Opinie o BadamyTO w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie BadamyTO. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie BadamyTO o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BadamyTO w Wrocław

CRD

Aby sprawdzić czy dana strona internetowa posiada certyfikat SSL wystarczy spojrzeć na pasek adresu w przeglądarce, jeżeli strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL w pasku widoczna jest kłódka. czy w linkach, podanych przez rekrutera w mailu(usunięte przez administratora)do logowania się do banku mieliście takie kłódki(usunięte przez administratora)

Stasiek
@CRD

Taj ja widzę kłódeczkę na stronie i przy bankach

Kalia

Pan z którym współpracowałam bardzo pomocny. Było trochę trudności, ale jak na pierwsze badanie to mi się nawet podobało. Choć nie byłam pewna to jednak cieszę się, że spróbowałam.

Kali

Praca super, polecam!

Wywiad udzielony przez użytkownika Patrycja

07.09.2023 03:09

Patrycjaikona wywiad

Chcę się podzielić historią mojej krótkiej współpracy z firmą BadamyTO.

Patrycjaikona wywiad

Pracowałam na stanowisku Tajemniczego Klienta. Zadanie polegało na założeniu kont w kilku bankach przez dedykowane linki, przetestowaniu kont na platformie internetowej zgodnie z instrukcją i wypełnieniu ankiet.

Patrycjaikona wywiad

Praca była wyłącznie zdalna.

Patrycjaikona wywiad

Od początku byłam trochę podejrzliwa wobec tej pracy, ale postanowiłam zaryzykować. Na początku okazało się, że zakładanie i testowanie kont nie trwa obiecanych dwóch godzin, a skomplikowana umowa i instrukcja bardziej utrudniają wykonanie badania. W którymś momencie zorientowałam się, że "dedykowane" linki są w rzeczywistości linkami afiliacyjnymi, a oferowanie korzyści materialne w zamian za zakładanie kont przez takie linki jest niezgodne z regulaminem programów afiliacyjnych. Konta miały być darmowe i testowe, a na jednym z kont zobaczyłam, że bank policzył sobie prowizję. Zaczęłam szukać na ten temat informacji w Internecie i okazało się, że wiele osób miało podobne problemy, a do tego nie otrzymało wynagrodzenia za wykonane badanie (firma tłumaczyła to niedosłaniem numerów umów w terminie, jednak takie numery bardzo trudno jest znaleźć, a rekruterzy o tym nie przypominają). Rekruterka nie potrafiła mi wytłumaczyć, skąd te afiliacyjne linki i stwierdziła, że jeszcze nigdy im się nie zdarzyło, żeby ktoś poniósł opłatę za konto, nazywając to błędem systemu. Zwątpiłam w to, czy faktycznie wykonuję pracę tajemniczego klienta. Gdy dowiedziałam się, że banki nie potwierdzają współpracy z tą firmą, poczułam się oszukana i wprowadzona w błąd. Nie chciałam, żeby firma dalej na mnie zarabiała, otrzymując prowizję za kolejne zakładane przeze mnie konta, podczas gdy ja nie miałabym pewności, czy faktycznie dostanę obiecane wynagrodzenie – więc odstąpiłam od umowy.

Patrycjaikona wywiad

Widełki na tym stanowisku to około 250 – 600 złotych netto.

Patrycjaikona wywiad

Pracowałam w tej firmie niecały miesiąc i postanowiłam odstąpić od umowy, co opisałam wyżej.

Patrycjaikona wywiad

Nie poleciłabym współpracy z tą firmą. Warunki są bardzo skomplikowane i niekorzystne dla pracownika (firma może np. w każdej chwili odmówić wypłaty wynagrodzenia, więc nie ma gwarancji otrzymania pieniędzy). Nie wiadomo, dla kogo właściwie wykonywane są te badania, bo nie dla banków. Firma jest mało transparentna, a postulaty w ogłoszeniu o pracę, takie jak czas poświęcony na badanie i założenie bezpłatnych, testowych kont bankowych, nie są zgodne z tym, jak naprawdę ta praca wygląda.

Patrycjaikona wywiad

Nie widziałam żadnych możliwości rozwoju. Nie dotarłam do ani jednej osoby, której by się udało nawiązać długotrwałą współpracę z firmą, a długo szukałam w Internecie takich kontaktów.

Patrycjaikona wywiad

Nie było żadnego szkolenia. Teoretycznie badanie należało wykonywać zgodnie z wysłaną na maila instrukcją, ale i w tej instrukcji zabrakło kluczowych informacji (np. o wysłaniu numerów umów i o tym, gdzie właściwie je znaleźć).

Patrycjaikona wywiad

Atmosfera na początku była bardzo przyjazna, rekruterka szybko odpowiadała na maile. Jednak gdy zaczęłam dopytywać o linki i opłaty na koncie, to otrzymałam wymijające odpowiedzi, a niektóre z nich mijały się z prawdą (np. że nigdy nie zdarzyło im się, żeby konto wygenerowało opłaty - znam co najmniej kilkadziesiąt osób, u których taka sytuacja miała miejsce, znalazłam je na Facebooku i forach internetowych). Zniechęciło mnie to do dalszej pracy.

Patrycjaikona wywiad

Warunki nie były przestrzegane. Pracodawca zapewniał, że konta będą darmowe i testowe, a tak nie było. Na kontach dało się wykonywać transakcje finansowe, mimo że ustalenia były inne. Wytyczne miały być jasne, a nie były. Nie jestem nawet pewna, czy pracowałam jako tajemniczy klient, czy jedynie posłużyłam pracodawcy do uzyskania prowizji za założenie konta bankowego.

Patrycjaikona wywiad

Sugerowałabym pracodawcy, aby zaczął słuchać niezadowolonych pracowników i wprowadził niezbędne zmiany. Warunki umowy powinny być przejrzystsze i prostsze oraz korzystniejsze dla wykonawcy. Informacje o numerach umów powinny zostać uwzględnione w instrukcji wysyłanej na maila. Należy jasno podawać termin wykonania dzieła. Może wtedy zmniejszy się grono sfrustrowanych osób, które czują się oszukane i wykorzystane przez tę firmę.

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Wywiad udzielony przez użytkownika Aleksandra

06.09.2023 10:09

Aleksandraikona wywiad

Chciałabym podzielić się moimi doświadczeniami z firmą BadamyTO. Sposób, w jaki jest skonstruowana umowa oraz informacje przekazywane drogą mailową sprawiają, że bardzo łatwo jest ominąć istotne szczegóły zleceń. W konsekwencji doprowadza to do sytuacji, w której wynagrodzenie się nie należy, pomimo wykonania całości pracy. Więcej szczegółów tej historii podaję w odpowiedziach na poniższe pytania.

Aleksandraikona wywiad

Pracowałam na stanowisku Tajemniczego Klienta. Moja rola polegała na zakładaniu kont bankowych online oraz testowania ich intuicyjności i funkcjonalności.

Aleksandraikona wywiad

Tak, miałam taką możliwość i pracowałam zdalnie.

Aleksandraikona wywiad

Powodem zakończenia współpracy było po prostu wykonanie wszystkich badań. Następnie otrzymałam informację, że nie dostanę wynagrodzenia, ponieważ nie odesłałam numerów umów z bankami. Nie zrobiłam tego, ponieważ nie znałam adresu mailowego, na które mogłabym wysłać te dane. Podczas kontaktu mailowego, gdy chciałam dowiedzieć się, czy swoją pracę wykonałam poprawnie, otrzymałam odpowiedź, że dostanę informację z systemu. Nie dostałam jej nawet wtedy, kiedy minął czas trwania umowy.

Aleksandraikona wywiad

Widełki na tym stanowisku to 200-600 zł netto. Jest to zależne od ilości badań, które się zrealizuje.

Aleksandraikona wywiad

Pracowałam w tej firmie miesiąc.

Aleksandraikona wywiad

Nie poleciłabym nikomu współpracy z tą firmą. Umowa jest tak skonstruowana, że łatwo pominąć informację o dosłaniu numeru umów. Dodatkowo jest to pomijane w mailach instruktażowych. Zadanie wysłania numeru umów nie było częścią mojej pracy, jednak było warunkiem na otrzymanie zapłaty. Ja to niestety przeoczyłam i przez taką nieuwagę nie otrzymałam w ogóle wynagrodzenia. Cała ta sytuacja wyjaśniła się jeszcze przed upływem czasu mojego zlecenia, teoretycznie moglibyśmy to jeszcze poprawić. Jednak od rekrutera usłyszałam, że albo wykonane jest wszystko, albo zadanie nie jest zaliczone. Była to moja jedyna osoba kontaktowa do firmy. Nie znalazłam ani nie otrzymałam numeru telefonu do kogoś innego. W związku z tym wysłałam email reklamacyjny pod adres mailowy podany na ich stronie internetowej. Otrzymałam potwierdzenie, iż swojej pracy nie wykonałam poprawnie i wynagrodzenia nie otrzymam.

Aleksandraikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń. Moim zdaniem instruowanie pracowników o ich pracy i sposobie wykonywania czynności powinno być robione poprzez video rozmowę. W ten sposób można uniknąć nieporozumień i mieć gwarancję, że pracownik w 100% rozumie przydzielone mu zadanie.

Aleksandraikona wywiad

Przez cały czas trwania umowy miałam kontakt tylko i wyłącznie z rekruterem, którego odpowiedzi były krótkie i suche. Gdy pojawił się problem z moim wynagrodzeniem, nie pomógł mi go rozwiązać, ani nie podał kontaktu do osoby, która miałaby taką możliwość.

Aleksandraikona wywiad

Sugerowałabym, aby praca była dokładnie kontrolowana przez przełożonych. Potrzebne jest też podanie jasnych i zrozumiałych wytycznych do każdego zadania. Powinni rozliczać się za wykonane zadania, gdyż moja praca może zostać przez nich wykorzystana, a ja nie dostanę wynagrodzenia.

Anonimowo

Super, jestem zadowolona po wykonaniu pierwszego badania! Szkoda, że nie ma premii za wykonanie przed czasem, ale i tak się cieszę, że wypłata na czas.

Panizkato

Pomyślna współpraca! Oby takich wiecej! Badania może nie należą do najprostszych, ale po pierwszym jestem jak najbardziej na tak(usunięte przez administratora)

Lex

Współpracę mogę polecić każdego kto szuka dodatkwych zleceń przy swojej codziennie pracy, bo mozna tu wiele badań wykonywać bardzo elastycznie i nie ma nacisku na wyrobienie minimum

Aga

Wszystko pięknie ładnie, tylko jak sprawdzić czy ktoś nie podszywa się pod firmę. Coraz więcej teraz oszustów...jaką mam pewność że po weryfikacji kont podaniu danych nie zostanę (usunięte przez administratora)

Tom
@Aga

Ja wysłałem maila na rekrutacja@badamyto.pl, aby sprawdzić czy ktoś nie podszywa się pod firmę. A odnosnie konto to można sobie spradzić w linku czy dane podawane są na stronie banku czy moze jakieś innej. też w mailu dostałem info o tym jak zweryfikować certyfikat na stronie, ktory gwarantuje na kogo strona jest zarejesrowana :)

Wywiad udzielony przez użytkownika Martyna

24.08.2023 02:08

Martynaikona wywiad

Jestem pracowniczką firmy BadamyTO.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Martynaikona wywiad

Pracuję na stanowisku rekrutera - kontaktuję się telefonicznie z osobami zainteresowanymi pracą na stanowisku tajemniczego klienta. Przesyłam umowy, wspieram telefonicznie kandydatów.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Martynaikona wywiad

Tak, mam możliwość pracy zdalnej.

3500 tys. netto

Jak długo pracujesz w tej firmie?

4 miesiące

Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Martynaikona wywiad

Tak, poleciłabym te prace swojemu przyjacielowi. Cenię sobie elastyczny czas pracy oraz możliwość pracy zdalnej. Mam duży wpływ na to, jakie wyniki osiągam, ponieważ dużo zależy od mojego zaangażowania. Plany premiowe są stworzone tak, byśmy mogli sami ustalać, ile chcemy zrobić ponadprogramowo i od tego też zależne są premie.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Martynaikona wywiad

Bardzo lubię zdalną formę pracy oraz elastyczne godziny wykonywania obowiązków. Cieszę się, ze nie muszą dojeżdżać do biura i mogę swobodnie zaplanować sobie swój czas na inne obowiązki. Czasami czuję się zmęczona tak intensywnym kontaktem telefonicznym z wieloma osobami naraz, jednak uważam, że dobrze sobie z tym radzę.

Martynaikona wywiad

Możliwości rozwoju są duże. Mam duży wpływ na wyniki, które osiągam, a one gwarantują mi wyższe wynagrodzenie.

Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?

Martynaikona wywiad

Szkolenia są za każdym razem kiedy wchodzą pewne zmiany. Nie ma ich dużo, ale dają one solidną wiedzę, którą można wykorzystać w pracy. Istnieje także możliwość zasugerowania potrzeby przeprowadzenia nowych szkoleń.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Martynaikona wywiad

Bardzo dobrze. Atmosfera jest pełna zaufania, chęci pomocy, życzliwości.

Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.

Wszystko w porządku.

Martynaikona wywiad

Zasugerowałabym jedynie częstsze spotkania w celu udzielenia informacji zwrotnej o pracy.

Aga

Słuchajcie a jak to jest z tymi kontami? Mamy za zadanie trzymać je trzydzieści dni roboczych a po upływie tych dni nie jest tak że mogą nie dać się zamknąć bezpłatnie? Mam ochotę spróbować i czytam tę umowę... miewam chwile zastanowienia

Korta
@Aga

Ja zamknęłam 2 konta, a ING i Pekao sobie zostawiłam.... można wykonać aktywności na kontach i zarobić dodatkowe wynagrodzenie.... nic specjalnego, ale zawsze to coś tam wpadnie :) aaa i oplat póki co żadnych nie mam, a jestem już po badaniu

@Aga

Konta są bezpłatne przynajmniej w badaniu z bankowością internetową

Mikołaj

Trochę mało kasy oferują jak za taki rodzaj pracy. Ile zarobiliście i jaki czas na to poświęciliście?

Dużo jest tych badań? Możliwe jest, aby otrzymać około 5-10 w miesiącu? Niedługo będę miał trochę więcej wolnego czasu po pracy i chciałbym trochę dorobić :)

Mikołaj

217 zł jak to jest liczone? To za badanie dla jednego banku?

Elza
@Mikołaj

Tak, to mało jak za takie badania, gdzie trzeba założyć min cztery rachunki bankowe.

Mikołaj

Niekoniecznie trzeba dużo pracować. Wystarczy mieć dobry pomysł na biznes i pieniądze same gromadzą się na koncie.

Wywiad udzielony przez użytkownika Joanna

08.08.2023 03:08

Joannaikona wywiad

Chcę podzielić się moimi pozytywnymi doświadczeniami ze współpracy z firmą BadamyTo. Współpracuję z firmą już od 4 miesięcy.

Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?

Joannaikona wywiad

Pracuję na stanowisku tajemniczego klienta. Realizuję badania zdalnie. Obszar badań dotyczy bankowości.

Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?

Joannaikona wywiad

Tak, mam możliwość pracy zdalnej. Dlatego też decydowałam się na współpracę, jest to dla mnie plus.

Joannaikona wywiad

200-600 zł netto miesięcznie.

Jak długo pracujesz w tej firmie?

Joannaikona wywiad

Pracuję w tej firmie 4 miesiące.

Joannaikona wywiad

Z pewnością poleciłabym współpracę z tą firmą swojemu przyjacielowi. Pracodawcy są bardzo elastyczni, jasno wyjaśniają każde badania, a na koniec wysyłają instrukcje jak je wykonać - krok po kroku.

Co najbardziej lubisz, a czego nie lubisz w tej firmie? Uzasadnij odpowiedź.

Joannaikona wywiad

Lubię możliwość elastycznych godzin pracy. Sama ustalam sobie grafik, mogę również działać w weekendy wtedy, kiedy mam na to czas.

Joannaikona wywiad

Jeśli za rozwój obierzemy sobie rozwijanie własnych kompetencji i umiejętności niezbędnych na stanowisku tajemniczego klienta, to jak najbardziej rozwój jest możliwy.

Joannaikona wywiad

Szkoleń raczej nie ma. Każde badanie opiera się na wysłanej drogą mailową instrukcji i wytłumaczeniu przez rekrutera celu danego badania.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?

Joannaikona wywiad

Sam kontakt z rekruterami jest bardzo na plus. Jestem zadowolona, nie mogę się do niczego przyczepić. Przypomnę, że jest to praca zdalna, więc nie mam na co dzień kontaktów ze współpracownikami w biurze.

Joannaikona wywiad

Są takie jak w ogłoszeniu, czyli adekwatne.

Joannaikona wywiad

Może zasugerowałabym więcej zleceń badań.

Janusz

Czy to uczciwa firma? co potem dzieje się z tymi założonymi kontami, czy to potem nie będzie kłopot? czy firma wypłaca pieniądze na czas?

Ella
@Janusz

Jak dla mnie bylo warto. Pieniądze otrzymałam parę dni przed. A co do kont to jest to zależne od pana. Z tego co wiem to będzie można je wykorzystać do innych badań. W moim przypadku żadnego tam kłopotu to nie było

Emilia
@Ella

Czy ktoś z Was wykonywał już inne badania ? Do czego mogą posłużyć te założone konta ? Ktoś coś wie?

Jak zweryfikować czy firma ma umowę z tymi bankami i z nimi współpracuje? Jak to sprawdzić?

Czy warto z nimi podjąć współpracę? czy płacą na czas? czy nie ma potem problemów z tymi bankami?

Ella
@Tomek

Nie ma problemów i płacą na czas. Dawno też nie wystawilama komuś pozytywnej opinii, a oni akurat zasłużyli za miłą i fajna współpracę

Przyznam, że spodziewałem się "ciekawszych" badań...

Teresa

Dlugo czeka się na wypłatę wynagrodzenia?

Leo
@Teresa

Czekałem do 25.07, a zacząłem gdzieś 20.06

Pam
@Leo

Pewnie zależy od badania... ja otrzymałam po jakis 35 dniach

Leo

Podpinam się, też dostałem fajna pomoc i miła obsługę :)

Wywiad udzielony przez użytkownika Monika Łomińska

28.07.2023 03:07

Monika Łomińskaikona wywiad

Chciałam podzielić się swoją negatywną przygodą z firmą BadamyTo.

Monika Łomińskaikona wywiad

Badania w bankach - zakładanie kont bankowych poprzez linki podane przez BadamyTo i uzupełnienie ankiet dotyczących tego, jak sprawnie przebiegały procesy zakładania kont bankowych.

Monika Łomińskaikona wywiad

Tak, wszystkie stanowiska tajemniczych klientów są zdalne.

Monika Łomińskaikona wywiad

Firma nie wypłaciła mi wynagrodzenia. W przeddzień wypłaty dostałam od BadamyTo maila z informacją o brakach formalnych. Nie miałam możliwości uzupełnić braków, firma poinformowała mnie w ostatnim momencie przed wypłatą, że coś jest nie tak.

1,5 miesiąca.

Monika Łomińskaikona wywiad

Absolutnie nie. Firma BadamyTo nie jest rzetelna. Na Facebooku jest coraz więcej grup ostrzegających przed tą firmą, wszyscy mają ten sam problem - brak wynagrodzenia.

Monika Łomińskaikona wywiad

Brak możliwości rozwoju czy kolejnych zleceń.

Brak szkoleń.

Monika Łomińskaikona wywiad

W moim odczuciu atmosfera była tragiczna. Telefony i maile pozostawały bez odpowiedzi ze strony BadamyTo, tak jakby chcieli poczekać na ostatnią chwilę, żeby poinformować mnie, że wynagrodzenia nie dostanę, a na uzupełnienie braków jest już za późno.

Monika Łomińskaikona wywiad

Żeby przestał tak traktować ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o BadamyTO - Wrocław

• Jak się pracuje w BadamyTO?

Zobacz opinie na temat firmy BadamyTO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 110.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BadamyTO?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 93, z czego 60 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BadamyTO?

Kandydaci do pracy w BadamyTO napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BadamyTO