Opinie o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding w Bydgoszcz

Graźka

hej, na ich stronie znalazłam ofertę na Specjalista/ Analityk ds. finansowych, powie ktoś czy warto aplikować ?:) Napisali, że są elastyczne godziny pracy, ktoś powie jakie to godziny oraz czy u nich na tym stanowisku jest szansa na pracę zdalną lub hybrydową?

ktos
@Graźka

Elastyczny to znaczy, że prace możesz rozpocząć od 6 do 8 czy tam 10. Nie ma szans na prace zdalną, tylko czasami się uda.

Na P6 na duzych maszynach w nocy kiedyś byl jakiś brygadzista teraz nie ma tylko sporodycznie co 2 tygodnie jest jak wypadną zmiany bo jeden chodzi a tak nie ma. Chodzą jak chcą.A na P6 na slusarni brygadzisci wszyscy chodzą na 3 zmiany.Jak to możliwe!!!

Na jaką stawkę może liczyć elektromonter?

Kukas
@Nowy

30 brutto minimum

@PESA
@Nowy

Najniższa krajową...

Podwyżki są raz na 10 lat

urbanek

takie podwyżki ludzie dostali tak sie ciesza ze od nowego roku będą dalej robić za najniższa krajowa która wyniesie 27,80 hahaha firma ma was gdzies a wy dalej sie podniecacie tym wszystkim zwolnienie sie z tego (usunięte przez administratora) to bylo najlepsze co zrobilem robie dalej w branzy tylko ze za 1500 zl wiecej pozdrawiam pesiakow pamietajcie ta firma to całe wasze zycie starajcie sie

Wuja

Spawacz 10 lat w pracy wynagrodzenie 3652zl Co ja mam za to zrobić? Tyle to ja 10 lat temu zarabiałem czas na zmianę pracy w trybie natychmiastowym

Były

Podwyżki dostają ludzie którzy nic nie potrafią, wracają z delegacji to siedzą w biurze i niby prace biurowe ogarniają . Ale wystarczy lizać du.. i interesować się wszystkim oprócz pracy no i awans się dostaje. Fałszywe mordy wszędzie

Sławo
@Były

Dokładnie dostają ciotki,pociotki (usunięte przez administratora) ludzie pracujący i nie palący są tam na końcu bo nie pasóją do tej żeszy (usunięte przez administratora)

Miras
@Były

Podwyżki dostają wszyscy. To jest ogólnozakładowa podwyżka inflacyjna na podstawie porozumienia ze związkami zawodowymi. A ile? Również wszystkim są znane kryteria.

On
@Miras

Nie mów, że wszyscy dostają podwyżki,bo jeśli nie wiesz to się nie wypowiadaj. Może wy dostaliście a reszta nie. Inflacja? Tłumaczą się, że wyrównają premią

Dzik
@On

Związki załatwiły i ja im wierzę i ich szanuje

Miras
@On

Kolego zapytaj tych co dostali podwyżki co mają na podpisie pracodawcy. Podpis kierownika czy pani dyrektor? Do końca czerwca powinni wszyscy dostać podwyżki. Nie dostaną Ci co pracują zaledwie kilka miesięcy. Przecież to jest wiadome.

On
@Miras

Po 4 latach to chyba nie krótki pracownik? Podpisuje się Pani dyrektor. Sugerują się tym, że są premie. Niektórzy jeszcze maja stawke 18 brutto. Jak pytamy kiedy podwyzki to odpowiedź dostajemy, że prowadzą rozmowy...

Cześć, jest taka oferta - SPECJALISTA/KA DS. ROZLICZEŃ I PROCESÓW FINANSOWYCH Czy ktoś wie na jakim systemie pracuje księgowość? Jest to może SAP czy może Rewizor? Bo szczerze to z Rewizorem miałam małą styczność, a wiem że teraz dużo firm na ten system się decyduje. Możecie mi też powiedzieć jaki jest system premiowy w księgowości? Bo oferują a ja się z premią nigdy w księgowości nie spotkałam.

dwójeczka

Na p2 brakuje rąk do pracy.Srednia wieku to chyba 50 lat.A np.u elektrków trzech brygadzistów w tym dwóch bardzo młodych.Czy ktoś wie po co?Wystarczy jeden bo i tak wiele spraw za nich załatwia ich mistrz produkcji.To samo u pneumatyków.Trzymają brygadzistę tylko dlatego że jego brat jest kierownikiem na p3.Skończcie z tymi układami to może cudem unikniecie zapaści no i jeszcze ten dyrektor-bez komentarza.

Przystojny Jaro

Pewien pracownik serwis Pesa Czechy, wybitny elektryk A. Jag, w pracy zachowuje się jak psychol kopie, obraża, popycha ludzi i ma w (usunięte przez administratora) robote bo po co pracować jak się nie chce przecież zrobią to inni. W weekendy czyli już w czwartek jeździ do domu samochodem służbowym i tankuje na firme oczywiście, wraca po długim weekendzie w poniedziałek i ma wszystkich w (usunięte przez administratora) Brawo więcej takich pasożytów. Jak był w zeszłym roku w miejscowości Velimiu to na tydzień pracy tylko 3 dni miał przepracowane, a kasa leciała, fajnie.

Zwyklak
@Przystojny Jaro

I tutaj sie teraz okaże czy ten gościu na "jakiś czas" zostanie wysłany do Bydgoszczy czy będzie mógł dalej walić w ciula. Z tego co ludzie opowiadają i tutaj jest napisane to paragraf52 się należy gościowi ale gadaja tez że pewnie Dyrektor Serwisu znowu ochronie swojego "kolege". Ciekawe jak się potoczy informacja Bo w końcu jest precyzyjnie napisane "kto i co"...

Dyrektor Serwisu
@Zwyklak

Nie mogę znaleźć dowodów na przytoczone fakty, ale jak tylko je dostanę to chętnie rozliczę takiego pracownika!

mrom

To nie firma to kabaret.Nowo zatrudnieni mają większe stawki niż wieloletni pracownicy.Toaleta na p2 otwierana o 6 rano,a teraz wyciekły dane osobowe wszystkich byłych i obecnych pracowników.Kto za to odpowie?Pewnie nikt.

@mrom

Nie ma co się dziwić że w pesie tak jest , żałują żeby dać wszystkim 4 złote, za chorobowe i opiekę obniżają , gdzie jak był początek covidu to obecnie pani Dyrektor Magdalena T zrobiła zebranie i mówiła że jak ktoś czuje się przeziębiony to żeby nie przychodził do pracy tylko poszedł do lekarza, to teraz ta sama pani za chorobowe i opiekę w czasie covidu obniża podwyżki, zrobi wszystko nawet cofnie się trzy lata w stecz żeby zabrać Ci jak najwięcej. Tak samo jest zabezpieczeniami żeby mieć dobre i dobrych informatyków to trzeba dobrze zapłacić, a oni wolą wydawać na siebie , i efekt jest jaki jest!!! Brak systemu oraz wyciek danych, a drugim etapem brak doświadczonych pracowników, bo masowo się zwalniają

BigDick

A kto ma ponieść koszty wymiany dowodu paszportu czy założenia BIKu. Przecież to nie z Naszej winy.

Zniesmaczony
@BigDick

Pracownicy będą ponosić koszty ! Zarząd już myśli jak sobie i dyrektorom wypłacić dodatkowe premie albo nagrody!!! Nie ma systemu to można kombinować!!!

zulu

Kto ponosi za to odpowiedzialność i w stosunku do kogo zostały wyciągnięte konsekwencje.Dlaczego nikt osobiście nie poinformował nas o tym zdarzeniu.Czy wy w ogóle wiecie co to jest szacunek dla pracownika?Zamieściliście informację na stronie głównej i uważacie że sprawa załatwiona.Nasze dane osobowe powinny być maksymalnie chronione a nie są.Może należy przeprosić za swoje błędy i niedopełnienie obowiązków.

K
@zulu

Nikt nie poniesie odpowiedzialności.A pracownicy to nie ludzie więc ich zdaniem po co ich o czymś informować. Szkoda nóg i języka.Ważne że oni są na bieżąco a reszta nie musi (wypłata zaliczkowo a reszta może nigdy,przecież nikt się nie upomni).

@zulu

On dali .... a my mamy zapłacić jeszcze ze swoich za Bika.A może tak pozew zbiorowy za wyciek danych.

Widzę Wszystko

Od kilkunastu miesięcy skrupulatnie obserwuję Przełożonych z P2 i Ludzi którzy IM palec trzymają wiadomo gdzie. Notuję ( i nie tylko) wszystko co uważam że jest ważne.Posiadam materiały o jakich IM się nie śni. Mam notatki gdzie jest opisane kto wykonuje dobrze swoją robotę siedząc w pracy 8 godzin ale pracując tylko trzy i oni zasługują na profity od Brygadzistów.Mam notatki gdzie ludzie pracują źle i im wiadomo nic się nie należy bo z jakiej racji. Ale prawda jest taka że jeśli mało wykonują daną rzecz bądź idą do niej pierwszy raz to wiadomo że ją wykonają źle a nie mając odpowiednich narzędzi to wiadomo że roboty się nie wykona.I Brygadziści dobrze o tym wiedzą że jest problem jeśli chodzi o jakie kol wiek narzędzia.I niech nie gadają że można iść pobrać bo to bzdury.A to dlatego że po pierwsze wielki Pan magazynier robi problemy a po drugie jeśli coś da to jak działa to góra dwa tygodnie to jest sukces.Wiele rzeczy w tej firmie jest wywalanych do kontenerów na (usunięte przez administratora) gdzie tak naprawdę można by było to użyć ale po co jak można zamówić nową dostawę.Taka np.SIKAFLEX jest w takich ilościach wywalana że można by było w dziesięciu wagonach sufity zrobić nie mówiąc o wklejeniu takich wyłożeń np. w toaletach.Same nakrętki,podkładki,śruby itd. są w takich ilościach wywalane na złom że gdybym odbierał odpady metalowe z Pesy to po roku by sobie dom wybudował. Wielki Pan dyrektor z P2 taki biedy że z domu (usunięte przez administratora) przywozi do zakładowych kontenerów aby na śmieciach zaoszczędzi ,Biedaka z siebie Robi w garniturze.Na to też są kwity. Pan Babol gdyby nie dubał w pociągu w nosie to nikt by tak na niego nie mówił i miał by większy szacunek.A gdyby jeszcze bardziej Brygadzistów j...ł to był by mistrzem wielkiego formatu. Więc zanim będą szukać oszczędności to niech pierw tam zajrzą zresztą myślę że nie tylko tam . A następna sprawa to gdyby nie pieniądze unijne to tych wszystkich dyrektorów i kierowników by nie było jak one się skaczą to oni pierwsi uciekną z Pesy. Kiedyś jak Będę się zwalniał z Pesy to Swoje materiały dam odpowiednim ludziom aby sobie poczytali i pooglądali. Pozdrawiam

Pracownikkkk

Dokładnie tak , do tego bym powiedział że firma ma kompletnie pracowników gdzieś , żeby taka firma duża nie dała grosza na święta wstyd jeszcze raz wstyd !

Stary

A jak myślisz kto żądzi finansami , główna pani kadrowa , pani Magdalena T ,dlatego jest tak źle w pesie!!!

Stary

Widzę że mało wiesz o firmie . Finasowi to tylko stanowisko , ale oni nie mają nic do powiedzenia jeżeli chodzi o wynagrodzenia pracowników!!! Głównie decydują dwie osoby , pan Jacek R i pani Magdalena T !!! Nawet główny prezes nie ma nic do powiedzenia !!!

Maja
@Pracownikkkk

Ale chodzi tylko o kwestie tych świątecznych dodatków, czy w czym dokładnie tkwi problem? Bo ludzie tu narzekają, ale jak widać pracują dalej. Pracownicy o coś postulowali i szefostwo to zignorowało? Proszę o bardziej konkretne info dla kogoś, kto tam nie pracuje i nie wie, o co chodzi.

Cała wypłata powinna iść na rachunek bankowy żony bądź mamusi a chłop powinien dostawać z tego jedynie kieszonkowe. Takie jest moje zdanie. Przepiłeś to nawet nie pamiętasz że ja miałeś.

Byly

Informacje dla przyszłego personelu serwisu, jeśli zamierzasz zatrudnić się w Pesa serwis to pamiętaj, że o podwyżkach możesz zapomnieć od 2018 roku nie było żadnej podwyżki, nie można wierzyć kierownictwu które chce was zatrudnić w żadnym słowie, będą Ci słodko mówić to co chcesz usłyszeć, a w rzeczywistości mają Ciebie w czarnej (usunięte przez administratora) Firma i kierownictwo nie szanuje pracowników dlatego radzę się dwa razy zastanowić, nic licz na premie które Ci obiecują i nadgodziny jeśli chcesz już się zatrudnić niech Ci wlicza to wszystko do podstawy co zapewne powiedzą, że nie mogą tego zrobić , stawki na serwisie są śmieszne chyba że koledzy kierownictwa mają od razu specjalistów, co zazwyczaj na niczym się nie znają. Jak bym się pomylił proszę o sprostowanie innych pracowników firmy

@Byly

Misiek lepiej powiedz ile zarabiasz na kilometrówce i materiale z pesy. Chodzisz cały miesiąc pod wpływem % i jeszcze ci źle? Powinny się wziąć za was i rozliczyć.

W obecnej sytuacji firmy nie ma co liczyć na podwyżki płac.Zarząd kieruje się innymi priorytetami.Mając kilkuletnie doświadczenie w firmie PESA bez trudu znalazłem pracę o dwa razy większych zarobkach.Wystarczy tylko chcieć.

Były

Od kwietnia pracownicy firm zewnętrznych dostaną podwyżki , współczuję pracownikom pesy ! Panowie nie ma co czekać szukajcie sobie innej pracy bo ta firma nigdy nie umiała docenić pracownika! Inne firmy płacą dużo więcej i chętnie zatrudniają ludzi z pesy bo mają doświadczonego i samodzielnego pracownika ! Dziwią się że pesa pozbywa się takich ludzi. Nawet oni nie potrafią zrozumieć postępowania tej firmy!

@Były

Pesa to firma która ma w (usunięte przez administratora)zwykłego pracownika.To co wymyślają to boki można zrywać. Ważne że tym na górze kasa się zgadza a reszcie nie musi.

Tomasz

Aż tak nie docenia pracowników że nie było w tym roku żadnych podwyżek jak inflacja taka wysoka? Nic się nie zapowiada coś się zmieni jeśli chodzi o wypłaty? Ludzie się nie burzą że zewnętrzni mają więcej od pracowników pod firmą?

Zniesmaczony

A co z krwiodawcami ,im jak się nie chce iść do pracy to idą na krew jak jest sprytny to odda osocze i może chodzić co dwa tygodnie, więc ich też w pracy nie ma, dodatkowo pracodawca ponosi koszt ich nieobecności! Więc też narażają firmę na straty , i oni dostają podwyżki a ci na chorobowym nie ! A firma się tłumaczy że ci na chorobowym narażają firmę na straty , a krwiodawcy tak samo narażają firmę na straty ! I gdzie tu logika!

egon

Widzę że nie wszystkim podoba się że ktoś oddaje krew. KREW RATUJE ŻYCIE pamiętajcie o tym. I to nie wina HDK ze ktoś wprowadził dwa dni wolnego za ten największy dar człowieka dla człowieka.

Polak

A ja mam dziecko niepełnosprawne i miałem opiekę na dziecko i podwyżka mi się nie należy pomimo że w pracy zawsze sumiennie i z zaangażowaniem wykonuję pracę . Może pana Jacka R żona lub innego dyrektora zajmie się moim dzieckiem kiedy będzie potrzebowało opieki , ja chętnie przyjdę do pracy nie ma problemu, a na opiekunkę mie nie stać przy tych zarobkach! Ta firma to jakaś porażka i jako jedyna gdzie podwyżki zależą od chorobowego albo opieki ,a nie od umiejętności ! Pracownika !

@Polak

Niektórzy dostają mimo chorobowego. Znam takich co kilka lat bez dnia chorobowego (6-9)lat i też bez podwyżki. To poprostu kpina z ludzi.

Zenek

żeby dostać podwyżkę : rób co ci karzą, nie dyskutuj , bądź zadowolony i przyjmuje każde polecenie z optymizmem i radością. Podlizuj się przełożonym bo to lubią. Nie pyskuj nie miej swojego zdania i racji . Bądź głupszy od przełożonych, mów im co inni pracownicy robili zle szpiegoj ich I donoś.

Zarobki są tak dobre że aż 20 groszy więcej od najniższej krajowej.Super napewno odłożę na mieszkanie.Jak w lipcu podniosą najniższą to już będzie mniej. DNO

Masz rację. Tylko nie rozumiem że podwyżki nie dostają wszyscy razem tylko raz ci raz ci a niektórzy na koniec roku może albo nigdy.Co to za moda .

Pozytywny

Rozumiem rozwój firmy..Ale błyskotliwe romanse przełożonych na które widocznie kierownictwo pozwala i na poniżanie pracowników.brawo liderzy mg.48a bawcie sie dalej tak błyskotliwie????

Zostaw merytoryczną opinię o Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Zobacz opinie na temat firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 280, z czego 44 to opinie pozytywne, 102 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding?

Kandydaci do pracy w Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding
3.9/5 Na podstawie 4804 ocen.
  • Zygmunta Augusta 11
    85-082 Bydgoszcz