Alstom Konstal SA
2 199 853 5 1
Mojkotr Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam tej firmy Hala 9a porażka Uwaga na ludzi i na to co i komu się mówi Nie warto się starać bo i tak cię zwolnią jak tylko coś im się nie spodoba Ludzie jedyny plus tej firmy to zarobki ale wierzycie że czasem lepiej zarabiać mniej ale w spokoju Uwaga!!!! Omijajcie ta firmę szerokim łukiem

Rudolf Heß

Widzieliście że Techpol pobiera 50 i 100 w tygodniu? Szkoda że foty nie idzie wciepnac na dowód.

Mikey

Ale że jak?

Rudolf Heß Nowy wpis
@Mikey

Normalnie maja płacone 50 i 100 % za nadgodziny a pracownicy nie...

???? Nowy wpis
@Rudolf Heß

Tak jeszcze dodatek nocny ,wczasy pod grusza,premie wakacyjna i swiateczna

TakNie2
Mikey Nowy wpis
@Rudolf Heß

Jak wyszło na jaw, że nie ma faktury za pranie to migiem to ściągnęli. Jak wyjdzie na jaw, że biorą kasę a pracownikowi nic, to będzie dym.

Jon

Jeżeli jesteś uczciwym pracownikiem to nie musisz martwić się o pracę.

Tak1Nie3
????
@Jon

Haha uczciwy pracownik a co z uczciwoscia pracodawcy?gdzie firmowcy musza szukac kazdy miesiac godzin bo sie nie zgadza?

ktoś taki
@????

W moim przypadku nie wypłacono mi 20 godzin za miesiąc październik. "Renomowana" europejska firma, która nawet z takimi podstawowymi rzeczami ma problem, a o reszcie nie ma co wspominać, bo człowiek by cztery książki napisał. Trzymajcie się od tego zakładu pracy z daleka, nie dajcie się namawiać na żadne prace przez agencję, czy też na własnej działalności, bo to strata czasu, nerwów i przede wszystkim swoich pieniędzy, o które miesiąc w miesiąc trzeba się prosić, bo ktoś tam nie potrafi do 160 policzyć. Kompletny nieład i chaos.

Tak3Nie1
Zadowolony
@Jon

Zgadzam sie z toba jon jestem liderem na delcie nic nie robie ludzi sobie wyszkoliłem oni są zadowoleni bo mają prace a jak sie jakis stawia to do bola leci za brame a ja sobie dymka puszczam godzinki wyjadam i kazdy jest zadowolony!!! To jest dopiero uczciwośç chłopaki wiedzą na czym stoją pozdrawiam... lider Jacek

Tak7Nie2
Tropiciel
@Zadowolony

Lider znaczy starszy szeregowy fizol?

T-1000
@Zadowolony

Jacek weź sie za robote ja już nie moge !!!!!!

16 na stale
Nazwa działu: Produkcja

Witam mam dostac teraz umowę na stałe i mam obawy że jej nie dostanę , słyszałem ze alstomowcom nie przedłużają umów?

Wydymany.
@16 na stale

Tak, nie dostaniesz, wydymaja cie do agencji albo na dzialalnosc

Sdk
@Wydymany.

Tez niestety słyszałem ze nie przedłużają teraz na stałe ..

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
JBM

Witam. Jestem świeżo po studiach i dostałem propozycję stażu w dziale Testów i Walidacji. Jakieś opinie o tym dziale? Jest szansa na rozwój?

TakNie2
wyleczony z alstomozy
@JBM

w żadnym dziale tej firmy nie możesz liczyć na rozwój.

Kaczan

Alstomie czuje się (usunięte przez administratora) xD

Szczuruu

Na delcie też tak źle to wygląda? Czy tylko Chorzów cieszy się tak złą sławą???

Barabara
@Szczuruu

Jeszcze jakiś czas temu było normalniej, ale szefostwo się zmieniło, wraz z nim powrócił hamski styl i bezmózgowie. Od durnych decyzji to ręce opadają. Chorzów już położył swą łapę także i na Delcie.

bolo
@Szczuruu

(usunięte przez administratora) wielki liderzy sie panoszą a ludzie na nich (usunięte przez administratora) przyzwolenie pana liniowego nie jakiego Bartosza .W

Petboy

UWAGA! Firmy takie jak Work Service; Arche Conslulting; Cad Max; Moltton Poland; MGM Solutions sapmują ofertami pracy na wszystkich portalach ogłoszeniowych. Jeżeli widzisz że dotyczy to lokalizacji Chorzów, chociaż coraz częściej już nawet tego nie podają, to możesz być pewny że na 99% za tym ogłoszeniem stoi tchórzliwy ALSTOM-KONSTAL, który nie rekrutuje już na własną rękę bo byłby spalony już na całym Śląsku za tak tragiczne i haniebne warunki pracy więc woli wysługiwać się firemkami które wszystkie brudy zamiatają pod dywan. Te wszystkie agencje w jednym czasie naganiają jak najwięcej ludzi na rozmowy, nawet tych którzy realnie nie mają żadnych szans na dostanie pracy, ale ALSTOM lubi bawić się w selekcje bo na to ich stać. Także jak zobaczycie oferty pracy z wymienionych firm których jest coraz więcej to zastanówcie się czy warto wogóle wysłać CV.

Tak7Nie1
Nik
@Petboy

Do agencji to w soboty wieczorem:))) ale w sumie Alstom to też przecież burde..z tą różnicą, że w tej agencji to Ciebie wyruchają:)))

Mus
@Nik

Hahahaha dobre:)))) teraz na alu będą robić 4 dni w tygodniu :)) 130 h gwarantowane, :)))) coś pięknego. (usunięte przez administratora)

Jerry

Czy pracownicy mogą liczyć na bony pieniężne z okazji świąt? Jeśli tak, to czy firmowcy również?

500+
@Jerry

Firmowych mogą liczyć na nadgodziny i brak wolnego xD

tom
@Jerry

Z jakiej racji chciałbyś dostać pieniądze na święta. Alstomowcy otrzymują dodatek z funduszu socjalnego na który się składają cały rok. A poza tym firmowiec jest od brudnej roboty i od zapierdzielania na okrągło.

Tak6Nie2
Alstomowiec
@tom

Tom, gratuluję podejścia do tematu. Życzę Ci wszystkiego najlepszego a w szczególności tego(usunięte przez administratora) żebyś przestał tak poniżać ludzi i poczuł się na ich miejscu.

Lol
@Alstomowiec

Spoko tom tylko dla sqadek siedzi a poniżanie ludzi to jego hobby

TO
@tom

TOM SZKODA MI CIEBIE FIRMOWCY ZARABIAJA PO 12-15 TYS A LEDWO 3,3 TYS I NIE POTRZEBUJA BONOW ZYWNOSCIOWYCH

PracaBezWytchnienia
@TO

Firmowcy zarabiają bo się na to godzą i ciężko zapierd... mimo wszystko na te 12 tyś! Nie po 8 h dziennie... A jak żal to przejdź z pewnej umówki na niepewną działalność...zachoruj i weź bezpłatne wolne ...firmowcy to nie ludzie po (usunięte przez administratora) by im tam jakieś bony czy coś? ????

Adolf Bolka
@TO

12-15tys ? Kolego chyba przy 350h miesięcznie chyba cię trochę poniosło... Przy 160h masz ledwo 6tys. Teraz odlicz ZUS i podatek pozdro.

Stawka??
@Adolf Bolka

160 x 46 = 7360 Kolego masz podstawowe problemy z liczeniem. Chcialbys kurs? Zapraszam tutaj na korepetycje (usunięte przez administratora)

@Stawka??

Liczysz stawkę z aluminium... 7360-2000 na ZUS podatek i księgowego i zostaje Ci tyle co ma alsztomowiec na umowie, bez l4, wczasów pod grusza, socialu, urlopu, gdzie za dzień urlopu alsztomowiec dostaje ok 300 zł. W skali roku zostaliśmy... Te stawkę powinien mieć kierownik a ty powinieneś mies jego 60zl r/h wkoncu kto tu na kogo pracuje....

mosir
Nazwa działu: Produkcja

Bez komentarza opinie w 100% się potwierdzają,czynnik ludzki nic nie znaczy dla tej firmy.Myślą że się opłaci szkolić nowych jak będą potrzebować do pracy. Brak zrozumienia dla takiego zrządzania.Ludzie nigdy nie będą pracować spokojnie bo będą się obawiali o swoją pracę

Tak7Nie
Yoda były Tech
Nazwa działu: Produkcja

Ukraina też już ma dosyć i sami wyjadą po lepszy i mniej chamski chleb. Powodzenia koledzy, gnijcie tam aż Was wykonczy ta robota za te 46zl - - - za skracajace życie aluminium . NARA

Teodor
@Yoda były Tech

Wspaniały był to zakład nie zapomnisz go nigdy. A taki był z niego miły zakład na klatce mówił dzień dobry xD

Tak bywa
Nazwa działu: Produkcja

Zanim nauczysz roboty kolegę zza wschodniej granicy, pomysl o tym że później zajmie twoje miejsce,ciebie zwołania w pierwszej kolejności,,, przypadek''' niesadze

Oleksandr

Czesc chlopaki powiedzcie jak z pracom dla chlopakow z Ukrainu bo jest oferta

hala 16
@Oleksandr

majom zwalniac,,,a nie przyjmowac ,,twoich kolegow z ukrainy co byli na urlopach zwolnili z pracy ,,,,,,,mozesz robic tydzien ,miesiac ,,trzy ,,a za chwile cie zwolniom ,,,czlowiek tam nic nie znaczy jest jak numer w obozie ,,nikt nic nie wie ,,omijac dalekim lukiem ,,

Isia

Boże żadnych pozytywnych opinii tu nie ma WTF?????

Sisi
@Isia

W pełni zasłużenie

Nazwa działu: Produkcja

Nikomu nie polecam tego zakładu pracy, szczególnie na własnej działalności gospodarczej. Wieczny mobbing, słaba organizacja, kręcenie z godzinami, brak stabilności, rotacje na wszystkich działach. Kierownictwo i starsi "koledzy" z hali na której pracujesz mają Cię w nosie niczego Cię nie ucząc, ALSTOM ma nawet problem dostarczyć podstawowe narzędzia potrzebne Ci do pracy. Omijajcie to (usunięte przez administratora) szerokim łukiem. Ja zwolniłem się niedawno i nie żałuję tej decyzji. Pozdrawiam

Tomasz
@yyy

Wspominasz o własnej działalności gospodarczej. Pracodawca preferuje taki rodzaj kontraktu, czy daje pracownikom wybór i można pracować na stabilnej i długoterminowej umowie na czas nieokreślony? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Nikt
@Tomasz

Pracodawca wyboru żadnego nie daje. Zatrudnia 400 osób i zwalnia po roku 500. W międzyczasie rotuje 450 pracownikow. Stała jest tylko malutka garstka znajomych królika. Mniejszy ruch jest na dworcu kolejowym w Katowicach niż wśród pracowników tej firmy.

Tak10Nie
@yyy

Powinni grać fer z ludźmi na DG przy zatrudnieniu, powinni być informowani przez pośredników na jaki okres jest zatrudnienie. Wtedy nie jeden by PRZEMYŚLAL czy wogole pakować się w takie (usunięte przez administratora) i wogole otwierać DG. (usunięte przez administratora) Likwidacji weekendów i nadgodzin. Życzę wam już za wczasu byście dostali sraczki przy wigilijnym stole! Myśląc o swoich pracownikach!

@Tomasz

Gdy ja się zatrudniałem kilka miesięcy temu nie było opcji zatrudnienia się bezpośrednio pod ALSTOMEM, tylko własna działalność. Nie wiem jak jest teraz. Na własną działalność odradzam.

Nykuj
@yyy

Tak złych opinii od pracowników nie ma chyba żaden większy zakład pracy na Śląsku. Polecam wystawić szyld nad wjazdem do pracy z jakimś mądrym tekstem.

@Nykuj

Pracy na Śląsku jest mnóstwo za podobne, lub nawet lepsze pieniądze, trzeba tylko się dobrze rozejrzeć. Co do tych złych opinii to będzie ich jeszcze więcej, bo przypuszczam, że polityka tego zakładu się nie zmieni. Ludzie sami się zwalniają jak mają tylko do tego dogodną okazję, bo nikt nie pozwoli sobie na plucie w twarz i wieczne pomiatanie.

Jojo

Tylko nie działalność!!!

Gt
Nazwa działu: Produkcja

Trochę mnie też dziwi fakt że nadgodziny są wstrzymane i nie wolno robić a kierownicy Epu na działalnosci mimo tego że jest ich trzech i każdy ma swoją zmianę to zostawiają po 12 i chodzą parami. Czy tego nikt tam nie widzi? Po co taki ktoś zostaje skoro jest kierownik z innej zmiany????? Nabijac godziny i kase.???

Tak9Nie1
@Gt

Jak to co 60 zł na h. Lewactwo pelna geba.

Tak3Nie1
Mmss
@Rudolf Heß

To już nie chodzi jaka stawka bo to każdy wie ale to jest przecież zwykle naciaganie godzin i nic więcej. Niech chodzą po trzech :))) a jaak:)))

Tak6Nie1
Sss
@Gt

Banda nieudaczników i naciagaczy i leszczy, ale Audi trzeba spłacać co nie.... Za nich trzeba się brać bo inaczej to nie będzie już dno ale muł.

Tak4Nie1
Cycuski
@Sss

Wy się już bierzecie 5lat. Już nikt w takie slogany nie wierzy. Razem i każdy z osobna macie mentalność parobków .

@Gt

Jak was to tak szczypi w dups*o to zmieńcie robotę xD widocznie z jakiegoś powodu tam dalej siedzicie i wiadomo zawsze lepiej komuś patrzeć do portfela niż poszukać dla siebie lepszej alternatywy. Jak mają możliwość to korzystają a was Alstom ciągle wali w kakao... I kto tu jest nieudacznikiem xD

Tak4Nie4
Gt
@Awesome

Oj chłopcze wy Eou o waleniu w kakao to chyba nie powinniście się wypowiadać bo waszych dup.ch to na raz Starem można zawrócić, więc morda :)))

Tak7Nie2
Mati
@Gt

Są równi i rowniejsi jak folwark np dragonów i innych donosicieli na H2 i 3. Szkoda że Siemens tego nie wziął, ze strachu że poleca za mobbing i nieudolstwo, paru poszło na niższe stanowiska. Francuskie firmy dziś to (usunięte przez administratora) daleko od nich, dziękuję

Monia
Nazwa działu: Zakupy
@Mati

Przynajmniej trochę ich postraszyli. Domena gwarantował im prace chyba przez 2 lata potem by rozgonił ten motłoch. Dla Simensa dobrze że nie kupił tego badziewia.

@Gt

Zmartwię cię kolego(usunięte przez administratora). Najważniejsze to zacząć szanować siebie i wam też tego życzę. Każdy potrafi narzekać a dalej w tym siedzi. Pracy na Śląsku jest sporo

Buttguy

A co ? Siekacze cię uwierają?

Awesome

Od kiedy nie pracuję w alstomie to nie mam już żadnego problemu :)

Jku
Nazwa działu: Produkcja

Sławek, Arek ratujcie Panowie tego Linta bo Ci pseudo Epu go pozamiatają. Dno i żenada w jednym ani pojęcia o tej robocie. Musi być ktoś kto zna ten projekt procesy i to poprowadzi. Serio dramat, wagony to nie ogórki i na półki ich się nie wykłada. Ratujcie to bo szkoda.

Tak5Nie3
Sti
Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam pracy w tej firmie.. Kierownicy tragedia, tylko wlasna działalność, godzin mało, nie raz telefon żeby dziś czy jutro nie przychodzić a na końcu dowiesz się w piątek o 13.45 że jesteś niepotrzebny. Traktują ludzi jak śmieci, kary z kosmosu itd. Niestety tak wygląda to od poszewki. Tak więc unikajcie bo nie warto zresztą z tego co słyszę firmowcy odchodzą bo nie ma godzin a pracy lepszej niż ten cyrk jest sporo i żaden normalny człowiek nie będzie tam siedział za 150 czy 160 godzin. Odradzam odradzam odradzam.

Rafal

Witam ciekawe co z alstomowcami ktorym sie po nowym roku umowy koncza którzy zostali przeniesieni na icng ?

Nanotechnolog
@Rafal

Ponoć lecą do algerii na wykopki

Nowy
@Rafal

A jak myślisz. Na początku wyścig szczurów,(usunięte przez administratora) Kto kupuje ten zostaje. A na końcu. Przykro mi nie przedłużamy umowy. Miło było ale się skończyło.

Zwalniają

(usunięte przez administratora) Zwalniają i już ogłoszenia szukają nowych naiwnych nie dajcie się nabrac na sztuczki Alstom

Hala 3

Związki słyszycie i nie grzmicie. Ludzie jak w obozach pracy traktowani a teraz za bramę i tak od lat. Nowy rok 2020 grampari to znowu będą obiecywać i szukać naiwnych . SŁYSZYSZ ALSTOM rzuć słuchawką zablokuj numer szkoda twojego czasu

Tak3Nie3
Kjteam

Za nie długo folwark się skończy, filmowcy zacznijcie szukać już pracy. Kontrakty się kończą i co i nic nie ma i co dalej i zwolnienia filmowców. Papa. Tak alstom działa. Nabrać ludzi zrealizować i zwolnić.

Jerry
@Kjteam

Filmowcy?

Twkla
@Jerry

Ten zakład to kino wiec wszystko pasuje

Kjteam
@Jerry

Oni tam grają a nie pracują filmowiec = firmowiec. Redukcje załogi się zbliżają. To już wiecie dlaczego alstom zatrudnia poprzez własną działalność? Kontrakt zrealizowany to redukcja zalogi bez zobowiązań

Zainteresowany
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.
Nazwa działu: Logistyka

Czy zna ktoś byłego kierownika (usunięte przez administratora)

niechętna

Co się dzieje że co chwilę szukają ludzi do działu Planowania i Logistyki poprzez coraz to dziwniejsze agencje pracy? Aż tak tam źle że rotacja jest ogromna a oni już nawet w ogłoszeniach nie podają jakiej firmy czy nawet branży dotyczy dana oferta pracy. Co chwilę natrafiam na te ogłoszenia w sieci i jak widzę lokalizacja "Chorzów" to już wiem że chodzi o Alstom...

Pracujący
@niechętna

Może po prostu zmieniają agencje aby dotrzeć do większego grona kandydatów?

Ciocia
@Pracujący

Albo robią fikcyjne rekrutacje żeby wykazać się wydajnością / podreperować budżecik ? Hmm

Barabara
@niechętna

Logistyka ma swój rdzeń bez kompetencji, ale nieruszalny bo swoi od lat. Reszta musi na nich pracować. Winni są zawsze ci nowi pracujący za wszystko. Jest to o tyle fajne, że w trakcie zatrudnienia z każdym miesiącem dowiadujesz się o nowych rzeczach za które odpowiadasz... bo był winny potrzebny. Każdy kto ma mózg wieje z tej firmy. Ostatnio roszady dotknęły kierowników i dyrektorkę działu, raczej dlatego że niekompetentna góra też ofiar potrzebuje żeby się wybielić.

Niniusz
@Barabara

To prawda. Asstom pełna gembą.

Procownik produkcji

Aktualnie są zwolnienia! Do stycznia maja pozbyć się 300 osób

Alstomowiec
@Procownik produkcji

Poprostu redukują firmowców. Nawet słyszałem o 800

Biuro
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Jest jakaś szansa żeby się dostać do biura do pracy?

ruranna

Rekrutacje w tej firmie to jest kpina i żarty z ludzi. Przyjechałam na godzinę 10.00 (byłam o już 9:45 a tak naprawdę 9:30 bo tam zaparkować gdzieś to cud). I czekałam jakieś 40 minut aż ktoś do mnie przyjdzie. Po prostu umawiają się i nie przychodzą na rozmowy o pracę. Rozmowa o pracę zorganizowana byle jak, na szybko, byle mnie zbyć. Kierowniczka została sciągnięta z hali i widać że jej to nie pasowało. Przez to już na starcie byłam przegrana i nawet nie odezwali się do mnie potem czy dostałam tą pracę czy nie bo agencja pracy nawet nie dostała żadnej informacji. Jak ktoś nie chce tracić czasu to po usłyszeniu w telefonie że stanowisko na które aplikowaliście dotyczy firmy Alstom-Konstal podziękujcie serdecznie.

Tak2Nie1
right
Nazwa działu: Finanse
@ruranna

Ja również nie dostałam informacji zwrotnej apropo decyzji..

Romek
@ruranna

Ciesz się i podziękuj. Uchronili cię przed patologią tej firmy. Taki sposób podejścia do przyszłych pracowników jest na tym poziomie wyjątkowo serdeczny. Uwierz że później było by tylko gorzej.

Titus
@ruranna

A na jakie stanowisko aplikowałaś?

Yrek
@ruranna

Dokładnie, tak jak mówią przedmówcy. Ciesz się, że roboty nie dostałaś. Ja miałem to nieszczęście, że na moją rozmowę dotarli. Przeszedłem ją bez problemu. Zgodnie z umową miałem pracować w biurze. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po szkoleniu skierowano mnie do pracy na hali. Zdezorientowany zapytałem po tygodniu przełożonego o co chodzi. W odpowiedzi usłyszałem, że "to tylko sytuacja przejściowa, taki okres próbny", bo docelowo miałem pracować w biurze tak jak miałem w umowie, ale najpierw muszę przepracować "odpowiednią ilość lat" na hali. Oczywiście "pracę" tam mam już na szczęście za sobą.

Ede
@Yrek

Przynajmniej nie zostałaś naznaczona nerwicą, irytacją i nie zniechęciłaś się do korporacji. Nie jedziesz na wyjazdy motywacyjne gdzie udają że jest dobrze. Nie musisz robić fałszywych uśmieszków. Ciężko się że w twoim życiu ominął cię ten zakład pracy.

Rudolf Heß

Cała prawda o Alstomie? Zatrudnić ludzi a po czasie za bramę. Powodzenia z szukaniem pracowników po nowym roku.

Tak7Nie1
Totek
@Rudolf Heß

A myślałeś zatrudniając się ze to normalny zakład pracy? Widzisz, pomyliłeś się. Nie będę opisywał tego miejsca bo i tak ocenzurują lub uznają za hejt. A była by to prawda. Za dużo lewactwa wokoło.

Ex Alstom
@Totek

Tej typowej normalności nie ma co tu szukać. (usunięte przez administratora) Do granic nacinane przepisy pracy i BHP. Do tego to chyba już zawody są prowadzone kto jak bardzo będzie naginał. Taki to karierę robi. Jak ktoś upomni się o swoje lub okaże się zagrożeniem to do zwolnienia pod byle pretekstem, lub bez niego.

buyer
Użytkownicy czekają na odpowiedź 29 dni.
Nazwa działu: Zakupy

dalej zatrudniają do działu zakupów pod firmę ?

Egon
 Rekomendacja

Siema HALA 9A TO TRAGEDIA MOBING MOBING I JESZCZE RAZ MOBING ZE STRONY GRUBASA KTÓRY MA DWIE ŻYCIE Z PRZODU I Z TYŁU A DRUGIA TO WYSUSZONY CIASTECZKO...STRASZA LUDZI I GROŻA ZWOLNIENIAMI JAK SIE NIE BEDZIE ROBIC NADGODZIN CZY JAK SIE NIE PRZYJDZIE W SOBOTE I NIEDZIELE DO PRACY..ZERO SZACUNKU ODNOSZA SIE DO LUDZI JAK SMIECI. COS CZUJE ZE TEGO GRUBASA SIE NIEDLUGO PRZETOPI SMALEC A Z DRUGIEGO BEDA SKWARECZKI HE HE

TakNie1

Zostaw opinię o Alstom Konstal SA - Chorzów

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie