Opinie o STOWARZYSZENIE SPES w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy STOWARZYSZENIE SPES. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w STOWARZYSZENIE SPES na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STOWARZYSZENIE SPES w Katowice

Dorota

Pracowałam w Ośrodku Poradnictwa Stowarzyszenia SPES. Zespół stale szukał rozwiązań dramatycznych sytuacji, w jakich znaleźli się ludzie, którzy przychodzili do nas po pomoc. Brałam udział w czymś co ma sens i jest takie bardzo nastawione na człowieka. Wiele mnie ta praca nauczyła (choć wcale nie była łatwa), ale przede wszystkim dała mnóstwo satysfakcji z możliwości pomocy drugiemu człowiekowi.

Justyna
@Dorota

Satysfakcją z pracy nie zapłaci sie rachunków niestety. Więc zapytam czy za tak ciezką mimo wszystko pracę pensja była odpowiednia do tych obowiazkow czy i tym trzeba było sie martwic?

Mari Nowy wpis
@Dorota

Dużo mi pomogli w napisaniu wszelakich pism bardzo jestem wdzięczna spes.

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych Spes? Umieścili kilka ogłoszeń na Praca.pl.

M Nowy wpis

Ogrom obowiązków za marne pieniądze , a ludzi nonstop szukają .

M

Byłam związana ze Stowarzyszeniem , mam wiele wspomnień niemiłych , liczyła się tylko praca, wiele zakazów i tylko wymagania. Pracownicy mieli ogrom dodatkowych obowiązków, żadnych spotkań między pracownikami, wszelkie rozmowy musiały być podparte notatkami, brak jakiejkolwiek terapii, osoby niepełnosprawne nie miały rehalitacji, wyjść, wycieczek, pracowali tam wspaniali ludzie, którzy wspólnie się wspierali, jednak ich działania, chęci były zdeptywane.

Wygląda to na kręcią robotę... Nowy wpis
@M

Nie jestem/nie byłem pracownikiem, ale wspieram to stowarzyszenie jak mogę od ponad 30 lat, widząc ich zaangażowanie o ogrom działań na rzeczy osób w potrzebie. Ta opinia jest bardzo krzywdząca i wręcz zawiera kłamstwa i pomówienia - dziwię się, że administrator Gowork nie moderuje takich wpisów. Widzę wiele inicjatyw na rzecz zarówno podopiecznych jak i pracowników - imprezy integracyjne, obozy letnie itp. Wystarczy spojrzeć na profil Stowarzyszenia na Facebooku - tam jest pełna dokumentacja działań SPESu.

Małgorzata

Bardzo jestem wdzięczna za odpowiedź i poradę - pierwszy raz od 24 lat usłyszałam konkretne słowa wsparcia w swoim niełatwym położeniu. Poczułam się silniejsza dzięki Państwa poradzie, bo teraz wiem, że pozostały mi jakieś prawa .Stowarzyszenie autentycznie jest dobrym doradcą i chęć pomocy jest niekłamana.

@Małgorzata

Zgadzam się, pomoc i życzliwość jest autentyczna . Ti wręcz niesamowite, ze są na tym świecie ludzie którzy pomagają bezinteresownie innym .

Justyna
@Renata

Dziewczyny, napiszecie choć w większym skrócie na jaką pomoc osoba niepełnosprawna może w tym miejscu liczyć, jest tam ktoś konkretny do kogo najlepiej na początku się zwrócić ?

Mama Karoliny z Kato

Bardzo dziękuję Pani Dobrosławie i innym RADCÓW i Pani PRAWNIK z oddziału w Katowicach Stowarzyszenia SPES na rzecz niepełnosprawnych - za pomoc w odwołaniu się od od MOPS w Katowicach gdzie po 10 latach chciano zabrać dziecku stopień Niepełnosprawności mimo iż nadał występuje stan i symbol tej samej stałej nieuleczalnej choroby Orzecznictwo nagle bez zasadności odmówiło kontynuacji na co się odwołałam choć wszyscy postawi kropkę nad "i " .Serce matki nie pozwoliło mi na zostawieniu tego i szukając wszędzie pomocy odnalazłam ludzi z sercem życzliwością i sumiennością w działaniu dzięki właśnie SPES w Katowicach która przez 3 lata twardo broniła praw mojego dziecka! Ten ośrodek zasługuje na wielki szacunek i uwagę szczególnie kobiet w stowarzyszeniu dzięki empatii i zamiłowania do pomocy innym szczególnie dziecia i osoba Niepełnosprawnym nie koniecznie na wózku lub psychiczne bo nie pełnosprawnosc to również cukrzyca, astma i wiele innych stanów zdrowia których może nie widać gołym okiem bo nikt się z tym nie afiszuje jednak że ludzie a szczególnie dzieci borykają się z popsutym dzieciństwem biegając po szpitalach i poradniach będąc bezprzerwy odpychanym przez równowiesnikow i nie zrozumianym przez zdrowe osoby. Wszyscy którzy zetknęli się na własnych przeżyciach z problemami zdrowotnymi wiedzą jakie życie prowadzi się będąc osobą niepełnosprawną poprostu chorej przewlekłej nie z własnej winy. Organizacja jaka działa w intencji Nas Matek i Ojców dzieci niepełnosprawnych oraz osób dorosłych pomaga nam w obronie praw i staje murem za nami zasługuje na wielkie Dziękuję i brawa za postawę i dobroć .Nie biorą pieniędzy jedynie dobre słowo ! Zasługują na artykuł i pochwały na pierwszej stronie ! Polecam wszystkim tym którzy stracili już nadzieję Oni SPES W KATOWICACH WAM NAPEWNO POMOGĄ . DZIĘKUJE RAZ JESZCZE Moje sugestie dla Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych Spes: Super organizacja! Dziękuje Wam że jesteś cię Lubię atmosferę w Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych Spes za: Serdeczność i wytrwałość

@Mama Karoliny z Kato

Zgadzam się z Panią w zupełności. To cudowne co robią i cudowni ludzie. Tylko dzięki nim nie tracimy nadziei. Czasem niepełnisprawnisci nie widać i tezeba udowadniać, ze jest a SPES stoi po naszej stronie . Takich ośrodków powinno być wiecej a nue ma . Dziękuję za wszystko i cieszę, że jest dużo ludzi , którym pomogliscie. Wszyscy jesteśmy wdzięczni

K.R.

Przez jakiś czas pracowałam w SPES - ie. Było to dla mnie bardzo ważne i cenne doświadczenie. Miałam sposobność kontaktu z osobami w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Byli to głównie rodzice dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Godziny rozmów i spotkania z nimi, pozostaną w mojej pamięci i w moim sercu, na zawsze. Wcześniej, zanim zaczęłam pracować w SPES - ie, miałam dość mgliste pojęcie o tym, że życie może nieść ze sobą tyle problemów, ale i tyle nadziei na to, że te problemy, przy wykorzystaniu własnej siły i pomocy innych, mogą zostać rozwiązane. Myślę, że byłoby mi dużo trudniej, odnaleźć się w sytuacji kontaktu z ogromem problemów, gdyby nie wsparcie ze strony współpracowników. Stowarzyszenie SPES udziela realnej pomocy osobom, o których reszta świata zapomina. Pracując w SPES -ie można mieć udział w pomaganiu, w niesieniu nadziei. Dziękuję za możliwość pracy w SPES - ie.

@K.R.

Tak zgadzam się gdy reszta świata zapomina lub nie chce to SPES pomaga i chce

Renata

Jestem osobą niepełnosprawną. Ośrodek bardzo mi pomógł i pomaga w pisaniu pism do sądu i nie tylko. Rozmawiają ze mną, podnoszą na duchu . Dzięki nim nie wpadłam w depresję. Byłam osobiście w ośrodku przed pandemią i widziałam w jaki sposób traktują tutaj ludzi niepełnosprawnych , z szacunkiem. Tutaj niepełnosprawna osoba czuje się normalnie. Pracownicy SPES angażują się sercem . Ich działalność jest inna , serdeczna. Takich ośrodków powinno być wiecej . Ośrodek jest potrzebny ludziom a w szczególności dzieciom. Wtedy kiedy szukałam pomocy nikt specjalnie za darmo nie chciał tego się podjąć, tylko radzili jak zrobić. Tylko ośrodek SPES podjął się tego zadania . Oni dali mi nadzieję i chęć życia. W Polsce ludzie niepełnosprawni traktowani są czesto jak drugi gatunek i wszędzie wręcz trzeba udowadniać, że jest się osobą niepełnosprawną . Przychodząc do ośrodka przestaję być niepełnosprawną. Zaczynam być człowiekiem . Chcę z całego serca podziękować za serce i życzliwość, którą dostałam . Życzę wszystkim również tego samego . Wasza działalność daję nadzieję, pomaga stanąć na nogi, jest wręcz niezbędna. Renata W.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych Spes? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

JJ

Okres jednego miesiąca. Zawsze jak w zegarku.

MSK

Przez 8 lat byłam pracownikiem Ośrodka Pomocy Kryzysowej Stowarzyszenia SPES. W tym czasie pomogliśmy kilku tysiącom osób w różnych formach. W kontakcie osobistym, mailowym, poprzez prowadzony przez Stowarzyszenie Internetowy poradnik Twoje Prawa, który jest na bieżąco aktualizowany oraz przygotowując inicjatywy ustawodawcze w oparciu o analizę sytuacji zgłaszających się do nas klientów.

Anita

Miło czyta się tak pozytywna opinię dla pracowników. Jeśli sa doceniani przez szefostwo potrafią oddać to innym.

Dawid Kamiński

Duże słowa podziękowania i uznania za pracę, która wykonywana jest w Stowarzyszeniu Na Rzecz Niepełnosprawnych Spes - Katowice. Czuć zaangażowanie i poświęcenie pracowników dla podopiecznych, którzy wykonują bardzo pozytywne prace, np takie jak domki dla ptaków. Polecam pomoc Stowarzyszeniu.

W sumie stowarzyszenie ma bardzo dobrą opinię jako pracodawca, polecam!

monika

Przez blisko 5 lat pracowałam w Warsztacie Terapii Zajęciowej SPES. To co podobało mi się najbardziej to merytoryczne podejście i cały czas szukanie nowych rozwiązań po to żeby prowadzić terapię na wysokim poziomie. Faktycznie miałam przekonanie że pomagam ludziom. Ale też muszę przyznać, że nie była to łatwa praca. Nie raz zachowania osób niepełnosprawnych dawały mi w kość. Przeszkadzało mi też to, że czas na urlop był ściśle określony, trochę jak u nauczycieli.

Zainteresowana

Czy jest jakiś powód, że przestaliście pisać? Czy potrzebują teraz kogoś do pracy?

Trzy lata pracowałam w Stowarzyszeniu, w warsztacie terapii zajęciowej, gdzie są jasno określone zasady współpracy, zawsze istnieje możliwość wsparcia od osób z dłuższym stażem. Możliwość rozwoju zawodowego. No i przede wszystkim wspaniałe relacje z osobami niepełnosprawnymi, które pozostają na dłuższy czas. Polecam.

Weronika

Jaka wygląda obecna sytuacja z zatrudnianiem nowych pracowników, czy firma Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych Spes tworzy obecnie nowe miejsca pracy i rozwija się prawidłowo? Jak wygląda sprawa dodatków płacowych? Zachęcam was do udzielania nowych opinii w tym temacie.

IB

Hmm.. Czyżby ktoś zdecydował się w końcu napisać prawdę o tej organizacji?

Jaroela

SPES Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych jest ciekawym przedsiębiorstwem i myślę że jest godna współpracy. Gdzieś słyszałem o o tym przedsiębiorstwie same ciekawe uwagi, mam koleżankę co tam wykonuje swoją pracę. Całkiem fajna atmosfera tam panuje, ciekawi ludzie i całkiem wyrozumiały szef. Mam zamiar się tam dostać i w tej chwili aplikuje do SPES Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych. Jeżeli posiadacie jakieś opinie nt tej firmy to proszę pisać.

Wojtek

Gaudium et Spes fajne jest

Zostaw merytoryczną opinię o STOWARZYSZENIE SPES - Katowice

• Jak się pracuje w STOWARZYSZENIE SPES?

Zobacz opinie na temat firmy STOWARZYSZENIE SPES tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STOWARZYSZENIE SPES?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STOWARZYSZENIE SPES?

Kandydaci do pracy w STOWARZYSZENIE SPES napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STOWARZYSZENIE SPES
3.9/5 Na podstawie 29 ocen.

STOWARZYSZENIE SPES