Opinie o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tramwaje Śląskie S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tramwaje Śląskie S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tramwaje Śląskie S.A. w Katowice

Robert

Chciałbym zapytać czy trzeba przyznać,echodxic badania z zakresu logicznego myślenia zeby być motorniczym czy trudne jest to do zdania

@Robert

W ramach testów psychotechnicznych są zadania na logiczne myślenie i trzeba to przejść. Ciężko stwierdzić czy trudne, pewnie to kwestia indywidualna. Jeśli myślisz logicznie, to zdasz bez problemu i tyle. O to w tym chodzi, by to sprawdzić :)

Luki

Siema, pracuję PN-PT 6:00-14:00 czy dam radę połączyć pracę z kursem?

@Luki

Nie dasz rady. O 6:00 zazwyczaj zaczynają się zajęcia, choć czasem zdarzają się po południu. Natomiast późniejsze jazdy są rano i po południu, wymiennie - jeden tydzień rano, drugi tydzień po południu. Ciężko pogodzić to z pracą, a jeśli już, to pracę (zmianową) musisz ustawić sobie pod godziny kursu, a nie na odwrót.

Daw123

Witam, interesuje mnie praca w tramwajach śląskich jako motorniczy. Czy jest ktoś w stanie mi opisać dokładny proces rekrutacji oraz samego kursu. Jak wyglada kurs, w jakich godzinach oraz jakie koszta poniosę. Pozdrawiam :)

od godziny 15 czekalam na tramwaj mial byc tramwaj o godzinie 15.05 nie przyjechal nastepny mial byc o 15.15 rowniez nie przyjechal nastepny mial byc o 15.20 przyjechal o 15.23. Kierowcy nie trzymaja sie rozkladu jazdy i wogole nie przyjedzaja co jest nie wporzadku!

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Tramwaje Śląskie S.A.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Flick

Składałem dwa razy papiery na stanowisko Motorniczego ani razu nie dostałem dpowiedzi na moje zgłoszenie Wydaje mi się że takie podejście do kandydatów to dyskryminacja ze względu na wiek Jestem po 40 i co mam już nie mieć żadnych szans? Chyba że u waz warunkiem bycie tłustym wstrętnym podstarzałym starym babskiem mającym znajomości w dyrekcji. Która mama na gębie wypisane że komu jak komu ale to je ta robota SIĘ NOLEŻY!!! Pozdrawiam szacowny dział kadr i wszystkich śpiących motorniczych.

F&F
@Flick

Jeżeli nie dostałeś dwukrotnie odpowiedzi to nie dało Ci to do myślenia że nie warto?Bo jak uważasz po zatrudnieniu w tramwajach jest innaczej? No chyba że nie stać Cię na nic lepszego bo co by innego Cię skłoniło to zatrudnienia w tramwajach?

@F&F

A kim ty jesteś (usunięte przez administratora)że chcesz komuś gadać co dla niego warto.Każdy prawo do własnego pomysłu na życie. Widać twoim najlepszym pomysłem na życie jest ubliżanie komuś i pisanie z błędami w tekście chamskich komentarzy pod głupim nickiem. To skłania cię do życia tępa dzido. Poza tym jest taka dobra stara zasada jak nie drzwiami to oknem. Chyba że trafi się na takich delikwentów jak ty co po zawodówce chcą mówić komuś co ma robić.

F&F
@Flick

Jednak dobrze że do Ciebie nie zadzwonili, widocznie poznali się na Tobie. A po drugie wątpliwe żebyś przeszedł psychotesty.

karina
@Flick

tez " kochasz " to najwredniejsze babsko ktore wyzywa sie nawet na wystraszonych pieskach. nie pchaj sie czlowieku w te (usunięte przez administratora) po czrerdziestce czy przed co za roznica. chyba ze lubisz byc taki . no chyba ze liczy sie tylko kasa. bo zarabiaja bardzo dobrze. chyba maja dodatek za bycie ..... .

motorowy
@Flick

Ciekawe czy ty byś nie spał jakbys miał wstać do pracy o godz.2.30.

@F&F

Jeżeli ty je przeszłaś to jest dowód na to że Tramwaje Śląskie uprawiają patologię zatrudnienia i zatrudniają chyba tylko po znajomości Bo nie chce mi się wierzyć żeby nie można było przeskoczyć tak niskich wymagań reprezentowanych przez takie stwory jak F&F

@motorowy

Misu ty chyba masz za małe doświadczenie życiowe czyli jesteś za młody i za głupi miliony ludzi na świecie i w Polsce pracuje w godzinach nocnych a ty masz problem i zadajesz takie "mondre" pytania poza tym taka godzina jak dla mnie jest cacy. No ale chyba nie będę mieć takich problemów skoro w Tramwajach Śląskich wolą zatrudniać takich delikwentów z takim horyzontem jak twój no to żal mi was A sądziłem że z was taka zacna firma. Niestety tak to jest jesteście przykładem patologii zatrudnienie podobna sytuacja jest w ZTM byłym KZK Gop Wszystko to ciepłe posadki dla ćwoków po znajomości. No cóż gdzie państwo obojętnie czy rząd czy samorząd tam patologia tak to w Polsce jest.

@karina

A co oni tam zarabiają 5 klocków? Czy może więcej.Dla ciebie 3000 zł t dużo a na początek to ty nawet 2500 nie dostaniesz. Kiedyś rozmawiałem ze znajomym z autobusów to 3000 zł to on dostanie jak so najmniej 4 soboty zrobi .Gdzie ty żyjesz na jakim świecie w całej Polsce jest zmowa pracodawców nie dostaniesz więcej jak 2000 zł moooooże 2500zł na takie wymagania jakie stwiają Tramwaje Śląskie wykształcenie Zasadnicze zawodowe ty chcesz 5000zł ty chcesz dostawać więcej jak 3000zł Śmieszne w wielu firmach żądają wykształcenia średniego a jak przyjdzie co do czego to wykonujesz pracę fizyczną jak imbecyl bez wykształcenia. Hehehehe Tramwaje Ślaskie i dobrze zarabiają śmiechu warte ja nie aplikowałem z powodu pieniędzy jakby mi tylko na pieniądzach zależało to bym w finansach robił. No to ja się nie dziwię że tak to wygląda.

Fafik
@Flick

Korba i zarobi 5000 tysięcy?!!! Dobry żart!!! Może stare korby zarabiają jakieś 4000tysiące ale na 100% nie 5000!!!! Po kursie jak zarobisz 3000 tysiące to wielkie szczęście! A praca jest wspaniała!!! Dziś masz na np. 16.40 następny dzień np. 1.20 kolejny np 8.50 następnie np. 22.00 i zobaczymy jakie będziesz miał samopoczucie po miesiącu pracy w takich godzinach!!!! Zapewniam że odechce ci się takiej lajtowej pracy bardzo szybko!!!!

Ona
@Flick

Motorniczy wstrętna niemili widzą ze biegniesz to dzrzei przed nosem anie wspomnę o Tłustych brzydkich zaniedbanych kobietach Motorniczych. Tak leżą o 8ngodzin i zero kultury

Engel

No u Ciebie to bym biletu nie chciała kupić :D

Reni

Ja mam 47 lat i bez problemu zostałam przyjęta na kurs motorniczego

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Specjalista ds. budowlano-instalacyjnych w firmie Tramwaje Śląskie S.A.?

Ooo

Jestem bardzo zawiedziona praca wstyd żeby czlowiek musiał do pracy dojeżdżać po dwie godziny i za to nie miał płacone ani grosza mało tego kończy się zmianę w nocy i trzeba niekiedy po godzinie czekać na połączenie do domu na jakimś zadupiu nikogo to nie obchodzi co się może wydarzyć dopiero jak się coś stanie to może oczy im się otworzą ale będzie za późno co do kasy to porażka za taką odpowiedzialna pracę radzę się dobrze zastanowić .

@Ooo

Raczej nikomu nie płacą za dojazd do pracy. Tu nie ma żadnego dowozu firmowego? Bo czasem firmy sponsorują taki autobus dla pracowników. Jak dużo osób ma ten problem to może warto zawnioskować do szefa? Nikt tego nie próbował?

@...
@Ooo

Nic z tym nie zrobisz i nic sie nie zmieni. Mnie natomiast zastanawia jedno co kieruje ludźmi którzy dowiadują sie co nie co podejmują decyzję i dość szybko rezygnują. Nie dowierzają?Nie ufają? Trochę nie poważne

BUMP
@Sebastian

Zanim coś napiszesz to się upewnij, poczytaj . Oczywiście że jest możliwość aby pracodawcą dopłacał za dojazdy do pracy tylko to nie jest obowiązkowe tylko dobra wola pracodawcy To, czy otrzymasz zwrot kosztów poniesionych na dojazdy do miejsca pracy, w głównej mierze zależy od Twojego pracodawcy Zobacz więcej:

Ooo
@Sebastian

A powini płacić a te busy to jakaś ściema chyba są przeznaczone dla wybranych pracowników bo kończąc zmianę o 24.00 trzeba czekać godzinę na busa .

Patryk

Ile zarabia lakiernik w tramwajach widziałem niedawno ofertę pracy i zastanawiam się czy jest to warte zachodu dostanę więcej niż 5tys brutto?

Yogi

Witam, może ktoś powiedzieć czy jest sens zmieniać pracę z kierowcy autobusu na motorniczego? Pozdrawiam

@Yogi

Wydaje mi się, że nie ma to sensu. Chyba że wynika to z jakiejś pasji, chęci zdobycia nowych uprawnień, zmiany środowiska i robienia czegoś innego niż dotychczas. Finansowo raczej podobnie, a może i gorzej, a obsługiwana klientela taka sama lub nawet gorsza. W autobusach jeszcze możesz mieć wpływ i dostać na stałe jakąś linię do spokojnych miast i prestiżowych dzielnic, a w tramwajach pewne jest, że będziesz jeździć codziennie przez dzielnice pełne (usunięte przez administratora)

Bodzio

Mam pytanie czy warto zmieniac w wieku 48 lat prace w tramwajach czy wogole jest jakas szansa w tym wieku pisac cv bo nie ktorzy twierdza ze juz za stary.Obecnie pracuje w budzetowce tylko to juz tak jakby korporacja coraz wiecej roboty tylko ze za mniejsze pieniadze no i mysle o takiej robocie jak tramwaje nie zalezy mi ze zmiany swiatki piatki i niedziele wrecz odwrotnie

@Bodzio

Ciężko powiedzieć. Z każdym przeprowadzana jest indywidualna rozmowa i wyczują motywację i intencję. Z jednej strony wiadomo, że im młodszy tym lepiej, bo jest szansa że po wyszkoleniu pozostanie w firmie długie lata, ale to wcale tak nie jest i na pewno wiek nie jest czynnikiem najważniejszym. Z drugiej strony zależy też kto i ilu ludzi się zgłosi na dany ogłoszony nabór. W każdym razie w ostatnich latach całkiem sporo przyjmują ludzi 40+. Inna sprawa, że kurs trochę ciężko pogodzić z obecną pracą, a trudno też składać wypowiedzenie, by pójść na kurs - brak wypłaty przez kilka miesięcy, no i egzamin, który przecież można nie zdać. To nie jest łatwa decyzja i trzeba wszystko rozważyć.

Zawiedziony

Witam wszystkich a w szczególności kolejnych kandydatów chętnych na motorniczego chciałabym odradzić wam kursów na motorniczego ponieważ robią sobie żarty z ludzi niby darmowy kurs ale samemu trzeba sobie opłacić lekarzy ,ubezpieczenie tramwaju,i oczywiscie podatek zapłacić nie mały chyba że kogoś na to stać mnie ten kurs wyniósł 2000 tysiące zł na dzień dobry a wynagrodzenie za pracę jest tragiczne ponieważ w biedronce wiencej zarabiają za mniejsza odpowiedzialność zero docenienia pracownika pozdr.

Spawacz

Zwracam się z prośbą do pracowników obecnych w Tramwajach Śląskich, ile zarabia spawacz z doświadczeniem i z wszystkimi uprawnieniami i czy to prawda, że praca jest w wszystkie weekendy i święta !!! ... Trudno się dodzwonić,,, Proszę o odpisanie... Dziękuje... Spawacz

Szynowy
@Spawacz

Zarobki spawacza, ślusarz ,elektryk, elektronik i tak dalej w tramwajach to ; podstawa + premia i potem stażowe ( jak kilka lat przerobisz ) i grusz i paczka dla dzieci na święta. Niżej się nie da. Spawacz jak nie masz uprawnień, to wyślą na kurs większego znaczenia to niema... Wystarczy że potrafisz smarkać...Praca w soboty i niedziele ale nie wszystkie bo nie ma roboty. Poważne roboty wykonują firmy zewnętrzne... Praca dla osoby której brakuje kilka latek do chleboweg ( emerytury )... Wiem że szukają już bardzo długo,,, bez efektu... Trzymaj się...

@Szynowy

Praca w soboty i w niedziele za tą samą stawkę czy wtedy jest więcej? Dodatkowo jak wyślą na kurs żeby zrobić uprawnienia to nie trzeba podpisywać lojalki? Jak to wygląda jak tak inwestują w pracownika?

Ślicznotka...

Wasze opinie są przykre... Pracuje już kilka lat i jestem bardzo zadowolona,,,, nie twierdze iż trzeba mieć znajomości, aby mieć rozpiskę na jedną zmianę i weekendy wolne. Bo noc jest od spania a weekend od odpoczynku z dziećmi. Na pewno się nie dorobisz tu niczego ale mało wymagają i płacą na czas.. polecam...(usunięte przez administratora)

Motorniczy !
@Ślicznotka...

Ślicznotka --- Pozdrawiam,,, pozazdroszczę Ci znajomości TŚ... Praca na jedną zmianę to moje marzenie , na pewno nie znasz uczucia iść do pracy w Święta, weekendy, w środku nocy zimą i na telefon na zastępstwo.... tragedia !!! NOWOCZESNE (usunięte przez administratora) Potwierdzam iż najlepiej mają pracownicy z tzw.( Polecenia ).. co mają znajomych ( plecy, i rodzinki pokoleniowe w TŚ,,, ) w biurowcu na Inwalidzkiej w Ch.B. Obcy z otoczenia ma tylko jeżdzić , jwżdzić , jeżdzić , i zarabiać na firmę... Pozostaje mi tylko zaczekać aż powstaną tzw. INTELIGENTNE TRAMWAJE BEZ MOTORNICZYCH jaj w Japonii. Siema Ślicznotko,,,,

@Ślicznotka...

"płacą na czas" (usunięte przez administratora)co to za argument. Przyjechałaś z Korei Północnej?

Hehe

Zapomniałaś dodać że jeszcze dostałaś 5 stycznia premie prezesesowska hehe

Honorata
@Hehe

a faktycznie były takie przyznawane czy to jakieś żarciki? ile te premie mogłyby wynosić, one tak co roku są w styczniu?

Dorcia

Witam Od jakiegoś tygodnie tramwaj nr 10 Chebzie Pętla ma odkąd o godz 04:51 niestety nie przyjeżdża następny jest o 05:06tesz go niema Więc się zastanawiam czy mam do pracy dojechać

@Dorcia

Moim zdaniem powinnaś dojechać. Lepiej się spóźnić niż w ogóle nie przyjść ????

Studentka Prawa UŚ- Katowice.

Z brakiem opisu w przedstawionej oferty pracy na stanowisko '' Pracownik Administracji Tramwajach Śl ''' proszę o przedstawienie jakie języki obce Angielski, Niemiecki, Francuski w mowie i pisowni na poziomie C1 czy B1, zaawansowany. Czy pisownia na komputerze bardzo szybka średnio 1000 znaków na minute czy jest wymagana ( bezwzrokowa ) , bardzo dobra znajomość kadr i płac + podatki. Jeśli ktoś z pracowników w TŚ jest wstanie odpisać. Nie można się do dzwonić . Studentka.

Janusz

@Studentka Prawa UŚ- Katowice.

Nic z tego nie zrozumiałem...

BUMP
@Michał

Dlatego pracujesz w tś zapewne jako motorniczy ,:DDD

Prac.rejon nr.3 Bytomia
@Studentka Prawa UŚ- Katowice.

Studentko,,,, Droga Dziewczyno... Takich umiejętności, znajomości języków,,, i kwalifikacji żaden z Dyrektorów i Prezesów od 120 lat ,,, NIE POSIADA ,,, Tu nic się nie zmieniło od 120 lat... (usunięte przez administratora)... Inteligentnych i wykształconych tu nie lubią. Nie masz szans ,,, przypuszczam iż już jest osoba wybrana z polecenia i rodzinki z Inwalidzkiej w Chorzowie... Wkrótce się przekonasz,,, Pracownik.

@Prac.rejon nr.3 Bytomia

No co ty? Dają ogłoszenie że szukają a już i tak mają kogoś na to stanowisko z polecenia? Wcześniej tak bywało przy rekrutacji?

Ralf

Zadzwonili o 8:10, że o 9:00 w tym samym dniu jest spotkanie w sprawie kursu. Chyba myślą że czekałem na telefon w przedpokoju już ubrany.

Motorniczy,
@Ralf

Co się dziwisz ,,, tutaj w Tramwajach tak wszystko funkcjonuje ,,, byle jak i szybko... dużo kandydatów rezygnuje jak dowie się o warunkach pracy a zwłaszcza o wynagrodzeniu ,,, za prace na 3.10 rano, światki, piątki, i natychmiast przyjść na zastępstwo na telefon,,, niech szukają,,, są desperaci... Tak traktują Kadry na Inwalidzkiej najlepiej ,,, rozłóż łóżko przy kadrach żeby być pod ręką... Za moich czasów było inaczej... Motorniczy.

Kandydatka;

Dzwonie i piszę o KURS MOTORNICZEGO bez efektu... Proszę OBECNYCH MOTORNICZYCH o opisanie w jaki sposób się dostać na kurs i jak wygląda praca praca czyli... w jakich godzinach, gdzie się przychodzi na stanowisko pracy, czy za soboty i niedziele extra płacą... czy możliwe są nadgodziny wyrabiania,,, jakie jest wynagrodzenie, premie,dodatki i jaka jest stawka za nadgodziny w wekeendy,,, zależy mi na kasie mam troje dzieci... proszę o odpisanie,,, dziękuje,,, czekam.

@Kandydatka;

Jak nie odbierają podanego telefonu to dzwoń przez centralę zajezdni zawodzie (wyjaśni Ci dlaczego telefon nie jest odbierany) lub do centrali w Chorzowie na Inwalidzkiej - połączą Cię wtedy z kadrami. Wszystkiego dowiesz się na spotkaniu informacyjnym, zapraszam ten do przejrzenia wypowiedzi poniżej i na wcześniejszych stronach.

Motorniczy
@Kandydatka;

Z całym szacunkiem ale tu wszystko już jest opisane.Co stoi na przeszkodzie żeby poczytać? Chcesz wszystko na talerzu? Jprd Idź lepiej do Biedronki bo na linii trzeba być samodzielnym, przewidywalnym i rozgarniętym

ktos

Niestety od 20.12.2022 próbuje się zadzwonić do ośrodku szkolenia motorniczych niestety od tego dnia do dzisiejszego nikt nie odbiera telefonów.Jeśli taką postawą chcecie sobie zaszkodzić to gratulacje

@ktos

Bardzo możliwe, że wszyscy poszli na urlop. Spróbuj w nowym roku. Ale faktycznie słabo, nowy kurs akurat ogłosili i nikogo na dyżurze...

Art
@ktos

Nigdy nie odbiorą. Pisz na email

Janek
@Art

Ja się dodzwoniłem i odpowiedzieli mi na wszystkie pytania. A czy do kogoś już dzwonili w sprawie kursu? Bo do wczoraj były dokumenty :)

Jest oferta pracy na stanowisko ślusarza. Słuchajcie, czy jest mi w stanie ktoś przedstawić widełki finansowe? Ile na początek oferują netto? Z góry dziękuję.

Mati
@Monika

Ok 3000zl netto w ciągłym systemie pracy, czyli praca trzy zmianowa przez siedem dni w tygodniu zachowaniem godzin pracy.

Honorata
@Mati

7 dni w tygodniu? a można podpytać o samą specyfikę pracy? jak ona wygląda w praktyce podczas takiego całego dnia?

Kinga

Witam, chciałam tylko pochwalić postawę i nastawienie do pracy motorniczego tramwaju numer 6 który 14 grudnia 2022r. o godzinie 14:19 jechał z przystanku Chorzów Batory PKP w stronę Bytomia. Jest Pan super człowiekiem, tak miłych i wyrozumiałych kierowców bardzo rzadko się już spotyka, oby tak dalej!

Zostaw merytoryczną opinię o Tramwaje Śląskie S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Tramwaje Śląskie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tramwaje Śląskie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tramwaje Śląskie S.A.?

Tramwaje Śląskie S.A.
2.3/5 Na podstawie 106 ocen.

Tramwaje Śląskie S.A.