giacomo conti

Opinie o giacomo conti

kasika

bb
@kasika 20.11.2017 11:53
A jak wygląda praca w salonach w szczecinie? Caly czas widnieją ogloszenia o prace,wiec chyba jest tam duza rotacja pracownikow...

byłam tydzień na "próbnym", podpisałam umowę zlecenie i do dziś nie dostałam kasy. Co do samej pracy - wciskasz niskiej jakości towar za spore pieniądze, klient jest tylko po to by zostawić hajs i nie daj boże reklamować.... W końcu zrezygnowałam, bo dziewczyny w salonie opieprzają (usunięte przez administratora) każdej, której nie ma w tej chwili na zmianie. Nie polecam ps. obiecują dobre pieniądze, ale to nierealne.

Kandydatka

Witajcie! Czy ma ktoś informacje na temat samej centrali w Poznaniu na Kopanina? Jaka tam jest atmosfera? Jak się pracuje? Pozdrawiam

Monii

Giacomo conti...... Praca dla osób które lubią wchodzić w tyłek facetom. Niestety prawdą jest fakt,ze nie liczy sie klient,tylko to ile sie z niego wyciągnie w obleśny sposób i za wszelka cenę. Trzeba do pracy przychodzić w obcisłych ubraniach i z toną makijazu,aby zwrócić na siebie uwagę. Kierownik sklepu Słupsk i Koszalin wyglądem i zachowaniem idealny wzorzec firmy. Porażka. Nie polecam.

Anna

Witam, czy może się ktoś wypowiedzieć z Wrocławia? Widzę ogłoszenie, że płacą 2500zł ne rękę... Każda aktualna informacja mile widziana :)

Ktoś

obiecuja góry, a najniższa krajowa 12 godz na baczność sie stoi przed kamerami, nie polecam tej pracy.

i

Chamskie kierowniczki - same wychodzą co chwilę po żarcie/ lans po sklepach, a gdy ty idziesz na przysłowiowe "siku" krzywo patrzą. Stanie po 12 h za takie pieniądze absolutnie się nie opłaca. Wyrabianie chorych limitów dziennych - gdzie wiadomo, że w pon. będzie w całej galerii mniej ludzi niż w sob/ndz. Rozliczanie wg licznika wejść - kosmos :p dużo wejść a mała sprzedaż - i weź tłumacz, że nie twoja wina, że baba z wózkiem nabiła wejścia :P no i sprzedawanie towaru niskiej jakości, odrzucanie każdej reklamacji (bo każdy klient kłamie i oszukuje, pobawił się w gajerze na weselu i dlatego chce go oddać). MAsakra! ps. przy kupowanie skór zwróćcie uwagę czy nie jest dziurawa, bo sprzedawczynie często przy taliowaniu manekina dziurawią

Kasia

Z marynarek Zacaria sama osobiście wycinałam metki z napisem "Made in China". Także pozdrowienia dla wszystkich, którzy myślą, że jak kupują w Giacomo Conti, to mają rzeczywiście polski towar szyty z włoskich tkanin (jak każą mówić klientom wg materiałów szkoleniowych). :)

Lady

Praca w systemie dwunastkowym w galerii, 12h pod kamerą, gdzie analityk głupszy niż dłuższy obserwuje i co jakiś czas zdaje relacje w analizie dnia typ "Pani X wyszła ze sklepu, Pani X wróciła po 8 minutach, Pani Y podała Panu spodnie, Pan nie kupił". W sklepach przeważnie jak są stare wygi bez wykształcenia, co tylko umieją faceta ubrać- trzymają się kurczowo swojej posadki. Zakłamanie, fałsz a w oczy najlepsze koleżanki. ;) Jak mogą to pogrążą. Pracowałam we firmie niecały rok. Mimo świetnych wyników sprzedażowych (na tle całego personelu) można dostać kwitek i podziękują bo np. redukcja etatów. Dziwne, bo za pół roku szukają nowego pracownika, mimo że wszystkie kury na grzędzie jak siedziały tak siedzą. :) Jeżeli ktoś lubi wchodzić między wrony i podporządkowywać się durnym kobietom, lubi odwalać robotę za starsze koleżanki i lubi być obgadywany, zwymyślany to polecam pracę w Giacomo Conti w stałym składzie kobiet 40+. :) Jak już rozstaniesz się z tą firmą, to docenisz siebie. ;)

@Lady 04.10.2017 19:49

Całkowicie się zgadzam, zaobserwowałam to w czasie szkolenia, po kilku godzinach podziękowałam. Panie obgadywały każdego klienta, a raczej powinny się liczyć z tym,że nie każdego stać na koszule za 300 zł, obgadywały też siebie nawzajem, bo akurat w tym czasie odwiedziła nas "koleżanka" która miała tego dnia wolne, podlizywały się pani prowadzącej szkolenie, sugerując,że "ten klient to specjalnie do niej przyszedł"... żenada! Ja zrezygnowałam ale właśnie Pani ok.40 obsypująca komplementami wszystkich i wszystko w tej firmie została zatrudniona, ciekawe co teraz by nam opowiedziała, ale gdy wychodzę na przerwę w swojej pracy, widzę często jak biega po salonie w tej spódniczce z nietęgą miną... Atmosferę w miejscu pracy tworzą pracownicy, ich zwierzchnicy,ale ilość pracy i wymagań też ma na to wpływ, jeśli ktoś ma silny charakter, potrafi emocje i sprawy z pracy zostawiać na salonie , może spróbować, ale nikomu nie polecam...

Hanna

@pracująca za co jest możliwość dostania premii? Czy można awansować na wyższe stanowisko w firmie giacomo conti? Jeśli tak to po jakim czasie pracy? Taki awans jest ważny dla niektórych osób, które chcą aplikować do firmy.

Aneq

Renata D (menadżerka) powiedziała kiedyś "10 nadgodzin to nie nadgodziny". Czyli niepłatne. :) 30 nadgodzin w miesiącu też niezapłacone... także nie ma nadgodzin w giacomo conti... ;) i tak, przychodzimy za 5 a nie pół godz przed otwarciem Marto. :) niech chociaż płacą za to co człowiek wypracuje na wolnym to moze zachce Mi się wcześniej wstawać i pozostałym dziewczynom...

Hanna

@Marta czy rozmawiałaś z pracodawcą o problemie z grafikiem? Może da się to jakoś ustabilizować. Czy za nadgodziny dostaje się pieniądze? Czy są jakieś premie? Takie informacje są ważne dla osób, które chcą podjąć pracę w firmie giacomo conti.

Mozil

Z tego co mi wiadomo całkiem dobrze zarabiają miedzy 3 a 4 . Wrocław

Maryla

Czy w firmie dzieje się coś dobrego? Może ktoś poświęci troszkę czasu żeby podzielić się informacjami z przyszłymi kandydatami do pracy? Tak dawno nikt nie pisał!

kam

A czy ktoś miał do czynienia ze "światową" Lilianą z Ostrowa Wielkopolskiego??? jak komuś nie przypasiła w delegacji to już wie czemu dostał wypowiedzenie. Us*aniec szefa piszący raporty na temat każdego kogo napotkał we firmie. Krąży po całej Polsce za wasze nędzne targety i zdaje relacje na Kopanina kto jaki jest, lepiej nie podpadać i z nią w ogóle nie gadać bo były przypadki wypowiedzeń od pracodawcy przez nią. :) szkoda tylko ze własnym syfem sie nie zajmie bo w ostrowie patrzeć na nią nie można, syfiara lubiąca się pokazać, ale z robota to już ma na bakier. Wizytówka srakomo conti jak się patrzy :D nędza jak stąd do Berlina hahahahah

Ka

Śmieciówki już są rzadko spotykane więc żadna łaska. U nas 12h co drugi dzień. Atmosfera lipna, jedna młoda wśród kilku starych betonów koło 40stki, jeszcze nie daj boże miej lepsze statystyki to sie gotowały, zwłaszcza taka jedna, nie bede przywoływac imienia, ale kto u tej wciskary kupił zadowolony, bo tak zachwalała, już raczej nie wracał jak w domu zobaczył. :) autentycznie od kiedy tam nie pracuję znam takie przypadki hahaha ale liczą się statystyki. :) towar stary, chiński z wycinanymi metkami. Kierowniczka nic w sobie z kierownika nie miała, nie znała prawa pracy, nie umiała swoich dziewczyn obronić.

pytanko

Powiedźcie mi jaką podstawę ma doradca w Warszawie i ile wyciągnie z premią?

Hanna

@Sylwia to bardzo dobrze, że jesteś zadowolona. Jakie stanowisko piastujesz? Co więcej możesz napisać o plusach pracy w giacomo conti? Za co przede wszystkim cenisz sobie pracę w tym miejscu?

Sylwia
@Hanna 06.06.2017 13:20

Plusem jest przede wszystkim to że mam umowę o pracę a nie jakas "śmieciówka", u nas na salonie pracujemy zmianowo po 8 czy 6 godzin, żadko kiedy musimy być pełne 12 godzin. Liczy się suma godzin w miesiącu a nie danego dnia. Wypłata zawsze w terminie, jakiś procent od tego co sprzedam mam do wypłaty, no i oczywiście zniżka pracownicza :)

Sylwia

Pracuje obecnie w Giacomo choć trochę się bałam po niektórych komentarzach i teraz wiem, że nie było czego. Pracowałam w innych sklepach i naprawdę nie było tak kolorowo, wszystko zależy od kierownika na jakiego się trafi i ludzi, ja akurat trafiłam dobrze.

Hanna

@Bird, co więcej możesz napisać o plusach pracy w giacomo conti? Co Ci się najbardziej podoba, co przede wszystkim cenisz w swojej pracy? Wnioskuję, że polecasz pracę w giacomo conti innym?

Bird

@Lolek ja pracuje w Słupsku i wszystko z nim w porządku, nie wiem skąd wynikają złe opinie ( choć sama ich nigdy nie słyszałam ), pewnie to tylko plotki nie sugeruje się tym.

Hanna

@Aneq dziękujemy za Twoją szczegółową opinię. A co najbardziej cenisz sobie w pracy? Z czego jesteś szczególnie zadowolona? @Lolek zastanawiasz się nad aplikowaniem?

Lolek
@Hanna 10.05.2017 09:00

Mam mieszane odczucia . Niestety opinie o tym salonie nie sa dobre. Zastanawiam sie z czego to wynika?

Lolek

Cześć,mam pytanie odnośnie atmosfery w pracy w salonie Giacomo Słupsk? Od ponad miesiąca wisi ogłoszenie na stanowisko zastępcy kierownika i sprzedawcy za konkurencyjne wynagrodzenie. O co chodzi,ze brak chętnych?

Aneq

Przychodzisz najpóźniej 5 min przed otwarciem, logujesz się w systemie, włączasz muzykę. Punkt otwarcie otwierasz. Zawsze na zmianie są co najmniej 2 osoby. Także jedna robi kawę, druga jest na sklepie. Można spokojnie zjeść śniadanie w pracy jak w domu się nie zdążyło, nikt za to głowy nie urwie. Standardy obsługi są całkiem ok, nie wypadamy raczej sztywno w oczach klientów, jak trafią się faceci w poczuciem humoru to nawet świetna atmosfera jest, można pogadać i pośmiać się podczas gdy klienci chodzą po sklepie i mierzą rzeczy, czasem do niektórych łatwiej dotrzeć :na luźno". Każdy ma sprzedaż na swoje konto, także kierownik regionalny oraz sam właściciel widza w systemie jakie mamy obroty w danym dniu, miesiącu itp. Raczej staramy się sprzedawać na równo, nie blokujemy sobie klientów. Za dobre obroty jesteśmy wynagradzane. Na koniec dnia wiadomo, kasa, raporty, sprzątanie. W ciągu dnia nikt nie truje jak staniemy sobie i porozmawiamy, wiadomo na ladzie nie leżymy tylko ładnie stoimy, przecież jesteśmy widoczne dla innych. :) Jedyne co irytuje to Ci wszyscy analitycy we firmie, traktują Nas, sprzedawczynie które mają uznanie wśród klientów jak dzieci w przedszkolu, piszą nam i każą drukować i przywieszać w widocznym miejscu na zapleczu takie rzeczy jak np że mamy podać towar do zmierzenia inaczej trudno bedzie sprzedać. No łał. :) Z towarem często totalna masakra, limity do wyrobienia takie że szok, a towaru na sklepie brak, wszystko co ładne i modne idzie na największe priorytetowe sklepy, w miastach mniejszych niż np Wrocław musimy się prosić o to o co klienci pytają a i tak zazwyczaj nie dostajemy albo dostajemy jak już ludzie tego nie szukają. Nie wiem po co tyle tych głów nad Nami, czasami mam wrażenie że jedno głupsze tam od drugiego. No sprawa z l4, raczej nie brać bo można zostać z gołą podstawą bez premii... Ogólnie praca nie jest zła, gdyby nie brak dobrego towaru i kiepska jakość i szycie to fajnie by sie sprzedawało a tak to troche wstyd za to co mamy na sklepie...

@Aneq 08.05.2017 20:55

Przychodzisz pol godziny przed otwarciem jak już

Hanna

A jak wygląda praca na stanowisku - sprzedawca? Czy możecie przybliżyć innym użytkownikom przykładowy dzień pracy właśnie na tym stanowisku? Jakie panują ogólne warunki w giacomo conti? Czekamy na Wasze opinie.

Aneq

Dużo też zależy od kierownika regionalnego, chociaż u Nas był przypadek ze jedna kierowniczka miała do Naszego sklepu bardziej zaostrzone zasady, a innym miastom szła na rękę... Także ja od początku to miałam powtarzane-nie ma l4, wcześniej u Nas nawet opieki na dziecko nie było bo "u nas tego nie ma". Także Olu jeżeli możecie chorować-to na prawdę zazdroszczę, bo u Nas zimą jedna drugą zaraża... :/

OlaW85

Ja oceniam tego pracodawcę jako rzetelnego, wiadomo jest różnie bo różnych ludzi się spotyka w pracy, ale nie wspominam ich źle. Z L4 nie miałam problemu wiec trochę dziwią mnie te komentarze.

Aneq

Jak u Was na sklepach wygląda sprawa z L4? U nas niby było kiedyś powiedziane, że nie można brać zwolnień lekarskich. Także czy dziewczyny są po operacjach, czy mają anginę ropną, gorączkę, muszą być w pracy, ew na 2 dni się zamienić w grafiku żeby mieć wolne a potem te dni odrobić. Dla Mnie to chore i niezgodne z prawem. Proszę wypowiedzcie się.

beata
@Aneq 17.04.2017 12:25

Zwolnień tam naprawdę nie akceptują sama jestem najlepszym przykładem. Do pracy chodzisz z gorączka 40 stopniowa czy z półpaścem...Po długi zwolnieniu lekarskim(szpitalnym) w pierwszym dniu pracy dostałam wypowiedzenie...

Hanna

@Róża rozumiem. Jeżeli chodzi o takie sytuacje to myślę, że najlepiej już porozmawiać ze swoimi współpracownikami oraz ustalić dogodne dla nich rozwiązanie.

Róża

To,że "pracujesz na własną pensje" nie zawsze oznacza plus i nie chodzi mi tu o leniuchów, a o presje i niekomfortowe sytuacje, gdzie pracownice "walczą" o klienta, niejasności typu: pan poprzymierzał, wyszedł, wraca po namyśle, ale nie ma Pani która go obsługiwała, bo wyszła np. do toalety... nabija już kto inny i robią się pretensje, a nawet spięcia w całej załodze...

Hanna

@K..., a co podobało Ci się w pracy najbardziej?

K...

Ja pracowałam dość długo w salonie we Wrocławiu, lekko nie było ale jak ktoś się pracy nie boi to da sobie radę. Do każdego klienta trzeba podejść i zapytać czego potrzebuje, nie wolno też siedzieć na sklepie ale to już standard w większości sklepów. Nie musiałam wciskać nic na siłę, klienci mili i kulturalni, dresiarze nie przychodzili. Pensja na czas, z urlopem bez problemów, na l4 tez nie raz byłam i nikt mi później tego nie wypominal.

Hanna

@Ania, czyli praca spełniła Twoje oczekiwania?

Ania
@Hanna 05.04.2017 09:23
@Ania, czyli praca spełniła Twoje oczekiwania?

Dla mnie praca ok, na moją złą opinię nie zasłużyli.

Lidka
@Ania 07.04.2017 14:49
Dla mnie praca ok, na moją złą opinię nie zasłużyli.

Ania z Koszalina. To czemu już tam nie pracujesz? Ile miałaś wynagrodzenie netto?

Ania

Ja pracowałam w sklepie w Koszalinie i jak dla mnie wszystko spoko, pensja na czas, umowa o prace, dodatek od sprzedaży. Każdy pracuje na własną wypłate.

Aniaf1986
@Ania 04.04.2017 20:46

Pani Aniu ja nie pracowałam nigdy w gc. Mąż robi systematycznie tam zakupy. Właśnie dziś od nich wyszliśmy. Zawsze lubilismy atmosferę tego sklepu pani Ilona, Pola bardzo pomocne aż chciało się tam kupować. Dziś pierwszy raz wyszliśmy z niczym. Nie wiem czy to zmiana taka czy tamte panie już nie pracują ale tragedia. Pani Karolina jakby za karę z wielką wyższościa raczyła nas obsłużyć. Nie będę opisywala całego pobytu w tym salonie ale dzisiaj to była wielka masakra. Mam nadzieję że tak trafiliśmy i reszta załogi miała dziś wolne bo na te panie dzisiaj to już trafić nie chcemy. Tak chciałam się tylko wyzalic. Pozdrowienia dla pani Ilony i Poli.

Megi
@Ania 04.04.2017 20:46

Zwłaszcza Elunia i Marunia. Dwie żenujące i obgadujące wszystkich babska.

Hanna

@P, dlaczego mówisz, że praca tam to wielka ściema?

Róża

Pozdrawiam Panie z Włocławka, które uważają,że każdy klient na nie leci, profesjonalna sprzedaż zastępowana jest przez umizgiwanie się, Pani prowadząca szkolenie, nakazała na ten czas spódnice do kolan włożyć, a sama wystąpiła w króciutkiej obcisłej mini, chociaż jest ode mnie z 20 lat starsza, ciężko się patrzyło na ten teatrzyk jak koleżanki jej sztucznie pochlebiały sugerując,że ten klient to na pewno do niej przyszedł, bo "tak" na nią spojrzał... Na samą myśl,że miałabym podobnie się zachowywać przechodziły mnie dreszcze... a traktowanie klientów? Trzeba się liczyć z tym,że nie każdego stać za koszule za 300 zł, bywają trudni klienci, ale żeby K A Ż D E G O zaraz po wyjściu obgadywać i się z niego śmiać? szok,że można tak się zachowywać, obgadywały nawet koleżankę,która tam pracuje i na chwilkę po coś weszła... Sama Pani się chwaliła,że od wejścia wie jaki klient nosi rozmiar, tylko ciekawe czemu musiałyśmy później 30 koszul składać... To co zobaczyłam zniechęca do kontaktu z takimi ludźmi, a co dopiero do pracy razem z nimi... Co do premii od sprzedaży to wątpię,żeby udawało się ją często wyrobić... pewnie w sezonie studniówkowym. Nie polecam regionu w którym panoszy się ta Pani...

Q

@Q 13.01.2017 10:28
Do Marta. Dymana to pewnie jest ale nie na 200 złoty tylko po prostu dymana.. ;) dlatego ma nick "zadowolona z GC"....

Nie ma szans żeby zaplanować sobie dzień wolny bo wiecznie telefony i zmiany w grafiku Grafik inny idzie do firmy inny jest na sklepie bo wiadomo wg GC wszystko musi być na legalu :)A tak nie jest stoimy po 12 godzin często 3 dni pod rząd dzień wolny i dalej jazda Kasa dobra ale zycia osobistego nie masz no i pracujesz ponad etat

p

Czyli Praca tam to jedna wielka ściema

Rebi

Witam. Czy to prawda ze każdy pracownik i kierownik jedzie na miesięczne szkolenie? Może ktoś napisać jak to wygląda naprawdę. Pozdrawiam

romi

Wydaje mi się, że ostatnio nic się nie pokazało @romek, bo każdemu odpowiada bieżąca atmosfera w firmie.

Piotr

Mam na myśli Szczecin

Pawel

Antygwiazda Widzę jesteś ekspertem Brawo Ty :) każdy PRACOWNIK NEGOCJUJE SWOJE WYNAGRODZENIE OK JAK BEDE SIE WIDZIEC Z PANEM M. to na wejściu mu powiem ze chce 3tys podstawy plus premia od sprzedaży Na pewno się zgodzi :) Weź pomyśl zanim cos napiszesz No w sumie dlaczego mam nie dostać tych pieniędzy skoro mam 10-letnie doświadczenie w branży męskiej Należy mi się przecież co nie ? Ludzie tworzą atmosferę To fakt dobra ekipa to podstawa !!! Może rozwiniesz swoja wiedze na ten temat jestem bardzo ciekawy twojej opinii

antygwiazda

Witam serdecznie wszystkie gwiazdy forum Giacomo C. Po pierwsze każdy pracownik negocjuje swoje wynagrodzenie i ustala warunki przed podpisaniem umowy. Po drugie wynagrodzenie jak w większości salonów tego typu składa się z kilku elementów( jak w innych sieciówkach) Po trzecie atmosfere w salonie tworzą ludzie którzy w nim pracują. Po czwarte i to jest najważniejsze...to klient przynosi wypłatę każdego z Nas. Pracuję już długo nie narzekam,pensja zawsze na czas nigdy nie było z tym problemu. Polecam każdemu kto lubi pracować.

Marta

wow i rozumiem ze mam ci zdjęcie zrobić:))) czy ktoś tu mówił o leżeniu ? Naucz się czytać ze zrozumieniem bo widzę ze masz z tym problem !! i jak już to 1800 netto Widzę wiedza na temat zarobków znikoma Hmmm albo po prostu jesteś dymana na 200 zl miesięcznie :))

zadowolona z GC

Potwierdzam 1600 netto + inne profity od sprzedaży, jak komuś nie pasuje zapraszam do innych sieciówek. Moja ostatnia wypłata 2580 netto. Jeszcze jakieś pytania? Jak komuś sie nie chce stać 12h to niech otworzy własny biznes a tam może nawet sobie leżeć w pracy.

Marta

przeraża mnie trochę stanie 12h skoro niema ludzi na sklepie to jaki problem usiąść sobie na chwile Nie rozumie polityki sieciowek a no tak trzeba być cały dzień na baczność uśmiechniętym od ucha do ucha bo przychodzi klient Pan i władca :) Ciekawe czy taki pan regionalny cały dzień by stal na baczność ? Znieczulica normalnie

@Marta 27.09.2016 13:56
1800 netto plus rzeczy premiowane na garnitury 100 procent od tego dostajesz prowizje Niby wszyscy pracują na ta premie...

ktoś ze Szczecina może się wypowie

Marta

Poszukuja pracowników w Szczecinie od poltora miesiąca widze ze pojawia się na olx ogłoszenie Ktos ze Szczecina był na rozmowie w Giacomo?

pracująca
@Marta 27.09.2016 12:42

Dostajesz 1700zł plus premie także zarobki nie są najgorsze. Ale niestety nie można usiąść a pracuje sie po 13h. Ciągły stres , bo jest bardzo duzy nacisk na sprzedaż

@pracująca 14.09.2017 10:34

1700 zł na rekę? za ile h wypracowanych w miesiącu?

kalinka

Cześć Na jaką podstawę może liczyć kierownik salonu?

praca

Poszukują sprzedawcy do salonu w Płocku. Ktoś wie jacy ludzie ta pracują i jaki jest klimat ? Jak by ktoś zdradził zarobki na tym stanowisku to miło by było. Pozdrawiam wszystkich pracujących w Giacomo Conti :)

jaaaa
@praca 08.09.2016 13:49

Tak wiemy jaka ekipa tam pracuje dziewczyny z 6 i 5 letnim starzem bardzo sympatyczne i pomocne .zarobki dobre na pewno nie najniższa krajowa. Ale dużo pracy i nie ma tam miejsca na siedzenie .tam naprawdę trzeba sporo zasuwać. Sami zdecydujcie . Pozdrawiam.

Zostaw opinię o giacomo conti - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie giacomo conti