Opinie o Rawag w Rawicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Rawag. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Rawag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rawag w Rawicz

Maciej

Brak zarządzania u mistrzów nie rozmawiają ze sobą nie lubią się co przenosi się bezpośrednio na pracę działu drą się na siebie nie wiem po co w tej firmie jest ewidentnie problem z ludźmi. Niedługo informacja trafi do kierownika i wyżej i zobaczymy.

Doszedłem do ciekawego wniosku, w rawagu warto się (usunięte przez administratora) na potęgę z jednego prostego powodu, (usunięte przez administratora) coraz więcej roboty ogarniasz, starasz się, przełożeni na ciebie mogą liczyć, można powiedzieć ze jesteś na ich zawołanie a i tak większa stawkę godzinowa ma nowy pracownik świeżo zatrudniony lub ten ktory wykrzyczy sobie choć najmniej umie albo na L4 siedzi co drugi tydzień, warto tu być by sobie spokojnie porobić 8 godzin i mieć sile na dorabianie po pracy albo poprostu spędzanie czasu z rodzina czy rozwój, wydaje się to trochę nie pokolei dla firmy chociaż się zbyt nie znam, może tacy właśnie robią liczby, w każdym razie nie potrafię sobie tego logicznie wytłumaczyć, ale ja tu nie zarządzam to aby moja opinia

To prawda

No i co z tego tak i tak większość nic z tym nie zrobi

Robol

Bo tutaj tak jest że ten który zapierdala ma mniej,tu się liczy jakiś chory staż pracy a nie co i ile kto robi

Prawda
@Robol

W tej w firmie nawet staż pracy się nie liczy.... Osoby które długo pracują i dobrze też nic nie mają więcej a 2 złote na godzinę więcej to nic

Robol

No właśnie,jak to jest z tą stawką? Na wejściu mają 23.60,zero pojęcia o pracy i mają ich przyuczać pracownicy z tą samą stawką co kilka lat pracują? Zero szacunku ze strony dyrekcji

Robol

Chodzą słuchy że do rawagu zatrudniani są pracownicy którzy niedawno zostali zwolnieni,to jak to jest?Nie nadawali się a teraz się nadają? Widać że brak chętnych to z braku laku ich ściągają, widać że sztuka się liczy

Michal

Wątpię by ktoś wrócił za 3 tys

No tak
@Robol

to prawda najpierw chłopaka zwolnili bo się nie nadawał a po pewnym czasie znowu zatrudnili na to samo stanowisko bo ostatnio nie ma chętnych do rawagu a ludzi brak ..... nawet ze wschodniej granicy nie za bardzo się pchają za tą marną stawkę19,70 niby tylko na początek który może trwać bardzo długo

Mieczysław
@No tak

To po jakim czasie się można spodziewać podwyżek?

Ktoś
@No tak

Slyszalem, ze w Hengst mają 18.70 plus premia, jesli wyrobia normę

Hm
@Ktoś

Teraz najniższa jest 22.80 a była 19.70 więc coś nie tak z tym wyliczeniem

@Hm

nie chodziło mu o to, że premią się dobija czy coś? ile ona w praktyce może wynieść teraz?

@Hm

I nikt z tym nic nie zrobi że nowi dostaną 22.80 a ludzie którzy po kilka lat pracują mają głodowe 23.60, żal

@Robol

Żal to jest taki że nowi na start mają 23.60,brak slow

Etam

Nowi już dostają 23,60 na start a stary pracownik niech zasuwa za 24.80

@Etam

A pod względem specyfiki pracy już to czym się ona różni pomiędzy tymi dwoma stanowiskami? jak pracują nowi a jak starzy skoro stawki porównujecie już?

Dawid
@Agnieszka

Młody pracownik żeby cokolwiek zrobić pyta startego pracownika bo sam niewiele co i jak , dużo młodych nigdy nie trzymało wkrętarki, młotka czy innych narzędzi a gdzie jak rozpoznać śruby czy nity itp. rysunek techniczny to wielka zagadka i tak można pisać wiele po prostu pracują tu piekarze, stolarze, budowlańcy inne zawody

@Dawid

Czytając nie wierzę jak przez sito rekrutacji przechodzą te tzw... Piekarze stolarze akrobaci... Czy coś nie działa czy to z polecenia, pytania do starszego stażem są jak najbardziej wskazane pod warunkiem że odpowiedź będzie istotna dla produkcji czyli satysfakcji z pracy ciąg dalszy. Reasumując pretensje młody tyle stary tyle Nijak się to ma do wiedzy nabytej prześlę starszych czytaj kasa. Kto ma wątpliwości to wkrętarka śruby młotek można opanować w parę dni rysunek nie bardzo aczkolwiek powodzenia.. Ps 18 lat temu też nie znałem rysunku

Extra
@Krycha

W Rawagu każdy dostaje szansę na wet humaniści mimo iż to przedsiębiorstwo stricte techniczne. Co do akrobatów nie poznałem żadnego osobiście jak widać brak znajomości rysunku technicznego jest czasami zaletą.

Dziwna Polityka firmy

Ostatnio na sobotę 04-03-2023 potrzebnych było 4 ludzi na montaż. Z samej góry, czyli naszego kierownictwa Rawagu przyszło polecenie, że mają to być dwie osoby ze starszych pracowników (doświadczonych) i dwóch obywateli z Ukrainy ..... i wszystko by było SPOKO jak by nie byli to pracownicy z kilku miesięcznym stażem. Jeśli nasze kierownictwo tak faworyzuje nowych pracowników (zaznaczam bez znaczenia skąd są) to następnym razem jak są jakieś problem związane z projektami czy też są nawe projekty to niech kierownictwo do tych nowych pracowników idzie i niech to oni z rysunkami rozwiązują problemy, a nie zawracają głowy tym, co pracują po kilka lat, bo tak naprawdę nowi pracownicy tak samo zarabiają, jak ci którzy pracują po kilka lat.

Inżynier Jakości

Nieprzygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. Brak szefa jakości, który się umawiał na rozmowę. Za to przyszedł podobno zastępca. Ludzie bez pomysłu i podejścia do rozmowy. Praca dla świeżego jakościowca nie dla kogoś z konkretną widzą i doświadczeniem. Myślę że około 5000 zł netto można dostać bez premii i czegokolwiek.

Pytania bez ładu i składu, ciągle drążyli metodologię 8d jakby to rozwiązywało wszystko.

Tłusty Pączek

Słyszałem że firma Rawag nie kupiła w tym roku słodkiego poczęstunku z okazji tłustego czwartku, że względu na oszczędności. Czy to prawda? Jestem z redakcji i piszę o tym artykuł więc prosiłbym o podanie aktualnych informacji.

@Tłusty Pączek

Pączkowa oszczędność? To ile osób w sumie tu robi i ile taki jeden by kosztował, że tak można przyoszczędzić niby? to co będzie w Wielkanoc? jest tu zajączek albo był?

Tomasz Ć....
@Agnieszka

Oszczędne i gospodarcze zarządzanie jest wpisane w działalność tejże firmy. Nie świadczy to o tym że jest to nieodpowiednie miejsce miejsce dla tych co bez pączka się obejdą wręcz przeciwnie zarobki są takie że stać pracowników na taki rarytas chociażby raz w roku. Reasumując zająca to raz kica a raz nie bardzo więc może w tym roku nie bardzo mimo wszystko Jesteśmy dobrej myśli miłej pracy...

Pączek

Śmiechu warte największa firma w Rawiczu nie kupuje pracownikom pączków w tłusty czwartek. Napiszę do gazety normalnie żeby wam wstydu narobić tyle co na te pączki by wydali to zarząd wydaje na paliwo w tydzień do swoich służbowych samochodów. Wstydu nie macie nasram wam do śmietnika.

@Pączek

Teraz wszystko jasne jeśli taki (usunięte przez administratora)przechodzi przez sito rekrutacji to cóż można więcej komentować może to że potrafi jeszcze pisać bo co poniektórzy tego nie posiadają w swoim cv... Jeśli tak to co na to dział rekrutacji lub firmy za tym stojące może to nie świadczy o cechach praktycznych jednakże po coś jest rekrutacja która jest po to aby wyłonić tych lepszych umysłowo i praktycznie... Ale ale skoro z pustego i Salamon nie naleję to co się dziwić ze takie melepety pracują w Rawagu i prują paszcze na to i owo (usunięte przez administratora)

Jarek
@Krycha

Rekrutacja , w Rawagu ? Co Wy chcecie rekrutować za 3100 netto ? Każdy ma to na co go stać . Jeśli pisze to ten co jego nazwisko wywodzi się od nicku to na tym poziomie nie wypada nikogo nazywać melepetą , trochę szacunku .

@Jarek

Melepeta słowo powszechnie używane do zaspokojenia w sposób ludzki aby kogoś nie nazwać (usunięte przez administratora)mądrym inaczej jednakże Jareczku wasze i innych konwersacje są na poziomie jakim są (usunięte przez administratora) I TP i td to Mniemam ze że względu na tolerancję takich konwersacji szacunek jest głęboko w (usunięte przez administratora). Pozatym jak można pisać że się rekrutuje Co.... My chcemy rekrutować za 3100netto no właśnie nie bardzo wiemy czy to ma sens. Rekrutacja... Ty też kiedyś się przyjmowałeś bravo.. Pracujesz święty nie Jesteś jak wielu w Rawagu Pan Dyr i reszta robi wszystko aby było super ale zawsze jakieś problemy... No cóż

Laser

Najlepiej jest na magazynie ubranie prywatne paleciaki robią za taksówki i papieros za papierosem nie mówię o wszystkich ale może ktoś na to popatrzy

Zaraz wam wszyscy odejdą do tych kabelków jak tam płacą na start 6k brutto operatorowi i nie wymagają doświadczenia. Już na cnc ludzie chodzą na rozmowy i zaraz pójdą bo mają was dość tej nędznej płacy minimalna stawka godzinowa waszego idiotycznego planowania zachowania przełożonych mistrzów itd. Nie żal mi was niech przyjdą nowi pracownicy i wam rozwalą te maszyny i firmę

hm

w firmie ma pracować jakieś dobre 100 osób więc jest to za mało żeby starczyło dla wszystkich miejsca .... Nie liczcie że w Rawiczu powstanie jakaś duża firma taka jak kiedyś SEWS ....taka prawda że ci przy władzy w Rawiczu nie do puszczą do tego bo mają na pewno w tym jakiś interes .....w Rawiczu ma nie zabraknąć taniej siły roboczej

Kabelek

I tak was nie wezmą , obsada pełna , kto się dostał tylko z angielskim B1. Po drugie czytając te wypociny koleś , nie masz pojęcia o rekrutacji do takiej firmy . Osoby które poszły z Rawagu do TKF NIEDERLANDS maja pojęcie o produkcji i potrafią się porozumiewać z ludźmi . Rekrutacja trwała dwa miesiące , zakończona rozmowami z Holendrami w języku angielskim . Wiec jak jesteś taki znawca to dlaczego się nie dostałeś ?

Ali
@Kabelek

Angielski B1 od operatora maszyn już widzę jak ktoś z produkcji w rawagu chodził na kurs zmęczony po pracy żeby się angielskiego nauczyć

None
@Kabelek

Żadnego angielskiego nie trzeba znać.... Są wymogi ale to dla niektórych z biura.... Nie piszcie takich bredni

@None

tylko biuro i to nie każde stanowisko? a wypiszecie, na których bankowo trzeba umieć mówić? są jeszcze jakieś szczególne wymogi?

PRACOWNIKTKF
@Kabelek

Ja zostałem przyjęty, z angielskim nie mam żadnego problemu, odszedłem właśnie z działu CNC. Pieniądze są lepsze, firma jak i maszyny nowoczesne, jestem pozytywnie nastawiony :)

Nie trzeba angielskiego

Tkf
@PRACOWNIKTKF

Co ty gadasz za głupoty chłopie , nie siej fermentu , jestem drugi miesiąc w Holandii a w Polsce nie ma jeszcze maszyn . Po drugie nikogo z CNc nie przyjęli wiec przestań wygadywać głupoty . Jak już tak wiesz wszystko to pochwal się kiedy jedziesz

@Tkf

Ale w ogóle nie przyjęli czy kiedy jednak ostatnio były rekrutacje? nie mógł tego pisać na dawny okres? a o swoich warunkach coś powiesz skoro już nawet spore doświadczenie masz?

Plotka

Niby mają zlikwidować dział kontroli

Michal
@Plotka

Wszystkich się pozbyli najlepszych kontrolerów wiec się nie dziwie

jacek
@Plotka

A ktoś jeszcze został w kontroli jeśli tak to współczuje za te pieniądze pracowac

Jewhen

Pracowałem w Rawagu ponad półtora lata. Firma jak firma. Raczej dobra. Zwolniłem się podczas reform i nie wiem, co tam było dalej. Wspominam z wdzięcznością swoich kolegów z Rawagu.

Ja ********

Ogarnijcie się ludzie i myjcie ręce po (usunięte przez administratora)oraz innych potrzebach fizjologicznych i nie zostawiajcie (usunięte przez administratora)toalet i ogólnie (usunięte przez administratora) w tej firmie, uszanujcie też sprzątaczki, które przez brak waszego mózgu muszą za was to sprzątać i mają przez to więcej nieprzyjemnej roboty, już parę takich osób mam na liście które nie umieją umyć rąk po wizycie w toalecie i już się z nimi nie witam. Zacznijcie myśleć (usunięte przez administratora)bo jesteście zwykłymi (usunięte przez administratora)z brakiem kultury ;)

None
@Ja ********

Trzeba było to napisać po ludzku to by tego nie skasowali.... Ale popieram wypowiedź

@None

Dziwne, że skasowali skoro wulgaryzmów nie użyłem, może jednego słowa a tak to po prostu nazwałem tych wszystkich brudasów zwierzęciem, które hoduje się w chlewie co według mnie jest trafnym określeniem :)

Interesant

I jakie siano dadzą w tych kabelkach

nowość

Kasa wpłynęła na konto ..... Tak zwana premia świąteczna

Mieczysław
@nowość

Ooo to świetnie. Pochwalisz się jakiej wysokości? Wszyscy pracownicy dostali tak samo?

Hm
@Mieczysław

338 pl

@Hm

co roku macie tak samo czy ostatnio inaczej dali? prócz świadczeń świątecznych na jakie jeszcze można to w ciągu całego roku liczyć? Wielkanoc to tu się świętuje jakoś?

Spawacz

Ile można liczyć na stawkę?

Ciekawostka

W styczniu podniosą najniższą krajową o 15,9% .....A Nasze głodowe stawki o ile ?

Unop
@Ciekawostka

Na jakim dziale niby te głodowe stawki?

Okna
@Unop

Na montaż okien i z tego co wiem montaż drzwi też.... Na innych działach też by się znaleźli tacy co cienko mają

Cnc
@Okna

Na cnc 22 zł brutto na godz . Masakra a jaka odpowiedzialność ile trzeba myśleć żeby złomu nie najechać kolizji nie zrobić bo technolog coś źle zrobił i zaraz ucinanie premii a na piłach mają 28 zł i tylko jeden wymiar a i tak źle tną . Dramat to jest chore zwalniać się ci młodzi po technikum a nietu siedzą 3 ci rok i nie wiem na co liczą nie mądrzy ludzie zamiast za granicę albo do służby żeby mieć emeryturę szybką

Nowa instalacja na nowym klejeniu , non stop nie działa , klejem wali na pol firmy . Jak się chłopaki potruje z klejenia i pójdą jakieś odszkodowania to może ktoś zareaguje na to

Klejarz

Ta instalacja to jakaś katastrofa, szkoda komentować nawet.

Wczoraj kupiłem kawę na nowej stołówce i po raz 3 ci miałem w niej martwą muchę i mam po tym incydencie problemy z żołądkiem jeszcze raz i zgłaszam sprawę do sanepidu a firmę do inspekcji pracy. Wiem że na to forum zaglądają kierownicy i pracownicy z hr żeby sprawdzić co pracownicy na nich piszą więc weźcie zróbcie z tym porządek albo firmę od tego automatu zaskarżyć albo sami to załatwcie. Martwe muchy w kawie i zatrucie pokarmowe. Najpewniej nie tylko mi się to przydarzyło, lecz inni pracownicy boją się zareagować bo się boją.

Funtun

Ale to nie był piątek? Łooo Panie

Ktowik

A może już ktoś podlapal czy coś gadają ile będzie w tym roku na święta albo czy w ogóle coś będzie bo wiadomo jednak kryzys jest?

Czipsy

Czy pracownik gdy gorzej się czuje może pracować mniej wydajnie czy pracodawca nie respektuje tego typu sytuacji

Weteran
@Czipsy

Chory? To do lekarza bo jak zarazisz innych to będzie jeszcze gorzej. Jeśli nie pójdziesz do lekarza i będziesz pracował mniej wydajnie to jeszcze gotowi cię oskarżyć, że robić ci się nie chce i że w .(usunięte przez administratora) lecisz. Tak to często wygląda niestety.

Watacha
@Weteran

Ej weteran daj luz zarazić się można tu i teraz idź proszę do lekarza aby zbadał czy czasem nie masz tego o co posądzasz bliźniego śmiem twierdzić że brać po kryjomu to ludzka rzecz jednakże niekoniecznie musi być szajs w tym momencie kiedy to było coś na rzeczy.... Ave także Krycha stwarza zagrożenie jednak w tym momencie to tzw.. viral. Także Czerwony potrafi krwi upuścić jednak do Dracula mu daleko a może nie Mister Cie...Slak to ewenement na skalę Światową taki amerykański... Nie za dobry nie za słaby nie za bardzo świadomy tego co się dzieje w firmie Może to i dobrze... Taki cyc

Czupa czups
@Weteran

No dobra ale jak ktoś ma rozwolnienie to co ma zrobić poza tym na chorobowe nie opłaca się iść bo zaraz premie zabierają wypłata obcięta co przy obecnym kryzysie stanowi katastrofę

Masakra

Wszyscy narzekają na pieniądze a czemu nikt nie zwróci uwagi wszystkim którzy zostawiają (usunięte przez administratora) po sobie wszędzie? Od łazienek po swoje własne stanowiska pracy już nie wspominając o osranych kiblach i paście porozrzucanej po całych umywalkach i podłodze! W domu też tak robicie??? Ile razyozna zwracać uwagę? Nie pozdrawiam wszystkich tych syfiarzy bo gorzej jak świnie w chlewie.

Extra
@Masakra

Po prostu w tej firmie tak już się przyjęło jubel jest wszędzie a tak naprawdę to wina ludzi co z tego że niektórzy w miarę dbają o porządek ale niektórzy robią (usunięte przez administratora) i chlew

Zostaw merytoryczną opinię o Rawag - Rawicz

• Jak się pracuje w Rawag?

Zobacz opinie na temat firmy Rawag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 174.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rawag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 153, z czego 18 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 90 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rawag?

Kandydaci do pracy w Rawag napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rawag
2.7/5 Na podstawie 91 ocen.
  • Tysiąclecia 5
    63-900 Rawicz