Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

eee

Czy w biurowcu Jacobs / CH2M jest dostępna jakaś infrastruktura dla pracowników, którzy dojeżdżają na rowerze? Chodzi mi o szatnie / szafki na ciuchy, prysznice itp.

rowerowa
@eee

Jasne ! są szafki, prysznice. Nawet raz na jakiś czas jest serwis rowerowy za darmo. Są również nagrody za przejechanr kilometry. Jacobs dba o rowerzystów. ☺

@rowerowa

Potwierdzam. Jest zamykany parking rowerowy w części parkingu podziemnego. Serwis akurat jest w przyszłym tygodniu :) można się zapisywać.

KasiaS

Dzień dobry, Ja mam pytanie związane z ilością osób w budynku. Czy są tam jakieś punkty gastronomiczne i czy pracowników w budynku jest według Was sporo? Oczywiście wiem, że jest to niewiadoma "sporo". Czy jest osób więcej niż np. 500 osób? Dzięki za odpowiedź.

P
@KasiaS

Osób jest już raczej ok. 1000 na 7 pieter więc jakoś się to rozkłada. Punkt Gastronomiczny jest w budynku: restauracja samoobsługowa na parterze. w okolicy sporo małych sklepów i jeden dobry bar mleczny.

KasiaS
@P

Dziękuję

Anna M.

W firmie panuje atmosfera otwartości z wyjątkiem pewnych jednostek (w każdej firmie takie się znajdą). Wysoka kultura osobista pracowników, aczkolwiek natłok pracy zdaje się ją troszeczkę psuć. Z tego co zdążyłam się zorientować, firma oferuje możliwości rozwoju (i awansu), jeśli ktoś zdecyduje się zagrzać w niej miejsce na dłużej i oczywiście nawiąże relacje z właściwymi osobami. Sporo rywalizacji. Dynamicznie zmieniające się środowisko pracy pełne wyzwań zawodowych, jeśli chodzi o finanse i PA z uwagi na różnorodność projektów.

Ciekawy

Czesc ! Ile czekaliście na odzew z Firmy ? Czekam juz ponad 2 tyg i uważam ze to jest karygodne zeby nie dad zadnego znaku na tak czy na nie.. Straciłem dzien urlopu zeby przyjechac do Krakowa a oni maja mnie gdzieś..

Inferno
@Ciekawy

Ja czekałam jeden dzień ;)

@stary
@Inferno

na jakie stanowisko?

@kate
@Ciekawy

Do mnie zadzwonili po ok 3 tygodniach, że bardzo dobrze wypadła rozmowa i czekają na "strategiczne decyzje" i do dwóch tyg dadzą znać. już trzy mce minęły i nic. Mogliby chociaż zadzwonić że nie, a ogłoszenie na to stanowisko cały czas jest odnawiane.

@@kate

Na jakie stanowisko była ta rekrutacja?

@kate
@Alan

GL Accountant

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Nelson

Pozorne możliwości, nikt Ci tyle nie da co ta firma obieca :-) przerost formy nad treścią, słabe podwyżki

niestety
@Nelson

Tak prawdziwe, że aż boli

MZ

Witam Ile na starcie wynoszą zarobki dla PA bez doświadczenia ?

Alan

Moim zdaniem całkiem fajna firma w której klimat jest na plus - to ją przede wszystkim odróżnia od innych dużych korpo w Krakowie. Oczywiscie zalezy czym sie zajmujesz i na jakie projekty trafisz ale moim zdaniem firma godna polecenia.

wiki
@Alan

Super, że takie opinie się pojawiają :) Powiedz mi czy z jęz ang b2 i mając mgr z ekonomii można w tej firmie znalezć pracę? Jaka atmosfera i czy nowy pracownik może skorzystać z onboardingu czyli otrzymać szkolenia i wsparcie w początkowym okresie pracy?

marek231
@wiki

B2 wystarcza, jest onaboarding i szkolenia. jeżeli oprócz studiów nie masz doświadczenia to szukaj ról "entry" np. Junior AP Accountant, Project Controls Specialist, Procurement Invoice Processing Specialist. Jak masz doświadczenie w księgowości to zespół Project Accounting Powodzenia!

Pete

Dla mnie tragedia, długo tam nie wytrzymałem :)

grafik

Jest tu ktoś kto pracuje/pracował jako grafik? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i ogólnie praca/płaca? ????

Krystyna

Wiadomo że wiele zależy od ludzi i tak tu jest. Masz ludzkiego szefa da się żyć i pracować. Niestety firma pilnuje aby stawki nie rosły więc pensja może się nie zmienić przez lata. Nie ma awansów,rozwoju pracowników. To nie o to chodzi w tym biznesie. Takie trochę lepsze Capgemini.

Ciekawa

Ile zazwczyczaj czeka sie na odp.? Bylam na rozmowie w tamtym tyg. i standardowo uslyszalam dwa tygodnie. Jak to wyglada w praktyce?

gosc222
@Ciekawa

bardzo różnie - czasem 2 dni, czasem miesiąc. zależy od managera i tego jak bardzo potrzebuje kogoś zatrudnić

Niedoszlykolega
@Ciekawa

Firma miała dać znać po tygodniu o wyniku rozmowy. Ostatecznie zadzwonili po dwóch miesiącach z propozycją pracy. Oni się śmiali, ja się śmiałem, sąsiad się śmiał i moi nowi współpracownicy też.

Jak wygląda proces aplikacji na stanowisko: Junior Project Accountant? Na jakim poziomie trzeba znać angielski żeby mieć szansę na tę pracę? Jakie są realne widełki brutto na start?

marian z firmy
@Ania

Idealnie byłoby mieć C1, ale B2 też jest OK. To jest firma z amerykańskim kapitałem, angielski jest językiem używanym w komunikacji, dokumentach, systemie. Musi sprawnie się nim posługiwać.

Buła i spóła

Czy w Jacobsie są bonusy roczne w działach finansowych? Jesli tak, to przy ocenie rocznej takiej normalnej jest to dodoatkowa wypłata? Z góry dziękuje za odpowiedź

marian z firmy
@Buła i spóła

nie ma,

Radek

Witam, może ktoś się podzielić opinią na temat pracy w dziale "Piping"?

Aplikant

Witam serdecznie, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak wygląda sytuacja z pracą w niepełnym wymiarze etatu? Czy można pracować elastycznie, lub na 1/2, 3/4 etatu? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Etat
@Aplikant

Jest taka możliwość dla osób już pracujących w firmie ale zmianie etatu trzeba rozmawiać z przełożonym. Nie wiem czy jest możliwość zatrudnienia nowej osoby na takie etaty.

Aplikant
@Etat

A wie ktoś jakie oferują zarobki na stażu?

Geo

Cześć, może mi ktoś napisać coś więcej o Warszawskim oddziale? Chciałbym aplikować do działu geotechnical team. Czy faktycznie praca polega na wykonywaniu obliczeń w MES (tak jak jest to napisane w ogłoszeniu), czy nowe osoby dostają jakieś mało odpowiedzialne zadania typu rysowanie w cadzie?

pyska

Cześć, aplikuje na stanowisko project accountant. Czy ktos z was pracuje na tym stanowisku? albo ma wiedze na temat tegonstanowiska( jakie pieniadze, czybduzo nadgodzin?) z tego conwidzialam to ogloszenie juz jest od dluższego czasu i ciagle jest odświeżane. Nie ma chetnych czy moze wymagania zbyt wygórowane? i czy rzeczywiscie zawsze daja znac jak zakonczyla sie rekrutacja.

Pożyjemyzobaczymy
@pyska

Spoko jest szału nie ma. Jeśli wcześniej pracowałaś w PA ogarniesz, używają oracla, pieniadze zależą od tego jak sie zaprezentujesz na rozmowie i jakie masz doświadczenie. Nadgodziny uwarunkowane są tym jak sobie radzisz z pracą i czy obłożą cię dużą ilością projektów( czasochłonnych bądź mniej bo są po prostu zróżnicowane ). Co do atmosfery to zalezy od lidera albo trafisz na śmieszka albo na kogos z kijem w tyłku albo formaliste ale takie coś w każdym korpo jest. Rekrutacja ciągle trwa bo otwierają nowe jednostki i potrzebują ludzi do pracy. HR bardzo ogarnięty i sympatyczny. Dają info jesli nie biorą. Mają jakieś swoje wymagania bo nie biorą wszystkich jak leci patrzą głownie czy masz doświadczenie w tej działce lub wykształcenie ekonomiczne rachunkowość/ kontroling itp.

pyska
@Pożyjemyzobaczymy

a co jeżeli nie pracowałam wcześniej w PA ? czy to jest jakiś skomplikowany proces? Mam.doświaczenie w rachunkowości, dostałam oferte ale nie wiem.czy ja przyjac... i czy sobie poradze.

Aśka 124
@pyska

@pyska Myślę, że bez problemu. W korpo jest o tyle luz, że zawsze jest dookoła dużo ludzi znających już te procesy,itd więc o to czy sobie poradzisz bym się nie martwiła :) Zawsze warto spróbować, przecież jak coś nie będzie pasować to się zmieni najwyższej robotę po jakimś czasie ;) z tym nie ma większego problemu Ja tam zawsze sama wolę sprawdzić/ocenić niż potem żałować :)

Zainteresowana

Witajcie. Czy ktoś podzieli sie informacjami jak jest w dziale AR? Jak TL, jak Manago, atmosfera, ludzie? Duzo nadgodzin zwłaszcza w zamknięcia, dużo ogólnie pracy? Jak realnie z home Office, jest szansa? Warto czy nie warto przyjmować ofertę? Z góry dzięki!

Asystent Projektanta Orurowania - czy może ktoś podać widełki zarobków? Dziękuję.

Cześć, Czy ktoś może byłby w stanie podzielić się jakimś info na temat tego jak przebiega rozmowa rekrutacyjna w dziale finansów, jakie pojawiają się pytania? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś był w stanie określić jakich zadań można spodziewać się na teście przeprowadzanym w trakcie tej rozmowy. Wszelkie info na temat zarobków na stanowisku specjalisty w dziale finansów również będzie bardzo mile widziane. mój email to dombrufka@gmail.com

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS