Opinie o Total Wind PL w Koszalin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Total Wind PL. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Total Wind PL o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i mostów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Total Wind PL w Koszalin

do ermenegildo

Na rozmowie mówili o 8 msc pracy w roku... sciema?

ermenegildo

Raczej co roku, bo ludzie odchodzą. Wiem, że teraz zatrudnili chyba 30 nowych, a szukają cały czas ludzi z doświadczeniem. Przez to, że zatrudniają tyle osób - tak często siedzi się w domu bez roboty.Generalnie Total, to bardzo dobra firma, a jedyne zarzuty, to niskie płace, mało roboty i kolesiostwo...

do ermenegildo

A jak często (ile razy w roku) firma zatrudnia/rekrutuje ludzi bez doświadczenia? Czy taka akcja jak teraz jest wyjątkiem czy to się dzieje co roku?

do dalibor

"Jakby jeszcze..." a z jakimi poważniejszymi sprawami robią problemy?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Total Wind PL po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Elektryk. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Ermenegildo

Tak, jak nie masz swojego komputera, zawsze możesz poprosić visora lub któregoś z kolegów.

do ermenegildo

A jak jest z kwestią wystawienia rachunków na TOTALA, opłacania Zusu podatku dochodowego czy jest mozliwość wykonywania tych operacji na projekcie, (np przez komputer słuzbowy? firma nie robi problemów aby udostępnić komputer na tego typu operacje?) bo przecież księgowy za mnie tego nie zrobi...

Ermenegildo

Śniadanie masz w hotelu, na projekcie przeważnie jest kantyna lub catering, a po robocie masz w hotelu przeważnie obiadokolację. Każdego dnia system odlicza Ci 30 minut przerwy na lunch, czyli pracujesz 12h , masz zaliczone 11,5h. Nie wiem, co rozumiesz przez "stare pryki", ale średnia, to chłopaki między 25 - 35 lat, jest dużo osób powyżej 35,45 lat - w końcu musi być ktoś z doświadczeniem,kto będzie uczył młode smarki, bo takich koło dwudziestki też jest wielu i trzeba ich uczyć wielu rzeczy od podstaw. Starsi są o.k. - wszyscy raczej wyluzowani. Uważaj, co mówisz, szczególnie na firmę, bo w totalu są bardzo mocne powiązania rodzinno - koleżeńskie. Co druga osoba ma kogoś znajomego w biurze. Po jakimś czasie sam się zorientujesz, co z kim możesz.

do ermenegildo

1. Jak jest z wyżywieniem? Jest na projekcie czy w hotelu? Czy jeśli w hotelu który jest oddalony powiedzmy 30 minut drogi (godzina w dwie strony) to znaczy że godzina dniówki jest do tyłu na dojazd do/z hotelu na obiad? 2. W jakim wieku średnio są monterzy technicy? Młode chłopaki czy stare pryki? raczej są ok czy trzeba uważać na to co się mówi? (wiesz jak jest za granicą Polak Polakowi wilkiem przeważnie)

do ermenegildo

Czy wyjazdy z Koszalina na projekt(lotnisko) są o jednej ustalonej porze? Czy te pory są różne? Przeważnie rano, wieczorem?

Ermenegildo

Wszystkiego po trochu. Najważniejsze są zdolności mechaniczne i dokładność. Myślenie jest potrzebne przy każdej pracy, ale większość prac przy instalacji jest do ogarnięcia dla średnio rozgarniętej osoby ( IQ powyżej 90 - wystarczy :) ). Czasami trzeba się nadźwigać i naciągać, ale pracują w firmie chłopcy ważący 55 kilogramów i dają radę .

do ermenegildo

ok a jakbyś miał w jednym zdaniu scharakteryzować pracę to Twoim zdaniem czy praca ta bardziej wymaga wiedzy? czy bardziej wymaga tężyzny fizycznej? czy może bardziej zacięcia i smykałki do mechaniki? czy dokładności i chłodnej głowy?

Ermenegildo

Telefon dostajesz po 3 miesiącach - limit 250 pln.Nie wiem na kogo się najmujesz, ale technikom komputerów nie dają. Net jest zawsze w hotelu - z jakością różnie bywa - tak jak wszędzie. Zapis ten jest jednostronny i niezgodny z zasadami sprawiedliwości społecznej, w związku z czym jest nieważny. Sprawdzone w necie ( wyrok sądu apelacyjnego ) i skonsultowane z prawnikiem.

do ermenegildo

I jeszcze kolejne pytanie, pisałeś wcześniej o tym iż zapis o zakazie swiadczenia usług konkurencyjnych przez rok po ustaniu umowy jest niezgody z prawem. Czy możesz podać jakąś podstawę prawną? A może masz na myśli swój przykład? jakoś go ominąłeś?

do ermenegildo

A jak jest z łącznością z rodziną na projekcie? Czy firma daje do dyspozycji telefon służbowy? jeśli tak to czy obciąża za ewentualne prywatne rozmowy? I tak samo z laptopem... czy daje laptop służbowy? Czy mam brać swój? czy w pokojach hotelowych jest z reguły wifi?

ermenegildo

Firma jest płatnikiem, ale większość certyfikatów dostajesz do ręki i wtedy rób skany lub foty - to Ci wystarczy. Pieniądze nigdy nie wpływają szybciej, ale zawsze płacą terminowo, maksimum 1-2 dni opóźnienia.

do ermenegildo

Ermenegildo jeszcze jedno pytanko Czy kasa wpływa szybciej na konto niż umowne 21 dni?

do ermenegildo

Pytanie za 100pkt. Czy firma może zawłaszczyć sobie certyfikaty ukonczenia szkolen? i zastrzec w umowie ze nie wyda ich wykonawcy? Czy to jest zgodne z prawem?

Ermenegildo

Może nie aż takimi, ale są. Firmy wydają kupę kasy na bardzo drogie szkolenia, więc jakoś muszą się zabezpieczyć. Jeśli jest przerwa z powyższych powodów, to firma płaci Ci max. 40 godz. tygodniowo. Jeśli przez 3 dni wypracujesz 36 godzin, a przez 3 następne będziesz stał, to zapłacą Ci jeszcze za 4 godz. Jeśli jest cały tydzień przestoju, to też dostaniesz za 40 godzin. Wszystko to jest w kontrakcie. Poproś żeby przesłali Ci draft umowy a stamtąd wszystkiego się dowiesz.

do ermenegildo

1. Czy w innych konkurencyjnych firmach te kontrakty są obostrzone takimi rygorami? 2. Z innej beczki, czy zdarza się że projekt "stoi" z powody warunków atmosferycznych (np, ulewa, silny wiatr) 3. Czy w związku z postojem na miejscu na projekcie np z powodów atmosferycznych firma płaci postojowe? 4. Czy firma płaci postojowe z powodu innej winy leżącej po stronie zleceniodawcy? (nie mam na myśli warunków pogodowych)

ermenegildo

Nie, oni mogą. Ty możesz po roku od ostatniego szkolenia, jakie Ci zafundują, chyba, że za nie zapłacisz.

Zostaw merytoryczną opinię o Total Wind PL - Koszalin

• Jak się pracuje w Total Wind PL?

Zobacz opinie na temat firmy Total Wind PL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Total Wind PL
2.8/5 Na podstawie 69 ocen.
  • Mieszka I 28
    75-132 Koszalin