Opinie o Alstom Konstal SA w Chorzów Metalowców 9

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alstom Konstal SA. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Alstom Konstal SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alstom Konstal SA w Chorzów Metalowców 9

testy

Cześć, Jestem zainteresowany pozycją technika/inżyniera testów w Alstom, jaka jest atmosfera na dziale oraz jakich widełek można się spodziewać na tych stanowiskach?

Konstruktor

Pracuje w dziale inżynieringu. Mój kierownik jest naprawdę wspaniałą osobą. Zawsze wyciągnie pomocną dłoń, kiedy jest problem. Praca fajna, przyjemna i szybka. Dużo się można nauczyć. HR zawsze wspiera w podwyżkach. Raz na pół roku idę po nią i zawsze dostaję. Mega polecam!!!

Maria
@Konstruktor

A ile taka jedna podwyżka na pół roku wynosi? Czy to jest tak, że gdyby pracownik nie poszedł do hr po podwyżkę, ot by jej nie było? Trzeba się upominać?

Jolanta

Warto aplikować na stanowisko Industrial Quality Manager? Jakich zarobków można się spodziewać? W ogóle w ofercie jest napisane że jest umowa o pracę, a tu ktoś pisał że wiele osób jest na własnej działalności. Komu wierzyć? UoP na tym stanowisku jest pewna?

Alstomowiec
@Jolanta

Takie stanowiska sa w większości pod Alstom

Zapracowany

Praca trochę nudna, ale fajni współpracownicy i kierownik. Polecam.

Marzena
@Zapracowany

Nie napisałeś, jakie stanowisko. I czym się zajmujesz dokładnie? Fajnie byłoby coś wiedzieć o obowiązkach. Ogólnie to są proporcjonalne do proponowanej wypłaty, że tak to ujmę?

Kontroler jakości

śmiech

z przedszkola .. Kierownik to jakis żart , który tam jest Rafał P. Gosc bez wiedzy!

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Elektorat

12 lat, zaliczone wszystkie projekty, ale takiego (usunięte przez administratora) spychologii, niekompetencji kierownikow nigdy tu nie bylo. Kierownicy zajmuja sie wszystkim by wypasc dobrze przed Dyrekcja ale nie produkcja. Starych fachowcow traktuja gorzej niz zuzytego mopa, zero szacunku. Dlaczego Dyrekcja nie rozmawia z pracownikami? Tylko slucha zaklamanych kierownikow, liniowych etc.? Oni zrobia wszystko by miec swiety spokoj. Zapraszamy Dyrekcje na Hale produkcyjne! A wy nie bojcie sie mowic prawdy jak jest. Milej Niedzieli!

@Elektorat

masz racje oni mocni sa w gebie lubia pokrzyczec jacy tp oni mocni co by zrobili a w chwili kiedy trzeba sie odezwac poprostu sie boja ....... i tutaj masz odpowiedz .

Kris
@Elektorat

Ja prawie 25 lat tam siedziałem od 98r. Bywało różnie groziło nawet zamknięcie zakładu ale takiego (usunięte przez administratora) jakie zrobił najpierw parowa potem reszta kolesi typu lama to naprawdę (usunięte przez administratora) Parowa miał już wylecieć parę razy ale zawsze się (usunięte przez administratora) wybroniła wywalili Winklera potem odszedł Broda Blacha i paru innych kierowników co potrafili z ludźmi rozmawiać. A te zakłamane (usunięte przez administratora) zawsze potrafili odwrócić kota ogonem i zwalić winę na ludzi. A o kolesiostwie parowy z trepasami nawet nie chce wspominać.

Ludzie uciekajta

Dramat, to najgorsze miejsce w jakim pracowałem. Ludzi traktują fatalnie, dużo pracowników na działalności i zero organizacji.

konstruktor

najbardziej profesionalna rekrutacja w jakiej miałem przyjemność uczestniczyć na wszystkie pytania udzielano mi odpowiedzi i na prośbę zaproszono do zakładu

Jolanta
@konstruktor

Powiesz coś więcej o samym procesie? Była jedna rozmowa czy kilka? I ile czasu trwała cała rekrutacja?

Spawacz

Czy warto aplikować do pracy jako spawacz?

Pytanko

Jak wygląda program stażowy? Czy ktoś poleca?

J
@Pytanko

W zależności od działu tak Naprawdę, ale na pewno nie jest to robienie ze stażysty chłopca na posyłki. Sama ukończyłam tam 8 miesięcy stażu, nauczyło mnie to ogromna rzeczy w branży. Ilość wiedzy która została mi przekazana i jej jakość nieoceniona. Płacili wtedy więcej niż najniższą krajową więc też super sprawa. Polecam każdemu, kto dopiero zaczyna.

Bajojajo bajojajo

Pisałem już poemat o pięknej pannie ktorą wydano za francuza. Oczywiście było (usunięte przez administratora) latków ale portal usunął. Była piękna i polska pochodziła z rodu konstal. Była wykształcona i pracowita. Jednak mąż zaczął traktować ją jak służącą, a nie żonę, więc, że praca byla coraz cięższa złapała szkorbut i dogorywa..

Yebaka

Jedyne co można zmienić w tym zakładzie pracy to zmienić pracodawce. Codziennie patrzę na siebie w lustrze i gardzę sam sobą że tu pracuje, ale już niedługo

stary pracownik
@Yebaka

Nikt Cię nie trzyma... są ludzie którzy przychodzą z innych firm i mimo całego Alstomowego(usunięte przez administratora)mówią że tu jest lepiej

Yebaka
@stary pracownik

Ależ spokojnie :) nie pisał bym tego gdybym na wypowiedzeniu nie był. Jestem zbyt ambitny żeby w tym (usunięte przez administratora) pracować. Z całym szacunkiem - próbowałem wycisnąć z tego zakładu ile się dało ale Alsrom nie jest gotowy na zmiany...

prawda i sama prawda
@stary pracownik

w sumie co sie dziwic teraz na ukrainie wojna tutaj przynajmniej bomba ci nie spadnie na leb

@Yebaka

Taka rada na przyszłość. Jesteś pracownikiem, nie właścicielem firmy. Jak osoby decyzyjne nie chcą Twojego zaangażowania to po prostu rób tyle co trzeba i nie angażuj się. Wyjdziesz na tym bogatszy o siły i zdrowie. Pozdrawiam.

@Tomek

I staniesz się półkownikiem bez ambicji (których w tej dziurze nie brakuje) który chodzi do pracy, pobiera wypłatę i pierdzi w stołek. Ewentualne zaangażowanie w rozwój swój i firmy lepiej ulokować w innym zakładzie PRACY - tam gdzie przyniesie to korzyści.

@Tomek

I przy okazji staniesz się półkownikiem bez ambicji, który będzie chodzić do pracy, pobierać wypłatę i (usunięte przez administratora) w stołek jak 90% kierownictwa w tym zakładzie. Lepiej przekuć swoje ambicje, wiedzę i chęć rozwoju w innym zakładzie niż ten. Betonu głową nie przebijesz. PS. Problemy o których ja mówiłem lata temu i przed którymi wszystkich ostrzegałem teraz wychodzą na światło dzienne a będzie jeszcze gorzej. Yebaka dobrze gada.

Witold

Dzień dobry, Czy możecie coś powiedzieć na temat pracy konstrukora? Jakość narzędzi, ścieżka rozwoju, finanse?

Bolek
@Witold

Narzędzi brak, ścieżka to jak sobie sam na stole nasypiesz a finanse…. Szkoda gadać

Witold
@Bolek

Czyli nie warto? Kobieta z HR, bardzo dobrze reklamowała czyli jak wszędzie

Lolek
@Witold

Nie ma do czego się przyczepić, praca ok, a kasa jaką wynegocjujesz.

@Witold

Narzędzia są, scieżka rozwoju wygląda tak, że czekasz aż zwolni się ktoś nad tobą, finanse kiepskie. Mam nadzieję że pomogłem

Pytacz

Dzien dobry, Jak oceniacie prace w dziale jakosci?

ExAlstom
@Pytacz

W dziale czego?! ????

Basia

A jak atmosfera w biurze księgowość, kadry? Warto?

Alstomowiec

Witam serdecznie na wstępie mojej krótkiej wypowiedzi chciałem życzyć wszystkim pracownikom zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku,chłopakom którzy wykonują naprawy na 9A,jak najmniej przepaleń,dokom samych udanych pudeł,hali 17 jak najmniej wpadek.Lakiernikom samych udanych pociagniec pistoletem lakierniczym. A na koniec kierownikom chciałem życzyć dystansu do problemów na które nie mają wpływu. Liniowym aby wszystko to spinali do kupy a zarządowi aby dbał żeby cala ekipa miała powody do radości. Szczęśliwego Nowego roku dla Wszystkich pracowników Alstomu.

abc

Ktoś wie dlaczego zmienia się prezes?

Weronika
@abc

Nie mam pojęcia, a skąd masz takie informacje? Ciekawa jestem czy to faktycznie tak jest czy to jakieś plotki

@Weronika

a który odchodzi?

Komendant ochrony
@abc

Obecny miał bardzo dobre wyniki sprzedaży

Ziom
@Komendant ochrony

Jakiej sprzedaży? Ten zakład ostatnio cos sprzedał? Zawsze mi sie wydawało, że żeby coś sprzedać to trzeba coś wyprodukować (zgodnie ze specyfikacją klienta) a to może w Chorzowie być problem. Pozdrawiam Kolejarzy

@Ziom

eeee..... no przeciez dostalismy chyba zamowienie na wagony wiec niedługo pełna para ruszy i beda pieniazki

Mikołaj

Kiedy stroiki?

Wydymany

Witam państwa na wstępie chciałbym zakomunikować że ta firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) Tak jak traktują tam ludzi to jest katastrofa. Na palcach jednej ręki mogę policzyć ilu jest tam kierowników którzy wiedzą i ogarniają co się wokół nich dzieje reszta jest z przysłowiowej łapanki. Nic się nie da załatwić, wysyłają Cię na jakąś robotę o której sami nie mają zielonego pojecia mówi " idź tam wejdź sprawdź będziesz wiedział co masz zrobić" totalne nieporozumienie. Dokładnie w tym miesiącu w listopadzie 2022 miarka się przebrała kiedy zmienili mi stawkę gdzie przy dzisiejszych cenach raczej powinny być podwyżki może nie znaczne bo wiadomo inflacja dotyczy również Alstomu ale żeby tak człowieka potraktować przed świętami to jakiś obłęd. ...eba... ich wszystkich .

Pytajacy
@Wydymany

Zwolnili Cie? Jaka hala?

Olo
@Pytajacy

Pewnie 16, tam takie cyrki odchodzą bo liniowy ćwierćmózg a kierownicy nie lepsi. Dobrzy ludzie odchodzą a tylko (usunięte przez administratora) i czopki zostają i tak to sie kręci ciagle

Kolo
@Wydymany

Ta firma to porażka wyzysk i (usunięte przez administratora) szczególnie na hali 7a liderzy tam rozumy potracili a kierownicy to banda (usunięte przez administratora) nie polecam nikomu jak się szanuje i lubi swój kręgosłup

Kaj

A jak wygląda praca działów inżynieryjnych? Przełożeniu utrzymują przyjazną atmosferę? Kompetentni?

pria

witam słyszalem ze szukaja spawalnika po ostatniej wpadce czy warto tam isc

Kodak
@pria

Nie warto. Byłem widziałem wrogom nie życzę...

Były spawalnik
@Kodak

Pria
@Kodak

Dlaczego widze ze cos nie tak caly czas szukaja ......I nie moga znalezc

Zostaw merytoryczną opinię o Alstom Konstal SA - Chorzów

• Jak się pracuje w Alstom Konstal SA?

Zobacz opinie na temat firmy Alstom Konstal SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 250.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alstom Konstal SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 193, z czego 21 to opinie pozytywne, 68 to opinie negatywne, a 104 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alstom Konstal SA?

Kandydaci do pracy w Alstom Konstal SA napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alstom Konstal SA
1.6/5 Na podstawie 337 ocen.

Alstom Konstal SA