Opinie o Sevitel Sp. z o.o. w Katowice

SEVITEL prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji, prefabrykacji, instalacji i serwisu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozwalających na podniesienie bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej.

Branże: Naprawa i konserwacja urządzeń elektronicznych i optycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sevitel Sp. z o.o. w Katowice

Rudy Nowy wpis

Jeśli obsadzili te 5 wakatów na stanowisku Elektromontera, to może wreszcie się dowiem, ile płacą? Bo, że pisano miesiąc temu, jak ogłoszenie było jeszcze aktywne, o atrakcyjnym wynagrodzeniu, to jasne. Pozostaje się tylko dowiedzieć, czy nie były to słowa bez pokrycia.

Jorg

Życzę Panom i Paniom z "zarządu" tej firmy, by tak jak jej pracownicy, dla których jest to jedyne źródło dochodu, zaczeli zastanawiać się jak po opłaceniu mieszkania i mediów dotrwać do kolejnej wypłaty. Spróbujcie przeżyć za dzienną stawkę żywieniową wynoszącą około 10 zł. Kupcie z tego sobie jeszcze bilet okresowy, najlepiej kwartalny, bo taniej, to zostanie wam na wyżywienie 8 zł dziennie.

Rumun
@Jorg

Pobożne życzenia- przecież Panowie i Panie z Zarządu to jedna wielka struktura pseudo-mafijna.Jest jeden szef bawiący się w przywódcę Jarosława- siedzi ukryty w strukturach firmy ,bo ma zarzuty postawione , ale ma swoje ucho prezesa i sztab ludzi miernych ale wiernych ze swoja rodzinką na czele ?Gdzie oni znajdą pracę na takich stanowiskach poza Sevitelem ? Każdy ,który był nieco bardziej ogarnięty a nie przyjęty po znajomości z litości bądź za kontrakty na kopalniach już uciekł. Uciekać będą kolejni jak ruszy machina prokuratury odsłaniając kolejne powiązania podczas procesu. Jak tacy ludzie,którzy od samego początku istnienia firmy wykorzystują do pozyskiwania kontraktów formy takie jak nacisk ,łapówka mają się przejmować czy Ty przeżyjesz za 10 zł. Pracuj tam dalej i narzekaj ,bądź weź się wreszcie za siebie i coś zmień.Ta firma się nie zmieni ,Ci ludzie na górze również, Ty jeszcze możesz ale czas ucieka...

Bartosz
@Jorg

Uważasz, że zarobki w firmie nie są zbyt satysfakcjonujące. Czy jest szansa na dodatkowe wynagrodzenia w formie premii? Na stronie pracodawcy znalazłem ogłoszenie rekrutacyjne na stanowisko elektromontera. Praca ma charakter wyjazdowy na terenie Polski. Doradź, czy warto aplikować.

Leon

Może lepiej na ziemiankę, bo podane wcześniej wyliczenia są dla mieszkania a nie apartamentu. No chyba że, mieszka się w Wilii, jak członkowie zarządu i właścicielstwo, wykorzystując pracowników do bieżących remontów i napraw, to koszty są niskie

Grzegorz Nowy wpis
@Bartosz

Warto aplikować. Firma zawsze płaci na czas. Zdarzają się premie ale są uzaleznione od twojego stosunku do pracy. Nie chodzi jedynie o wykonywanie obowiązków ale też ich jakosc. Masz pomysły jak coś usprawnić, masz pomysł jak coś zrobić, pomoc to dodatkowy plus dla Ciebie który zaprocentuje

Czy Sevitel Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

marek

Dofinansowanie do karty tak.

Aneta
@marek

50/50? A jest tu może coś jeszcze odnośnie czego można liczyć na dofinansowanie? Chciałam też dopytać o to jak w tym roku zostały tutaj uczczone tegoroczne święta. Można się dowiedzieć?

Marek Nowy wpis
@Aneta

Wysokość dofinansowania zależy od zarobków. Na Święta są bony. Można dostać dofinansowanie do szkoleń. Są tzw. " wczasy pod gruszą " , dofinansowanie do wyprawki dla dzieci do szkoły.

Bartosz Nowy wpis
@Marek

O to sporo tego. A jakiś pakiet medyczny żeby można było też podciągnąć rodzinę? Chodzi mi o prywatną przychodnię.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Sevitel Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Jacek

Tak rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy.

Aneta
@Jacek

Czy opcja rozmowy zdalnej wchodzi w grę?

Firma Sevitel Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Serwisant. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
.......

Nie jest tak źle. Co fakt brakuje trochę organizacji ale to jak wszędzie nie da się wszystkiego przewidzieć. Jakiego pracodawcy bym nie spotkał chciał by aby praca była zrobiona na wczoraj. Nie ukrywam zawsze znajdzie się jaki rodzynek wywyższający się co to nie on. Ino kogo to interesuje pokaż co potrafisz a będziemy rozmawiać. Co do płacy, mogły a wręcz powinny być wyższe. Będąc w kółko po za firma ciężko doliczyć się co twoje i co ci się należy, nie da się ukryć że firma wykorzystuje to jak może dlatego też dużo ludzi ucieka. Po mimo to polecam, można poznać wielu ciekawych ludzi.

Gabriela
@.......

Jesteś w stanie powiedzieć, ile przewidują na stanowisko Programista C++/MS SQL? I ciekawi mnie, co masz za stanowisko, że jesteś poza firmą. Przedstawiciel? :)

Jakie wartości są cenione w Sevitel Sp. z o.o.?

brick

żadne

Bartosz
@brick

Czemu żadne? To nie macie zgranego zespołu, który się dobrze dogaduje? Każdy myśli tylko o sobie, czy jednak jest inaczej?

Greg
@Bartosz

Jeśli chcesz pracować w Sevitelu, to proponuje przyjdz i porozmawiam. Niestety mieliśmy sporo nie odpowiednich ludzi, najczęściej (usunięte przez administratora) leni, złodziei, którzy na dodatek nie potrafią tego przeżyć ze wylecieli a teraz próbują być aktywni tu i nie tylko tu krytykując firmę która w tym „ nie zgranym zespole” robi rzeczy jedyne na świecie !!!

Izabela
@Greg

No ale zawsze znajdzie się taki rodzynek, który plotkuje na prawo i lewo i buzia mu się nie zamyka. Są tacy ludzie którym nie dogodzisz, to jest nieuniknione!

wick
@Bartosz

Moim zdanie zespół jest bardzo zgrany.

neutralny

Firma z kapitałem polskim. Specjalizująca się głównie w rynku górniczym. Zajmująca się projektowaniem, produkcją oraz wdrażaniem wlasnych technologi Wielokrotnie dofinasowywana przez NCBR Elastyczna i otwarta na kreatywnych ludzi, ktorych ambicją jest podnoszenie wartości firmy. Konkurująca z powodzeniem z firmami z zagranicy.

obserwator

Ciesz się koronawirusem, gdyby nie epidemia, już by były wyroki i wieloletnia izolacja od świata.

greg
@obserwator

Jak myślisz że nic nie wychodzi z zakupów to naprawdę się mylisz więc poczekaj jeszcze trochę Za głupi byłej żeby tu pracować Co teraz tęsknisz .... albo dobrze się skończyło .... jesteś przykładem, że na zewnątrz nie jest lepiej niż u nas

Ggjestfe
@greg

Jak zwykle najlepiej wychodzą Ci kłamstwa i oszczerstwa innych.Pragne przypomnieć, że jesteś oskarżony o wręczanie łapówek i ustawianie przetargow .Nadal prowadzisz swój maly firmowy harem koguciku ?Ciesz się bo niedługo będziesz brał czynny udział w dawaniu przyjemności innym.

Był sobie i odszedł z bagna
@greg

Greg, ty ciesz się, że nikt nie doniósł, po co były te pieniądze w sejfie. Jakby "kopertowi emeryci" poinformowali te służby, że to były ich wypłaty, to do końca życia byś nie wylazł zza krat. Dodatkowo zastosowano by konfiskatę rozszerzoną, straciłbyś wszystko, także to, co zdążyłeś przepisać na rodzinę.

greg
@Był sobie i odszedł z bagna

Chłopie ty jesteś naprawdę nudny, wymyślaj dalej, jedno wiem że ty kradłeś i wyleciałeś za późno, a pisz dalej takie bzdury to zapewne inni będą się tłumaczyć. Nie potraficie znieść tego, że ta firma jest jedną z najlepszych na rynku. Na całe szczęście pozbyła się pasożytów i złodziei. Już powiedziałem jak jesteś taki bohater to adres znasz. Tych twoich pieprzeń - to wiesz, a jeśli alko ci zjadł mózg to pisz dalej te bzdury, ostatni raz ci odpisuje, następnym razem wymyślimy, nie ma ludzi anonimowych ...........

Obserwator
@greg

Dlaczego mierzysz swoją miarą? Dlaczego jak TVPiS wciskasz ciemnotę? Dlaczego jesteś dyplomowanym prymitywem?

Pogratulować zarządowi. Zamiast obiecywanych podwyżek będą wypowiedzenia. Jesteście tak samo wiarygodni jak pisowski rząd. Nie zapominajcie tylko, że utrzymując dzisiejszy stan załogi możecie liczyć na państwową pomoc. Zwolnienie choćby jednego pracownika przekreśla jakąkolwiek pomoc. Zarząd sam się nie wyżywi, w przeciwieństwie do (nie) rządu. Upadną wielkie plany na unijną kasę, a zarząd do zlicytowania.

obserwator

Małe i Średnie Przedsiębiorstwa Dla kogo? Pomoc dla firm zatrudniających od 10 do 249 pracowników. Roczny obrót to maksymalnie 50 mln euro lub wysokość sumy bilansowej do 43 mln euro. Wsparcie przeznaczone jest dla przedsiębiorstw, których przychody spadły o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 i jest to spowodowane pandemią. Rodzaj i wysokość wsparcia. Nieoprocentowane subwencje udzielane przez banki. Maksymalna wysokość to 3,5 mln zł (szacunkowo będzie to średnio 1,9 mln zł na firmę), rozłożone na 3 lata. Kwota subwencji obliczana jest jako procentowa wartość przychodów przedsiębiorcy za rok 2019 i zależy od skali spadku tych obrotów. Jeśli ten spadek wynosi od 25 do 50 proc., subwencja może sięgnąć 4 proc. przychodów firmy za poprzedni rok obrotowy. W przypadku gdy obroty spadną między 50 a 75 proc. – subwencja wyniesie ok. 6 proc. przychodów. Jeśli spadek obrotów przekroczył barierę 75 proc. – pomoc może sięgnąć 8 proc. wartość przychodów za ubiegły rok. Przeznaczenie pomocy. Zasady udzielania pożyczek są bardzo podobne do tych dla najmniejszych firm. Mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzenia działalności z wyłączeniem akwizycji, można nimi spłacić przedterminowo do 25 proc. wartości innej pożyczki. Pieniądze nie mogą trafić bezpośrednio lub pośrednio do właściciela. Warunki i wysokość umorzenia. Pożyczka może być umorzona do wysokości 75 proc. na koniec 12 miesiąca kalendarzowego od dnia wypłaty pożyczki. Przyznanie tej pomocy zależy od tego, czy działalność będzie przez ten czas kontynuowana (umorzenie do 25 proc.), jaką stratę na sprzedaży poniosła firma (do 25 proc. umorzenia) oraz czy utrzymano zatrudnienie (do 25 proc., proporcjonalnie do stopnia utrzymania zatrudnienia). Jednak w przypadku MŚP maksymalna wartość umorzonej subwencji za utrzymanie zatrudnienia wynosi 25 proc. (mikrofirmy – 50 proc.), więc jeżeli przedsiębiorca zmniejszył zatrudnienie o 20 proc., to musi zwrócić dodatkowo 10 proc. wartość przyznanej mu subwencji ponad powyższe zwroty dot. utrzymania działalności i straty gotówkowej.

Nicklodeon

Narazie jest praca za 80% przez 3 miesiące.

Greg
@Nicklodeon

Jak można być takim głupim i wypisywać takie bzdury Ciesz się ze w ogóle pracujesz albo idz do innych to zobaczysz czy będziesz pracował

Czy w Sevitel Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Nicklodeon

Co to są szkolenia zewnętrzne? Chcesz się szkolić? Zapłać sobie sam. Jak bedzie cię na to stać.

Jorg

Ciekawe czy "zarząd" w swojej łaskawości zrobi przelewy z wypłatami już na początku tygodnia, czy mając ludzi w "poważaniu" będzie czekać do wielkiego piątku. wWszak im jest obojętnie, czy ludzie mają za co zrobić święta, czy będą godzinami stali w kolejkach do wejścia do marketu.

Nie liczyłbym na wcześniejsze przelewy niż w czwartek 9.04

A jak się zdecydują jednak na podwyżki, to jak zawsze będzie to 300brutto na zamknięcie pysków. To uwłacza godności ludzkiej, tak jak działania rządu.

Lista zaleceń dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem: Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra). Promować regularne i dokładne mycie rąk przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). Upewnić się, że pracownicy, klienci i kontrahenci mają dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą. Umieścić dozowniki z płynem odkażającym w widocznych miejscach, w miejscu pracy i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane. Wywiesić w widocznym miejscu informacje jak skutecznie myć ręce (grafika do wykorzystania poniżej). Połączyć to z innymi środkami komunikacji, takimi jak np. szkolenia personelu przez specjalistów ds. bezpieczeństwa i higieny pracy. Zwrócić szczególną uwagę na rekomendacje, aby podczas pracy nie dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegać higieny kaszlu i oddychania. NIE zaleca się noszenia maseczek ochronnych przez osoby zdrowe! Maseczki ochronne powinny nosić osoby chore, osoby opiekujące się chorymi oraz personel medyczny pracujący z pacjentami podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Dołożyć wszelkich starań, aby miejsca pracy były czyste i higieniczne. Dotyczy to powierzchni dotykowych jak biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym, lub przecierane wodą z detergentem; a także wszystkich obszarów często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane, z użyciem wody z detergentem. Ograniczyć podróże służbowe i delegacje zagraniczne do minimum. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych, Główny Inspektor Sanitarny zaleca ograniczenie podróży służbowych i delegacji zagranicznych do minimum. Zgodnie ze stanowiskiem Państwowej Inspekcji Pracy, pracownik ma prawo odmówić udziału w delegacji zagranicznej, jeżeli w kraju, do którego ma się udać występuje transmisja koronawirusa SARS-CoV-2. Promować pracę zdalną w przypadków osób powracających z obszarów występowania koronawirusa SARS-CoV-2. Co wprowadził zarząd Sevitela? NIC. Szczęśliwi będą, jak 3/4 załogi wyląduje na kwarantannie. Dla nich to czysty zysk.

Jorg

i oczywiście COVID-19 będzie pretekstem, by nadal nie podwyższać płacy pracownikom.

Jorg

Jak uważasz, że w dzisiejszych czasach 2500 na rękę jest atrakcyjnym wynagrodzeniem, szczególnie dla osoby pojawiającej się w domu raz na miesiąc, i to nie na pewno, bo na niektórych robotach pracuje się głównie w weekendy, to proszę bardzo.

georg

Równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym pracowników jest coraz większym wyzwaniem dla pracodawców, ponieważ dobre samopoczucie zatrudnionych przekłada się na wyższą jakość pracy, efektywność i kreatywność, a w konsekwencji – na lepsze wyniki biznesowe. Dobre samopoczucie pracowników jest tym ważniejsze, że większość zatrudnionych bierze dzisiaj pod uwagę zmianę swojego miejsca pracy. Co czwarty pracownik dopuszcza możliwość zmiany w ciągu najbliższych 6 miesięcy, a 17% w perspektywie kolejnego półrocza. Najważniejszym powodem dla rozważania zmiany pracodawcy jest niezadowolenie z poziomu wynagrodzenia, niewystarczające możliwości rozwoju, charakter wykonywanej pracy oraz brak równowagi między życiem osobistym i zawodowym, połączony z niedostępnością rozwiązań pracy elastycznej. Niestety – jak wynika z raportu Hays Poland i Mind & Soul Business – pracodawcy w Polsce na razie nie przejmują się kwestią równowagi swoich pracowników. Aż 34% osób pracujących w nadgodzinach, robi to pod presją swoich przełożonych. Większość doświadcza też dużych zaburzeń w niemal wszystkich ważnych sferach życia, jak chociażby bezpieczeństwo finansowe, relacje z innymi, zdrowie oraz rozwój osobisty.

cytat

"Chciwość, brak szacunku do natury, egoizm, brak wyobraźni, niekończące się współzawodnictwo, brak odpowiedzialności sprowadziły świat do statusu przedmiotu, który można ciąć na kawałki, używać i niszczyć. Dlatego wierzę, że muszę opowiadać tak, jakby świat był żywą, nieustannie stająca się na naszych oczach jednością, a my jego - jednocześnie małą i potężną - częścią" Olga Tokarczuk

@cytat

Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele (usunięte przez administratora) czy mordercy Żydów – stwierdziła Tokarczuk

Czy Sevitel Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

obserwator

Nie narzuca, ale zdarza się, że blokuje. Wynika to z totalnego chaosu i braku organizacji pracy. Większośc prac realizowana jest zbyt późno, rozpoczynane tuż przed końcem realizacji.

Roszczeniowcami to są właściciele i zarząd... Najlepiej nauczcie programowania, serwisowania, produkowania, konstruowania etc. genialnych nieroszczeniowych emerytów górniczych, których jedynym doświadczeniem zawodowym jest ciągnięcia kabla, picie wódy, leżenie na desce...

Duncan

Znowu jęki. Ludzie, o co wam chodzi? Przecież taki luz w pracy jak w Sevitelu już wymarł. Ja się cieszę, że ktoś smrtfony wymyślił bo zabijam baterię dziennie w pracy. Kasa też jest dobra. Przesadzacie.

Barrack

De.bil

@Barrack

(usunięte przez administratora) Siedzicie i marudzicie zamiast sobie samemu robote ustawuć. Ja postawilem warunki i musieli sie zgodzic.

Gazda
@Duncan

@Duncan chwalisz się, że masz wyższe wykształcenie zapominasz, że ci słoma z butów wystaje.Wyższe wykształcenie wcale nie oznacza, że nagle stałeś się mądrzejszy Duncanie.

zyziu
@Duncan

ty naprawdę jesteś nienormalny.

@zyziu

Dokładnie dlatego pasuję do firmy. Przynajmniej nie jęczę jak wy wszyscy. Robie swoje i myśle o sobie.

Nicki
@Duncan

Dla kogoś bez ambicji na pewno :D

Yogi bu bu

Coś ostatnio brak nowych komentarzy. Szefostwo stara się wmówić załodze, że odejście jedynej osoby, która mogła przywrócić dobre imię firmie, nic nie zmienia. Niestety, nasilone odejścia pracowników, którzy mają trochę oleju w głowie wynika bezpośrednio z śmiesznych stawek. Jeżeli szanowny "zarząd" z własnej inicjatywy nie wprowadzi podwyżek płac o conajmniej 50% musi liczyć się z tym, że do końca 3 kwartału w firmie pozostanie niewielu pracowników.(usunięte przez administratora) Dziś oferty pracy bez podanej płacy "na start" na poziomie wyższym niż 4k netto nie są przez nikogo rozpatrywane, jako oferty atrakcyjne. Niestety w SEVITELu poziom podstawowy, to jakby pół etat w płacach, a wymagania z kosmosu. Póki właściciele nie zrozumieją, że zmienić pracę specjalista może nawet z dnia na dzień, że pracuje się po to, by godnie żyć, że na rynku pracy zaczęły obowiązywać standardy, że atrakcyjna płaca zaczyna się powyżej 3 x płaca minimalna, że pracownicy dojrzeli do szukania lepiej płatnych ofert, tak długo pracownicy będzą odchodzić, a zjawisko to będzie się nasilać.

Górol

Świnto prowda.

Bielszowiczan

Pięknie to napisałaś księżniczko. Jak zwykle wyobraźnia Cie poniosła

Bolo

Jedyną szansą na podwyżkę płac w SEVITELU jest poszukać nowego pracodawcę. Czym prędzej, tym więcej zyskasz. Ja rozstałem się z tym badziewiem dwa lata temu. Dziś zarabiam dwa razy więcej i mam szansę na awans i podwyżkę.

nick

kasjerka w wymienionych przez Ciebie marketach zarabia więcej, to fakt.

@nick

To ile wy zarabiacie? Jak żyjecie skoro jest tak źle? Czemu nie zmienicie pracy?

@Duncan

Pracownik produkcyjny czy serwisu średnio około 2k netto, ro wg ciebie są godziwe pieniądze za pracę?

Duncan

Ja zarabiam 4000 +. GG to równy facet. Z ludźmi po imieniu, kumpel. To jak wygląda rynek usług dla kopalnii, to nie jest tajemnica od lat. Wiadomo, że kto nie smaruje ten nie jedzie.

GG
@Duncan

A ja bym cię na zbity pysk.

@GG

Ty to se możesz ruska onuco

Były od 4 lat.
@Duncan

A jednak prymityw z ciebie wylazł. Mój profesor na UJ zawsze mówił, że kto się (usunięte przez administratora) urodził, księciem nie umrze. Duncan, ty jednak pasujesz do tego towarzyztwa wzajemnej adoracji. Niestety.

@Były od 4 lat.

Ty za to pasujesz do wszystkich płaczących jak im źle i dalej pracujących w Sevitelu. Komuna się skończyła, nie pasuje? To idę gdzie indziej.

@Duncan

Ciekawe jak będziesz mówić, gdy pójdziesz po podwyżkę i dowiesz się, że możesz o takowej zapomnieć. Widać, że zbyt krótko pracujesz w tym bagnie, by przynajmniej raz przeżyć zimny prysznic.

Duncan

Po ostatnią podwyżkę byłem zaraz przed "aferą". Usłyszał3m od GG tylko: "Adam, załatwione"

Zawodowiec
@Duncan

Wiem kim jesteś w takim razie. Może pogadaj ze swoimi kolegami z pokoju bo z tego co mi wiadomo to mają o tobie dokładnie takie zdanie na jakie zasługujesz.

Nicki
@Duncan

...a podwyżki jak nie było tak nie ma :D

Zostaw merytoryczną opinię o Sevitel Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Sevitel Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sevitel Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sevitel Sp. z o.o.?

Sevitel Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 72 ocen.

Sevitel Sp. z o.o.