Opinie o Galileo Krzysztof Piwoński w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Galileo Krzysztof Piwoński. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Galileo Krzysztof Piwoński o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Galileo Krzysztof Piwoński w Łódź

Agata

Pracodawca łamie przepisy prawa pracy. Niedopuszczalnym jest umawianie się na "dzień próbny" bez podpisania umowy i wymaganych badań. Istnieje cos takiego jak UMOWA NA OKRES PRÓBNY i taką należy podpisać z potencjalnym pracownikiem. Problemy z wypłatą za przepracowane godziny. Na szczęście istnieje instytucja PIP, która uświadamia pracodawcom łamiącym prawo ich błędy.

Były pracownik Nowy wpis

Nie polecam tej pracy nikomu, pracowałem tam 2 dni łącznie jakieś 14h po czym SMS zostałem poinformowany że niestety mnie nie przyjmą bo nie szukają nikogo na okres wakacyjny mimo że na etapie rekrutacji nie był to problem. Za przepracowane godziny musiałem się upominać o zapłatę co jest paranoja i dopiero po kilku dniach ubiegania się dostałem pieniądze. Gdy zapytałem się czy zostaje przyjęty (było to dla mnie ważne bo nie wiedziałem czy szukać innej pracy czy nie) dostałem odpowiedź "to zależy od Pana" a jak wspomniałem wyżej nie zostałem zatrudniony i byłem kilka dni w plecy z szukaniem pracy

Adam Nowy wpis

Trzeba jeszcze wspomnieć że pracowałeś bez umowy i zapłata pod stołem, to norma w tej firmie. Przepracowałem w tej firmie 6 mies i to była najgorsza praca jaka miałem w ponad 20 letniej karierze zawodowej. Omijacie z daleka firmę Galileo państwa Piwońskich!!!

@2023 Nowy wpis

Najgorsza praca w moim życiu. Przepracowałam tam dwa dni próbne po 3 h i nie dostałam ani grosza. Jeszcze obiecali mi ze zadzwonią do mnie w celu dalszej współpracy.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Galileo Krzysztof Piwoński?

Adam Nowy wpis

Nie umowy na stałe, często bez umowy - łamie przepisy pracy

Agata

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Galileo Krzysztof Piwoński? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Jolanta

Nie widać od lat, żeby sklep szukał nowych sprzedawców. To jak to działa, narzekacie na nadgodziny, a jednocześnie nie rezygnujecie z pracy przy zabawkach? Może te nadgodziny są korzystnie opłacane? Ile wynosi 100% za godzinę?

Dobrze się skłąda
@Jolanta

Cóż jak można wywnioskować z wcześniejszych wiadomości, kiedy większość opinii było pisanych firma ta posiadała więcej niż jedno stanowisko i zatrudniała więcej niż tylko 2 pracowników, więc nie ma się Pani co dziwić, że nie ma nowych ogłoszeń jeśli został jeden punkt i ciągle pracują tam te same osoby, którym najwyraźniej nie przeszkadza ta sytuacja.

@Jolanta

Nadgodziny opłacane sa po normalnej stawce godzinowej, nie istnieją stawki 50% czy 100% Rejestracja na najniższą stawkę, reszta wypłacana pod stołem!

Czy Galileo Krzysztof Piwoński zatrudnia studentów?

Galileo

Jeszcze jak, pod warunkiem że masz dyspozycyjność 7 dni w tygodniu 24h na dobę

Czy zdarzają się nadgodziny w Galileo Krzysztof Piwoński?

Tak zdarzają się ale nie są płatne jako nadgodziny tylko po normalnej stawce.

Urszula

Nie wierzyłam wcześniejszym wpisom na temat tej firmy - srogo się przejechałam.Szef obiecuje złote góry jednak zależne tylko od zdania szefowej.Zdanie szefowej zależy od tajemniczej księgowej.Wg . szefostwa umowa o pracę choćby na okres próbny lub zlecenie nie jest potrzebna od pierwszego dnia w firmie - jest obiecana w bliżej nieokreślonym terminie. Zatrudniają na papierze na najniższą krajową a "pod stołem" płacą premię. Za urlop i zwolnienie lekarskie płacą wg .umowy czyli za najniższa krajową.Ale tak właściwie urlopu wziąć nie można bo nie ma nikogo na zastępstwo! Nadgodziny wg. szefostwa dla chętnych - ale jak odmówisz to masz to zapamiętane i wykorzystane przy wypłacie. Zero szacunku dla pracowników. Myślałam że takie firmy już przestały istnieć a jednak pomyliłam się. Skandal!

Tik3r

Stanowczo odradzam prace w tej "firmie" ze względu na chorą atmosferę, która tam panuje. Jeśli chodzi o współpracowników, to każdy na każdego donosi najmniejszą pierdołę, która nawet nie jest warta uwagi. Szefostwo natomiast na pierwszy rzut oka wydaje sie jak najbardziej w porządku - ale to tylko złudzenie, czepianie się dosłownie wszystkiego jest tam chyba codziennością, a problemem jest nawet wyjście na przerwe. Pan guru swojego interesu nagminnie próbuje wmówić pracownikom coś innego niż to, co miało miejsce. Dzwoniąc do niego z problemem chętnie udziela wskazówek aby go jakoś rozwiązać, po czym gdy przez jego rady coś pójdzie nie tak jak powinno, obarcza winą pracownika. Jeśli chodzi o umowy o prace wygląda to tak, że na umowe na okres próbny (3 miesieczny) czekałem półtora miesiąca, normalnie tam pracując przez ten czas (mimo wielu prób, nie mogłem doprosić się jakiejkolwiek umowy) a gdy juz się łaskawie doczekałem to po paru dniach dostałem wypowiedzenie umowy bez podawania powodów. Każda nadgodzina płatna jest dokładnie tak samo jak zwykły czas pracy. Szefostwo tylko czeka aż komuś potknie sie noga, aby podziękować za współprace.

Miś
@Tik3r

Jak wygląda sytuacja w biurze przy aukcjach allegro?

obywatel

Właściciel sprawia wrażenie kulturalnego i dobrze ułożonego jednak to tylko złudzenie. Nie dotrzymuje obietnic, lubi przeciągać okres próbny, a przede wszystkim zapewnia stałą rotację u siebie w firmie - regularnie w sklepach widuje nowe osoby. Wyrzucił człowieka za pośpiech po pracy w drodze do domu, bo odmówił podwózki, ponadto lubi się tym chwalić. To nie typ człowieka, który będzie dobrym szefem, nie śpi na ziemi z legionem, to jemu musi być wygodnie i nie obchodzi go co musiałbyś zrobić i poświęcić żeby właśnie jemu było idealnie. Praktykowane są w pracy kary finansowe, często też pracownicy pokrywają koszty wysyłki paczek w przypadku problemów. Dochodzi do tego wynajmowanie taxi do przewiezienia 1 artykułu w obrębie kilku ulic, gdzie cena transportu przekracza wartość danej rzeczy, a kierowca najczęściej bliska rodzina szefa lubi powiedzieć, że nie zawróci i to Twój problem, mimo że nie odpalił nawet samochodu. Nadgodziny to ceniona przez niego rzecz, o tyle ile robienie ich jest konieczne do pozostania w firmie, 13, 14 godzin, to problem? Żegnamy. Pomijając przy tym jednakową stawkę w razie ich wykonywania. Wiązanki wrzasków i obelg od faceta który mierzy 1,5m brzmią zabawnie, jednak nie dajcie się zwieść. 1 oznaka braku szacunku i wylatujesz.

Zostaw merytoryczną opinię o Galileo Krzysztof Piwoński - Łódź

• Jak się pracuje w Galileo Krzysztof Piwoński?

Zobacz opinie na temat firmy Galileo Krzysztof Piwoński tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Galileo Krzysztof Piwoński?

Galileo Krzysztof Piwoński
  • Błękitna 19