Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Masakra

Wszyscy narzekają na pieniądze a czemu nikt nie zwróci uwagi wszystkim którzy zostawiają (usunięte przez administratora) po sobie wszędzie? Od łazienek po swoje własne stanowiska pracy już nie wspominając o osranych kiblach i paście porozrzucanej po całych umywalkach i podłodze! W domu też tak robicie??? Ile razyozna zwracać uwagę? Nie pozdrawiam wszystkich tych syfiarzy bo gorzej jak świnie w chlewie.

Extra
@Masakra

Po prostu w tej firmie tak już się przyjęło jubel jest wszędzie a tak naprawdę to wina ludzi co z tego że niektórzy w miarę dbają o porządek ale niektórzy robią (usunięte przez administratora) i chlew

McMarchewaMr2

A ci brygadziści co tak latają jak kot z pęcherzem na tym Cnc? Jak nigdy nic nie robią tak ostatnio widziałem ze ładna musztrę robili. Najbardziej ten kolorowy xd

Jak to jest ze jedni pracują za odrobek inni mogą całymi miesiącami pracować po 10 godzin i soboty i niedziele potem trzeba i tak jeździć na reklamację a inni prawie wcale nie mają szans dorobić chociaż parę groszy do nędznej wypłaty

Stary
@Plus

A co mają reklamacje wspólnego z tym że ktoś robi nadgodziny? Puknij się człowieku

@Plus

Jakby nie było roboty to by nie było nadgodzin,proste,a u ciebie (usunięte przez administratora) pewnie nie ma

Agnieszka

No ale te nadgodziny to po równo można brać? Bo to chyba o to jemu chodziło?

@Plus

A gdzie tak masz np.? Podaj szczegóły

Kamila
@Plus

Ale to co odmawiają niektórym pracownikom tej pracy po godzinach? Zauważyłeś jakąś zależność komu jej odmawiają, czy nie?

Lol
@Kamila

Na jednym z działów nadgodziny mają tylko psiapsiolki mistrza od trzymania ręki w kieszeni żałosne (usunięte przez administratora)

@Lol

Aha... No i jeśli serio jest tak nie fair z tym to nie ma do kogo takie coś zgłosić? Pewnie byt sympatyczna atmosfera na tym dziale to nie jest?

Zorro

Niby firma Niemiecka a warunki gorsze jak na ukrainie

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

Edżu Ebezoga

Szkoda , że nie można iść normalnie kupy zrobić bo albo Jacek nie pozwala albo kibel zastany w razie czego wale za maszynę ???? pozdrawiam z cnc, a Jacek to zaraz osiwieje ebe ebe.

McMarchewa

Nie rozumiem tego hejtu na tą firmę. Nigdy nie pracowałem w lepszym zakładzie. Miła wręcz rodzinna atmosfera z przełożonymi którzy są wyrozumiali i chętnie pomagają jeśli jest jakiś problem do rozwiązania. Wynagrodzenie godziwe, wszystkie narzędzia potrzebne do pracy są, naprawy załatwiane od ręki. Ba nawet nadgodziny się znajdą, tylko szkoda ze niektórzy to wykorzystują. Jak widzę na montażu gościa pucującego jedną szybę od okna 3 godziny to mam ciarki. Praca u nich zwalnia od wtorku żeby nadgodzinki były w sobotę. Żenada.

robol
@McMarchewa

W pełni się zgadzam z kolegą, firma świetna tylko szkoda że na montażu jest potrzebne 5 osób do wkręcenia jednej śrubki, nie obędzie się bez problemów i narzekania oczywiście, przez ten dział cierpi cała nasza firma

McMarchewa
@robol

Zgadzam się w 100 procentach kolego. Moglibyśmy produkować więcej, ale niestety. Lidzie są jacy są byle by wykorzystać :/

Hihi

Dobry tekst ale się uśmiałem . Każdy kombinuje jak umie

Mirek
@McMarchewa

Godziwe wynagrodzenie to 3400 na konto po 5 latach ? Rozpędz się podłożona świnko

Misiu

Ta firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) które jest udrażniane raz w tygodniu i regularnie się zapycha tam pracują ludzie po 20-ścia lat którzy mało co potrafią lub łepki po technikum co palą faje i telefony w łapach. To już wole iść pracować do straży tam przynajmniej można spać w nocy ciągnąć 2 gi etat i tym sposobem zarobić te 7-8 tysięcy netto, a nie 2800 w rawagu i jeszcze harować jak pies

Gender
@Misiu

To że g.... no to jasne... To że charować jak pies za dwa osiemset to jasne to że brak podwyżek to jasne to że po 20 Lat robią to już nie jasne chyba że nie przekazują swojej wiedzy takim jak Ty dwa etaty w Twoim przypadku to hasło Morawieckiego miska ryżu razy dwa i sos sojowy gratis jednakże probój śmiało raz dwa trzy start aczkolwiek wątpię w te Twoje rozkminy

Prawda
@Gender

To prawda co pisze wyżej strażacy z kp PSP Rawicz i nie tylko pracują na dwa etaty w straży i u prywaciarza i tym sposobem zarabiają około 7 netto. W nocy się wyśpią i rano do prywatnego a w rawagu za 2800 trzeba wypruwać flaki bo cnc się obija i siedzą na krzesłach.

XD
@Prawda

No (usunięte przez administratora) te maszyny cnc jak siedzą na krzesłach i nie robią, chora akcja stary, wgl duże te krzesła musza być ogromne skoro maszyna na nim siedzi, ale jaja

Xxx
@XD

Zawsze możesz przyjść na CNC tez będziesz siedział na krześle ????

XD
@Xxx

Stary ja jestem na cnc, a ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem xDDDD, taka wiadomość możesz wysłać do ziomka wyzej

Żarty

Fajnie że Rawag w tych trudnych czasach przyjmuje osoby ze wschodniej granicy żeby im pomóc , tylko jeśli nie znają podstaw języka polskiego to niech ich daje na działy gdzie nie będzie potrzebny . Wystarczy jedna osoba nie mówiąca po polsku i w całym zespole zaczyna się robić zamieszanie ... zamiast praca iść lepiej bo jest więcej osób to jest odwrotnie ....

Ehhh

Firma powinna dać dofinansowanie na okulary wszystkim tym którzy nie dowidzą czy ktoś siedzi w toalecie i gaszą światło jak wychodzą, tak ciężko spojrzeć czy któreś z drzwi są zamknięte?

Dla tych ciekawych co by chcieli się zatrudnić w Rawagu . Rawag wciąż przyjmuje przez agencję pracy na mizernej stawce obiecując że to tylko na miesiąc więc jak będziecie na rozmowie to nie dajcie się zrobić ...bo to wstyd taka firma obraca milionami

@pracownik

Czyli nic się nie zmieniło był Lespin i Królowa z wielkim C... M teraźniejszość jest jaka jest nie dziw że ogłoszeń multum a ludzi brak. Jak to jest ze nie potrafi dział kadr i rekrutacji kogokolwiek zatrudnić czy nie jest to dziwne i czemuż to tym nie interesuje się główny pion niemiecki dlaczego tak się dzieje a nie inaczej. Może wpływ na to maja braki w BHP Pan F.. t nie umie i się nie zna szkolenie na stanowiskach żal. Pion kierowniczy żenada a Czerwony i Czerwona plus Krych to dopiero Sobel Sanahh. I mister Popek. A główny figurant się dziwi że ludzie odchodzą a nikt nie chce się skusić na tantiemy które oferuje... Się w tak super firmie nawet zatrudnienie ma i szuka dla tej firmy no super komitywa powiązania konszachty krycie się na wzajem ależ Rodzinka Adamsów

Gezim

Sądząc po opini potwierdza się zagadnienie czemuż to w Rawagu jest symbioza którą powoduje takie a nie inne skutki na wszelkiego rodzaju płaszczyznach pracy tej firmy.. Czerwonym nic nie zaszkodzi... Raczej potrafią umiejętności aż nadto na eliminacje zagrożeń sposobem powszechnie znanym. Figura jest jedną i jedyna opcja do zachlastania lewizny poprzez utratę pozycji no cóż taki mamy klimat. Kryska to temat taki ze chciałby wyżej jednak coś mu w tym przeszkadza albo ktoś. Tylko on lubi tu fajeczka ty wymyśl ja zrobię taki Amigos z doktorem w kieszeni za pomysły prototypowni. Co do premii biorą bo Sobie dają a Nam ochłapy zawsze tak było. Nikt nie jest w stanie ich ruszyć bo Niemcy mimo innego podejścia do Swoich pracowników Nas traktują po macoszemu. Takie oferty pracy działa system zatrudnienia z zewnątrz na Dg i co i nic....

Ferdek
@Gezim

Kryska nie ma umiejętności, ani luckich ani kierownikowych. Jedyne czym umi kierować to tir. Język z podworka- jednego zdania po polsku inteligent nie moze sklecić, pomysły zajmowane, wybił sie innych kosztem. Podpierniczyc do figuranta, oskarżyć, wyśmiać. Najbardziej śmieszne jest jak on idzie i sie kiwa jak kaczka na boki. Aż sie mu Mondriana gubi po drodze. Smieje sie na maksa każdym razem jak go widze, jak idzie. W biurze tylko bluzga, k i h na codzien. Mistrzem jest w podkładaniu świni innym ludziom. Czerwoni zgnoic, ośmieszyć wywalić, to umiom. Zarzond ze szczytów.

@Ferdek

To że Kryska tak ma to my wiemy taki typ który zagarnia pomysły pod swoje skrzydła czy się wybił pewnie tak czyim kosztem to już ludzie w temacie wiedzą.... Jednakże cóż taki charakter to że bluzgać potrafi to świadczy tylko o jego niekompetencji która jest tuszowana poprzez takie zachowanie... Lub bardziej inteligentni zauważyli ze jednak strategi ciąg dalszy co się da do Figura ta co nie to do Czerwonych a resztę jakoś to będzie no widać efekty tych świnek w Jego przypadku to nagminne działanie ma kilku pomagierów w tym temacie bo jak żeby inaczej pomagają mu jak mogą.. A to umią ponad miarę Dziwna sprawa że kilku takich uważa i trzęsie Rawagiem jak chce widocznie o to chodzi Władzy z Niemiec aby tak postępować mogą zwalniać tych którzy są zagrożeniem dla Nich nawet muszą bo lubią to jednak w sprawach pewnych rzeczy które się wydarzyły cały czas są niescislosci ludzie znikają oni są o czym to świadczy tylko i wyłącznie mob... ng który w dobie pandemia jest bardzo pomocny,, nie podoba się to wypad z baru,,,

Helka
@Gezim

To są duże zarzuty. Kto zniknął i kogo mobbingują ? Naprawdę ? Mówisz prawde, ze w takiej dużej niemieckiej firmie ? Mówisz o Pani od zakupowcow ? No faktycznie jej nie ma. Tam już nikogo nie ma. Co sie tam podziało. Kryska znów ?

Karo
@pracownik

Nie dajcie sie nabrać. Bedą mili jak Was przyjmują, obiecują nie wiadomo co, a potem potraktują odpowiednio i nie zapłacą. Masz robić, bo jestes (usunięte przez administratora) Kolesie u góry uważają sie za nietykalnych bogów. Naczelnemu pasi dręczenie innych. Wszyscy już stamtąd uciekli. Czas Seby odpowiednie służby sie tym zajęły.

Smierdziel
@Helka

Teraz już jest Pan. Ciekawe na jak długo wyczymie.

@pracownik

Czyli nic się nie zmieniło od 2017 roku. Nadal zatrudniają przez agencje /inwalidów/ Lespin z Leszna. Zarobki były wtedy kiepskie i ludzie sie zwalniali po okresie próbnym 3 mies. do tego rekruter z działu kadr bezczelnie kłamał żę po tygodniu dadzą normalną umowę pracy przez Rawag.

Królowa

To jest kpina jak na taki zakład przez inwalidów przyjmują może też inwalida nic nie ujmując jest lepszy niż stara kadra no cóż taki mamy klimat a kłamstwo ma krótkie nogi Panie rekruter

Krol
@Królowa

Jaki prezes taka firma. Tluste kudly, wieczna Mina cierpietnika. Moze gazy ma, których nie moze wypuścić…Cza go uwielbiac inaczej dostaniecie inaczej wionzanka rodem z podwórka. Dzis Cie zatrudnio, jutro masz umieć wszysko. Inaczej zes zły i (usunięte przez administratora)

Wiaderny
@Krol

Czyli jest jak piszą brak szkoleń wprowadzeń stanowiskowych czyja to wina raczej tych mistrzów którzy tego nie robią bo sami są nie kumaci a figurant no cóż słoma z butów a to podwórko to się zgadza brak czegokolwiek czym może zainspirować ale się trzyma i będzie

@pracownik

Czyli nic się nie zmieniło zatrudniają przez Lespin

Brak chętnych do pracy

Firma postanowiłam przyjmować uczni czyli tanią siłę roboczą, każdy z nas wie jak to wygląda w typowych mniejszych firmach prywatnych .Rawag robi wszystko żeby płacić pracownikom fizycznym jak najmniej

nowość

na olx w dziale praca jest nowe ogłoszenie w języku ukraińskim Слесарь - монтер в RAWAG czyli Ślusarz - monter w RAWAG jakby ktoś był zainteresowany

No tak
@nowość

Chodzi oto żeby pokazać że można nas Polaków łatwo zastąpić

@No tak

A można?

@Agnieszka

Niema łudzi nie zastąpionych czy to na produkcję czy w biurach ..... Tylko ci przy władzy nie będą sobię robić siary więc nie będą przyjmować obcokrajowców na stanowiska biurowe

None
@Hm

Raczej za dużo chętnych nie będzie za tą stawka

Hehi

Będą podwyżki

obietnica

Jest lipiec a pan Prezes na spotkaniu z pracownikami obiecał podwyżki w lipcu , czyżby zapomniał to co powiedział ,,,,.szkoda że tego nie nagrywałem !

@obietnica

Dostałeś 150 zł teraz wystarczy na rok

Misztrz CNC

Nie będzie podwyżek haha za 22 macie pracowac haha

Izabela
@Misztrz CNC

A czemu nie będzie podwyżek? Wiesz cos wiecej?

Będą
@Izabela

Mają być podwyżki ale nie licz na zbyt wiele , chyba że jesteś na wyższym stanowisku

Sztefan

A Tu znowu mlaskanie . Daj podwyżkę daj mniej roboty daj mi spokój uuuu a może pomyślcie że stal kosztuje i to co kradniecie na produkcji tez trzeba uzupełniać ?! Zamówień mało . Za chwile pewnie pójdą kolejne zwolnienia niestety bo widzę ile robimy rysunków i mamy zamówień

Edeg
@Sztefan

Pracownicy kradną? Trzeba to zgłosić dlatego nie ma podwyżek to nielegalne

@Sztefan

Ile robimy rysunków? To ty biurowy,chłopie weźcie się za robotę a nie tylko łżą,bo nawymyslali etatów i łażących jest full tylko, robić nie ma komu

@Sztefan

Sam na pewno jesteś na wyższym stanowisku i kradniesz a tam to dopiero można nadrobić przekrętów

Sztefan

Jak by pracownicy fizyczni rzetelnie pracowali to by nie było łazików . Proste ?

@Sztefan

Jak by nie było tylu łazików to by robole pracowali uczciwie

Skandal miały być od lipca duże podwyżki a tu nic powinny być aneksy do umów. Wszystko drożeje paliwo chleb masło raty kredytów w górę a pensje te same!!! Ja samej raty kredytu płacę co miesiąc 1800!! A zarabiam niecałe 3000 ani nie z czego mam żyć?!

Takie tam
@Marek

Twój kredyt to twoja sprawa nikogo to nie obchodzi... Trzeba było nie brać ale jak były obiecane podwyżki to trzeba wywiązać się z nich

Kali
@Takie tam

Ty nie bądź taki mądry sam zapewne masz kredyt zobowiązania rodzine do utrzymania i inne wydatki trzeba współczuć koledze skoro jak piszę większość pensji przeznacza na kredyt zamiast się zebrać i walczyć o płace na poziomie niemieckim to lepiej źle życzyć drugiemu opanuj się człowieku tacy są polacy wstyd! Przepadnij ty dziadu!

Jacek
@Marek

A co Ci firma winna że masz długi ? Firma ma Ci je spłacić ?

Miras

Zaczynam się niepokoić o nasze podwyżki moi koledzy zaraz połowa miesiąca a tu ani widu ani słychu

@Miras

Na jakie podwyżki liczycie? Dostaną starzy pracownicy co się opierdalaj,a większość zostanie przy 22zl,kto wogole ustalał ostatnie podwyżki?tu się liczy jakiś chory staż a nie co kto robi

Władysław

Czemu w Rawagu zatrudnieni są byli członkowie PZPR? Ja wam nie daje odpowiedzi ja wam zadaje pytania.

IQ

W tym zakładzie przez 4 lata pracy mój iloraz inteligencji spadł o 10 punktów Nawet nie potrafię już używać znaków interpunkcyjnych Maskara

Izabela
@IQ

Haha a dlaczego tak uważasz? Chodzi o innych ludzi w zakładzie czy o co?

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 154, z czego 18 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 91 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag
2.7/5 Na podstawie 91 ocen.
  • Tysiąclecia 5
    63-900 Rawicz