Opinie o Giacomo Conti w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Giacomo Conti. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Giacomo Conti o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Giacomo Conti w Poznań

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Były Pracownik

Podzielę się moją opinią na temat pracy w salonie giacomo jako doradca klienta. Na porządku dziennym występuje bulling i śmieszne zagrywki psychologiczne w stronę pracowników. Ogromne ciśnienie ze strony regionalnych na sprzedaż i statystyki doprowadzające do sytuacji ze nikt nie chce sprzedawać jednej sztuki w sklepie bo komplementarność się zniży. A gdy nikt nie wchodzi do salonu i nie ma sprzedaży to przyjeżdża pani POMOCNICA regionalnego i opieprza pracowników ze nie mają uśmiechu na twarzy albo ze koszula jest krzywo ułożona gdzieś dlatego nie ma sprzedaży. Codziennie '(usunięte przez administratora)' wprowadzają bardzo toksyczną atmosferę do sklepu. W salonach jest ogromny obrót pracowników. Ludzie przychodzą i odchodzą po paru dniach. A gdy regionalni nie widzą problemu, pracownicy którzy są na dłuższy czas są namawiani na zrezygnowanie z wyjazdów które były konsultowane z szefami ponieważ brakuje pracowników ponieważ mają dość i masowo odchodzą. Miałem do czynienia z bardzo (nie)ciekawą osobą jaką jest pani Agnieszka podająca się za kierownika regionalnego a w rzeczywistości jest tylko Pomocnicą regionalnego. Kobieta totalnie nie nadaje się do pracy i nie zna się na zarządzaniu ludźmi. Jakiekolwiek problemy salonu zrzuca na pracowników ponieważ sama nie umie ich rozwiązać a musi przecież się wykazać przy przełożonym. Każdą osobę która by kiedykolwiek chciała pracować w Giacomo ostrzegam przed tym. Jest multum innych posad z takimi samymi zarobkami gdzie lepiej się człowiek sprawdzi i nie będzie musiał znosić psychologicznej gry szefów. Doszły mnie ostatnio słuchy iż sam prezes ma odwiedzić salony ze względu na spadki. Zakładam że wyrzuci kilku pracownikow dla przykładu i zasieje strach pośród innych. Jeżeli to czytasz to problemu odszukuj się w przełożonych regionalnych a nie w pracownikach którzy odwalają kawał roboty a dostają za to (usunięte przez administratora). Jeszcze jedno chciałem wam też trochę powiedzieć na temat kłamstw w firmie. Na rozmowach rekrutacyjnych przekazywane jest wam że będziecie zarabiać po 5 tysięcy bo tak wiele pracowników robi. Rzeczywistość jest taka że tzw premie za sprzedaż mogą wam dodać kilka stówek do pensji ktora jest oczywiście minimalną krajową i to 3 tysiące można wyciągnąć. A osoby które zarabiają te 5-8 tysięcy to kierownicy na których są nabijane premie przez wszystkich pracowników salonu którzy mają przekazywane że przy pierwszym miesiącu próbnym mają obsługiwać jako ich opiekunowie. Następną sprawą jest sposób w jaki posada kierownika jest wykorzystywana do nękania innych, skarżenie, pomawianie jest ciągłe a wszystko dlatego ponieważ dana osoba jest lepszym sprzedawcą lub po prostu się nie podoba komuś. To właśnie robią te premie z człowiekiem. Rzucanie się na marne 30zl i obgadywanie za plecami innych jest śmieszne. Reasumując jeżeli masz pomysł zacząć prace w Giacomo to szybko o nim zapomnij:)

Zadziwiona

Ludzie! Większych bzdur w życiu nie czytałam. W firmie GC pracuje od 3 lat. Chińskie skóry? Specjalnie dla mojego klienta szwalnia W POLSCE doszywała rozmiar, który się wyprzedał! Atmosfera w pracy świetna! Nie wiem jakich macie kierowników, ale ja nawet jak czegoś nie wiem w Centrali udzielają mi wszelkich informacji, Regionalny zawsze służy pomocą i jest pod telefonem (jestem kierownikiem w jednym z salonów). Wynagrodzenie jest bardzo dobre i z urlopami nie ma problemów. Polecam i nigdy nie zamieniłabym tej pracy ma żadna inną. Nie wyrzucajcie swoich frustracji oczerniając firmę, bo te bzdury nie maja w ogóle nic wspólnego z rzeczywistością.

Gdyby regionalni w tej firmie zajmowali się swoją pracą, zamiast wikłać się w czasie pracy w coraz to nowsze romanse, to na pewno nie jedna rodzina by ocalała a i praca również byłaby dużo przyjemniejsza.

Ludzie, otwierajcie szampana Agnieszka Ch została zwolniona ????

Ludzie, otwierajcie szampana Agnieszka Ch została zwolniona ????

Marek
@Były pracownik

I z czego się cieszysz? Tak jej nie lubiłeś? Niby czemu?

He
@Marek

Bo to był (usunięte przez administratora)w najczystszej formie. Należało ją nagrać i zgłosić jej poczynania do inspekcji pracy. Mam nadzieję, że ktoś to zrobił.

Julia Nowy wpis
@He

Jak już została zwolniona to co to za różnica? Daj kobiecie spokój :P Mam nadzieję że reszta osób jest tam okej?

Mi Nowy wpis
@Julia

A taka różnica, że wielu wartościowych pracowników przez jej ciągłe intrygi odeszło lub zostało zwolnionych.

Marek Nowy wpis
@Mi

A ktoś wie czemu wyleciała? Co się stało?

@Były pracownik

I piszesz to publicznie dopiero po tym jak się zwolniłeś? Nie lepiej było zwrócić im uwagę?

@Były pracownik

Zgadzam się, w Którym mieście pracowałeś?

Małgorzata
@Były Pracownik

A ty w którym tak z ciekawości?

Klient 7843
@Małgorzata

Nie polecam tego Sklepu w Faktury.

Klient Nowy wpis
@Klient 7843

Ja też nie polecam, fatalna obsługa, i jeszcze te głupie miny Pan, które tam pracują..

Jak wygląda ścieżka kariery w Giacomo Conti? Czy trudno jest zdobyć awans?

to zależy
@Pytanie

W Płocku wystarczy strzelać z ucha

Ania
@Pytanie

Wystarczy usiąść na małego szefowi bądź menagerowi...

@Ania

po co wypisywać takie kłamstwa

Ouii
@Pracownik

Co do regionalnego to akurat prawda

xxcv
@Ouii

jakie województwo?

M
@Ouii

Siadałaś i wiesz? ????

Czy w Giacomo Conti są szkolenia zewnętrzne?

logo firmy Manager Regionu
PROWANSJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
(2 opinie)
Wyślij CV
logo firmy Specjalista ds. ochrony środowiska
Ekobhp Jacek Zatoński
Pabich Roman Piekarstwo-Cukiernictwo
(40 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Ks

Moja przygoda z GC skończyła się jakiś czas temu i na dobre mi to wyszło. Emocje opadły więc pozwolę sobie napisać co myślę o pracy w tej firmie. Na początku obiecują dużo, fajne zarobki, szkolenia, elastyczny grafik pracy, super szefostwo.. Niestety czas weryfikuję.. I niestety nie będziemy miłe zaskoczeni. Prezes jak i kierownik regionalny wywierają ogromną presję głównie na kierowników salonów jak i na pracowników. Pracuję się tam w ciągłym stresie, strach przed telefonami z góry (dlaczego tak mało sprzedane, dlaczego tylko jedna koszula na paragonie,dlaczego pan który był w sklepie o 11:30 nie kupił tego garnituru). Natomiast tragedii nie było do czasu gdy na salonie pojawiła się Pani Agnieszka... Pani w cudzysłowiu powinnam napisać. Nie wiem szczerze mówiąc kto zatrudnił ją w tej firmie i dlaczego. Dziewczyna nie ma zielonego pojęcia o sprzedaży. Kazała nam stać i się głupio uśmiechać do klientów, pokazywać więcej ciała, odsłaniać dekolt dla mężczyzn nosić krótsze sukienki. Jej zdaniem miało to podwyższyć dzienny utarg.. Rozumiecie to? Bo ja do tej pory nie. Mężczyźni zazwyczaj przychodzili ze swoimi kobietami. Uważasz Agnieszko, że takie zachowanie jest smaczne? Jesteś delikatnie mówiąc żałosna. Jej praca miała polegać na wsparciu sprzedaży na salonie, a jedyne co ta kobieta robiła to chodziła po sklepach w galerii, omawiała każdego pracownika. Pięknie kopała dołki pod osobami, które najzwyczajniej się jej nie podobały. Wymyślała setki bzdur aby tylko doprowadzić do zwolnienia takiej osoby. A nie daj Boże jak trafiała się na salonie dziewczyna ładniejsza od niej to od razu była do odstrzału. Ta Pani nie robi nic dobrego dla firmy, jedynie ośmiesza jej wizerunek poprzez noszenie skąpych ubrań, przystawianie się do klientów, ( czasem nawet będących z kobietami w sklepie), sypanie niestosownych "żarcików". Chyba nie na tym polega praca na takim stanowisku? Może się mylę. :) Ps. Jeżeli dalej się tak uśmiechasz do klientów, to chociaż pomaluj równo usta tą czerwoną pomadką i na litość Boską skończ malować sobie też nią zęby. Podsumowując była to najgorsza praca w jakiej miałam NIEPRZYJEMNOŚĆ pracować. Brak szacunku do pracowników, zarobki średnie, no i Pani A która jeszcze bardziej obniża ocenę tej firmie. Nie polecam pracy tam, jednakże żeby nie było wszystko na nie znajdziemy tam kilka dobrych modeli garniturów i koszul.

Była pracownik
@Ks

Niestety, wiele słów które tu padły to prawda. Regionalny wybierał osoby reprezentatywne, natomiast Pani Agnieszka, czując zagrożenie, starała się takie osoby od razu eliminować. Nie trudno się domyślić, że generowało to ciągłe zmiany personelu. Fakt jest taki, że Pani Agnieszka jeśli chodzi o handel, stosuje metody, które były chwytliwe lata temu i już od dawna, żadna szanująca się firma takich metod nie uskutecznia. Chyba, że w mniejszych miastach. Zachowanie bywało mocno żenujące i przynosiło dosłownie wstyd osobom na poziomie pracującym w salonie w którym gościła wyżej wymieniona Pani. Nie wspomnę juzo byciu "wizytówką" firmy w brudnych butach, tłustych włosach, obdartych paznokciach czy z nieświeżym oddechem. Niestety patrząc na to wszystko trzeba było robić dobrą minę do złej gry i tolerować niestosowne zachowania, ze względu na hierarchię stanowisk. Mam nadzieję, że zarząd kiedyś przejrzy na oczy. Chociaż, jeśli pozwala na to do dzisiejszego dnia to prawdopodobnie pochodzi z tego samego "modelu". Dla mnie jest to niesamowity wręcz brak klasy.

pytanko

Powiedźcie mi jaką podstawę ma doradca w Warszawie i ile wyciągnie z premią?

Piotr
@pytanko

Dwaaaa tysiące a reszta pod stołem, wały robią niezłe

@Piotr

Ile? Taka wielka szanowana firma i tylko dwa tysiące? Żenada, jestem w szoku. A pod tym stołem to ile się dostaje?

Kandydatka
@Piotr

A premię da się wyrobić? Plany realne?

@Kandydatka

Ty serio chcesz się zatrudniać?

Kandydatka
@Barbara

Nie warto aplikować? A jak w lockdawnie? Zwalniają ludzi?

Kate
Kandydat

Czy firma oferuje prywatną opiekę medyczną? W mojej miejscowości jest ogłoszenie i zastanawiam się nad aplikacją. Jeśli jest jakiś Lux med to może się zdecyduję.

He
@Były Pracownik

Pomocnica wielokrotnie przełożona ????

@Kasia masz racje tam materiał i wyprodukowanie w Polsce nie ma nic wspólnego oni przyszywają metki swoje a ciuchy są z Chin bo przychodzą z pomylonymi metkami te marynarki - ogólnie jedno wielkie kłamstwo od początku od rekrutacji po zatrudnienie aż po 8h pracy wyszłam i rzuciłam ta prace bo to przecież nie jest dla normalnych ludzi Nie Polecam unikajcie (usunięte przez administratora) !

@Były pracownik

Hmmm to są poważne zarzuty... jesteś pewna co do tego wszystkiego? Wnioskuje że nie pracowałaś zbyt długo.

Zadziwiona

Bjuti
@Zadziwiona

Jak jesteś kierowniczką to na pewno i dobrze zarabiasz i masz bardzo dobry kontakt z szefem jak i regionalnym. Kto z nimi nie ma dobrych kontaktów. No chyba że jesteś brzydka, ale na rozmowie kwalifikacyjnej raczej bardziej liczy się wygląd a premia od tego ile więcej pokażesz nóg albo dekoltu aniżeli od Twoich umiejętności. Akurat spoufalanue się w firmie z przełożonymi jest tutaj na porządku dziennym. Więc jeśli ktoś jest lojalny wobec swojej drugiej połówki jeśli ja ma to nie polecam pracy. Jedynie geje w tej firmie mają plusy, bo nikt ich nie ocenia za wygląd ani za krótkie rozmowy pouczające na zapleczu. Szef to akurat lepiej, żeby się zainteresował firmą i poodwiedzał sklepy, zobaczył jak się pracuje z ludźmi w niektórych punktach, a nie razem z regionalnymi wlepiali wzrok w ekrany swoich laptopów i bawili się w "Wielkiego Brata" obserwując na kamerkach co Zosia z Asią robią i dlaczego Pan, który zarabia średnio miesięcznie 2000 zł nie kupił u nas kurtki, która jest warta 150 zł a cena na metce to 800, ale w ramach wymyślonej promocji możemy my sprzedać ją za 600 zł, żeby tylko był jakiś utarg. Zapewne komuś umieszczając wpis nie chodziło o to, tak jak Pani zbulwersowana napisała, żeby zatrudniać każdego i także tych co nic nie potrafią, ale żeby jawnie nie mówić przyszłym pracownikom, że liczą na ściągnięcie dobrych i kasiastych klientów z innych bardziej "prestiżowych" firm. Zero jakiejokolwiek dyscypliny panującej w firmie. I nowy dyrektor, który został zatrudniony i sam niewiele wiedząc o firmie, salonach i pracownikach zaczął wprowadzać zmiany, uczyć starych pracowników jak się handluje, nie znając specyfiki klientów w różnych regionach.

Xxx
@Bjuti

Bardzo fajna opinia mimo że nie jest jakoś okropnie w tej firmie,to faktycznie ani szef ani regionalni nie mają pojęcia kto i co stoi za sukcesem niektórych salonów a porażką innych .Po prostu nie znają swoich pracowników patrzą tylko na cyfry.To jacy są bezradni pokazał ostatni okres.Brak procedur organizacji i konkretnych decyzji.

Outletowa
@Bjuti

Srednio płacą 80 procent......

@Zadziwiona

Skóry z outlet ptak Rzgów

Baba

Dlaczego w Giacomo krawcowe nie wytrzymują "ciśnienia"?i po góra roku odchodzą.

Krawcowa
@Baba

Od krawcowych w Giacomo bardzo dużo się oczekuje i nie tylko chodzi o szycie.jest traktowana jak osoba " wynieś przynieś pozamiataj"jak sobie nie dają panie rady na sklepie też wołają krawcową bo ponoć sprzedaż najważniejszą ale jej potem niema kto pomóc .Jak przychodzi ktoś wybrać krawat wołają krawcową aby doradziła nagle są zajęte bo im się nie opłaca taka sprzedaż.Jeśli chodzi o szycie też nieraz zaznaczają żeczy niemożliwe do poprawnego wykonania ,a potem zrób bo już sprzedane ,a potem jak raz zrobisz to już przechodzi w standard.Nie przejmują się czy ty to zrobisz czy nie piszą na daną datę bo klient chciał ,no i pretęsje że niechcesz zrobić(nie że czasowo to niemożliwe tylko że niechcesz)Krawcową w Giacomo to człowiek w pułapce.No i czym więcej robi to mniej zarabia bo niema czasu handlować a tam tylko za handel płacą.Takrze to co w ogłoszeniu wynagrodzenie adekwatne do wyników pracy w przypadku krawcowych jest odwrotnie.Ta z największym warsztatem i wiedzą będzie zarabiała najmniej,ta co tylko skraca nagawki zawsze ma czas uhandlować sobie premie.J jeśli na salonie pojawia się dodatkowy etat zatrudnią sprzedawcę ,krawcową na pomoc nie ma co liczyć( że drugą zatrudnia bo dużo roboty)Lubiłam tę pracę ale też musiałam odejść.Lepiej w Dyskoncie spożywczym pracować mniejsza odpowiedzialność i lepsze traktowanie.

Bw
@Baba

Wystarczy przeczytać listę obowiązków w ofercie pracy dla krawcowej i wszystko jasne

Krawcowa
@Krawcowa

Cała prawda nic dodać nic ująć jeszcze tu pracuję ale już nie długo.

@Krawcowa

Dawaj dawaj nie przestawaj

@Kasia

Zamiast wspierać koleżankę to jeszcze się naśmiewasz... jeśli tak się z Wami pracuje to wstyd. Rezygnuję ze złożenia cv.

Czy pracodawca Giacomo Conti motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Miły

Który podskoczl??

Mily

Rozkręcając cudza zabawkę ?! A główka spoko ? W J :)

Kasia

Cześć, czytam Wasze opinie i większość z Was widzę że nie ma pojęcia o czym piszą. Ewidentnie wypowiadają się osoby które pewnie nie dały sobie rady a praca ich przerosła. Praca akurat w moim salonie daje nam dużo satysfakcji. Ubranie Pana młodego, studniowkowicza czy doradztwo nawet ze zwykłym krawatem daje nam sporo radości. Nawet w trudnych momentach kiedy ubieramy Panów na pogrzeb wiemy że jesteśmy we właściwym miejscu i nie jesteśmy tutaj za kare. Każdy dzień jest pełen wyzwań. Pieniądze zarabiamy bardzo dobre ale trzeba trochę pasji w tym co się robi i po prostu to lubić lub nie. Nikt nie da Wam większych pieniędzy jeżeli będziecie traktowac klientów i pracowadce jak zło konieczne. Wszystko zależy od Waszego nastawienia i zgrania zespołu. Regionalni też ludzie czasem nie dadzą rady pomoc ale wszyscy włącznie z działami analiz, dostaw stają na rzęsach żeby zadowolić klientów. Ja jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy. Jest ciężko bo każdemu wydaje się że skoro chodzimy ładnie ubrane i jesteśmy zadbane to tu się tylko stoi i pachnie ale wszystko zależy od Was. Musicie lubić swoją pracę tylko tyle, lubić ludzi i wszystko będzie grało a praca da Wam wiele satysfakcji. A szczególnie w tak rozwijającej się firmie jak Giacomo

były pracownik

Praca w tej firmie to jakiś żart. Uciekajcie z daleka od tego pracodawcy. Szczególnie jeśli chcieliśbyście proacować w centrali. Wiecznie brudno, zero sanitariatu dla pracowników, brudne kible, pełne kosze. Sprzątaczka przychodzi czasami raz w miesiącu. Nie ma benefitów pozapłacowych dla pracowników. Zero- null!!! Lepiej zarobicie w Biedronce i pewnie lepiej też Was tam będą traktować. Salony wyglądają jak sklepiki dla wieśniaków. Giacomo chce być na poziomie Vistuli a jest na poziomie sklepów osiedlowych.(usunięte przez administratora)

tktitit
@były pracownik

Kolego mocno przesadzasz i to bardzo mocno Chyba coś mylisz fakty

Zadowolonyklient

Witam, Wraz z przyszła żona od wielu dni szukaliśmy garnituru na nasz ślub. Setki sklepów i tysiące przymierzonych garniturów. Kiedy straciliśmy już wszystkie nadzieje na znalezienie idealnego stroju na ślub, trafiliśmy na salon Giacomo Conti w galerii Blue city. Od samego wejscia zaserwowano nam uśmiechy od ucha do ucha, a już po paru chwilach podeszła ekspedientka i spytała się, jak może doradzić. Po krótkiej rozmowie zabraliśmy się za mierzenie garniturów. Po trzech propozycjach udało nam się dojść do porozumienia i wybraliśmy garnitur na miarę naszych oczekiwań. Przesympatyczna Pani wytłumaczyła nam krok po kroku wszystkie detale, które wpływają na cały kształt marynarki. Jeszcze tylko zaznaczenie szpilkami i mogliśmy sfinalizować transakcje. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi jak i z produktów tej marki. Na 100% będziemy odwiedzać sklep regularnie i oczywiście polecać wszystkim znajomym ten sklep.

@Zadowolonyklient

Zauważyłem ten komentarz o tej samej treści (kopiowany) na stronach tej firmy. Wydaje mi się że ta firma sama sobie wstawia dla ocieplenia wizerunku komentarze ????, słabe ... Pozdrawiam ????

Luk
@Klient

Dlaczego mnie to nie dziwi?? Tak to bardzo w ich standardzie. Słabe

Jaro
@Zadowolonyklient

Ta opinia brzmi z lekka tandetnie i sztucznie...

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Giacomo Conti?

Rekrutacja.?
@Pytanie

Dziwię się, że człowiek który rekrutuje ludzi czyli regionalny z Warszawy ma taką możliwość z tego co słyszałam to czeka go sprawa w sądzie. Najlepiej pozbyć się osób które wiedzą za dużo o praktykach Pana M. i dać swoich przecież będzie łatwiej robić.... Prezesi dostaną inne informacje wygodne!

Płock

Czy ktoś coś o pracy w salonie w Płocku?

do Plock
@Płock

A z Bodzanowa dojechać trzeba

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Giacomo Conti? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Anonim
@Pytanie

Nie rekrutuj, naprawdę. Ta firma to jeden wielki dramat - zero socjalu, atmosfera taka sobie, kierownik to bałwan który myśli ze coś wie. Naprawdę, szkoda życia i nerwów. Po co masz szukać pracy za kolejne 3 miesiące :) tam głównym motto jest „raz jesteś a raz cię nie ma”.

IM
@Anonim

Potwierdzam

Zostaw merytoryczną opinię o Giacomo Conti - Poznań

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Giacomo Conti?

Zobacz opinie na temat firmy Giacomo Conti tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Giacomo Conti?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Giacomo Conti?

Liczba opinii klientów firmy Giacomo Conti, to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a, 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Giacomo Conti?

Kandydaci do pracy w Giacomo Conti napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Giacomo Conti