Opinie o Amazon w Bielany Wrocławskie

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Amazon. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Amazon na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - usługi PR

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Bielany Wrocławskie

Zenada

Myślisz że tak jest tylko w 3m? Jest wiele firm we Wro z takimi warunkami i pensja. Amazon jest ogromnie bogata firma, wyreklamowaili się żeby zgarnąć pracowników, a jest przeciwieństwem 3m i tego co napisałeś. Tutaj się martwią tak o pracowników, że nawet nie pomyśleli o okresie przedświątecznym, w którym ludzie mają najwięcej wydatków a pensja nawet to nie minimalna krajowa, co z tego że w grudniu będzie nadrabiać się za październik i listopad, a pytając się menagerow i HR uświadamiają ich, mówią droga wolna, a podobno mieli słuchać postulatów, zrobili magazyny na tanim rynku pracy, a ludzie nakrecaja się na darmowe obiady i dojazdy , nie licząc się z pensja 1150zl w niektórych miesiącach, skoro zrobili pazdziernik i listopad tak okrojony w godziny, to co będzie po podpisaniu stałej umowy od stycznia, przecież to okres po świętach gdzie w ogóle mało zamówień:) będzie tak jak teraz podpiszecie umowy, i dopiero po dostaniecie grafiki :) ale cóż, na szczęście zrezygnowałem, znalazłem lepszą oferte, będzie 1,8 na okres próbny i stale godziny pracy a do tego śmiesznego amazonu nawet nie chce mi się jechać z wypowiedzeniem, po co to coś wpisywać do Cv ... :) powodzenia w utzymaniu się przez święta z pensjami 1,2 :) zawsze można wziąć kredyt i w grudniu oddać :)

kolo71

Po tym co czytam bardzo się cieszę,że jednak moja intuicja powiedziała mi żebym tam nie poszedł do pracy. Ostatnie 4 lata przepracowałem w firmie ,,3M,, na dziale ,,IATD,, INDUSTRIES ADCHESIV TAPE DIVISION.Mogę powiedzieć że komórka ta zajmuje się produkcją bardzo drogich i specjalistycznych dwustronnych taśm klejących różnego typu,są to taśmy bardzo specjalistyczne robione dla takich firm jak NOKIA,Aple,Sony, dla korporacji lotniczych Lufthansa,Airbas a nawet dla ,,NASA,, Niestety nie pracuje już tam od jakiegoś czasu,z powodów alergicznych na jeden produkt. Strasznie żałuje tej pracy naprawdę trafiłam tam przez ,,RAMSTADT,, akurat fart potrzebowali 3 osób na ten dział,wspomnę że moje nastawienie było złe ponieważ w swoim życiu pracowałem już w fabrykach typu,,KNAUF,, ,,HP,, we Wro. I co się okazuje,ze trafiam do 17 osobowej ekipy operatorów maszyn,30 inżynierów,i masy innych konkretnych komórek. Te 4 lata to najwspanialsze lata mojej pracy,firma 3M jest korporacja bardzo bogatą ,jeżeli uzyskamy umowe na stałe mamy jak u ,,Pana Boga za piecem,,. Jedzonko,rózne napoje,i automaty i ekspresy za darmo do wyboru do koloru. Kążdy sobie organizuje prace to ile zrobi ile da rade i czy będzie potrafił zrobić zlecenie z danego materiału.Akurat tam jest cholernie dużo nauki,ale naprawdę masa. Ponad 200 materiałów każdy inny,Każdy jeden robi się na danej maszynie w inny sposób,pełno zasad indywidualnych sposobów wytwarzania oraz wymogów odbiorców. Ale wszystko w 3M jest inne bardzo ciekawe,nowoczesne i niesamowite samo wnętrze hali wygląda jak baza kosmiczna z ,,GWIEZDNYCH WOJEN,,. Pracownik stawiany jest na 1 miejscu,jego bezpieczeństwo pod każym względem,.Co dziennie można brać nowe okulary różne modele,ile nam się podoba i ile potzrbujemy,to samo z nożykami rękawiczkami,a są to produkty z najwyższej półki okulary 60zł rękawiczki 60zł. Nie ma mowy o targaniu o podnoszeniu większym niż jest dopuszczalny,zakupili specjalne roboty które za pomocą ręcznego sterowania,klada za nas paczki na palety. Jeżeli masz ochotę idziesz po takiego robota,które stoją na drugim końcu hali.I nikomu nie przeszkadza że zanim z nim dojdziesz do swojej maszyny mija 40min :)bo są wolne,nikt nas z tego nie rozlicza,wręcz przeciwnie kierownictwo i BHP cieszy widok korzystania z takich udogodnień. Bardzo duży nacisk na kształcenie operatorów,często bywało tak że w tygodniu 3 dni siedzieliśy na salach konferencyjnych na róznych szkoleniach i zebraniach. Niesamowite jest to że każde najmniejsze wydarzenie lub wypadek nawet drobne skaleczenie,omawiane jest bardzo dokładnie,wyciągane są wnioski,ciagłe ankiety skierowane do pracownika czego mu brakuje,co by chciał. Ubrań cała szafa koszulki,polary spodnie po kilkanaście par,nawet polówki z ręcznie haftowanym herbem i imieniem operatora. Noże do pracy sprowadzane z USA specjalne ,,bezpieczne,, po cieciu ostrze automatycznie się chowa do środka.Imprezy grille z piwkami z mięsiwem każdego rodzaju,dla pracownika plus rodziny masakra nie doprzejedzenia plus paczki z prezentami,pamiętam pierwsza taka majówkę 3m,szczęka opadła mi na dół.I tak by wymieniać godzinami,a ha bardzo dobre zarobki operatorów zatrudnionych nastałe,chociaz agencja na reke tez z 2tys maja bez nadgodzin,których jest naprawdę bardzo dużo tylko nieraz niema komu zostawiać bo ludzie maja tam bardzo dobrze płacone a nadgodziny nocne to wogóle masakra więc spokojnie byli tacy co po 4tyś wyciągali.Aha pisze tu o 3M na ul. kowalskiej,a nie o ,,viskoplascie,,jest bardzo blisko i tez należy do 3M ,ponoć wiele się tam różni,ale tego nie wiem dokładnie bo tam nie pracowałem i nie mam znajomych,piszę tu konkretnie o ,,IATD,, Amazon też jest wielką korporacja ,bardzo bogatą i tu sprawdza się to że 3M jest jedyna taka na świecie,nie żałuje kasy na swoich pracowników,wiec ich rozpieszcza ,fakt że maja olbrzymie dochody,ja sam w 8 godzin potrafiłem wyprodukować,różne taśmy w cenach nawet do 200tyś dolarów!!!!! w 8h Ale pracując tam przez 4lata pierwszy raz czułem się ważny,potrzebny i doceniany ,każdy się liczył z twoim zdaniem,i zawsze twoje pomysły były rozpatrywane z innymi,a pracownicy z dyrekcją i kierownictwem na ty,w weekendy na wspólnych wycieczkach zakładowych:) w góry,na ryby,grzyby i narty. Naprawdę te 4lata wspominam jako wspaniałe doświadczenie i wiem że nigdzie już nie będzie nawet podobnie:(. Nie dajcie się tym burakom z AMAZONA.

10tka

Ech... nie słuchaj ludzi. Miej swoje zdanie, pracuj ciężko i baw się dobrze! :) Wiem, że poszła fama, że dostali. Jeśli nie wypłacą do 10-tego to dla mnie dobrze. Odsetki są spore. A jak nie to zostaje PIP a to ich zaboli :)

Zbyszek kieliszek

Mam pytanie. Do ludzi z WRO2. Macie już kaskę za wrzesień na koncie? U mnie pustka :(

10tka
@Zbyszek kieliszek

Dopiero jutro jest dziesiąty. Chyba nie spodziewasz się kokosów za te 28h? :D

Zbyszek kieliszek
@10tka

Wiem że jutro 10-ty jest, ale wpadłem w panikę, bo łośki na magazynie już się chwalili wczoraj, że kasę dostali :D a ja chciałbym moje kokosy rozbić w sobotę na jakąś zakrapianą wycieczkę może wystarczy ;)

michal3084
@Zbyszek kieliszek

nie no za te 28h rewelka albo ich błąd bo ja dostałem 390 pln

Magazynier

Proszę o przejciu magazynu

Redukcja pracowników

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
eff

ogólnie to nie byłoby może na początku takiej tragedii... BRAK INFORMACJI I TOTALNY HAOS... tak jak już ktoś tu napisał HR nic nie wie, koordynatorzy z agencji też nic nie wiedzą. Poza tym dojazdy rzeczywiście i te nocne autobusy godzine wcześniej niż autobus do pracy. 16 godzin poza domem w tym ponad 4 to sama podróż i 40 minut czekania jak nie na odjazd autobusu z pracy to na pracę po przyjeździe... bezpośredni pracownicy otrzymali grafiki a agencyjni z dnia na dzień nie koniecznie wiedzą co się dzieje, bo ogólnie panuje niewiedza

Wariat

ktoś ostatnio wpisał na tablicy 300zł na święta. jak dostanie tą kwotę brutto to faktycznie odprawi niezłą bibę ;D ogólnie źle to wszystko się rozkręca. na trenerów, sweeper'ów itd. biorą kogo popadnie.

Trener
@Wariat

Przecież mogłeś się zgłosić nikt ci nie bronił

@Trener

Miałem propozycję... Nie mam zamiaru co chwilę szkolić pracowników tymczasowych, którzy popracuję tydzień lub miesiąc.

Wariat

Powiem jedno, HR nic nie wie, koordynator od transportu mówi cały czas to samo... Ogólnie nikt nic nie wie i wszyscy są zadowoleni. :) - WRO2

hihi
@Wariat

Wszystko prawda poza stwierdzeniem "i wszyscy są zadowoleni" ;-)

OnWroc

Wro dostało grafiki, okazało się, od następnego tygodnia jedziemy po 30godzin w tygodniu i tak do końca października, listopad też cały po 30 godzin w tygodniu, z obliczeń wynika że nawet minimalnej krajowej nie będzie - a najlepsze z tego że to umowa o prace, premia również mało prawdopodobna, ponieważ premia jest zależna od dobrego obrotu całego magazynu, a oczywistym jest że jeżeli w miesiącach w których nie mają dla ludzi pracy i obcinają godziny nie będzie dobrego obrotu a zarazem też zapewne premii. Zapomnijcie o robieniu nadgodzin, oni zrobili specjalnie taki system pracy żeby nie było możliwości robienia nadgodzin (150%-200%) od robienia nadgodzin będą mieli pracowników z agencji, to oczywiste że lepiej wziąć kogoś przez agencje i dać mu 9zł niż stałemu pracownikowi zaproponować nadgodziny i dawać mu 150% poza tym jak robić nadgodziny, skoro w niektórych miesiącach nawet nie potrafią zaoferować pracy w pełnym wymiarze godzin?! Obiady?? ludzie Wy pracujcie dla pieniędzy a nie dla obiadów, dlaczego każdy chodzi i piszczy o tych obiadach, poza tym to nie obiady, to ciepła przekąska dają niecałe 50 gramów ryżu, mięsko wielkości denka od szklanki i tona sosu żeby wyglądało objętościowo i sałaty, przy takiej pracy fizycznej ciągle w ruchu to zdecydowanie mało, wątpię że porcja mięsa z ziemniakami przekracza 100gramów - więc praca "za przysłowiową miskę ryżu" dziś podczas spotkania menagerowi powiedziałem że czas się zwalniać bo nie starczy na opłaty i życie, to machnął obojętnie ręką i powiedział dowiedzenia, w d... to mają, kolejna sprawa, zatrudniłem się tam na magazyn, z doświadczeniem magazyniera + operator wózka widłowego, tak było mówione na spotkaniach, zrobili specjalne badania psychotesty itp, a w konsekwencji stoję 10h i zawijam w kartoniki produkty, zawijam zawijam zawijam, jak na jakieś produkcji - gdybym wiedział że to produkcja szukałbym pracy we Wrocławiu na produkcji za 1500netto. mogli reklamować to że szukają do produkcji na taśmę, a nie lansować się "szukamy magazynierów" Kolejna mniej ważna sprawa, to "multisport" ludzie się domagają a oni mają to gdzieś, mimo tego że dla firmy która zatrudnia taką ilość osób to żaden problem, a zlewają postulaty. Brak możliwości korzystania z telefonów, a zapakowałem z milion paczek a telefonu nie widziałem w asortymencie, poza tym pracując w poprzedniej pracy, robiłem na magazynie z samymi telefonami i akcesoriami i nikomu to nie przeszkadzało że się ma własny telefonu! Nogi bolą jak nie powiem co, pracowałem ciężko po budowach, montaż okien PCV - wchodziło się z oknami na plecach na całe mieszkania na ostatnie piętro i tak nie napierdzielało, w 8-9godzinie pracy wszyscy na packu przewracali kubełki i na nie siadali, nie na długo ponieważ zaraz ktoś z liderów zwracał uwagę. Jedyne co ratuje pracę to atmosfera, ludzi jest dużo, jest patolka, ale są też ludzie z którymi można się zaprzyjaźnić,pośmiać porozmawiać. Sęk w tym, że pięknie zareklamowali się żeby przyciągnąć ludzi, a teraz człowiek zaczyna żałować, i nie tylko ja bo widzę że co 2-osoba chodzi wkurzona na myśl że dostanie się jakiś ochłap w wynagrodzeniu. AAAA i jeszcze, myślałem że z nockami będzie więcej bo 20% jest do każdej godziny nocnej, a tu się okazuje że druga zmiana zaczyna się od 18:00 - 4:00 a 20% dodawane jest tylko od godzin 22:00 więc od 18:00 do 22:00 pracuję się za normalną stawkę - WSZYSTKO JEST PRZEMYŚLANE ŻEBY NIE MOŻNA BYŁO DOROBIĆ, ZAROBIĆ więcej... dobrze myśleli i im się to udało, w każdym razie, dobrze że jest po 30godzin w tygodniu bo znajdzie się więcej czasu na szukanie innej pracy, przez te 3 miesiące, bo po umowie próbnej - wypowiedzenie 3miesiące. AAA jeszcze coś, byłem dziś w HR i pytałem się czy będzie podwyżka po umowie próbnej, w odpowiedzi dostałem NIE BĘDZIE, to zapytałem kiedy będzie planowana jakaś podwyżka, to odpowiedzieli że nic o tym nie wiedzą i dopiero po umowie próbnej i po roku pracy na umowie na czas nieokreślony będzie może coś "?" także 15 miesięcy pracy za 12.5brutto bez planów zwiększenia pensji stałym pracownikom :-) Dziś jechałem autobusem ORSEY'a bo nikt nie powiedział pracownikom że zmienili odjazd z 5:20 na 5:15 i nie wyrobiłem, ludzie nie mają jak dojechać na dworzec pod autobus firmowy, bo pierwsze tramwaje dopiero przed 5 jeżdżą, a Pan koordynator od transportu rzekł że trzeba nocnymi dojeżdżać, heh, nocny mam o 3:30 na dworcu jestem o 4:00 i czekam na autobus firmowy na 5:20 - nie ma transportu na dworzec w samym Wrocławiu ! a autobus przyjeżdża do pracy 20minut przed zmianą i siedzi się nudzi człowiek. Kolejna sprawa, niedługo zima idzie, i wychodzi na to że kobiety będą chodzić w kozakach zimowych po magazynie, a faceci w zimowych traperach, bo nie ma miejsca na buty! PARODIA !!!!! PARODIA !!!! i uwierzyć że w UK jeden pracownik zarabia tyle co u nas 10 w październiku- listopadzie. Wyobraźcie sobie, kto tam zostanie, jak odejdą ludzie którzy chcieli się zaangażować, ja chciałem ale nie na

szmal
@OnWroc

widziały gały co brały

km

idzie tam wychędorzyc jakąs panienkę na magazynie czy raczej nie chca dawac?

wroc

czy to jest w 100% pewne, że po 3 mies. okresie próbnym Amazon daje umowę na czas nieokreślony ?

Bogdan

"W Amazon utrzymuje się sztucznie zaniżoną wilgotność powietrza, na poziomie ok. 15-20 %. Człowiek powinien oddychać powietrzem o wilgotności 45%. Włąścicielom chodzi o magzynowanie produktu w idealnym stanie. W tak niskiej wilgotności nie rozwijają się grzyby, książki są stale białe, nie żółkną, To samo z opakowaniami, ubraniami, itd. W konsekwencji mniej więcej po roku pracy wszyscy pracownicy zaczynają mieć problem z płucami. Zaczyna sie kaszleć suchym kaszlem, na końcu pojawia się krew w plfocinach. Wtedy lekarz daje zwolnienie chorobowe, po którym jest się natychmiast zwalnianym z pracy. " Czy to czasem nie jest praca w szkodliwych warunkach ?

Po grafiku jaki dostalem do wro1 juz wiem ze pracujac 3 dni i majac 4 dni wolnego to wyplata bedzie mala jak nie dadza te 15% premi to ludzie odejda po 10 jak nic ,Hala pusta znikoma ilos materialow brak paleciakow elektrycznych jak ktos lubi biegac z recznym paleciakiem po 12-15 km na zmiane w tych ich kanadacharach to powodzenia Brak stolowki obiady zimnie 1 daniowe cwaniaki biora po 2 odrazu potem brakuje dla innych kawa konczy sie juz po 1 przerwie ,szafki w szatni to chyba na ksiazki a nie na ubranie

He

Ten sam idiota ciągle pisze o wyrywaniu, pewnie jakiś onanista monitorowy, który na oczy (usunięte przez administratora) nie widział. Poza tym to nie są szatnie ulomie, to jest pomieszczenie z szafkami, szatnie będziesz miał jak się wrócisz do podstawówki i przed wf.em, ułomność można jeszcze z czasem wyleczyć np szkoła ... A Ty dużo tam zarabiasz, może Tobie potrzeba dilda w (usunięte przez administratora) skoro ciagniesz ciągle ten temat ?

gggrrrt

Tak jak ktoś napisał. Ten koleś jeszcze nigdy kobiety nie miał i to będzie jedyna okazja żeby być w miarę blisko z płcią przeciwna (pomijając ociera nie w autobusie czy tramwaju) i pewnie będzie chodził z namiotem po hali. Szkoda mi ciebie mącisz ku, chłopaku do wzięcia

ada

Czy jest na forum ktoś z Gniezna? Skąd i o której odjeżdża bus?

Wariat

podajcie grafika dla WRO2, FRONT DA5-063A-IB. pozdrawiam "przemiłe" Panie z HR'u...

wypas

W Poznaniu jak ktoś się do roboty przyjmie to dostanie dwa bilety do kina gratis...

malinoski

WAS POGIĘŁO ZA 1350 ZŁ W AMAZONIE ZAPIER.. JAK JAKIŚ ZNIEWOLONY MURZYN ? CO WY LUDZIE HONORU NIE MACIE ! BOJKOTOWAĆ ICH !

nowy
@malinoski

godziny nocne sa od 22 do 6 wiec nie rozumiem dlaczego jakies zdziwienie z twojej strony wystapilo , 9.50 maja tymczasowi a ty zatrudniony bezposrdenio ile masz wiecej ??? widziala swinia niebo , ty nie chodzisz do pracy sie najesc , tylko pracowac. dam ci 5 zł i ugotuj cos albo kup chociaz bulke i dwa plastry sera zoltego

OnWroc

Hello :) szafeczki malutkie są na drobiazgi, kurtki wieszane na kłódkę :) :) :) a kto wie jak wygląda sprawa z zimą, rozumiem że po magazynie będzie trzeba pociskać w butach zimowych, bo nie ma roboczych i miejsca do zostawiania butów/kozaków zimowych, a przy takiej ilości pracowników to zapewne buty będą koszone ... Wiecie czy coś ma się zmienić?

Jeff Bezos

ma ktoś numer do HR Wrocław

@Jeff Bezos

nie ma nikt nr tel. do HR, bo nie podali i nie podadzą

hihi
@Wariat

Mi powiedzieli że podadzą ale nie wiedzą kiedy i kto jest za to odpowiedzialny też nie wiedzą :D

najedzony

frytki, pizza i kebab

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Bielany Wrocławskie

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1324.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1004, z czego 288 to opinie pozytywne, 228 to opinie negatywne, a 488 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 37 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon