Opinie o interkadra.pl - Interkadra Sp. z o.o. w Kraków

Jedna z dziesięciu największych agencji pracy i doradztwa personalnego w Polsce z 100% rodzimego kapitału. Świadczy profesjonalne rozwiązania z zakresu rekrutacji i selekcji, leasingu pracowniczego, pracy tymczasowej, outsourcingu oraz payrollu. Poprzez 17 centrów rekrutacyjnych w całym kraju, zatrudnia ponad 20 tysięcy pełnoetatowych pracowników.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o InterKadra Sp. z o. o w Kraków

INTERESKADRA

Drodzy Pracownicy, Jako zespół INTERESKADRA Sp. z o.o. mamy Was gdzieś. Jesteście tylko baranami, osłami i tak Was będziemy traktować. Będziemy Was doić czy się Wam to podoba czy nie - od tego jesteście. Będziemy zmieniać umowy jak chcemy i nic nam nie zrobicie. Macie służyć niczym potulne pieski, a my będziemy mieć w pracy kolejny temat do żartów. Jeżeli wydaje się Wam, że macie jakieś prawa to dobrze - "wydaje się Wam". Nie macie nic do gadania, na Wasze miejsca czeka cała masa innych Łosi, którzy będą pracować za psie pieniądze. Nie zaśmiecajcie swoimi wypocinami (pytaniami/opiniami) tego wątku, bo i tak nic Wam to nie da, dla nas będzie to jeszcze większą motywacją by Was gnoić. Z poważaniem zespół Intereskadra

@INTERESKADRA

Szanowni Państwo, dziękujemy za wpis. Chcielibyśmy tylko przypomnieć, że dalszą komunikację w tej sprawie prowadzimy w indywidualnej korespondencji pod adresem: reklamacje@intekadra.pl. Z poważaniem, Zespół InterKadra

małgosia

jesteśmy frajerkami, które nabijają kasę agencji i nie ma się co dziwić Niemcom, którzy często traktują opiekunki jak służące najgorszego sortu, skoro np taka interkadra nie reaguje tylko radzi zacisnąć zęby i wytrzymać, żałosne to wszystko, cmoknijcie mnie w coś mądrale z "Fimy Uduś", pozdrawiam te mądre i te mniej mądre

Bella

Brednie w trakcie trwania umowy nie mozna zmieniac warunków pracy chyba,ze wyraza na to zgide dwie strony jezeli tylko pracodawca sobie tego zyczy a pracownik nie podpisze to obowiazuje ta pierwsza ........CHYBA JASNE I LOGICZNE

gosc

Ja nie zamierzam się na to godzić . Gdyby większość opiekunek umowy czytała i nie godziła się na takie traktowanie, to agencje takich rzeczy by nie robiły. Bez opiekunek agencja nie istnieje. Jakiś czas temu jedna z agencji próbowała wprowadzić 2 umowy do jednego kontraktu. Jedna umowa blokowała drugą w taki sposób, że po wypowiedzeniu umowy na usługi w Niemczech, opiekunka przez pól roku nie miała prawa zatrudnić się w innej agencji, skutkiem czego przez pół roku trzeba byłoby si ę jakoś utrzymać z drugiej umowy na usługi rekrutacyjne za 120 zł brutto, bo tej umowy wypowiedzieć nie można było. Agencja wdrożyła umowy, bo większość nie przeczytała i podpisała. Sporo opiekunek wypowiedziało jednak umowy, rozeszła się również fama, że agencja każe podpisywać "lojalki". Bardzo szybko agencja sama wycofała się z tych umów z powodu niedoborów kadrowych. Co do Interkadry, to złamała prawo wcielając niepodpisane przez żadną ze stron umowy w życie.

Kierowca

Kierowca kat C Masttich Venray Holandia!!!! Przestrzegam przed podjęciem pracy na stanowisku kierowcy kat. C!!! Wozisz art spożywcze,piwa napoje i beczki z piwem. Ciężkie jak (usunięte przez administratora) Wszystko musisz ręcznie rozładować. Do jakiś piwnic nie piwnic po schodach a to ciężary jak (usunięte przez administratora) Podjazdy ciasne męczysz się z tymi wózkami nie ma jsk wjechać. Robota na miesiąc do wypłaty i nara!!! To tak jak w Polsce w hurtowni napojów. Skrzyny ciężkie i przerzucaj na górę. Najgorsze(usunięte przez administratora) jakim byłem.nigdy więcej. Te baby z biura tylko siedzą (usunięte przez administratora).....(usunięte przez administratora)żeby cie tylko złapać do tej roboty.a sama idz a nie siedzisz cały dzień w biurze i pierdzisz w stołek a ktoś będzie sobie zdrowie niszczyć.(usunięte przez administratora).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. floty
Automat Spec
logo firmy Terapeuta Integracji Sensorycznej
Centrum Terapii Promitis
małgosia

wszystkie odpowiedzi interkadry to kpina z nas, te mądrzejsze nie podpiszą i sobie poradzą, te mniej mądre pozwolą się dalej wykorzystywać, jesteśmy dla nich tylko środkiem do czerpania zysków, reszta się nie liczy, zauważcie, że nikt kompetentny nie udzielił nam odpowiedzi na postawione pytania, jesteśmy lekceważone i olewane, i to słowo jest jak najbardziej adekwatne do stosunku jaki do nas mają, nie wiem jak wy ale ja się zwalniam, trzeba mieć do siebie i własnej pracy trochę szacunku, nowa umowa w kosz

@małgosia

Szanowna Pani jeśli czuje Pani potrzebę wyjaśnienia zapisów zawartych w nowej umowie, zachęcamy Panią do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami. Do Pani dyspozycji pozostaje również mail reklamacje@interkadra.pl. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

@InterKadra

nie czuję potrzeby wyjaśniania niczego, ponieważ wg informacji udzielonych niemieckiej rodzinie przez pracownika agencji, już u was nie pracuję, ulżyło mi

@małgosia

Szanowna Pani, niestety nie posiadamy potrzebnych danych, umożliwiających sprawdzenie Pani statusu zatrudnienia. Jeśli chciałaby Pani takie informacje uzyskać, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nie sądzimy, by rodzina mogła wiedzieć więcej od Głównej Zainteresowanej, nie mniej, nie chcemy polemizować. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół InterKadra

@małgosia

Małgosiu, jesteś pewna tego, co napisałaś? Twój wcześniejszy wpis o kontakcie z niemiecką agencją też jest intrygujący. Jeśli nie wysłałaś wypowiedzenia, a Interkadra przekazała informację niemieckiej rodzinie ( zapewne za pośrednictwem niemieckiej agencji), że już tu nie pracujesz to oznaczałoby, że Administrator serwisu udostępnił dane o IP komputerów, a to jest nielegalne. Interkadra "nagrabiła sobie" i dostała za to cięgi na forum, bo im się należało. Nie sądzę jednak, żeby aż do tego się posunęli. Może to Twoja zmienniczka powiedziała podopiecznemu, że rezygnujesz z pracy ( jeśli kontaktowałaś się z nią)?

@ossi

ossi, wiem co napisałam a dzisiaj odebrałam wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym, podpisane przez wieloryba na C. śmiać się czy płakać...żałosne, teraz będzie mój czas, moja praca i MOJE PIENIĄDZE, do dziś utrzymuję kontakt z dwiema rodzinami w Niemczech, sierpień i wrzesień spędziłam w Baden-Baden, byłam gościem jednej z rodzin, zwiedziłam Pforzheim-złote miasto, Wildbad, Maulbronn, Frankfurt am Mein, Karlsruhe, dwa weekendy w Paryżu, Stuttgard, no i to kasyno w Baden-Baden...warto się cenić, siła agentury to nasza praca, bez nas są niczym, pozdrawiam wszystkie ciężko pracujące opiekunki, nie dajcie sobą poniewierać

@małgosia

Małgosiu, współczuję Ci i doskonale rozumiem, bo moja pierwsza reakcja była identyczna, tylko że wszystkie telefony w agencji były zajęte. Za emocje często płaci się wysoką cenę. Jeśli potrzebowałabyś jakiejś pomocy, jestem do dyspozycji. Jestem zwolenniczką nie przekraczania pewnych granic, ale w tej sprawie pewnie większość z nas różne granice przekroczyła. Nie czuję się temu winna, bo jako pierwsza zrobiła to jednak Interkadra. Wszystkie przeżywamy ogromny stres, bo wykonujemy ciężką pracę, kosztem rozłąki z bliskimi. Potrzebujemy stabilizacji zawodowej a nie ciągłych zmian umów, a już na pewno nie takich zmian, które godzą nie tylko w nasze finanse, ale również w naszą godność. Nie chroni nas żaden kodeks pracy, chociaż mamy umowy i pracujemy rzekomo legalnie. Mimo wszystko miałabym apel do Opiekunek. Bez względu na finał tej sprawy proszę, nie mieszajmy w to rodzin niemieckich, nie załatwiajmy swoich porachunków z agencją kosztem naszych podopiecznych, bo to miecz obosieczny. Tak naprawdę to oni są naszymi pracodawcami, zarówno opiekunek, jak i agencji. Ponadto, ani to zgodne z umową, ani etyczne. Interkadra złamała warunki umowy, ale my nie musimy robić tego samego. Zawsze pozostaje droga prawna, aby dochodzić sprawiedliwości. Może już czas powoli ostudzić emocje, choć to jeszcze trudne, bo w dalszym ciągu boli. Dla Agencji będzie to pewnie lekcja, że czasy umów podpisywanych przez opiekunki bez czytania bezpowrotnie odchodzą do lamusa, warunków umowy należy przestrzegać i nie na każde warunki opiekunki będą się godzić. Lekcja dla opiekunek? Każdy kontrakt można rozwiązać. Często wahamy się, bo np. mamy dobre zlecenie. Jednak każde, nawet najlepsze zlecenie niestety kiedyś się skończy, a umowa i jej skutki zostają. Jestem pewna, że samo życie zweryfikuje te umowy. Agencja bez opiekunek nie jest w stanie funkcjonować . Jeśli umowy będą akceptowane przez obecne i przyszłe opiekunki, to zostaną wdrożone i takie wybory też należy uszanować. Pozostałe mają wybór. Dla mnie osobiście te warunki są nie do przyjęcia. Wyładowałyśmy całą frustrację na tym forum, ale decyzję każda z Was musi podjąć sama w świecie rzeczywistym. Moje życiowe motto, to słowa Pana prof. Bartoszewskiego: Warto być przyzwoitym! Polecam nam wszystkim: opiekunkom i Agencji.

@ossi

ossi, kochana, dzięki ale nic nie boli, dla mnie sytuacja w tej chwili jest komfortowa, przez dwa ponad miesiące byłam niedyspozycyjna, starano się mnie gdzieś wypchnąć na okres świąteczny, odmówiłam, karty EKUZ nie mam, bo pracownik Ik nie miał czasu przez pół roku się tym zająć, za ochłapy pracować nie będę i jeszcze ta nowa umowa, dopóki będą przekonani, że to my jesteśmy dla nich a nie odwrotnie, nic się nie zmieni a plany już mam i nikogo w to nie mieszam, samo się namieszało

@ossi

Szanowna Pani jak już informowaliśmy, bardzo nam przykro, że straciła Pani do nas zaufanie i uważa, że złamaliśmy warunki umowy. Mamy jednak nadzieję, że wszystko udało nam się na tym forum i telefonicznie oraz mailowo wyjaśnić. Pozostajemy do Pani dyspozycji. Zespół InterKadra

@małgosia

Przepraszam, że tak to zabrzmiało……. a „samo się nie namieszało”, po prostu w to „namieszanie” zostałaś wmanewrowana!

Olka

Wszystko wyjaśnione. Smutno mi stwierdzić,ale wszystko jest zgodne z prawem,co nie znaczy ,że trzeba się na nowe warunki godzić. Pozdrawiam koleżanki

@Olka

Od kiedy antydatowanie umów jest zgodne z prawem?!?!? Może w jakimś kraju określanym jako republika bananowa, ale nie w Polsce. Oczywiste, że rozłożenie wynagrodzenia na części i wypłata go częściwa jako zaliczki jest prawem dopuszczalne. Przecież nikt tu o to nie kruszy kopii. Chodzi o to, że takie roziązanie można stosować, ale wyłącznie w odniesieniu do osób, które podpisały nową umowę. Rozszerzenie przez InterKadrę tego sposobu rozliczania się za wykonaną pracę na osoby, które nie zgodziły się na nowe warunki, jest bezprawiem. Żeby zmienić stosunek prawny łączący obie strony w tego typu umowie (umowa obustronnie zobowiązująca) wymagana jest zgodna wola obu stron, takiej tu zabrakło. Domniemanie przez InterKadrę, że zgodzimy się wszystkie na nowe warunki było wyjściem przed szereg i świadczy ewidentnie o braku szacunku dla nas. Moja konkluzja-ratować co się da i uciekać jak najdalej od tej firmy.

@Olka

Z jakim prawem? pisałam już nie nie ma żadnej podstawy prawnej na podstawie której zmiany zostały wprowadzone. Jest to decyzja Zarządu. Jeśli wie Pani więcej niż my, proszę się to wiedzą podzielić. A swoją drogą InterKadra obiecywała wydać oświadczenie w tej sprawie w poniedziałek.Do dzisiaj go nie ma. Jeśli odpowiedzi na pytania mają być owym oświadczeniem, to nie na takie czekam. Mam nadzieję, że Zarząd oświadczy w końcu co i na jakiej podstawie następuje.

Paula

Zgadza się, możemy się na nie zgodzić albo nie, przynajmniej tego uprawnienia Interkadra nam nie odebrała. Ale nikt nie dał prawa firmie opatrzeć NOWEJ umowy datą wsteczną i to 1,5 miesiąca do tyłu. TO JEST BEZPRAWNE DZIAŁANIE!!! Podpisywanie umowy antydatowanej jest poświadczeniem nieprawdy. Warunki w jakich będzie wykonywane zlecenie muszą być znane w chwili podpisywania umowy, antydatowanie takiej umowy jest przekrętem, gdyż wykonywane już zlecenie pozwala na odmienne zachowanie InterKadry obecnie niż w chwili podpisywania aktualnej umowy. Na chłopski/babski :) rozum, ile z nas podpisałoby te nowe umowy we wrześniu? Nieliczne, bo jakbyśmy zobaczyły, że InterKadra chce płacić nam zaliczkowo, to byśmy się tylko uśmiechnęły, puknęły w głowę i wyszły trzaskając przy tym dzrzwiami jak u teściowej. I InterKadra dobrze o tym wiedziała, dlatego cynicznie dawała nam do podpisu umowy z wynagrodzeniem płatnym do 10. kolejnego miesiąca, wiedząc jednocześnie, że za kilka miesięcy postawi nas przed faktem dokonanym i podsunie w bezczelny sposób nowe umowy, które w rzeczywistości anulują stare, ale już 1,5 miesiąca do tyłu, a nie na bieżąco z chwilą podpisania nowej umowy. Sorry, prościej nie potrafię tego wyjaśnić...

KS

Oczywiście, firma może zmieniać treść umów, ale treści w niej zawarte muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami. A dla mnie już to, że przysyła się umowy z datą wrześniową i wypłaca pobory wbrew temu co stanowi prawo, a więc obie strony muszą się na zapisy umowy zgadzać, jest z prawem niezgodne.

zawiedziona
@KS

Nie mam zamiaru podpisywać tej krzywdzącej umowy. Poza tym i tak byłyśmy oszukiwane. niemieckie rodziny dostają umowy o trochę innej treści. Czy wiedziałyście, że za podróż płacili 100 euro bez względu na to jaka była cena biletu / przeważnie 80-85 euro/. Jest tam napisane, że należy nam się raz w tygodniu - od poniedziałku do piątku jeden dzień wolny- od rana do popołudnia. Czy któraś z Was z tego korzystała? Za dni świąteczne firma nam płaciła 100 proc. dniówki / 30 - 28 euro / a w umowie dla Niemców jest, że mają płacić 160 - 180 euro. I wysyłają. Kto dostaje te pieniądze? Bo na pewno nie my! Za trzydzieści parę euro niech zarząd sam sobie jedzie na święta i szykuje, obsługuje rodzinę i ich gości. Ja już dawno z usług świątecznych zrezygnowałam.

gość
@zawiedziona

To zobacz ,,zawiedziona,,ile płaci rodzina za święta? Nie buntują się,płacą.Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy w święta.Żaden obowiązek! Można siedzieć w domu w PL.Każdy ma wybór.Polak tylko narzekać potrafi. Inne Agencje czekają,więc można przebierać w ofertach.Czemu nie?

@zawiedziona

Szanowna Pani rozumiemy, że może Pani czuć niezadowolenie niemniej jednak zachęcamy Panią do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Ufamy, że w trakcie rozmowy uda nam się na wszystkie Panie pytania i wątpliwości szczegółowo odpowiedzieć. Z poważaniem Zespól InterKadra

@Paula

Szanowna Pani dziękujemy za opinię, jeśli chciałaby Pani wyjaśnić swoje wątpliwości lub uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące nowych zapisów w umowie zachęcamy do kontaktu osobistego/telefonicznego. Do Pani dyspozycji pozostaje również mail: reklamacje@interkadra.pl, który odbieramy na bieżąco. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

@Olka

Dziękujemy za tę opinię i liczymy na dalszą owocną współpracę. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

@KS

Szanowna Pani odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania w zbiorowym poście tutaj na forum zgodnie z obietnicą w poniedziałek. Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania pozostajemy o Pani dyspozycji. Pozdrawiamy Zespól InterKadra

@gość

"Gościu", dlaczego naskakujesz na "zawiedzioną"?. Czytaj ze zrozumieniem! Napisała przecież, że nie podpisuje umowy i ze świątecznych zleceń już dawno zrezygnowała, a we wszystkim, co napisała ma rację.

@gość

nie chodzi o to, że nikt nikogo nie zmusza, tylko o to, że skoro Niemcy płacą w całości i duże kwoty to dlaczego my dostajemy ochłapy a agencja robi z nas nieogarnięte debilki, popatrzcie na ostatnie PITy jaki macie dochód brutto, ja miałam dwa(?) pity i dochód taki jakbym rozbiła bank, dochód brutto rośnie a netto stoi jak zaczarowane, ponieważ agencja wymyśla wciąż nowe bzdety, jak odebrać nam pieniądze i uciec od podatku, skontaktowała się ze mną agencja niemiecka z propozycją pracy, któraś z rodzin mnie poleciła, rozmowa była dziwna, coś jest na rzeczy

gosc

i wypłata 80% bez podpisanej przez obie strony umowy też zgodna z prawem?, bo to, że nowe warunki są nie do przyjęcia to rzecz oczywista

KS

Można też szukać pomocy po stronie niemieckiej.Niemieckie związki zawodowe opiekunek zachęcają do tego.Nie dajmy się ,,wykiwać" Porady udzielane są również w języku polskim. 004930 / 21 240 145 lub mailowo: beratung-eu@dgb.de

Bella

2. Jaka jest podstawa prawna do wypłaty wynagrodzenia? Podstawą prawną do wypłaty wynagrodzenia jest umowa podpisana przez obie strony. WIĘC PIERWSZA UMOWA JEST PODSTAWA .DZIEKUJE

KS

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie skierowanie sprawy do Sądu. Może jakiś pozew zbiorowy?

Gosc

Opiekunki nie podpiszą nowej umowy, akurat w tej sytuacji traci firma a nie opiekunka. Opiekunka ma do wyboru x firm, w których wynagrodzenie będzie wypłacone w całości co miesiąc. Za opiekunkami pójdą rodziny- może nie wszystkie , ale w wielu przypadkach rodzina współpracuje nadal z ta firma ze względu na konkretną opiekunkę. Przed okresem świątecznym taka reklama firmy przyniesie im więcej strat niż korzyści- ale tu akurat będzie to wielce sprawiedliwe. Jest to niewyobrażalne, że firma która zatrudnia tak wiele opiekunek postąpiła z nimi w taki sposób. Myślę że każdy potencjalny pracownik który chciał z InterKadra rozpocząć współpracę po przeczytaniu forum nie ma już żadnych wątpliwości. Chciałbym bardzo, aby firma która była tak aktywna podczas długiego weekendu, skądinąd w czasie dni wolnych, teraz miała na tyle odwagi i w końcu odpowiedziała na NASZE pytania, a nie na te które sama sobie w wymyśliła.

KS

Zachęcacie Państwo do kontaktu w jakim celu? Tak naprawdę nie macie nic wiążącego do przekazania, oprócz słów: Ma Pani prawo tak się czuć. Zaiste, mam prawo czuć się oszukana. I rozmowa z Państwem w niczym mi nie pomoże, jedynie rozjuszy.Większość z Państwa bowiem, sama nie wie o czym mówi.

@KS

Zachęcamy do kontaktu osobistego, łatwiej bowiem wytłumaczyć obecną sytuację w podczas rozmowy telefonicznej lub mailowej. Anonimowe zgłoszenia trudniej weryfikować. Pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zespół InterKadra

Paula

Ta odpowiedź to kpina z ludzkiej inteligencji. Mnie osobiście powoli już nie intersują te pokrętne wytłumaczenia, jak pisałam wcześniej złożyłam im wypowiedzenie. Ale to, co miało być wyjaśnieniem, utwierdziło mnie jedynie o słuszności zerwania z nimi umowy. Takie podejście do pracowników nie wróży niczego dobrego. Jeśli ten przękręt powiedzie się i wiele opiekunek podpisze nowe umowy, to nie zdziwię się jak za powiedzmy rok InterKadra ( o ile przetrwa to podcinanienie gałęzi, na której siedzi) złoży opiekunkom "propozycję nie do odrzucenia" i za okres rozliczeniowy przyjmie 6 miesięcy. Przecież wysokość wynagrodzenia się nie zmieni... ;)

@Paula

Szanowna Pani jest nam niezmiernie przykro, że zdecydowała się Pani zrezygnować ze współpracy z naszą Firmą. Szanujemy Pani decyzję i życzymy powodzenia. Niemniej jednak zachęcamy Panią do zweryfikowania swoich wątpliwości z naszymi konsultantami. Pozostajemy do Pani dyspozycji. Z poważaniem Zespół InterKadra

@InterKadra

Moja Ty kochana Interkadro... Pewnie, że jest wam przykro, że straciliście potencjalnego jelenia, który mógłby podpisać te bzdurną umowę. To, co zrobiliście, to zwykła gangsterka w stylu właściwym dla chłopaków z Wołomina- nie zaproponowaliście aneksu do umowy obowiązującej, tylko przystawiając nam niemalże pistolet do głowy, nie pytając o zgodę, zaczęliście bezprawnie, mocą jednostronnej decyzji, wypłacać nam wynagrodzenie zaliczkowo. Nie rońcie więc już tych krokodylich łez, bo mi się już na wymioty zbiera...

@Paula

Szanowna Pani zachęcamy Panią do kontaktu telefonicznego z naszą Firmą, ufamy, że dzięki niemu uda nam się wyjaśnić wszelkie Pani wątpliwości. Pozostajemy do Pani dyspozycji pod telefonem o numerze: 12 290 22 42 Do Pani dyspozycji jest również mail: reklamacje@interkadra.pl Pozdrawiamy Zespół InterKadra

KS

Nie ma podstawy prawnej , na podstawie której ustalono nowe przepisy dot. wynagrodzenia.Była to tylko i wyłącznie decyzja Zarządu.

Olga

Poniedziałek minął a konkretnych informacji ze strony firmy brak!!! Chce zobaczyć podstawę prawną, na którą się powołujecie obcinając wynagrodzenie. Przy okazji, kiedy dostanę odsetki za zwłokę wynagrodzenia?? W umowie, która nadal mnie obowiązuje, termin jest do 10- ego każdego miesiąca. Nie obchodzi mnie dział reklamacji i tłumaczenia pań z biura, które nie mają pojęcia o co chodzi i powtarzają jak mantrę "ja tu tylko pracuje ".

InterKadra

Szanowni Państwo dziękujemy za cierpliwość, zaufanie i współpracę. Z uwagi na fakt wprowadzenia zmian w umowach przygotowaliśmy dla Państwa zestaw najważniejszych informacji związanych z wprowadzonymi zmianami. 1. Czy wynagrodzenie netto zostanie obniżone po podpisaniu nowej umowy przez Opiekuna/Opiekunkę? Wynagrodzenie nie ulegnie obniżeniu. 2. Jaka jest podstawa prawna do wypłaty wynagrodzenia? Podstawą prawną do wypłaty wynagrodzenia jest umowa podpisana przez obie strony. 3.W jakiej wysokości będzie zaliczka, którą wypłaci Agencja InterKadra? Czy będzie niższa niż dotychczasowe wynagrodzenie? O wysokości zaliczki decydują Państwo sami. Informujemy również, że maksymalna wysokość zaliczek będzie równa dotychczasowej pensji, a w niektórych przypadkach może być wyższa. A zatem faktycznie nie odczujecie Państwo zmian w wynagrodzeniu, jakie wpłynie na Państwa konto. 4. Czy nowy system wypłacania wynagrodzeń będzie już stale praktykowany w Agencji InterKadra? Tak, zgodnie z nowymi warunkami umowy. 5. Od jakiej kwoty jest odprowadzany ZUS ? Składki ZUS będą odprowadzane na podstawie tych samych przepisów na jakich były odprowadzane dotychczas tj. w okresie rozliczeniowym od średniej prognozowanej, która wynosi w 2016 roku 4055,00 zł. 6. Dlaczego Agencja InterKadra potrąca za korzystanie z platformy e-learningowej? System podnoszenia kwalifikacji nie ulega zmianie w porównaniu z dotychczasowymi zasadami. Informacja o tym fakcie wpisana jest w umowę o współpracy między firmą a Opiekunką/Opiekunem. Platforma e-learningowa oferuje nie tylko dostęp do lekcji j. niemieckiego, które pozwalają podnieść umiejętności językowe. Pozwala również na dostęp do aktualizowanych informacji z zakresu BHP i pierwszej pomocy. Indywidualny dostęp nadawany jest przez pracownika Firmy osobom, z którymi zostały podpisane umowy. 7. Dlaczego umowy zostały wysłane z opóźnieniem? Z przyczyn technicznych nowe umowy zostały wysłane z opóźnieniem za co serdecznie przepraszamy. Dołożymy wszelkich starań, aby wszelkie Państwa wątpliwości na bieżąco wyjaśniać. Do Państwa dyspozycji jest mail: reklamacje@interkadra.pl, który monitorujemy na bieżąco. Z uwagą czytamy wszystkie opinie i chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji Zespół InterKadra.

Opiekuni
@InterKadra

Interkadro,kochana Czy Wy z nas delibi robicie?? Na żadne nasze pytanie nie ma odpowiedzi.Czy ktoś to czytał?chyba sami nie wierzycie!! Woda z mózgu zrobiona? Proszę odpowiedzieć na pytania: 1.Jaki problem techniczny opóżnił dostarczenie z datą wsteczną 30.09.2016 do wszystkich opiekunek nowej umowy? 2.Jaka ustawa jest podstawą do zmiany terminu wynagrodzenia?Proszę podać Nr Dziennika Ustaw oraz dzień wydania tej ustawy. 3.Dlaczego składki odprowadzane sa za okres rozliczeniowy,skoro zlecenie jest dokonane przez zlecenioniorcę w pełnych przepracowanych miesiącach? 4.Co oznacza wg Panstwa...cyt: o wysokości zaliczki decydują Państwo sami?skoro w ,,nowej umowie,,widnije potrącenie zaliczki 20% na dzień 15 każdego miesiąca?? 5.Kto pokrywa koszty transporu online dla zleceniobiorcy/opiekuna/ki? 6. Dlaczego obciąża się takim wydatkiem zleceniobiorcę,skoro jednocześnie Firma obciąża takimi wydatkami każdą rodzinę PDP?Jest to dokonywane na podstawie umowy-zlecenia podpisanej z rodziną PDP. Czekamy na państwa odpowiedzi.Jesteśmy do dyspozycji przez 24h

wer
@Opiekuni

Na te podstawowe pytania oczekujemy rzetelnej odpowiedzi !!!!!

Marlena
@wer

To jest kpina. Zgłaszam sprawe . Kradzież pieniędzy i oszustwo . Mam nadzieję że ktoś się tym zajmie.

trochę wątpliwości
@InterKadra

Bardzo dziękujemy za wyjaśnienia, ale prosimy o uzupełnienie informacji: ad. 2. - Mamy podpisane umowy przez obie strony, zgodnie z którymi 100% wynagrodzenia firma powinna wypłacić do 10-go, a wypłacono nam tylko 80%. Pytanie: Jaka była podstawa prawna do wypłaty 80% wynagrodzeń wg. nowych warunków bez podpisanych umów przez żadną ze stron ( bo Interkadra też nie podpisała) ? ad.3. §5 p.12 "...Zleceniodawca może wypłacić zleceniobiorcy zaliczkę..... w kwocie NIE WYŻSZEJ niż...za dzień", co po wyliczeniu daje 80% poborów. Pytania: 1. W którym miejscu nowego kontraktu jest napisane, że o wysokości decyduje Zleceniobiorca? 2. Skoro intencją Agencji jest, aby "było, jak było", to po co zmiana systemu, na "zaliczkowy ? ad.4. Pytanie: Czy mogą Państwo podać podstawę prawną do wypłat wynagrodzeń w cyklach 2- miesięcznych i formie zaliczkowej? Jednak zdecydowana większość agencji wypłaca co miesiąc, w sposób określony w kodeksie pracy. ad. 5. Pytanie: Czy składki ZUS będą odprowadzane co miesiąc, czy co 2 miesiące ? ad.6. W internecie jest mnóstwo bezpłatnych kursów językowych. Ponadto, w nowych kontraktach są również inne potrącenia, typu: dojazd, zakwaterowanie, obsługa administracyjnej itp. Zgodnie z k.c. wszystkie koszty potrzebne do wykonania zlecenia pokrywa zleceniodawca. ad. 7. Skoro umowy zostały wysłane z ponad miesięcznym opóźnieniem, nie zwalnia to Agencji ze wdrożenia zmian tam zawartych dopiero po ich podpisaniu. Najprościej trzeba byłoby zawrzeć zapis: " Umowa obowiązuje od dnia podpisania"

@trochę wątpliwości

Dziękujemy za ten wpis. Z chęcią udzielimy wszelkich informacji w drodze korespondencji mailowej lub rozmowy telefonicznej. Pozostajemy do Pani dyspozycji. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

@wer

Szanowna Pani zachęcamy Panią do bezpośredniego kontaktu z naszą Firmą w celu uzyskania odpowiedzi na pytania, które pojawiły się u Pani wraz z zaproponowanymi przez nas zmianami w umowie. Ufamy, że dzięki rozmowie (telefonicznej /mailowej) łatwiej nam będzie wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Zachęcamy również do skorzystania z maila: reklamacje@interkadra.pl , który odbieramy na bieżąco. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

@InterKadra

Proszę nam wyjaśnić na forum. Wszystkie mamy te same wątpliwości

Dana

Interkadro Czekamy.Woda w ustach?

Czy któraś z Was dostała odpowiedz??to przechodzi wszelkie pojecie!!!!

@Anna

Nikt z nas nie uzyska tu sensownej odpowiedzi, bo takiej po prostu nie ma. Wysłanie przez Ik antydatowanych umów jest bezprawnym działaniem. Lex retro non agit moje Panie, prawo nie działa wstecz. Tłumaczenie, że zmiana umowy uzasadniona jest zmianą przepisów też ma bardzo pokrętny charakter. Każde wejście w życie nowych przepisów poprzedza tzw. vacatio legis- czas między ogłoszeniem przez ustawodawcę nowych przepisów w Dzienniku Ustaw RP, a wejściem ich w życie czyli początkiem ich obowiązywania. Nie wiem, ile wynosiło owo vacatio legis w tym przypadku (mogę sprawdzić), ale najczęściej jest to 14 dni od daty ogłoszenia nowej ustawy/ rozporządzenia. To czas dany przez ustawodawcę na zapoznanie się przez zainteresowane podmioty z nowymi przepisami i dostosowanie się do ich treści. Nie wierzę, żeby osoby zatrudnione w kadrach/dziale prawnym InterKadry nie wiedziały odpowiednio wcześnie o zbliżających się zmianach. Strategia była bardzo prosta: wysyłamy opiekunki na starych, korzystniejszych dla nich zasadach (wypłata do 10. kolejnego miesiąca), a po półtorej- 2 miesiącach od wysłania na zlecenie wyślemy im antydatowane umowy, które diametralnie zmienią interpretację prawną WYKONANEGO już zlecenia. Jak domyślam się to sposób na odroczenie wypłaty należnych nam świadczeń, celem zyskania na czasie w przypadku możliwego ograniczenia wypłacalności / płynności finansowej w firmie. Być może firma chce ugrać trochę czasu, żeby zaspokoić ewentualne roszczenia z tytułu pracy wykonywanej przez osoby zatrudnione w adminstracji-te być może wiedzą, co się dzieje i postanowiły powoli ewakuować się z tonącego okrętu, dla nas opiekunek może już nie starczyć kasy na wypłaty, zwłaszcza że kapitał zakładowy tej spółki z o.o. nie jest specjalnie powalający biorąc pod uwagę skalę jej działalności...

@Paula

Na pewno stabilna finansowo i dbająca o dobre imię firma tak nie działa. Dobre imię i utracone zaufanie trudno odzyskać.

@Paula

Dziękujemy za przesłanie opinii, z każdą zapoznajemy się wnikliwie i każdą bierzemy pod uwagę. Pragniemy zapewnić, że nasz sytuacja finansowa jest stabilna. Jeśli ma Pani pytania dotyczące nowych warunków zapisanych w umowie zachęcamy do osobistego kontaktu. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

Paula

Coś tu nie gra moje Panie opiekunki. Interkadra nagle zaniemówiła. Ja wysłałam im już dziś wypowiedzenie, bo coś mi tu brzydko pachnie...

Ja też to zrobiłam :(

@Paula

Szanowne Panie, prosimy o cierpliwość. Jak informowaliśmy, odpowiemy na Państwa pytania zbiorczo tutaj na forum. Zachęcamy również do korzystania z maila reklamacje@interkadra.pl, mail ten odbierany jest na bieżąco. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

San

Szanowna Interkadro Od rana czekamy na wyjašnienia. Kiedy można się spodziewač jasnej odpowiedzi?

Zostaw merytoryczną opinię o InterKadra Sp. z o. o - Kraków

• Jak się pracuje w InterKadra Sp. z o. o?

Zobacz opinie na temat firmy InterKadra Sp. z o. o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 198.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w InterKadra Sp. z o. o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 124, z czego 35 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy InterKadra Sp. z o. o?

Kandydaci do pracy w InterKadra Sp. z o. o napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

InterKadra Sp. z o. o