Opinie o Capgemini w Katowice

Kultura etycznego i odpowiedzialnego biznesu jest silnie zakorzeniona w działalności całej grupy Capgemini, która już trzeci rok z rzędu otrzymała tytuł Najbardziej Etycznej Firmy Świata. Zasady etycznego biznesu nakreślają naszą współpracę z klientami, partnerami, dostawcami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Capgemini w Katowice

Jest jeszcze jedna irytująca kwestia: nikt nie respktuje prawa pracownika do 5 minut przerwy po każdej spędzonej godzinie przy komputerze. Akurat w moim przypadku była to praca ciągła i monotonna - taki projekt.

Karolina, dział Komunikacji
@były pracownik

Cześć, trudno nam się z tym zgodzić. Potrzebujemy, aby takie sytuacje były zgłaszane przez oficjalne kanały. Możemy odpowiednio zadziałać tylko wtedy kiedy otrzymamy szczegółowe informacje. Wszystkie zgłoszone sprawy trafiają bezpośrednio do niezależnego Ethic Oficera, który analizuje sprawy i podejmuje odpowiednie działania.

Olcia
@były pracownik

Tak, niestety to prawda.

Czeska

Hej. Ile jest zmian w CG w home office??? Projekty są od 8 do 16 czy są różne zmiany? Dzięki za odpowiedź

Ala
@Czeska

Różne zmiany, zależy z klientem z jakiego kraju pracujesz, ale jak kraj europejski to przeważnie 9-17 lub 7-15

Czeska
@Ala

Dziękuję za odpowiedź. Rzetelną ????

Olcia
@Czeska

Ja pracuję na projekcie niemieckojęzycznym i tu niestety jest praca 24/7.

Cap

Chcesz mieć bardzo dużo pracy za bardzo małe pieniądze to capgemini zaprasza.

Ex employee

Praca sama w sobie jest Ok, pod warunkiem ze ktoś wie na czym polega praca na SD, trzeba liczyć się z ogromna ilością zadań, duża liczba calli itd. Natomiast management to jest dramat i o tym trzeba głośno powiedzieć. Kolesiostwo, obrabianie tylka, jak nie żyjesz dobrze z managerem (czyt. nie podlizujesz się) to zapomnij o awansie, a nawet o przedłużeniu umowy. Zmieniłam prace na inne korpo (trzecie w moim życiu wiec mam jakies porównanie) i przeżyłam szok, nie sądziłam ze praca w korpo może byc tak przyjemna. Jednak pracując w capie nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo wszyscy są tam ruchani w d* i ze to co się tam odwala zakrawa na (usunięte przez administratora) :) są oczywiscie wyjątki, na początku trafiłam na spoko managera i było ok, ale z każda kolejna zmiana było coraz gorzej. Szkoda zdrowia na takie firmy, lepiej uciekać i poszukać firmy z normalnymi ludźmi. Wiec jesli ktoś wypowiada się i twierdzi, zd tam jest wszystko Ok to są dwie opcje 1) ma serio szczęście i dobrze trafił 2) nie wie w jakim położeniu się znajduje i jak bardzo jest wykorzystywany

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Były

Wymagania wysokie wynagrodzenie bardzo słabe.

były kapciowy

Wszystko co mozna zarzucic Kapciowi to niestety prawda i firma mogłaby poważnie nad tym popracować co tutaj pracownicy zglaszają. Rozumiem, ze gowork to jest jedyna bezpieczna opcja bez narazania sie na odstrzal. Tak jak dużo mogłoby się poprawić to z perspektywy czasu Kapeć nie jest taki najgorszy. Wiadomo, że różowo nie jest każdemu ale jak sami widzicie wpisy się pojawiają i większość nie jest zdejmowana przez cen. z ora. Spróbujcie coś napisać na profilach konkurencji Kapcia, firma S Katowic, najwyższy budynek. Jesli bedziecie mieć szczęście i wasz wpis nie zniknie od razu to najpóźniej w poniedziałek. Możecie spróbować. Z resztą sami możecie się przekonać że w Kapciu dyskusja choć ograniczona ale jest możliwa. W prawdziwie toksycznych firmach nie ma żadnej dyskusji. Możecie narzekać i macie do tego pewnie słuszne powody ale wam przynajmniej nikt ust nie knebluje. Z Kapciem łączą mnie dobre wspomnienia, fajni i otwarci ludzie. Ze względu na to co mi nie odpowiadało jestem gdzie indziej i zaręczam wam, że u konkurencji bywa fajnie ale tylko do podpisania cyrografu. Kapeć mógłby wiele poprawić i tego wam życzę, żeby wszystkim pracowało się lepiej. życzę wam zmian prawdziwych a nie pozorowanych. Wesołych Świąt !!!!!!!!

Eva

Podwyżki w tej firmie to można powiedzieć ze prawie nie ma. A pracy jest coraz więcej. Nie polecam. W prawie każdej firmie w Katowicach więcej się zarobi.

Ex

Jeżeli chcesz w tym sektorze najmniej zarabiać, mieć cały czas prace za trzech bo nikogo za takie pieniądze nie mogą znaleść i się nic nie nauczyć bo nie ma od kogo, sama amatorka bo za dobrych ludzi trzeba odpowiednio płacić. To jest to coś dla ciebie. Ogólnie marnowanie czasu.

Cap Gay Mini

Faktycznie jak ktoś tu pisał wcześniej tylko Wielki Brat usunął nie wygodny wpis, firma w której promuje się tęczowe środowisko na każdym szczeblu. Prawie każdy e-mail od Pana TL z pewnego projektu musiał zawierać tęczową symbolikę, ostentacyjne promowanie (usunięte przez administratora) Nie mam nic do takiego ruchu, ale na siłę promowanie tego w strukturach firmy staje się nie strawne. Cały zespół pracowników ma wiedzieć, jakiej orientacji jest ich TL :). Wygląda to na szukanie taniego poklasku i lansowania swojej osoby. Firma powinna być neutralna światopoglądowo, tak jakby to było w niej miejsce tylko dla wybranych grup. To jak któryś TL czuje, że jest narodowcem albo wielkim patriotą, to też może w strukturach firmy pokazywać to na każdym kroku?

Nie polecam. Chyba że chcesz pracować za troje, w nadgodzinach i w weekendy. Pomaganie innym zespołom jest na porządku dziennym. Mało tego, osoby pracowite i ogarniające procesy dostają eskalacje i lądują na dywaniku za błędy współpracowników. Polityka awansów i bonusów niejasna. Miałam wrażenie,że menadżerowie i Tlowie zostali wzięci z przypadku. W tej pracy nie rozwiniesz się, tylko bawisz się nerwicy i frustracji.

@Gość

Cześć, Chcemy, aby pracownicy, czuli się w naszej firmie dobrze i bezpiecznie. Wspieramy ich w rozwoju, m.in poprzez dostęp do platformy e-learningowej i innych szkoleń (wewnętrznych, bądź zewnętrznych). Jeśli widzisz jakieś nieprawidłowości, lub jesteś świadkiem sytuacji, która nie powinna mieć miejsca - naprawmy to, daj nam znać. Jeśli jesteś pracownikiem Capgemini, możesz to zrobić anonimowo przez poufne narzędzie SpeakUp, bądź Pulse. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

uciekajcie

Firmy nikomu nie polecam z kilku prostych powodów, które wam opiszę. Pierwszym i głównym problemem jest ogromna ilość pracy jak na jednego pracownika, nie dość że sam się nie wyrabiasz ze swoją pracą to ciągle pomagasz innym teamom/ zastępujesz osoby na urlopach. Warto też wspomnieć, że gdy np twoja koleżanka z pracy z którą pracowałeś pójdzie na urlop macierzyński albo się zwolni zostajesz sam ze swoją pracą i pracą koleżanki na wiele miesięcy (znalezienie nowego pracownika trwa zazwyczaj długo bo nie ma chętnych do pracy w tej firmie plus wyszkolenie nowego pracownika to też kilka miesięcy). Team leader po zgłoszeniu, że nie wyrabiamy się z ilością pracy, odpowiada: "I co ja mam z tym zrobić?" (???), a następnym razem mówi "Może za kilka miesięcy wam damy kogoś do pomocy." Ogólnie w tej firmie nikt nie ma na nic czasu, żeby dowiedzieć się prostej informacji od team leadera albo kolegi z pracy trzeba się wielokrotnie upominać albo zakładać jakieś tickety na które odpowiadają hindusi, którzy sami nic nie wiedzą. Jak chcesz tu pracować to przygotuj się, że będziesz olewany przez każdego i musisz umieć radzić sobie sam. Kolejny problem to program prompt, który kontroluje czy na pewno w czasie pracy ruszamy myszką a nie obijamy się przypadkiem... Jest to dość uciążliwe bo przy każdym wyjściu do toalety/ kuchni musimy pamiętać żeby kliknąć "break" i przypadkiem nie przekroczyć czasu przerwy, który nam przysługuje. Sama praca jest bardzo monotonna, piszesz w kółko maile o podobnej treści i odpowiadasz na telefony klientów, którzy często nie są zbyt mili i każdemu się śpieszy, co sprawia, że musisz pracować w jeszcze większym tempie. Z miesiąca na miesiąc jesteś coraz bardziej wykończony psychicznie ale niestety nikogo to nie obchodzi bo przecież masz się cieszyć, że dostaniesz wypłatę na czas...

Kandydatka

Ponawiam pytanie: jaki jest dodatek za niemiecki i holenderski i na jakim poziomie muszę znać język żeby mieć szansę na zatrudnienie? (angielski b2-b2+)

@Kandydatka

Cześć, Poziom znajomości języka obcego zawsze określamy w ofercie pracy. Najczęściej, jeśli aplikujesz na stanowisko z językiem innym niż angielski - w tym wypadku niemiecki/holenderski, musisz go znać w stopniu dobrym, bądź bardzo dobrym (w mowie i piśmie). Czyli w praktyce, najczęściej właśnie jest to poziom B2. Jeśli chodzi dodatek językowy - nie jesteśmy w stanie podać konkretnej kwoty, czy przedziału finansowego. Wszystko zależy od Twoich kompetencji językowych. W procesie rekrutacji zawsze najpierw kierujemy pytanie o oczekiwania finansowe w stronę kandydata. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Melisa
@Edyta | Zespół Komunikacji

Czy jest szansa. A pracę znając tylko keyzk angielski na poziomie A2?

@Melisa

Cześć, Znajomość języka angielskiego jest wymagana, chociażby ze względu na komunikację między nami. W naszych zespołach są też osoby obcojęzyczne. Dlatego w większości naszych ofert wymagamy dobrej znajomości języka angielskiego. Jest to przeważnie poziom B2. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Krytycznie
@Kandydatka

Tego nie wie nawet hiring manager więc przy takiej kulturze tajne/poufne nie spodziewaj się że ktoś udzieli Ci odpowiedzi tutaj :D

ciekawski

Cześć czy może ktoś wie czy w CG są wypłacane dodatki za pracę w nocy oraz dodatki za pracę w weekendy? ( o ile są takie zamiany) oraz czy jest 15 min przerwy na lunch czy 30? Aaaa i jeszcze czy są respektowane wolne za polskie święta?

@ciekawski

Cześć, Tak, pracujemy w różnych systemach, także zmianowych. Rozliczanie czasu pracy zależy od systemu przyjętego w umowie (podstawowy, zadaniowy, równoważny). Jeśli chodzi więc o dodatki, czy przerwy - tutaj stosujemy się do przepisów Kodeksu Pracy. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

@Edyta | Zespół Komunikacji

Jak jest różnica tych systemów?

@Michał

Cześć, Te kwestie reguluje Kodeks Pracy: - W systemie podstawowego czasu pracy, dobowy wymiar czasu pracy wynosi 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w okresie rozliczeniowym. - W systemie równoważnego czasu pracy, dobowy wymiar czasu pracy może być wydłużony do 12 godzin i nie może przekroczyć przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w okresie rozliczeniowym. - W systemie zadaniowego czasu pracy, zadania pracownika powinny być tak ustalone, aby mógł on je wykonać w czasie nie dłuższym niż 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w okresie rozliczeniowym. Pozdrawiam, Edyta | Zespół Komunikacji Capgemini

Lili
@Edyta | Zespół Komunikacji

A czy są respektowane polskie święta?

Cap
@Lili

Zalezy od projektu, ale moze sie zdarzyc ze bedziesz pracowac w polskie swieta ;)

@Cap

Można wtedy liczyć na dodatkowi pieniężne ?

@Edyta | Zespół Komunikacji

ooooo widzę,że dział komunikacji ma nową reprezentantką-poprzednia nie wytrzymała psychicznie? ;)

@Lili

Cap nagminnie łamie kodeks pracy- z resztą już nie jeden z "managmentu" miał proces o (usunięte przez administratora) a o wolnym w polskie święta to można tam zapomnieć-zasuwa się w każde

@.

Cześć, Za pracę w niedziele i święta przysługuje dzień wolny do odbioru. Jeśli nie jest to możliwe, działamy zgodnie z zasadami Kodeksu Pracy. Pozdrawiam, Edyta | Dział Komunikacji Capgemini

Lili

Cześć, dostałam ofertę z CG, praca w dziale Business Services, na stanowisku ds.finansowo- księgowych, mam pare dni na odpowiedź. Praca w trybie hybrydowym. Po przeczytaniu opinii na portalu sama już nie wiem co robić - nie ukrywajmy opinia jest bardzo zła, z tego co tu czytałam brak szacunku, wyzysk, ogromy stres i obrażanie pracownika na porządku dziennym, zero szkolenia - zasada radź sobie sam, do tego duża rotacja i co chwile wymieniają pracowników .Na początku rekrutacji w ogóle nie wiedziałam o jaka firmę chodzi- rekrutacja przez firmę zewnętrzna - a potem jak już się odezwali z CG pomyślałam, że a co mi tam zobaczę. Czy jest tam faktycznie aż ta źle? Czy w ogóle jest sens podejmować współpracę?

Nicki
@Lili

A nie zdziwiło Cię ze to anonimowe opinie? Równie dobrze może to pisac kilka osób…. Wiadomo ze jak ktoś nie zadowolony / zawiedziony to będzie wszędzie żale wylewał - czy prawdziwe czy nie kij tam, anonimowo to przeciez można, kazdy odważny. Tam pracuje prawie 10 tys os - gdyby było tak złe dawno by ich już na rynku nie było, albo popłynęli by na pozwach sądowych…. Ludzie, włączcie myślenie!!!

@Nicki

Ciekaw jestem kolego co Ty tam robisz, bo po Twoim wpisie widzę, ze nic ambitnego.

@Lili

To zależy na jaki projekt trafisz, to loteria tak naprawdę. Możesz trafić dobrze, albo trafisz źle i będziesz stamtąd uciekać. Tak to wygląda.

@Lili

A pomyślałaś dlaczego rekrutacja przez firmę zewnętrzną? Pomyśl i zastanów się 2 razy :)

@Lili

Tak naprawdę w każdej dużej firmie tak jest ;) I wybierając pierwszą lepszą dużą firmę w Krakowie znajdziesz i lepsze i gorsze opinie. Ja miałam bardzo dobry onboarding, szkolenia wstępne. Zresztą dalej korzystam ze szkoleń na platformach wewnętrznych. A mój zespół, ludzi z którymi pracuję uwielbiam. Wiadomo, że czasem ktoś odejdzie ale nie nazwałabym tego dużą rotacją. Capgemini nie jest pierwszą firmą w której pracuje i naprawdę jest mi tutaj ok.

Notorious
@Gość

z firm rekrutacyjych korzystaja niemal wszystkie duze firmy... dlaczego? tzw dywersyfikacja kanałów pozyskiwania kandydatów... to raczej no brainer ;) nikt nie jest zatrudniony w ciemno - smieszni wszyscy jestescie z wylewanymi zalami a takie goworki zyja wlasnie z was, anonimowych troli i maja sie swietnie... natomiast to co zostalo napisane powyzej to Lili prawda - ogromnie duzo zalezy gdzie trafisz - jesli mozesz to dopytaj do jakiego projektu mialabys trafic i na tej podstawie podejmij decyzje.

Gosicina
@Lili

Lili a jak wyglada praca teraz w systemie hybrydowym dokładnie? Ile miałaś rozmów kwalifikacyjnych, były jakieś testy? Z jakimi językami praca

Beata

Cześć. Chciałabym się dowiedzieć jak jest z cudzoziemnami w CG? Dużo ich tam pracuje? Jakie stanowiska zajmują i czy w ogóle jest szansa żeby sie dostali do CG

Gosc z CG

Jest szansa. Pracuje z 13 cudzodziemcami

Piorr
@Gosc z CG

Work a wam soe nudzi ???

Rwanda Forever
@Beata

Mało cudzoziemców, na najniższych stanowiskach. szansę duże, ale w zespole jest zła atmosfera, ludzie nie chcą z nimi rozmwiać, management nie pomaga.

@Rwanda Forever

Bzdura. Cudzoziemcy mają o wiele lepiej niż Polacy bo znają świetnie język więc są "bardziej potrzebni"

@Byłam, widziałam

I są lepiej traktowani bo firma chce być tolerancyjna...maja też większy dodatek językowy jako native

barnaba

dokladnie maja dodatek ze sa nativ nawet jak nie sa nativ i kali chciec kali moc no i moga sie opie na maksa. przyklad cala afryka polnocna wszedzie urzedowy arabski, szkola po arabsku, dyplomy po arabsku, telewizja po arabsku meczety po arabsku a w bolandzie cud wielkie nativ spikery francuskiego zupelnie inne czyt zachodnie stawki i rozmaite supertajne dodatki jakich na oczy nie zobaczycir zaścianek ijeszcze raz zascianek oni chca udawadniac calemu swiatu jacy sa swiatowi. podziekujcie durnym hr i durnym menadzerom!

Krzychu

Czołem. W związku z przeprowadzką szukam nowych wyzwań zawodowych, wobec tego wszedłem na to forum. Podejrzewam, że odszukam opinie jak się pracuje w firmach z Katowic. Proszę, dajcie znać jaka jest atmosfera w firmie Capgemini? Czy firma dobrze traktuje pracownika? A może jest kantyna? Mieszkam samemu i nie ma mi kto zrobić kanapek. Pozdrawiam Krzychu

barnaba
@Krzychu

jesli kryterium jest dla ciebie blisko do żarełka to zatrudnij się w jakiejs arabskiej kebabowni. bedzie jeszcze blizej i tez bedziesz mogl robic za egzotykow.

WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

WYZYSK; BRAK POSZANOWANIA PRACOWNIKA; OBGADYWANIE ZA PLECAMI; KIEPSKI MANAGMENT = 9 P. Czy ktos sie tym zainteresuje czy trzeba zaczac nazwyiskami sypac????????????????????????????????????????????????????????

Cap capie
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

A śmiało!! Wal. Robi się tam śmietanka towarzyska ludzi zakłamanych i traktujących pracownika jak śmiecia. Omijać projekty na 9 piętrze. Managment patologiczny, nic dziwnego, że ludzie drukują wypowiedzenia!

bylypracownik
@Cap capie

Uciekajcie stamtąd póki możecie z tego kołchozu i toksycznego środowiska!!!

Kmit
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

9 pietro istny toksyk. Jak ktoś lubi czuć się bezwartosciowo, być pomiatanyn i niedocenianym, a przy tym zapierdalax za trzech - zapraszam

roszada
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

daj znać jakich projektów unikać bo zrobili roszady na 9 piętrze i poprzenosili z niektórych pięter na 9 a z 9 wywalili na inne.

Odido
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na 9p unikaj jak ognia francuski projekt związany z telefonią. Poprzedni TM był jeszcze OK a po zmianach dali jakiegoś kolesia co nic nie ogarnia nie zna się na robicie i zrzuca wszystko na innych.

Hahaha :)
@Odido

Dużo takich tam jest.. zero odpowiedzialności, wiedzy i spychologia na normalnego pracownika.

Kropka
@roszada

8 pietro, niemiecki projekt, lepiej trzymać się z dala.

@Odido

@Odido mógłbyś powiedzieć coś więcej? Chciałem tam aplikować właśnie a teraz się zastanwiam.

Z dystansem
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powiedzieć o większości osób z managmentu, że są kiepscy to komplement ;)

Z dystansem
@Kropka

9 podobnie ;)

on8kikj
@Z dystansem

9 to jest dopiero (usunięte przez administratora)

ABcD
@Kropka

Niemieckie projekty na 8 pietrze sa (usunięte przez administratora)

Oqsy
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

Te wszystkie komentarze może i świadczą o kiepskim managemencie ale to pewnie i ktoś kiedyś naprawi. Ale przede wszystkim świadczy ludzie o Was tragicznie... zamiast mieć trochę odwagi życiowej i faktycznie zgłosić się ze sprawą na skrzynkę stworzona w tym celu albo przenieść się do innego projektu to płaczecie anonimowo w internetach. To nie jest robienie czegoś w imię sprawy, dla siebie, dla innych tylko wylewanie żalu w miejscu w którym jest się bezkarnym. A to nie przedszkole, jak nie podejmiecie dojrzałych kroków, nie pogadacie z szefem szefa to nie zmienicie nic moi drodzy. Nie będzie magicznie lepiej bo Panie z Komunikacji to nie Wasz management. I tylko szargacie niepotrzebnie opinie. Ja sama w Capgemini pracuje już kilka dobrych lat i jak mi nie pasowało, zmieniałam projekt. I jestem zadowolona. Trochę powagi i dojrzałości ludzie, brania rzeczy na klatę a nie bawienia się w ciuciubabkę w internatach :)

juhhhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyyyy
@Oqsy

Problem w tym ze po sygnalizacji na projekcie o możliwości zmiany - nie ma tej możliwości wiec może u Ciebie tak było czy jest na projekcie. Ale nie generalizuj ze na wszystkich projektach się tak da.... A co do wylewania gorzkich żali - temat mobbingu został zgłoszony i już nie tym Paniom od tej śmiesznej komunikacji.... Także konsekwencje będą dla tych osób.

Oksy
@juhhhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyyyy

Ale wiesz ze obrażanie tych Bogu ducha winnych Pań nic nie da? Nie ich wina ze masz kiepskiego managera. Dobrze ze udało Ci się załatwić problem normalnie bo na goworku na pewno byś tego nie zrobiła ;)

Oksy
@juhhhhhhhhhhhhhyyyyyyyyyyyyyyy

chodziło mi o to ze zawsze można zmienić projekt, zrobić coś realnie w miejscu pracy a nie na goworku. I wyzywanie Pan z komunikacji od śmiesznych nic nie da, bo winny jest manager a nie one. Fajnie ze udało się załatwić problem, brawo! ????:)

Rozalsky
@Oksy

Podziwiam Twoją dziecinną wręcz naiwność. Dział HR nie jest po to żeby robić dobrze pracownikowi tylko po to żeby możliwie małym kosztem chronić firmę przed pracownikiem. Pożyjesz popracujesz i jeśli spotka Cię coś przykrego przekonasz się że zgłaszając coś robisz z siebie pierwszy do odstrzału cel i wpędzasz w jeszcze większe kłopoty. Jedyny grunt gdzie można realnie walczyć o swoje prawo to sąd i tego polscy pracodawcy panicznie się boją.

T.Eva

Potwierdzam, to prawda.

@Oqsy

HR-y są bezradne i jeszcze długo się nic nie zmieni. Jakby ludzie się nie bali to nie musieliby wylewać żali tutaj. Jakby managerowie nie zastraszali podwładnych to nikt nie bałby się zgłaszać problemów. Dziwne, że HR-y nie widzą po tych wszystkich pieprzonych statystykach, że rotacja w firmie jest ogromna, oraz że coś musi być nie tak skoro praktycznie każda opinia o firmie jest zła? Z kosmosu się to nie wzięło, trzeba tylko chcieć pochylić się nad sytuacja a nie bezmyślnie przeklejać formułki i regułki. Ciągła zmiana pracodawcy to też nie jest rozwiązanie. Bez poczucia stabilności pracownicy nigdy nie będą zadowoleni, a jeśli do wyboru mają bezrobocie albo managera-idiotę i toksyczną atmosferę to niestety wybiorą to drugie.

ŚmiaćSięCzyPłakać
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nikt się nie zajmie bo nie zajmują się od lat. Dla nich dopóki nie napiszesz oficjalnego maila ze swojej skrzynki służbowej to nie ma zgłoszenia a i tak w wielu przypadkach wiadomo o kogo chodzi-nawet nazwisk nie trzeba

SR
@WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hej! Możesz napisać mi coś więcej? Pracuje w Capie. Może uda mi się to zweryfikować.

Beata

Czy w CG na home office jest teraz bardzo dużo pracy?Czy zmiany są tylko na rano czy na noc czy popołudnie jak to wygląda?

Gosc z CG

Na Home Office jest 8h pracy

ByLa pracownica

Moja opinia dotyczy pracy W SD w Katowicach.na okresie próbnym. Niestety z powodów zdrowotnych i osobistych nie przedłużyłam umowy. Jeżeli chodzi o rekrutacje to proces przebiegał bardzo sprawnie. Manager, który ze mną rozmawiał był bardzo kulturalny i na poziomie. Bardzo dobrze posługiwał się językiem angielskim. Dostałam ofertę pracy 3500 brutto tylko z językiem angielskim. Jeżeli chodzi o pracę to przetrwałam głównie proces szkolenia ale chce powiedzieć kilka pozytywów, ponieważ większość opini tutaj jest zdecydowanie negatywnych. Trafiłam do trudnego projektu, ale na bardzo fajnych ludzi. Muszę pochwalić leadership, mojego super managera Tomka P i wspólpracowników. Onboarding nowych pracowników przebiegał bardzo sprawnie mimo pracy na home office. Większość ludzi, u których w ramach szkolenia byłam na podsłuchach była bardzo pomocna, bardzo dobrze posługiwała się językiem angielskim i była ogólnie na poziomie. Teraz akurat pracuję w małej firmie gdzie jest totalny brak leadershipu, wprowadzenia nowego pracownika do zespołu i do wykonywanych zadań i ogólnie polskie (usunięte przez administratora) Akurat w tym przypadku Cap wypada na duży plus. Pracując w Capie wiele osób na pierwszej linii powiedziało mi że są zadowolone z pracy, z managera więc na moim projekcie nie było tak żle. Wiele osób, które miało z nami szkolenia preacowało w Capie już wiele lat. Mam zresztą dwoje znajomych, którzy obecnie są managerami wyższego szczebla i ogólnie raczej sobie chwalą chociaż podkreślają, że dużo pracują. Mam nadzieję że moja opinia coś wniosła i komuś może pomóc podjąć decyzję.

Kajka
@ByLa pracownica

Dziękuję Ci za rzeczową wypowiedź bo niestety większość jest bardzo lakoniczna i nic szczegółowego nie wnosi. Można odnieść wrażenie, że są to opinie w stylu " robota do kitu bo trzeba rano wstawać".

zainteresowany

Czy w Capgemini są organizowane jakieś durne zbiórki pieniężne z prywatnych wypłat pracowników np. na urodziny/rocznicy pracy/śluby dzieci/imieniny męża? Nie ukrywam że to dla mnie ważne przy wyborze firmy, jak i pewnie dla 50% osób, które nie chcą uczestniczyć w durnych zbiórkach a mimo to krzywo się uśmiechają przy takich okazjach i nie odważą się mówić o tym głośno udając, że wszystko jest ok i chcą to robić.

ŚmiaćSięCzyPłakać

Oczywiście, że są

Ala
@zainteresowany

U mnie w zespole nie było żadnych zbiórek nigdy, pracuję ponad rok. Ale ogólnie firmy nie polecam, nawał pracy, brakuje ludzi i robisz za dwóch tak to niestety wygląda a nie powinno...

Celina
@Ala

Robisz za dwóch i jest dużo pracy to tak jest zawsze, teraz ostatnio czy przed Świętami??

Bart
@zainteresowany

Nie, w ciągu 2 lat kiedy tu pracuje nie zdarzyło się coś takiego.

Zostaw merytoryczną opinię o Capgemini - Katowice

• Jak się pracuje w Capgemini?

Zobacz opinie na temat firmy Capgemini tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 158.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Capgemini?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 97, z czego 10 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Capgemini?

Kandydaci do pracy w Capgemini napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Capgemini