Opinie o groupon.pl - Groupon Sp. z o.o w Warszawa

Spółka Groupon jest globalnym liderem w dziedzinie handlu lokalnego, dzięki czemu umożliwia ludziom z całego świata wyszukiwanie i znajdowanie wspaniałych okazji w bezkonkurencyjnych cenach. Groupon zmienia oblicze tradycyjnych małych firm, zapewniając handlowcom gamę produktów i usług, które mogą im pomóc przyciągać klientów i prowadzić ich działalność z większą skutecznością. Dzięki wykorzystaniu globalnych kontaktów spółki oraz skali jej działalności Groupon oferuje klientom niezwykłe okazje, dzięki którym będą oni mogli zjeść, zobaczyć, zrobić i kupić różne rzeczy w 48 krajach. Globalna skala działalności Groupon jest możliwa dzięki spółce Groupon International GmbH. Klienci odnajdują najlepsze okazje w swoim mieście, mogą wyjechać na wakacje w wyjątkowo atrakcyjnej cenie i wybierać spośród oferty pieczołowicie dobranego sprzętu elektronicznego, ubrań, artykułów gospodarstwa domowego i wielu innych produktów.

Branże: Sklepy internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Groupon w Warszawa

Co wchodzi w socjal Groupon?

pomocny

multisport, Pracowniczy plan emerytalny (grupom daje % wynagrodzenia na twoje konto, spoko opcja), ubezpieczenie Alianz (całkiem szerokie) w firmie byly śniadania, owoce i tego typu rzeczy, ale już nie ma.

XXX

Uwaga, firma nie płaci wynagrodzenia i wymyśla jakieś bajki. Uwaga na takich pracodawców.

Roman

(usunięte przez administratora) i tyle. Wszystkie kierowniczki, karierowiczki. Masakra. Dział prawny to śmiech na sali. Manager działu ochrony danych to laska bez wykształcenia i doświadczenia w swojej dziedzinie. Firma porażka. Życzę rychłego upadku.

Halina
@Roman

Oj taka cenzura poszła na to co napisałeś, że tylko podsumowanie widać, ale jest wystarczające, tak? A w takim razie z jakiej innej dziedziny ma to wykształcenie, bo to może być ciekawe?

@Halina

Nikt do końca tego nie wie oprócz kadr chyba. Sama też się raczej nie pochwaliła a wypadało by na początku. Może uda mi się czegoś dowiedzieć to myślę że będą niezłe jaja. Podobno prowadziła zajęcia z "zadowolenia z życia". Jej dział się ponoć kurczy bo każdy jak tylko może to ucieka.

czarny

Team leaderzy to dno totalne i 3 metry mułu. Jeden z nich przed pracą w Grouponie sprzedawał kebaby w food trucku i chwali się tym na każdej rozmowie. Chodzi na papierosa co pół godziny na 15min, a sam robi jakieś kretyńskie obserwacje pracy i mierzy czas Twojej przerwy...

@czarny

Proszę Cię o nieobrażanie innych pracowników na forum i zachowanie kultury wypowiedzi. Swoje negatywne zdanie możesz wyrazić w kulturalniejszy sposób. Rozumiem, że oceniasz negatywnie postawę jednego z przełożonych, może warto na jego temat porozmawiać z innymi osobami? A jak ogólnie oceniasz atmosferę panującą w tej formie między pracownikami?

@Jerzy

A z kim ma porozmawiać? 90% managementu to łachudry i tyle. Poskarżyć to się możesz w domu ale nie w firmie.

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
logo firmy Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Ogorzelice
Modular System Sp. z o.o.
Zaniepokojony.

Firma w ostatnich miesiącach bardzo mocno wciska ideologie feministyczne oraz BLM. Ogólnie tworzy się mocno ciężka atmosfera. Co bardziej ogarnięci albo uciekli albo szukają okazji. Czasy trudne więc o pracę strach ale trudno wytrzymać ciężka atmosferę. Ignorancja managentu jest powalająca. Mężczyźni są awansowani tylko wtedy gdy już nie ma innej opcji (chyba że biali albo geje). Kwalifikacje nie mają w tej firmie znaczenia. Jedna wielka dyskryminacja pod hasłami walki z nią....

@Zaniepokojony.

Niestety to co mówisz to prawda. W firmie można zauważyć tendencję promowania (głownie) marnych panienek bez kwalifikacji. Przychodzi ci wielka pani manager, pomysłow brak. Nawet nie pochwali się jakie ma kwalifikacje bo nie ma czym. Firma nieststy stała się miejscem toksycznym, nie tylko dla mężczyzn. Znam przypadki zwalniania kobiet, mających bdb wyniki z powodu "bo tak"...

@Zaniepokojony.

I tak łagodnie ujęte. Pozdrawiam

Czy pracownicy Groupon chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Lepiej poinformowany

Rozumiem gdyby to pytanie padło 2 lata temu ale w 2020?

SPecjalista

Integracja to fikcja. Przed pandemią były jakieś imprezy ale w tej firmie nie ma integracji. Jest towarzystwo wzajemnej adoracji i cała reszta.

@SPecjalista

Niestety potwierdzam. Ścisle kierownictwo złożone z dziwnych ludzi i liżące sobie zadki. Jakasz jakieś wykształcenie i kwalifikacje to nie wyrobisz i tyle w temacie.

Roman

Jak jesteś zakompleksiona baba bez kompetencji, ale lubisz plotki i niszczenie innych to na bank się odnajdziesz.

Eleonor5

Rozmowa rekrutacyjna na poziomie, natomiast brak feedbacku, o czym bylem zapewniony w koncowej fazie rozmowy, skresla te firme z listy godnych zaufania na wieki wiekow. amen.

Sebastian
@Eleonor5

Może im się rekrutacja lekko przedłuża i niedługo się odezwą? Dawno tam aplikowałeś? Rozmowa to jeden etap tylko, tak?

EHE
@Sebastian

Haha na pewno, #takbyło

Pracowałam w Groupon 2 lata temu, przez około 3 lata. Przez ten czas przeszłam przez kilka działów - brałam udział w wewnętrznych rekrutacjach. Ogólnie mam pozytywne wspomnienia co do tej firmy. Kasa może i nie najwyższa ale i nie najgorsza. Fajna atmosfera, ogólnie nikt się nie interesował czym się zajmujesz, o ile robota była zrobiona. Nie było wymyślania roboty na siłę, żebyś tylko nie siedział bezczynnie. Niestety kolesiostwo jest na porządku dziennym, w każdym dziale w którym pracowałam. Pupile TL są specjalnie traktowani, np mogą częściej pracować zdalnie czy są pierwsi w kolejce jeśli chodzi o nagrody czy awanse. Co z tego, że ktoś ma od nich lepsze wyniki czy większą wiedzę. TL są wybierani na podobnych zasadach - od zwykłych pracowników wymaga się np biegłego angielskiego ale TL takiego zespołu nie musi posiadać takiej wiedzy (więc w jaki sposób ma sprawdzić poziom obsługi klientów w języku angielskim?). Ogólnie firma stopniowo ograniczała dodatki, premie było coraz trudniej wyrobić a podwyżki były dyktowane coraz trudniejszymi do osiągnięcia warunkami. Fajne były duże imprezy integracyjne dwa razy do roku oraz integracje poszczególnych zespołów.

@pracownik

Te premie o których wspominasz to w jakiej są wysokości? Wiem, że napisałaś, że trudno je zdobyć ale jak już je przyznają, to są na poziomie kilu setek czy raczej tysiąca?

gong
@Jerzy

kilkaset zł nie wiecej.

@gong

To i tak dobrze. Zawsze to jakiś dodatkowy pieniądz. Jest też socjal dla pracowników? Dadzą w tym roku coś na święta?

Angelika

A ja podpytam jako potencjalna klientka :) Nigdy nie korzystałam z Grouponu, zastanawia mnie funkcjonowanie tych dużych promocji. Nie mieliście z tym nigdy żadnych problemów, że np. usługa okazała się kiepska po tak niższej cenie? Powiedzcie coś o doświadczeniach swoich

@Angelika

Zwykle usługa jest bardzo dobra, trzeba tylko trafić na właściwe promocje ale zdarzają się takie zniżki z których nie warto korzystać. Sama musisz zaryzykować.

Pracownik G

Bardzo fajny zespół, atmosfera w porządku. Praca jak najbardziej godna polecenia.

@Pracownik G

Taka dobra opinia zachęca do aplikowania. Wiesz może czy teraz przyjmują nowych pracowników? Trudno się dostać do firmy i przejść weryfikacje? Napiszesz na co zwracają uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Agnieszka

Tą firmę zna chyba każdy, widzę, że tutaj macie bardzo różne zdania na temat warunków pracy, ale nie ma co się dziwić w końcu firma zatrudnia bardzo dużo ludzi. Czy moglibyście przybliżyć jak wygląda proces rekrutacji? Czy składa się on z kilku etapów czy może tylko z jednego?

M

Przepracowałem tam 4 lata. Zaczynałem jeszcze kiedy Groupon nie był jeszcze hub'em lecz skupiał się tylko na polskim rynku (+ kilka osób CS DE). Dopóki nie było to korpo pełną gębą było całkiem ok. Indywidualne podejście do pracownika, możliwość rozwoju, itd. Niestety potem wszystko się posypało. Wszystko ewoluowało do typowej, bezdusznej korporacji w którym jesteś tylko trybem. Moje uwagi w pigułce: KASA: Jeżeli dostaniesz się tam to przede wszystkim (UWAGA, WAŻNE) wpadasz w widełki płacowe, co oznacza że Twoja podwyżka roczna wyniesie max 8% (ale średnio zawsze było 3-4%, nawet gdy byli z Ciebie ponoć bardzo zadowoleni, 8% to był biały kruk). Więc przygotuj się, że Twoje roczne podwyżki będą pokrywały co najwyżej inflację. Tak więc walcz o jak najlepszą kasę na samym początku bo potem już jej nie dostaniesz! W przypadku awansu (a miałem ich 3) osobiście czekałem nawet 9 MIESIĘCY żaby HR'y łaskawie policzyły ile kasy mi się należy na nowym stanowisku. Do tego czasu musiałem zasuwać na pensji z poprzedniego stanowiska. W przypadku jakichkolwiek roszczeń z Twojej strony usłyszysz "nie mamy budżetu". To niestety bardzo często odpowiedź w tej firmie. Tam na prawdę nie ma kasy na nic więcej niż niezbędne. Pierwszy lepszy przykład: Musiałem pracować na arkuszach Excela po 10 - 15 MB, mój laptop zawieszał się po 1 minucie i odmawiał współpracy. Przez 3 miesiące walczyłem o dodatkowy RAM do kompa wart jakieś 100 zł. Mój szef z UK musiał dzielić tabele na mniejsze na swoim kompie i wysyłał mi w kilku plikach. Żenada.... Biura chociażby w UK działają zupełnie inaczej. SZEFOSTWO: Idąc do Groupon Shared, czyli do HUB'u musisz zdawać sobie sprawę, że nad Twoimi polskimi szefami są głównie Anglicy lub Amerykanie dla których niestety jesteś tanią siłą roboczą. Nie bez powodu działy były stopniowo przenoszone do PL z innych państw (bo jest taniej). Niestety bardzo odczuwałem to na co dzień, i nie tylko ja (jakby nie patrzeć przez 4 lata poznałem tam sporo osób :-) ). Nie było to przyjemne, a wręcz przykre. MAŁO DO ZAOFEROWANIA: Szkolenia są, ale rzadko, trudno się dostać i niestety mają ograniczony zakres (Excel, jakiś język... taki pic na wodę) Wychodzę z założenia, że kiedy firma w ogłoszeniach oferuje darmowe owoce w biurze to nie ma do zaoferowania nic innego. Reasumując: jeśli jesteś nowy na rynku pracy i szukasz pierwszego wpisu do CV to uderzaj. Łatwo dostaniesz pracę i poczujesz jak jest w korpo. Jeśli chcesz czegoś więcej to zdecydowanie odradzam. Osobiście mam do siebie żal bo zamiast 4 lat spokojnie wystarczyłoby 2 - 2,5 :-) Kiedy łaskawie przylatuje do Ciebie szef działu, pokazuje na tabelkach ile milionów USD Twój dział zarobił a następnie tłumaczy, że na razie nie ma $$$ na... w zasadzie cokolwiek extra to wiesz, że źle trafiłeś :-) Pozdrawiam!

takjest
@M

Święte słowa. Naprawdę polecam Wam drodzy kandydaci przeczytać ten post 2-3 razy, to nie są jakies wypociny tylko po prostu realna ocena firmy. Wiadomo jak jest w życiu, każdy chce gdzieś zacząć, nabrać doświadczenia i iść dalej. Tylko pamiętajcie, nie chcecie być tymi ludźmi, którzy już tam są od nie wiadomo kiedy, wiek przed 30 albo i po i zarabiają ledwo ponad "minimalna warszawską" korpostawke. W tym samym czasie Ci, co zdecydowali się odejść i zaryzykować, niż siedzieć w ciepłym dołku, potrafią zarabiać 3x-4x więcej. I nie, nie słuchajcie takiego gadania, że są ludzie którzy odchodzą a potem wracają bo Groupon jest TAKI SUPER. Zastanowcie sie logicznie, czy jesli skądś byscie odeszli(widocznie byly ku temu powody), i po roku wracali, to nie jest to troche hipokryzja i osobista porażka? Ja bym nie chciała spotkać tych min i docinek - "tak narzekalas, a teraz wracasz, ojej". Pamiętajcie, w stolicy dla ambitnych jest naprawdę pełno dobrych firm. Powodzenia!

@takjest

Heh, śmieszą mnie te doniesienia o powrotach. Przez niemal 4 lata nie słyszałem o ani jednym takim przypadku ???? Raczej po odejściu każdy się cieszył, że udało się zwiać.

Andrzej Falk
@M

No to musisz mieć ciekawe życie.

@M

Niestety. Możesz mieć najwyższe kwalifikacje w dziale, możesz mieć najwyższe (poparte liczbami) wyniki w dziale. Nie dosć, że niczego to nie gwarantuje to tak naprawde nawet się nie liczy. Awanse odbywają się na podstawie zasad, znanych tylko udzialącym tych awansów. Jak nic cie nie trzyma specjalnie w kraju to lepiej na zachodzie w pierwszej lepszej fabryce zamiatać korytarze.

@M

A co do powrotów to akurat znam takie takie przypadki. Ale o czym to świadczy? Ano o tym, że istnieją jeszcze gorsze bagna...

SPecjalista

Trzymajcie się z dala jeżli macie odrobinę szacunku dla siebie. W tej firmie każdy awans to widzimisie managera. Rok wcześniej można przewidzieć kto dostanie awans bo liczy się podliz. Jak masz kwalifikacje to lepiej z dala. Firma jako pracodwca jest ok, niestety stała się folwarkiem dla rozległej grupy panienek bez kwalifikacji, które się nawzajem wspierają. Pierwsze wrażnia mogą być niezłe ale czar szybko pryska.

Renata

Żenada. Już nigdy nie skorzystam z tego szajsu. Zamówiłam przez nich catering. Jedzenie dostałam w tragicznym stanie, nie pierwszej świeżości, zwiędłe warzywa i ogólnie to wszystko wyglądało jakby ktoś to zjadł i wypluł. Chciałam ostrzec innych i napisałam do Groupon, nikt mi nie odpisał, napisałam więc stosowną opinie. Dostałam wiadomość, że nie mogą tego opublikować. I tak to (usunięte przez administratora) od cateringu dalej ślizgają się na niewiedzy klientów i dowożą (usunięte przez administratora) bo na stronie widnieje 1 opinia na 5* - zapewne od samego właściciela. Wszystko o działalności Groupon.

@Renata

Partner nie może usunąć opinii ze strony Groupon. Może zrobić to sam Groupon i robi to tylko wtedy gdy opinie zawierają groźby, wulgaryzmy czy np. ujawniają informacje poufne.

Zofia

Cześć, czy Groupon poszukuje aktualnie pracowników? Czy można pracować zdalnie? Napiszecie może coś mniej więcej na czym polega praca tam oraz na jakie stanowiska można aplikować?

poinformowany
@Zofia

o ile wiem to są w ciężkim dołku, z uwagi na pandemię i lockdown. Ich główne źródełko - ofery local wyschło całkowicie, więc poszły fale zwolnień. Mają też jeszcze travele, z tym jest jeszcze gorzej. Ratują ich tzw goodsy, czyli sprzedaż chinskich towarow po zawyzonych cenach, generalnie chyba nie jest u nich za kolorowo.

Gal
@poinformowany

Goodsy też mieli zamykać

@Gal

Goodsy już dawno padły, jak tam pracowałem to akurat zamykano ten dział, travel jeszcze jest ale aktualnie ledwo zipie podobnie jak local, duża fala zwolnień ostatnio była, m.in. przedstawiciele pracujący od wielu lat i robiący naprawdę dobre wyniki, wg mnie to koniec groupona w PL ewentualnie będa działać już totalnie niszowo, aktualnie nie warto się tam ładować, zreszą wątpię aby były jakieś rekrutacje, prędzej zwalniają wszystkich w tym momencie...

@poinformowany

Przestańcie (trudno uzyc grzecznego sformułowania). Firma zanotowała wysoki zysk za zeszły rok bo pomysłów nie brakuje. Są podwyżki i to niezłe. Sprzedaż hula, roboty jak nigdy. U nas w dziale też ludzi zwalniali i wiecie co. Nie ma różnicy bo się okazało że g. robili.

Edward

Nie polecam tego Allegrowicza. Jeśli chodzi o rekrutację to zdecydowanie strata czasu. Ja miałem kontakt z Panem Rafałem Ciacka. Rozmowa przez Teams, od razu przeszliśmy na Ty. Luźny styl, gadka szmatka itd. Pytania o wszystko i o nic. Mało precyzyjny opis kogo Groupon szuka, natomiast dużo o tym, że może firma nie ma dobrych opinii, ale jak się już tutaj pracuje to mega extra i super. Bardzo fajni ludzie, atmosfera międzynarodowa. Szał. Po zebraniu informacji - 30minutowa rozmowa skończona. Kilka dni później bezosobowy mail, że do gustu przypadł im inny kandydat. Jasna sprawa, zdarza się. Może lepsza energia itd. Napisałem do kolegi Rafała, bo przecież już na Ty jesteśmy, żeby podał więcej informacji, co nie zagrało itd. Rafał już nie skaził się mailem zwrotnym do mnie. Pewnie zrobił szybkie rozeznanie, jakie są stawki u kandydatów z 5, 10, 15-letnim doświadczeniem i nara. Dlatego nie polecam. Taka obłuda. EB czy tam Candidate Experience słabe i pewnie jak to mówią podejście kolonialne. Niestety dość szybko niektórzy tym przesiąkają. Ale tak to jest w tym biznesie rekrutacji. Leci się na opinii. Więc jak trafi się Wam Pan Rafał. To nie traćcie czasu.

Czy w firmie Groupon są regularne szkolenia pracownicze?

M

Czasami. Z MS office (totalne podstawy) albo języków (ale zwykle prowadzone przez współpracowników a nie profesjonalnych lektorów, tak taniej). Więc w zasadzie równie dobrze mógłbym powiedzieć, że nie ma :-) Aha! Raz na miesiąc na zebraniu szkolą Cię, że jest (usunięte przez administratora) ;-)

Zofia
@M

Właśnie miałam sama dopytywać o szkolenia w Groupon. Także miałam ogromne szczęście, że akurat teraz natknęłam się na Twój wpis. Fajnie, iż można tam liczyć na jakieś szkolenia - nie wszyscy pracodawcy oferują i takie. A co z osobami, które dopiero zaczynają tam pracować? Mają jakiś pakiet szkoleń wdrażających?

@Zofia

No jak takie szkolenia Ci wystarczą to pewnie się tam wpasujesz :-D Wiesz.. w porządnych firmach to wygląda tak, że przychodzi do Ciebie szef i mówi: wykup sobie śmiało jakiś kurs/szkolenie a my Ci za to zwrócimy. Najwyżej jeśli w ciągu roku lub dwóch odejdziesz, to nam zwrócisz. W Grouponie: Hej Diego! Wiem, że masz zero doświadczenia i żaden z Ciebie lektor, ale weź poprowadź kurs z hiszpańskiego po godzinach. Nooo... nie... nie za kasę. No może coś Ci sypniemy z Groupon Bucks ale to muszę się spytać. Szanujmy się....

Zielony raj Grupon
@M

ale czego Ty sie spodziewasz skoro zawsze znajdą kogos kto sie na to zgodzi? Całe te ich kursy to są oparte na tym, że zbierają chętnych "do czegoś tam" po czym ci ludzie to robia za darmo i jeszcze ogarniaja ankiety... Jakby pracownicy ich wysmiali i te ich grupon baksy ( notabene potem liczone do przychodów) to by albo zrezygnowali calkowicie, albo zatrudnili kogos za normalny hajs.

Iza

@Renata Nie rozumiem jaki związek z opinią o pracy w firmie ma ten wpis? To jest forum pracownicze.

Janusz Biznesu

Pracowałem ok półtora roku jako handlowiec. Jak wszędzie są plusy i minusy. Ogólnie z perspektywy czasu było więcej minusów i cieszę się że obecnie pracuje w innym miejscu. Na plus na pewno część fajnych i normalnych ludzi, na minus druga część tzw. korpo świrów którzy sami w rozmowach prywatnych przyznawali że ześwirowali od tej pracy, to mówi dużo i daje do myślenia... Przełożony niestety nie radził sobie ze stresem i jak tylko wyniki trochę gorsze zespołu to od razu sraczka, chodził cały czerwony itp. Wg. mnie człowiek nie nadający się na to stanowisko. Na plus przynajmniej dla mnie lokalizacja (oddział w Wwa), pensja podstawa + comiesięczna prowizja- ok, pracując nie jak świr a normalny człowiek można było wyciągnąć łącznie 5-6 tys na rękę. Atmosfera w firmie słaba, ciągłę stresy, napięcia, ktoś przychodzi ktoś odchodzi i tak w koło...Ogólnie nie polecam, chyba że na jakiś czas, lub z czystej ciekawości na zasadzie filmu dokumentalnego " Z kamerą wśród zwierząt" :) Choć żeby być sprawiedliwym są tam ludzie pracujący po 5-7 lat, jednak firma na ich psychice ewidentnie odcisnęłą piętno...

Zostaw merytoryczną opinię o Groupon - Warszawa

• Jak się pracuje w Groupon?

Zobacz opinie na temat firmy Groupon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Groupon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Groupon?

Kandydaci do pracy w Groupon napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Groupon