Opinie o Sices Polska w Kielce

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Sices Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sices Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja zbiorników metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sices Polska w Kielce

Ok już widzę po tych ostatnich komentarzach, że nie zdążyłem nawet w firmie popracować, a chciałem sprawdzić warunki skoro od około 20 lat działała. W każdym razie czy to prawda, że wszyscy pracownicy zniknęli? Nikt nie został w hali pod „nowym szyldem”?

I co z tym nowym szyldem czy logo? Wpłynęło to jakkolwiek na warunki zatrudnienia? Zwiększyła się lub zmniejszyła rotacja? Powstały nowe miejsca pracy? Czy zarobki podskoczyły? W tym roku nikt niczego nie pisał, dlaczego? Warto w ogóle myśleć o pracy?

Www Nowy wpis

Sicesu już nie. Wszystkie maszyny są sprzedane a ludzie zwolnieni. Nowy szyld to jest inna firma która kupiła hale.

Olga

Kiedyś padło tu info, że firma będzie działała pod nowym szyldem, orientuje się może ktoś pod jakim? Cała specyfika została tutaj zmieniona?

Konstrukcję żelbetowe Nowy wpis
@Olga

Witam jest nowy szyld oraz logo SHL

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Sices Polska? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Oo

Sices został zlikwidowany. Sprzęt sprzedany a hala prawdopodobnie też poszła w inne ręce. Pracownicy dostali wypowiedzenia i zwolnieni.

@Oo

Czyli nikt nie wie jak zasoby firmy zostały wykorzystane? Bo wcześniej było info, że będą działać pod nowym szyldem ale widzę cisza od tego momentu

@Olga

Zasoby. Maszyny wyrwane z posadzki. Jak ktoś kupił całą to sprzedali innym firma a jak nie to na złom. Nie ma już takiej firmy jak sices.

@Oo

No to faktycznie wygląda jak lekkie ogołocenie wszystkiego... Czyli faktycznie doszło do tego, że pod nowym szyldem działają czy ta sugestia się nie sprawdziła?

Czy w Sices Polska zatrudniani są obcokrajowcy?

Oo

Sicesu już nie ma. Jest w likwidacji i wszyscy zwolnieni.

Tamara

@Jurek 63 a to wcześniej firma miała jakieś problemy ?

Janek
@Tamara

Sicesa juz nie ma

Agnieszka
@Janek

Co to znaczy ? Jak to nie ma ?

Iszka
@Agnieszka

Został sprzedany firma bedzie działać pod nowym szyldem.

Agnieszka
@Iszka

Dziękuję za odpowiedz. Wiadomo kto kupił i od kiedy będzie działać pod nowym szyldem ?

Nowa

Dostałam propozycję pracy w Sices na stanowisku zaopatrzeniowca, czy ktoś może powiedzieć jaka panuje atmosfera w firmie?

Jurek 63

Firma Sices wyszla na prosta. Wspolpracuje z nimi i zawsze placa na czas. Teraz jest trudny moment dla wszystkich. Rozumiem ze te glupie komentarze pisze konkurencja? Tylko nie wiem jaki jest ich cel.

Arek

@Alvin7 a wcześniej miał duże problemy z długami?

Alvin7

90 procent tych wszystkich opinii sa nieprawdziwe. Sices zapłacił wszystkim dostawcom i obecnie nie posiada rzadnych długów.

Krystian

Firma nie jest taka zła pomimo małej produkcji obecnie wszystkim pracownikom płacą pensje na czas, paczki na Mikołaja dla dzieci dają ,premie na święta. Jakiś czas temu wszyscy pracownicy dostali podwyzki i to dosyc dobre. Tak wiec moim zdaniem nie jest tak zle jak pisza

pracownik firmy
@Krystian

Jakie podwyżki, kto Ci te bajki opowiadał.

Serwisant

Dzień dobry czytam poniższe posty i śmieszy mnie ze ktoś nie zna sytuacji w Sices a tak pisze . Firma jest ok szkoda tylko ze mało takich w polsce.

Niki
@Serwisant

To może zacznijcie płacić dostawcom skoro sytuacja firmy jest taka świetna?

Spawacz
@Niki

Pewnie pisała to ta dziewuszka z zaopatrzenia :D sytuacja w firmie jest taka jak wszyscy piszą, od dawna nie ma tu pracy, nie mają zleceń, nie mają pieniędzy. Koniec sices

Dostawca

Skoro Sices twierdzi że pracownicy nie są umocowani prawnie do składania zamówień to czy można pozwać bezpośrednio pracownika?

Matatron
@Dostawca

Widzę, że borykamy się z tym samym problemem. Nie jesteście pierwsza firmą, która dostała taki sprzeciw do nakazu zapłaty. Nasza firma też nie jest pierwszą. Oczywiście, że pracownicy są umocowani do składania zamówień - to tylko praktyka procesowa mająca na celu przedłużenie postępowania sądowego. Kolejność u nas wszystkich zapewne wygląda tak samo. Sices nie płaci faktur, nie reaguje na wezwanie do zaplaty ani propozycję polubownego rozwiązania sprawy - my zawsze wychodzimy z założenia, że jeśli nasz klient ma problemy, trzeba próbować się dogadać. Z Sicesem nie było takiej możliwości. Tak więc składamy pozew o zapłatę, dostajemy nakaz, a pozniej sprzeciw w którym podnoszą brak umocowania pracowników do składania zamówień, brak umocowania pracowników do podpisywania dokumentów WZ itp, itd. Powołują świadków - swoich pracowników i Prezesa, którzy oczywiście na rozprawę się nie stawiają. Pracownikom zaopatrzenia każą pisać usprawiedliwienia do Sądu, aby nie stawiali się na rozprawy. Oczywistym jest, że przegrają - tyle że rozciąga sie wszystko w czasie. Śmieszne jest to, że kwoty o ktore sie sądzą w ten sposób zaprzeczając prawdzie - są przy ich obrotach śmieszne. Może faktycznie grają na zwłokę, bo szykuje się upadłość ? Za 2017 rok mieli 23 mln straty......

Danuta

Ten wpis niewiele mówi o pracy w Sices. Pisanie zarzutów wobec konkretnych osób jest trochę nie w porządku. Fajnie, gdyby było to jakoś uzasadnione. A wiesz może, czy firma szuka nowych osób?

@Danuta

Ta firma niedługo upadnie po co mieliby kogoś szukać? Chyba że do składania fałszywych zeznań w sądzie

Mirek

Widziałem informacje, że spółka jest w upadłości , czy to możliwe?

Niki

Czyżby konkurencja inspirowała do pisania tych bzdur?

@Niki

Konkurencja?To Sices pod wodza Zaroliego i Bieniaka specjalisty od upadłości okrada beszczelnie Polskie firmy.W sprzeciwach do nakazu zapłaty pisza że to pracownicy zaopatrzenia zamawiali na własne potrzeby towar na kilkadziesiąt tysięcy. Te nieświadome niczego panienki nie wiedza, że moga być pozwane z powództwa cywilnego do zapłaty tych ogromnych kwot.Manipulowane przez Zaroliego nadal tkwią w tym bagnie i próbują zamawiać towar w coraz to nowych firmach. To się kwalifikuje pod prokuratora.I Ty będziesz mówił, że konkurencja. To jest banda złodziei a nie firma

@anonymous

Czy dostawca otrzymał pokwitowanie odbioru towaru? Przez kogo zostało wystawione pokwitowanie odbioru? Czy przez pracowników magazynu czy pracowników zaopatrzenia? Jeżeli dostawca jest "vatowcem", to spoczywa na nim obowiązek podatkowy z tytułu VAT. Obowiązek taki powstaje z chwilą przekazania towaru nabywcy, a jeżeli wystawiana jest faktura, to z chwilą wystawienia faktury, ale nie później niż 7 dni od dnia wydania towaru nabywcy.

@Antonio

W jakim celu recytujesz te przepisy?Dostawca wywiązał się z realizacji zamówienia, odprowadził wszelkie podatki, a Sices nie zapłacił.Czy to jest o.k.?

@anonymous

Nie, to nie fair, jeżeli nabywca nie reguluje swoich zobowiązań. Ale żeby od razu prokurator? Chyba, że chodzi o próbę wyłudzenia towaru lub/i usług?

@Antonio

Od maja zeszłego roku nie płaci.Na sadowy nakaz zapłaty pisze sprzeciw.W sprzeciwie podnosi, że pracownicy zaopatrzenia nie sa umocowani prawnie do składania zamówień, a pracownicy magazynu nie sa uprawnieni do przyjmowania towaru, choć ci sami ludzie robią to od lat i kilkadziesiąt faktur wcześniej było zapłaconych.Nagle te osoby straciły uprawnienia, a nadal to robią z innymi firmami. Na tym forum jest wpis dostawcy, któremu też nie płacą, a w rozmowie z członkiem zarządu otrzymał odpowiedź o zgrozo; Osoby zamawiające nie są umocowane prawnie do składania zamówień w imieniu firmy Sices .Wszystkie zamówienia które składaja Panie z zaopatrzenia są ich prywatnymi zamówieniami.I co?nie prokurator.Ewidentne wyłudzenie i oszustwo.

@anonymous

W takich przypadkach funkcjonuje domniemanie pełnomocnictwa. Oznacza to, że nawet jeśli pracownik nie ma formalnego pełnomocnictwa do dokonywania czynności mieszczących się w ramach działalności przedsiębiorstwa, a ma dostęp do urządzeń technicznych takich jak: firmowy e-mail, telefon, pieczątki, formularze firmowe, itp. to można domniemywać jest on należycie umocowany. Historia transakcji oraz akceptacja zapłaconych faktur za zamówienia realizowane w podobnym trybie również przemawia za uznaniem umocowania tegoż pracownika . Jest orzeczenie Sądu Najwyższego w kwestii interpretacji tego przepisu dot. ochrony obrotu gospodarczego. Wynika to z domniemania, iż przedsiębiorca dochowuje należytej staranności w doborze personelu i nadzorze nad nim. Ponadto, nie jest wymagane uprawnienie do reprezentacji, żeby potwierdzić przyjęcie towaru. Skoro wierzytelność pochodzi z zeszłego roku, to saldo powinno być potwierdzone na koniec roku przez dział księgowości. Stan należności wynikający z tego potwierdzenia powinien być uwzględniony w bilansie nabywcy. Jeżeli dział księgowości nabywcy wysłał wezwanie o potwierdzenie salda, to chyba oczywistym jest, że faktura został odpowiednio opisana i zatwierdzona, a tym samym należność uznana za zasadną. Inna kwestą jest to, jak został rozliczony VAT.

@Antonio

Domyslam się, że rozmawiam z prawnikiem Nie wiem gdzie szukać sprawozdania finansowego firmy Sices.W internecie znalazłem ostatnie 2012r.Moja firma nie ma obowiązku potwierdzać saalda, a Sices nie chce potwierdzić nz piśmie, natomiast w rozmowach telefonicznych jak sie uda cudem połązyć z ksiegową to potwierdza kwotę i dziwi sie, że do tej pory nie zapłacono, ale to prezes decyduje komu płacić a komu nie.

@anonymous

Tak, oczywiście to wierzyciel wysyła prośbę o potwierdzenia salda do dłużnika. Sprawozdania finansowe można zamówić ze strony www.ekrs.pl, ewentualnie można wybrać się osobiście do czytelni na Warszawską 44 i na miejscu sprawdzić. Tyle, że zbiorcze sprawozdanie finansowe nie ujmuje aż tak szczegółowych informacji.

oszukany
@Antonio

Dział księgowości nabywcy nie wysłał wezwania do potwierdzenia salda i nigdy nie wysyłał. Nasza firma wysłała, ponieważ mamy pełną księgowość. Oczywiście bez odzewu. Jak napisał wcześniej Anonymous, księgowa telefonicznie oczywiście potwierdza ich zobowiązania. Nasza firma już kilka miesięcy temu otrzymała zwrot VAT z tytułu ulgi na złe długi, za faktury nie zapłacone przez Sices. I tak, wszystko co Pan wcześniej napisał o domniemaniu reprezentacji wiemy, mamy orzeczenia sądowe w tym zakresie. Model postępowania firmy Sices w stosunku do nas, jak i innych firm jest taki sam. Sprzeciwy do nakazów zapłaty są identyczne i tak samo nieprawdziwe. W moim mniemaniu działają z pełną premedytacją nie chcąc zapłacić lub działając na zasadzie możliwie jak najdłuższego odsunięcia momentu prawomocności nakazu. Osoba składająca sprzeciw w imieniu Sices, jest jednocześnie członkiem Zarządu - tak więc świadomie wprowadzą Sąd w błąd, wiedząc doskonale ( bo ma taki obowiązek ), że osoby składające zamówienia ( mamy do tego całą korespondencję mailową dodatkową) oraz odbierające towar na magazynie na podstawie naszych WZ, są do tego umocowane od lat. Tak więc na podstawie twierdzeń zawartych w sprzeciwach do nakazów zapłaty, sprawa jak najbardziej kwalifikuje się do PG i prokuratury. Tym bardziej, że po ucięciu współpracy znajdują kolejne firmy na dostawców, gdzie dokładnie te same osoby zamawiają i odbierają towar. Nie będziemy siedzieć bezczynnie czekając na ich upadek, bo te działania prawdopodobnie mają jakiś cel.

@oszukany

Na sprzeciw do nakazu zapłaty warto zareagować w formie pisemnej, obalając argumentację rzekomego braku umocowania pracowników do wykonywanie czynności prawnych mieszczących się w ramach działalności przedsiębiorstwa. Jeżeli sprzeciw był wniesiony skutecznie, to kolejnym etapem jest wyznaczenie terminu rozprawy sądowej. Wnoszenie sprzeciwu tylko dla zyskania czasu bez merytorycznych argumentów jest strategią, która generuje dodatkowe koszty dla dłużnika. Jeżeli takich sprzeciwów jest więcej - jak piszecie, to koszty też będą odpowiednio zwielokrotnione. Spółka Sices jest poważną firmą szczycącą się systemem zapewniania jakości ISO 9001 i zapewne ma zdefiniowane zakresy obowiązków dla poszczególnych pracowników. Jedną z cech i korzyści systemu zarządzania jakością ISO 9001 jest określenie zadań, uprawnień i odpowiedzialności. Zatem argument o braku umocowania jest całkowicie chybiony. Swoją drogą, ciekawi mnie jak to się stało, że jedna firma ma więcej niż jedną niezapłaconą fakturę? Czy wszystkie faktury zostały wystawione w tym samym czasie?

@Legally Blond

Jeśli się współpracuje z klientem kilkanascie lat, jeśli standardem u danego klienta jest płacenie z opóźnieniem, jeśli termin platnosci wynosi 30 dni, jesli wystawia się średnio 2-3 faktury tygodniowo, to łatwo obliczyć, że może sie uzbierać kilkanascie faktur, które sa nie zapłacone.

@anonymous

Owszem, skoro tak to wygląda. Sices Polska z siedzibą w Waszawie działa na terenie Kielc od 2006 roku, tj. 12 lat i jeżeli w czasie tego okresu wykształcił się zwyczaj płacenia z opóźnieniem, to - zgaduję, że wynika z optymalizacji procesu i płacenia pakietu faktur hurtem. Z drugiej strony, skoro taka jest wieloletnia praktyka, to czy nie oszczędniej i efektywniej dla jednej i dla drugiej strony byłoby, gdyby dostawca wystawiał faktury zbiorcze raz w miesiącu, o ile nie występują jakieś ważkie powody uzasadniające stosowanie dotychczasowej procedury. Podejrzewam, że strony podpisały też umowę ramową o współpracy, w której jest ujęty sposób wystawiania faktur i ich rozliczania.

oszukany
@Legally Blond

Jakie znaczenie ma optymalizacja ? Tu nie chodzi o efektywność wystawiania i płacenia faktur, a o brak płatności i podnoszenie kłamliwych twierdzeń w sprzeciwach do nakazu zapłaty. Zarówno firmy poszkodowane, jak i pełnomocnicy Sices dobrze wiedzą, że pracownicy dokonujący zamówień i odbierający towar na magazynie byli do tego uprawnieni, robiąc to od lat w ten sam sposób. Setki zamówień, dostaw , wz i faktur za dostawy - wszystko odbywało się w ten sam sposób od lat. Nie roku, dwóch a wielu lat. I tak, nas też dziwi fakt, że firma z ugruntowaną na rynku pozycją postępuje w ten sposób. I podkreślam raz jeszcze, gdyby sprzeciw pisał nieświadomy niczego prawnik, do którego przyszedł pełnomocnik firmy twierdząc że ktoś chce od nich wyimaginowanych należności, których nie zamawiali, nie przyjęli i faktur nie mają - można potraktować to jako brak świadomości. Tutaj sprzeciw pisał prawnik, będący jednocześnie członkiem Zarządu - kłamiąc od początku do końca, oraz działając z zamiarem wydłużenia postępowania sądowego w sobie tylko wiadomym celu, my się go tylko możemy domyślać. Płacenie z opóznieniem to norma w polskim obrocie gospodarczym. Jeśli jednak kontrahent nie płaci pół roku, nie jest zainteresowany spłatą w ratach, nie można uzyskać żadnych informacji czy w ogóle zapłacą i kiedy - oznacza to, że nie są zainteresowani drogą polubowną. W takiej sytuacji raczej się nie czeka, tylko oddaje sprawę do Sądu. Po twierdzeniach zawartych w sprzeciwie nasuwa się wniosek, że zapłacić po prostu nie chcą. Bo kim jest ktoś, kto twierdzi ze nie zamawiał - mamy zamówienia + dodatkowe maile do zamówień, wszystko z firmowej poczty przesłane jak zawsze przez pracownika zaopatrzenia, z poczty firmowej, mamy wz z potwierdzeniem odbioru towaru, mamy faktury - zaksięgowane przez nich, co potwierdziła księgowa, mamy zwrot VAT za sprzedany im towar z tytułu ulgi na złe długi z US. Czyli towar dostali, wykorzystali a teraz kłamią, że to Panie z zaopatrzenia zamawiały dla siebie ? Czy to nie oszustwo ? Szkoda tylko tych dziewczyn, bo będą ciągane sądach i prokuraturze.

@oszukany

Jeżeli takie jest oficjalne stanowisko Zarządu spółki, że zamówienia nie były złożone w imieniu Spółki, a jednocześnie istnieją dowody na odbiór towaru przez pracowników firmy, to dostawca dochodząc swoich należności mógłby pozwać pracowników, którzy zamawiali towar działając pod szyldem spółki. Jeżeli wzięlibyśmy pod rozwagę hipotetyczny scenariusz, że pracownik zaopatrzenia umówił się z pracownikiem magazynu na przejęcie zamówionego towaru, a następnie upłynnienie go, to mielibyśmy do czynienia z ewidentnym przestępstwem. Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, zwłaszcza że dział księgowości potwierdza przyjęcie i ujęcie w księgach faktury. Niemniej jednak, jeżeli oficjalne stanowisko firmy wyraża się w umotywowaniu sprzeciwu do sądowego nakazu brakiem umocowania pracowników, a jednocześnie dostawca dysponuje dowodami przyjęcia zamówionego towaru przez pracowników Sices, to dostawca mógłby uznać, że został oszukany przez pracowników zaopatrzenia, które w świetle umotywowania do sprzeciwu działali na własną rękę. Jeżeli przedsiębiorca oficjalnie odcina się od działań swoich pracowników, a ci działają w jego imieniu, to rzuca to niekorzystne światło na pracowników. Dostawca mógłby ich oskarżyć ich o oszustwo i próbę wyłudzenia. Jeżeli jednak działania pracowników są w zgodzie z wolą Zarządu, a celem jest wydłużenie terminu "kredytu kupieckiego", to zamówienie pozostaje zamówieniem i dostawca mógłby skorzystać z innego sposobu dochodzenia swoich należności. Pozostaje pytanie czy osiągnąłby swój cel? I czy nie lepiej poczekać na rozprawę? W kwestii zatorów płatniczych jest projekt nowelizacji ustawy, która ma obowiązywać od czerwca 2019 roku. Nowe przepisy mają za zadanie ucywilizowanie standardów, wyegzekwowanie zasady fair play w obrocie gospodarczym, oraz mają być narzędziem do wdrażania realnej społecznej odpowiedzialności biznesu. Ruszają konsultacje publiczne.

C.K.
@Antonio

Wydaje mi sie, że wydział do spraw P.G. miał by tu co robić.A tym biednym pracownikom współczuje. Cała wina przerzucona jest na nich.Nie chciał bym pracować w takiej firmie. Szefostwo bez honoru, nastawione tylko na zysk dla siebie. Nie ma nic gorszego.

Fredd
@Niki

Drodzy byli i obecni pracownicy! Jakie są warunki pracy w firmie SICES? Czy pracodawca zapewnia swoim pracownikom darmową wodę, herbatę, kawę dobrej jakości ( np. lavazze) , cukier i mleko do kawy? Wymienione artykuły spożywcze służą lepszej wydajności pracy oraz zadowoleniu pracowników a więc są bezpośrednio związane z uzyskaniem przychodu i mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu. Czy do spożywania i przygotowywania posiłków i napojów przeznaczone jest estetyczne i higieniczne miejsce ? Czy przestrzegane są przepisy BHP?

@C.K.

Nawet gdyby pracownicy popełnili przestępstwo z katalogu czynów zabronionych, podlegających karze, określonych w Kodeksie Karnym na polecenie przełożonego, działając na niekorzyść dostawcy czy klienta, nie zwalnia to ich z odpowiedzialności karnej i w przypadku wykrycia przestępstwa musieliby stanąć przed wymiarem sprawiedliwości razem z wydającym polecenie jak równy z równym. Oznacza to że odpowiedzialność karna zarówno wypełniającego polecenie służbowe jak i zlecającego popełnienie przestępstwa jest taka sama. Jeżeli pracownicy działaliby na własną rękę, to wtedy tylko oni byliby zagrożeni karą.

@Antonio

Przed sankcjami prawnymi nie chroni nieznajomość prawa, ani nie jest okolicznością łagodzącą. Do przestępstw gospodarczych należą między innymi: - Przestępstwa polegające na fałszowaniu dokumentów i używanie ich jako autentycznych oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach; (np. usuwanie, podrabianie lub przerabianie znaków identyfikacyjnych, daty produkcji lub daty przydatności towaru lub urządzenia, itp.) - Przestępstwa przeciwko mieniu, czyli wszelkiego rodzaju przywłaszczenia wyłudzenia pieniędzy i towarów; (Wszelkiego rodzaju wyłudzenia mienia na szkodę osób fizycznych i podmiotów gospodarczych (zakup towarów na tzw. Przedłużony termin płatności i nie wywiązanie się z niego, zakup towarów na podstawie fałszywych dokumentów rejestrowych firm itp.); - Przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, tj. wyłudzenia kredytów, pożyczek bankowych, wyłudzenia odszkodowań z tytułu umowy ubezpieczenia, "pranie brudnych pieniędzy", udaremnienie egzekucji komorniczej, nierzetelne prowadzenie dokumentacji działalności gospodarczej i udaremnienie przetargów publicznych; - Przestępstwa przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, czyli podrabianie pieniędzy, puszczanie ich w obieg oraz fałszowanie znaków urzędowych; - Przestępstwa dotyczące wprowadzenia do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym; - Przestępstwa przeciwko środowisku (negatywne następstwa działalności gospodarczych); - Przestępstwa przeciwko prawom pracowniczym (łamanie praw pracownika w zakładach pracy); Nie podlegają sankcji osoby, które powiadomiły odpowiedni organ ścigania i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, lub kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie naprawił w całości wyrządzoną szkodę.

@Legally Blond

Gwoli uzupełnienia powyższej listy warto nadmienić jeszcze przestępstwa podatkowe. Co z nimi ? Wyłudzanie podatku VAT, nierzetelne prowadzenie dokumentacji podatkowej też należą do kategorii przestępstw gospodarczych.

metatron
@Antonio

Od marca 2018 mają obowiązek złożyć sprawozdanie finansowe elektronicznie. Wtedy chcąc przejrzeć dokumenty finansowe, wystarczy w wyszukiwarce ekrs wpisać nr KRS Sices i pokazuje nam się komplet dokumentów. Do dnia dzisiejszego tego nie zrobili. Wypełnia to znamiona czynu zabronionego z art. 79 pkt 4 ustawy o rachunkowości. Z kolei niezłożenie sprawozdania do właściwego US skutkuje wyczerpaniem znamion z art. 80b KKS. W świetle obecnych trendów, złożenie takiego sprawozdania do KRS po terminie i tak skutkuje zawiadomieniem organów ścigania o popełnieniu przestępstwa.

Krzysztof
@anonymous

Upominam Cię. Forum Gowork.pl nie jest miejscem na tego typu dyskusje. Podawanie danych osobowych innych osób jest zabronione. Pisząc swoją opinię zaakceptowałeś regulamin, w którym jest to jasno wyszczególnione https://www.gowork.pl/regulamin. Dodatkowo nie rozumiem, o jakiej sprawie dotyczącej firmy piszecie - zechcecie mi doprecyzować?

Mariusz
@Krzysztof

Sices Polska to firma ze złą organizacja pracy, a właściwie z jej brakiem. Potrzeba lepszych menagerów i kadry zarządzającej.

Fredd
@Mariusz

Mają nową menadżerkę... Może doceni pracowników i zawnioskuje o lepsze wynagrodzenia dla swoich podwładnych... :D

Beki

Co to znaczy, ze nie jest tak jak piszemy ? Szczerze, wszyscy którym w/w firma nie płaci, woleliby mieć uregulowane swoje należności, zamiast wywnętrzać się na forach. Jeśli firma jest w dobrej kondycji, to co ? Nie płaci celowo ? Po wieloletniej współpracy nawet próby dogadania się , jeśli mają trudności ? Księgowość nic nie wie, nikt nic nie wie i nie ma z kim rozmawiać. To są insynuacje ?????

Antonio

Chińskie powiedzenie mówi, że "Armia baranów pod dowództwem lwa znaczy więcej, niż armia lwów pod dowództwem barana." Coś w tym jest...

Ally McBeal

Usuwanie niektórych wpisów przez administratora jest zastanawiające....

Dariusz

Skąd takie rewelacje macie? Konkurencja podpowiedziała?

kris
@Dariusz

Od roku nie płacą dostawcą. Bieniak w zarządzie specjalista od upadłości.Upadlość na dniach.

@Dariusz

W kwestii nie płacenia dostawca Sices nie ma konkurencji, Jest nie kwestionowanym mistrzem.

Igor

Bardzo niepokojące informacje słyszałem.Mam zamiar aplikować ale mam mieszane uczucia!!

Adolf
@Igor

A na co chcesz aplikować? Nie ma ofert pracy, a jak widać po opiniach sytuacja finansowa też nie za ciekawa. Radzę Ci poczekać

Oszukany

Sices zalega z płatnościami naszej firmie na bardzo wysoką kwotę. Telefony wyłączone, jeśli już się dodzwonimy odbiera nieumiejąca się wysłowić dziewuszka, która wcześniej zamawiała u nas towar, a teraz nic nie wie na ten temat. Po kontakcie z prawnikiem firmy dowiedzieliśmy się, że to pracownicy biurowi są odpowiedzialni za zamawiany towar, który Sicesowi nie był potrzebny. Sprawa trafiła do Sądu, nie wiem tylko czy zdąrzymy przed upadłością. Szukam tutaj kierowników firm , którym Sices jest winny pieniądze może uda się złożyć pozew zbiorowy

xxx
@Oszukany

proszę o kontakt 503 042 218

Zostaw merytoryczną opinię o Sices Polska - Kielce

• Jak się pracuje w Sices Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Sices Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sices Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sices Polska?

Kandydaci do pracy w Sices Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sices Polska
2.8/5 Na podstawie 112 ocen.
  • Ks. Ignacego Skorupki 5
    00-546 Kielce