Rawag

Opinie o Rawag

Stary

Pracownicy administracyjni zwalniają się lawinowo co chwilę ktoś odchodzi, gówniane umowy przez lespin, jedno wielkie kolesiostwo z byłego "sewsu". Jedna firme rozwalili teraz druga rozwalają. Straszna atmosfera. Zakupy leżą dostawcy nie otrzymują pieniędzy co przekłada się na przestoje w produkcji. Pod koniec miesiąca sprzedawane jest największy szajs byle kasę zrobić a za miesiąc reklamacja która kosztuje firme 5x tyle. Pani kadrowa kłamie w żywe oczy obiecuje złote góry, a dostaje się całe G. Wogole się nie docenia DOBREGO pracownika, doceniani są tylko konfidenci i jak w/w kumple. Podwykonawcy rawagu jeżdżą mercedesami a Rawag bankrutuje. Czyli jedna wielka nieudolność kadry kierowniczej!!! Co jeden to gorszy. Najpierw ten dyrektorek od zielonych czepia się produkcji zamiast zajac się pseudo kontrolerem który cały dzień stoi na produkcji zamiast sprawdzać a później puszcza szajs. Następna P. Kierownik od oszczędności czy od czegoś tam. Takiego słownika to nawet w więzieniu się nie usłyszy -bydło i tyle. Jednym słowem dno. Nie wrocilbym za rzadne pieniądze do tej obsady. Za starego prezesa to aż chciało się chodzić do roboty

Kiedyś to bylo
@Stary 11.02.2019 16:37

Rawagu już nie ma RAWAG SIĘ SKOŃCZYŁ Z DNIEM KIEDY PAN ANDRZEJ BYŁY PREZES ODDAŁ FIRME W ŁAPY LUDZI SKACZACYCH PO FIRMACH A WIECIE DLACZEGO? BO PAN ANDRZEJ W. BYŁ NIE TYLKO PREZESEM RAWAGU ALE PRZEDE WSZYSTKIM BYŁ CZŁOWIEKIEM DLA CZŁOWIEKA I NIE POZWOLIŁ ABY TAK TRAKTOWANO LUDZI. A TERAZ CO ZOSTAŁO PO RAWAGU? TYLKO NAZWA CAŁA RESZTA ZOSTAŁA ZDEPTANA PRZEZ TYCH PSEUDO WZAJEMNYCH ADORATOROW BO KTO TO WIDZIAŁ ŻEBY LUDZI SZANTAZOWAC PREMIAMI ITP JAKOŚ FDY RZĄDZIŁ POPRZEDNI PREZES KASABYLA NA WSZYSTKO A TERAZ NAGLE NIE MA NA NIC.. ludzi swoich posciagali kasę biorą duża za nic byle gnoic ludzi i straszyć wypłaty nie na czas wszystko dno.. JA NASZCZESCIE POSZEDŁEM INNA DROGA I SIE ZWOLNILEM RESZCIE ZAŁOGI ŻYCZĘ POWODZENIA

Imięinazwiskoznaneredakcji

Jeżeli lubisz metody zarządzania zakrawające na mobbing, twoją pasją jest kajanie się przed nieznającą realiów pracy kadrą kierowniczą, która porozumiewa się z ludźmi ze swojego działu wyłącznie drogą mailową, jeżeli lubisz zwolnienia bez powodu, a co za tym idzie brak pewności, czy następnego dnia będziesz miał pracę, to polacam z całego serca.

Franek
@Imięinazwiskoznaneredakcji 20.01.2019 14:07

Jeśli nie lubisz swojej pracy, uważasz że nie ma koniecznosci wywiazywac się z powierzonych obowiazkow, dbac o konkurencyjność pracodawcy, nie polecam

agnieszka
@Imięinazwiskoznaneredakcji 20.01.2019 14:07

Proszę podać wiecej szczegółów sytuacji zakrawających na mobbing czy kogoś zwolniono bez powodu czy każdy mail daje nadzieje na lepsze jutro i czy są efekty ttej współpracy .

Dawid J.
@Franek 21.01.2019 10:23

A KTO MOŻE LUBIĆ TAKI SPOSÓB ZARZĄDZANIA KIEPSKIE ZARZĄDZANIE? KIEPSKIE WYPŁATY?

sok
@Dawid J. 02.02.2019 01:24

Dlaczego jest tak żle Dawid czy zarządzanie jest nie poukładane czy wypłaty i premie do nich nie spełniaja Twoich oczekiwań czy kierownictwo i mistrzowie nie radzą sobie z nowym systemem zarządzania jak to przekłada sie na pracowników produkcji,

Zenek Martyniuk
@sok 03.02.2019 15:16

No bo (usunięte przez administratora) i czekac ze Pana z Mahle wywala i samemu stanowisko objąć. Dyrektor K nojlepszy...No on jedyny pracowity chlopina, nojlepi wie czego nim trzeba,(usunięte przez administratora)wszystkim by wszystko rozdał sprawiedliwie.. sobie 2/3 innym resztę do podział równo...tyko stary gupi tego nie widzi..

but
@Zenek Martyniuk 03.02.2019 17:26

Dyrektor K. czeka i kopie dołki pod innymi gorzej jak jemu wykopią pracowity może ale jak komuś pomysły zajumać i przedstawic jako swoje Pan z Mahle jeszcze mało wie jakie mah...oje ida przez to aby utrzymac sie na parapecie kto zna ten wie uwaga na Niego ma swoich konfidentow .......

baba
@but 04.02.2019 18:49

Konfidentów ??

Robol

Brak podwyzek , ciagle uganianie , wyrabianie chorej sprzedazy , tworzenie chorych sytacji , ogolem firma schodzi na dno coraz bardziej , kiedys tam sie przychodzilo do pracy z przyjemnoscia dzis rano czlowiek wstaje idac tam nie wie co go czeka . Moze kiedys sie zarabialo duzo w Rawagu , dzis zarobi sa tam jak w innych firmach w okolicy , tylko bez dziwnej atmosfery . Firma zaczyna miec problemy kadrowe , duze braki bo ludzie odchodza a tlumow juz nie ma do pracy pomimo tylu ogloszen wszedzie , bo tak sobie zepsuli renome . Jezeli sie wybieracie do Rawagu to powaznie sie zastanowcie , juz niedlugo mam nadzieje ze uda mi sie opuscic ten okret bo na dluzsza mete nie ma perspektyw ... s

Titanic....

Ten okret juz za dlugo nie poplynie , firme juz nie stac by kupic wlasne maszyny na cnc , wyporzyczaja z zewnatrz bo nie ma pieniedzy na inwestycje , mialy powstawac nowe hale na przeciwko i temat umarl . Juz sie koncza wysylki na k... mac i byleby bylo , reklamacje robia swoje klienci maja dosc takiego natloku niedoskonalosci , nie inwestujac w sprzet ludzi i majac dlugi sie nie ujedzie za dlugo . Drektorzy i nie tylko mysla jak usprawniac produkcje a w rzeczywistosci jak przychodzi koniec miesiac to najlepiej w tygodniu w kolo zegara siedziec i przyjsc w niedziele . Co tu duzo mowic , mozna pomalu ksiazke napisac o tym co sie dzieje ...

Zenek

No no ku.... Pan czerwony poryczy i hu... Wszyscy srają...Pani czerwona podnosi i staremu ciśnienie podniesie...zamiast procesy poprawiać to się drą...

jaro
@Zenek 26.01.2019 20:47

Widocznie poprzez to ze Niemcy wymagaja od dyrekcji kierownictwa mistrzów sprzedazy a przed ewszystkim Jakości to odbija sie to na pracownikach darcie papy z byle powodu praca naokolo zegara i w niedziele tworzy niedoróbki i mnóstwo reklamacji .(usunięte przez administratora) to słowo za małe na to co sie tutaj dzieje .Jestem tu prawie rok, pracuję ale takich którzy dobrze przekażą swoją wiedzę i doswiadczenie to tutaj nie ma albo sie ukrywają .Serwis kręci ....sie po firmie zamiast interesowac sie produkcja pozniej jadą i nie domagaja na robocie a to brzuch go boli a to zab i tak kreca ze cos nie wiedza bo nie widzieli jak robi produkcja .Starsi pracownicy wspominali że (usunięte przez administratora)byłego mistrza malarni A.G(usunięte przez administratora) spowodował skok z 2 piętra swojego domu bo nie wytrzymał presji i stresu chwile popracował na innym dziale i bay.Wszystko sie rozeszło po cichu ale daje to mocno do myslenia że szkoda zdrowia na ta firme ,,,,,,,,,,,

jaro
@Robol 21.01.2019 19:00

Witam a jak tam z pracą na produkcji jestem młody po szkole aplikuje jako slusarz ale slabo z rysunkiem technicznym czy jest szansa na prac e i ewentualnie w pożniejszym czasie robiąc szkole awansowac dodam ze jestem dobry jako konfident....bo słyszałem że tylko tacy maja szanse np.młodzi w serwisie i paru innych z produkcji co w biurze kawe parzą.Dałbym z siebie duzo Zeby sie nie narobi c a dxion zleciał skoro im sie udało to czemu nie spróbować ......

jateztampraccowałem
@jaro 27.01.2019 16:16

Jaro. A zobacz tych w zielonych mundurkach, którzy sobie chodzą, chodzą i chodzą. Jeżeli przychodzą trzy osoby obejrzeć jedną szybę i jeszcze ją (usunięte przez administratora) to chyba coś jest nie halo.

MIsiek

Krycha opowiedz więcej .....

Robol
@MIsiek 28.01.2019 09:29

Mowi sie niemcy wymagaja ale to drekcja sie godzi na to wszystko obiecuja im miliony bojac sie o stolki , bo gdzie taki dostanie prace za taka kase w okolicy , co z tego ze sie nazywa drektor czy but skoro nic nie potrafi a kwalifikacjach zawodowych nie wiele moze powiedziec , biora kredyty by splacic niemcow i firme pchaja na dno , stad nie zaplacone rachunki w zakupach , ciagle jest za malo ta dziura sie poszerza a co za tym idzie firma idzie w zlym koerunku , poprzez nieudolnosc rzadzacych ludzie zostana bez pracy bo taki zawsze jest final .

lza
@Robol 28.01.2019 12:50

Zieloni to norma chodzą i szukaja ale jak brak wiedzy i doświadczenia rysunkowego to nie wystarczy poklepywanie sie z produkcja zawsze im wcisniemy bubla jak ma isc na szybko .Gdzie nie zajdziesz krzyki i wrzaski o co tu chodzi kto na to pozwala chyba ci co boją sie o swoie stołki

kapitan hak
@Titanic.... 26.01.2019 18:25

Rozumiem ze ekipa Ma...e plus dyrekcja z Panią Bartkowiak nie spełniaja pokładanych w Nich nadzieji na to ze okret bedzie płynoł dalej będzie bo zawsze znajdą sie tacy którzy beda narzekac ale robote i tak musimy zrobić lepiej lub gorzej wiec do roboty ......

sok
@kapitan hak 29.01.2019 22:23

Pani Bartkowiak można ksiązke napisac o kompetencjach tej Pani .......

Zenek Martyniuk
@MIsiek 28.01.2019 09:29

Krycha... pochwał sie jakie wały i M i N robisz....w końcu to wyjdzie...

marsjanin

Mam 5 letnie doświadczenie na magazynie, uprawnienia na wózki widłowe jaka atmosfera panuje na magazynie, zarobki magazynierow, umowa na co mogę liczyć???

Xxx
@marsjanin 28.01.2019 22:36

Na brak szacunku na to mozesz liczyć

Dawig Jo.

Uciekać - kierownictwo słabe , zrobki słabe , atmosferka hu...

Porazka

Oni nie muszą ludzi zwalniać ludzie się sami zwalniają bo mają dość tej patologii w tym zakładzie która wprowadziła ekipa z MAHLE skoro tam było tak pięknie to dlaczego tam nie zostaliscie? I wprowadzanie w zakładzie na sile coś o czym pojęcia nie macie

inny

po wypowiedziach widać, że wypowiada się, ale musi naprawdę "dużo umieć" tylko magazynier. Przykre

Menager
@inny 07.05.2018 09:59

nie magazynie bo już własną firmę prowadzi i bardzo dobrze prosperuje a co do rawagu to banda przekrętów jeśli chodzi o zatrudnianie na umowy śmieciowe przez lespin !!!

Zenada

Stanowczo nie polecam firma rawag zeszła na dno bo niżej już się nie da upaść nowy prezesik zrobił z firmy (usunięte przez administratora) nie wspominając że obsadzil wszydzie na wyższych stanowiskach swoich (usunięte przez administratora) branie premie ponizanie to ma być motywacja PS tak panie(usunięte przez administratora)Pan też jest w tym gronie (usunięte przez administratora)

magazynier

Czy to prawda ze zwolnili z magazynu wszystkich zatrudnionych przez agencje Lespin???

Sebastian
@magazynier 02.11.2018 19:10

Skąd posiadasz takie informacje? Czy możesz napisać, w jaki sposób może się to przełożyć na obecną pracę w firmie Rawag? Na forum zagląda wielu kandydatów do pracy, na pewno znacznej części z nich zależy na stabilnym zatrudnieniu, dlatego rozwinięcie tej wiadomości jest ważne.

Kazek
@magazynier 02.11.2018 19:10

Nie prawda. W magazynie sie bardzo poprawiło.

Franek

Nie.

Kamila

@anonymous, czy ktoś może potwierdzić twoją informację o zwolnieniach w firmie Rawag? Czy takie zwolnienia występują po raz pierwszy? Czym są one spowodowane? Aktualnie kandydaci poszukują określonej ścieżki kariery oraz stabilności. Bieżący opis sytuacji w firmie, może być pomocny dla przyszłych i obecnych pracowników tej firmy.

anonymous

Zaczęły się zwolnienia polecialo 10 osób a 70 maja zwolnić, firma znów ma jakiś kryzys albo nie wiadomo co, są zeszyty na wyjścia do ubikacji kto ile razy i jak często, wstyd pozbywaja się ludzi psują sobie renomę, a dyrektorzy się woza służbowymi autami w weekendy sobie od koryta ciec nie zrobią. Wstyd na cały rawicz ludzi do pracy juz nie dostaniecie.... Z daleka od tej firmy

Kamila

@ biała murzyna, Twoja krótka opinia sugeruje, że jesteś z czegoś niezadowolony lub niepocieszony. Czy możesz napisać coś więcej na ten temat lub rozwinąć swoją wypowiedź? Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie Rawag? Czy możesz polecić tę firmę innym osobom? Jak Ci się pracuje w tej firmie?

biała murzyna

Wiktor

Skąd takie informacje macie?

Marketing menager

Solaris będzie sprzedany maja kupić Chińczycy lub Turcy i wezmą swoich podwykonawców a rawag puszcza z torbami rawag będzie zwalnia ludzi Lespin też bo nie będzie pracy

@Marketing menager 28.06.2018 22:12

Rawag jest uzalezniony od innych firm , pierwszy poleci lespin , znow zabiora premie bedzie przesiew itd , haslo ewakuacja

anonymous

Kamila ksoazke piszesz omin ten rozdzial .. Rawag was wydyma jak sie da ludzi nie ma a tych co maja to maja za nic , woza sie sluzbowymi autami jedza firmowe obiadki a robic nie ma czym , prezesowi szkoda kasy na sprzet , z umowami kombinuja bo sie boja ze beda musieli zwalniac jak cos nawali na rynku , a tak dadza umowe przez lespin i maja w (usunięte przez administratora) co sie bedzie dzialo podziekuja w pewnym momencie agencji pracy i niech lespin sie martwi o ludzi , nie podpisujcie umowy przez lespin , jesli obiecuja wam ze kolejna umowa bedzie rawagowska to was w konia robia . Cudow nie ma , kiedys moze Rawag cos znaczyl dzis to jest masowka , starzy wyjadacze trzymaja sie rekami i nogami bo wiedza ze w okolicy takiej kasy nie dostana nigdzie , a dla mlodych nie ma przyszlosci w tym zakladzie , dostana 2200 na start i utrzymaj teraz za to rodzine , daja smieszne pieniadze a wymagaja jakby nie wiadomo ile placili . Jesli ktos nie chce sie rozczarowac to z daleka . Podwyzek nie ma , sprzetu brak , materialu brakuje bo szukaja oszczednosci kosztem zwyklego fizola ...

Kamila

@patol pl Dlaczego tak uważasz? Tak ogólny wpis nie wnosi merytorycznych treści, istotnych dla innych osób zainteresowanych sytuacją w firmie Rawag, dlatego zachęcam do rozwinięcia wypowiedzi. @Do Marcin @edi Czy firmy o których wspominacie są jakoś "pokrewne" ze sobą? Mają jednego właściciela? Zajmują się tym samym? Możecie wyjaśnić jak to wygląda?

Igor

Trzeba sobie również zdawać sprawę z tego , że nie ma idealnych firm!!

edi
@Igor 07.06.2018 18:17

Zgadza się nie ma idealnych firm z tym że taki Rawag ogłasza się że poszukuje pracowników na dane stanowisko jako Rawag a na miejscu okazuje się że zatrudnienie ale przez Lespin a Rawag nie ma wolnych etatów to o co chodzi szukają a nie mają etatów???

Do Marcin

Firma ogłasza się jako Rawag że szukała pracowników a na miejscu okazuje się że zatrudnią przez Lespin to po pierwsze. Jest nie w porządku pod tym względem. Mało tego na spotkaniu z kadrową okazuje się że Rawag nie mam wolnych etatów i zatrudnieni nie są pracownikami Rawagu czyli jeden wielki przekręt bo inaczej tego nie można nazwać!!!

patol pl

rawag he he he porażka i tyle od samej góry do samego dołu

Kamila

@Marcin, rozumiem, że pracujesz w Rawag, tak? Jak oceniasz tego pracodawcę? Możesz wymienić, jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu? @waldek, a Ty długo już pracujesz w Rawag? Jakie warunki oferuje ten pracodawca? @pablo, @kapsel - dlaczego tak uważacie? Czy możecie nieco rozwinąć swoje wypowiedzi?

Marcin

Ludzie uwielbiają tylko narzekać nikt się nie zwalnia masowo w każdej firmie ktoś się zwalnia ktoś przyjmuje zawsze jest rotacja a przy 600 osobach to normalne , narzekacie na agencje pracy ale sami takie umowy podpisaliście, narzekacie na warunki pracy ale trzymajcie się Rawagu jak tonacy brzytwy, narzekać każdy umie jak wam nie pasuje Rawag to się zwolnijcie nikt was tu siła nie trzyma jest Leszno i Wrocław, a nie ciągle żale bez składu zdania i ośmieszanie firmy, gdzie indziej odprowadza wam od każdej godziny nie od najniższej krajowej , gdzie indziej dostaniecie takie socjalne, gdzie zrobicie w 8 godzin takie pieniądze? Pojdziecie do prywaciarza poczujecie co to (usunięte przez administratora) i wtedy sobie powiecie Rawag nie był taki zły więc panowie droga wolna...

waldek
@Marcin 07.05.2018 18:21

Też tak myśle droga wolna kto chce zmieni kto nie będzie biadolił ale kazdy ma prawo wyrażac sie tam gdzie chce i w sposób jaki chce mamay wolnosc słowa wpisy nikogo nie obrażaja a podkreślaja co w tej chwili oferuje rawag i tyle ....

emigrant

Tak uciekać tylko nie Rawicz bo tu nic nie ma i rząd ej przyszłości w tym mieście nie widać stąd młodzi wyjeżdżają za granicę Anglia, Holandia, Niemcy, Francja lub Leszno albo Wrocek taka niestety smutna prawda!!!

pablo

Nic tylko trzeba uciekać!!!

kapsel

Ambitni ludzie się tam marnują szczególnie na takim magazynie i zapewne niedługo z tamtą uciekną

anty

Ja na szczęście zmieniam niedługo pracę i płakać za rawagiem nie będę a wprost przeciwnie szkoda nerwów

Leszczyniak

Lepiej już uderzyć na Leszno i okolice ofert dużo i zarobki lepsze plus dodatkowe benefity a Rawicz od 10 lat cofa się gospodarczo w rozwoju brak jakichkolwiek perspektyw na przyszłość

adam
@Leszczyniak 05.05.2018 20:34

tez tak mysle dodatkowe ubezpieczenia karnety ale przedewszystkim atmosfera ktora rekompensuje dojazd w dobie duzego zapotrzebowania na fachowcow mozna smialo zmieniac na lepsze i uwaga dlaczego w rawagu kadra na wysokim szczeblu jest z leszna ,,,,,,,bo ,,,,,cos im tam nie poszlo kwestia przemyslenia ..

czas na zmianę

Rzeczywiście nieciekawie w tej firmie ja na szczęście szukam czegoś bardziej stabilnego i ambitniejszego na normalną umowę oczywiście nie w Rawiczu bo tu nic ciekawego nie ma.

anonymous

Już ponoć z biura się ktoś zwolnił w poniedziałek robi się nieciekawie w tym zakładzie

stefan
@anonymous 03.05.2018 11:28

nie tylko z biura spadaja ,,,,inni z wiekszym stazem odchodzą ,,,,

Edi

Ta firma lata świetności ma już poza sobą, robi się coraz gorzej, brak atmosfery w pracy, do tego przyjmowanie ludzi z łapanki przez agencje pracy tymczasowej czyt. praca chwilowa zero perspektyw rozwoju, wszystko to byle jakoś było.

Zostaw opinię o Rawag - Rawicz

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami na temat pracodawcy.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rawag