Electrum

2.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Electrum

Pytanie Nowy wpis

Czy w Electrum zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

400kV Nowy wpis
@Pytanie

Same zmiany. Miłościwie nam panująca Królowa (a wiadomo, że Królowa to mógł a być tylko jedna) poszła sobie panować gdzie indziej. To chyba jej jedyna dobra decyzja.

Krzysiu Nowy wpis
@400kV

Może się przedstawić autor opinii? ???? Mało wiarygodna jest taka pisana incognito...

Student Nowy wpis
Kandydat

Czy firma zatrudnia studentów? Jakie są obowiązki, godziny pracy?

Co wchodzi w socjal Electrum?

Bambi

@Electrum brzmi to bardzo fajnie, a mogę prosić o info jaką oferujecie umowę?

Sausage
@Bambi

Oferują umowę o pracę na czas określony, potem nieokreślony, albo umowę o współpracy w zależności od rodzaju stanowiska, stażu pracy i zakresu obowiązków. Czyli normalnie jak wszędzie w kraju. Na śmieciówce nie słyszałem, żeby ktokolwiek tam robił, chyba, że był kiedyś studentem na programie praktyk i/lub sam tego chciał z innych powodów. Jeżeli chodzi o papiery to o to bym się akurat nie martwił ;p

Na jakie benefity można liczyć w Electrum?

@Pytanie

W Electrum proponujemy naszym pracownikom następujące benefity: o kartę Multisport, o opiekę medyczną Medicover, o ubezpieczenie na życie, o pracownicze programy kapitałowe, o program rekomendacji pracowniczych, o świadczenia świąteczne, o inne benefity z ZFŚS, o spotkania integracyjne, o program szkoleń.

Potencjalny pracownik

Firma jest niesłowna. Na samym początku robi dobre wrażenie, natomiast decyduje się zatrudniać pracowników a następnie (nieustannie zapewniając o zatrudnieniu) zadzwonić w ostatniej chwili z informacją, że jednak się rozmyślili, udzielając jednocześnie bardzo chaotycznego, niejednoznacznego wyjaśnienia.

@Potencjalny pracownik

Drogi Potencjalny Pracowniku, Dokładamy wszelkich starań by wszystkie nasze procesy – w tym rekrutacji, realizowane były z najwyższą starannością i dbałością o właściwą komunikację z kandydatem. Faktycznie w ostatnim czasie z uwagi na sytuację związaną z wprowadzonym w kraju stanem epidemii czasowo zawiesiliśmy lub też anulowaliśmy kilka z realizowanych przez nas rekrutacji. Za związane z tym niedogodności przepraszamy.

LOL
@Electrum

Odmowę zatrudnienia (zakładając, że Potencjalny mówi prawdę i "uścisnęliście" już sobie dłonie) uzasadniacie COVID-19? Mi się jednak wydaje, że sami wewnętrznie nie wiecie, czego chcecie i to właśnie pozycjonuje Electrum jako niesłownego pracodawcę, o czym słusznie z resztą napisał kolega/koleżanka wyżej.

Potencjalny pracownik
Kandydat
@Electrum

Państwo nie anulowali rekrutacji- Państwo rozwiązali telefonicznie porozumienie (obustronnie podpisane, wypełnione dokumenty dot. zatrudnienia, skierowanie do medycyny pracy) z pracownikiem, który lada dzień miał składać wypowiedzenie u swojego obecnego pracodawcy. Właściwie w przedostatni dzień złożenia tego wypowiedzenia...

Niedowiary

Electrum to ciągły organizacyjny chaos. Zmiany odbywają się w sposób nieprzemyślany, dyrektorstwo wymieniane jest średnio co kilka miesięcy. Ludzie zaczęli odchodzić dość tłumnie z braku poczucia sensu pracy, docenienia i stabilności. Nic się tu już nie zmieni. Nie polecam.

Czy pracodawca Electrum organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Postmaster katapulta
@Pytanie

Ilość szkoleń powala, poza angielskim nie ma co liczyć na cokolwiek co może się w pracy przydać.

:D
@Postmaster katapulta

fajny, sugestywny nick

@Postmaster katapulta

Każdego roku analizujemy potrzeby szkoleniowe naszych pracowników, a następnie systematycznie planujemy i wdrażamy odpowiednie działania rozwojowe. W minionym roku poza wspomnianym wyżej projektem zajęć z j. angielskiego skierowaliśmy naszych pracowników na ponad 20 szkoleń indywidualnych i grupowych, łącznie zrealizowaliśmy ponad 300 h szkoleniowych. Także teraz, mimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19, myślimy o ponoszeniu kwalifikacji pracowników – realizujemy lekcje online, planujemy kolejne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Zainteresowanych tematem szkoleń po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z działem HR.

Postmaster katapulta
@Electrum

No jasne, webinaria to nie szkolenia. Podnoscie kwalifikacje inżynierów, dajcie nam wiedzę.

Elemele

Czy coś się zmieniło w firmie?

Maryjan the profilmejker
@Elemele

Nic się nie zmieniło, odeszło kilka osób, nikogo ciekawego nie zatrudnili.

Zainteresowany

Witam. od jakiegoś czasu widzę, że jest ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. ofertowania. Może ktoś coś więcej przybliżyć? Jak wygląda praca ? O jakich zarobkach można mówić? Dzięki za odpowiedzi.

@Zainteresowany

Masz jakieś doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku? Myślę, że pracodawca w przypadku stanowiska specjalisty może patrzeć na dotychczasowe doświadczenie zawodowe, dlatego chciałbym zweryfikować, czy takim doświadczeniem się legitymujesz.

@Zainteresowany

Te pytania (i nie tylko) powinieneś / powinnaś zadać na rozmowie rekrutacyjnej i zapewniam, że uzyskasz szczegółowe informacje. Zapraszam do aplikowania :)

SS

Co wy wszyscy nie powiecie :) ciekawe zjawisko, że piszą tu tylko ci, których (usunięte przez administratora) boli.

Bezbolesny
@SS

Mnie nie boli. A jednak piszę.

@Bezbolesny

Miałeś okazję pracować w firmie Electrum, czy może odwiedziłeś wątek z zupełnie innego powodu? Może dowiem się czegoś nowego o tym pracodawcy. Każda informacja jest cenna.

Magiel
@SS

(usunięte przez administratora) Tylko Ale duszy boli że wkladalo sie w pracę i wspolne projekty tyle energii. A z perspektywy czasu (będąc w tej firmie bądź poza nią) można bardziej na chłodno ocenić sytuacje ktorych sie doświadczyło i podzielic sie spostrzeżeniami. Na ten moment jak widać najlepiej nie jest.

@Magiel

Widzę, że miałeś okazję pracować w tej firmie, dlatego zachęcam Cię do tego, abyś napisał coś o panujących tam warunkach zatrudnienia. Odwiedzam regularnie wątek z nadzieją, że uzyskam jakąś rzetelną informację. Mógłbyś mi pomóc?

Specjalista

Praca na stanowisku asystenckimi/specjalistycznym- super! Będą mydlić Ci oczy i wyciskać jak cytrynkę. Będziesz zasuwać jak mały samochodzik. A jak pójdziesz po podwyżkę to usłyszysz dobrze znany tekst: "Że oczywiście, jak tylko... (tu pada zakres obowiązku na jakieś 0.5 etatu i jest gratis do tego co już robisz)". Po kolejnym półroczu Twój przełożony będzie zbyt zajęty, żeby z Tobą porozmawiać i podsumować Twoje postępy. Po kolejnym kwartale, zamiast docenić Cię za Twój wkład, kreatywność i elastyczność zostaniesz zawezwany na dywanik, żeby usłyszeć jaki jesteś beznadziejny, bo X i Y tak powiedzieli bez zadnego pokrycia w prawdzie. Bo tak uważają i już. Wszystko jako cwany wybieg, żeby tylko nie obciążyć budżetu Twoja podwyżka o 300 zł brutto miesięcznie. A jak już się zwolnisz - to Ci co zostali będą mieli używanie. Bo nagle Twoja winą będzie to, że oni nic nie robili przez ostatni rok i się Tobą wyslugiwali. A teraz nie będą w stanie ogarnąć rzeczywistości. Oczywiście nie martw się i nie miej wyrzutów sumienia - bo Twoja pracę da się wykonać skończoną liczba studentów. I miej pewność, że właśnie tak się stanie.

Paweł
@Specjalista

Sugerujesz, że firma zaczyna zatrudniać studentów bez doświadczenia zawodowego na stanowiskach specjalistycznych? W takim razie kto odpowiedzialny jest za wdrażanie nowo zatrudnionych pracowników? Starsi stażem pracownicy, czy może firma Electrum organizuje szkolenie wprowadzające? Odpowiedz, proszę, czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź.

@Paweł

1. Sugeruję tendencję do dzielenia zakresu pracy jednego specjalisty na kilka stanowisk asystenckich. 2. Z późniejszą tendencją do wrzucania asystentom kolejnych obowiązków do zakresu. Często te "wrzutki" to takie zapchajdziury i nie mają związku z głównymi zadaniami wykonywanymi na stanowisku. 3. Dodatkowe obowiązki = "podwyżka? Tak! Ale jak się sprawdzisz". Termin "jak się sprawdzisz" jest oczywiście bliżej nieokreślony. Ale żeby podnieść Twoją rangę w organizacji dostaniesz awans w hierarchii na "młodszego specjalistę", oczywiście to wszystko w ramach kredytu zaufania. 4. Co do szkoleń - zależy co masz na myśli pisząc szkolenie: Kurs przygotowujący do pracy? Uczysz się w trybie "na żywo".

@Paweł

Ach! Generalnie jak tylko przekroczysz próg firmy Electrum - poczujesz magię! Nie będąc inżynierem - możesz dostać stanowisko inżynierskie. A będąc wykształconym inżynierem - całe życie możesz być asystentem projektanta. To zależy głównie od tego, czy wolisz przytakiwać na każdą głupotkę czy coś usprawniać.

@Specjalista

Specjalisto – jako pracodawca pochylamy się nad każdą opinią skierowaną pod naszym adresem. Zarówno tą pozytywną, ale też - a może przede wszystkim – negatywną. Jest nam przykro, że masz takie odczucia związane z pracą w Electrum, to co piszesz jest ważne i nie może pozostać bez naszej reakcji. Mając świadomość jak istotne są to tematy w organizacji, będziemy nadal stale pracować nad tymi obszarami angażując w to wszystkie możliwe siły – HR i managementu.

TIKTAK
@Electrum

Specjalisto, zgadzam się z powyższym. Fakt, jak przekracza się próg czuć magię. Magia działa, wiąże Cię z firmą. Kolejne zadania dają Ci poczucie że robisz coś ważnego, że firma ma do Ciebie zaufanie. Wykazujesz się, działasz, sprawdzasz się. Zdobywasz unikalne zdolności działania w dynamicznym środowisku, który de facto jest zwykłym bajzlem (do tego wniosku dochodzisz po kilkunastu miesiącach). Co do celów i obietnic- również się zgadzam. Spełniasz cele, obietnice się nie spełniają. Bo zmienia ci przełożonego, bo struktura się zmieni, bo zjada inne niedookreslone okoliczności. Faktem jest że można w tej firmie zdobyć doświadczenie (wyłączając szkolenia, na które firma nie kieruje kiedy nie musi), nauczyc sie kreatywności i pracy pod presją wszelką. Firmę raczej opuszcza się z poczuciem żalu. Żalu że robiło się wszytsko, często ponad siły, w zamian nie otrzymując: " dzięki za wszystko powodzenia". A co do klimatu po odejściu. Tak, jest spore używanie. Często ci, którzy są wysoko i najwyżej potrafią mówić takie bzdury, że wierzyć się nie chce. Pracodawco, jest się nad czym pochylić i zastanowić. Może dobrą reakcją będzie mały rachunek sumienia, wyciągnięcie wniosków i spójne oraz konsekwentne działania. Bo żadne HRowe ankiety, badania (ktorych wynik trafia do szuflady) nie poprawią całości. Powodzenia.

@TIKTAK

@TIKTAK - bez żadnych wątpliwości wyciągnięcie wniosków i spójne oraz konsekwentne działania to nasze cele priorytetowe na najbliższe miesiące. Raz jeszcze wyrażamy ubolewanie z powodu negatywnych doświadczeń zw. z pracą w Electrum. Dziękujemy za opinię, pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego.

BYŁY pracownik
@Electrum

Ehh... aż przykro się czyta taką bezpłciową PR-ową odpowiedź na konkretne zarzuty/argumenty :( PS. W 100% zgadzam się z opiniami przedmówców. BYŁY pracownik.

@BYŁY pracownik

Zgadzam się w 100 %.W firmie czuć magię i wszechobecny fałsz.Zero prawdy, jedno wielkie kłamstwo. Pracodawco zamiast pisać sztuczne i PR-owe e-maile może warto byłoby zastanowić się nad problemem i uczciwie podjeść do sprawy.Negatywne opinie rozprzestrzeniają się 100 razy szybciej niż te pozytywne. Były pracownik.

Anna

Dobry wieczór, Proszę o opinie jak wygląda praca w Dziale Księgowości ?Co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o pracę na specjalistę, asystenta ,a teraz na Głównego Księgowego ?Czy w Dziale panuje duża rotacja ?

Curious

Jak wygląda praca w dziale księgowości? Szukają co jakiś czas specjalisty, asystenta, teraz głównej księgowej..., jakieś opinie spostrzeżenia?

aa
@Curious

a skąd takie pytanie? dostałaś/eś propozycję pracy i nie wiesz co robić?

aa
@Curious

A skąd takie pytanie? Dostałaś/eś propozycję pracy?

nickPM

W portalach pojawiła się nowa oferta pracy: "Project Manager - praca w siedzibie firmy + w delegacji do miejsc realizacji kontraktów" Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o ofercie ? - Jakie są warunki pracy? - wynagrodzenia/widełki? - stosunek pracy w siedzibie do czasu w delegacji? - samochód służbowy/dofinansowanie do własnego środka transportu? Pracodawca w ofercie twierdzi, że zapewnia: - 'szkolenia podnoszące kwalifikacje' - 'pracę w zespole wykwalifikowanych specjalistów' - 'atrakcyjne wynagrodzenie i system benefitów (np. karta Multisport).' Jak to wygląda w praktyce.. z perspektywy osoby zatrudnionej ?

Paweł
@nickPM

Zamierzasz aplikować na stanowisko projekt managera w firmie Electrum? Chciałbym dowiedzieć się, czy masz jakieś doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, które chciałbyś wnieść do tego miejsca pracy. Chętnie poznam Twoje doświadczenia zawodowe, dlatego zachęcam do odpowiedzi.

Pracodawca

Witamy na GoWork firmy Electrum, Jesteśmy tu, ponieważ chcemy ulepszyć komunikację z naszymi klientami i pracownikami – tymi którzy już tworzą nasz zespół oraz tymi, którzy myślą o dołączeniu do nas. Jesteśmy otwarci na rzeczową wymianę argumentów, na opinie i wnioski dotyczące naszego systemu rekrutacji, komunikacji, czy wizerunku. Zależy nam na dyskusji merytorycznej, dzięki której będziecie mogli nas lepiej poznać i zweryfikować informacje na temat pracy w naszych strukturach u źródła. Chcemy także lepiej poznać Was, naszych być może przyszłych pracowników, aby móc udoskonalać naszą ofertę oraz przekaz, jaki kierujemy do osób szukających pracy. Kogo szczególnie gorąco zachęcamy do aplikowania do Electrum? Osoby z wykształceniem inżynieryjnym, którym zależy na rozwoju, które nie boją się wyzwań. Mile widziana jest znajomość języka angielskiego oraz rosyjskiego. Praca w naszej firmie często wiąże się z wyjazdami (projekty, w których bierzemy udział, rozsiane są na terenie całej Polski), ale w zamian oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, pakiety szkoleń, przyjazną atmosferę oraz absolutny brak nudy. Zapraszamy do kontaktu na forum lub mailowo: praca@electrum.pl ZESPÓŁ Electrum

Mathghamhain
@Electrum

Komunikacja z byłymi pracownikami jest niewskazana? :)

K.J.
@Electrum

Jesteście tu tylko po to aby moderować negatywne komentarze i opinie na temat firmy :D

E.

Byłam na rozmowie w Electrum do działu księgowości, trwała godzinę, przebiegła w milej atmosferze. Dużo sensownych pytań. Na rozmowy dostałam potwierdzenie e-mailowe o spotkaniu, Pani Karolina z działu HR bardzo miła i profesjonalna, Dyrektor finansowa również. Niestety musiałam zrezygnować z dalszego etapu rekruracji z przyczyn ode mnie nie zależnych ale będę dobrze wspominać tą firmę! :)

E.

Malwi

jaka atmosfera w dziale finansowym?

Ja sobie chwalę.

@Pracownik

pracujesz w dziale finansowym? jak długo i co robisz?

@Malwi

To, co się robi w dziale finansowym. Parę lat.

@Pracownik

"To, co się robi w dziale finansowym" hehe no tak.. to wiele wyjasnia , dzieki ;D

Mariola

Ile płacą na rękę ?

Malwi

a ktoś wie jak sie pracuje w dziele finansowym? jakie zarobki i atmosfera?

Bywalec I-go piętra

Atmosfera jest !

łowcaPracy
@Malwi

http://electrum.pl/praca/asystent-ds-finansowych-2/ - pytasz, czy warto aplikować? Warto :)

@łowcaPracy

Dlaczego warto?

@Malwi

Nasza firma oferuje atrakcyjne wynagrodzenie i szanse rozwoju – osoby rozpoczynające ścieżkę kariery na stanowisku asystenta mają możliwość awansu i podnoszenia kwalifikacji podczas szkoleń i seminariów.

Zostaw merytoryczną opinię o Electrum - Białystok

Electrum