Opinie o Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz w Bydgoszcz

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

W

Ty tu pytasz jaki angielski a później przychodzisz na projekt s tam jakiś 'dragoniasty człek' usuwa Ci posty z forum technicznego i przekleja pod swoje nazwisko bo bo sam nie potrafi ułożyć pytania po ang.(Bo projekt US) i takich przyjmują i siedzą latami

spec
@W

Chcesz mi powiedzieć, że nie trzeba aż tak dobrze potrafić języka angielskiego? ogólnie jestem słąby z języka angielskiego. No ale w rzeczach IT znam się jako tako.Potrafię JAVĘ na jakimś tam poziomie . PHP i frameworkim na już bardziej wyższym ( nie żebym był jakimś specem ale mam projekty i gdzie indziej chcieli mnie przyjąć ale mam obecnie inną pracę)

Zet

Jest możliwość pracy w Atosie z bardzo dobrym językiem Angielskim ale bez zdolności IT?

jaaktozbyinny
@Zet

Tak, najczęściej szukają w Service Deskach

In

Tzn ? Manager czy mało pracy

Michu

A konkluzja była tego taka, że szkoda czasu (usunięte przez administratora), bo niepoważni są już przy 1. kontakcie telefonicznym,ale widać to bardziej dopiero potem. Pozdrawiam i szukajcie dalej, serio :)

Moje doświadczenie z rozmową kwalifikacyjną w Atos było mieszane. Pierwszy etap był przyjemny - spotkałem się z miłą panią Ewą, która prowadziła rzeczową rozmowę. Atmosfera była przyjazna, co pozwoliło mi czuć się komfortowo i swobodnie przedstawić moje umiejętności i doświadczenie. Niestety, drugi etap rozmowy był zupełnie odmienny. Byłem zaskoczony agresywnym i niemiłym podejściem rozmówcy. Czułem się jakbyłem pod ciągłym ostrzałem artyleryjskim w okopach. Zastanawiałem się czy przerwać rozmowę czy jakoś wytrzymać te 20’. Pytam : "jakie cechy powinien mieć idealny kandydat aby nawiązać to umiejętności. Odp. „Przeczytaj proszę sobie przeczytać specyfikację pracy.". To doświadczenie wzbudziło we mnie obawy dotyczące atmosfery w tej firmie. Nie chciałbym pracować w środowisku, gdzie agresja jest powszechna. Zależy mi na miejscu pracy, gdzie czuję się doceniony i wspierany. Wolę pozostać w swoim korpo :)

Capacity i utylizacja

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Uno foods
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Bydgoszcz
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bamboo Card
Mlotek

Atos to idealny pracodawca dla kogos kto konczy studia i szuka pracy w branzy IT. Nie musisz duzo umiec ALE ale jak dobrze jak orientujesz sie w temacie. Ja zaczynalem od SMC. Poprawcowalem kilka lat i przekwalifikowalem na na Inzyniera. Zmiana dywizji trwala u mnie jakies 3-4 miesiace bo musieli znalezc zastepstwo. Podwyzki mialem regularnie co roku bez pytania o te 15%. A na wynagrodzenei tez nie moglem anrzekac jak na warunki Bydgoskie. Dostalem stala i stabilna prace i premie co pol roku. Po 5 latachw Atosie jest naprawde zadowolony. Faktycznie w innych firmach moze zarobic nawet 2x wiecej. Ale znam BARDZO duzo ludzi ktorzy oposcili zespol i po 1-2 latach mowia ze maja taki (usunięte przez administratora) ze brakuje im tej stabilnosci w Atosie. Zarabiaja wiecej ale kosztem czasu i zdrowia. Jedyne na co ludzie narzekaja ( nie wiem nie bylem tam) to tylko praca na Service Desku bo faktycznie maja duzo pracy ale sa problemy z podwyzkami i szkoleniami. Wiec Service Desk jest dla ludzi ktorzy chca zaczac przygode z IT bez zadnego doswiadczenia ale nie warto siedziec dluzej niz 2 lata. Ciekawe to, ze tak jak znajomi narzekaja na tego Service Deska to zdecydowanie wiekszosc ludzi chwali sobie olbrzymie doswiadczenie jakie stamtad wyniesli ktory przydaje im sie na innych rolach. Pozdrawiam ????????

HR

Best team in ATOS!

Zainteresowana

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć coś więcej o rekrutacji do działu HR w Atos Bydgoszcz. Czy ogłoszenia wychodzą na zewnątrz czy raczej rekrutacja odbywa się wewnetrznie ? Nie ukrywam, że byłabym zainteresowana podjęciem wspolpracy (szczególnie w obszarze HR Partnerów), stąd też moje pytanie. Będę wdzieczna za wszystkie niezbędne imformacje. Pozdrawiam Serdecznie. :)

Zainteresowana
@Zainteresowana

* informację :)

Lola
@Zainteresowana

Liczba mnoe - informacje, liczba pojedyncza informację. Jeżeli autorka prosi o "wszystkie niezbędne" to wskazuje to na liczbę mnoga, więc post jest poprawny.

Katy

Totalnie nie polecam nikomu próbować składać cv do tej firmy. Sposób w jaki prowadzicie rozmowy o pracę... Która szanująca się firma nie odpowiada na przykład pół roku na decyzję o postępie rekrutacji!? Jakiekolwiek dowiadywanie się o statusie rekrutacji jest zbywane, mimo że napiszecie maila, że w ciągu tygodnia będzie odpowiedź. Próbowałam 3 razy. O 3 za dużo jak widać.

Zniesmaczony

Nie jestem pracownikiem Atosa i wiem, że nie chcę nim być. Organizują rekrutację na akademię, rzekomo do 10.11, bez notatki o możliwym wcześniejszym zakończeniu procesu "werbowania". Jak się okazuje, dziś, tj. 7.11 zgłoszenie się jest niemożliwe. Drogi Atosie, nieładnie robić sobie jaja i kpić z potencjalnych pracowników

Bylypracownik

Dziwi mnie, ze nikt nie pisze o "chlubie" bydgoskiego Atosa czyli SMC. To jedna z tych jednostek, o ktorych w kuluarach i innych niz macierzysty budynek nie mowi sie dobrze. Dla nieznajacych podzialu bydgoskiego Atosa - SMC (Service Management Center) to ta jednostka w ktorej skupiaja sie stanowiska stricte procesowe (metodologia ITIL), np. Incident Manager, Change Manager, Configuration Analyst, Problem Coordinator itp. SMC to zbior roznych ludzi, z roznym doswiadczeniem i jezykami (poza angielskim pracuje sie tu na wielu stanowiskach takze po niemiecku lub francusku), ktorzy pracuja dla klientow zewnetrznych i wewnetrznych. Nie trzeba byc po informatyce, by sie odnalezc w procesach, choc bardzo sie to przydaje, bo firma nie wysyla nie-technicznych na szkolenia techniczne - mozesz pojsc na ITIL Foundation ( o ile nie miales/mialas go, gdy rozpoczynasz przygode z Atosem), ktorys z ITIL Intermediate (preferowana przez firme sciezka to Capability, o ile oczywiscie masz szczescie i pojdziesz bo nie ma akurat freeze), no ew. jesli jestes wystarczajaco wysoko to Prince2 (Agile PM podobno od niedawna dostepny). Obiecane przez HR i spelnione postulaty : umowa na czas niekoreslony po okresie probnym (chyba ze podpadniesz team leadowi czyms), szkolenia (jak masz szczescie i nie ma freeze), praca z domu (ilosc dni zalezna od wielu czynnikow), premie (polroczne, zazwyczaj kilka % twoich zarobkow brutto ; podwyzka/awans - jak cie lubi twoj Team Leader to mozesz dostac nawet kilkaset PLN brutto a jak nie lubi to kilkadziesiat PLN brutto), Multisport oplacany czesciowo przez firme, opieka medyczna w Allianz , ubezpieczenie na zycie, owoce raz w tygodniu w biurze, kawa z automatu , czasami herbata, cukier jak nie wykradna korposzczury, sztucce tez sie zdarzaja. Nadgodziny tylko w wyjatkowych sytuacjach sa wyplacane - polecenie z gory to wybierac je. Urlop trzeba planowac juz na poczatku roku. Imprezy integracyjne bywaja (nieoficjalne wyjscia pracownikow tez, bywaja nawet liczone do oceny rocznej , tzn. nie bywasz ze "swoimi" to sie nie integrujesz z zespolem). Ocena polroczna i roczna to wielka porazka tej firmy - malo kto z managerow rozroznia sympatie/niechec do kogos jako osoby prywatnej a obiektywna ocene takiej osoby jako pracownika. Klasyka jest szukanie czegokolwiek, byleby ocena byla nizsza i nietrzeba byloby pracownikowi wyplacac premii. Wazeliniarstwo +kumoterstwo jest, ale nie w kazdym zespole, sa male wyjatki (jeszcze). Jesli znasz niemiecki lub franckuski i zechcesz opscic SMC twoja kandydatura do innej jednostki Atosa moze zostac zablokowana przez szefa twojego szefa nawet na pol roku. Sa lojalki, ale nie dla kazdego (zalezy od stanowiska i szkolenia). Awans bywa, ale rzadko kiedy nie jako kumoterstwo - jesli sie postarasz i spelnisz x wymogow przelozonego (czesto tak absurdalne jak udzial w szkoleniu miekkim, ktore nic nie wnosi bo masz studia z tematu szkolenia). Duzo biurokracji, donosicielstwa, spychologia i brak kompetencji personalnych i zawodowych u wielu team leadow. W teorii jest sciezka rozwoju - w praktyce jak wyzej : jak chca sie awansowac bo cie lubia to cie awansuja, a jak cie nie lubia to mozesz tyrac i nic z tego nie bedzie. Co najwyzej uslyszysz, ze jak jeszcze w nastepnym polroczu bedziesz miec TAKIE wyniki to dostaniesz awans. Wprowadzono tez ulatwienie, bardziej zindywidualizowane podejscie do sciezki kariery w firmie. Ludzie wypelniali plik , w ktorym zaznaczali jaka sciezka bardziej ich interesuje - specjalisty w danym obszarze czy managerska/kierowanie zespolem. Plik byl omawiany jednym zdaniem na ocenie polrocznej i tyle z niego pozytku. Ludzie odchodza czesto i gesto, nietylko z powodu braku podwyzek od lat czy braku szkolen. Atos to dobra firma jak nie masz zadnego doswiadczenia w IT. Sa inne firmy w regionie - niektore placa tak samo , inne gorzej, a jeszcze inne lepiej. Jedyny plus SMC to wartosciowi ludzie, ktorych jak masz szczescie to spotkasz zanim odejda. A i kultowe haslo SMC - ma byc na zielono niewazne jak i niewazne czy prawda w realu (bo mozna przeciez polaczyc nieaktywny serwer z aktywnym i wtedy w tabelkach wszystki serwery sa polaczone prawda ? ;) ). I na koniec perelka : po zlozeniu wypowiedzenia dostaniesz dokument, w ktorym firma chce znac twoja motywacje do odejscia, nowe stanowisko itp. Kartka A4 z twoimi wypocinami wyladuje obok reszty twoich dokumentow w twojej teczce, nie zobaczy jej nikt wiecej, chyba ze bedzie chcial, wiec po co ta szopka, ze "szkoda, ze odchodzisz " ?

nigdy wiecej atos.
@Bylypracownik

Pracowałam w SMC i potwierdzam, że wszystko co jest powyżej napisane to prawda. Współczuje ludziom, którzy jeszcze tam zostali (jezeli sa tacy). Teraz spelniam sie zawodowo pracujac w innej - normalnej firmie .

@nigdy wiecej atos.

A gdzie, można wiedzieć pracujesz? Gdzie ta normalna firma? Bo szukam czegoś nowego:)

snt
@Bylypracownik

Z wieloma rzeczami mogę się zgodzić poza premiami, w moim przypadku jest to 60% brutto, ale to i tak jest śmiech na sali. Poza tym kontr oferty 20% pensji BRUTTO jak chcesz odejść to jest dopiero korpo motodologia ;) ( oczywiście milion razy obowiązków więcej przy tym 20% ;) Albo jesteś super zajefajny, nauczyłeś się dużo i chcesz zmienić stanowisko na jakieś 1 gcm wyżej, przeszedłeś pozytywnie rozmowę o prace i dostajesz uwaga: 20% podwyżki gdzie musisz zmienić w 100% to czym się zajmujesz :) (pomijam fakt ze na podobnych stanowiskach w innych firmach faktycznie płaca 2 razy tyle)

SMCowiec
@Bylypracownik

to jakaś ściema (usunięte przez administratora), tam ciągle redukują. Zadufany (usunięte przez administratora) chyba to pisze labo HR

Też były
@Bylypracownik

Z przykrością, ale muszę to potwierdzić. To prawda.

budowlaniec

Cześć, Chciałbym się przebranżowić i zacząć karierę w IT, słyszałem ze dobrze tam płacą a nie trzeba się mocno napracować. Nie mam doświadczenia, jaki dział polecacie na start w Atosie?

życzliwy
@budowlaniec

Polecam na start stanowisko Tower Service Managera, nic nie musisz umieć, nic nie musisz robić, a kasa się zgadza.

EloZiomek
@budowlaniec

To musisz do Hiszpana się zgłosić, da ci taczkę i grabie będziesz liście porządkował ;)

E.
@budowlaniec

Zapraszamy na Atosowe Akademie! To idealne miejsce na zdobycie wiedzy niezbędnej do rozpoczęcia pracy w Atos. Obecnie można wybierać pomiędzy ścieżką Wintel, DBA, Security, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy do Atosa!

Barnaba

Jak sądzicie czy są szanse na podwyżki w firmie? Warto startować ?

snt
@Barnaba

Podwyżki jak najbardziej, pod monitor

Firma się rozwija, dobrze się pracuje. Wystarczą chęci do pracy, polecam!

Dziwne

Czy to nie jest tak ze strona ta stala sie swoistym wentylem dla niektorych pracownikow, ktorym sie nie udalo w firmie i automatycznie wyladowyujacych swoja niechec, frustracje i niepowodzenia w komentarzach? Inne miejsca, np, oceny Google, posiadaja wysoka ocene firmy bedac napisane przez rozne ooby. Ktos twierdzil ponizej ze wysokie tam oceny so sprawka HRow i niewiedzacych jeszcze wszystkiego o firmie pracownikow lecz HRy nie sa w stanie wystawic wiekszosci komentarzy a Ci niewiedzacy i pozytywnie nastawieni pracownicy w duzej skali powinni rowniez wypowiadac sie tutaj a spora czesc tutaj czytanych negatywnych komentarzy (wedlug tej teorii) wedlug statystyki, prawdy i praktyki, powinna rowniez byc widoczna np. w ocenach Google a tak nie jest. No wlasnie, na czym polega ta swoista anomalia, iz na gowork widzimy glownie niskie oceny firmy a w ocenach Google jest zupelnie odwrotnie? Czy to przypadkiem nie wyglada na to, iz gowork stalo sie troche taka miejscowka dla narzekaczy czujacych sie w tym gniazdku sobodne i niechcacych wyjsc poza nie?

Odp
@Dziwne

Hmmmmm faktycznie, tam przeważają komentarze pozytywne a u nas tutaj sytuacja ma się zupełnie odwrotnie co jest zastanawiające i dziwne.

nie alfa
@Dziwne

tak, tak, ... :), wiemy, kto dba o reputację, ... idealny przykład wsady z HR ( z alfy). Cóż, jakie HRy takie teksty o firmie. Pamiętajcie drogie panie, milczenie jest zlotem .

Mmm

Słaba płaca. Brak podwyżek..

cisco

Dzien dobry Zastanawiam sie czy złozyc CV na stanowisko Network Engineer. Posiadam certyfikat CCNA oraz doswiadczenie ok 1rok. Wcześniej 5 lat w IT - utrzymanie. Bardzo prosze o opinie jak tu sie pracuje na tym stanowisku? Jakie widelki finansowe ? Bede bardzo wdzieczny za konstruktywne opinie/informacje. Pozdrawiam!

@cisco

Daj sobie spokój. bedziesz zalowal jak ja.

chce pracowac w atosie

HEj jak można zdobyć pracę w atosie? Skończyłem socjologie na umk i chodzilem do szkoly policealnej, zdobylem technika informatyka i wladam jezykiem angielskim bardzo dobrze. Obecnie na stronie atos sa tylko propozycje pracy w Łodzi i we Wrocławiu. Ja bym chciał pracować w Bydgoszczy. Złozyłem aplikacje na atos academy i nikt mi tam nic nie odpisał nawet;/

Kariam
@chce pracowac w atosie

O których ogłoszeniach na stronie Atosa mówisz? Są ogłoszenia w Bydgoszczy czy na ich stronie, pracuj.pl czy praca.pl, w czy msie czujesz dobrze z informatyki? Więcej szukają osób z francuskim czy niemieckim, z samym angielskim trzeba chyba startować na stanowisko techniczne.

@Kariam

Msie to skrot od microsoftu? tam bylo cos takiego jak 7222 service now chyba - na to chyba mogą startowac ludzie bez doświadczenia. No, ale tej pozycji na stronie atosu nie ma.

@Kariam

aha to bylo pytanie w czym dobrze sie czujesz z informatyki ;d. no potrafie kompy skladac z czesci, linuxami sie posluguje, osbluguje obsa, bylem adminem na tsie, potrafie skonfigurowac router, modem od wewnątrz. W obecnej pracy pracuje na linuxie i mam dostęp do paru modułów: coord, tele, menager - kazdy sluzy do czegos innego, potrafie poslugiwac sie windows server. Czy to jest doswiadczenie sensowne czy żałosne?

Maciej
@chce pracowac w atosie

Na stronie firmy https://jobs.atos.net/location/poland-jobs/5343/798544/2 jest trochę ofert pracy w Bydgoszczy. Zajrzyj tam, może znajdziesz coś dla siebie? Jeśli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej, napisz o swoich doświadczeniach i wrażeniach. Pomożesz w ten sposób innym użytkownikom forum wybierającym się na taką rozmowę.

njkvjghljkhkhjgjkl
@chce pracowac w atosie

W Atosie wszystko zalezy od humoru managera u mnie mimo świetnej znajomości jezyka ang i niemieckiego i dobrej francuskiego nie dostalem pracy , pomimo że przystosowuja do stanowiska . Akademie to tez nie wiadomo kogo chca, najlepiej piekych z piekna gadka , a reszte to ich naucza.

peterr
@njkvjghljkhkhjgjkl

To chyba nie moze byc prawda, ja pomimo sredniego (bardzo) angielskiego i tylko z bdb. niemieckim zostalem przyjety bez problemow, mimo ze fachowo cieniutko.

pytam

Mam pytanie: czy na stanowiskach z językiem rosyjskim pracuje się w Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy?

Pracownica M.
@pytam

Wszystko zależy od projektu, na którym pracujesz. Jeżeli jest to 1st line support analyst dla np. szpitala czy firmy 24/7 to tak, pracujesz 24/7 nie zważająć na jakiekolwiek swięta.

Student

Ile można zarobić na początek (1. praca) w Atosie na stanowisku Junior BI Developer jeśli ogarnia się też zagadnienia z "Nice to have" + prawie ukończone studia inż? Wiecie czym dokładnie zajmuje się na tym stanowisku - jak wygląda praca? Czego można spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej i jak wygląda rekrutacja? Tutaj oferta: (usunięte przez administratora)

On

Witam Mam pytanie czy Atos w Bydgoszczy podlega pod Atos w UK?

Zostaw merytoryczną opinię o Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

Zobacz opinie na temat firmy Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 7 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz?

Kandydaci do pracy w Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Atos Origin IT Services Sp. z o.o. Bydgoszcz