Opinie o Alstom Konstal SA w Chorzów Metalowców 9

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alstom Konstal SA. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Alstom Konstal SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alstom Konstal SA w Chorzów Metalowców 9

Chrostopher

Panowie i Panie u Wos tyz tako lipa z robota na halach? (Spawalnie) juz niy wiem czy niy szukac nowyj roboty, dejcie znac

Aligator

Ten cały Formuła to jest miękki jak fotele w Lagunie, biere do gęby jak nic,czysty (usunięte przez administratora) tak jak wygląda tak ssie !

Lol
@Aligator

Czysty płaczek , szkoda chłopa, robocie zdanie sterowany

HAWRY KOZAK

Witam wszystkich tych normalnych oraz tych bardziej chorych psychicznie. Na wstępie chciałbym podziękować takim ludzią jak: Marek.W Sebastian.M Mariusz.Cz Mirosław P,bardzo chciałbym podziekowac za dobra współprace uważam że ci Panowie sa na odpowiednim stanowisku i maja dobry kontakt z ludzmi.Spawalniką także chciałbym podziękować za nauke i wiedza która mogłem zdobyc .Do sedna,wszędzie jest pięknie niestety problem zaczyna sie na DOKU gdzie jest nie sprawiedliwy podział roboty,omijanie technologii.Sciany koncowe japy po 2cm,poprawki cały czas na przetopach V po dwóch spawaczach co biora sie za robote na traktorach,a przejechanie dla nich spoiny recznie przykładkowo 2 metrów jest osiagnieciem.Układy układziki rozumiem kto dluzej robi kto nie wszystko da sie zrozumiec,ale wy przegrywy życiowe w pracy trzeba tworzyc jakas drużyne a nie(usunięte przez administratora)na wszystkich i o wszystkim (usunięte przez administratora)o byle (usunięte przez administratora)i robic afery.Tyle chciałem przekazać mam nadzieje ze kiedyś bede mógl wrócic ale OBY NIE NA DOK. Pozdrawiam Patryk

jo
@HAWRY KOZAK

Patryk kiedyś wrócisz do lepszego Alstomu. Może na solebary bez (usunięte przez administratora).Powodzenia

Rere
@jo

Lepszy alsztom, to chyba w niebie. Bo pracując w tym syfi3 można odpokutować wszystkie grzechy...

Stalowy

Jakby ktoś się zastanawiał nad atmosferą i stabilnością to prosty wykładnik średnio co miesiąc 10 nowych pracowników biurowych do różnych działów, miesiące typu 15 osób odchodzi z różnych działów z różnym stażem, pracownicy podwykonawcy podwykonawców, problem z dostaniem podstawowych narzędzi do pracy jak laptop, bo przełożony nie wystawił wniosku odpowiednio wcześnie ani nawet nie zadbał o stworzenie potrzebnych kont. Dodam że zarządowi aktualnie głowy pękają że Skoda im (usunięte przez administratora) PMów i dyrektorów z ogromnym stażem :D

@Stalowy

Można się było tego spodziewać, jak po wielu latach odchodzi dyrektor odpowiedzialny za rozwój, to z góry wiadomo, że najlepszych zabierze ze sobą, bo zna realia obydwu firm i będzie w stanie zaproponować lepsze warunki w nowej firmie. A zarząd nie zrobił nic, żeby się przed taką sytuacją zabezpieczyć, żeby wyprzedzić ruch konkurencji, no to teraz mają exodus specjalistów.

Zed
@Drvr

A do jakiej firmy odszedł Dyrektor?

@Zed

Do czeskiego Skoda Transportation (nie mylić ze Skoda Auto, to zupełnie dwie różne firmy).

Abc
@Drvr

Odszedł, czy go zwolnili?

@Abc

Tego to się nikt nie dowie, jeżeli nie ma prywatnych znajomości z "górą". Podobno były jakieś lakoniczne komunikaty, że nie został wywalony z powodu tej akcji ze spawaniem, ale jak było naprawdę, to tylko zarządy wiedzą. Z drugiej strony, jeśli byłby ogólnie kiepski i zostałby zwolniony za efekty swojej pracy (lub ich brak), to niewielu specjalistów by poszło za nim do innej firmy.

Kontroler jakości

śmiech

z przedszkola .. Kierownik to jakis żart , który tam jest Rafał P. Gosc bez wiedzy!

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
XDD

Nie bylo narzedzi, byli ludzie do pracy, teraz beda narzędzia, a nie bedzie mial kto nimi robic XD

Jak szefostwo w Alstom Konstal SA traktuje ludzi?

Riri

Jak w każdej firmie wyzysk itp

Czarnymontaż

Trafiłem na h8, lider stachu nie ogarnia, nie chce uczyć montaży bo ich nie zna oprócz podstawowych, łapy mu się trzęsą i nonstop jara faje. Kierownikom wciska kit a nie umie kilku osób pokierować. Dobrze że robię na h16 i mam nadzieję że mnie tu nie wyślą.

Tester

Jak obecnie wygląda sytuacja w dziale testów? Widzę, że szukają już 3 kandydatów. Aż tak źle, że kto może ucieka? Jakie stawki proponują na początek osobom z doświadczeniem w branży (niekoniecznie kolejowej)? Jaka atmosfera? Jeśli jest tu ktoś z obecnych (lub niedawnych, byłych) pracowników testów i chciałby się podzielić spostrzeżeniami to będę wdzięczny. Proszę o kontakt na grlu@interia.pl

Tom
@Tester

Alstom generalnie płaci słabo w porównaniu do reszty rynku i dział testów na 100% nie jest wyjątkiem.

Abc
@Tom

A pracujesz tam, że wiesz?

Tom
@Abc

Racja, nie pracuję w dziale testów, ale pracowałem tam w innym dziale, też związanym z inżynierią, znam sporo ludzi, rozmawiałem z nimi (również z działu testów), więc mówię świadomie :)

Pytajacy

Czy Wy tez straciliście chęci do pracy w tej firmie?

Endriu
@Pytajacy

Też

moho

Ta firma jest już typowo ukraińska, na montazu więcej Ukraińców niż Polaków. Mam nadzieje że przyjdą czasy kiedy i wśród kierownictwa powoli zaczną wypychać

Wanda
@moho

A co konkretnie Ci w nich przeszkadza, że na to narzekasz?

Won

KANDZIA WILISIWSKI CHUCHRA MAROŃ RAPIR CUBER CIASTEK WY WSZYSCY JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI ZA TEN CAŁY SYF Z BUBLAMI JAKI ZOSTAŁ WYKRYTY PRZEZ KLIENTÓW TO NIE TYLKO JEDEN LINIOWY ZAWINIŁ I SPAWALNIK TO WY!!! STALIŚCIE NAD LUDŹMI Z BATEM I STOICIE KAŻĄC OSZUKIWAĆ TECHNOLOGIE ABY GONIĆ PRODUKCJE DO PRZODU POWINNIŚCIE ODPOWIEDZIEĆ ZA TO FINANSOWO A POTEM NA KOPACH ZA BRAME TAK JAK WY TRAKTOWALIŚCIE LUDZI WY (usunięte przez administratora) MYŚLELIŚCIE ŻE TO NIE WYJDZIE NA JAW ŻE KLIENT NIE SPRAWDZI PRODUKTU ZA KTÓRE PŁACIŁ MILONY EURO TAM JEST TEGO WIECEJ LUDZIE OBUDŹCIE SIE WYJDA GORSZE RZECZY NA JAW A WINE ZWALĄ NA WAS POWINNIŚCIE POWIEDZIEĆ DO CZEGO WAS ZMIESZAJĄ NIE GADA PO KONTACH BO DOJDZIE DO TRAGEDII I WAS ZA TO OBWINIA TE POCIAGI WOŻĄ LIDZI NIE KARTOFLE ZA PRZESTANCIE DALSZEMU PRODUKOOWANIU BUBLI BO TO POTEM WAS OBCIĄŻĄ A KIEROWNICTWO UMYJE RACZKI

Ricardo

Prawda

Jacuch
@Won

A na co komu technologia? Żeby zrozumieć sens istnienia czegoś takiego jak technologia to trzeba posiadać trochę wiedzy technicznej. Ludzie od jakości to są ameby, które myślą, że jak naprodukują papierków to spawy będą dobre :D Nie ma co się denerwować, prawdziwi inżynierowie w Konstalu już się poddali i nie walczą (usunięte przez administratora)

maniek

Tak było

Seba.q
@Won

Zbieramy się wszyscy i sypiemy. Robimy zdjęcia nagrywamy w tym rozmowy z kierownikami. Bo to co robili.. to nawet Ci co już nie pracują z EPU mogą iść siedzieć lub kary płacić. Szczególnie na pierwszych halach czy to EPu, kontrola czy planiści. Alstom sam powinien ich pozwać za utratę wizerunku, najlepiej by wszyscy na których już były zresztą skargi do Francji, zostali wprowadzani w kajdankach na rozprawy Dziwi mnie postawa Ukraińców co mają do stracenia i czemu tak łatwo na polskiego pracownika dają sie napuścić zamiast zadbać o stabilne i szanujące się miejsce pracy.. związki zawodowe wyżej od tych na konstslu też będą musiały interweniować. Oby miesiąc "Maj" był syty w przyszłym roku. By ktoś wrzucił do Wiadra kogo trzeba i rozliczył uczciwe za to co robili ludziom. Wielu dobrym ludziom. A ile nagrań jest.. Bo pewnego pięknego okresu zaczęli irytować emerytowanego oficera pewnych służb..

Aaaa

Wyssą z ciebie co się da, wyplują i zapomną, ze byłeś.Rok czasu w tej firmie skraca życie o 5 lat. Omijać szerokim łukiem.

Dokładnie!
@Aaaa

To niewiele mija się z prawdą...

Marzena
@Dokładnie!

Mógłbyś nieco bardziej rozbudować swoją wypowiedź? Ciężko z niej wywnioskować, co aktualnie dzieje się w Alstom Konstal. Szczegółowe opinie są bardziej wiarygodne i bardziej pomocne. Napisz proszę więcej o wadach i zaletach zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Możesz zdradzić, jakie stanowisko zajmowałeś?

Czytający
@Marzena

Co tu rozwijać??? Wystarczy przeczytać niektóre opinie...choćby tą nieco poniżej ("Pracownik biurowy") i tyle!

Pod ramą
@Marzena

Obojętnie na jakim stanowisku pracujesz - traktują cię jak zło konieczne. Nieważne czy jesteś kierownikiem, TL czy zwykłym robolem - gonią, gnębią itd generalnie masz dziękować że masz możliwość pracy w tym pseudo zakładzie. Jeśli ktoś ma słabszą psychikę na prawdę może się załamać bo każdego dnia dowiaduje się, że mimo swych starań wszystko robi źle i zbyt wolno. Nawet jeśli jakimś cudem przez kilka miesięcy mieścisz się w ich chorych normach wystarczy jedno małe potknięcie żebyś się dowiedział jakim g*wnem jesteś - ba! nawet zagrożą że się pożegnamy jeśli zdarzy się jeszcze jedna taka sytuacja. W tym zakładzie dobrze mają tylko ci którzy mają znajomości na wyższych szczeblach albo ci którzy mają haki na innych.

To prawda!
@Aaaa

Tak to właśnie działa w firmie ALSTOM!!!

@Czytający

Widze ze tu jakies niedorozwoje pisza na tym forum....napieprzaja i siedza po 5 lat i dluzej....ktos chcialby sie dowiedziec jakue zarobki to cisza ile dajja na umowie cisza .....tylko napieprzanie a powinniscie za 18 brutto jeb..c bo i tak zwisy nigdzie indziej nie pojdziecie i do emerytury zapieprzac

@Pod ramą

Do Wielunia stawka 45 DG Nadgodziny !!!

hmmm...

Dużo w tym prawdy!

Hiszpan
@Pod ramą

A do tego zero ochrony BHP. Behapowca poznasz tylko po tym że zdjęcia robi z ukrycia. Warunki pracy - żenada co w połączeniu z pośpiechem nijak ma się do siebie.

Jolanta
@Hiszpan

To może opiszesz bardziej jakie warunki pracy masz na myśli? Zainteresowało mnie to i jak ma się do pośpiechu :P

Bo tak jest

ważniak

Odnośnie przejęcia ZWUS - Katowice przez Alstom No i przyszła nowa miotła. Zaczynając od korpo-bełkotu, absysa, zarządzania japońskiego i wielkich audytów skończyło się na chronicznym braku ludzi którzy się non stop zwalniają. Nie pomoże żaden (usunięte przez administratora)program poleceń jak jedną z pierwszych decyzji było uwalenie premii tzn ona ciągle jest tylko teraz to zależy od L4 i łatwo stracić całość nawet jak się uczciwie choruje raz na jakiś czas np. zwykłe przeziębienie. Brawo ! (usunięte przez administratora) do kwadratu.

Ndt

Pojawiły się pogłoski że szukają inspektorów NDT Warto?

Kodak
@Ndt

Jak lubisz przepuszczać szrot to warto. Spytaj się na rozmowie czemu spawalnika głównego szukaja i jak tam daszki i ścianki. Pół rynku spawalniczego o tym mówi...

Jon
@Ndt

Nie strzelaj sobie w kolano

Melon
@Kodak

Główny spawalnik padł ofiarą poszedł na odstrzał bo on nie mógł sam podejmować decyzji lama to jest człowiek odpowiedzialny za całe te (usunięte przez administratora)

@Melon

100 % prawda i lama dalej chcę czasy ucinać, po urlopie ludzie wracają a tu czas obcięty. Szkoda śliny na niego

Annon

Brak podstawowego wyposażenia pracownika w narzędzia to kpina. Nieważne czy wadliwy sprzęt, którym masz zaszczyt już pracować ulega awarii, lub coś podczas procesu pracy pójdzie nie tak - norma ma być zrobiona. Firma pelni profesjonalizm w pozbywaniu sie fachowców co przeklada sie na obecna wadliwa jakosc, jak widac nie potrafia wyciagnac z tego nadal lekcji.

Elon
@Annon

Jakich narzędzi pracy nie zapewniają? W roli ślusarza trzeba np wyposażyć się samemu w narzędzia?

Miśka
@Elon

Proszę sobie wyobrazić, że w ramach zaspokojenia własnych potrzeb fizjologicznych, trzeba chodzić z własnym wiadrem ...

Tome
@Annon

Jako elektromonter nie dostałem narzędzi ani skrzynki przez rok ponad pracy, a o brakach ogólnodostępnego sprzętu i jego jakości.. Lepiej wypowiadać nie będę.

Baa
@Tome

Tak dopytam. Jesteś na umowie o pracę czy działalności gospodarczej?

Jolanta
@Tome

I co, korzystałeś ze swojego sprzętu przez ten rok czy jak?

efski

Procedury ponad wszystko a brakuje podstawowej organizacji pracy, osoby mało kompetentne na stanowiskach kierowniczych.

potencjalny pracownik

Jak wygląda praca na dziale testów? Jakiego przedziału tam są zarobki dla technika testów?

@potencjalny pracownik

Jak jesteś światowy i wrzucasz na tablice korposmieci będą cie kochać. Nawet do komunistycznych Chin pojedziesz

Były z testów
@potencjalny pracownik

Podaruj sobie te stanowisko starsi stopniem jakieś dinozaury co siedzą tam 15/30 lat będą cię dymac na każdym kroku i wykorzystywać do chu prac ;) nie pozdrawiam atmosfera paskudna same kapusie, zazdrośnicy, idioci tak samo choleryk Piotr który już dawno powinien odejść

Rusek

Ile ludzi z doswiadczeniem i stazem pracy odchodzi to sie w pale nie miesci. Tutaj praca przez kilka/kilkanascie lat uchodzi za gruby szacun. Niestety i juz moj czas takze nadszedl, zle sie dzieje. Na TikToku glowa udaje ze nie wie co sie dzieje i nie rozumie pytan, masakiera normalnie. Micromanagement, obrzucanie gunwem miedzy dzialami, odbijanie roboty to jest codziennosc w tej firmie. Chyba nie po to ona istnieje zeby tap management urzadzal sobie cyrk i igrzyska. Widac ze kazdy gra do swojej bramki, a potem i tak z czasem wypada z obiegu. Nie bez przyczyny sa pytania o bylych pracownikow ktorzy jeszcze rok temu wspolpracowali, a potem jest ktos nowy.

Prawy
@Rusek

To prawda

Po 10 latach

Po 10 latach pracy 5 tys brutto ???? wstyd mi sie przyznawać gdzie pracujemy wielce potęga… 3300 na reke a wymagania jak by za 8000 dobrze ze ostatnie kilka dni i spier…alam z tego dna

Endriu

Dno pod każdym względem

marcin najman
@Po 10 latach

To jest taka sama potęga jak rosyjska armia. Kreują się na firmę o światowym poziomie, a wystarczy zobaczyć ich w akcji by wiedzieć, że król jest nagi.

Baa
@marcin najman

Obyś się nie zdziwił z tą armią. Znamy tylko przekaz z jednej strony. Jak są same sukcesy to trzeba być ostrożnym. Dotyczy to i amii i Firm

@Po 10 latach

To nie za fajnie... A na jakim stanowisku się tyle zarabia? Na każdym po tylu latach taka stawka jest?

LikeaBOSS

Przed chwilą widziałem buzka chodzącego wzdłuż ul. Metalowców, u was był? Komu was sprzedał Indoazjatom?

Weronika
@LikeaBOSS

Sprzedał Indoazjatom? O co chodzi? Nie rozumiem. Możesz wytłumaczyć dokładniej?

Zostaw merytoryczną opinię o Alstom Konstal SA - Chorzów

• Jak się pracuje w Alstom Konstal SA?

Zobacz opinie na temat firmy Alstom Konstal SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 249.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alstom Konstal SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 192, z czego 21 to opinie pozytywne, 67 to opinie negatywne, a 104 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alstom Konstal SA?

Kandydaci do pracy w Alstom Konstal SA napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alstom Konstal SA
1.6/5 Na podstawie 337 ocen.

Alstom Konstal SA