Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Puderniczka

Dlaczego na CNC jest z góry ustalone, że w soboty mają chodzić koledzy z zaagranicy plus polak zeby ich pilnował, a nasi rodacy nie mogą bo nie mają możliwości? Przecież oni nawet nie rozumieją maszyn na których ich zakład daje, a potem że nic nie działa. Jak ma działać skoro takie akcje sie dzieją tutaj, w RAWAGU!

Herbata saga
@Puderniczka

Zgadzam się. W ostatnim czasie nadgodziny nie istnieją chyba, że jesteś brygadzistom. Gdzie są te obiecame nadgodziny?

Kot

Kto się tak chwali ? i kto ci obiecał te nadgodziny?

Francja

Tyle, że na naszym dziale są nadgodziny. Niestety zakład ustalił, że będą je w ostatnim czasie robić osoby zatrudnione przez agencję żeby wyszło taniej. Te osoby nie za bardzo rozumieją jak co i dlaczego działa na tych maszynach, bo zakład nie wrzuca je na maszyny na których pracują normalnie tylko na wszystkie inne gdzie jest "ważna robota". Czy to coś złego? Nie. Czy potem inni pracownicy muszą przyjść po takim delikwencie i połączyć kropki czemu te wymiary się nie zgadzają, gdzie są poszczególne narzędzia i inne? Tak, zdarza się. Z nadgodzinami na innych działach też wcale nie jest tak prosto jak tu jest opisane. Temat zwolnienia przemiliczę bo to nie prosta sprawa, szczególnie w obecnych czasach - po prostu szkoda mi słów.

A czemu miałaby nie dawać szansy wszystkim, bo nie rozumiem tak w sumie? trudno jest się dostać czy cos, że tak piszesz? Nowy może jesteś? opowiesz jak wdrożenie do roboty teraz wygląda? ja od nowego roku czegoś szukam, będą wtedy wakaty czy raczej wszystko pozajmowane będzie?

Praktycznie

Będziesz pracował na montażu drzwi ,spawalni,CNC to możesz zarobić bardzo dobrze.Na resztę nie ma sztywnej reguły .

Hi
@Praktycznie

Dobrze zarobić to dla ciebie 4tys czy np. z 7tys ?

Lidia
@Hi

Ja to bym chciała, żeby mój chłopak wyciągnął stąd jak najwięcej. :D Skąd tę siódemkę z przodu wziąłeś? Tak tylko strzelasz? Ja w ogóle widziałam coś o zabieraniu ludziom premii tutaj, na ile to w ogóle uzasadnione? Od nowego roku wiecie jakie warunki będą występować? Chłopak może na CNC przyjdzie wtedy

Gigancik

Czy premie do końca roku zostaną również zabrane czy to tylko plotki?

Etam
@Gigancik

Jeśli rządzący mają w planach zabranie następną premię to i tak ci wcześnie nie powiedzą bo dużo ludzi mogło się rozchorować i nie przyjść do pracy

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

Mięso armatnie

Dlaczego tyle maszyn stoi na CNC popsutych? Firma narzeka na zarobki, a tam połowa maszyn nie działa od dluższego czasu.

No tak

Na nie których działach brak pracy i ludzie zastanawiają się jak długo to potrwa... nie jest to ich wina tylko nie udolneg zarządzani ale to produkcji zabiera się premię

@No tak

O jakich działach jest tu mowa? upewniam się, bo akurat dla inżyniera spawalnika wisi teraz oferta. czyli w tym sektorze występuje rozwój? z czego wynika? i co z pozostałymi ludźmi, jak nie maja pracy to przychodzą i siedzą czy maja jakieś inne alternatywne zadania?

Turbo Maciek 3000

Chciałbym tylko wspomnieć, że zakład robi wszystko co może żeby pracownicy nie mogli robić nadgodzin na większości działów, a premia jest uznaniowa. W tym miesiącu uznano, że pracownicy jej nie dostają.

Personal work

Czytając w większości te żale i brednie , zastanawiam się nad jednym . Czy osoby wypowiadające się na tej platformie są aż tak zniszczone , że nie podejmą innej pracy skoro ta ich nie zadowala ? Czy jest aż tak źle z ich życiem zawodowym , że nawet nikt ich nie chce ? A może nie radzą sobie z życiem po za pracą i poświęcają ten czas na wypisywanie czegokolwiek oczekując na poklask ? Na goworku nie chodzi tylko o pracodawcę ale osoby zainteresowane współpracą , czy inne firmy mogą ocenić też Was pracowników wypowiadających się . Dla Mnie osobiście wstyd mając taką grupę pracowników , która na forum ośmiesza innych by anonimowo się wywyższyć niszcząc przy tym wizerunek zewnętrzny firmy . Z tych wszystkich wypowiedzi nikt nie wyczyta o poziomie bezpieczeństwa o stabilizacji pracy o warunkach tylko o tym co robią inni . Kończąc ten monolog dla ludzi inteligentych czyli wszystkich którzy pracują i pracowali w Tej firmie , proszę o troszkę logiki w tym co piszecie , pałając nienawiścią do innych pracowników - to ci inni będą pałać jeszcze większą do Was bo od stycznia nikt nie będzie anonimowy nawet tu , zgodnie z rozporządzeniem i nową ustawą o operatorach sieci . Pozdrawiam całą Firmę i mam nadzieje że wizerunek będzie ocieplony bo nie patrząc dzięki tej firmie około 500 rodzin ma co jeść , może wyjechać na wakacje , ma auto itp.

Jarek
@Personal work

Wreszcie ktoś trafił w punkt.

Hm
@Personal work

Ta jakąś ustawa nic nie zmieni dopóki nie będzie nazwisk to możesz sobie pisać praktycznie co tylko chcesz

Loku
@Personal work

Płacenie z łaski na uciechę 3000 netto jak inne firmy w tym mieście za miesiąc pracy w stresie to przy obecnych cenach skazywanie tych rodzin na wegetację a nie na wyjazd na wakacje jak koleżanka piszę wiesz ile kosztują wakacje gdziekolwiek ( nocleg wyżywienie i inne atrakcje ) najpierw się zastanów a nie wybielaj wielkich korporacji na łaskawców że armię robotników zatrudniają za minimalną. Wstyd!!! I to pewnie pisze ktoś z Rawagu !!!

Tramwaj
@Loku

Przynajmniej wegetacja a nie ulica

Lala
@Personal work

Ale chyba tak super u was wcale nie jest,skoro żony osób na wysokich stanowiskach wolą pracować na produkcji w innych firmach, niż do Was przyjść Poza tym banery, jak to chętnie przyjmiecie pracowników oraz ciągłe ogłoszenia są chyba realną oceną tej firmy pod kątem pracowniczym, a wypada to słabo

Agnieszka
@Personal work

Reasumując ta wypowiedź dla ludzi inteligencji monologowej.... Te rady i porady Waćpan ma.. Jak po dobrej szkole psychiatrii a już tekst o anonimowych do stycznia a po styczniu już nie ideolo.... Więc do meritum po co czytasz te żale i brednie nie posiadasz swego życia czy z nudów zawracasz Sobie Swą szanowana inteligentnie inaczej głowę masz dużo czasu na czytanie i odpisywanie w pracy i po pracy mało tego konfabulować to Potrafisz co nie zmienia faktu że Nijak ma się to do rzeczywistości tutaj ludzie pracownicy piszą o tym co ich boli bo wypowiedzieć Nijak nie mają szans na forum fece tu fece.. Jeden ma taki a nie inny zasób słów dlatego może pracuje na szlifierce inny skręca montuje więc ma kilka słów więcej do zaoferowania także serwis jakość konstrukcja technicznie podchodzą do problemu kadry księgowość marketing też mają bogate słownictwo a już dyrekcja plus Krycha to sztos.... Więc nie ma co się dziwić ze ryba psuje się od głowy... I nie ma się co dziwić ze Pan Woziwodzki był ostatnim tym tym zwykłym normalnym mimo że Prezes Dyrektor. Przykład idzie z góry więc kumaj ze ludzie pracują za tyle za ile im dadzą i narzekają bo z tych 500 rodzin może mają co jeść ale na wakacje to już co któryś więc z pupy Twoje wywody dające na to taki pooglądać jaki masz. Nie zmienia to faktu że wszech obecny mob... ING i płacowy i fizyczny i psychiczny jest tylko i wyłącznie zasługa dyrekcji poprzez takie chwyty jakie są niskie stawki agencje pracy niepewne jutro mimo że roboty w bród któż byłby nie zniesmaczony... Fury skóry i premie dla elity ludzie to widzą wiedzą że pracownicy na to robią mają minimum tego co jest w prawie stawek nic poza tym a poganiaczom ciągle mało to źle zrobione to za mało więc się zastanowić proszę co tu nie działa....

Audica prezesa fruwa

Widzę solidny damage control wleciał, że ktoś odkopał post z dawna temu żeby zasłonić posty o premii. Życzę, żeby wam kanapki pogniły w tych biurach

nobody

od dawna w rawagu jest źle a tu doszło zabranie całej premii i najlepsze jest to że w innym kraju ludzie coś z tym zrobili a Polak jest taki że nastawi drugi policzek

MrDigiDongKingKong

A ja mam takie pytanko. Czy dodatek brygadzistowski tez spadł w dół o 16%? Bądź dodatek mistrzowski? Uwalili premie pracownikom. Śmietanka na pewno ma się dobrze

Nikt

A biurowcy mają wypłaty ostatniego?

Narzędziowiec akrobata

Chciałbym zwrócic uwagę na fakt, że po odejściu Krzysztofa B z działu CNC przyszłość firmy rysuje sie w coraz ciemniejszych barwach....

Potwierdzacz
@Narzędziowiec akrobata

Zgadzam się. Czasem przechodze przez dział CNC i widać ten smutek wypisany na twarzach innych operatorów. Pan B był dla tego działu jak Grosicki dla reprezentacji, pozytywną atmosferą i hartem ducha.

Siwy dym
@Potwierdzacz

Dali podwyżki mniejsze niż premia. Owalili was na kasę panowie. Trzymajcie się tam chłopaki w tym bagnie. Ps. Polecam zmieniać robotę i uciekać póki można. Ten cały pan B. Na pewno jest w lepszym miejscu xD

Wojownik bigosu

Czy to prawda, że do końca roku ma nie być premii?

Morawiecki

Jak to jest, że podpunkt regulaminu odnośnie premii jest w tej chwili złamany, a Dyrektor uważa to za osobistą porażkę? Porażką jest, że ten człowiek zarabia wielokrotność wypłaty szarego pracownika który nie ma bezpośredniego wpływu na sprzedaż, a jest za to karany. Zabierając premię absencyjną już na początku miesiąca pokazaliście tylko, że nie macie szacunku dla pracownika, a co za tym pójdzie rykoszet od pracowników. Kto chce pracować już od dawna szuka innej pracy bo tutaj się nie da. Nowy Kierowniczek tylko łazi i narzeka, Dyrektorek struga Pana, kpina. Może zamiast pić Pana Tadeusza wieczorami na firmie byście się wzieli i przemysleli parę istotnych kwestii firmowych i pomyśleli jak ruszyć i robić coś jeszcze niż stricte wagony itp? Póki co to z Rawagu zrobił się (usunięte przez administratora) w którym nieszanowany jest zwykły pracownik który jest fundamentem firmy.

No tak

reprezentacja premie ma na nowe auta a my na produkcji na przetrwanie do następnego miesiąca

Ciekawostka

A ci którzy dostali wypłate ostatniego to premie dostali

Pracownik produkcji

Co wy się ta premia przejmujecie. Montaż dorabia w soboty i niedziele . Produkcja też nie miało zarabia. Niektórzy nawet na nocki idą dziś robić i soboty też chodzą. Magazyn tylko nie funkcjonuje w weekendy

Montaż

Nie da się montować jak: Nie ma materiału na czas Ten który jest okazuje się nie we właściwej rewizji Brakuje nawet chemii Elementy malowane na mokro nie przechodzą kontroli W SAP są założone niewłaściwe elementy jak i operacje I naprawde wiele innych czynników więc radzę zgłębić temat przed wypisywaniem takich głupot ;)

Żenada

W dodatku że stawki płacowe mizerne to jeszcze premie zabierają, nie potrafią zarządzać to niech się zwolnią

Mały robolek

Celowa zagrywka z premią aby ludzie sami się zwolnili na koniec roku wywalą jeszcze z 20 osób i rozejdzie się bez większego rozgłosu

Czy nowo zatrudnione osoby w Rawag otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Umowa

Tak rawag nie bawi się raczej w umowy zlecenia

Hm

Jakieś 90% osób na produkcji zatrudnianych jest przez agencję pracy ale najlepiej samemu się zapytać

@Hm

90% to jest na rawag, a może 10% to agencje

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 18 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 89 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag
2.7/5 Na podstawie 91 ocen.
  • Tysiąclecia 5
    63-900 Rawicz