Opinie o Materialise w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Materialise. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Materialise o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Materialise w Wrocław

Chwilowo byłam zatrudniona przez agencję w firmie Materialise w bielanach Wrocławskich. Ogólnie mogę powiedzieć, że nie warto. Pracownicy, którzy pracują bezpośrednio przez firmę niczego mnie nie uczyli. Dawali tylko najprostsze prace monotonne co przekładało się na brak możliwości rozwoju w firmie. Po dwóch tygodniach pracy, firma skontaktowała się z agencją i powiedzieli, że już mnie nie potrzebują. Zarobić się tam nie da, jest to najniższa krajowa. Jedyne co otrzymałam to codzienny ból pleców. Większość pracowników, traktuje cię "z góry", tym bardziej jeśli jesteś tam nowy. Przed zatrudnieniem mówili, że w firmie nie ma uprzedzeń itp. ale przekonałam się ze jest to nie prawdą. Ogólnie nic nie straciłam, szkoda tylko zdrowia.

Byly pracownik

Bo ta firma nie oferuje ani pieniędzy ani rozwoju . Lepiej na ochronę isc ;)

Realista Nowy wpis

Praca na jedna zmianę 6-14 lub 8-16 zależy od stanowiska. Soboty dla chętnych. Klima w kazdym pomieszczeniu produkcyjnych. Nikt nie stoi nad człowiekiem. Premia średnio 10%. Może nie płacą kokosów, ale praca bez stresu. A jak ktoś się chce się wykazać to musi sam sobie znałeś możliwość! Pozdro

Cześć, jest tu może ktoś kto pracował lub dalej pracuje jako inżynier jakości? jest teraz dostępna oferta, nie podają niestety widełek więc nie wiem czy jest sens się w ogóle praca interesować. fakt faktem mam prawie 3 letnie doświadczenie a wymagają 2-5 lat więc się łapię w zakresie, jaka będzie średnia podstawa?

Lider obszaru Nowy wpis

Bardzo mi przykro, że nie była Pani zadowolona z pracy w naszej firmie. Dziękujemy jednak za podzielenie się swoimi uwagami. Każda opinia jest dla nas cenną informacją i na pewno pomoże usprawnić przyszłe procesy rekrutacji do naszego działu. Wstępne zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy daje możliwość sprawdzenia obu stronom, czy będą chciały tę współpracę kontynuować. Osoby, które dopiero zaczynają pracę, przechodzą kolejno przez różne etapy szkolenia, przy wsparciu doświadczonych już pracowników. Przyznaję, że pracując z nami jedynie przez 2 tygodnie, na pewno nie miała Pani możliwości poznania wszystkich procesów. Wykonywane u nas operacje wymagają precyzji, dlatego też stopień ich trudności zwiększany jest stopniowo. Niestety nie otrzymaliśmy od Pani żadnego zgłoszenia o problemach czy wątpliwościach w trakcie trwania naszej współpracy. Być może wówczas udałoby się wyjaśnić zgłaszane przez Panią kwestie na bieżąco – zapewniam, że jesteśmy otwarci na dialog. Zależy nam na wyjaśnieniu sprawy, dlatego zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z nami na adres biuro@materialise.com

Byly pracownik Nowy wpis

Bo ta firma nie oferuje ani pieniędzy ani rozwoju . Lepiej na ochronę isc ;)

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Materialise?

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Materialise? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
st

Jak jest z umowami? Dostałem propozycje pracy na produkcji ale na umowę zlecenie do 5ciu miesięcy, potem umowa o pracę. Czy Faktycznie dają tę umowę o pracę? Nie chciałbym ciągnąć zlecenia 5 miesięcy żeby potem mi podziękowali... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

@st

mnie to zastanawia czemu pięć miesięcy, to po prostu okres próbny? a jak konkretnie została przekazana ta informacja, jest gwarancja, że ktoś zostanie zatrudniony czy sami mówią, że sprawdzają? do kiedy masz czas żeby podjąć decyzję? szkoda, że nikt nie odpowiada

@EWR

Firma prężnie się rozwijającą z fajną kadrą zarządzającą i mega przyszłością. Atmosfera bardzo przyjazna, nikt nie jest anonimowy. Warunki na hali prod. pod względem BHP i 5S na najwyższym poziomie. Warunki socjalne wybiegając poza panujące na większości produkcjach. Nie ma znaczenia, czy jesteś z produkcji, czy z innych działów. Kantyna w pełni wyposażona w sprzęty agd. Espresso i herbata do wyboru pod dostatkiem. (rzadkość). Ubezpieczenie na życie finansowane przez zakład, LUXMED, MULTI Sport w trakcie negocjacji. Firma otwarta na dialog na każdym szczeblu. Finanse pojęcie względne. Pewne jest to, że jeżeli ktoś przedstawia wartość można całkiem fajne pieniądze zarobić. Dojazd firmowy zapewniony. J. Angielski w trakcie pracy organizowany. Imprezy integracyjne organizowane. Ktoś ma jakieś obiekcje, że dyrekcja dba o pracownika? Jeżeli ktoś zainteresowany to polecam. Rozmowa kwalifikacyjna potwierdzi co napisałam????

Bendezar
@@EWR

Atmosfera mila i przyjazna do momentu poznania autorytarnego wszechwiedzącego dyrektora ( tak naprawdę tylko oczytanego ), jeśli posiadasz pomysł leszy od jaśnie panujacego ,możesz zacząć sie obawiać o własną przyszłość . Multi sport od 2016 roku jest negocjowane , widać bez efektów do dzisiaj , dojazd dla pracowników pewny jest do 2020 roku , dalej no cóż,zobaczymy. premie podwyżki zależne nie od kierowników poszczególnych działów , którzy najlepiej znają pracowników , tylko od nie omylnego "mądrego" Dyrektora . Zasady obowiązują w firmie 5 sek , po czym Dyrektor o nich zapomina bądz odrazu neguje własne słowa Ogólnie fajna firma , ale plant manager zupełnie z innej bajki z mega kompleksami , totalnie nie pasuje do standardów które sa w innych zakładach materialise . Szkoda ze Belgia kompletnie na to nie reaguje . Moze po skończeniu projektu budowy zakładu ktoś w hq wyciągnie odpowiednie wnioski , lub dział hr zacznie odpowiednio raportować stan rzeczy w firmie

@EWR
@@EWR

Wnioskuję, że w dalszym ciągu jesteś pracownikiem. Jeżeli tak Ci źle, to wystarczy zmienić pracę na taką z Twojej bajki k(bez urazy) Ja akurat jestem tego wyznania "koniec języka za przewodnika" Mamy trochę odmienne doświadczenia w tej firmie. Ile osób tyle charakterów, najwyraźniej nie możesz się dogadać z dyrektorem. Nie powiem, bo do rozmowy z nim trzeba mieć twarde argumenty, ale da się dogadać. Co do podwyżek trochę jesteś w błędzie, kwota jest omawiana z kierownikami z poszczególnych działów. Tak naprawdę bezpośrednio nad pracownikiem jest menager za jego pośrednictwem są załatwianie tematy. Może problem leży gdzie indziej? Nie znam firmy, żeby dogodzić wszystkim. Nie ma co narzekać na samą górę, niekiedy problem jest znacznie niżej. Warte zastanowienia? Sugerujesz, że co do dojazdu w 2021 zostawią ludzi bez transportu? Chyba nie bardzo, się wpasowałeś w obraz tej firmy?

Poliamid
@Bendezar

Wygląda na to, że nadal pracujesz w tej firmie. Niestety podajesz nieprawdziwe dane o sobie - firma nie posiada działu marketingu w Polsce, więc nie możesz być pracownikiem tego działu. Generalnie podajesz dużo nieprawdziwych informacji i wprowadzasz ludzi w błąd. Szkoda. Jednocześnie piszesz, że ogólnie fajna firma. Najwyraźniej masz jakiś personalny problem - zdarza się. Pozostaje zmienić miejsce pracy. Pozdrawiam

Bowee
@@EWR

Multisport cały czas w negocjacjach;-)...

@Bowee

Z pół roku minęło, w zasadzie zaczął się kolejny. :) jak tam negocjacje poszły i kto tak naprawdę z firmy jest co do nich przedstawicielem jakimś? Prócz tego benefitu reflektujecie jakieś kolejne?

Wiktor

Może wiecie czy firma prowadzi rekrutacje i jak one przebiegają? Jakie zarobki można otrzymać?

LOL
@Wiktor

Zarobki w tej firmie są grubo poniżej rynkowej. Benefity to LuxMed pare jabłek w środy i najważniejsze kawa co juz jest wszędzie standardem ???? Rok w rok coraz więcej roboty za praktycznie takie same pieniądze . Podwyżki są na żałośnie niskim poziomie. Jeśli nie masz ambicji i chcesz pracować za grosze zapraszamy .

Maria
@LOL

Pracodawców nie przekonuje nawet to, że długo się tam pracuje? Nie ma szans na lepszą podwyżkę? Ciekawi mnie ile nowi dostają, bo często są to lepsze stawki niż w przypadku doświadczonych pracowników.

LOL
@Maria

Nowi pracownicy dostają stawki praktycznie takie same jak doświadczeni pracownicy . Staż w tej firmie sie nie liczy. Masz (usunięte przez administratora) za grosze .

@LOL

Rozumiem, że z tego powodu dużo tych doświadczonych aktualnie odchodzi? Bo przecież nie można dawać siebie tak traktować ludzie tutaj raczej się szanują co nie? Ale jednak piszesz, że jakieś tam podwyżki są, mimo że żałosne to zawsze coś...

Mucha

Witam, chciałam zapytać na jakie zarobki można liczyć na produkcji? Czy w najbliższym czasie będą przyjęcia? Jaka atmosfera panuje w firmie?

Ireneusz
@Mucha

Na produkcji 2200 - 2400 zł na start

anon
@Mucha

Spóźniają się z wypłatami. Wypłaty zawsze były 5 jednak od 2,3 miesięcy jest problem że dochodzą 2,3 dni po ustalonej dacie masakra...

Marta Okruszko
@anon

Serio? Piszesz takie kometarze? Pracuje w tej firmie od prawie 6 lat i nigdy nie zdarzyło się coś takiego. Jeśli masz problemy z przychodzacymi płatnościami na konto, to proponuje przejsc się do banku lub go zmienić. Miej chociaż na tyle odwagi pisząc coś takiego podpisać się imieniem i nazwiskiem, a nie anonimem. Wstyd!

anon
@Marta Okruszko

Dziękuje za propozycje jeśli sytuacja będzie się powtarzała prawdopodobnie będę zmuszony do zmiany banku lub pracodawcy, dziękuję za szybką odpowiedź i życzę miłego dnia

HE
@anon

Wierutna bzdura. Pierwsze takie zdarzenie. Już tak oczerniać nie wypada. Może milionów się nie zarabia , ale co do terminowości nie można się przyczepić. Proponuje jak moja przedmówczyni podpisywać się z imienia i nazwiska.

Obserwator
@HE

Hipokryzją jest żądać imienia i nazwiska, samemu nie podając swojego. Opinia i tak jest obiegowa zduszenie jednego komentarza nic nie zmieni. Pozdrawiam Obserwator

Dzbannnn
@HE

Hihi:) prosić podanie nazwiska ukrywając się pod inicjałami. Co za (usunięte przez administratora) :)

Dojazd do firmy tragiczny. Z AOW trzeba jechać kilka kilometrów (naokoło przez uliczki między firmami). Co prawda możnaby zaoszczędzić codziennie 5 kilometrów i nawet pół godziny dojeżdżając od strony wiaduktu nad AOW (jest droga asfaltowa), ale dyrektor firmy Piotr robi wszystko aby uprzykrzyć pracownikom życie - zastawia wjazd paletami, nawet nie pozwala chodzić tamtędy. Ostatnio dyrektor Piotr zaparkował swoim motorem W FIRMIE NA KORYTARZU utrudniając przejście. Według niego wszyscy w firmie są równi, miejsca parkingowe nie są przypisane do pracowników, ale spróbuj zaparkować przy wejściu na miejscu gdzie ON parkuje swoje służbowe Volvo to od tej pory masz problem w firmie na każdym kroku. A co do pensji to nawet Amazon daje dwa razy więcej premii świątecznej.

Pracujebolubie

Dojazd od aow nie jest możliwy ze względu na fakt, że jest to droga serwisowa autostrady nikt nie zgodzi się aby korzystały z niej inne firmy żeby w razie problemów na autostradzie nie okazało się że jest nieprzejezdna.

@Mat

Drogi Pracowniku, gdyby zapytać osób, które posiadają wiedzę, dlaczego dojazd z drogi technicznej do siedziby firmy jest niemożliwy, otrzymałbyś odpowiedź od razu. Dzieje się tak dlatego, że kawałek ziemi oddzielający drogę techniczną od ulicy Belgijskiej należy do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Firma Materialise nie ma prawa dysponowania tą ziemią. Zablokowanie paletami przejazdu po tym terenie nie wyniknęło z prośby Dyrektora. Plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Kobierzyce nie zawiera wzmianki o tym, by droga techniczna odchodząca od DK35 miała zostać połączona z ulicą Belgijską. Firmowy parking znajduje się 30 m od głównego wejścia do firmy. Nikt nie parkuje przed drzwiami.

Kapitan Huk

w każdej normalnej fiw każdej normalnej firmie problem dojazdu by został załatwiony tak, by pracownicy byli zadowoleni. Trmie problem dojazdu by został załatwiony tak, by pracownicy byli zadowoleni. Piot mówi o równouprawnieniu i fakcie, że nie stsaje na kopercie stojąc na kopercie swoim autem :) To codzienność tutaj. Roweru nie można wstawić na pare h w korytarzu a jego motor (śmierdzący benzyną) stoi w głównym hallu. Niby są PollBusy - autobusy krążące od firmy do miasta. Ale jak to w Materialise została wynajęta najtańsza firma co by koszta ciąc (musi starczyć na dwa super drogie ekspresy do kawy) Więc pracownicy jeżdżą 25 letnimi rozpadającymi się gratami. Rzeczywiście można by oszczędzić dziennie conajmniej 20 min jeżdżąc przez drogę serwisową.... I jest to zgodne z prawem....Pytano też stojącą tam policję i odpowiedź była - nie ma problemu, można stawiać....Ale jest Piotruś dyrektor i jego urojenia i nakazy... Stąd też firma będzie nadal tkwiła w tej Barejowskiej Brei po uszy.

Kapitan Huk
@@Mat

A z czego wynikało zablokowanie wspmnianego terenu. Może uprzedzając odpowiedź jedynie nadmienię - z pierwszej ręki wem, że Piort Dyrektor prosił o ustawienie tam palet. Wiem też, że ludzie proponowali by tam zrobić jakiś chodnik (z palet) ale Piotr stwierdził, że nie będzie tam żadnych palet prowizorycznie dawał (Po czym dał tam palety) ale nie tak by służyły one pracownikowi tylko po to by stanęło po jego myśli. Nie da się ukryć, że w firmie ważne są z czapy pomysły dyrektora i tylko to. Pomysł pracownika - zawsze zły. Cokolwiek pro-pracownicze - źle. Za to wszystkie dyrektorskie pomysly super... Mój ulubiony to "konkurs na najczystsze biurko" autorski pomysł P... Ale jak większość rzeczy - zapomniany i niestety nie rozstrzygnięty...

@Kapitan Huk

Dziękuję za wyczerpujące komentarze. Jak wspomniano wcześniej, teren pomiędzy drogą techniczną od DK35, a ul. Belgijską nie należy do firmy, a do Gminy. Stąd też nie pojawiły się na nim żadne chodniki oraz przejścia z palet. Na terenie tej działki zostały ułożone palety ( jak wspomniano też wcześniej,- nie z inicjatywy Dyrektora) po to, aby nie wjeżdzały na nią auta. Powodowałoby to dewastowanie tego obszaru oraz nowej drogi, a ze strony Gminy mogłyby być nieprzyjemności. Dyrektor jest otwarty na każdego rodzaju konkursy i nowe pomysły- należy tylko o nich wspomnieć i zainicjować :) W kwestii autobusuów i dojazdu do pracy: Firma, która pełni usługi dowozu pracowników nie jest najtańszą firmą na rynku. Dokłada się wszelkich starań, aby jakość aut była jak najlepsza, jednak Materialise nie zawsze ma wpływ na to, jakimi autami w danym momencie dysponuje przewoźnik. W celu poprawy warunków dojazdu, należy przekazać informacje osobom odpowiedzialnym za współpracę z przewoźnikiem, wtedy będą mogły one interweniować. Ekspresy nie są jednymi z najdroższych na rynku, jednak dobrze jest napić się przed pracą lub w trakcie dobrej jakości kawy? :)

PT

To pisze sam dyrektor lub asystentka

Pati&&&

Witam,mam pytanie jakie godziny pracy sa na produkcji?

jatak
@Pati&&&

6-14 lub 9-17 w zaleznosci od stanowiska, dla obu ,,zmian,, jest zapewniony transport dla pracownikow

Czym Materialise zachęcają? Jakie mają dodatki?

XxX

Niczym nie zachęcają w porównaniu do innych firm. Prywatna opieka to już standard, a multisporta nie uświadczysz. Podobnie jak dobrych zarobków

Kamil
@XxX

Uważasz, że zarobki nie są zbyt wysokie. Czy można je podwyższyć pracując w nadgodzinach lub starając się o premie za dobre wyniki? Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Kamil

Zarobki są rynkowe. Na produkcji można uzyskac premię, nadgodziny płatne ekstra. Jesli chodzi o benefity to jest prywatna opieka medyczna i ubezpieczenie, transport firmowy, lekcje angielskiego, szkolenia i inne dodatki okazyjne. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz :)

XxX
@Kamil

Na produkcji są płatne nadgodziny, w biurach raczej do odbioru. Premie to chyba tylko na produkcji zależne od wyników. Zarobki moim zdaniem w ogóle nie są rynkowe, w innych firmach o wiele więcej zarobisz

Kamil
@@Mat

Fajnie, że odpisałeś i wyszczególniłeś dodatkowe benefity. Interesuje mnie jeszcze jaki kontrakt można dostać na początek. Umowę zlecenie, czy raczej na czas określony?

jatak
@Kamil

pierwsza umowa to okres probny, po zakonczeniu okresu probnego umowa na czas nieokreslony.

aMat

A co dokładnie chciałbyś wiedziec? Doprecyzuj pytanie, a postaramy sie pomóc :)

Vendetta

Kierownik planowania to nawet na lidera się nie nadaje. A dyrektorowi wydaje się, że jest wszechwiedzący i jak masz odmienne zdanie to masz przechlapane

bezrobotny

W Materialise każdy dzień przynosi coś nowego :)

BG

Jak można aplikować do firmy, tylko przez stronę firmową czy jest jeszcze inna możliwość?

Dev

Jest ok!

Ehh..
@Dev

A to ciekawe.a co dokładnie jest ok w dziale IT ? Plusy : -Totalny brak organizacji wiecmoiwe, ze przez 2-4 miesiące nie będziesz miał NIC do roboty. Masz wiec możliwość robić inne rzeczy w pracy. -Znany już z komentarzy poprzedników wszechwiedzący dyrektorek rzadko wsciubia swój nos do tego działu. -można pracować zdalnie Co autorze miałeś na myśli dając tak wysoka ocenę ;)?!

super
@Ehh..

Najlepsze w dziale IT jest to, że zostały dokładnie 4 osoby więc idealny skład do piłkarzyków :)

Polo

Witam. Widzę, że ktoś tutaj chyba nie bardzo rozumie co oznacza podzielić się opinią o firmie?! Obrzucać kogoś personalnie delikatnie mówiąc jest nie namiejscu i poniżej godności człowieka. Od razu widać jaki cel temu przyświeca. Takie opinie nie mają żadnej wartości dla potencjalnego kandydata chcącego wziąść udział w rekrutacji. Widzę, że są wakaty na produkcję. Ktoś może wie więcej jak tam się pracuje? Będę wdzięczny.

Szukająca

A jak wygląda praca w przygotowaniu produkcji? Bo widzę ogłoszenie. Jaka to praca? Ile płacą? Na czym polega? Ktoś z tego działu może się wypowiedzieć?

exMaterialista

Organizacja na poziomie zerowym. "Dyrektor" z przypadku ewidentnie nie radzi sobie z całym majdanem co wpływa na jego zadowolenie. Zadowolenia braku nie ukrywa co powoduje, że w fabryce panuje atmosfera zniechęcenia, wrogości. Obiecanki, brak realizacji, zwodzenie, nierzetelność, niesłowność, maksymalne zero profesjonalizmu :( Podobno w dziale IT fabryki Materialise jest lepiej choć wątpię w to mocno. W tej firmie po prostu nic nie może działać normalnie.

gorzejbycniemoze
@exMaterialista

niestety potwierdzam każde słowo na temat tej firmy i zarządu. Omijać szerokim łukiem.

pracownik działu IT
@exMaterialista

Również potwierdzam

SLS
@pracownik działu IT

Niestety potwierdzam. Pracownicy uciekają i to z każdego działu, nawet Ci ze stażem.

Sylwia
@SLS

Zarówno komentarze powyżej, jak i ten Twój w dosyć negatywnym świetle ukazuję Nam pracodawcę, jakim jest firma Materialise. Trzeba przyznać, że jest to bardzo niepokojące. Ale może zechcesz podać Nam nieco więcej informacji na temat tego pracodawcy? Powiedz proszę jak długo, a także na jakim stanowisku byłeś zatrudniony w tym przedsiębiorstwie?

Mariusz

@heniu Widzę, że chciałbyś już przejść do bardzo konkretnych aspektów, związanych z pracą w Materialise. Jakiś czas temu wypowiadał się tu użytkownik @Oro, który wydaje się sporo wiedzieć o tym pracodawcy - może zatem on zechce Ci w jakiś sposób pomóc. Interesuje Cię jakieś konkretne stanowisko, czy teraz się jedynie rozglądasz?

heniu

A jak wyglądają zarobki??

Zostaw merytoryczną opinię o Materialise - Wrocław

• Jak się pracuje w Materialise?

Zobacz opinie na temat firmy Materialise tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Materialise?

Materialise