Opinie o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy DMG MORI Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie DMG MORI Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DMG MORI Poland Sp. z o.o. w Pleszew

Robert

Hej, staram się o stanowisko kierownicze i w związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy w firmie Famot będąc kierownikiem mogę mieć swoją działalność? 2. Czy mogę zatrudniać pracowników mojej prywatnej firmy w Famot? 3. Nie ma problemu jeżeli mój pracownik wykonuje pracę dla konkurencyjnej firmy?

Pracownik2
@Robert

A do jakiego działu rekrutacja? Jest jakiś kierowniczy wakat?

Honorata

Ja to się zastanawiam czy jemu nie jest przykro jak to czyta, mnie by było... Nie boicie się, że za takie ostre słowa możecie zostać przez niego pozwani?

Ciekaw

Jakie jest stanowisko dmg mori ws. Ukrainy?

ciekawy

rekrutują na stanowisko administrator it będę wdzięczny za informację jakie są warunki płacowe i jaka atmosfera obecnie w firmie czy warto zawracać sobie głowę ?

@ciekawy

IT pracuje za stawkę taką samą jak osoby z produkcji, ponieważ "Famot to nie jest firma IT".

Tomaf
@ciekawy

stawki w IT to parodia moze tu przyjsc jedynie jakis cep zeby zdobyc expa a potem wio na poznan albo inne wieksze miasto ktore placi za specjalistow tyle ile sie nalezy...PATATAJ...PATATAJ

FAMOT
@Tomaf

To po co tu przyszedłeś skoro mogą pracować tylko cepy cepie?

FAMOT

Cieszymy się wszyscy Twoim szczęściem fałszywy "kolego"

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o..

Pozdrawiam mojego technologa, miło się współpracowało Papugo

Lagun

Państwo w państwie. Zarząd tworzy sobie swoje własne teorie niezgodne z prawem ani prawdą. Zero poszanowania dla zaangażowanych pracowników, a ludzie którzy kradli i byli pijani w pracy nie są problemem i nadal pracują.

@Lagun

Zgadza się. Hipokryzja - poziom master.

Pijaczek
@Lagun

Piłem pije i pić będę bo nic za to nie robią jeszcze podwyżka mi się należy

Frog

Zwalniają człowieka z wieloletnim stażem i doskonałą wiedzą,za niedorzeczne oskarżenia,a ci co nic nie wiedzą i nic nie robią chodzą po firmie jak święte krowy.

M&M's

Ta firma mogła by być najlepsza w naszym regionie, niestety gnije od środka przez ludzi którzy nią rządzą

Famot Pleszew Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Technik - Serwisant w Pleszew. Jeśli wiesz, jak wygląda ten proces, podziel się swoimi wrażeniami. Mogą to być cenne informacje dla osób, które rozważają pracę w firmie.

W skrócie - „Praca pełna wyzwań i w ciekawym teamie”

Gaweł

Urzytkownik Paweł w wpisie z 30.06.2021 bardzo szczegółowo i rzetelnie opisał charakterystyke pracy na tym stanowisku w Famocie. Zaineresowanych odsyłam do w.w. opini.

Chętna do pracy

Obecnie widnieje oferta pracy dla kontrolera jakości czym dokładnie sie zajmuje ta osoba? Jest więcej takich pracowników ? Kobiety /mężczyźni ?

@Chętna do pracy

Praca jako kontroler - pomiary poprawności wykonanych części na maszynie pomiarowej Aktualnie sami faceci ale próbuj.

Elżbieta

Myślisz, że pensja byłaby taka sama dla niej jak dla nich?

Maseczka, covidzik

Ktoś się orientuje czy testowanie pracownika bez jego zgody jest legalne?

@Maseczka, covidzik

Do pracy też Cię nikt nie zmusza, więc masz odpowiedź

@Kot

Ha ha ha tak tak, umowa jest jasna Dostaje wynagrodzenie za wykonaną pracę. W umowie nie ma zapisu o zabiegach medycznych oraz o konsekwencjach ich nie wypełnienia. PiP już się wypowiedziała na ten temat, polecam art. 15, poza tym jest jeszcze rodo

@Maseczka

A co ma rodo do testów? Dla mnie to właśnie zgodnie z art. 15 jest takie testowanie. Nie oszukujmy się. 30% pracowników bez smaku i węchu i z innymi objawami chodziło do pracy zakazało innych i paliło głupa ze są zdrowi bezmyślnie narażając innych.

Kot

Co wyjaśnia? Ma być bezpiecznie w miejscu pracy. Aktualnie nie jest więc testy są jak najbardziej na plus!

@Kot

Nie potrafisz interpretować art.15 więc dalsza rozmowa z Tobą nie ma sensu.

@Kot

Więc idąc twoim tokiem myślenia mamy naginać prawo? Łamanie prawa w Polsce jest zabronione i karane, grzywna,nagana, więzieniem etc... Chcesz stworzyć Państwo w państwie z prawem? Autonomię? ???? zejdź na ziemię ????

@Maseczka

Skoro pomimo opłacenia składek zdrowotnych lekarz rodzinny nie przyjmie Cię na wizytę bo nie jesteś zaszczepiony to już jest łamanie prawa więc chyba coś przeoczyłeś.

@Kot

Przyjmuje mnie mimo że nie nam szczepienia, także nic nie przeoczyłem :) żyjesz w Polsce? Czy w innym kraju? Bo widzę odkleja się zdrowo

Rog

A jaka jest skala wynagrodzeń dla Managerów?

@Rog

Zależy co rozumiesz przez pojęcie maganer

Smutny
@Rog

Kierownikom wydaje się, że złapali Boga za nogi, a tak naprawdę mają śmieszne pieniądze tak samo jak ich pracownicy. No ale na Pleszew to starcza. Trochę ratuje dzielenie tortu na koniec roku czyli premia roczna, ale za tą pracę żaden poważny człowiek by nie pracował na kierowniczym stanowisku.

Neutralny
@Smutny

Może warto by się kierownicy wypowiedzieli... Jak dla mnie to jest ok, jeśli się oczekuje czegoś więcej to trzeba się rozwijać a jeśli to nie pomagać to szukać środowiska które doceni a nie narzekać...

Wiata

Jak tam Panie Prezesie będą pomarańcze na Święta, czy kryzys?? W prasie i tv ogłaszają, że Famot sobie świetnie radzi. Czy jak co roku kierownicy zgarną wszystko? A 3 tys maszyn rocznie to by się chciało?

Loki

Nasi bracia DE mają…

Zły
@Wiata

Nie dla psa kiełbasa :)Po co mają być wszyscy najedzeni jak może być kilku nażartych.Kasa już dawno podzielona na kierowników mistrzów i dyrektorów.Tutaj robol się nie liczy.Na montażu to się teraz zabiera przed samymi świętami premie za wyrobienie z sierpnia by było więcej dla tych do góry.

2-dychy
@Wiata

Na pomarańcze to bym w tym ,,kryzysowym'' roku nie liczył.Pewnie znowu będą te drewniane skrzyneczki wypełnione piernikami na otarcie łez.Dzieciaki się pewnie ucieszą bo pojedza coś słodkiego a skrzyneczka do pieca bo opał strasznie podrożał.

Inflacja 7.7 procent Nie ma opcji żeby ktoś wyrównał to podwyżką, nawet na to nie liczę. Już nie mówię o premii od produktywności, niby robimy cały czas, do tego soboty a finalnie skutek braku części odczuwa tylko pracownik montażu... Przydało by się coś z tym zrobić...

Abba

Obliczanie premii od produktywności,liczba godzin w miesiącu plus maszyny zrobione w nawiasie minus nawias godziny w miesiącu z sobotami i nad godzinami plus maszyny nie zrobione wg planu nawias.Jeśli z wyliczeń wynika wartość dodatnia premiera jest, jeśli ujemna trzeba czekać do następnego miesiąca , może wtedy matematyka będzie łaskawsza dla pracownika montażu...

Pracownk
@Abba

Tu nie chodzi o obliczanie premii od wyrobienia planu tylko o kwestie braku części, na która zwykły pracownik nie ma wpływu ale odczuwa tego skutki. Po co wpisywać w plan maszyny na które nie ma części? (Zatrudniasz muraża żeby zbudował dom, ale nie dostarczyłeś mu cegły, więc z czego ma zrobić? Jak ma wpłynąć na coś co nie zależy od niego?) to ostatnie to pytanie retoryczne, pozdrawiam

Zgoda

Zgoda w 100 procentach przyjacielu, lecz ludzi (usunięte przez administratora) jest zbyt wielu. Każdy ma firemke swoją i przychodzi nie po pensje swoją. ZUS-y się tu tylko liczą nic poza tym mój kolego. Odpoczywać się zachciało bo tu płacą nazbyt za mało.W mojej pracy się narobię tu mi nie należy na nagrodzie Komu się pracować chce za te marne płace. Fachowców się nie docenia młodych się powiela. Niezbyt dobry jestem w te wierszyki, to jest wszystko bo czytałem tylko bryki.

Tratata

Nie marudzić! Nikt się nie zwalnia czyli jest dobrze!

obserwator

Ja tam bym wolał nawet żeby was kilku zwolnili żeby innym wypłaty podciągnąć i tak większość przy tych wózkach w telefonu się gapi

Papapapa
@obserwator

Niech zwalniają tych co biorą kasę za siedzenie na (usunięte przez administratora) w biurach. Nowy prezes jeszcze nie dopatrzył się że kilka osób jest do odstrzału, bo pół dnia chodzą bez celu po korytarzach hehe Ale to kwestia czasu :-D

Biurowy
@Papapapa

Jak tak lekko i przyjemnie jest w biurze to zapraszam. Łatwo jest się przyglądać z boku i krytykować. Proponuję nie obrażać ludzi i nie wrzucać ich do jednego worka.

To się zwolnij
@obserwator

Jak Cię bolą oczy to nie patrz

Danzel

Pracodawca ocenia pracownika. Analogicznie pracownik ma prawo ocenić pracodawcę. Zatem oto ocena: - kadra menadżerska traktowała ludzi jak bydło. -Zarobki w większości przypadków jak u prywaciarzy Pleszewskich aczkolwiek fakt- człowiek się nie nadźwiga i warunki pracy bardzo sterylne. Za to plus. -Przeciętnie pracownik zarabia 3100-3500 netto. Oczywiście zarobić można dużo więcej ale to wypadkowa znajomosci i konkretnych umiejętności( z naciskiem na to pierwsze). - Nie wierzyć w ich(usunięte przez administratora) bo co by się nie działo zawsze winny robol a oni sa czyści. - Tolerowanie (usunięte przez administratora) i braku szacunku do drugiego człowieka( np. pewien znany były kierownik) - praca dobra na początek do wpisania CV-ki lub do nauki zawodu jak się dobrze trafi. - każdy kumaty człowiek powinien uciekać z tej firmy ponieważ zeruje sie tu na niskich kosztach pracy i góra ostentacyjnie daje do zrozumienia człowiekowi ze jest nikim. Po Ch… sie szarpać? Nawet im nie zależy na pozorach… pozdrawiam

@Danzel

Pracowałem w wielu firmach i żaden mój były szef nie traktował pracowników dobrze. Nie ma dokąd uciekać, bo wszędzie to samo a zarobki dużo wyższe niż napisałes! Nie mam żadnych znajomości, nie łowię ryb, nie biegam itd i zarabiam dużo więcej niż w poprzednich firmach a odbywałem wiele rozmów w sprawie pracy w ostatnim czasie i nikt nie oferuje lepszych zarobków. Zejdź na glebę koleś!

Danzel

@pracownik jeśli pracujesz w biurze na określonym stanowisku bądź posiadasz cenione umiejętności np w serwisie to zarobisz znacznie więcej. Aczkolwiek najwiecej etatów jest przy zwykłych maszynach i montażu. Tam mediana zarobków nie przekracza 3500 netto z premiami. To tyle rozważań- nie jestem Twoim wrogiem. Powodzenia

@Danzel

Rozumiem. Doskonale wiem co myślisz. Być może masz rację. Zarobki to temat tabu. Nie ma reguły. Psudospecjalistki pracują w działach technicznych i mają większą wypłatę niż doświadczeni inżynierowie. Ale cicho, bo jak się odezwiesz to do prezesa polecą na skargę hahaha Moja pensja jest ok, pracownicy montażu i produkcji faktycznie mają około 3500 netto. Od pół roku ciągle nadgodziny czyli rzeczywista wypłata jest dużo wyższa. Spójrz na forum. Nikt nie pisze negatywnych komentarzy od kilku miesięcy. Świadczy to o tym, że jest dużo lepiej. To moja czwarta praca w życiu. Szukam cały czas alternatywy ale naprawdę niełatwo będzie poszukać czegoś lepszego.

Zalatuje podłożonym komentarze

Prawdę ktoś napisał a ktoś usilnie próbuje wybielić sprawę. Fakt jest taki że brak jakichkolwiek reguł podwyzkowych. Niestety nadgodziny nie są pensją podstawową. Dzisiaj są jutro ich nie ma tak samo jak premie przyznawane w wersji około 1/3 podstawy. Tak 1/3 podstawy to dochód netto. Czyli jak ktoś napisał że zarobki w granicach 3100-3500 to odejmij sobie jeszcze 1/3 i tyle tak naprawdę zarabiasz. Ponieważ tutaj potrafią zabierać za wszystko. A premia od wyrobienia nie jest zależna tylko od pracownika fizycznego ale również od innych działów jak zakupy i inne. Nie będziesz miał z czego robić nie będziesz miał premii a o nadgodzinach już nie wspominając= mniejsza kasa. Dlaczego firma ma problemy z pozyskaniem pracowników?? Co chwila przychodzą ludzie na rozmowy. Wielokrotnie zostają osoby które normalnie nie powinny się tu znaleźć. Przykro to mówić ale zdecydowana większość nie wie co robi, zwyczajnie się nie nadawaja.

Premia
@Zalatuje podłożonym komentarze

Dokładnie tak! Przychodzą nowi ludzie na wysokich grupach bez pojęcia o czymkolwiek! To jest chore i strasznie demotywuje resztę załogi......

Sven

Tak tak propagandzisto. Wszystko jest pięknie i dziękujemy za to, ze możemy żyć. Całujemy po nogach niemieckie Szefostwo. Bezczas jesteśmy nikim a pensje 3000-3200 zł są tak fenomenalne, ze musimy się wiecznie bać o to, ze to stracimy

Nowa

Hej wszystkim... Czy w Famocie przyjmują kobiety na produkcję? Odrazu chce powiedzieć, że nie mam doświadczenia jeśli chodzi o specjalizacje tego zakładu pracy.

@Nowa

Nie ma kobiet ani na produkcji ani nie ma też żadnej na montażu. Kilka jest w działach technicznych.

x
@Nowa

Ostatnio przyjeli kobietę do serwisu, na razie się przyucza na montażu. Docelowo ma pracować wyjazdowo w serwisie właśnie ale wydaje mi się że jakieś doświadczenie ma.

Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem na temat pracy na stanowisku Operator Obrabiarek CNC w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o.?

Abba

Co tu gadać robić trza... Nie starcza od pierwszego do dziesiątego bm.Drożyza rozlała się po kraju nie tam żadnym ciurkiem ,ale to już potop.Brak żadnych perspektyw, chyba że coś pęknie,oby nie pęcherz.

Klient

bardzo sobie cenię Famot za profesjonalizm. Przez wiele lat rozwinął nie do poznania.

Zbyszek

Jak tam Derbich rządzi? Mam wrażenie że forum umarło od ostatnich rządów.

@Zbyszek

Najwyraźniej zmieniło się na lepsze ???? sam osobiscie nie narzekam.

Ola
@Zbyszek

Zmiany na plus.

@Ola

Zmiany na plus. Wypłata zdecydowanie lepsza. Dużo pracy ale poza tym nie ma sensu narzekać bo każdy pracuje żeby zarabiać jak najwięcej. Nygusy i podpierdalacze nareszcie zarabiają mniej! Skończyły się czasu że za spacerki i fajeczki jest fajna kasa ???? Wydawało mi się że będzie przerąbane ale pozytywne zaskoczenie!

Zostaw merytoryczną opinię o DMG MORI Poland Sp. z o.o. - Pleszew

• Jak się pracuje w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DMG MORI Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 170.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DMG MORI Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 19 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DMG MORI Poland Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 182 ocen.

DMG MORI Poland Sp. z o.o.