Opinie o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tramwaje Śląskie S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tramwaje Śląskie S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Kolejny zawiedziony!
Klient

Dzisiaj podobnie jak poniżej, oraz na tym samym przystanku tj. tramwaj linii numer 19 z godziny 22:11 odjechał z przystanku Metalowców w Chorzowie o godzinie 22:10 mimo iż biegłem, to nie zdążyłem. Czy tak trudno jest odjeżdzać z przystanku o ustalonej na rozkładzie godzinie? Z tego powodu nie zdążyłem na przesiadkę i straciłem 40 minut!

Flick
Klient

Składałem dwa razy papiery na stanowisko Motorniczego ani razu nie dostałem dpowiedzi na moje zgłoszenie Wydaje mi się że takie podejście do kandydatów to dyskryminacja ze względu na wiek Jestem po 40 i co mam już nie mieć żadnych szans? Chyba że u waz warunkiem bycie tłustym wstrętnym podstarzałym starym babskiem mającym znajomości w dyrekcji. Która mama na gębie wypisane że komu jak komu ale to je ta robota SIĘ NOLEŻY!!! Pozdrawiam szacowny dział kadr i wszystkich śpiących motorniczych.

Czy poziom wynagrodzeń w Tramwaje Śląskie S.A. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 6 października.

Administrator Nowy wpis

Poszukuję pracy w Katowice na stanowisku Pracownik magazynu. Czy możecie polecić mi coś ciekawego?

Pytanie Nowy wpis

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Tramwaje Śląskie S.A.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Ślusarz?

RolloTomassi

Tram Śląskie jeśli chodzi firmie, pracę a przede wszystkim ludzi to jakby nie patrząc stan umysłu. Jeśli chodzi o grupę motorniczych to praktycznie wszyscy wieszają psy, rzadko kiedy można spotkać kogoś w pełni zadowolonego chociaż praktycznie wszyscy wykonując to samo to z racji zróżnicowanych stawek nawet do 5zl plus zasłużona wysluga różnica w wynagrodzeniu wynosi nawet ok 1500zl netto miesięcznie. I druga sprawa nie jest tajemnica z filarem firmy są donosy na których kierownictwo wyrabia sobię opinię o pracowniku i tak jak wszyscy motorowi zgodnie wiedzą o pucyklamlach to każdy na każdego wskazuje palcem.

Gabriela Nowy wpis
@RolloTomassi

Weź jeszcze raz wytłumacz o co chodzi z tymi różnicami stawek, od miejsca "nawet 5 zł plus..." Coś ważnego masz do powiedzenia a tak piszesz, że pieron nie rozbierze XD

Rollo Tomassi Nowy wpis
@Gabriela

Różnica stawek nowy bodajże zaczyna od 19.5 czy tam 20 a niektórzy starzy 25 czy nawet więcej bo po tej firmie wszystkiego można się spodziewać a obydwoje czyli nowy i stary wykonują tą samą pracę... chociaż nie do końca bo nowy jak to nowy pracuje na trzy zmiany a nie którzy na jedną

Firma Tramwaje Śląskie S.A. poszukiwała pracowników na stanowisko Pracownik Fizyczny. Aplikowałeś na tę ofertę? Możesz wypowiedzieć się na temat zarobków?

Rozmowa kwalifikacyjna
Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Tramwaje Śląskie S.A.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Specjalista ds. rekrutacji opiekunek
Diamedi Opieka Ltd. Sp.K. Centrum zadowolonych opiekunek
(58 opinii)
logo firmy SPECJALISTA/GŁÓWNY SPECJALISTA W BIURZE ZARZĄDU
Katowickie Inwestycje S.A.
(2 opinie)
logo firmy Inżynier budowy
Katowice
Zinel Facility Management Sp. z.o o.
(54 opinii)
logo firmy OPERATOR ŻURAWIA WIEŻOWEGO
Mariusz Barwiński Space Global
(43 opinii)
Aplikuj na wiele ofert

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Tramwaje Śląskie S.A.? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Magazynier - Pracownik Magazynowy

Ulex

Firma znośna, zarobki na stanowiskach innych niż motorniczy - jak nie masz wysługi to wszędzie zarobisz lepiej. Na początek troszkę powyżej najniższej krajowej. Bez znajomosci niczego tu nie osiągniesz. Aktualnie następuje zmiana pokoleniowa, oznacza to ze prace zaczynają dzieci obecnych kierowników, wiec nie wiadomo jak dalej firma będzie się rozwijać. Z plusów to napewno darmowy bilet , i wypłata zawsze na czas. O sprawiedliwie dzielonych premiach kwartalnych raczej można zapomnieć ( średnio 200 zł brutto na KWARTAŁ!!) Premia roczna ok 500 netto przy braku l4 przez cały rok. 2 razy 500 zł netto z okazji święta patronki tramwajarzy. Zależnie od zajezdni oraz działu atmosfera od bardzo dobrej do tragicznej.

Bareizm
@Ulex

Za brak absencji to nie premia a nagroda i także uznaniowa i nie w wysokości 500zl a ok 430zl chyba że również w tym temacie jestem okradany :/ no ale jak człowiek ma wiedzieć jak wszystkie nagrody wypłacane są "(usunięte przez administratora)" bez żadnych kryterii i regulaminu oczywiście z wiadomej przyczyny. Reszta co napisałeś się zgadza ale to tylko wierzchołek góry ;)

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Inspektor w Tramwaje Śląskie S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

W Tramwaje Śląskie S.A. prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Kierowca. Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Napisz, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielami firmy! Twoja opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników, którzy rozważają zatrudnienie w przedsiębiorstwie.

Polskiład
@Pytanie

Sprecyzuj pytanie chyba że pytasz o stawki zasadnicze motorniczych w tramwajach śląskich, jeśli tak to wygląda to mniej więcej (z nastawieniem na mniej ;)) tak: Nowo zatrudnieni po kursie otrzymują stawkę zasadniczą w okolicach najniższej krajowej która trwa, trwa i tak dalej trwa gdzie nie kiedy dostaje się wyrównanie inflacyjne przeważnie 1zl brutto żeby odbić się od najniższej krajowej a w międzyczasie od święta pojawiają się podwyżki obligatoryjne przeważnie w przedziale 50gr-1, 5zl gdzie na wysokośc podwyżki nie ma wpływu nienaganna historia twojej pracy :D Reasumując +/- średni zarobek netto motorniczego to ok 3000zl pracując w piątek, świątek i niedzielę oraz w nocy. A social? Jest na mziernym poziomie który stoi w miejscu jak np nagroda uznaniowa kwartana średnio sto kilkadziesiąt złotych netto, za cały rok bez L4 ok 430zl netto a "Katarzynka" Za cały rok ok 1300zl brutto.

Sebastian
@Polskiład

To te pensje nie są za wysokie. A jak już wspominasz o socjalu to jest prywatna opieka lekarska albo dodatkowe ubezpieczenie?

Polskiład

Odpłatnie

Ona890
@Sebastian

Jak sobie sam opłacisz ro masz. Na święta...piszesz prośbę o przyznanie zapomogi. Hak żebrak

Marko
@Sebastian

Jest ale musisz zainwestować, żeby dostać.

Wzięliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Motorniczy w Tramwaje Śląskie S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem marki? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

@Administrator

Jakie są realne wypłaty na rękę?

Mój _Nick

Skoro od lutego ma się zacząć nowy kurs to może motorniczych z uprawnieniami też potrzebują? Choć z tym to różnie bywa znając politykę firmy TŚL DLA KANDYDATÓW NA KURS! Weźcie sobie do wszystkiego odpowiedni dystans tzn. zarobki, relacje pracownicze, pasażerowie itp. Nie ma co się nakręcać ani w jedną ani w drugą stronę. Są i złośliwi motorniczowie i złośliwi - czasami agresywni pasażerowie. Wszystko zależy od człowieka i od tego co wyniósł z procesu wychowania. Praca jest specyficzna i trzeba mieć tego świadomość. Są zalety i wady. Na pewno jest to dobra praca dla młodych chcących się trochę samodzielnie rozwinąć a i przy okazji na pewno jakaś tam forma pewnej stabilizacji finansowej bo tramwaje zawsze będą jeździły dopóki będą pasażerowie. :-) Trzymajcie się! Głowa do góry! Będzie dobrze, wiele zależy od was samych! A kto wie, może do zobaczenia na linii? P.S. Nie zawsze jednak jest tak, że motorniczy ma wpływ na rozkład jazdy bo są sytuacje których się nie da przewidzieć jak np. Awaria taboru czy wypadek. Więc komentarz typu że motorniczy jeździ jak mu się chce, można włożyć między bajki. Moja opinia o Tramwajach Śląskich z perspektywy kilkunastu lat przerwy NA PLUS - CIĄGNIE WILKA DO LASU, TYLE WAM POWIEM! Szczęśliwego Nowego Roku 2021!

@Mój _Nick

Przyjmują takich na bieżąco przez cały rok.

Nick
@Mój _Nick

Najlepiej w tś mają ci co mają dobre układy z kierownikiem i koneksje na Inwalidzkiej co za tym idzie? A no to ze się dostaje najwyższe nagrody kwartalne, często nagrody miesięczne, w pierwszej kolejności najwyższą nagroda roczna w Grudniu no i najwyższe podwyżki co wiąże się z tym że po kilkunastu latach pracy okazuje się że różnica w stawce wychodzi nawet i 3zl a nie konieczne dobrze pracując a więc takie osoby maja jak pączki w masie bo gdzie indziej zarobi ok 4000zl netto plus profity nie rzadko nic specjalnie sobą nie reprezentując?

Leni234
@Mój _Nick

Pracowalem przez 20 lat jako m.innymi motorniczy i jezeli nie masz zamilowania do takiej pracy to lepiej nie zaczynaj. Obojetnie gdzie nie pracowalbys to sa negatywne i pozytywne strony .Wez pod uwage ,ze to jest komunikacja i trzeba pracowac w swiatki i piatki-ale kazdy dzien jest jakby nie bylo inny.Poprostu taka prace trzeba lubiec.

Jacek

Witam mieszkam na chropaczowie na głównej ulicy i tory tak naprawiają że człowiek się w domu czuje jakby po torach jeździł pociąg wszystko w domu się częsie i tutaj mamy taką technologie że zamiast tramwaju mogą jeździć pociągi żadna rużnica by była

Leni234
@Jacek

Torowisko tramwajowe w Chropaczowie bedzie w najblizszym czasie remontowane od Lagiewnik Skrzyzowania do Lipin U. Barlickiego.Jednoczesnie ten odcinek do ul,Sportowej bedzie rozbudowany jako dwutorowy,wiec nalezy sie uzbroic w cierpliwosc.

Kinia34

Każdemu kto idzie na kurs odradzam jak nie masz kogoś o dobrym stanowisku nie ma co się pchać. Ludzie sumiennie i rzetelnie pracujący są kopani po (usunięte przez administratora) Firma skorumpowana, stary PRL jak nic. Ci na tych stołkach zapomnieli że gdyby nie taki zwykły motorniczy to ich stanowisk nie ma. Nicy państwowa praca ale w tramwajach to jest państwowo w państwie. Grafiki na dwa dni do przodu, zmiany służb bez informacji wcześniejszej, żyje się tylko pracą. A nie przyjdź z wolnego. To tak jak napisałam wcześniejszej bez pleców już masz przerąbane. A zarobek za taką odpowiedzialność i za takie później traktowanie ....nie jest wart. Jest to przykre ale niestety tam na stołkach za dużo sztucznych stanowisk jest a motorniczy dla biurowców to zło.

Poszczególny
@Kinia34

Pracujesz nadał w tramwajach?

Pytajnik
Kandydat

Jaka sytuacja na CNC ? Proszę opowiedzcie jak wygląda tam praca w Będzinie na obrabiarkach.

mimo
Kandydat

Na wstępie zaznaczyli na rozmowe że to bardzo odpowiedzialna i wymagająca praca, dlaczego oferuję sie więc na start 18zł brutto za taką prace. Druga sprawa że kurs jest darmowy? To dlaczego trzeba szukac drugiej osoby ktora podpisze lojalnościowe na 6tysiecy

Hrabia
@mimo

Bo nikt kto się odrobinę ceni za takie warunki nie podjął by decyzji aby się zatrudnić a co lepsze jeśli na starcie są takie ananasy to co może być po zatrudnieniu :D.

Miłośnik
@mimo

Ponieważ w Spółce Tramwaje Śląskie S.A. nie pracuję się dla pieniędzy.

Jarecki

No pan już przesadził z tramwaju

Wiecie, czy Tramwaje Śląskie S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Motorniczy
@Pytanie

Tak udostępniają z domu prowadzisz tramwaj

se7en
@Motorniczy

Gdzie Pytanie sprecyzował w swoim zapytaniu że chodzi o stanowisko motorniczego? Może chodziło mu o prace biurową. Czytanie z zrozumieniem nie boli.

@se7en

To jest pytanie bota (jedno z kilku). Pojawia się co jakiś czas pod niemal każdym z pracodawców. Nie wiem co to ma na celu, jakieś prowokowanie do dyskusji i klikalności.

Zainteresowany
Kandydat

Witam...czy ktos wie jaka jest obecna sytuacja na lakierni? Zarobki atmosfera itp?

Zibi
@Zainteresowany

2500zl netto piątki, świątki, nocki

Lena
Kandydat

Zastanawiam się, czy można pogodzić tę pracę z nauką w weekendy. Czy istnieje możliwość dostosowania grafiku, orientujecie się jak to wygląda? A może jest tu osoba, która uczy się zaocznie i coś podpowie?

Monika
@Lena

Hej Lena, podepnę się pod Twój wpis. Także jestem tego ciekawa czy w Tramwaje śląskie można liczyć na elastyczny grafik pracy i nie ma problemu z dostosowaniem go do swoich innych obowiązków. Ktoś odpowie? Taka informacja będzie bardzo przydatna dla wielu osób.

Miś
@Lena

Tak, jest taka możliwość że firma tramwaje śląskie grafik dopasuje pod Ciebie. Godziny pracy 8:00-16:00? Nie ma najmniejszego problemu. Jeszcze jakieś życzenia? Stała linia? Wagon na wyłączność? Polecam wybrać pociąg "gamma" o nr.1002 ponieważ w niej są najlepsze kanapki i kawa. Ogólnie firma tramwaje śląskie bardzo sprzyja pracownikowi, zawsze pomocna, ugodowa:ZAWSZE POMOŻE. jeśli czegoś ci brakuję pierwsza wyciągnie pomocną dłoń. Nie bez powodu co roku zbiera laury w corocznym konkursie "pracodawca FAIR PLAY" w miesięczniku 'UtopiaUtopia'.

Obrzępała
@Lena

Istnieje taka możliwość, że grafik będzie dostosowany pod różne sytuacje życiowe, stałe i jednorazowe (te drugie to akurat zazwyczaj bezproblemowo), wiele już widziałem i słyszałem, są też różne powiązania i układziki, ale umówmy się, że do wyuczenia i późniejszego zatrudnienia bardziej przydatny jest pracownik, który będzie dyspozycyjny i będzie pracować w godzinach, które odpowiadają firmie, a nie taki który ma jakieś wymagania i ograniczenia w tym zakresie. Wiadomo, że pracownikowi z dłuższym stażem i nienaganą postawą można iść na rękę. Na etapie rekrutacji na kurs to raczej trzeba zadeklarować pełną dyspozycyjność. I jest to później oceniane! Jeżeli natomiast uprawnienia już masz i przychodzisz z zewnątrz to zupełnie inna bajka. Tu jest większa szansa na dogadanie się od samego początku.

karina
@Lena

wszystko jest mozliwe bo nie na rzadzacych. jesli masz troche kultury to uciekaj jak najdalej od tej pracy. jesli jestes zlosliwa perfidna to nadajesz sie na motorniczego. no i nie mozesz sie znac na zegarku zeby im dorownac.

Alleluja
@Miś

Można 338 na wyłącznośc dostać:)

karina
@Obrzępała

zspomnieli dodac ze czym jestes bardziej wredny i zlosliwy tym wieksze masz szanse na plaszczenie zadu za duze pieniadze. tylko jeden motorniczy jest w porzadku. starszy szczuply pan ktory jechal 24 nocna dwudziestka z zawodzia do batorego. reszta z tej lini na " odstrzal " gdzie ta dyrekcja . czemu sie tak boja motorniczych.

Kandydat

Pytanie do Motorowych. Jak jest z przydziałem na zajezdnie po ukończeniu kursu? Bo ogłosili nabór kandydatów na kurs 08.04,czy pisze się na której zajezdni chce się pracować w podaniu na kurs,czy dopiero w podaniu o pracę?

Uf
@Zbigniew

(usunięte przez administratora) Ludzie ogarnijcie się czy jesteście tacy ograniczeni?! Tramwaje Śląskie S.A. » Kontakt Tramwaje Śląskie S.A. 41-506 Chorzów, ul. Inwalidzka 5. tel.: 32 246 60 61, 32 246 60 64, 32 246 60 65

@Uf

Ciężko odpowiedzieć na podstawie swoich doświadczeń? To się lepiej zamknij jak nie masz nic do powiedzenia w temacie , i daj odpowiedzieć innym!!! Po to tu piszę , żeby nie dzwonić i usłyszeć , że nie wiedzą.

Uf
@Zbigniew

Jak mają nie wiedzieć? U źródła mają nie wiedzieć ale w Internecie tak? Chłopie daruj sobię wstydu oszczędź, zrezygnuj idź do amazona

@Zbigniew

Możesz napisać w podaniu o pracę. Jest to tylko dla nich sugestia, bo skierują tam gdzie będzie większa potrzeba lub rozdzielą dla równowagi, żeby wszędzie był nowy narybek, choć w większości przypadków miejsce pracy raczej jest zgodne z oczekiwaniami kandydatów.

@Drab

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

Zostaw merytoryczną opinię o Tramwaje Śląskie S.A. - Katowice

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Tramwaje Śląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tramwaje Śląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tramwaje Śląskie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Tramwaje Śląskie S.A.?

Liczba opinii klientów firmy Tramwaje Śląskie S.A., to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a, 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tramwaje Śląskie S.A.
2.3/5 Na podstawie 105 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Tramwaje Śląskie S.A.