Opinie o Konspol Holding Sp. z o.o. w Nowy Sącz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Konspol Holding Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Konspol Holding Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Masarnie - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Konspol Holding Sp. z o.o. w Nowy Sącz

D

Zacznie się znowu od poniedziałku czerwone berety znowu będą chodzić po kątach i płakać a zwłaszcza jeden Pan w czerwonej czapece chodzi jak by Bogiem był trzeba mu przypomnieć że kuzyn juz nie jest kierownikiem bo go przenieśli do biurowca i niech pamięta że karma wraca

Nikoś
@D

Dokładnie tak oby się te układy skonczyły w tej firmie

piekna z kamionki

kto odpowiada za tempo remontow. stolowka w pieknym stanie, a korytarz maluja wolniej niz ludzie domy stawiaja

Lidia

To jakoś konkretnie wpływa na warunki pracy, że warto było o tym wspomnieć? W sumie każdy ma dostęp do tego biura i sobie tam chodzi? Np na konsultacje jakieś?

Festiwal łamania kodeksu Pracy

Czy pracodawca może skierować pracownika na urlop bezpłatny? Zgodnie z art. 174 § 1 Kodeksu pracy, na pisemny wniosek pracownika pracodawca może udzielić mu urlopu bezpłatnego. Dodatkowo, jak wskazał Sąd Apelacyjny w Łodzi w wyroku z 15 października 1996 r., sygn. III AUa 34/96 343, udzielenie urlopu bezpłatnego niezgodnie z przepisem art. 174 § 1 Kodeksu pracy – z inicjatywy zakładu pracy i bez pisemnego wniosku pracownika o udzielenie mu takiego urlopu – jest w świetle prawa bezskuteczne. Zgodnie z powyższym, pracodawca nie może skierować jednostronnie pracownika na urlop bezpłatny, bowiem urlop ten udzielony być może tylko z inicjatywy pracownika, a za zgodą pracodawcy.

No to jak
@Festiwal łamania kodeksu Pracy

Z tego co wiem to nikt z pracowników chyba nie składał wniosku o urlop bezpłatny to czemu jeden Pan opowiada że dostali pozwolenie do udzielenia tak owego urlopu chyba że się mylę. BO to tak wychodzi że my pracownicy zgłaszaliśmy prośbę o udzielenie takiego urlopu bezpłatnego i nasi przełożeni dostali zgodę na udzielenie jeśli ktoś z pracownikó zgłaszał chęć że pójdzie na taki urlop to z góry przepraszam. Ale to taka mała właśnie uwaga bo jeśli nikt nie zgłaszał chęci takiego urlopu to po co jakaś zgoda skoro nikt nie chce iść na taki urlop. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić Z góry dziękuję i miłego dnia życzę.

I gdzie prawda

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Konspol Holding Sp. z o.o., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Lider Zmiany Kontroli Jakości? Podziel się swoimi wrażeniami!
Nie dajcie się zastraszać doś

Pracodawca nie może zmusić samodzielnie pracownika do urlopu bezpłatnego. Pracodawca nie może zatem wysłać pracownika na urlop bezpłatny wbrew woli pracownika. Takiego urlopu udziela pracodawca na wniosek pracownika. W trakcie urlopu bezpłatnego pracownik nie podlega ubezpieczeniu społecznemu. Nie może również zarejestrować się jako bezrobotny, ponieważ formalnie dalej pozostaje w stosunku pracy. Z tytułu urlopu bezpłatnego aktualnie nie przysługuje żadna zapomoga.

Czy będą aneksy dotyczące najniższej krajowej? Wszędzie cisza.

ja ja
@Gość

a to ktoś nie ma minimalnej?

ss

a jest mniej niż minimalna?

Fft
@ss

Jak stawka się zmieniła od stycznia a Konspol nadal za 21.5 to chyba jest mniej jak najnizsza

laska
@Fft

a ktokolwiek dostaje mniej niż minimalna? nie sądzę

Jano112

Dokładnie tak czerwonych czapek coraz więcej za niedługo nie będzie miał kto robić bo same majstry i kierowniki

Jest nadzieja
@Jano112

Zmienił się dyrektor na polskę może w końcu weźmie się za czerwone berety mamy taką nadzieje że z Warszawy też czytają to co biedny pracownik pisze. Dyrektorze pomocy?????

Ankieta
@Jest nadzieja

Skoro jest dyrektor nowy na Polskę to trzeba pisać pismo o zrobieniu ankiety wśród pracowników najniższego szczebla o tym co sądzą o dyrektorach kierownikach i liderach obszarów jak będzie taka ankieta to gwarantuje że wyjdzie parę niuansów bo ludzie już mają dość tej ściemy.

Stawka 21.5 brutto za godzinę nie została zmieniona. Powinno być 22.8

szubryt
@Gość

stawka dotyczy umów o zlecenie. wątpie zeby ktokolwiek u was mial zleceniowke, a minimalke 3490 na pewno macie

@szubryt

Piszesz to z takim przekonaniem.. jest szansa na wyjaśnienie, czemu zakładasz brak zlecenia? A na których stanowiskach jest pewniak, że minimalnej nigdy nie będzie tylko na luzie więcej?

szubryt
@Lidia

mam rodzinkę w konspolu i doskonale wiem ze maja umowe o prace i na pewno niktnie dostaje mniej niz minimalna

@szubryt

Ja tez -20 lat pracy w konspolu i 3 tys na wypłatę -nie no sukces ;(((((((((((

a ja pracuję 15 lat
@I23

a czego ty się spodziewasz w pracy na produkcji?

Ana
@a ja pracuję 15 lat

Czy przyjmują teraz na produkcję czy na inne działy.Jak dostać się tam do pracy,gdzie składaliscie CV, aplikuję już kolejny raz i cisza

Ana
@a ja pracuję 15 lat

Ja Czy może przyjmują teraz na produkcję,czy jest wogole szansa żeby się tam dostac

Szubryt
@Ana

W sączu teraz wszędzie krucho z pracą bo firmy maja malo zamowien. Do konspolu ogolnie ciezko sie teraz dostac bo na przekor narzekajacym maja najlepsze warunki w saczu chyba ze ktos lubi robic za pieniadze pod stolem lub (usunięte przez administratora) ponad normy

@Szubryt

czyli jakie normy tam mają? porównasz je do czegoś, żeby była jasność? co na nią wpływa?

Jalu
@Ana

Okazuje się że teraz przyjmują emerytów , blokując etaty dla młodych energicznych ,spoza układów

Powtórka z rozrywki

Oj szykują się na osobę funkcyjną z kompletacji . Potajemnie pseudo kierownik rozmawia z pracownikami. Czyżby szykowali miejsce dla córeczki wiecie kogo . Ej kierownik jak możesz patrzeć w lustro . Zapomniałeś jak ty traktujesz pracowników. Bardzo krótką pamięć masz .

@Powtórka z rozrywki

No przecież w tej firmie nie ma układów o kogo córeczkę chodzi.

Czytajcie do końca.????

Kwestia wynagrodzenia Kodeks pracy art. 81 par. 1 podaje, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeśli był gotów ją wykonywać, ale z przyczyn pracodawcy nie może jej podjąć, należy się wynagrodzenie określone stawką godzinową albo miesięczną( tzw. postojowe). W przypadku, gdy nie została ona uwzględniona w umowie o pracę, w rubryce określającej warunki wynagrodzenia, przysługuje 60% wynagrodzenia. Zapłata nie może być w żadnym przypadku niższa od minimalnej płacy za pracę. Istnieją dwa powody do nabycia prawa do otrzymania wynagrodzenia, określone postanowieniem Sądu Najwyższego z 19 grudnia 2013 roku:

Co jest
@Czytajcie do końca.????

To dlaczego KIEROWNICY NAS ZMUSZAJĄ do wypisywania urlopów w piątki ???

@Co jest

A ciekawe czy kierownictwo i mistrzowie też idą na urlop w piątki czy w tedy są wielce zapracowani????

@Oo

Pracodawca ma obowiązek zapewnić Wam prace czemu się zgadzacie na wypisanie urlopu -urlop jest Wasz na wypoczynek !!!! ● Urlop wypoczynkowy udzielany jest na wniosek pracownika i za zgodą pracodawcy. ● Pracodawca może zaproponować termin urlopu wypoczynkowego, ale pracownik nie musi się na niego zgodzić. ● Przymusowy urlop wypoczynkowy jest dopuszczalny tylko w przypadku urlopu zaległego oraz podczas okresu wypowiedzenia pracownika. ● W żadnym wypadku pracodawca nie może skierować pracownika na przymusowy urlop bezpłatny. Przepisy dotyczące praw i obowiązków zarówno pracownika, jak i pracodawcy reguluje ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy. Urlopów wypoczynkowych dotyczą w szczególności art. 152-173, natomiast urlopów bezpłatnych art. 174-175.

@Co jest

Jest to nie zgodne z ustawa -absolutnie ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy. Urlopów wypoczynkowych dotyczą w szczególności art. 152-173, natomiast urlopów bezpłatnych art. 174-175. Przepisy w żadnym przypadku nie dopuszczają w związku z tym do przymusowego skierowania pracownika na urlop bezpłatny.

@I23

To są akurat urlopy płatne ale i tak nie może przymusowo kazać wypisywać wniosków

Halina
@Oo

Te urlopy są co tydzień? W piątki zamykają zakład czy dlaczego tak się dzieje? To jest płatne wolne?

zainteresowana pracą

czy ktoś może powiedziec cos o pracy w biurze w Nowym Sączu? jakie zarobki ? i do którego działu najlepiej aplikować? czy tu tez trzeba mieć układy żeby sie dostać?

@zainteresowana pracą

A jak układy to podstawa w tej Firmie bez tego zapomnij żeby się wybić

Czytajcie do końca.????

Czy pracodawca może zmusić do urlopu z powodu braku pracy​? Nie można zostać zmuszonym przez pracodawcę do wzięcia urlopu w firmie z przyczyn technicznych lub organizacyjnych. Za okres niewykonywania pracy przysługuje wynagrodzenie. Kwestia urlopu Zakaz wysyłania pracownika na przymusowy urlop z racji przestoju nie wynika bezpośrednio z kodeksu pracy. Z systematyki jego przepisów wywnioskować można, że istnieje tylko jeden przypadek, kiedy pracodawca może wysłać na urlop pracownika. Nie jest to jednak sytuacja przestoju. Art. 1671 Kodeksu pracy określa, że pracownik ma obowiązek wykorzystać urlop w okresie wypowiedzenia umowy, wówczas jeśli pracodawca mu go w tym czasie udzielił. W tym przypadku firma może o tym decydować sama. Zgodnie z departamentem prawnym generalnego inspektora pracy i orzeczeniem z dnia 26 stycznia 2007 roku, urlop wypoczynkowy (bieżący i zaległy) należy do uprawnień pracowniczych i jest realizowany w oparciu o plan urlopowy, bądź w niektórych sytuacjach – po porozumieniem z pracownikiem. Oznacza to, że na pracodawcy spoczywa obowiązek udzielenia takiego urlopu zgodnie z planem urlopowym lub w sytuacji uprzedniego uzgodnienia z zatrudnionym. Wspomniane orzeczenie GIP podkreśla, że „samorzutne udzielenie przez pracodawcę urlopu wbrew woli pracownika, poza przypadkiem określonym w art. 1671 Kodeksu pracy (w okresie wypowiedzenia), nawet jeśli jest to urlop zaległy, wkracza w sferę uprawnień pracowniczych i jako takie jest prawnie niedopuszczalne”.

Lidia

Hej, co to oznacza w praktyce, że polecały z główek? Doszło do jakiś zwolnień czy źle zinterpretowałam? Jeśli tak to z jakiego powodu i co się teraz u was w firmie dzieje, jakieś jeszcze inne założone zmiany na nowy rok?

Jak poleciały? Przecież mają czerwone berety, coś ściemniasz.

Julia

Cześć, ja piszę tutaj, bo widziałam ofertę na przedstawiciela handlowego do nich. Ktoś pracuje tam albo pracował i może powiedzieć, jaka kasa aktualnie? Z góry dziękuję.

Zadowolony

W tej chwili bez dwóch zdań najlepszy pracodawca w Nowym Sączu. Czasy sie zmienily i podejscie w firmie tez jest calkiem inne niz lata temu.

@Zadowolony

No ale jeśli mówisz że jest to najlepszy pracodawca to fajnie by było wiedzieć dlaczego? :)) Dobrze płaci, masz porównanie z innymi firmami?

Witek

W Słupcy też

@Witek

No to pozazdrościć tylko skoro macie za co chwalić. A jest jakaś lokalizacja, której lepiej w razie czego unikać?

@Zadowolony

Coś więcej? Pracuję w największej firmie w Sączu i myślę o zmianie chlebodawcy. Jak jest w konsoli, jakie zarobki?

@Zainteresowany

Takie dobre tu warunki są, że z konkurencji rynkowej tu ludzie chcą przychodzić? Tylko o kasę chodzi czy warunki tutaj mogą mieć potencjalnie lepsze?

Lubie swoja prace chociaz jest ciezka. Lata tu jesetm i mam tu przyjaciol koelgow dobrze mi sie pracuje. Ale zadowoleniem dzieciom nie pomoge skonczyc studiow wykonczyc mieszkanie. wszystko drozeje jesli nie bedzie godnych podwyzekpieniedzy bede chcial wyjechac tak jak wielu mlodych.

To ile zarabiasz że chciałbyś dostać podwyżkę. Byłeś z tym u szefa? Ja na twoim miejscu bym próbował :)

co byś próbował? Jeśli cały zakład na danym stanowisku ma taką samą stawkę to co byś próbował?

Lidia

No chyba negocjować by próbował. ;p Ale czyli faktycznie się nie da? I co ludzie czują się niby fair, że każdy tyle samo ma?

Prawda boli

Teraz po tych wielkich podwyżkach to już będzie Cię stać kolego na pomoc dzieciom. Porządna firma dba o swojego pracownika. Wystarczy popatrzeć jak inne zakłady ktore podniosły wynagrodzenia tylko o 450÷700 zł w związku z inflacją. A tu wielkie zaskoczenie! 250 zł zabrali frekfencyjnego a podnieśli 1,5 zl/h czyli w miesiąc u jesteśmy stratami 10 zł no chyba że więcej dni roboczych jest to moze 10 zł na plusie. 190 zł dołożyli jako bonus od firmy (To wcale nie żadna podwyżka wg nich) a potem zmienili punkt odniesienia ze to już jednak pierwsza podwyżka .Tylko co to za podwyżka skoro 1 dzien wolnego np urlop na telefon czy za oddanie krwi i już zabierają 100 zł. Jako bonus taki regulamin był ok ale jako podwyżka to już coś tu nie pasuje jednak a oprócz tego nie idzie to do emerytury. To jaka to podwyżka? Premia znowu tylko będzie dla donosicieli i kolesiów.

Donosiciel i koleś
@Prawda boli

oho widzę ktoś ma problemy z czytaniem .

Popieram
@Prawda boli

Z tego co jest w regulaminie, to tylko na urlop wypoczynkowy można iść żeby dostać te 190, żadnego chorobowego, urlopu na żądanie, opieki nad dzieckiem chorym czy nawet zdrowym, co jest dla odmiany zapisane w kodeksie pracy, że się należy. Ciekawe czy urlop okolicznościowy też będzie jako nieobecność do odebrania części kwoty?

hehe
@Popieram

i co w tym dziwnego? ja to rozumiem chociaż wcale mi się to nie musi podobać

@Prawda boli

Masz rację kolego zabrali 250 zł dali bonus 190 zł i dalej twierdzą że to podwyżka jak na tym jesteśmy stratni 60 zł poprostu robią z nas idiotów do potęgi

Maja
@Nn

Ktoś się na to w ogóle nabrał? Tak ogólnie to co oni, tych 60 zł im żal?

robiewiecmam

wstyd kolezanki i koledzy myslicie ze jestescie anonimowi w swoim obrazaniu nas jako wybrancow a to samo gadacie na stolowce i kazdy wie ze to wy. zastanowic sie czemu macie ile macie. prawidlowo niech dzielom sprawiedliwie a nie jak przez wszystkie lata gdy musielismy robic nie tylko swoja robote ale tez za tych skacowanych czy leniwcow

Ciekawe

Jaka jedność kolego jeden by drugiego w łyżce wody utopił przecież o to chodziło czerwonym beretom poróżnić stawki i już wszyscy się(usunięte przez administratora)na wzajem a berety siedzą w dziupli i się z wszystkiego cieszą przecież jak ludzi skłócić to się lepiej rządzi jeśli ktoś to czyta z Cargiila to prosimy o zrobienie gotowej ankiety anonimowej na temat warunków pracy atmosfery podejścia dyrektorów kierowników mistrzów brygadzistów do pracownika który jest na hali i na nich zarabia wtedy wyjdzie jak sytuacja wygląda na Konspolu taka ankieta była przeprowadzona już w innych dużych zakładach i efekt był zaskakujący bo stanowisko straciło albo spadli na niższe stołeczki właśnie dyrektorzy kierownicy itd. bardzo prosimy Zarząd Cargiila o zorganizowanie takiej anonimowej ankiety.

P

Jak dyrekcja produkcji panowie homo zbliżyli się do siebie ? I jeszcze jeden pan M Sz.

AA

No były, zajączek zdechł a wraz z nim kurczaczki i baranki. Porażka

@AA

Co porażka? Czyli normalnie zajączka dali? Były bony jak tak to na jaką wartość?

Śmieszni wszyscy jesteście. Jeśli komuś nie pasuje to niech złoży wypowiedzenie i się zwolni. A jeśli komuś pasują zarobki i praca niech pracuję dalej i niech siedzi cicho a nie sieje propagandę na forum. Bo jeśli pracuj to znaczy że akceptuje wszystkie zasady tej pracy. Pracy w Sączu jest dużo a nikt nikogo nie trzyma na siłę. To poco podtrzymywać głupie rozmowy na forum. Jesteście słabi psychicznie żeby nawet w domu myśleć o pracy i pisać głupoty na forum

Ogarnij się dziobaku

Engi

A dlaczego ma wszystko akceptować. Po to jest wolność słowa i można swoje zdanie powiedzieć. W końcu demokracja. Nawet ankietę wypełniasz anonimowo po wcześniejszym zalogowaniu się ????????. Jednym słowem ino mówić co im pasuje .

@Engi

No chyba w końcu do tego służy o forum co nie? Tzn., no ważne, żeby jednak trzymać kulturę jak się o czymś gada, no ale nie przesadzajmy, rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Skąd np., potencjalni ludzie, którzy chcą przyjść mają znać prawdę jakby każdy milczał? :/

Powtórka z rozrywki

I co znowu podwyżki dostali tylko wybrańcy. Jak zwykle po cichutku żeby inni ludzie się nie dowiedzieli. Jeżeli podwyżkę dostaje się za notoryczne siedzenie na telefonie komórkowym to od dzisiaj wszyscy tak róbmy.

John Doe
@Powtórka z rozrywki

Proszę jeśli masz taką wiedzę popartą dowodami o informację na jakim dziale udzielono tych podwyżek po cichutku.

hahaha
@Powtórka z rozrywki

Po cichutku ? ahhahahahah a to mieli ciebie też zaprosić i poinformować? Każdy wie kto dostał podwyżkę i nie było w tym nic tajnego.

Pablo1980
@Powtórka z rozrywki

Korzystanie z telefonów niby zabronione ale kto wie gdzie to korzysta

@hahaha

Wiesz ile tej podwyżki dali? I czemu tylko wybrani a nie wszyscy? Dawali według zasług i wydajności czy liczą się znajomości?

Bubu

Dawali za piękne oczy a że Ty masz brzydkie to nie dostałeś :)

xxx

Wiadomo że za zasługi dla firmy dali.

Dobre

A czerwone czapeczki chodzą i płaczą że (usunięte przez administratora)dostają a oni przecież o żadnych podwyżkach nie wiedzieli i oni nikomu tych podwyżek nie przyznawali tylko pewno jakiś Pan dyrektor np.z Australia tak sobie trafił temu dam a temu nie dam Co wy z nas idiotów robicie Dale są lepsi i gorsi nic się nie zmieniło tragedia .

robin
@Dobre

weź się za robotę zamiast żreć w kącie albo popijać w szatni. skończyły się lata waszego bimbania, bo jesteś sąsiadem prezesa i reszta była zmuszona na ciebie robić. Wreszcie jest sprawiedliwie.

Winki
@Powtórka z rozrywki

Bo widzę co dzieje się dookoła (usunięte przez administratora) jednym słowem. Kazek to jednak prorok był !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Konspol Holding Sp. z o.o. - Nowy Sącz

• Jak się pracuje w Konspol Holding Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Konspol Holding Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konspol Holding Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 75, z czego 19 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 40 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Konspol Holding Sp. z o.o.