Opinie o Carrefour Express (Carrefour Polska Sp. z o.o.) w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Carrefour Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Carrefour Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Carrefour Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Jakub N.

Dzisiaj byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w Carrefour,dodam na dział Owoce-Warzywa,praca na 2 zmiany.Kwadrans rozmowy i oczywiście pytanie czy chcę skierowanie na badania lekarskie,poprosiłem więc o podanie zarobków.Więc na start 4242 brutto,a więc minimalna krajowa,przychodząc na rozmowę byłem pewny że co najmniej 4500 brutto dadzą.Zapytałem więc po jakim czasie możliwa jest podwyżka,uzyskałem odpowiedź iż firma jest w kryzysie i nie planuję podwyżek.Dopiłem łyk kawy,zaśmiałem się i wyszedłem na koniec dokładając że za minimalne wynagrodzenie to mogą sobie szukać(usunięte przez administratora)do ciągnięcia wozu.A co najlepsze w zapisie o umowie o pracę miało się znaleźć pracownik PFT/KASY.(usunięte przez administratora)by nie pracowali za takie pieniądze na jakiejś dziwnej multi funkcyjnej umowie.

Eni
@Jakub N.

Już biegnę na kasy rzucając wszystko... Śmiech na sali. Niestety, prawda taka, że brakuje u mnie na PFT pracowników. Roszady , kombinowanie z Grafikiem, aby nie były tylko 2 osoby na 2 zmianie, a minimum 3... Zapraszamy kasy do siebie, w końcu nauczą się czegoś pożytecznego

Crf1

No i to też ty z kolejii będziesz na halę , nauczysz się korzystać z drabiny, przerzucać akumulatory po 25 kg itd, o przebydowie regału nie wspomnę

@Jakub N.

A jaką umowę oferowali na tym stanowisku?? Czy od razu firma daje umowę o pracę, czy nie?? A i czy taka rozmowa rekrutacyjna, to dobywa się w danym sklepie z kierownikiem sklepu, czy z osobą z HR w centrali firmy??

Eni

Wiesz, ja nie stoję tylko za ladą i ładnie wyglądam. Piekarnia, warzywa, wędliny, mięso, ryby.. na każdym stanowisku pracuję samodzielnie. Wyobraź sobie, że to do mnie wydzwaniają kasy, żeby wymienić im taśmę w wadze przy samoskach, bo towarzystwo nie potrafi. Stoją podpierają tabolek i nic nie robią. Z chęcią pójdę usiądę i poprzerzucam dla odmiany towarek :D

@Eni

Ja mam szkolić nowych pracowników PFT ze stanowiskiem senior pomimo iż kilka lat temu odpowiednik obecnego eksperta niczego mnie nie nauczył choć był to jego obowiązek i miał za to 300 zł więcej niż podstawa, za to chodził na ciasteczka i kawunie plus wszystko to co Eni napisał/aś mam również obecnie i u siebie (też pracuje w Gda). Postawiłem sprawę jasno, idę wykładać towar typu napoje skoro na tym sklep więcej zarobi niż na pft (traktowane po macoszemu bo ma nie raz najmniejszy obrót już nie mówiąc, że lwia część towaru PFT w tabelkach prezesa to cena zakupu ze sprzedażą to 1-2 zł różnicy stąd taka ilość towaru, obłęd) a nowe osoby na pft/warzywach niech sobie jakoś radzą bo ja szkolić ich nie będę by za chwilę zarabiali więcej niż ja (mówię o osobach z firm zewnętrznych). Od razu dostałem podwyżkę :P

grazynka

Bo zrobią tak że ukrócą godziny kasjerom na kasach,a w zamian to za najniższą krajową będą mieli z was pożytek czyli pracowników np warzyw czy wędlin.Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Już dawno temu powinni zamknąć sklepy i wycofać się z Polski.

ODPRAWA

Teorytycznie nie podpisujesz aneksu dlatego że sklep zmienił Ci warunki w umowie i dodał kolejny obowiązek KASJER,bez żadnej podwyżki,czyli zdaniem adwokata odprawa się należy,ale każdy prawnik czy adwokat ma inne zdanie

ania

My mamy dostać aneksy w tym tygodniu,też żadnego aneksu z zapisem kasjer nie podpisuję,każda szanująca się firma w Polsce dokładając obowiązków w tym samym momencie daje podwyżkę u Nas tego nie ma,dobrze że rząd dał bo Carrefour by złamanego grosza nie dał od siebie.Nikt normalny nie podpiszę aneksu z dodatkowym zapiskiem kasjer za pensję minimalną bądź 100 zł brutto większą.Szanujmy się nawzajem.Skoro szukają taniej siły roboczej to polecam (usunięte przez administratora) bądź osoby zza miedzy.

rozmowa rekrutacyjna

jak sytuacja geopolityczna wpływa na firmę

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK OGÓLNOBUDOWLANY
Kryspinów
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Promerol S.A.
ANEKSY DO UMOWY

Witam jak to dokładnie jest przyjmujecie te aneksy czy nie ? dotyczące np pracownik pft/kasjer ? . W pracy dużo mówią że żadna odprawa się nie należy gdy nie przyjmę aneksu . Z drugiej strony prawnik mówi że wcale nie muszę przyjmować aneksu i podpisywać wtedy wszystko zostaje po staremu.Co do odprawy różnie jest,słowami prawnika firma dołożyła obowiązków do istniejącej umowy nie dając przy tym nawet żadnej podwyżki co pogarsza sytuację pracownika i odprawa się należy.Wiem że ja jako pracownik ryb nie podpisuję żadnego nowego aneksu co będzie dalej to Wam napiszę.Jakbym chciał robić na kasie to mogę iść do Lidla za 4000 na rękę a nie za minimalną w CARFURZE,wstyd dla firmy

Aneta

To jest po prostu żart co ta firma robi z pracownikami. Jeden ekspert dostaje 700zł podwyżki, a drugi wcale bo i tak już dużo zarabia. Po jakiego grzyba były wcześniejsze podwyżki i premie uznaniowe jak teraz wyrównali stawki? Totalne dno, że zwykłemu pracownikowi podnoszą najniższą o 600zł, a moi koledzy i koleżanki eksperci dostają albo śmieszne 50zł albo nic. Wszystko ma swoje granice, Sama to zrobiłam i polecam wszystkim, którzy też tak mają szukać nowej roboty albo przenieść się na dział świeży bo tam podwyżki były kosmiczne.

koniec
@Aneta

Zgadzam się. Kiedyś gdy ktoś miał większą stawkę to była motywacja i wyróżnienie, a teraz zrównali każdemu. Odechciewa sie pracować

Aninin
@Aneta

Specjalistów w dziale kas porównali jak zwykłych kasjerów bez żadnej podwyżki wstyd jak tak można a robia to samo co eksperci Specjalista kategoria A Ekspert kategoria B Podwyżki od B

@Aninin

Specjalista działu Kas i Specjalista Ekipy skanującej , co muszą się znać na rożnych rzeczach,procedury ,odpowiedzialność finansową jest gorszy od specjalisty z działu świeże .,gdziie niektóre osoby wykładają jedynie towar .Żenada!!!!

Wrona
@Xxx

To co ile dostał na umowie specjalista z działu kas tyle samo co kasjer

@Wrona

Czyli nie warto być specjalista ani na kasach ani na skanowaniu . (usunięte przez administratora) a dostajesz tyle samo co doradca.

Digi

Carrefour Stalowa Wola. Sklep sam w sobie nawet fajny, ale kierowniczka sklepu , porażka. Osoba pełna kompleksów, które sobie rekompensuje na pracownikach, poniżanie i zastraszanie. Dlaczego tacy ludzie zajmują takie stanowiska, niezrozumiałe. I nikt nie może nic z tym zrobić.

Crf5
@Digi

Problemem jest to że dyrektorstwo to towarzystwo wzajemnej adoracji. Większość to byli, szeregowi pracownicy sprzed ponad 20 lat. Pracownik mięsa, warzyw, pdk, czy RTV. Oni byli uczeni rządzić przez zastraszanie. I nic innego nie umieją. Spotkałem w swojej karierze tutaj dyrektorow co nie straszyli, jasno precyzowali zadania, ale też potrafili wyciągać konsekwencje służbowe jak ktoś nie rób. Nagradzali, rozwiązywali problemy pracowników. I co ? Sklep funkcjonował o tysiąc razy lepiej.

Antresol
@Crf5

Jakie zastraszania,kto się daję,chyba tylko przygłupy... Jak kierownik działu PDK na Mnie głos podniósł to powiedziałem mu że Ja tu pracuję bo chcę,a nie muszę tak jak On i jak jeszcze raz w ten sposób na Mnie lub moich kolegów/koleżanki podniesienie głos w ten sposób to tak go dojadę psychicznie że będzie miał dość przychodzenia do pracy..... poskutkowało!

x1x2
@Crf5

no własnie jak oni wybierali tych dyrektorów jak to pracownicy byli zwykli PFT , do tego na handlu nie znają sie nic ciągle tylko dokładać dokladać chory sklep

Lusia

Hej czy już po tych nowych aneksach musieliście zrobić (odnowic) badania okresowe?! Bo teraz jak się do czegoś tam nie nadajesz to wypowiedzenie dadzą.tylko ciekawe jakie te badanie ?! I o co konkretnie chodzi,bo zapewne o to żeby jak.najwiecej ludzi było nie zdatnych do pracy ,poprostu żeby się pozbyć ludzi.

Cześć, może ktoś mi powie tutaj. Praca Specjalista/tka ds. Analiz i Raportowania ciężka ogółem, jak jakaś osoba nie pracowała dużo? Niby wymogi takie ogólnikowe w ogłoszeniu, że organizacja czasu itp. Ale i tak się obawiam. Ile trwa wdrożenie i jak patrzą na takich "świeżaków"??

Dawny pracownik

W tej firmie nie ma czegos takiego jak wdrozenie pracownika. Sam sie musisz domyslac, uczyc. Nie ma wprowadzenia do pracy. Przychodzisz pracowac za smieszne wynagrodzenie i masz wszystko „umić” a nie ze jeszcze ktos bedzie tlumaczyl. Jak juz sie nauczysz to dostajesz prace od innych osob, z innych dzialow ale bez dodatkowego $$$ Najgorsza firma w ktorej pracowalam. Omijac szerokim lukiem.

Poznań
@Dawny pracownik

To jest prawda co napisałeś u nas w Poznaniu tak samo jest a potem kierownictwo narzeka że nie ma ludzi do pracy ta firmą naprawdę schodzi na psy grosze płaca a wymagają niewiadomo czego i do tego robią z ludzi durni tylko aby kogoś wykorzystać za marne pieniądze

@Poznań

A jakimi i iloma obowiązkami człowiek się tu w biurze zajmuje? W umowie o pracę jak są one sformułowane? Nie chcę, żeby co rusz mi coś dokładane, bo zapisy są niejasne.

Bylypracownik

Uciekaj stąd, ta firma to głęboka (usunięte przez administratora) Nie szanuje się pracownika, nie licz na żadne sensowne podwyżki, każą się cieszyć że możesz u nich pracować. Wszystkie systemy, biuro sa przestarzałe i dziadują na wszystkim.

Byly_pracownik

Nie polecam pracy w centrali. Mental wielu managerów pozostał jeszcze w PRLu. Nie ma tu żadnych szans na rozwój, nie warto się starać bo i tak nie zostanie to docenione przez przełożonego. Na każdą wzmiankę o podwyżce managerka zbywa pracownika wymyślonym przez nia argumentem, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości i którego nie umie uargumentować. Pensja jest dosłownie żałosna, nowi pracownicy bez doświadczenia dostają takie samo wynagrodzenie lub wyższe co pracownicy z kilkuletnim stażem. Radzę jak najszybciej uciekać, na rynku jest wiele lepiej płatnych i bardziej perspektywicznych możliwości zatrudnienia.

Tomasz B

Dla ekspertów zrównali do 4600 brutto, a jak mialem przed podniesieniem kwote wieksza niz te 4600 to dali mi 120zl podwyzki. Smiech na sali, ze doradca dostaje 600zl podwyzki, a ekspert 100zl bo "tak jest wyceniane stanowisko pracy na rynku" w moim przypadku dzial przyjecia towaru. Żałosne, niech teraz doradcy robią wszystko skoro dostali taką podwyżke. Szczecin nie pozdrawia.

klocek
@Tomasz B

no ale dali wam powyżej minimalnej bo jest 4242 a Ty masz 4600, a specjaliści to co ? podstawę mają i przy premiach może 1000 więcej netto , to po co w ogólę jest specjalista ?

@klocek

Ale są dwie kategorie specjalistów A i B . Czyli Ekipa skanująca i specjaliści w dziale kas to kategoria A. Gdzie są na równo z doradcami i kasjerami !!! Gdzie dużo więcej obowiązków mają . I maksymalne progi to do 4600 co nie jest realne!!! Bo nie dają tyle .Są specjaliści Pft, DPT i administracji oni są w grupie B .i tak dla przykładu specjalista z ekipy skanującej i specjalista nadzoru Kas będzie miał mniej niż Pakująca na piekarni która pakuje towar a jest specjalistą z grupy B. To jest dopiero KPINA

@Xxx

Ekipa skanująca specjalista grupa A nasze obecnie obowiązki zmiana i dorabianie cen,wykładanie towaru, dokładnie braków,daszkowanie i zwroty posezonowe i to wszystko za najniższą krajową w firmie powinni zweryfikować zakres obowiązków a dopiero dzielnic nas na grupy. Wszystkim nam na samym dole należą się godne pobory jak by nie było to my pracujemy za zyski

Xxx

No o to chodzi ,że jak już specjalista to wszyscy powinni być pod B a nie różnicować . Bo doświadczenie się już na po tylu latach. Robi się nie tylko jedna rzecz a kilka.! Nie wiem kto wymyślił te grupy ale to chyba jakis bezmozg który nie zna się WOGOLE na pracy w handlu. Nie wie jak wygląda praca fizyczna,.Nie wie co tak naprawdę my pracownicy robimy, tylko tabelki i ocenianie przez jakies rubryki. Nie wie co to praca z ludźmi .Może zaprosimy taka osobę na sklep i niech po obserwuje co się robi na danym stanowisku. Może wtedy zrozumie i odpowiednio zakwalifikuje grupy.

Zzz
@Xxx

Przypuszczam, że i tak nic by nie zrozumieli. Inaczej wygląda praca zza biurka a zupełnie inaczej w realu na sali sprzedaży czy na kasach. Nikt kto nie przepracował dnia na sklepie nie ma zielonego pojęcia o pracy na działach. Dla góry najważniejsze są tabelki i nic poza tym. Praca pracy nie równa. Nieraz brakuje czasu żeby zrobić wszystko na swoim dziale kiedy brak obsady, a trzeba jeszcze obsługiwać na innym dziale ...

@Tomasz B

I to jest problem, bo jak widzę wiedze ekspertów ( ba nawet koordynatorów ) którzy wiedzą mniej od doradców, to można zastanowić o co ci chodzi ? ale jest ta druga strona medalu, jest grupa ekspertów którym się chce, którzy mają wiedze,, którzy szanują ludzi. - nie wiem do której grupy należysz, bo jeżeli do należy się bo należy, to przykro, jeżeli do drugiej , to jest to chore

Drodzy państwo na stronie wszyscy pracownicy carfura znalazła się informacja , że związki wystąpiły do zarządu o podwyżki dla pracowników . To ta lepsza informacja , nie zgadzam się jednak z propozycjom dotyczą wysokości tej podwyżki która ma zaleźeć od lat pracy . W moim sklepie są ludzie którzy pracują i po 15 lat . Są jednak tak tępi co do obsługi klienta , że wg. mnie podwyżka ich wynagrodzenia do najniższej krajowej to za wiele , nie potrafią odczytywać kodów , nie potrafią włączyć krajalnicy , nie zrobią odpieku pieczywa , najlepiej wychodzi im spacer przez 8 godzin między półkami . Jeżeli tacy nieudacznicy mają zostać premiowani to woła o pomstę do nieba . Niech te asy zadbają o obroty sklepów .!!!

Jola
@Tomasz B

Czyli już u Was kadra podwyżki dostała? Ciekawe jak to się ma do oceny pracownika. Widać,że w tej firmie są dwa rodzaje pracowników.Tych których trzeba ocenić a podwyżki w 2 połowie roku i ci,którym daje się bez oceny . Myślałam,że są to tylko pogłoski o podwyzkach dla kadry w styczniu. Żenada i dyskryminacja.Podzial na lepszych i gorszych. Prawdziwa twarz Carr Polska

Joanna

Dziś odebrałam aneks po 10 latach pracownik PFT/KASY wynagrodzenie 4242 brutto . Za ten cały karfur powinna się zabrać jakaś telewizja,jak Oni traktują pracowników,zastanawiam się co będzie jeśli nie przyjmę tego aneksu,bo odprawa się nie należy zapewne.

Crf1

Ależ, przeciwnie, jestem bardzo profesjonalny i nie jestem pracownikiem Centrali, zarabiam po 8 latach tyle co ty . Moja odpowiedź byłą taka jaką możesz otrzymać , a nie moja rada

STALY DZIEN WOLNY

Czy wiecie że od marca zabierają nam stałki"dni żelazne wolne"? Będzie coraz lepiej... Brak słów

Zzz
@STALY DZIEN WOLNY

Wszystko możliwe... Kombinacje, zmiany, łączenie struktur...i co jeszcze? Co do dni stałych wolnych dni, to każdy już się przyzwyczail. Komu przeszkadza takie rozwiązanie? Można wolny dzień wykorzystać na załatwienie wielu spraw.. Znajomi, którzy pracują w handlu w innej dużej sieci/ nie dyskonty/ nie mają żelaznych wolnych dni. Wolny dzień jak przypadnie w grafiku..

Gosia

BRAWO OSOBY W ZWIĄZKACH.DOSTAŁAM NOWY ANEKS po 10 LATACH PRACY na umowie kwota 4242 brutto,dodam że zarabiałam powyżej minimalnej,ktoś kto tu pisał miał rację że firma powinna dawać podwyżki od stycznia.NAJGORZEJ PŁACĄCA FIRMA.

Nikt nie musi nam niczego załatwiać , to pracodawca sam powinien troszczyć się o swoich pracowników .

@Gosia

A jaki dział ? Pisze coś na aneksach, że jest łączony z kasami ? Tak jak ktoś powyżej pisał PFT/ KASY .

Figa

U nas aneksy, tzn żenujące wyrównanie do najniższej krajowej mają być podobno z paskami płacowymi. Czyli nie będzie ich dawał ani dyrektor ani kierownicy... Proste, przecież to wstyd dawać pracownikom z wieloletnim stażem aneks z najniższą krajową, wiec nie będą mieli okazji popatrzeć ludziom w oczy. Taka pensja to zdaniem większości pracowników i nie tylko blamaż dla tak dużej firmy i jej przedstawicieli. Wstyd i jeszcze raz wstyd!

KIEROWNIK LIDL

Dziwi mnie to że w Carrefour nie dają Wam podwyżek od każdego stycznia , skoro macie związki to powinny się tym zająć , a tak robią z Wami co chcą , Nie umiecie jasno powiedzieć że jak nie będzie podwyżek od stycznia to np nie wchodzicie w danym dniu na halę sprzedażową ?

@KIEROWNIK LIDL

Tak związki są w Carrefour. Z tego co wiem,to 90%pracownikow nie chce podwyżek bo nie należą do związków. Tak więc niech idą do dyrektora po podwyżkę lub zmienią pracę. Może etacik w Lidlu.? Może w Kauflandzie lub Biedronce?

@KIEROWNIK LIDL

To już Lidl zajął sie nami, nie ma własnych problemów

@123

Jak rozumiem to jakaś rekrutacja, podajcie gdzie, co za ile zamiast takie podchody

@123

Ja mam jeszcze płacić na związki sadki , chyba żart , jak sama sobie nie wypracuję to związki zawodowe w niczym mi jeszcze nie pomogły i nie pomogą .

@123

Co ty za głupoty wypisujesz ! , żeby carfur zapłacił mi za pracę na kilku stanowiskach to ja mam zapisać się do związków .Nic od solidarności nie chcę . Należy się wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy !

Pawciu Lojtnant
@KIEROWNIK LIDL

...Pracowałem w Lidl... więc wiem jak jest ,Prawda taka że płacą 20-30%lepiej ,jednak praca polega na ... 1.towarowanie, sprzątanie...cyk powiadomienie na interlinię ,siadaj na kasę nr.2...i 40min na kasie....cyk znów interkom ,..zamykaj kasę i na magazyn ,towar przyjechał....magazyn około 1h ,cyk interkom i znów na sklep towarować,a tu nagle interkom i siadaj n a kasę nr 4 rozładuj kolejkę...20min i towarowanie ...i tak caą zmianę,a na koniec przed zamknięciem ...ściera i sprzątanie sklepu i na parkingu ,nie polecam ...Najlepsze w Soboty około 22.00 każą towarować na Poniedziałek ,gdzie na sklepie masa ludzi i towar niby na poniedziałek znika momentalnie ...efekt puste półki,bajzel w poniedziałek rano .....zero organizacji

@Pawciu Lojtnant

Ale u nas wcale nie jest inaczej trzy osoby na zmianie a do zrobienia jest to samo co i w lidlu biedronce czy w kuflandzie.Trzeba ogarnąć kasy, towar , warzywniak, nabiał, pieczywo, jak trzeba to i na mopie pojeździć, magazyn ogarnąć a kasa mniejsza zero premii .

Crf1

ale co jest za pracę na kilku stanowiskach, to masz na myśli 3 stanowiska X 3 trzy pensje, bo to nie poważne, że jak pamiętam sam carf zaakceptował regulamin w w którym jak wół stoi rozszerzenie obowiązków to i kasy , a nic z tego nie wynika

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Mirek

11.01.2024 05:01

Mirek ikona wywiad

Pracowałem na stanowisku doradcy klienta. Do moich zadań należało wykładanie towaru i pomoc klientom.

Mirek ikona wywiad

Zwolniono mnie, zarzucając mi między innymi brak współpracy z innymi i częste zwolnienia L4. W moim odczuciu było to niesprawiedliwe, bo byłem dobrym pracownikiem, wywiązywałem się z zadań, a nieporozumienia ze współpracownikami zdarzały mi się tak samo często jak innym.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Mirek ikona wywiad

Widełki wynagrodzeń wynoszą 2400 - 2500 zł netto. Czasami wynagrodzenie mogło być wyższe, w zależności od premii.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Mirek ikona wywiad

Pracowałem w tej firmie ponad 15 lat.

Mirek ikona wywiad

Pozytywny aspekt pracy w tej firmie to terminowe wynagrodzenia.

Mirek ikona wywiad

Negatywne aspekty pracy w tej firmie to według mnie zbyt niskie wynagrodzenie i stresująca atmosfera, wywoływana częstą krytyką ze strony przełożonej i faktem, że przestałem być przydzielony do jednego działu, przez co nie zawsze mogłem sprawnie wykonywać swoje obowiązki.

Mirek ikona wywiad

Nie miałem żadnych możliwości rozwoju.

Mirek ikona wywiad

Co jakiś czas mieliśmy szkolenia online.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Mirek ikona wywiad

Atmosfera między pracownikami bywała różna. Z niektórymi osobami można było dogadać się bez problemu, z innymi było trudniej.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Mirek ikona wywiad

W moim odczuciu atmosfera była stresująca.

Mirek ikona wywiad

Sądzę, że w ostatnim okresie mojego zatrudnienia organizacja pracy negatywnie wpływała na atmosferę. Osoba zarządzająca nie zawsze dawała klarowne wytyczne, co do bieżących zadań. Pod nieobecność głównej kierowniczki, pozostałe osoby zarządzające wykorzystywały brak kontroli i lekceważyły swoje obowiązki.

Mirek ikona wywiad

Pracodawca wywiązywał się z ustalonych warunków współpracy.

Mirek ikona wywiad

Sugerowałbym poprawę komunikacji w firmie.

Tutti

Ludzie! Zróbmy coś, zastrajkujmy! Kaufland może a my nie? Czy wy też się cieszycie że większość z nas od stycznia zarabia minimalną krajową? Czy jesteście aż tak zastraszani przez kierowników że boicie się wogole odezwać? Ja mam depresję na myśl że mam 15 lat stażu pracy i zarabiam w tym momencie tyle samo co pracownik zatrudniony 5 miesięcy temu. Ktoś napisał że w Kauflandzie chcieli dać 700 zł. U nas tyle to byłaby podwyżka marzenie, nigdy nie dostaliśmy więcej niż 300 zł brutto. Nawet jeszcze nikt nie słyszał u nas o aneksach z wyrównaniem do nowej najniższej krajowej. Pracujemy za 3 osoby a pensja szkoda słów. Gdzie są związki??? Wprowadziliby chociaż np stażowe... Cokolwiek, bo w tym momencie wielu z nas czuje się fatalnie i mimo szczerych chęci nie ma wielkiej motywacji do pracy...

@Tutti

u nas aneksów nie było jeszcze , ale jak ktoś w grudniu zarabiał an rękę np 3100 powinni te parę stówek dorzucić do pensji minimalnej od stycznia czyli 4242 plus te 300 zł czyli 4500 powinno być a w tej firmie tak nie robią i to jest właśnie chore a związki walczą o bony itp a tak ważną sprawą się nie umieją zająć od 15 lat , skandal żeby zarabiać minimalną , jedyna taka firma w Polsce

Zab

Dokładnie. Wstyd, że pracujemy za tak niewiele, gdzie koszty życia rosną z dnia na dzień.. W innych firmach już wiadomo ile pracownik dostanie..i to nie są małe ogólnie kwoty...i konkretne podwyżki w innych dużych sieciach handlowych hipermarketach o dyskontach nie wspominając... Wstyd...

@Tutti

Po prostu nie wychodzić rano na hale sprzedażową i tyle , albo zrobić protest pod siedzibą w Warszawie i puścić w TV inne sieci mogą dawać od stycznia podwyżki u nas jak za gierka . PRACUJ ZA MINIMALNĄ ZA 3 OSOBY,najlepiej to jak aneksy będą połączone z kasami to nie przyjąć aneksu , odprawa i L4 i nara tej śmiesznej firemce

Miki
@5555

Kiedy te aneksy?

@11111111111111111111111111111

Siła związków, zależy od ilości członków, skoro nie wspieramy związku, tak jak związek ma wesprzeć nas

@Crf1

to może inaczej kiedyś była siła w związkach i gdzie przez ten czas związki wywalczyły aby podwyżki były od stycznia ? a nie od lipca ? przecież to jest nienormalne :D jedyna firma bez podwyżek od stycznia :D. WOGÓLE NIE BYŁO TAKIEGO TEMATU NAWET , dlatego ludzie nie będą w związkach

Demi
@77777777777777777

A jak ktoś zarabia po niżej minimalnej to też podwyżki nie dostanie ?To jest chore powinni chociaż wyrównać

lolo
@Demi

wyrównają Ci do minimalnej nic więcej nawet złotówki , jak ktoś zarabiał ponad minimalną w grudniu to tej różnicy też nie dodadzą do minimalnej , firma komedia

@Crf1

Nie pamiętam szczegółów, ale to jest , że związki muszą mieć odpowiednią liczbę członków. Chodzi o to , że np w związku jest 40% i można żądać ( stawiać,się strajkować ), poniżej może się tylko domagać. CRF rozegrał to idealnie płaci minimum więc ludziom szkoda paru złotych na członkostwo no i mamy efekt

@Crf1

Tak w 100%sie zgadzam. Ale żeby to zrozumieć trzeba mieć. więcej szarych komórek od pozostałych. Siła negocjacyjne związków zależy od liczby związkowców..Nawet najlepsi negocjatorzy nic nie poradzą jeśli nie będą mieli atutu a w tym wypadku uzwiazkowuenue jest tym atutem.10 %niezadowolonych można lekceważyć ale 40 czy też 70%pracownikow uzwiazkowionuch już nie.No ale jak żal na składkę związkową to są efekty takie jakie są.Dakej niech narzekają, stoją i nic nie robią o tak do emerytury na minimalnej a ci u góry będą zacierać ręce i dzielić się wysokimi premiami. Brawo dla pracowników Carrefour Polska.

Jakub N.

Za samo pracowanie na różnych działach powinni dać większe wynagrodzenie,Oni widzą że inne sklepy więcej płacą za mniejsze obowiązki,no ale może wolą zatrudniać UK,mam nadzieję że takie zachowanie się wobec pracowników skutkuję opuszczeniem Polski

CRF@2

Tak tak siła związku zależy od osób , a co związki to nie ludzie którzy nie widzą że w firmie robi się co chce od 15 lat podwyżki w lipcu a z jakiej racji ? . Juz dawno związki powinny ten temat poruszyć, i nie interesuje nikogo że firma ma jakieś tam rozliczenia roczne w czerwcu.Każda firma daje podwyżki w styczniu , tylko nie Carrefour,już dawno powinno to być wywalczone ale chyba wszyscy się boją strajku i sprzeciwić firmie która płaci minimalną , łaski nie robi

Carr
@CRF@2

Ja się wypisałam ze Związków bo tak naprawdę to od pewnego czasu Warszawka pod siebie robi. Zawsze tak było a nas pracowników ma gdzieś. Teraz już powinni rozmawiać i negocjować bo wszyscy będziemy teraz za najniższą krajową robić po tylu latach .Wiem zaraz ktoś powie że trzeba iść do Lidla albo Biedronki i to pewnie się stanie w niedługiej przyszłości

piotrek
@Carr

skoro byłaś w związkach może zdradzisz tajemnice jak to wygląda ? czemu związki nie mogą zorganizować strajku ? bo pracownicy to przecież się boją , trzęsą porami jak nie wiem co , kompletnie nie wiem dlaczego no ale tak większość emerytów albo połamani ledwo chodzą,albo z jakiś wsi gdzie tam pracy nie ma i dojeżdzają.Nie rozumiem dlaczego w pracownikach nie ma mocy aby poprostu któregoś dnia zorganizować się z całą Polską i w danym dniu po prostu nie wyjść na halę rano do pracy . Otwierali by sobie sami działy .

Xxxx
@piotrek

Z tego co ktoś kiedyś mówił to ewentualny strajk ma być zgłoszony przez związki, nie można tak sobie nie podejść do pracy nie wiem ile w tym prawdy. Bo teraz to naprawdę należałoby tak zrobić bo wszyscy będziemy robić za najniższą krajową ,pracownicy dopiero przyjęci ,specjaliści i niektórzy liderzy . PORAŻKA!!!. A co do związków składki były płacone przez kilka lat i nic z tego osobiście nie odczułam ,raz 50zł bon na święta . I podwyżka w lipcu ! Podobno można było dostać jakaś zapomogę od nieszczęśliwych zdarzeń czy coś w tym rodzaju nikt nic nie powiedział że jest WOGOLE cos takiego . Tak naprawdę zwykły pracownik który nawet jest w związkach bo myślał że może będzie ok nie ma nic z tego. Gòra czyli teraz to jest centrala w Warszawie może mieć coś więcej. W niektórych sklepach większość się wypisała ze związków albo nie ma ich wcale na sklepie.. Teraz ciszaaaa nikt się nie odzywa że coś robią ,że planują jakieś negocjacje WOGOLE że to jest WSTYD że jako jedyna sieć nie informujemy ile pracownicy zarabiają. Zaraz ktoś odpowie to trzeba się zapisać do związków i co byłam! i tak mam teraz najniższą po nastuuu latach..I byłam jak było nas więcej i nic mi to nie dało .

lolo
@Xxxx

nam dali minimalną , myślałam że dadzą z 4400 nic więcej , ale co za (usunięte przez administratora) w lipcu ma być 4300 znów będą aneksy zmieniać jakby odrazu nie mogli tyle dać HAHAHAHA

Zostaw merytoryczną opinię o Carrefour Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Carrefour Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Carrefour Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1031.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Carrefour Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 964, z czego 98 to opinie pozytywne, 404 to opinie negatywne, a 462 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Carrefour Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Carrefour Polska Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Carrefour Polska Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 933 ocen.

Carrefour Polska Sp. z o.o.