będzie jeszcze niższa,a kasę będziesz widział raz na miesiąc,a nie codziennie.No i ciekawe co zrobisz jak będziesz miał wypadek lub jak będziesz chciał iść ty lub twoje dziecko do dentysty albo lekarza rodzinnego.O emeryturze nie pisze bo jej pewno nikt nie będzie miał.

@tanie linie

chcesz mieć niskie koszty to idź na beton a nie pomagaj stanąć na nogi kolejnej patologii.

to nie takie proste jak sie wydaje

a jak wytłumaczysz w us.wpłaty pieniążków uder na twoje konto?

zulus

A jaki problem dla inspektora ITD lub skarbowki zamowic samochod za pomoca aplikacji i podczas kursu przeprowadzic kontrole!!!!

ajo
@zulus

Jeśli nawet zamówi,to co mu z tego przyjdzie ?, kierowca tylko "podwozi przy okazji", gotówki ani płatności kartą nie pobiera, więc jest czysty. Pozostaje tylko kwestia przelewów na konto kierowcy, na jakiej podstawie to wypłacają ? I czy kierowca się wybroni przed zusem, mówiąc np, że był zatrudniony, a że nie płacili od niego składek, to już nie jego problem, albo powie, że poprostu pracował na czarno, bo mu nie chcieli dać umowy...

były taxi

oj Taxirze czemu wy się tak na wzajem obrażacie jedziecie na jednym koniku czy beton ,icar itd i tak gów...z tej jazdy macie zamiast się zjednoczyć i zawalczyć o swoje to tylko jeden na drugiego wilkiem zobaczcie na gornikow pielegniarki nauczyciele wszyscy razem a tu gówn..sie obrzucać nawet rolnicy są mądrzejsi.

driver
@były taxi

Masz racje były....a nie jakieś absurdalne udowadnianie gdzie jest lepiej kto ma lepiej niech każdy robi swoje..pozdrawiam rozsądnych..

Rysio taxi driver

racja , ja tez nie chce wozic klientów tych "tanich" sieci, czasem zamawiają moja "drogą" jak nie majom wyboru bo pada deszcz albo jest duży ruch i ich ukochany niewolnik sie nie znajdzie. Nie wiem czy czesc z nich wogule mozna okreslic słowem "klient" - poprostu rece opadają - narobiliscie dziadostwa i wożcie sobie je sami !

Rysio taxi driver

Uczył Marcin Marcina, a sam... Chyba również powinieneś się wrócić do podstawówki, bo nie pisze się "wogule czy wogóle" TYLKO W OGÓLE ! ! ! P.S. to nie jest język polski tylko miejsce w którym należało by ocenić firmę icar. Odnoszę wrażenie, że większość osób wypowiadających się na tej stronie jedyne co ma wspólnego z icarem to to, że wie, że istnieje taka firma :)

driver
@Rysio taxi driver

Brawo!!! widzę że Rysio odrobił lekcje...posłuchał profesora i nawet znalazł bład w mojej celowej pisowni ...nauka nie poszła na marne a teraz Rysio posoprzata swój pojazd tak że by paluchów nie było widać na szybie kupi porzadny zapach a nie tandetną choinkę i wcześniej wypierze tapicerkę...a potem niech sobie wozi tych kasiastych klientów...i za zarobione pieniązki niech Rysio naprawi wreszcie tłukące się przednie zwieszenie..

nikola

a ja w przeciwienstwie do was nie narzekam na tanie linie lotnicze dzieki nim najwikeszy syf blokersi zule galerianki poszly do tanich lini lotniczych ja sobie pykam spokojnie w dwojkach i wcale nie jest mi zle dziekuje tanim liniom lotniczym ze sa naprawde nie mam do nich nic nie chce by ten syf znowu wrocil do normlanych taksowek pozdro

x

I jak tam icaruski? Co to się dzieje? Klienci narzekają,kierowcy narzekają, prasa nie pisze już poematów na wasz temat,na forum cisza o kokosach jakie można u was zarobić... Czyżby koszty tej działalności dobrały wam się wreszcie do d.py? Weźcie się ku.wa do roboty, bo coraz więcej trzody zaczyna jeździć normalnymi taryfami :)

uber

Sąd w Niemczech orzekł, że Uber jest legalny i może świadczyć usługi.

xpNVr
@uber

Sąd rzekł, że uber jest nielegalny, ale cwaniaki złożyły zażalenie na tryb wydania orzeczenia.Po prostu dostali więcej czasu przed prawomocnym wyrokiem. Nie siej fermentu.

Zostaw merytoryczną opinię o ICAR - Kraków

• Jak się pracuje w ICAR?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICAR?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ICAR?

ICAR