Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

counter
4 4584 5905 5 1
BHPBHPBHP
Nazwa działu: Bhp

Dlaczego BHP zezwala na przenoszenie pracowników między halami.Znowu są przejścia z p2 na p3 bo ci jak zwykle sobie nie radzą.Przecież to wbrew przepisom epidemiologicznym które zakład sam ustalił.

Tak18Nie1
ja

tak narzekacie to może założycie własny biznes tj. agencje matrymonialną ? gdzie sie podziali wszystkie chłopy biurowe? nie mam z kim kotów drzeć

Tak5Nie1
Maniek
@ja

bardzo chętnie założę a ty pani biurowa będziesz główna pracownica ten agencji i będziesz rozdzielać swoje koleżanki z za wschodniej granicy

On

Kariery przez łóżko to raczej nie zrobi...

On

Tobie już opadają... Przykro mi.. W tym wieku... xd.

On

Powinnaś polecać DHL, bo łatwo na nich zarobić!

žigolo

ja uspokoje twoje nerwy i nie wazne czy masz cycki czy druga brode bedziesz spokojna

@žigolo

Admina jak spotkam to kopne go w (usunięte przez administratora) tak że wyleci w kosmos

Brawo admin... Moje gratulacje... Hahaha

@On

Admin i Ty pamiętajcie że baba jest mściwa i nigdy nie zapomina ani nie wybacza

Tak2Nie3
@ja

Mnie też Admin wyrzucił, chociaż nie wiem za co... Tylko napisałem, że mam moc... Także nie rozpamiętuj.... Wiesz, myślałem że jesteś kobietą, bo baby to można mieć w nosie...

ja Nowy wpis

Jakie Ty masz porównania. I nie wykręcaj kota ogonem. Nie że mną te numery

žigolo Nowy wpis
@ja

oy z tobâ tobâ takie numery pokaže ci dužo numerôw bedziesz zadowolona každa jest ze mie zadowolona

ja Nowy wpis

Nudzisz

Szatniarz Nowy wpis

Hałas w tej szatni ,obudzili mnie i teraz nie mogę zasnąć,pobawie się moim nowym telefonem .

Gszzzzuzu

Sa jakies nowe wiadomosci z rynku wloskiego?

fiufiu
Nazwa działu: Marketing
@Gszzzzuzu

Co Ty taki ciekawski jestes ? Zadzwoń to się dowiesz.

Szatniarz
@Gszzzzuzu

No właśnie ,ja też się pytam czy są nowe wiadomości z rynku włoskiego

Gszzzzzuzu
@fiufiu

Nie mam do Ciebie numeru kolego sympatyczny

Anonim
Nazwa działu: Produkcja

Zapraszam panie z BHP do komory lakierniczej na P4. (usunięte przez administratora) kiła i mogiła.Kabina nie ciagnie smierdzi farba na hali...udusic sie idzie Moglby panie sprawdzic dozor techniczny 'welmanow' kiedy ostatni raz byly robione przeglady.

Kali
@Anonim

Cześć pracuje jeszcze na lakierni Miłosz???podobno kawał z niego!

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

bieda

Bydgoska ciemnoto w bombardierze ukraincy olewają robotę za 25 netto a w alstomie w chorzowie nie chca robic za stawki 30-45 netto obowazujac

Tak9Nie2
@bieda

Szkoda strzepić twarz.....zero poczucia wlasnej wartości i brak elementarnej ambicji. Ukrainiec jak przyjeżdża to widać że jest ambitny i chce osiągnąć sukces. Pnie sie w górę w zarobkach i kwalifikacjach. A Polak.....byle narzekać. Rzucisz byle ochlap to sie Polacy jeszcze o niego pobija.

Tak3Nie5

jak zawsze pocieszny

@bieda

Nic tu nie zmienisz, chciałem się zwolnić z pracy to kierownik powiedział że obowiązuje mnie 3miesieczny okres wypowiedzenia.Ba jak przyszły pracodawca dowiedział się, że muszę jeszcze pracować 3 miesiące to otworzył szeroko oczy i zapytał mnie czy pracuję w biurze.To wytłumaczyłem, że biurowych chętnie PESA by zwolniła natychmiast , ale oni nie chcą się sami zwolnić pomimo finansowej odprawy lub przejścia na produkcję (jeżeli komuś zależy na pracy).To mój przyszły pracodawca ironicznie powiedział że jeszcze o takim cyrku nie słyszał jak żyje,bo jemu wydawało się ,że jest odwrotnie.

@Likostem

Biurowy na produkcję mialby przejść? Czy ty jesteś normalny na umyśle. Który biurowy (szanujacy się oczywiście) by się na to zgodził? Biurowego żeby zwolnić to trzeba mieć mocne argumenty przed sądem. Gdyby nie biurowi to firma już dawno by sie rozsypala. Powinniście nam podziękować.

TakNie4
@Biurowy

Dzisiaj kotom kupiłam zabawkę z konopiami i walerianą i świra dostały od niej. Zastanawiam się, czy tobie nie dosypali do herbatki tych substancji, bo coś mocno pobudzony jesteś.

Tak6Nie1
@Biurowy

3/4 biurowych może mają wykształcenie wyższe,ale zasób wiedzy mają niższy niż wiele osób z produkcji.Dodam, że na produkcji wiele osób pracuje z wyższym wykształceniem.Nie wstydzą się pracy fizycznej jak się to określa w środowisku pseudointelektualistów.

Tak5Nie
@Likostem

Nie wiem na ile to prawda ,ale pracownicy niefizyczni zgodnie ze swoim wykształceniem mają być kierowani na produkcję.

Kukas
@Likostem

Kolego może otworzył oczy, bo chce dać ci umowę zlecenie albo o dzieło. Już od dawna na umowie o pracę we wszystkich firmach po trzech latach masz umowę na stałe i trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

@Kukas

To chyba nie pamiętasz jak było w Pesie !!! Ja po siedemnastu latach miałem umowę na czas określony , tak w Pesie zresztą jak większość pracowników! Dopiero się zmieniło jak się zmieniły się przepisy i Państwo na nich wymogło! A koledze chodzi oto że inne firmy nie robią problemu żeby zwolnić się za porozumieniem stron ! Pesa robi to specjalnie że ludzi zniechęcić! Bo gdzie znajdą kolejnego idiotę żeby pracował za te grosze!!!

Zła interpunkcja
@Były pracownik

Z taką interpunkcją to u mnie nys wyleciał po okresie próbnym. Nie chodziłeś do szkoły podstawowej, że nie znasz podstawowych zasad interpunkcji?

@Zła interpunkcja

Przeczytaj swoje jak napisałeś , i sprawdź czy dobrze . Przytykał kocioł garnkowi!!!

@Zła interpunkcja

Znowu Ci odbija z tą interpunkcja .Daj sobie luz .

@Były pracownik

A ten znowu z tą interpunkcja.

nie mędrkuj

Laczek

Czy można na zakład piwo bezalkoholowe wnieść.

Traf
@Laczek

Głupszego nie widziałem

Tak2Nie2
Lol
@Laczek

Takiego o.s.ł.a. dawno nie czytałem

MyWyOni
Nazwa działu: Produkcja

Byłem dzisiaj na P7 z produkcji na uzupełnienie pewnych rzeczy i ktoś mi może powiedzieć kto to jest ten słynny Robercik??

Tak22Nie
transporter
@MyWyOni

jak to kto żigolo dawno go nie widziałem ale jak pojade na jego hale to rozejrzę się za nim może już poluje bo towaru nie mało

Tak13Nie
Tymon

Jakiś nowy uruchomieniowiec?

Mietas
@transporter

A ten zigolo to który z brązu?

@transporter

co tu o mie mowa jak mie nie ma, ja nie z brâzu ale napewno by pomogĺ w obowiâzkach zawodowych teraz mam nocki to mie nie rozejrzysz a jest w czym wybirač

Tak14Nie
Elo mordo

A co ten robercik taki?

MyWyOni
@Elo mordo

No chciałem się dowiedzieć właśnie co to za typ bo różne rzeczy mówią na hali

Edek
@MyWyOni

ten gościu to legenda tego zakładu ci wszyscy brygadzisci pracownicy i biurowi co latają za paniami z za wschodniej granicy powinni brać z niego przykład jak coś się robi a nie tylko chodzi i gada

Tak9Nie
@Edek

Pierwsze 40 lat dzieciństwa jest dla faceta najtrudniejsze. Później już jakoś leci.

Tak7Nie4
@žigolo

nie podszywaj sie za mnie bo teraz mnie w pracy nie ma ukraincu

@Robercik

to wracaj szybko bo czekamy za toba chetnie cie poznam

@Robercik

bâdz grżeczny bo wicej cí žadna píenîedzy nie da

ja

No w końcu odp., bo już myślałam że umrę z nudów. A co do tematu to wcale nie jesteś grzeczny. Wiecznie dokazujesz. Ale spokojnie wychowamy

@ja

Nie siedzę codziennie na gowork i mam wyłączone powiadomienia. Mnie już nie wychowasz raczej powinnaś zacząć od siebie hahaha

@On

wszystko się da. każdy chłop to pantofel. popyskuje trochę ale i tak w efekcie końcowym zostaje pantoflem

@ja

Pewnie zależy to od kobiety która nim zawładnie.

Miękniesz na stare lata.

Wyczuwam strzelonego foszka xD

Robercik

sam jestes tym kim piszesz ta chłopska zazdrosc ze ktos umie a ktos nie

Robercik

sam jestes tym kim piszesz ta chlopska zazdrosc ze ktos potrafi a sam nie

@Robercik

Nie zazdrość tylko brzydzę się tymi którzy to robią za kasę.

Tak5Nie
@On

trzeba sobie jakos radzic zazdrosniku i szanowac najstarszy zawod swiata

@Robercik

pozdrow rodzinke zigolo i bys mogl juz wrocic bo nie ma kto ukrainek gonic i straszyc

ja

ej wszyscy grzeczni chłopcy śpią w nocy a nie stalkują niewinne dziewczęta

ukrainiec
@Robercik

chodz dzieciaku do mie ja z ciebie zrobie najstarszy zawod swiata przyspawam ci troche meskosci

Okoń
Nazwa działu: Magazyn

Witam, jak wygląda praca na magazynie w Pesie, konkretnie jako wydawca magazynowy?

plebsik
@Okoń

z okonia staniesz sie płotka. szukaj gdziwkolqiek tutaj nie nadazamy za pomyslami gory. ich twórczosc i pewność siebie poraza. klimat ogolnie poniżej (usunięte przez administratora)!!!

Tak2Nie

I znowu jakiś thebil wymyślił łączenie brygad te debilne zmiany czemu służą? Gdy brygada ma 80 osób i jednego brygadzistę? Mistrz ma takie np.dwie brygady pod sobą i oni to ogarną? Odpowiem nic się nie zmienia oprócz papierologii ,thebile zajmijcie się biurokracją a nie rozwalaniem brygad które ogarniają tą firmę

Byk

Dobrze mówisz bo to już jest nudne jak nas ciągle robią w KONIA może tego oczekują ze wszyscy się zwolnimy i zatrudnimy na nowo na większe stawki normalnie zakład zrobi na tym interes życia..

Tak6Nie1
Byly

Napisz do zarządu Ale za mały jesteś Polaczek wylewanie twoich flustracji w necie nic nie da

Tak1Nie2
@Byly

Zarząd wie jak to wygląda. Mam taką nadzieję, że ogarniają i wiedzą chłopy co przejęli po poprzednich chłopach. Pisze się o podwyżkę lub szuka się nowej pracy. Proste

Pracownik.
@Byk

Dostają umowy kolejne,a zarazem o 2zl czyli minimum 22zl jest podwyżki pracownicy ze 3-4letnim,a staremu pracownikowi mowią ze nie ma kasy lub najlepiej sie zwolnic i z czasem na nowo zatrudnic.I prezes PFR-u gdzie tutaj jest logika prosze patrzec na rece dyrekcji produkcji bo trosze odwrotnie myslą i tam mozna tez poszukac redukcji ich myslenia i traktowania najwazniejszych tych na dole co znaja sie na pracy i maja staz z wiedzą itd.Tu nie ma takiej zasady ze stary tyle czasu siedzi to naprwno sie nie zwolni i po co mu dac podwyzke?!A jak temat pilny lub skaplikowany to do tego z wysza stawką Mlodego)nie przyjda ze trzeba tam isc lub przyjsc i to zrobic tylko do starego!I gdzie tu Prezesie Polskiego Funduszu Rozwoju madre myslenie by byla motywacja u pracownikow z wiedza i stażem kilku ponad 10-20letnim.Jesli tak ma byc prosze wprowadzic premie tzw stażową,za 1rok 20zł i bedzie spokoj i wszyscy zadowoleni.

Pracownik 2
@Pracownik.

22 zł to dużo? O co Ty się upominasz? Tyle to najniższa krajowa powinna wynosić. Taki zakład powinien po 30 zł na godz dawać.

Mikolaj Kopernik
@Pracownik 2

Tak 30albo 40 ,50 .....100. Ale Cię wzielo.????

@Pracownik.

No z czym te chłopy znowu mają problem ? Tak ciężko wdrożyć w tej firmie aplikacje do systemu wynagrodzeń i premii? Dzięki temu każdy pracownik znałby poziom realizacji swoich celów i zależne od tego wynagrodzenie, a także wiedziałby ile może zarobić

@ja

Ja tylko stwierdzę, że wynagrodzenie w stosunku do typu oraz ilości roboty jest zbyt małe. Śmieszne wręcz bym powiedział

@Okelolo

Spoko. Też patrzę na swoje konto bankowe i jestem zniesmaczona.

@ja

Czas otworzyć swoją firmę :D od października wsio stąd

@Okelolo

czemu dopiero do października?

*od

@Okelolo

Preferuję szybkie i bolesne rozwiązywanie spraw. Malta dopiero otwiera granice 1 lipca więc muszę jeszcze trochę posiedzieć w zapyziałej Polsce

Szczególnie finansowych...

@On

nie, o audyt finansowy mi chodzi. ty zawsze myślisz że co złego to finansowi, chociaż gorszymi osłami są ci z controllingu :D

Spawaczu
 Rekomendacja

Pozdrowienia dla ekipy z działu budowy modułów . Mile wspominam pracę z wami i jeszcze do was wrócę . Suc.ko szykuj szafkę.

Nazwa działu: Produkcja

Nie polecam , zostałem zaproszony na rozmowę o pracę . Super ale po pół godziny czekania na kierownika pod drzwiami jak pies i bez żadnej osoby kompetentnej która by powiedziała kiedy kierownik będzie poszedłem sobie na kolejną rozmowę !!

ja

Puknij się w głowę. Za wysokie progi jak dla Ciebie w związku z czym różnice nie do pogodzenia

@ja

Masz rację, muszę szukać kobiety na wyższym poziomie intelektualnym... Ty, prezentujesz bardzo niski... Hahaha

@On

Jak to chłop, widzi to co chce widzieć xD

Kami

Biurowy... Dostałeś propozycję zwolnienia się?

Tak25Nie
Tonasiekos
@Kami

Raczej wezmę tę trzykrotną pensję,a może zaproponują mi na produkcji taką pensję jaką mam obecnie ????

Widać
@Tonasiekos

Jaką? nie smaruj lepiej jak nie jesteś w temacie

Tonasiekos
@Widać

Może stanowisko mistrza ,bo słyszałem że niektórzy się nie sprawdzają ale jak nic nie zaproponują to pójdę do innej firmy jtoray daje zarobić.

Piku Piku
@Kami

Robią porządki w firmie... Jest wiele niepotrzebnych stanowisk w biurach... Taka "ja" czy "biurowy" pewnie zastanawiają się...dać wypowiedzenie i zarobić, czy czekać aż mnie zwolnią i zostać z niczym...

@Piku Piku

Zdecydowanie admin zarobi w pysk za usuwanie moich komentarzy. Nie toleruje podważania mojej władzy

Tak1Nie3
@ja

Brawo dla admina, żadnego pobłażania dla płci pięknej.

@Kami

Dostałem sporą podwyżkę. No ale jak się ma kwalifikacje to pracodawca sam przychodzi z papierami a podwyżkę w zębach. Znudziło mi się z wami pisać. Niczego sie nie nauczyliscie. Mowilem że macie nadmierne żądania płacowe w porowaniu do kwalifikacji a teraz będzie weryfikacja w kryzysie kto ile jest warty. Ukraińcy maja wysokie kwalifikacje i wyjechali na zachód, ale oni maja atuty i ich przyjęli z otwartymi rękoma.

Tak1Nie9
Podwyżka
Nazwa działu: Finanse

Myślę , to dobry dział aby poruszyć ten temat. Ile można czekać za podwyżka? Wszyatko wstrzymane już 1.5 roku czekam. A potem płacz że nie ma fachowców. Powinniście na rozmowie mówić że stawka już nie podlega zmianie. Człowiek czeka stara się myśli a tu nic i wszystko w zadzie wszyscy mają. Nie dziwi mnie że tyle tak dobrych ludzi odchodzi.

Tomek
@Podwyżka

Dobry kabaret. Hahahaha podwyżka. Masz poczucie humoru gościu.

Tak13Nie4
@Podwyżka

Dobre gosciu podwyżek mu się zachciwa w tych czasach a poszedł.

Tak3Nie1
@Tomek

ta (usunięte przez administratora) administracyjna usunęła mój komentarz. foch

robotnik
@Podwyżka

Z tym pytaniem powinieneś zwrócić się do Twojego kierownika. Bo inaczej będziesz czekał następne 1.5 roku. Pozdrawiam

On

Nie ma ludzi niezastąpionych...

Tak2Nie2
zigi

pewnie ze sa lepszym sortem bardziej sie sluchaja i nie marudza tak a jak sie na nie krzyknie to sie poplacza i po problemie a nie to co faceci jeszcze marudza pod nosem dlatego masz racje oby wiecej kobiet na niskich stanowiskach

@zigi

widzę że ktoś odzyskał wenę życiową. zaczęło mi się już nudzić. w końcu lepszy sort musi z kimś koty drzeć.

zigi

jak ja bym ci stana na drodze to bys juz nie wstala i prosila bym znowu cie rozjechal

Tak3Nie2
fufi
Nazwa działu: Magazyn
@robotnik

hahahha, kierownik dla siebie bieże podwyżkę a pracownikowi mówi że jest kryzys i nie ma podwyżek.....nawet nie przesyła dalej podania....

Biurowa
@zigi

jak bys byl taki chojrak bo wygladasz jak ciotka to bys nie uciekal tak po calej hali przed ta kobieta co ci kase pozyczyla i ciebie szukala pare dni

p2
@Podwyżka

A kto ma się upomniec o podwyżkę.Związkowcy którzy boją się wszystkiego i nie potrafią się dobrze wypowiedziec.Pracodawca wcisnął im kit że jest kryzys i od kilku lat powtarza im to samo a oni argumentów nie mają żadnych,czy może liczysz na chłopo-robotników po siedmiu klasach podstawówki i OHP.

@p2

Oj tam, zamiast narzekać na kasę byś popatrzał jakie fajne wschodnie kominy są :p niektóre to aż się proszą

On

Bo polskie kominy są anty nastawione do mężczyzn, spójrz w lustro hahaha.

@On

no spojrzałam w lustro. pryszcz mi wyskoczył /smuteczek/ co ty robiłeś na lekcji biologi w podstawówce kiedy był omawiany układ rozrodczy kobiety ?

ja

Na polskiej ortografii jeszcze nikt nie zarobił matematyku za 1 grosz haha.

ja

No właśnie o to chodzi żebyś oślepł. Przecież żadna nie będzie ci robić dobrze.

@ja

Skąd wiesz, że żadna? Może jakaś się skusi?

Mikołaj Kopernik

Idę na urlop , nad morze ,góry ,budowa?

@Mikołaj Kopernik

Siedź w domu na kwarantannie.

Kasownik

Dużo rolników dorabia na pesie ,to może by sprzedali truskawki taniej ,ziemniaki itp .

Pan cogito

Rzadko narzekam na to co się dzieje w firmie ale od jakiegoś roku na dziale p3 mamy do czynienia z czymś co skłania mnie do wypowiedzi na temat zarządzania zakładem p3 przez kierownika Michała Dytmana który jest osobą poprostu nie nadaję się na jakiekolwiek stanowisko zarządzające ludźmi. Już sama wiedza tego człowieka na temat produkcji jest znikoma i nie adekwatna do obejmowanego stanowiska. Nie wspominając już o represjach które wywołują ,strach ,stres jak i wiele złych bodźców które sprawiają że produkcja zwalnia z dnia na dzień. Osobowość pana Dytmana jest przede wszystkim toksyczna i autorytarna co już powinno go na wstępie skreślać z stanowisk które dają jakąkolwiek władze nad drugimi człowiekiem. Lecz zarząd firmy PESA stwierdził inaczej i człowiek który w przeszłości już miał problemy prawne związane z mobbingiem został awansowany na jeszcze wyższe stanowisko , z jeszcze większą władzą , z jeszcze gorszymi skutkami dla pracowników którzy podlegają panu Michałowi. Dziś tylko zostawiam komentarz na stronie go work. Lecz z każdą następującą sytuacją które będzie pojawiać się po tej wypowiedzi będzie kierowana do Państwowej Inspekcji Pracy .

Tak55Nie1
@Pan cogito

Wysłać na badania psychiatryczne jak koleś jest niestabilny emocjonalnie. I się skończy rumakowanie Im wyższe stanowisko tym większe powinny być umiejętności społeczne. Taka jest zasada w dobrych biznesach. Wiedza specjalistyczna schodzi na drugi plan.

Manny

Dobrze powiedziane

pan gito kto

to prawda miałem okazję z tym gościem otrzeć swój łach i dwa dni kąsałem po dostawcach. niestety świat przynajmniej tutaj w PL wydaje się zatrzymał w miejscu lub przeskoczył pomijając najważniejsze ludzkie odruchy czyli dla siebie pod siebie a przecież ludzie z którymi warto i można pracować wymienić uwagi pomóc jest wielu tylko kończą w naszej pesuni żle. wycieli pana Kordiana pana Mariusza i teraz zostanie nam tylko patrzeć na suche tabele i puste polecenia a nie na wartości sens i skuteczność pracy. jałowe to.smutne. A taki i jemu podobni będą ciągle wymieniani kosztem ludzi i nigdy nie wyjdziemy na prostą. chyba że w raportach!

Kuki
@Pan cogito

To Mój kumpel zostawcie go w spokoju.

Tak3Nie10
Kukas

Tak robią. Taka prawda. Myślą, że przyjechali zbawić Polskę.

który znowu skrzywdzony?

Pool
@ja

Czytaj ze zrozumieniem a nie tylko piszesz byle pisać bez wiekzzego sensu....

@Pool

Jak zwykle chłop nie rozumie co się do niego mówi.

Tak1Nie2
Dreher

Morgan szuka komfidentów i sprzedawczyków na rynek Włoski bo tacy tam zostali , najlepiej ludzi z pierwszą grupą by mogli pracować za specjalistów od butelki i rozbijania samochodów służbowych.

Morgan
@Dreher

Podejdź do mnie jutro z CV to chętnie Ci zatrudnię.

@Morgan

A mogę przyjść z kolegą ,Morgan ?

Morgan
@Kasownik

Jasne, jeżeli jest tak dobry jak Dreher to znajdziemy dla niego miejsce.

AA

Czy pracuje w pesie Andrzej?

@AA

Świetne pytanie zadałeś

Yyy
Nazwa działu: Serwis

Ten Andrzej co staje przed lustrem i gada sam do siebie jaki jest sliczny? Cudak

Andrzej
@Yyy

Nie to napewno nie ja...

ja

ej nie podszywaj się pode mnie. wiem że każdy chce być mną ale bez przesady

Pisek
@ja

Ludzie proszę was piszcie merytoryczne wypowiedzi a nie bzdury,bo tego naprawdę i da się czytać.Tak to możecie pisać,ale w drugiej klasie szkoły podstawowej. Należy cieszyć się z tej pracy,bo w innych firmach w naszym rejonie ludzie pracują znacznie ciężej,nie mają przerw na palenie papierosów itp.

Tak1Nie4
@Pisek

wypraszam sobie mam mgr inż xD

@ja

pytanie kto tu się podszywa :p i pytanie kimże jesteś, żeś taki odważny

zigi

twoim szefem to ja chętnie zostanę trochę doprowadze cie do pożądku

Pisek
@ja

I magistrowie inżynierzy takie bzdury wypisują.....to kto tu jest normalny ????????????

@Pisek

a kiedy to w Polsce było normalnie ? xD

TakNie

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

Chcę opublikować:

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding