logo Capgemini

Capgemini

Katowice

Opinie o Capgemini

Gosia 2017-02-03 11:22
Pracuję tu już ponad 5 lat, więc nie mogę się z Tobą zgodzić. Ludzie są tu niesamowici, będę to mówiła do końca świata!
Fakir 2017-02-04 08:58
Swój swojego broni do końca :-))))
heheh 2017-02-04 10:02
przeszkolenie hehehe dobre ,jakie przeszkolenie ?niezly zart
Rob 2017-02-12 23:22
hej,

możecie napisać ile można dostać w Capie na pozycji architekta ?

pozdrawiam
disapointed 2017-02-14 19:06
Gratuluje Gosiu, jesteś rasowym zwierzem korporacyjnym, nie wiem, gdzie pracujesz, ale najwyraźniej straciłaś kontakt ze światem rzeczywistym i żyjesz mrzonkami, którymi karmi Cię Twój TL lub OPS... Fajne projekty zostały już dawno zamknięte, a teraz do władzy dorwały się szakale, nie życzę Ci, abyś na jakiegoś trafiła :) Zamordyzm, szykany i kompletny brak poszanowania człowieka - to aktualny trend w tej korporacji. A wszystko przy akompaniamencie stwierdzeń, że nikt nie jest przecież zmuszany tam pracować, a serwis zawsze może trafić do Indii..... Ech, żenada i nic poza tym.....!
NIka 2017-02-15 22:36
ej no każdy ma swoje doswiadczenia, moje sa tez bardzo spoko - mialam fajne wprowadzenie do projektu, szkolenia. to ze Tobie nie poszlo nie znaczy ze tak jest wszedzie... take it easy! ja polecam, mnie w Capie jest dobrze. Zalezy do jakiego projektu trafisz, ale ludzie sa spoko, bardzo fajna atmosfera, zarobki zawsze moglyby byc wieksze - wiadomo.
Capowicz :-) 2017-02-25 14:49
Niestety czasami na odpowied trzeba troche poczekać... Ja polecalem już do Capa nie jedną osobe i nawet z polecenia osoby muszą troche poczekać na odpowiedz z firmy. Ja osobiscie pracuje w Capgemini już 6 lat i zostaję tam nadal. W porownaniu z innymi firmami na rynku Cap wypada nieźle... Mam znajomych w wielu podobnych (firmach IT) na śląsku i już nie jedna osoba wróciła do Capa... Poza wszystkim Capgemini to świetna firma szkoleniowa... Nie słyszałem jeszcze aby kolejny pracodawca kręcił nosem na informacje że się pracowalo w Capie... Bardzo polecam tą firme jako pierwsze zatrudnienie jak i pracę na stałe! Kase wypłacają terminowo, ambitne osoby mogą awansować b. Szybko w strukturach Capa.
Capowicz :-) 2017-02-25 14:49
Niestety czasami na odpowied trzeba troche poczekać... Ja polecalem już do Capa nie jedną osobe i nawet z polecenia osoby muszą troche poczekać na odpowiedz z firmy. Ja osobiscie pracuje w Capgemini już 6 lat i zostaję tam nadal. W porownaniu z innymi firmami na rynku Cap wypada nieźle... Mam znajomych w wielu podobnych (firmach IT) na śląsku i już nie jedna osoba wróciła do Capa... Poza wszystkim Capgemini to świetna firma szkoleniowa... Nie słyszałem jeszcze aby kolejny pracodawca kręcił nosem na informacje że się pracowalo w Capie... Bardzo polecam tą firme jako poerwsze zatrudnienie jak i pracę na stałe!
Christopher M. 2017-03-23 19:20
Po kilku miesiącach każą Ci przejąć całkowicie obowiązki osoby która jest na grade 3, za pensje jaką dostaje nowicjusz na grade 2. Super - nic dodać nic ująć. Niedługo za darmo trzeba będzie tam robić.
RH+ 2017-04-05 11:28
Wszystko zależy, w którym dziale się pracuje. Ja oceniam to przez perspektywę swojego przypadku. Otóż pracowałem w CG na serwisie ponad 6 lat. 3 pierwsze lata - ok, potem projekty się pokończyły, klienci nie poprzedłużali umów, zaczęła się równia pochyła. W efekcie zostałem skierowany (bez pytania, czy mi się to podoba) do pracy na francuskojęzycznym serwisie, działającym na francuskojęzycznych systemach i aplikacjach oraz w oparciu o francuskojęzyczne instrukcje. I tylko drobny szczegół: ja po francusku "ni w ząb", a o tym, że Francuzi nie chcą mówić po angielsku wie każdy, kto się z nimi zetknął... Ciekawe co by było, gdyby ci klienci wiedzieli, jak "profesjonalnie" działa CG kierując do ich obsługi osoby nie znające języka ?... Skończyło się zwolnieniem mnie, bo tak naprawdę nie mogło być inaczej. Jednakże zarzuty były z palca wyssane i CG "odszczekało" je już grzecznie na pierwszej rozprawie w sądzie pracy, która trwała może 20 minut i skończyła się wycofaniem CG ze swego stanowiska.
Pomijając powyższą historię powiem ogólniej:

A) Co mi się podobało ?
1) Firma zatrudnia i wypłaca pensję.

B) Co mi się nie podobało:
1) Atmosfera plotkarsko-wazeliniarsko-chamska, szczególnie w wykonaniu Towarzystwa Wzajemnej Adoracji Pani Kierownik i Jej Psiapsiółek
2) Brak kompetencji - byłem informatykiem zatrudnionym w firmie z branży IT, a kierownikowali mi przedszkolanka oraz historyczka, nie znający elementarnych pojęć z tejże branży
3) Tumiwisizm - załatwić cokolwiek, jakąś zmianę na lepsze to jest nie do zrobienia, w tej materii są tylko ruchy pozorne
4) System ocen okresowych i zmuszanie pracowników do nonsensownej "nadaktywności" (jak ktoś w kwartale ileś tam razy się nie zasłuży ponad zwykłe obowiązki, to jest źle oceniany i nawet jeśli jest pracowitym superfachowcem, to podwyżki nie dostanie)
5) Totalny brak szkoleń/instruktarzy: siadasz na nowym stanowisku pracy i masz robić, choć systemu nie znasz; musisz dopytywać współpracowników a oni będą odpowiadać tyle, co sami wiedzą tak długo, aż się na twoje wypytywanie nie wkurzą (to się w CG nazywa dumnie "crosstraining").
6) Bałagan w dokumentacjach - te francuskie materiały były nieaktualne, niedostosowane do stanu bieżącego (wersje systemów, działanie aplikacji, telefony i maile kontaktowe itd. itp., niektóre były nie ruszane od 12 lat !)
7) Korporacyjne myślenie i postawy w najgorszym tego słowa znaczeniu oraz oczekiwanie, że się te korpobzdety będzie nie tylko pokornie łykać i do nich stosować.
Różnie się w życiu toczy i może okazać się, że "z braku laku" kiedyś coś jeszcze z tą firmą będę miał wspólnego. Ale jeśli nie będę naprawdę musiał, to oby nigdy.
coccoc 2017-04-10 15:30
Witajcie, wysłałem CV i dzisiaj dzwonił ktoś do mnie capa - niestety nie mogłem odebrać bo byłem na zajęciach, próbowałem oddzwonić (dlatego wiem, że to z capa) ale przemiła pani z recepcji powiedziała, że nie jest w stanie mi powiedzieć kto do mnie dzwonił, bo każdy ma taki sam nr. Orientuje się ktoś czy ludzie z HR oddzwaniają później czy po prostu wykreślają z listy i moje szanse przeadły? - zależy mi na pracy tam a nie chce wyjść na desperata ;d
Gosia 2017-04-11 14:15
Hej, możesz napisać na jaką pozycję aplikowałeś i jak się nazywasz na komunikacja.pl@capgemini.com - sprawdzę z rekrutacją czy Twoja aplikacja jest procesowana i może uda się ustalić dogodną godzinę na kontakt telefoniczny:) Jeśli więc potrzebujesz pomocy - daj znać.
pracownik 2017-04-27 00:18
ok 2200zl na reke
emka 2017-04-27 21:54
Nic dodać, nic ująć, RH+, święte słowa!
obeznana 2017-04-27 21:58
Nie masz racji, jeśli projekt nawet z mega niespotykanym językiem się kończy, rzadko kiedy taka osoba ma szanse na inną ofertę, bo to angielski i niemiecki królują obecnie w Capie....
Gosia 2017-05-04 13:47
Hej, miałaś taką sytuację? W wolnej chwili napisz na komunikacja.pl@capgemini.com . Z tego co wiem większość osób zostaje w firmie i otrzymuje oferty przeniesienia do innego projektu. Jeśli w Twoim przypadku było inaczej, koniecznie daj znać!
Gośka 2017-05-15 18:06
Czy Cap rzeczywiście szuka pracowników? Ciągle wiszą oferty niemiecki B2, włoski B2 itp.. nikt nie spełnia tych kryteriów? Czy tylko tworzą sobie bazę danych kandydatów? Jakie są ich realne wymagania co do języków?
Gosia 2017-05-17 13:07
Cześć, dość mocno się rozwijamy, więc powstają nowe projekty, albo dochodzi do poszerzenia tych obecnie działających. Mamy bardzo duzo takich aplikacji.

olgierd 2017-05-23 22:02
iść, popracować chwilę, wyszkolić się, poznać środowisko korpo i uciekać do fajniejszej i lepiej płatnej roboty. Takie jest moje zdanie.
Pan Tadeusz 2017-05-26 13:19
Capgemini Opole-Przydupasy maja lepiej,wieczny brak sluchawek,niedzialajace programy,stare laptopy,bardziej dba sie o mlodego pracownika niz o doswiadczonego,premie dostaja przydupasy mimo ze np byli na l4,łamanie praw pracowniczych wzgledem przerw.osoby mniej doswiadczone zajmuja wyzsze stanowiska mimo ze nie maja zielonego pojecia o swojej pracy.Pozdrawiam
ciekawy 2017-06-09 16:32
Ktoś może mi powiedzieć ile dostanie netto Junior Network Engineer?
Gosia 2017-06-12 11:32
Cześć, jeśli masz złe doświadczenie związane z pracą w Opolu, opisz to proszę szerzej na komunikacja.pl@capgemini.com - postaram się to wyjaśnić!
Annna 2017-06-13 20:13
Hej, chciała bym aplikowac na stanowisko English Customer Service Advisor. Nie mam doświadczenia jako advisor bezposrednio, ale angielski całkiem dobry, skończone studia w Anglii i 10 letni pobyt w UK. Ale moja znajomość języka jest raczej praktyczna B2, nie jestem pewna czy mogę go określić jako C1. Czy warto aplikowac, jak mniej więcej wygląda test sprawdzajacy znajomość języka ?

Angelus 2017-06-14 17:39
Hejka, wie ktoś może ile można dostać na stanowisku junior IT support?
Będę wdzięczny za odpowiedz! :)
Gosia 2017-06-16 11:38
Hej, koniecznie spróbuj! Poziom języka bedzie oceniony podczas rozmowy telefonicznej, jeśli zajdzie taka potrzeba możesz zostać poprozona także o wypełnienie testu językowego. Na pewno nie ma się czego bać:) Pozdrawiam i zachęcam do aplikowania!
Annna 2017-06-16 12:26
Dzięki Gosiu, za odpowiedź. Na pewno spróbuję :)
Gosia 2017-06-27 11:45
Trzymam kciuki!
woj 2017-06-28 18:36
Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko asystenta do wsparcia klienta niemieckojęzycznego. Język niemiecki znam na poziomie b1 i angielski tak samo, czy w tak wypadku warto się starać? Na jakim poziomie trzeba znać języki?
Laszlo_Kovacs 2017-07-07 15:53
Kolega z Krakowa polecił mnie na kilka stanowisk w Katowicach, ale mimo że spełniam wszystkie wymagania, to nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi poza mailem. Czy poczekać jeszcze trochę (minęły ~2 tygodnie), czy pisać już na maila podanego przez Gosię? Jakieś rady?
Gosia 2017-07-10 11:19
Hej, mamy dość sporo kandydatów, więc proces proporcjonalnie się wydłuża, ale jeśli się niepokoisz - odezwij się do mnie, spróbuje coś ustalić:)
Laszlo_Kovacs 2017-07-10 14:39
Dzięki za zainteresowanie! Pisać na tego maila komunikacja.pl@capgemini.com?
Gosia 2017-07-11 11:26
Tak jest:) czekam na wiadomość!
Laszlo_Kovacs 2017-07-11 12:24
Wysłane :)
Natalia 2017-07-19 22:32
Wiele ofert pracy dotyczy stanowisk, na których wymagane jest posługiwanie się językiem obcym. Czy posiadanie certyfikatu językowego jest dużym atutem podczas rekrutacji? Ciekawi mnie też przebieg rozmowy telefonicznej - czy w jakikolwiek sposób weryfikowane jest posługiwanie się językiem w formie pisemnej przed kolejnym etapem rekrutacji?
Gosia 2017-07-21 11:06
hej, u nas wygląda to następująco:
Certyfikat językowy jest mile widziany, ale niekonieczny. Przed rozmową wysyłamy kandydatom test z test z j. obcego + test analityczny.
Rozmowa: pierwszy etap rekrutacji trwa ok 25 min i podczas tej rozmowy badamy kompetencje w języku angielskim. Jeżeli kandydat posługuje się jescze jakimś językiem obcym, to zlecamy mu tak zwanego language checka ( umawiamy kandydata na 15 min rozmowę np. w języku francuskim z lektorem ze szkoły językowej Selekt).

Msam nadzieje, że pomogłam!
pracownik (zadowolony) 2017-07-21 13:11
2800 na reke
pracownik (zadowolony) 2017-07-21 13:13
2200 na reke
JuniorIT 2017-07-24 16:02
Cześć, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rekrutacja na stanowisko Junior IT Specialist? W sumie w ofercie na stronie Capa nie ma żadnych konkretów jaki byłby preferowany profil kandydata (Jest wymagany angielski wiedza o sieciach ale co zawiera się w pojęciu: "generalna wiedza o IT?")

Pytam się, bo jestem akurat na kursie Javy i Androida, powoli kończe i zaczynam rozgladać się za pracą w IT i chciałbym wiedzieć czy jest w ogóle sens aplikować.
zosia 2017-07-27 15:55
Czy jest ktoś w stanie powiedziec ile wynosi wynagrodzenie na stanowisku credit and collection analyst?:)
Angelus 2017-07-29 17:20
Dzięki za odpowiedz ????
RH+ 2017-08-08 07:24
@Gosia, usiłujesz zrobić tej firmie pozytywny PR wbrew rzeczywistości i opiniom, za wszelką cenę... Samo to o czymś świadczy.
Gosia 2017-08-08 11:15
Hej RH+, mam po prostu swoją opinię, bo pracuję tu dość długo i jeśli mogę w czymś pomóc - staram się to robić. Pozdrawiam!
Gosia 2017-08-09 10:49
Cześć, co do wymagań dotyczących wiedzy o IT, dostałam taką odpowiedź: Chodzi tutaj o generalne zorientowanie w takich obszarach jak systemy operacyjne, sieci, obszar wirtualizacji i różnych technologiach z tym związanych.

Sama rekrutacja to najczęściej: rozmowa telefoniczna, test językowy i rozmowa z team leaderem.

Pozdrawiam!
onnnaaa 2017-08-12 15:34
5000 brutto zaraz po studiach (kosmetologia) możliwe w Capegemini?
Bohun 2017-08-15 10:13
Krótkie pytanie : stanowisko "Asystent ds. Wsparcia Klienta z językiem czeskim/słowackim"- widełki płacowe.
Z mojej strony doświadczenie w pracy (zarówno małe firmy jak i wielkie korporacje). Wieloletnie doświadczenie w obsłudze klienta.
Natalia 2017-08-22 22:35
@Bohun - warto udać się na rozmowę z pracodawcą w celu poznania wynagrodzenia za stanowisko, na które poszukują kandydata. Będziesz od razu mieć okazję pokazać się z jak najlepszej strony i poznać dużo więcej szczegółów niż same widełki płacowe.
takaja 2017-09-04 18:17
Jakas podpowiedz co do trybu pracy? pn-pt czy z weekendami? zmiany?
Beata 2017-09-08 14:36
Hej! To zależy od projektu(działu) w jakim się pracuje. Większość pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach tzw. biznesowych czyli 8.30-17.00. Niektóre jednak działy, które świadczą usługi 24h na dobę pracują na zmiany. W trakcie rekrutacji możesz zaznaczyć, że interesuje Cię praca w godzinach biznesowych lub zmianowa czy np. w porach nocnych :)
Piotrek 2017-09-12 18:49
Z przykrością stwierdzam, że niestety zawiodłem się na Capgemini. Brałem udział w rekrutacji na stanowisko Front-End Developera. Pierwszy telefon otrzymałem bardzo szybko, bo już po pół godziny od wysłania przeze mnie CV. Dostałem zaproszenie do rozwiązania testów ze znajomości języka angielskiego, oraz analitycznego myślenia. Po rozwiązaniu testów odbyłem około półgodzinną rozmowę z Panią z HR, część po angielsku, część po polsku. Pani zapewniała, że Capgemini zawsze daje odpowiedź osobom biorącym udział w rekrutacji, niezależnie od jej wyniku. Dziś mija już miesiąc od tej rozmowy. Kontaktu niestety brak. Szkoda. Miło by było gdyby tak poważna firma dotrzymywała słowa, a nie trzymała człowieka w niepewności.
Karola 2017-09-20 13:01
Czy szukają Państwo pracownika z językiem arabskim i angielskim? Gdzie można wysłać CV?
Zostaw swoją opinię o Capgemini - Katowice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Capgemini