Opinie o KLG w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy KLG. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w KLG o rekrutacji.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KLG w Bydgoszcz

Iwona

@miszczu, wnioskuję, że dobrze znasz firmę KLG. Może zechesz udzielić kilku cennych wskazówek dla przyszłych kandydatów o pracę? Jak przebiega proces rekrutacyjny do firmy? Jaka atmosfera panuje w trakcie rozmowy o pracę? Pomoże to wielu osobom obecnym na forum.

Zainteresowana

Obecnie jest nabór do firmy i zastanawiam się nad pracą w tym zakładzie. Mam parę znajomych osób, które tam pracują i nie mają zbyt dobrej opinni o tym zakładzie. Czy to prawda, że na urlopach nie przysługuje premia? Słyszałam, że nawet za pranie ubrań roboczych odliczane jest na urlopie. Podobno jest problem z pensjami co do terminów jak i samych kwot, które nie pokrywają się z wyliczeniami pracowników. Sama praca wydaje się ok ale czy warto brnąć w taką firmę, która nic pracownikom nie daje? Niby socjalu firma też nie posiada więc jak tam jest naprawdę? Tylko praca, żadnych plusów i jeszcze na kasę rąbią?

miszczu
@Zainteresowana

Może warto jednak przyjść i spróbować? Każdy wystawia taką opinię jaką chce. Proponuję podjechać do firmy/wysłać maila/zadzwonić i zadać nurtujące pytania.

Iwona

@Zainteresowana, nie natrafiłam na otwarte rekrutacje do firmy KLG. Może podzielisz się informacją, na jakie stanowiska poszukiwani są pracownicy? Jakie należy spełniać wymagania? W jaki sposób można zgłosić swoją ewentualną kandydaturę? Twoja wypowiedź może okazać się pomocna dla osób poszukujących pracy w Bydgoszczy.

miszczu
@Iwona

Wszystkie aktualne oferty znajdują się na stronie www.klg.pl - wystarczy tylko się zainteresować. Do tego widziałem, że na OLX

Zainteresowana

Progress, wtryski

Czy po rozmowie w KLG rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
Iwona

@Gacek, czy posiadasz jakieś doświadczenia związane z firmą KLG? Czy byłeś lub jesteś jej obecnym pracownikiem? Jeśli pracujesz w firmie to zachęcam żebyś wyraził na jej temat swoją opinię. Jak postrzegasz pracę w tym miejscu? Jakie kwestie oceniasz pozytywnie? Jakie zostały zaproponowane Tobie warunki zatrudnienia?

Drodzy czytelnicy. W każdej firmie po dłuższej chwili spędzonej wewnątrz jej murów odnajdziecie jej wady i zalety. Przeciętny Kowalski to zazwyczaj malkontent wiec radzę z dystansem podchodzić do komentarzy. Dla osób rzeczywiście poszukujących pracy, rozwoju, pogłębiania wiedzy bądź zdobycia praktycznego doświadczenia po ukończeniu studiów postaram się w paru słowach przybliżyć co KLG jest w stanie wam zaoferować. KLG w mojej ocenie jest firmą gwarantującą stabilność zatrudnienia oraz rozwoju. Jest dostawcą detali i rozwiązań dla branży automotive i to dla wiodących marek na rynku. Jako jedyni na polskim rynku są w pełni niezależną firmą(wszystkie fazy produkcji w jednej firmie bez udziału podwykonawców). Dla każdego z klientów są w stanie zaoferować usługę kompleksową bądź jeden z etapów produkcji. Obecnie w wachlarzu usług możecie tam znaleźć - wytwórstwo,naprawa oraz konserwacja form wtryskowych - produkcja detali z tworzyw ( wtrysk elementów jedno , wielokomponentowych,obtrysk itd) - obróbka powierzchni (malowanie, trawinie laserowe, hot-stamping,galwaniczne pokrywanie tworzyw sztucznych,tampo printing,itd) - montaż Wszystkie z powyższych procesów produkcyjnych wykonane w jakości wymaganej przez przemysł samochodowy. Ta firma jest szansą dla ludzi z wielu profesji jak sami widzicie zakres działalności firmy ogromny.

Kebeks
@były pracownik

"Jest dostawcą detali i rozwiązań dla branży automotive i to dla wiodących marek na rynku. Jako jedyni na polskim rynku są w pełni niezależną firmą(wszystkie fazy produkcji w jednej firmie bez udziału podwykonawców)." Oczywiście produkują komponenty dla luksusowych marek jak Audi i Mercedes, a wynagrodzenia są takie jak za zamiatanie ulic - 10 netto. Na ubrania robocze i dostęp do szafek trzeba czekać prawie 3 tygodnie :D To już w polskiej firmie sklejającej kartonowe wystawii do marketów dostawałem 11,50 netto, w innych polskich firmach nawet więcej a tutaj k**** części do luksusowych aut i taka płaca. No cóż dla Niemca Polacy do dzisiaj są podludźmi i spluwają im w twarz.

Kebeks
@były pracownik

Oczywiście produkują komponenty dla luksusowych marek jak Audi i Mercedes, a wynagrodzenia są takie jak za zamiatanie ulic - 10 netto. Na ubrania robocze i dostęp do szafek trzeba czekać prawie 3 tygodnie :D To już w polskiej firmie sklejającej kartonowe wystawki do marketów dostawałem 11,50 netto, w innych polskich firmach nawet więcej a tutaj k**** części do luksusowych aut i taka płaca. No cóż dla Niemca Polacy do dzisiaj są podludźmi i spluwają im w twarz.

Gacek

Troll firmy

Iwona

Możecie powiedzieć coś więcej na temat urlopu oraz zmian w KLG? Czy w tej firmie również są zmiany nocne albo czterobrygadówka? Jak wygląda kwestia przerw w pracy - Nie udało mi się znaleźć żadnych aktualnie prowadzonych rekrutacji - czy można aplikować do firmy? Są prowadzone nabory?

Wojtass

Benek

Podjąłem pracę 21.05 do 28.05 na okres próbny. Szkolenie BHP trwało 10 min bez możliwości z zapoznaniem się na hali z obszerną dokumentacją specyfikacji do każdej z maszyn, od razu na głęboką wodę.Około godz 11 dostałem ataku biegunki niestety nie mieli żadnego specyfiku na stanie więc jako, że nie było już kierownika poprosiłem panią osobę decyzyjną czy mogę wyjść o godz 13, oczywiście zgodziła się bez żadnych zastrzeżeń. Następnego dnia udałem się do lekarza po silny lek na receptę Loperamid i zwolnienie za 22.05 mimo iż proponowała mi, aż do 25-go lecz chciałem przepracować ten okres próbny jak najlepiej bez żadnych dodatkowych zwolnień. Pracodawca zastał o tym poinformowany lecz nie przyniosło to owoców w postaci dopracowania pełnego terminu. Zresztą zostałem posądzony, że tego pierwszego dnia uciekłem z zakładu bez poinformowania nikogo i to o godzinie 11 mimo iż pracowałem do 13! Radzę unikać niemieckich firm produkcyjnych w Polsce.W dodatku złamali kodeks pracy 3 dniowego wypowiedzenia na zasadzie art.13 ppkt2 2 ustawy o zatrudnianiu pracowników na czas określony/próbny. Hucpa i bezprawie - chyba woleliby mi płacić za siedzenie w ubikacji.

Iwona

Czy ktoś może wypowiedzieć się jak wygląda współpraca z firmą z punktu widzenia pracownika? Czy jest przewidziana umowa o pracę? Czy prócz pensji podstawowej przewidziane są dodatkowe bonusy? Czekamy na wasze opinie o KLG.

Remik

Jesteście przekonani, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać?

Iwona

@Ggg, chodzi mi o np. o kartę multisport, bony na zakupy i innego rodzaju benefity, które są oferowane przez pracodawców w miejscach pracy. Jak ta kwestia przedstawia się w przypadku KLG? Jak oceniłbyś same warunki pracy jakie zapewnia Ci ta firma na co dzień? Jaką funkcję w niej pełnisz?

Rambo

Nic takiego nie ma

Iwona

@Zniesmaczony, czy opóźnienie z wypłacaniem wynagrodzenia w KLG zdarzyło się tylko raz? Może jest to sytuacja, na którą pracodawca nie ma wpływu? Co możesz powiedzieć jeszcze o pozostałych aspektach pracy w tej firmie? Np. atmosferze, możliwości awansu, benefitach? Takie informacje z pewnością zainteresują osoby, które chciałyby się zatrudnić w KLG.

Władi
@Iwona

Jeżeli wypłaty są 10tego każdego miesiąca, to na koncie muszą być do końca 10tego dnia miesiąca. A widzę, że wpis jest z 09.03.2017. To w czym problem? Jaki bank ustala płatności na 10tego, jeżeli klient ma wypłatę 10tego? Myślę, że można zmienić termin spłaty kredytu np. na koniec miesiąca. Pozdrawiam wszystkich.

Ggg
@Iwona

Atmosfery to nie ma kilka lat w tej firmie. Nikogo nie obchodzi ze przelewy wyszly w piatek 09.02 skoro w sobotr 10-tego nikt nie mial pieniedzy na koncie. Jakie benefity ma Pani na mysli? Bo nic takiego nie istnieje.

Ruska mafia Arnold

Nie polecam kolejny miesiac z rzedu nie ma wyplatu na koncie bo kadrowe zamiast liczyc wyplatu zajmuja sie ciasteczkami i kawką. Ludzie maja kredyty w bankach z platnoscia do 10 kazdego miesiaca a tu przelewu brak bo sie nie wyrobily.

Zniesmaczony
@Ruska mafia Arnold

Zgadzam się i również nie polecam ! Gdzie jest przestrzeganie kodeksu pracy?! Chcą aby dawać z siebie wszystko ale wypłaty na czas nie przelewaja !!

Iwona

@fd, nie było jeszcze odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytanie. Czy złożyłeś już CV na wybrane stanowisko? Jeżeli tak, to odezwano się z KLG do Ciebie? Jeżeli zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym, to inni użytkownicy forum chętnie zapoznają się z Twoją relacją z jego przebiegu.

fd

mam prosbe jak funkcjonuje utrzymanie ruchu ,mam zamiar zlozyc cv

Iwona

@Marek, napisałeś, że rozważasz pracę w KLG. Od Twojego wpisu minęło trochę czasu i w związku z tym mógłbyś napisać, czy zdecydowałeś się na aplikowanie do tej firmy? Jeżeli tak, to inne osoby, również zainteresowane tym pracodawcą, chętnie dowiedzą się o ewentualnych warunkach zatrudnienia i np. pakiecie benefitów proponowanych przez KLG.

Chętny do pracy.

Zastanawiam się nad pracą w tej firmie, ponoć potrzebują na produkcje. Jednak słyszałem że tam są szkodliwe warunki na galwanizerni. Podobno zęby i włosy wypadają, czy to prawda?

Rudy
@Chętny do pracy.

Na galwanie linia jest automatyczna i nie ma tam osób które odbierają detale. Firma szuka osób na stanowiska produkcyjne m. In. Przy wtryskarkach (odbiór detali, pakowanie itp).

Ktos miły
@Rudy

Jaka bzdura ! Normanie dziewczyny odbierają detale z lini ! Jak mozna sie wypowiadać skoro nie ma sie zielonego pojecia na ten temat

Też rozważam pracę w tej firmie, mógłby ktoś napisać jak wygląda w waszej firmie system czterobrygadowy?

Miłoszewski

To że się denerwujemy przed rozpoczęciem pracy to norma. Każdy z doświadczenia wie, że jak się już zacznie to pójdzie. Firma jest spoko wiec jest nadzieja na dobrą pracę

Zostaw merytoryczną opinię o KLG - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w KLG?

Zobacz opinie na temat firmy KLG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KLG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

KLG