Opinie o groupon.pl - Groupon Sp. z o.o w Warszawa

Spółka Groupon jest globalnym liderem w dziedzinie handlu lokalnego, dzięki czemu umożliwia ludziom z całego świata wyszukiwanie i znajdowanie wspaniałych okazji w bezkonkurencyjnych cenach. Groupon zmienia oblicze tradycyjnych małych firm, zapewniając handlowcom gamę produktów i usług, które mogą im pomóc przyciągać klientów i prowadzić ich działalność z większą skutecznością. Dzięki wykorzystaniu globalnych kontaktów spółki oraz skali jej działalności Groupon oferuje klientom niezwykłe okazje, dzięki którym będą oni mogli zjeść, zobaczyć, zrobić i kupić różne rzeczy w 48 krajach. Globalna skala działalności Groupon jest możliwa dzięki spółce Groupon International GmbH. Klienci odnajdują najlepsze okazje w swoim mieście, mogą wyjechać na wakacje w wyjątkowo atrakcyjnej cenie i wybierać spośród oferty pieczołowicie dobranego sprzętu elektronicznego, ubrań, artykułów gospodarstwa domowego i wielu innych produktów.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Groupon w Warszawa

Mobby

Kupiłem groupon i nie moge wykorzystać bo wszystkie terminy zajęte. Na prośbę o wymianę lub zwrot środków każą mi specjalnie jechać do gabinetu i żądać jakiegoś pisma, że to ja nie jestem słoniem. Pracują tam jacys niekompeteni ludzie, którzy starają się (może celowo?) uprzykrzyć szukanie rozwiązania problemów z takich sytuacji.

kucharz

firma groupon ewidentnie praktykuje dyskryminacje kandydatów w średnim wieku. Kilka razy aplikowałem na różne stanowiska. Mam kwalifikacje, doświadczenie na podobnych stanowiskach, dwa języki i za każdym razem zero odzywu. Wymazałem już moją datę urodzenia z CV, ale data ukończenia studiów sugeruje mimo tego mój wiek. Jest to ewidentny przykład dyskryminacji z powodu wieku kandydata.

Daria

Jaką macie atmosferę w firmie? Podpowiedzcie jak egzaminują ze znajomości języka?

BKK

Pracowałem w Grouponie w latach 2013-2016, był to mój pierwszy pracodawca i oceniając w kategoriach pierwszej pracy ogólny obraz wychodzi na plus. Zaczynałem na infolinii w CustomerService - dużo pracy, ogrom telefonów, nie pamiętam "lżejszych" dni (może poza wigilią), zawsze było co robić, pracę zabierało się też do domu za dodatkowy hajs w groupon środkach. Kiedy na grouponie była jeszcze kategoria shopping niektórzy potrafili uzbierać w ten sposób na laptopa. Groupon to dobre wdrożenie w korpo świat. Dobra lokalizacja, przyjemne biuro, młody zespół, ciągłe nastawienie na zmiany i ulepszanie procesów, przez co miałem wrażenie że ciągle się coś zmienia. Podejście do pracownika raczej w kategorii gąbki do wyciśnięcia. Maksymalna pensja na umowę o pracę w Customer Care w tamtych czasach to 2500zł – 2900zł brutto + ewentualnie premia ok 200zł. Dla mnie na start było OK. Zleceniowcy mieli sporo gorzej z kasą i urlopami, bo ciągle było dużo pracy. Plusy to w moim wypadku możliwość awansu i rozwoju. Otrzaskałem się w korpo świecie, zdobyłem nowe umiejętności, wiedzę, którą wykorzystuję z powodzeniem w obecnej pracy. Minusy – niskie zarobki, za dużo obowiązków, za mało czasu, brak możliwości negocjowania podwyżki, bo wszystko reguluje „ścieżka karier”. Jak wynegocjowałeś na starcie niską pensję, to już zawsze tutaj będziesz zarabiać mało – chyba, że awansujesz, ale to też nie było regułą, bo np. awans z agenta tel/mail na agenta QA nie wiązał się ze wzrostem pensji. Wśród pracowników często dało się słyszeć w kuluarach, że za takie pieniądze nie da się pracować całe życie i owszem bywało tak, że nowi pracownicy, „świeżaki” dostawali większy hajs na start niż pracownicy z dwu-trzyletnim stażem. Duża rotacja powodowana moim zdaniem narastającą w pracownikach frustracją – ciągłe dorzucanie obowiązków, bez podwyżki, był tutaj problem z docenianiem pracowników.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK OGÓLNOBUDOWLANY
Kryspinów
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Promerol S.A.
3letniPracownik

Zarobki żałośnie niskie (zwłaszcza jak na Warszawę, spróbuj utrzymać się z takiej pensji i mieszkać w normalnych warunkach). Podwyżki raz na rok, rzędu 100-200 zł netto. Premie rozdawane są wg nastroju team leaderów, którzy pracują na tym stanowisku tylko z przypadku (najczęściej są bez doświadczenia w zarządzaniu ludźmi; po studiach typu filologia). O tym decyduje zazwyczaj po prostu długi staż pracy w tej firmie i często zdarza się że team leaderem zostaje osoba z jakiegoś zupełnie innego działu. Atmosfera w pracy jest wybitnie stresująca. Do Grouponu trafiają chyba sami nieprzyjemni ludzie, którzy chcą utrudnić życie innym pracownikom tak żeby sami mogli czerpać z tego korzyści. Oczywiście zdarzają się wyjątki. Nierówny podział obowiązków: niektórzy w zespole całymi dniami oglądają Netflixa w godzinach pracy, podczas gdy inni za*****ą za 3 osoby. Pracowałem w różnych firmach i Groupon wspominam z niesmakiem.

tdi
@3letniPracownik

Zarobki masz takie, jakie sobie wynegocjujesz. Ja poniżej pewnej kwoty nie schodzę i jak jednej firmy nie stać na moje usługi, to idę do innej. Jak się ma jakieś tam kwalifikacje, to można przebierać w ofertach. Praca poniżej ok. 5k na rękę w Warszawie nie ma dla mnie sensu - jak ma się iść robić za mniej, to lepiej kombinować i zazwyczaj lepiej się na tym wyjdzie. I nie będzie trzeba się zrywać codziennie rano.

tdi
@3letniPracownik

PS Oglądanie filmów czy siedzenie godzinami na FB itp. jest typowe dla pracy za ok. 3k na rękę. Jaka płaca, taka praca. Dlatego ja wolę zarabiać więcej i nie udawać, że pracuję, tylko pracować przynajmniej przez połowę czasu spędzanego w pracy.

Agata

@Hans, firma aktualnie poszukuje specjalistów do spraw obsługi klienta, wiesz jak wygląda praca na tym stanowisku? Możesz napisać jak przebiega rekrutacja, z ilu etapów się składa? Jakich pytań można się spodziewać? Przeprowadzane są testy na dane stanowisko, sprawdzające nasze umiejętności? Po zakończonej rekrutacji długo trzeba czekać na odpowiedź czy udało nam się dołączyć do zespołu? Co warto wiedzieć przed złożeniem swojego CV?

@Agata

ktoś z działu rekrutacji dzwoni do ciebie, zadaje kilka podstawowych pytań, co wiesz o grouponie, czy nadal jesteś zainteresowana, jakie masz oczekiwania finansowe, od kiedy jesteś dostepna do pracy i takie tam. potem wysyłają ci test językowy online (nawet jak jesteś tłumaczem przysięgłym danego języka czy native speakerem, bo taki jest proces) i jak to ci pójdzie dobrze to zapraszają na rozmowę kwalifikacyjną do biura. mogą zadzwonić z ofertą w dzień po spotkaniu, ale czasem jeśli mają kilku kandydatów do wyboru, może to zająć dłużej. warto poczytać o grouponie - powodzenia! :)

Agata

Niewiele informacji zamieszczacie ostatnio na temat pracy w firmie Groupon. Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy firma otwarta jest na nowe osoby? Jeśli tak, to na jakie stanowiska prowadzona jest rekrutacja? Zachęcam do wypowiedzi w tej kwestii. Będę wdzięczna.

@Agata

Najlepiej zaglądać na pracuj.pl i LinkedIn, bo tam publikują wszystkie aktualne stanowiska - rekrutacja trwa ciągle, bo firma w tej chwili zatrudnia ponad 1200 osób, ciągle przychodzą nowe procesy z innych krajów i ciągle kogoś się awansuje (dział rekrutacji wysyła regularnie informacje o rekrutacjach wewnętrznych do pracowników i można się zgłaszać), więc potem trzeba znaleźć kogoś na ich miejsce (oczywiście odejścia i zwolnienia też się zdarzają, jak w każdej firmie). Jeśli znasz płynnie angielski lub niemiecki, to właściwie zawsze coś dla Ciebie znajdą - aplikuj jeśli chcesz spróbować swoich sił, zawsze to jakieś doświadczenie w międzynarodowej firmie. Niezależnie od tego czy to customer service czy inne role tzw. shared service'u, jest to zwykle praca w międzynarodowym zespole, no i tak, jest to korporacja. Ale amerykańska, więc bywa zabawnie :D

Karol

Jakieś podpowiedzi o pracy dostanę?. Mam zamiar aplikować dlatego szukam co aktualnie słychać!

QA
@Karol

Właśnie otworzyli kolejne piętro w Katowicach, w Warszawie też nadal rosną, zatrudniają przede wszystkim osoby z językami obcymi (angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim) do różnych działów, zwykle nie jest wymagane doświadczenie, więc można aplikować bezpośrednio po studiach. To jest firma, w której rzadko poszukują osób z doświadczeniem w danym obszarze, zwykle rozwija się ludzi wewnątrz i awansuje. Daj znać co chcesz wiedzieć!

P.

Jakiej kasy można się spodziewać jako Fraud Specialist z ponad 2 letnim doświadczeniem ?

@P.

Nikt raczej Ci nie poda wynagrodzeń na publiczym forum, po prostu podaj w rozmowie z rekruterem swoje realne widełki i na pewno powiedzą Ci czy możesz na tyle liczyć, czy nie. Co do doświadczenia, to w dziale Fraud najważniejsza jest znajomość języka obcego, bo pracuje się na inne rynki niż polski, raczej doświadczenie w tym obszarze schodzi na drugi plan, bo te nasze procesy i tak są wewnętrzne i specyficzne dla Groupona. Powodzenia!

klient

groupon jeszcze w ogóle żyje ? bez produktów ten portal umarł, nie ma prawie wcale sprzedaży. Jak można zrezygnować z opcji która była najbardziej dochodowa.

Xxx
@klient

Skoro jesteś klientem to skąd wiesz na czym Groupon najwięcej zarabia?

Kick
@klient

A kto powiedział, że ta opcja była najbardziej dochodowa? "Klient".

Hans

To ja powiem od siebie tyle, że jak komuś wszędzie jest źle to będzie narzekał. Praca faktycznie zbyt ambitną nie jest choć można złapać coś ciekawego. Atmosfera nie jest taka znowu zła (no chyba że spodziewacie się imprezy). Nie zapominajcie że jest to miejsce pracy. Wynagrodzenia o których czytam poniżej, to chyba osoba myjąca toalety pisała. Faktycznie można wylecieć ale nie widziałem żeby kogoś zwolniono bez powodu. Podlizywać nikomu się nie trzeba ale obserwuje nagminnie jak ludzie przekonani o swojej wspaniałości wyładowują swoją frustrację na otoczeniu a potem narzekają jak to ktoś ich źle potraktował bo manager wziął na bok o upomniał. Drodzy państwo: prawdę mówiąc, idealnie nie jest ale w sumie pracuje się tu przyjemnie. Pozdrawiam.

Hans
@Hans

Ech sorry za interpunkcję. Chyba przecinki mi nie działają :). Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim tutaj :)

Agata

@Deltorro, możesz napisać w jakim dziale pracujesz, czy firma aktualnie poszukuje pracowników? Jakie warunki zatrudnienia firma oferuje i jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pracę? Jak według Ciebie wygląda atmosfera, relacje z przełożonymi, przygotowanie do pracy? @Irek, dlaczego tak uważasz, że firma traci ze względu na atmosferę? Co masz dokładnie na myśli pisząc taką opinię? Możesz poprzeć swoją wypowiedź konkretnymi argumentami?

ex pracownik

Nikomu nie mogę polecić Groupona. Możesz wylecieć w każdej chwili i w sumie nie wiadomo za co, jest duża rotacja wśród pracowników. Sama praca też nie jest rozwijająca, mało tego, masz wrażenie, że cofasz się w rozwoju. Kasa przeciętna. Team leaderzy mało co ogarniają, ale za to siedzą na podwyższeniach pod oknami, wiecie, że niby oni tam rządzą i są taaacy ważni. Jedyne plusy to fajna lokalizacja biura i automaty z darmowymi napojami. Ogólnie atmosfera jest żałosna, wszyscy udają, że są hihi tacy śmieszni, wyluzowani itd, ale wychodzi im to mega sztucznie. Pracownicy są dość młodzi, czasem nawet może się trafić 19latek na dziale, ale są też starsi ludzie. Mało bo mało, ale są. Podsumowując, jak nie masz noża na gardle to lepiej poczekać na inną ofertę niż pchać się w g.... w Groupona ;)

ON
@ex pracownik

polecam maść, wiadomo jaką :)

Xxx
@ON

Dokładnie. Tragedii nie ma. Nigdzie nie jest idealnie. Absurdy się zdarzają ale bez przesady.

dlugoletnibylypracownik

@byly pracownik - wiem o kim piszesz wspominając pewna osobę na A. I się w 1000% zgadzam Atmosfera niby fajna a tak naprawdę nikt nikogo nie lubi, pojawiają się osoby w teamie które ze wszystkim lecą do przełożonego jak dzieciaki w szkole do Pani co zawsze okazuje się złym pomysłem i jest krzywdzące dla reszty zespołu. Zarobki niskie - 2300 na rękę + premia w zależności ile wyciągnie team, ok 300 zł Opieka medyczna i karta Multisport na plus Ciągle zmieniają się zasady pracy, wprowadzane dodatkowe godziny pracy z dnia na dzień stąd są zmiany w teamach i duża rotacja pracowników. Brak szacunku do pracownika. Osoby wybierane na team liderów to czysty przypadek, zdarzają się osoby które nawet nie są po studiach Praca dla studenta aby dorobił, poza tym osoba szanująca się to szybko zmienia pracę.

Deltorro
@dlugoletnibylypracownik

Nie znam nikogo kto by tam pracował za taką stawkę. Najmniej brutto to około 4800... Możesz powiedzieć w jakim dziale pracowałeś?

Irek

Nawet dobra firma może tracić jak ludzie psuja atmosferę!!!

kandydat

jakaś ściema z nimi. Ile razy aplikowałem, nigdy nie było jakiejkolwiek reakcji z ich strony. Nieprofesjonalne. A wypadało by coś odpisać.

Jola
@kandydat

hahaha, czyli nie spelniaszich wymogow. ps tak jest na rynku, nie beda odpisywac kazdemu. Chyba masz 19 lat, ze tego nie wiesz. :P

Połykasz czy wypluwasz?

@Agata jesteś jedyną osobą która udziela się na tym forum, bronisz firmy, na każdy negatywny komentarz masz najwięcej do powiedzenia. Może powiedz ile tam pracujesz i jak wchodzisz w tyłek każdemu managerowi podczas gdy każdy pracownik którego jesteś/byłaś team liderem, przełożonym uciekli z Twojego teamu albo całkiem się zwolnili. Wstyd żeby osoba mająca pod sobą pracowników przeklinała na spotkaniach teamowych, nie potrafiła zmotywować do pracy. W firmie panuje kolesiostwo a wynagrodzenie w porównaniu do rynku pracy w Warszawie jest bardzo niskie, za 3500 zł brutto to mogą pracować jedynie studenci mieszkający z matkami.

Agata

@telegraf powtórzyłeś właściwie to co napisał @Nic. A użytkownicy forum chcieliby wiedzieć, czemu praca w firmie Groupon jest pracą dla ludzi bez ambicji. Na czym ona polega?

telegraf

W telegraficznym skrócie: praca dla ludzi bez ambicji.

Zostaw merytoryczną opinię o Groupon - Warszawa

• Jak się pracuje w Groupon?

Zobacz opinie na temat firmy Groupon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Groupon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Groupon?

Kandydaci do pracy w Groupon napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Groupon