Opinie o interkadra.pl - Interkadra Sp. z o.o. w Kraków

Jedna z dziesięciu największych agencji pracy i doradztwa personalnego w Polsce z 100% rodzimego kapitału. Świadczy profesjonalne rozwiązania z zakresu rekrutacji i selekcji, leasingu pracowniczego, pracy tymczasowej, outsourcingu oraz payrollu. Poprzez 17 centrów rekrutacyjnych w całym kraju, zatrudnia ponad 20 tysięcy pełnoetatowych pracowników.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o InterKadra Sp. z o. o w Kraków

i ja to zrobię

Trzeba to zgłosić do Inspekcji Pracy. To jawne łamanie prawa.

Nie mam slow
@i ja to zrobię

Niezle wyprawia interkadra ale PROSENIOR Z OPOLA tez idzie ta sama sciezka

@i ja to zrobię

Szanowna Pani, rozumiemy niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, nie mniej, zapewniamy, że wszystkie procedury prowadzone są zgodnie z powszechnie obowiązujący prawem. Już jutro postaramy się wyjaśnić budzące kontrowersje zagadnienia. Prosimy o jeszcze dzień cierpliwości. Z poważaniem, Zespół InterKadra

Mack::
@InterKadra

Jezeli rozumieją Państwo nasze niezadowolenie z zaistniałej sytuacji,to doskonale firma wiedziała,że taka będzie reakcja opiekunek. Prosimy krok po kroku o wyjaśnienie wszystkich zagadnień.

UWAGA!

Na forum "Opiekunka radzi" w zakładce "multiFormularz", jest wykaz polecanych przez portal agencji (szukać w treści: lista agencji - kliknij). Zaznaczone są również te, które płacą ZUS od średniej krajowej. Interkadry tam nie ma, chociaż też płaci od średniej krajowej. Poza tą listą, agencji płacących ZUS od śr. krajowej jest dużo więcej. Bez trudu znalazłam kolejne 4.

@UWAGA!

Szanowna Pani, dziękujemy za zebrane informacje, na pewno przyjrzymy się sprawie bliżej. Z poważaniem, Zespół InterKadra

ona44

W jakim terminie pracownik powinien dysponować wynagrodzeniem przekazywanym na jego rachunek bankowy? Dostęp do wynagrodzenia pracownik powinien posiadać w dniu określonym w danej firmie jako dzień wypłaty. Wynagrodzenie za pracę jest istotnym elementem umowy o pracę (art. 29 § 1 pkt 3 K.p.) i podlega szczególnej ochronie. Ochrona wynagrodzenia za pracę obejmuje: zakaz zrzeczenia się prawa do wynagrodzenia albo przeniesienia tego prawa na inną osobę (art. 84 K.p.), obowiązek pracodawcy wypłaty wynagrodzenia co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie (art. 85 § 1 K.p.), możliwość dokonywania potrąceń z wynagrodzenia tylko w przypadkach i granicach określonych przepisami Kodeksu pracy oraz odrębnych przepisów (art. 87 i nast. K.p.). Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. Przesunięcie wypłaty wynagrodzenia za dany miesiąc na pierwszą dekadę następnego dotyczy tylko tych wynagrodzeń, których wysokość zależy od wydajności albo ilości przepracowanych godzin. W przypadku gdy wynagrodzenie jest stałe, to powinno być wypłacone bez zbędnej zwłoki np. w ostatnim dniu miesiąca, za który jest należne. Jeśli ustalony dzień wypłaty jest w danym miesiącu dniem wolnym od pracy, to wypłaty dokonuje się w dniu poprzedzającym ten dzień (art. 85 § 3 K.p.). Omawiane przepisy kodeksowe określają jedynie minimalną częstotliwość wypłaty wynagrodzenia. Nie ma żadnych przeszkód prawnych aby dokonywać wypłat z większą częstotliwością. Składniki wynagrodzenia przysługujące za okresy dłuższe niż miesiąc, np. premie kwartalne, nagrody jubileuszowe, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy. Jak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 4 sierpnia 1999 r. (sygn. akt I PKN 191/99, OSNP 2000/22/814) strony mogą w umowie o pracę określić, że wynagrodzenie za pracę płatne miesięcznie wypłaca się z góry. Ważne: Pracodawca ma obowiązek wypłacania wynagrodzenia za pracę w miejscu, terminie i czasie określonych w regulaminie pracy albo w układzie zbiorowym pracy (art. 86 K.p.). Termin wypłaty wynagrodzenia powinien zostać wskazany jednoznacznie w regulaminie pracy (albo w układzie zbiorowym), a u pracodawcy, który nie ma obowiązku wprowadzania regulaminu pracy - w pisemnej informacji o warunkach zatrudnienia (art. 1041 § 1 pkt 5 i art. 29 § 3 K.p.). Termin wypłaty wynagrodzenia można wyznaczyć w tym samym miesiącu, za który wynagrodzenie przysługuje, np. 29. każdego miesiąca, lub w kolejnym z podanym wyżej zastrzeżeniem, że nie może on przekraczać 10. dnia następnego miesiąca. Pracodawca, który nie wywiązuje się z powinności terminowego wypłacania wynagrodzenia, zgodnie z art. 282 § 1 pkt 1 K.p. ponosi odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko prawom pracownika i podlega karze grzywny od 1.000 zł do 30.000 zł.

gosc
@ona44

tyle, że umowy cywilnoprawne teoretycznie nie podlegają pod kodeks pracy, choć umowami o pracę są, mimo to, agencje pracy tymczasowej są pod nadzorem Państwowej Inspekcji Pracy

a to dobre!!!

Pod każdą z ofert pracy są korzyści zlecenia dla biednych, nieświadomych kandydatek do pracy: "Oferujemy: dodatkowe ubezpieczenie NW i OC, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, pokrycie kosztów podróży w obie strony, opiekę i wsparcie naszego zespołu. " ...a w załączniku do mojej umowy stoi jak byk, że ja opiekunka mam wyrazić zgodę na potrącenie z mojego wynagrodzenia za: ubezpieczenie, zakwaterowanie, koszty podróży, i opiekę administracyjną.... i dodatkowo za "lerning" też....., zapomnieli jeszcze napisać, że za pracę zapłacą po 2 m-cach.

@a to dobre!!!

Szanowna Pani, jak informowaliśmy już wyżej, jutro szczegółowo odniesiemy się do kwestii umów. Prosimy o cierpliwość. Z poważaniem, Zespół InterKadra

Kierowca

Kierowca kat C Masttich Venray Holandia!!!! Przestrzegam przed podjęciem pracy na stanowisku kierowcy kat. C!!! Wozisz art spożywcze,piwa napoje i beczki z piwem. Ciężkie jak (usunięte przez administratora) Wszystko musisz ręcznie rozładować. Do jakiś piwnic nie piwnic po schodach a to ciężary jak (usunięte przez administratora) Podjazdy ciasne męczysz się z tymi wózkami nie ma jsk wjechać. Robota na miesiąc do wypłaty i nara!!! To tak jak w Polsce w hurtowni napojów. Skrzyny ciężkie i przerzucaj na górę. Najgorsze(usunięte przez administratora) jakim byłem.nigdy więcej. Te baby z biura tylko siedzą (usunięte przez administratora).....(usunięte przez administratora)żeby cie tylko złapać do tej roboty.a sama idz a nie siedzisz cały dzień w biurze i pierdzisz w stołek a ktoś będzie sobie zdrowie niszczyć.(usunięte przez administratora).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy E-learning Content Creator
strach

Proszę napisac czy mamy się zamartwiac o nasze pieniądze ??

@strach

Szanowna Pani, zapewniamy, że nie ma się o co martwić. Jutro wszystko postaramy się jasno wyjaśnić. Wszystkie Panie otrzymają pełne wynagrodzenie. Panie, które otrzymały 80% swojego wynagrodzenia netto, wyrównanie za październik oraz całe wynagrodzenie za listopad otrzymają jeszcze w tym miesiącu do 30.11. Serdecznie pozdrawiamy, Zespół InterKadra

Vars
@InterKadra

Na następne za grudzień przepracowany cały od 1-31 trzeba czekać do 15 stycznia!!! Pocieszenie,ze dostaniemy ,aż 80% całości wynagrodzenia i jeszcze ,,premia,,na koniec stycznia 20%,nawet extra.Jeżeli ktoś przepracował cały miesiac,wynagrodzenie powinno wpłynąć na konto w ostatnim dniu miesiaca,a nie czekać do końca stycznia na całość wypłaty.Czy rodziny za PDP też płacą w ratach?Czas zmienić im Vertrag,niech płacą w ratach. Mam nadzieję,że przez dwa dni wolnego,szefostwo przemyślało swoją złą decyzję i szybko dokonaja korekty do umowy. Będzie to wówczas lojalne wobec nas opiekunek i oczywiście o opinii która już poszła w świat.W szczególności do wszystkich ludzi nas potrzebujących,czyli naszych PDP i ich rodzin.

@Vars

Szanowna Pani, dziękujemy za podzielenie się opinią, zapewniamy, że każde zdanie w tym problematycznym temacie jest dla nas ważne i należycie analizowane. Kwestie dotyczące nowej umowy, jak najszerzej, postaramy się przedstawić już jutro. Mamy nadzieję, że pomoże to wyjaśnić sprawę i rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. Z poważaniem, Zespół InterKadra

małgosia

mnie interesuje również na co potrącana jest połowa kwoty, którą wpłaca niemiecka rodzina a wpłaca całość w terminie, ubezpieczenie? na ostatniej Stelli byłam bez ważnej karty EKUZ, koszty podróży? koszty podróży i utrzymania pokrywa rodzina podopiecznego i nie podróżuje się co miesiąc, platforma językowa? nie potrzebuję, są w necie lepsze za darmo i nie wszędzie jest dostęp do neta, wynagrodzenie brutto rośnie a netto stoi jak zaczarowane, będę bardzo zadowolona jak ktoś wreszcie , mądrale z interkadry, dobierze się wam do tyłka, bo to co robicie nam opiekunkom, które nie siedzą za biurkiem tylko ciężko pracują, to zwykła podłość

ossi

Ja ponawiam pytanie do InterKadry, o podanie przepisu powszechnie obowiązującego, który zezwala na wypłatę niepełnego wynagrodzenia na podstawie jeszcze niepodpisanej, nieobowiązującej umowy, bez zgody pracownika, oraz kolejna prośba o podanie podstawy prawnej dot. wypłacania wynagrodzeń po upływie 2-miesięcznych cykli rozliczeniowych, oraz form zaliczkowych. Dotyczy to bezpośrednio naszych płac, więc mamy prawo wiedzieć.

Gosc z Niemiec

Mnie interesuje tylko ,czy faktycznie 30 listopada otrzymam Wszystkie należne mi pieniądze ? Czy nie zostane oszukana , choćby na jedno euro ? zalegle 20 % i listopadowa w calosci oraz za dojazd . !!

madonna
@Gosc z Niemiec

Cała ta sprawa cuchnie na odległość. Żądamy wyjaśnienia w trybie natychmiastowym.OPIEKUNKI

@madonna

Szanowna Pani, ponieważ na forum od 9go listopada pojawiło się wiele rożnych zapytań, dotyczących nowych warunków umowy, postanowiliśmy je zebrać w jeden dokument i w poniedziałek wraz ze szczegółowymi odpowiedziami opublikować je Państwu. Mamy nadzieję, że ta procedura wyjaśni wszelkie nieścisłości i wątpliwości. Pozostajemy do Państwa dyspozycji Zespół InterKadra

Gosc

Czy ktoś pisał do nich na reklamację? Może warto sprawdzić co faktycznie i jakie plany na firma?

@Gosc

Zachęcamy do korzystania z naszego maila reklamacyjnego. Na zapytania odpowiadamy w tym samym dniu.

@Gosc

Firma ma plan taki, żeby wdrożyć jak najszybciej nowy system wynagrodzeń, bo to się firmie bardzo opłaca. Co 2-gi miesiąc będą obracać naszymi 20% wynagrodzeń przez 45 dni ( bo 80% za 1-szy miesiąc zgodnie z zapisami w umowie będą płacić do 15- każdego miesiąca. W tym miesiącu zrobili nam "prezent" (?) płacąc do 10-go) . Już od 100 opiekunek, to będzie średnio ok. 100 000 PLN. Spytaj w banku, ile zapłaciłabyś odsetek od takiej kwoty biorąc kredyt na 45 dni, a oni mogą nawet na tym zarobić, np. na krótkoterminowych lokatach. Ty też byś mogła zarobić , ale twoje 20% niestety przechwyciła Interkadra. W fachowym języku prawnym to się chyba nazywa "utracone korzyści".

@ossi

Szanowna Pani zdajemy sobie sprawę, że może czuć Pani niezadowolenie z powodu zaistniałej sytuacji. Prosimy jednak o zachowanie spokoju i o cierpliwość. Jak obiecaliśmy w poniedziałek uzyskacie Państwo odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Pozostajemy do dyspozycji Zespół InterKadra

@InterKadra

To, na co państwo odpowiedzieliście, to nie było pytanie, a luźna kalkulacja. Pytania były wyżej, jak dotąd bez odpowiedzi. Mogę poczekać do poniedziałku, ale pytam po raz trzeci o podanie przepisu powszechnie obowiązującego, który zezwala na wypłatę niepełnego wynagrodzenia na podstawie jeszcze niepodpisanej, nieobowiązującej umowy, bez zgody pracownika, oraz kolejna prośba o podanie podstawy prawnej dot. wypłacania wynagrodzeń po upływie 2-miesięcznych cykli rozliczeniowych, oraz form zaliczkowych. Dotyczy to bezpośrednio naszych płac, więc mamy prawo wiedzieć.

Bella

DAWANIE DO PODPISANIA DRUGIEJ UMOWY Z DATA WSTECZ GDY JEDNA OBOWIAZUJE TO NIE ZMIANA PRZEPISÓW TYLKO ZWYKŁY PRZEKRET !!!!!!!!!!!

InterKadra

Szanowna Pani rozumiemy, że jest Pani niezadowolona i ma Pani do tego pełne prawo. Widzimy jednak, że nasza komunikacja tutaj na forum nie jest dla Państwa zadowalająca, zatem pozwolimy sobie na powrót z wyjaśnieniami w poniedziałek. Niestety anonimowe wpisy znacznie trudniej zweryfikować i na nie merytorycznie odpowiedzieć, stąd prośby o wysyłanie informacji na maila reklamacyjnego, którego odbieramy na bieżąco ( to korzyść przede wszystkim dla Państwa). Rozumiemy, że cała sytuacja może być dla Państwa stresująca, ale wzbudzanie masowej paniki nikomu w niczym nie pomoże. W poniedziałek otrzymacie Państwo odpowiedzi na wszystkie pojawiające się na forum pytania dotyczące zmian w umowach, o których zostaliście Państwo poinformowani przede wszystkim pisemnie.

@InterKadra

Z całym szacunkiem, ale to Państwo wzbudzają masową panikę. Ja po tym Państwa ostatnim wpisie jestem naprawdę przerażona, bo wynika z niego, że pisemne powiadomienie o zmianach, to była dla Państwa wystarczająca podstawa do wypłaty niepełnych wynagrodzeń. Czy to oznacza, że jeśli następnym razempoinformują nas Państwo pisemnie np. o zrzeczeniu się przez nas wynagrodzeń, to będzie wystarczająca podstawa prawna, aby nam nie zapłacić?

InterKadra

Szanowna Pani w poniedziałek odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawiły się na forum, a dotyczą zmian w umowie, zostaną Państwu przedstawione. Prosimy serdecznie o cierpliwość. Zespół InterKadra

InterKadra

Szanowna Pani nikt nikogo w konia nie robi. Niestety bez szczegółowych informacji nie jesteśmy w stanie sprawdzić sprawy, o której Pani pisze. Zachęcamy do przesłanie Pani danych osobowych, abyśmy mogli odpowiedzieć Pani w tej kwestii. Z pewnością istnieje odpowiednie wytłumaczenie sytuacji, o której Pani pisze. Z poważaniem Zespól IntrKadra

Olop
@InterKadra

To o tym fakcie Interkadra nie jest poinformowana??? Co tu jest do wyjaśniania?Rodzina płaci za kazdy przejazd!!?nie interkadra!!!

NO

Umowy zlecenia 2017 - nowe obowiązki pracodawców Od 1 stycznia 2017 r. przy umowach zlecenie oraz umowach o świadczenie usług będzie obowiązywać minimalna stawka godzinowa. Zmiany oznaczają nowe obowiązki dla pracodawców w postaci ewidencjonowania przepracowanego czasu. Nowelizacja przewiduje również sankcję za niewypłacanie minimalnej stawki godzinowej.Problem z terminem Całkowitą nowością będzie też obowiązek stosowania minimalnej częstotliwości wypłat wynagrodzenia dla zleceniobiorców. Obecnie zapłata wynagrodzenia następuje, co do zasady, dopiero po wykonaniu zlecenia. Strony mogą jednak zmienić tę zasadę i dowolnie ustalić termin płatności wynagrodzenia. Przykładowo, może być to zapłata po każdym tygodniu czy miesiącu realizacji zlecenia, ale również raz na pół roku, po zakończeniu roku akademickiego itp. Od przyszłego roku, w przypadku umów zawartych na czas dłuższy niż 1 miesiąc, wypłaty wynagrodzenia w kwocie równej minimalnej stawce godzinowej dokonywać się będzie co najmniej raz w miesiącu. Ustawodawca nie przybliża przy tym, czy konieczne będzie wypłacanie wynagrodzenia w miesiącu, za który ono przysługuje, czy też możliwe będzie dokonanie wypłaty po jego zakończeniu. Uznać należy, że w pełni dopuszczalne jest zapisanie w umowie rozliczeń po zakończeniu miesiąca realizacji umowy. Chodzi tu bowiem o minimalną częstotliwość wypłat, a samo rozliczenie związane jest w wielu przypadkach z zamknięciem pewnego okresu. To też pośrednio wynika z nowych zapisów ustawowych. Skoro obowiązek wypłaty co najmniej raz w miesiącu dotyczy umów-zleceń zawartych na okres przekraczający jeden miesiąc, to ustawodawca nie zmienia zasad rozliczeń dokonywanych zgodnie z art. 744 k.c. co do zasady dopiero po wykonaniu zlecenia w przypadku umów zawieranych na okres do jednego miesiąca. Rozliczenie takie następuje więc standardowo po zakończeniu miesiąca.

Olga

Pracuje z tą firmą dłuższy czas i takich jaj jak teraz to jeszcze nie było. Tłumaczenie, że zmiany nie wpłyną na moje wynagrodzenie jest nielogiczne. Jak nie wpłyną, skoro już dostałam tylko 80 procent mojej pensji. Jak można komuś obciąć wypłatę bez wcześniejszej zgody pracownika na nowe warunki. To jest nielegalne!!! Szanowna Firmo, proszę się wypowiedzieć, od jakiej kwoty odprowadzane są składki i dlaczego co drugi miesiąc? Tak usłyszałam w rozmowie telefonicznej. Oświadczenie o potrąceniu kosztów podróży każdego miesiąca jest kolejnym nielegalnym pomysłem. Koszty podróży do pracy i z powrotem pokrywa rodzina i nie co miesiąc tylko rzadziej, jeśli ktoś dłużej siedzi. To z jakiej racji ja mam się godzić na comiesięczne pokrywanie kosztów, skoro nie zjeżdzam co miesiąc. Chcecie generować wydatki których nie ma? Żadne Wasze tłumaczenie nie było do tej pory logiczne. Czekam na wyjaśnienia!!!

@Olga

Pani Olgo, rozumiemy, że może Pani czuć niezadowolenie z całej sytuacji. W poniedziałek postaramy się odpowiedzieć na wszystkie problematyczne kwestie. Dziękujemy za zaufanie i cierpliwość i mamy nadzieję, że wszystko pozytywnie się zakończy. Pozdrawiamy Zespół InterKadra

RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kontakt-przyjmujemy-sprawy-do-rpo

@RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

Również pozostajemy do Państwa dyspozycji. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się jak najszybciej rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiły się na forum. Pozdrawiamy Zespół Interkadra

SAZ

STOWARZYSZENIE AGENCJI ZATRUDNIENIA (SAZ), której członkiem jest Interkadra (Sekcja Agencji Opieki. "KODEKS POSTĘPOWANIA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA AGENCJI ZATRUDNIENIA" "II. p.10. Członkowie Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia zobowiązani są w szczególności do terminowego i godnego wynagradzania pracowników tymczasowych. " ADRES DO RZECZNIKA PRAW PRACOWNIKA W SAZ: "Funkcję rzecznika praw pracownika pełni Monika Kamińska. Prosimy o kontakt pod adresem email: m.kaminska@saz.org.pl"

@SAZ

Mamy nadzieję, że samodzielnie uda nam się rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiły się na forum. Pozdrawiamy Zespół Interkadra

InterKadra

Witamy, rozumiemy Pani niezadowolenie i szanujemy każdą pojawiającą się w tym miejscu opinie. Pozostajemy do Pani dyspozycji w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Maile reklamacyjne odbieramy na bieżąco. Z poważaniem Zespół InterKadra

P.U.A

SA BIURA W NIEMCZECH,KTÓRE POMAGAJA POSZKODOWANYM OPIEKUNKA.PROSZE POSZUKAC W INTERNECIE.PO TAKIEJ REKLAMIE ZYCZE IM POWODZENIA NA RYNKU PRACY W DE.POZDRAWIAM

Roma

Pomyslcie Oni chca wam placic wasze ciezko zarobione pieniadze w ratach ??? Zobaczcie ile w takich umowach jest bzdetnych kar itd Pózniej kto wam da gwarancje,ze wszystkie piniedze otrzymacie ??? Jezeli stosuje taki proceder tez inne firmy to prosze nagłasniac na portalach ,które i beda szukac opiekunek w rumunii albo w irkucku bo w polsce głupich nie znajda.Jeszcze jedno jak mozna komus kto ciezko pracuje na tych dorobkiewiczów tak wypłacac pencje to jest rozbój w biały dzien.

Alicja

Nic w tej umowie nie było, że obetną mi zarobki o 800 zł. To moze teraz powinnam sie zapytac, czy nastepna wypłate w góle dostane?

Zostaw merytoryczną opinię o InterKadra Sp. z o. o - Kraków

• Jak się pracuje w InterKadra Sp. z o. o?

Zobacz opinie na temat firmy InterKadra Sp. z o. o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 197.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w InterKadra Sp. z o. o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 35 to opinie pozytywne, 65 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy InterKadra Sp. z o. o?

Kandydaci do pracy w InterKadra Sp. z o. o napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

InterKadra Sp. z o. o