Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Lula

No niestety my czyli szazy pracownicy tej firmy musimy utrzymać cały biurowiec oraz energię elektryczną teraz jeszcze gaz dojdzie no i inne duperele no i może muszą zostawić parę groszy na święta żeby nie było

Johny

Dziękujemy ci ,, prezesie '' za zabranie całej premi ???? Na pewno zachecisz tym ludzi do pracy ????????

Oprócz atmosfery w miarę ok się pracuje? nie wiem o co konkretnie chodzi z tamtym komentarzami, ale wisi teraz oferta na takim portalu dla inż., spawalnika. Te bieżące nabory to rozwój czy bardziej rotacja? Były opinie o podwyżkach, wiadomo co teraz na rozmowie może zostać zaproponowane? Nie ma widełek.

RB

(usunięte przez administratora)Nie można sobie drewna nazbierać bo z krajalni się czepiają. Na montażu lecą w (usunięte przez administratora)Żeby sobie w sobotę iść. Podwyżek nie ma. Nowy pracownik zarabia 200 zł więcej na wstępie a pani Monika się pyta ile kto zarabia. Żądnych plusów

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

Lil

Dobrej pracy się nie zmienia a na cnc wszystko jest w porządku przecież przyjmują na bieżąco nowych

Tornado Maślak

Dwóch kolejnych już zapowiada, że do końca roku sie zwalniają, a paru innych rozgląda się za innymi ofertami. Na pewno kolejne świetne pomysły z góry czyli osób które produkcje widziały chyba tylko na filmach na (usunięte przez administratora) tylko pomogą utrzymać pracowników w miejscu pracy, a głodowe podwyżki i stawki zachęcą nowych pracowników do przyjścia na ten bajzel.

Storsky75

Dostał ktoś powyżej lub 10% podwyżki? Bo u nas, w sumie już na byłym dziale nikt, ale rozumiem jak działa średnia. Pracownik produkcyjny 5%, kierownik 15% i wychodzi średnia 10%. Niestety w tej firmie nie ma przyszłości, przychodzi nowy który nic nie wie, uczysz go wszystkiego od A do Z i macie taką samą stawkę lub masz 200 brutto więcej. Nadgodziny? Kierownik którego nazwisko zaczyna się od P powie Ci, że nie ma nadgodzin i tak się kula. Człowiek ambitny, chętny popracować ponadprogowo i ucina mu się skrzydła i tak od 2 lat, ale no cóż nie ma możliwości to trzeba szukać alternatyw gdzie indziej - ja znalazłem i życze tego również innym :) Ludzie jak to ludzie, wielka firma, dużo buców i odklejenców, ale na takich machasz ręka i robisz swoje.

Zabawny

Ale się u bawiłem na CNC dostali 4 5 7 procent podwyżek a wielce prezes i związki zawodowe obiecewywaly 10 procent minimum jedni i drudzy kłamią ubaw po pachy inflacja 15 procent a tu 4

Praca
@Zabawny

Firma sowicie wynagradza dobrych pracowników za ich ciężką pracę i wkład w rozwój przedsiębiorstwa.

Krasz

Ciekawe ile osób dostało aneksy do umowy o podwyżkach niby i ile osób podpisuje nie legalnie aneksy z datą do tyłu to nie legalne do tyczy to zakładu ciekawe czy firma podpisuje umowy o wykonanie jakiej kolwiek że czy też dostaje umowe z datą wsteczną

Naczelny Złomiarz

Nie wiem czemu tak wszyscy na Pana N (bo rodo) z CNC nadają. Jedyny fachowiec na zakładzie, dba o maszyny na których pracuje, poprawia wszystkie programy żeby przyśpieszyć i poprawić czas produkcji i w porównaniu do niektórych pracowników zawsze daje z siebie 110%. Wzór do naśladowania!!!

Aleksandra
@Naczelny Złomiarz

jak to o czym piszesz przekłada się na jakieś podwyżki? te indywidualne również można jakkolwiek otrzymać? i czy efekt tych poprawek jest widoczny? co mówią na to przełożeni? jak to jest doceniione?

Demolka
@Naczelny Złomiarz

No już nie przesadzaj Panie N. Może robisz swoje ale czy jedyny fachowiec na dziale?? Budujesz swoją pozycję krzywdząc innych pracowników. Najpierw latasz na skargi do przełożonych, a później zdziwiony. Gdybyś był taki super to nie było by tych zbędnych komentarzy.

ciekawostka

firma Rawag ogłasza się w radiu ELKA Leszno że szukają pracowników a tak naprawdę to nie Rawag szuka pracowników tylko agencja pracy która oferuje prace w Rawagu więc to takie małe kłamstwo mogli by to sprostować a nie wprowadzać ludzi w błąd

@ciekawostka

A skąd takie informacje? Zatrudniają też normalnie przez Rawag. Sprawdzona informacja, bo sama niedawno zaczęłam. Wystarczy zadzwonić i się zorientować.

ciekawostka

na 10 osób przyjętych to TYLKO JEDNA OSOBA zostaje przyjęta przez RAWAG reszta przez agencje pracy

@ciekawostka

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd, bo pytałam osobiście o wakaty i przyjmują przez RAWAG, w zależności jak się do nich zgłosi

Magda

Komentarze na forum zazwyczaj odnoszą się do stanowisk produkcyjnych? Pytam, bo zauważyłam, że do końca czerwca na stornie będzie jeszcze oferta dla Koordynatora ds. Zakupów After Sales. Jakieś zdanie w temacie pracy na administracji ma ktoś do wyrażenia? Jaka jest teraz tam atmosfera i jak się koordynuje z perspektywy tego stanowiska?

Blanka

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Rawag?

Krótko

Firma upada i nie ma pomysłu na siebie, dużo ludzi poodchodziło do Kabelków(i prawidłowo). Rawag na chwile obecną na pośmiewisko. Normalna firma dała swoim pracownikom podwyżkę już na początku roku o co najmniej 500zł, a Rawag co? Czeka na ostatnią chwilę, aż podniosą najniższą i wtedy dadzą(?), no właśnie dadzą? Nic nie wiadomo, Związkowcy to nic nie powiedzą, kierownicy cisza, a mistrzowie też nic nie wiedzą, znając życie pracownicy produkcyjni dostaną z 5%, a biurowi 10%, a może (usunięte przez administratora) s0ki dostaną po 15%? Kolesiostwo i tyle, to samo montaż, nadgodzin dla nikogo nie ma, a montaż trzaska soboty, niedziele i w tygodniu po 10h :) Firma kabaret w której martwisz się przez miesiąc czy premia będzie która zależy od sprzedaży, a co na sprzedaż może zrobić szary pracownik który dzień w dzień pracuje tak samo? Na dodatek ludzie to szumowiny, w kiblu ktoś sie wysra i nawet nie posprzątają po sobie, wstyd i nawet sie z tym nie kryją bo to widać kto nawet łap nie umyje. Firma w której jeden na drugiego podpierdziela, a mistrzowie to sobie cześć nie mówią haha ;) Przyjść na rok - dwa - trzy i spierdzielić bo inaczej się nie da, na szczęście ten okres za mną, pozdrawiam cieplutko :)

Średnio
@Krótko

Niektórzy robią siku pod płotem albo po kątach żeby czasu nie tracić. A z tym kapowaniem jeden na drugiego to masakra powiesz o koledze że nie mądry to już leci do mistrza na kabel.

Kiedy będą podwyżki w tym (usunięte przez administratora)dla pracowników produkcji, bo pracownicy biurowi i tak nic nie robią cały dzień piją kawę śmieją się i dobrze zarabiają a połowę czasu pracy przechodzą

Mają być podwyżki , pracownicy mają dostać podwyżkę DO 10% swojej pensji więcej ,ale nie wszyscy A tak na marginesie to w styczniu wzrosła pensja minimalna o 15,5 procent a w lipcu wzrośnie o kolejne 4,1procent czyli razem jest 19,6 procenta . A RAWAG da pracownikom 10 procent i to na pewno nie wszystkim . Ale każdy ma swój rozum więc .......

@odpowiedz

skąd pewność, że nie wszystkim? wyjaśnisz? prócz samego podwyższania pensji to firma jeszcze jakoś reagowała na te zmiany? coś dodatkowego wdrożono? który dział w takim razie najbardziej na tym zyska?

Wro

Witam, myślę o powrocie na rodzinne (usunięte przez administratora) z Wrocławia - 5 lat doświadczenia na stanowiskach inżynierskich w firmach produkcyjnych - na ile można liczyć w Rawagu? 10 tys. brutto czy więcej?

Na poZiomie
@Wro

Na produkcji więcej zarobisz

@Na poZiomie

A co z nakładem pracy? To, że więcej sumarycznie to chyba nie znaczy, że od razu ma być adekwatnie? mimo wszystko jest czy nie? doświadczenie obecnie jak na to wszystko wpływa? 5 lat mnie zastanowiło

Dariusz C
@Agnieszka

Oczywiste... Mnie też te 5 lat nie daje spokoju a nóż widelec się nada aczkolwiek nie za te Jurki wymagane.... Pokaz co potrafisz a damy Ci szanse albo nie.... Damy

Szczęśliwy

Odkąd pracuje na montażu drzwi jest super. Zarobki, atmosfera ........Tylko się cieszyć i pracować.Serce rośnie:)!

Dzień dobry, z mężem chcemy się przeprowadzić i poszukuję pracy w Rawiczu lub okolice. Czy są przyjęcia może na stanowiska produkcyjne? Jaka jest atmosfra w pracy? Czy ktoś mógłby napisać ile można zarobić (podstawa, premia?) i czy jest transport pracowniczy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Prosta odpowiedź
@Anna

Najniższa krajowa i 15% premii i tak do końca życia

@Prosta odpowiedź

Do końca życia to może nie? A kiedy tak konkretnie wprowadzili i ustalili próg premiowy na poziomie 15%? I ile średni staż pracy tu wynosi obecnie wobec tego? Po ile lat ludzie pracują na takich warunkach, które przytaczasz?

Maciej

Brak zarządzania u mistrzów nie rozmawiają ze sobą nie lubią się co przenosi się bezpośrednio na pracę działu drą się na siebie nie wiem po co w tej firmie jest ewidentnie problem z ludźmi. Niedługo informacja trafi do kierownika i wyżej i zobaczymy.

Doszedłem do ciekawego wniosku, w rawagu warto się (usunięte przez administratora) na potęgę z jednego prostego powodu, (usunięte przez administratora) coraz więcej roboty ogarniasz, starasz się, przełożeni na ciebie mogą liczyć, można powiedzieć ze jesteś na ich zawołanie a i tak większa stawkę godzinowa ma nowy pracownik świeżo zatrudniony lub ten ktory wykrzyczy sobie choć najmniej umie albo na L4 siedzi co drugi tydzień, warto tu być by sobie spokojnie porobić 8 godzin i mieć sile na dorabianie po pracy albo poprostu spędzanie czasu z rodzina czy rozwój, wydaje się to trochę nie pokolei dla firmy chociaż się zbyt nie znam, może tacy właśnie robią liczby, w każdym razie nie potrafię sobie tego logicznie wytłumaczyć, ale ja tu nie zarządzam to aby moja opinia

To prawda

No i co z tego tak i tak większość nic z tym nie zrobi

Robol

Bo tutaj tak jest że ten który zapierdala ma mniej,tu się liczy jakiś chory staż pracy a nie co i ile kto robi

Prawda
@Robol

W tej w firmie nawet staż pracy się nie liczy.... Osoby które długo pracują i dobrze też nic nie mają więcej a 2 złote na godzinę więcej to nic

Robol

No właśnie,jak to jest z tą stawką? Na wejściu mają 23.60,zero pojęcia o pracy i mają ich przyuczać pracownicy z tą samą stawką co kilka lat pracują? Zero szacunku ze strony dyrekcji

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 153, z czego 19 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 89 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag