Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Witam wszystkich pracowników kolei sląskich. Czytaliście wiadomość mailową od szanownego pana prezesa?

Seba
@pracownik

Właśnie przeczytałem i...... ręce mi opadły. Gość się usprawiedliwia, bo premii dla pracowników nie chce wprowadzić.

@Seba

Też tak myślałem Seba, ale źle oceniliśmy wiadomość od prezesa. Jest oficjalne pismo, że premia zostaje wprowadzona na starych zasadach. Chociaż tyle.......

@pracownik

Najbardziej cieszy się patologia kierowników i kierowniczek pociągu.Dalej będą mogli śmiać się że zwalnianych czy karanych kolegów,donieść na siebie do biura,i jeszcze premię dostanę ! Prawdziwy raj na ziemi. Gdzie im wszystkim mogło by być lepiej niż tu ?

Wojtek

Skontaktowali się z wami po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej? W jakiej w formie?

Kuba

Czy tego dotyczyło pytanie? Nie sądzę.

Wojtek

Czy ktoś dostał już telefon z kolei śląskich? Rekrutacja konduktor.

Patrick

Tak.

@Wojtek

Nie wiem po co pchasz się do patologicznego środowiska które nie potrafi stanąć ramię w ramię ze zwalnianymi czy karnymi karami porządkowymi kolegami ! Kierownicy/kierowniczki pociągu to obecnie najwieksza patologia tej spółki.Sam szybko przejrzysz na oczy jak będziesz zasuwać za pensje minimalna a i tak wiecznie będą z Ciebie niezadowoleni !

@Piotrek

Czy tego dotyczyło pytanie? Po Pana wpisach, że bardzo się Panu nudzi i życiu.

@Wojtek

Nisko się cenisz skoro chcesz wejść do środowiska w którym nie ma jedności i jeden donosi na drugiego zamiast bronić zwalnianego wątpliwe dyscyplinarnie albo karanego kolegę. Takie są realia w środowisku kierowników pociągu. No chyba że od razu rozpoczniesz ambitna działalność związkowa ,szybko awansujesz wtedy na plecach innych. Powodzenia

@Piotrek

To niech Pan ma honor i broni? Myśli Pan, że takie komentarze tutaj coś zmienią? Nie Pana w tym sprawa kto gdzie chce pracować. Tacy ludzie jak Pan nosząc atmosferę i relacje. Proszę robić porządek w świecie Kolei Śląskich w prawdziwym życiu, a nie tutaj się bez sensu udzielać i nie dawać kontretnych odpowiedzi.

ciekawa

Miałam okazję jechać brązowym powstańcem z czerwonym przodem. Gdy spytałam konduktorkę czy ten przód pociągu to jakiś kamuflaż w przypadku przejechania? Czy teraz wszystkie pociągi będą tak miały? Pani konduktor zbyła mnie milczeniem...

Roland
@ciekawa

Bo pani konduktor to nie przewodnik wycieczek tylko pracownik za niską płacę... poza tym to nie w jej obowiązkach znać powód wymysłów władzy i marnowania publicznych pieniedzy.. Napisz maila z pytaniem do Presesa a nie zawracaj głowy bzdurnymi pytaniami kasjerom bo takimiż są konduktorzy..

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Piotrek

Chciałbym odnieść się do coraz większej patologi grupy zawodowej kierowników pociągu ,obojga płci w firmie. Praca większości tych ludzi polega na siedzeniu sobie obok maszynisty lub o zgrozo 6 czy 8 miejscach wydzielonych z maską pod noskiem...Zlecanie całej roboty konduktorowi ,a ci ludzie mają najgorsze pensje aktualnie w tej śmiesznej firmie. Ale najgorsze jest to że kierownicy wzajemnie się zwalczają ,donosząc na siebie w biurach a także na innych ! Nie wiem skąd te patologiczne działania ? Co się dzieje ? Już kompletnie ludzie idą w jakiś obłęd.

Biurowiec
@Piotrek

Po 1sze jesteś uprzedzony i twoje opinie nie są obiektywne . Po 2gie nie wprowadzaj w błąd ,bo kierownicy z rzadka już wchodzą do kabin z prostej przyczyny,boją się o pracę gdy nie daj boże mechanik przewali miejsce zatrzymania...a jeśli już tam idą to głównie zagotować wodę lub na wezwanie...spuść ciśnienie. A ktoś tu całą dyskusje dobrze podsumował, skoro jest tak źle to dlaczego wszyscy walą drzwiami i oknami(usunięte przez administratora)

@Biurowiec

W ostatnim czasie coraz częściej kierownicy wzajemnie się niszczą. Przeanalizuj ostatnie zwolnienia dyscyplinarne czy kary porządkowe ! To środowisko kierowników wzajemnie się niszczy...a panie kierowniczki dalej lubią w kabinie obok pana maszynisty sobie posiedzieć ! Bądźmy obiektywni ! A konduktor zasuwa za pensja minimalna.

@Piotrek

Kim Pan jest w firmie? Kierownikiem, który siedzi koło maszynisty czy maszynistą, który pozwala sobie siedzieć obok w swojej kabinie kierowniką?

@Kuba

Niepotrzebnie w ostatnim czasie dwóch chłopaków zostało zwolnionych dyscyplinarnie a kliku innych dostało kary ! Nie było by tego ,gdyby była jedność wśród kierowników i kierowniczek pociągu. (usunięte przez administratora) Kawka w strefie wydzielonej lub kabince maszynisty i plotki ,to im w głowach !

@Piotrek

Rozumiem, że Pan ma w sobie tyle negatywnych emocji, bo jest tym zwolnionym? Wszystko jasne!

@Kuba

W takich krajach jak Niemcy,Francja,Belgia w analogicznej sytuacji od razu wszyscy opuścili by związki i został zawiązany pracowniczy komitet obrony pracowników i strajk tak że nikt nie został by zwolniony ! A tutaj ? Kierownicy i kierowniczki na siebie donoszą a biura zadowolone ...Przestrzegam przed tym (usunięte przez administratora)elementem !

Kuba

Rozumiem, że każdy tutaj za dużo wiedzący złożył już wypowiedzenie, żeby było miejsc dla innych poszukujących pracy?

@Kuba

Tak. Szczególnie dla Ciebie żebyś za pensje minimalna mógł robić karierę i wiernie służyć prezesowi oraz organizacjom związkowym ,potem jeszcze tylko szybko zapiszesz się do odpowiedniej partii i...Właśnie przez mentalność takich ludzi,nigdy nie będzie dobrze. Spójrz Niemcy,Belgia Francja . Tam strajk i władza momentalnie podnosi pensje ! U nas robi się kariere polityczno związkowa kosztem pracownika. Powodzenia na nowej drodze

Antek

Czy w kolejach śląskich są odbywane praktyki?

Kuba

A czy ktoś wie jak wyglądają rozmowy na stanowisko konduktora w kolejkach śląskich? Na jakie pytania się przygotować? Na co zwracać uwagę?

@Kuba

Jeśli chcesz pracować za pensje minimalna idź do biedry..Tam przynajmniej niedziele i święta będziesz mieć wolne ,oraz premie kwartalna .

Pracow.
@Kuba

Przygotuj sie na pytania w stylu: Czy jesteś gotowy do sytuacji, kiedy trzeba będzie zacisnąć pasa w spółce i wywalić konduktorów na pysk bo pracownik tu jest nikim...

@Piotrek

I po co taka odpowiedź? Zadałem konkretne pytanie i oczekiwałem merytorycznej odpowiedzi na nie. Proszę najpierw poznać faktyczne warunki pracy w Biedronce i wtedy się wypowiadać.

Krystian
@Kuba

Z całego serca odradzam, zrezygnuj póki możesz. Jeśli chodzi o Biedronkę czy inne podobne dyskonty niejeden pracownik z takiego środowiska przyszedł i prędko uciekł. Zarobki to jest śmiech na sali zwłaszcza, że konduktor wykonuje najbardziej fizyczną i niebezpieczną pracę w drużynach, kierownicy to w większości nieroby którzy będą się tobą wysługiwać, a ty będziesz za to wszystko dostawać mniejsze wynagrodzenie niż kasjerzy stacjonarni. Brak dodatków za weekendy, święta, czy godziny nocne, napięte i irracjonalne plany służb, o biurach nie wspominając bo to temat rzeka, oczywiście negatywny. Jeśli tak bardzo chcesz zostać konduktorem to idź do IC bo tam szanują drużyny konduktorskie a z kolejami śmiesznymi daj sobie spokój.

@Krystian

Zgadza się. Kierownicy/kierowniczki pociągu siedzą sobie z przodu lub w kabinie maszynisty z maskami pod nosem i tylko narzekają jak to ciężki kawałek chleba a potem pierwsi do biur ,wzajemnie na siebie donosząc i ujawniając potencjalnych buntowników. Wyjątkowo patologiczne środowisko .

Niekompetencja biura, a w szczególności zarządu jest zatrważająca. Pracowników się nie słucha, liczą się tutaj tylko znajomości. Bez nich jesteś tylko zwykłym pionkiem, szarym graczem. Przypadki mobbingu zawsze rozstrzygane są na korzyść osoby, która ma układy. Jeśli jesteś ambitnym pracownikiem, konsekwentnie przestrzegającym przepisów i rzetelnie wykonującym swoją pracę, zostaniesz kozłem ofiarnym i towarem trzeciej kategorii. Szeregi pracowników niższego szczebla (spoza biura) zasilają ludzie niedokształceni, nierzadko przejawiający zachowania patologiczne. Wszystko przez maksymalnie zaniżone wymagania jak i wynagrodzenia, co powoduje niechęć ludzi ambitnych i inteligentnych do pracy w toksycznym środowisku za grosze.

robol

A tymczasem w Kolejach Śmiesznych kolejny sukces - hucznie założone ule (bo pracownicy chcieli - tak było, nie zmyślam!) są niemal puste, bo pszczoły poumierały. Poumierały, bo zostały otrute opryskiem podkładów. Może prezesostwo pochwali się kolejnym sukcesem i zawoła telewizje albo zrobi jakieś kolejne pokazy? Bo na to pieniądze są. No i na przestoje taboru w krzaku trwające miesiącami też, ale dla pracowników nie-swoich kolesi dobrej zmiany już brakło, także do budy, nie szczekać i robić za miskę ryżu, parobasy.

KolegaPoFachu
@robol

A co się dziwić, skoro co drugi potulnie chodzi do pracy to na co tu liczyć...Tylko marudzić potrafią. Ale słyszałem ,że stosowne informacje nt spółki wewnętrznych nastrojów i tego co Prezes nie mówi do kamer już spływają do Urzędu. Poczekamy.

@robol

Kolejny sukces zarządu spółki na czele z prezesem A.D. Koleżanki i koledzy , jak sobie przeanalizujecie ich poczynania od początku przejęcia sterów w KŚ, to sytuacja z pszczołami jest dokładnym odzwierciedleniem tego co dzieje sie w spółce! Ludzie, kiedy ktoś sie obudzi we wladzach województwa i przejrzy na oczy!? Czy w tym chorym państwie liczą już tylko sympatie i przynależność polityczna, a kompetencje to mało istotny szczegół?!!

@robol

Dopóki załoga nie zrozumie że o swoje prawa należy walczyć ,nic się nie zmieni... Spójrzcie na kraje zachodnie Niemcy,Belgia,Francja. Tam związki zawodowe walczą o pracowników a nie o stołki dla kolesiów ! Kiedy wreszcie do was dotrze ???

podwładny
@robol

Przestańcie się czepiać prezesa, będzie zatrudniał kogo chce, kogo zna i kogo mu karzą! Zamiast się czepiać sami pomyślcie ile trzeba roboty żeby o nas napisali w internecie albo w gazecie o telewizji nie wspominając. Musimy się chwalić sukcesami na zewnątrz bo nikt nie będzie wiedział jak dobrze jest. A wiadomo że najlepiej jest jak się pracuje ze znajomymi kolegami czy rodziną.

Witam , Po około jakim czasie po złożeniu dokumentów aplikacyjnych dostaje się telefon odnośnie rekrutacji?

Romeo

Pozdrawiam dziewczynę z pociągu Zabrze 7.17-Dąbrowa Górnicza. Miałaś magiczne oczy i podzieliłaś się ze mną płynem do dezeynfekcji z butelki z różowym misiem. Odezwij się jutro mogę kupić nam kawę albo kanapkę z szynką i serem. Twój Płynny znajomy.

Witam Mógłby mi ktoś odpowiedzieć konkretnie jak wygląda w KŚ praca konduktora? Jest ogłoszenie o naborze na to stanowisko i jestem zainteresowany. Tylko proszę o rzeczowe informacje o pracy i zarobkach a nie o tym jaki prezes jest zły???? Z góry dziękuję

Chichot
@Tomek

Hahaha hahaha, widać wszystkich temat ssefa już nuży ;) A praca z ludźmi zawsze jest niewdzięczna, nieadekwatna do wypłaty i pamiętaj, w przypadku problemów firmy to konduktorzy są na 1szym planie do odstrzału,przynajmniej tu...

@Tomek

Praca super. Piękne pasażerki będziesz oglądać. Pensja może tyle co w Biedrze aktualnie z tym że w Biedrze niedziela i święta wolne,ty do roboty i żadnych za to dodatków. Dostaniesz nowoczesny terminal płatniczy,nie będzie zasięgu ,problemy techniczne ,itp,ty odpowiadasz finansowo. W magazynie ubranie dostaniesz więc i trzewiki ,to zaoszczędzisz kupić nie będziesz musiał. Za najdrobniejsze przewinienie ,np brak maski przez kilka minut ,kara porządkowa. Związki zawsze pomoga ale ..sobie ! Polecam !

Na Odejściu
@Tomek

Daj sobie spokój... tutaj liczą się pszczoły, popisówka, telewizja, medialność i tweety ale napewno nie pracownik...

@Tomek

Wiesz, że święta do roboty ale nic lepiej nie dostaniesz? Nie ma, że 100% czy 200% lepiej płatna sb, Nd czy Świątek. NIE MA TAKICH DODATKÓW, niemożliwe? A jednak KŚ ma to w nosie. Plus taki, że nie pracujesz fizycznie ale... Bądźmy szczerzy są pracę gdzie płacą godnie iteż się nie narobisz :) Zapytaj o szczegóły np czy jest umowa lojalnościowa bo są firmy, które mają takie zabezpieczenie (jest ono słuszne bo kurs czy szkolenie kosztuje ale nie wiem jak w ks) Jak związki podpiszą obniżenie premii bo covid to wiesz, że Tobie też obniża mimo to, że nie jesteś w związkach zawodowych. KIEROWNIK POCIĄGU W TEJ SPÓŁCE TO NIE JEST PRESTIŻ, KIEROWNIK ODPOWIADA ZA WSZYSTKO NAWET JAK MASZYNISTA PRZEJEDZIE SYGNAŁ S1!!!!!! TABOR?! BIERZESZ TO CO DAJĄ TO NIC, ŻE AKS 1178 ZEPSUŁA SIĘ PO RAZ 3 W TYGODNIU MASZ I JUŻ. Szczera opinia, chcesz to idź ale będą prac Ci mózg, że prestiż, że awans na kierownika :D nooo, nooo potem parę sytuacji Ci poopowiada maszynista a parę kierownik i stwierdzisz "kurde biorę się stąd"! Pozdrawiam :)

@Tomek

Aha pewno czytałeś, że KONDUKTOR ZAROBI TYLE CO KIEROWNIK tylko, że to były premię BYŁY, teraz ich nie ma. Powtarzam były premie i ich nie ma :) SZYBKO NIE WRÓCĄ. KŚ miało i ma w nosie za co będziesz jadł :) poczytaj troszkę komentarzy Jak nagle z dnia na dzień ludzie dowiedzieli się o pewnej rzeczy (finanse). POCZYTAJ.

Pasazer

Wiem ze to POLSKA i o coda trudno ale bardzo chcialbym podziekowac i pochwalic panie z telefo infolini Ks kulura az mnie zatkalo kompetencja ze hooo brawo panie oby tak dalej w porównaniu do ZTM CHOCBY TO klasa brawo jeszcze raz i dziekuje

@Pasazer

Dobrym słowem te pracownice się nie najedzą. .płacą mniej im niż w markecie z tanim piwem i konserwami.

Majster
@Pasazer

Sugeruję napisać oficjalną pochwałę na e-maila KŚ, może chociaż one dostaną jakąś premie...

Miłosz

Witam. Prezes zapowiadał w mailu do pracowników, ze szybciej niż zakładano, będzie premia dla pracowników. Że ma wrócić od września. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Bo jak narazie cisza........

@Miłosz

Tak,będzie organizacje związkowe wywalczyły...Teraz tylko odprawiać modły żeby Covid odpuścił ,bo jak zwiększą obostrzenia ,spadnie liczba pasażerów to znowu premię zabiorą. Prezes i związkowcy dbają o pracowników .

Prac
@Miłosz

Premie to są, ale w biurach, za to że cudem dopinali rozkład jazdy i wszystko kulało. A frajerzy zza nastawnika i warsztatu potulnie służyli Królestwo...

Wesoło :)
@Prac

Co z tym rozkładem nie tak? Jaki problem skoro dużo połączeń odpadło przed epidemia a później trochę wróciło

Piotrek

Kolejny sukces. Kierownicy i konduktorzy wyposażeni w najnowsze modele japońskich terminali płatniczych. (usunięte przez administratora)

Mrozny poranek

Aplikuje na stanowisko w kontrolingu ale boje się że to wejście na minę czy ktoś mógłby napisać coś o tej pracy?

Roman

O co chodzi z tymi karmikami? Podobno prezes budki dla ptaków stawia plus dwa następne ule

Podwładny

Proszę, nikt nie jedzie po Prezesie i jaka cisza . Nie ma rozmów kiboli i szefów kuchni w spr. Menu. Farma trolli prezesa ma chwilę wolnego.

@Podwładny

Przestaliśmy narzekać..... opisując w dużym stopniu stan faktyczny w spółce, to i trolle mają chwilę wytchnienia. Zaczniemy pisać to i oni sie uaktywnią. Tak to działa, nie tylko na tym forum.

@pracownik

Nie narzekać. Związkowcy wywalczyli powrót premii .Ciekawe jakie stanowiska wywalczyli dla siebie przy okazji..W przyszłym roku wzrośnie pensja minimalna to z urzędu zarobek wam wzrośnie . Może średnia z biedry będzie !

ZIOMEK GKS
@Podwładny

Pionek ty kontroluj bajere bo nie jesteśmy kibole tylko kibice mogę cie tam pionek na hali sprostowac z bajera i poziewkom jak nie bedziesz nas szanowac

Julia1908

Czy dzwonili już do kogoś z rekrutacji w sprawie pracy na stanowisku kasjera stacjonarnego?

Anulka
@Julia1908

Mi dziś dzwonili że jestem przyjęta

@Anulka

A to nie umawiaja sie najpierw na rozmowe? Od razu przyjmuja?

Julia1908

Tylko na Rybnik rekrutuja?

@Julia1908

Miejsce pracy masz obszar województwa śląskiego. Więc Rybnik jak najbardziej realny. Nie trać nadziei. Delegacji nie dostaniesz. Pojedziesz do pracy polregio albo IC płacisz bilet 100 procent. Autem służbowym prezesa z klimatyzacją Cię nie dowiozą.

@Piotrek

A w innych firmach to pracownikowi za dojazd płacą? Jesteście firmą samorządową z podatków obywateli. Może jeszcze za kanapki mają wam oddawać?

Piotrek

Prezesow dowożą ,luksusowym autem z klimatyzacją i gps. płaci za to podatnik. A prezesi to bogowie ? Pracownik ma jechać najlepiej rowerem do pracy ? Najlepiej niech kasjerka o 3 w nocy rowerem wyjedzie żeby na 6 do Rybnika dojechać ,co ?

@Julia1908

@Julia1908, dzwonili do Ciebie?

@Kasia

Niestety na chwile obecna nie, a jestem po technikum handlowym, doswiadczenie tez mam i liczylam, ze sie odezwa. Na chwile obecna czekam

Nowa
@Anulka

Od kiedy zaczynasz?

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 217.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 135, z czego 6 to opinie pozytywne, 81 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.