Opinie o Merit Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Merit Poland Sp. z o.o., a także Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Merit Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Merit Poland Sp. z o.o. w Kraków

Nie

Kolesiostwo i brak możliwości rozwoju. Panowie managerowi - kółko wzajemnej adoracji. Nie polecam

Xyz
Kandydat

Moglby ktoś przyblizyc, jak w tej firmie wygląda rozmowa o staz?

Nie Nowy wpis

AB Nowy wpis
@Nie

Firma Merit oferuje wiele możliwości rozwoju swoim pracownikom. Osoby, które na prawdę chcą się rozwijać na pewno znajdą po naszej stronie wsparcie. Budujemy atmosferę wzajemnego zaufania i współpracy. Wiemy jak ważne jest działanie zespołowe, z jednoczesnym zachowaniem indywidualnego podejścia do każdego pracownika.

Pytanie Nowy wpis

Jakie godziny pracy obowiązują w Merit Poland Sp. z o.o.?

Xyz
Kandydat

Moglby ktoś przyblizyc, jak w tej firmie wygląda rozmowa o staz?

Iwetta - dział HR
@Xyz

Podobnie jak w przypadku rozmowy o pracę. Na początek spotkanie z osobą z działu HR następnie sprawdzenie wiedzy technicznej. Zapraszamy do kontaktu: recruitment@merit-automotive.com :)

Design
@Iwetta - dział HR

Czy w firmie jest szansa na staż lub stanowisku juniorskie dla absolwentów Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego? Catia, Inventor

adobes
@Iwetta - dział HR

Witam, czy w firma potrzebuje projektantów graficznych?

dział HR
@Design

Wszystkie nasze aktualne ogłoszenia na staż znajdziesz tutaj: https://students.pl/oferty/?company=merit-poland

dział HR
@adobes

Na ten moment nie, ale zapraszamy do śledzenia naszej zakładki kariera https://www.merit-automotive.com/merit-jobs-poland

Design Nowy wpis
@dział HR

Dlaczego nie ma staży ani stanowisk juniorskich dla młodych konstruktorów, tyle ludzi się marnuje po wzornictwie.

Norbert

Ostatnio tak mało informacji można znaleźć na forum. Macie tak dobrze i dlatego nie ma chętnych do dzielenia się opinią?

xyz
@Norbert

Jak nikt nic nie pisze to znaczy nie ma na co zbytnio narzekać :) Pacy jest dużo( co w przypadku COvid jest na plus ) ludzie w porządku, obecnie jest HO i firma daje rade. Co do firmy to stara sie wprowadzać nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu. Np 1 dzien HO przed Covidem sprawił ze firma nie miała np żadnego problemu na 100% pracy zdalnej podczas CoVid season. Osobiście uważam ze w firmie panuje atmosfera wzajemnego szacunku a plusem jest fakt ze jest to główny ośrodek rozwojowy w całej firmie przez co nie ma dzwnych sytuacji jak w firmie na A**** gdzie np robisz to czego nie chcą robić gdzieś indziej. Odpowiadasz w 100% za to co robisz. Ty kształtujesz swoją cześć produktu co uważam za plus. Plus elastyczność można sie dogadać ze wszystkim ( wyjść wcześniej, nadgodziny, wolne, zacząć czasem od 14 itp firma daje pracownikowi elastyczność jeśli tylko robota jest zrobiona. Żeby nie było ze same plusy to minusem sa czasem napięte czasowo projekty. Firma chce się rozwijać walczy o wiele projektów a to czasem wymusza więcej pracy w pewnych okresach.( ale wydaje mi się ze wszędzie tak jest) . Jedni powiedzą ze produkty nie są super high tech ale zaprojektuj wprowadź do produkcji samodzielnie produkt od A do Z to zobaczysz ze jest to dużo trudniejsze niż odpowiadać( w średnim stopniu) za jakaś malutki element w projekcie high tech.

Inzynier elektronik
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Witam Byłem nie dawno w tej firmie na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko inżynier elektronik. Mimo że nie otrzymałem pracy po tej rozmowie będę ją wspominał bardzo pozytywnie. Po pierwsze była to rozmowa prowadzona z jednym z inżynierów oraz z kierownikiem grupy inżynieryjnej bez żadnych HR'owców więc nie było żadnych bezsensownych pytań w stylu jakie są twoje słabe i mocne strony albo gdzie widzisz sibie ze 5 lat. Od samego początku przeszliśmy do konkretów i najpierw rozmawialiśmy o moim doświadczeniu a później rozwiązywałem test, w którym na bieżąco omawiliśmy każde z pytań. Test nie był łatwy, ogólnie chodziło o to żeby określić stopień znajomości i zrozumienia elektroniki jednak nie obyło się bez wzorów, obliczeń a każdą z odpowiedzi trzeba było dokładnie objaśniać używając fachowej terminologii. W zasadzie ten test determinuje to czy otrzymasz pracę więc nie da się ukryć że jest to najbardziej steresujący z elementów, mimo wszysto Panowie byli bardzo uprzejmi, cierpliwi, starali się też pomagać i naprowadzać na właściwy trop a w przypadku złej odpowiedzi wskazywali gdzie popełniony został błąd także generalnie bardzo pozytywni ludzi. Żałuję że nie będę miał okazji z nimi współpracować. Cieszę się jednak że miałem okazję wziąć udział w tym procesie rekrutacyjnym i sprawdzić swoją wiedzę i dzięki temu poznać słabe strony nad którym muszę popracować.

Pytania

Pytanie dotyczące doświadczenia i zakresu obowiązków na aktualnym stanowisku. Pytanie dotyczące rozumienia elektroniki, obejmowały następujące zakresy: elementy pasywne i ich własności - głównie kondensatory, dławiki i diody, filtry pasywne, układy tranzystorowe, wzmacniacze operacyjne. Pytania związane z projektowaniem PCB pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Mlody

Witam, zostałem zaproszony na rozmowę na stanowisko Mechanical Engineer. Jakich pytań należy się spodziewać, jak wyglada przebieg rekrutacji. Czy możecie opisać jak wygląda wasz standardowy dzień pracy na zbliżonym stanowisku? Jaka panuje atmosfera w zespołach i oczywiście ile można zarbić z 3-4 letnim doświadczeniem . Dziekuję za informację

Mariusz
@Mlody

Dołączam się do Twoich pytań, bo sam poszukiwałem informacji na ten temat. Ze swojej strony chciałem jeszcze dopytać w jakich godzinach się pracuje? Dzięki.

rozmowny
@Mariusz

Jeśli mówimy o R&D, nie o produkcji, to z tego co wiem pracę zaczyna się między 7 a 9 i kończy po mniej więcej 8h, oczywiście można się dogadać, w wyjątkowych sytuacjach po prostu przychodzisz wcześniej lub później, wychodzisz wcześniej lub później, czy nawet w środku dnia, wszystko jest do uzgodnienia, raz na jakiś czas zdarzają się spotkania z kimś z Chin i trzeba być wcześniej, czasem z USA czy Meksykiem i trzeba chwilę zostać (lub po prostu przyjść wcześniej/później). Ale raczej nie ma tu problemu z elastycznością.

Zainteresowany
@Mlody

Mlody, a możesz powiedzieć ile masz doświadczenia zawodowego? Spełniłem każde z wymagań jakie były wpisane w ogłoszeniu, doświadczenie związane z automotive i tworzywami mam, a mimo to nie zostałem zaproszony. Z góry dzięki za odpowiedź.

Mlody
@Zainteresowany

Miałem doświadczenie w projektowaniu detali z tworzywa oraz projektowaniu form (ok 3 lata), zamawianie i wdrażanie form do produkcji, podstawy GD&T itd. nie nie spełniałem wszystkich kryteriów z ogłoszenia. Rozmowa przeprowadzania z HR (podstawowe informacje o firmie, opis swojego doświadczenia, kilka zdań po angielsku, oraz przedstawienie jak wygląda dzień pracy w firmn) Następnie rozmowa z osobą techniczną nt wykonywania detali z tworzywa ( materiały, wady detali, rysunek techniczny, znajomość CATIA/NX) Pracy nie dostałem, ale rekrutacja przeprowadzana w profesjonaly sposów. Miłe wrażenie po rozmowie, oraz jasna odpowiedź o wyniku rekrutacji.

Barbara
@Mlody

A możesz powiedzieć, jak wygląda ten dzień pracy w Merit? To znaczy, jak Ci to przedstawili na rozmowie rekrutacyjnej? I czy dostałeś jakiś telefon z informacją, że nie zostałeś przyjęty?

Barbara

Merit Poland ma otwartych kilka nowych rekrutacji, które znajdziecie tutaj: https://www.merit-automotive.com/merit-jobs-poland Czy wysyłaliście już swoją aplikację? Jak oceniacie cały proces rekrutacyjny?

Adam

W jednych ogłoszeniach o prace jest podany adres Podole 60, 30-394 a w innych Powstańców Wielkopolskich 13, 30-707 firma ma dwa oddziały z czego to wynika może ktoś na to odpowiedzieć

Wiktoria
@Adam

Firma Merit ma oddziały w kilku krajach oraz różnych miastach w Polsce. Być może pracodawca podaje też adres korespondencyjny. Rozumiem, że jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu, czy interesuje Cię jakieś konkretne stanowisko? Oferty możesz znaleźć pod tym adresem: https://www.merit-automotive.com/merit-jobs-poland Daj znać, jeśli zdecydujesz się aplikować.

Mateusz3213132

Ze względu na sposób działania firmy, atmosferę wewnątrz stanowczo odradzam, a zwłaszcza odradzam osobom które chcą się rozwijać.

Sebastian
@Mateusz3213132

Zdecydowałeś się podzielić z nami swoją opinią na temat pracy w firmie Merit Poland. Ja mimo wszystko muszę zapytać Cię, dlaczego odradzasz pracę w tym miejscu? Chciałbym dobrze zrozumieć Twoją wypowiedź, dlatego prosiłbym, abyś swoje zdanie na ten temat odpowiednio uzasadnił. Chętnie przeczytam również pozytywne aspekty, których doświadczyłeś u tego pracodawcy. Liczę na to, że opiszesz to dokładnie.

Syśka

Słyszałam, że jeśli ktoś już ma umowę o pracę to jest super, ale jeśli chodzi o sytuację ze stażystami, to również słyszałam, że zaczęli masowo ich ściągać, a później nie chcą zatrudniać :P

Meritka
@Syśka

A ja tu pracuje od kilku miesiecy i na palcach jednej reki moge policzyc studentów , ktorzy nie zostali zatrudnieni. Tymbardziej pamietajmy że Merit jest małą firma ok 150 pracownikow, a nie mega korporacja. Każdy zdolny stażysta w moim teamie pracuje dzis na umowie o prace:)

Stanley
@Meritka

Skoro pracujesz od kilku miesięcy, to skąd wiesz ilu tak na prawdę nie zostało ich zatrudnionych? Następnie piszesz, że to mała firma, w takim razie ich odsetek może nie być taki mały. Trochę bez sensu jest Twoja wypowiedź :D no offence :) również słyszałem całkiem ok opinie :)

@Stanley

Każdy ma prawo do swobodnej, merytorycznej wypowiedzi na tym forum. Jesteś może zainteresowany pracą w Merit Poland? Znalazłeś rekrutację, na którą zdecydujesz się aplikować? A może już od jakiegoś czasu pracujesz w tej firmie? Proszę Cię o napisanie, na jakim etapie jest Twoja przygoda z tą firmą.

Edyta

@Konrad @Bartosz Napiszcie, proszę coś więcej? Co pozytywnego słyszeliście o Merit Poland Sp. z o.o.? @Syśka Napisałaś: "...jeśli ktoś już ma umowę o pracę to jest super..." A czy tak trudno jest uzyskać umowę o pracę w Merit Poland Sp. z o.o.? Na jakich umowach zatrudnia Merit Poland Sp. z o.o.? Czy warunki pracy na umowie o pracę i innych formach zatrudnienia bardzo się różnią? Czy Kandydat/pracownik ma wpływ na formę umowy (czy jest to rzecz do negocjacji) czy firma narzuca swoje warunki?

Konrad

Nie narzekajcie bo Merit ma opinię bardzo dobrego pracodawcy!!

Bartosz

A ja słyszałem, że to bardzo dobra firma!

Proceng

Merit idzie niestety w kierunku dawnego Delphiego. Zaczynają masowo ściągać studentów, a po skończonych stażach, dziękują za współpracę, także studentom nie polecam :)

Edyta

@:) możesz opisać przebieg rozmowy rekrutacyjnej i na jakie stanowisko aplikowałeś? Czy podczas spotkania dowiedziałeś się jak wyglądałoby Twoje przyszłe stanowisko, jakie byłyby obowiązki i jakie ma wymagania Merit Poland względem kandydatów? Dlaczego uważasz, że warto tam pracować? Czy w trakcie rozmowy dowiedziałeś się czegoś, o czym warto wspomnieć na forum, aby pomóc innym zainteresowanym pracą w Merit Poland.

Edyta

Dobrze by było jakby ktoś podzielił się informacjami na temat Merit Poland z innymi użytkownikami. Dla osób zainteresowanych złożeniem aplikacji do firmy będzie to bardzo przydatne. Na stronie Merit Poland w zakładce kariera jest trochę ofert pracy. Czy ktoś już składał swoje CV? Na jakie stanowiska aplikowaliście i czy już ktoś odbył rozmowę o pracę? Jeśli tak, to w jaki sposób przebiegała? Zachęcam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z rekrutacji oraz wyrażania opinii na temat pracy w firmie. @Krakowiak na forum nie można opisywać konkretnych pracowników firmy. Skupmy się na opisaniu samej pracy. W razie wątpliwości zerknij do regulaminu: https://www.gowork.pl/regulamin

@Edyta

Byłem na rozmowie w tej firmie. Rozmowa przebiegła bardzo miłej i luźnej atmosferze.Rekruterzy zadawali mnóstwo rzeczowych pytań przy czym sami też dużo dodawali od siebie. Generalnie firma się rozwija i szuka dobrych specjalistów i osób, które będą zaangażowane w jej rozwój swoim własnym wkładem. Nie wiem jak wygląda praca od środka ale myśle, że po dzisiejszej rozmowie chciałbym tam pracować. Według mnie warto się tam zahaczyć na stałe. Polecam.

Krakowiak

Taaa nowy Leader.... Pani E. śmiechu warte

Zostaw merytoryczną opinię o Merit Poland Sp. z o.o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Merit Poland Sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 19 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Podole 60