Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.

2.3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis

Jaka jest kultura pracy w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.?

dj_moczymorda Nowy wpis
Klient
@Pytanie

taka jak w pracy, przychodzisz, pracujesz, idziesz do domu

Pytajacy Nowy wpis
Kandydat

Witam, jak wygląda praca w IT w tej firmie, widziałem kilka ogłoszeń i się zastanawiam czy złożyć CV.

janusz
Kandydat

Hej, czy ponizsze opinie dotycza prcy w biurze w Krakowie? Mozecie cos wiec wlasnie o pracy w krk napisac? Jakatosfera, jak z kasa? Dzieki!

Konfederat
@janusz

Biuro w Krk to raczej ex RR, patrzylbym tam. W wiekszosci komentarze dotycza raczej KM W Szczecinie.

Sitwa
@Konfederat

Przecież to jest teraz ta sama firma. Dlaczego niby w Krakowie ma być inaczej?

EliteByczeq2137
@Sitwa

Byczq, bede tak dobry i postaram Ci sie to przyblizyc nie musisz dziekowac, wiem ze tlumacze najlepiej. Otoz RR byl konkurencja a ludzie ktorzy pracuja w Krakowie nie pracuja w Szczecinie. Bo jakby patrzec to Krakow nie lezy nad morzem. Kleisz? Skminiasz bryle? Jak zauwazyles wiekszosc opinii mocno dotyczy plaszczyzny okolo ludzkiej, wiec jakim cudem cos co dzieje sie miedzy ludzmi w Szczecinie moze dotyczyc KM ex RR z Krakowa =] To ta jakby lidl przejal biedronke w polsce a ty pytasz jak sie pracuje w biedronce w portugalii. Pracuje sie jak w kazdej pracy.

@EliteByczeq2137

Szczecin też nie leży nad morzem...

Lolo
@EliteByczeq2137

Szczecin, nad morzem - ciemnogród ????

prawidziwe100%
@Lolo

Wstrzymaj konie, z punktu widzenia prawno-administracyjnego mając na względzie zapis o wewnętrznych wodach morskich, Szczecin jest nad morzem, a jego brzeg sięga pod trasę zamkową. Szukając nie za długo w sieci [bezprawnik.pl]: "Trasa jest administracyjnie „końcem” rzeki Odry. Odra w tym miejscu rozdziela się na rzekę Duńczycę oraz na Odrę Zachodnią. A to już wody morskie, które są na dodatek częścią szczecińsko-świnoujskiego portu – drugiego największego w kraju." Wiec podsumowując mało wiesz o bliskim otoczeniu miejsca w którym żyjesz, nie orientujesz się zbytnio w stanie prawnym oraz nie do końca jesteś za pan brat z geografia, a twój tok myślenia obejmuje mnóstwo skrótów myślowych, które prowadzą do błędów, których to nie jesteś świadomy bo cechuje cię wyjątkowa buta i ignorancja. Masz też problemy z interpunkcją, kto widział spacje przed "?"? Moja rada: przed wchodzeniem w dyskusję sprawdź czy aby na pewno masz wszystkie argumenty i pomyśl parę razy zanim zaczniesz wyzywać. Z partyjnym pozdrowieniem "Kolega z Pracy"

Lolo
@prawidziwe100%

Kolejny bezmózg się odezwał ;-)

krakowiaczek Nowy wpis
@janusz

Witam szanownych kreatorów opinii.. czy ktoś będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie o krakowski odział firmy ? jak atmosfera ? kadra ?

kandydat
Kandydat

Cześć! Jakie opinie macie o pracy na stanowisku inżyniera serwisu? Od dłuższego czasu wisi ogłoszenie do różnych działów.

@kandydat

po pierwsze zastanów się dlaczego to ogłoszenie tak długo wisi, skoro to "najlepsze miejsce do pracy" w Polsce - brak chętnych czy słabe warunki pracy? polecam przejrzeć komentarze pracowników, zapewne już byłych, bo z tej firmy raczej się ucieka.

Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko Inżynier Serwisu: Navigation / Dynamic Positioning / Automation. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?

Na jakie benefity można liczyć w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.?

JemandFremd
@Pytanie

Na zadne, jest covid, nie ma dodatkow.

ziom
@JemandFremd

Nie kłam. Jest kawa, jest herbata, jest woda, jest nawet papier toaletowy. I to wszystko darmoszki

@Pytanie

Największym benefitem jest poczucie satysfakcji jak po wyrobieniu 300 godzin w miesiącu zdasz sobie sprawę, że pracowałeś dla najlepszej firmy w Polsce.

Kk
@ziom

Zaraz nawet tego nie będzie...

@Pytanie

Możesz liczyć na górę bzdur i obietnic bez pokrycia. Na to że wyrobisz 400h w miesiącu a work life balans bedzie fikcją. Zatęchnietą kawe z uwalonych automatów. I 3 kategorii managerów nie majacych pojęcia o zarządzaniu tylko wpatrujących się w tabelkę z gdzinami w exelu. A i że bedziesz pracował w firmie Great to not work :) na którą nie głosował żaden pracownik... Fabryka godzin.

Pracownik1
@Pracownik

Człowiek nawet nie wiedział, że jeszcze funkcjonują zakłady pracy przymusowej... Kawa, mówią, że najlepsza w mieście. A "uwalone automaty", ciekawe kto z nich korzysta? Czyżby przymusowi pracownicy, których stać na wynajęcie osoby czyszczącej domowy autmacik do kawy?

Problem
@Pytanie

Największy benefit jest wtedy jak po wyrobieniu 300h otwierasz kartkę z wypłatą i wiesz że czeka cię kolejny miesiąc studenckiej diety.

@Pracownik

Jaką górę bzdur Tobie obiecali? Obietnice bez pokrycia? pochwal się, może to problem systemowy, który da się łatwo załatwić. Może nie jesteś jedyny. Ile razy masz te 400h w miesiącu, raz w roku, dwa? Wiadomo, ze jak jest wyjazd to jest praca, to sie pracuje. Teraz w pandemii jest czas na odpoczynek. Zatęchnięta kawa (co to za wyraz?) rozumiem, że nie zostało w Tobie zakorzenione sprzątanie i dbanie o swoje otoczenie, stąd dwie lewe ręce do mycia kawomatu. Może warto podzielić te obowiązki pomiędzy innych kolegów? Zakładam, że jesteś również świetnym managierem, że dostrzegasz wady innych, był ostatnio nabór na stanowiska kierownicze, mam nadzieję, że jesteś jednym z kandydatów! Firma będzie uratowana. Zawsze można wziąć kredyt i zmienić pracę jak mawiał nasz prezydent....

JarekZegarekMilosnikPieczarek
Klient
@Pracownik1

tutaj kolega mocno zdryfowal, mam nadzieje ze kolega nie pracuje przy DP, weksel inblanco ktory podpisuje nasz nowy narybek konsbergszczan jest forma wyjatkowo mocna zobowiazujaca, pozwolilbym sobie nawet byc na tyle odwaznym i powiedzialbym ze jest to niecodzienne i bardzo aroganckie zagranie. Co kolega sadzi? Czy pracowanie pod rygorem spłaty sumy przekraczajacej roczne dochody brutto nie jest przypadkiem pewnego rodzaju zagrozeniem, ktoremu nowy pracownik raczej niezbyt ochoczo rzuci rekawice? byc moze kolega nie jest zbyt swiadomy jak dziala weksel, to sugerowalbym zorientowac sie jak dziala ow papier wartosciowy i jak bardzo mocnym narzedziem jest w rekach kogos kto wie jak go uzywa.

PracownikXYZ
@bombastic

Kolega chyba ma wysokie menadżerskie stanowisko skoro nie wie co to praca po 300-400h miesięcznie (bo praca w nadgodzinach to jedyna możliwość aby delegacja wyszła na plus). Śmieszy mnie to zaklinanie rzeczywistości i pusta wiara w naszych pożal się boże szefów (a może ten post napisał właśnie jeden z tych pseudo kierowników czy team leadów?). Znając realia rynku za rok czy dwa, kadry zarządzającej będzie więcej jak pracowników. Ta firma stanęła w rozwoju już dawno temu, a wręcz zaczęła się kurczyć, ale nie może to dziwić skoro podstawowym biznesem jest sprzedaż taniej roboczogodziny bez jakiejkolwiek inwestycji w pracownika czy sprzęt. P.S. A co do rozwiązywania "problemów systemowych" (co za menadżerska nowomowa) - z kim je niby można by było rozwiązać w KM? Ludzie zgłaszają swoje pomysły od X lat i od X lat słyszą te same teksty. To wręcz zakrawa o kabaret.

Zbawca
@PracownikXYZ

Jak to z kim rozwiązać? Przecież odpowiedź jest oczywista. Idziesz do HR. Rozsiadasz się w wygodnym fotelu i słuchasz. Otrzymujesz wszystkie konieczne informacje, dostajesz wszelkie niezbędne porady, widzisz jak twoje inicjatywy nabierają rozpędu. Ba, jak chcesz to możesz nawet dostać asystę jak żyć. To jest dopiero czad! Po takim spotkaniu unosisz się jak balon napełniony pozytywną energią. Osiągnąłes szczyt systemowego błogostanu. Nie ma rzeczy niemożliwych w firmie great place to not work.

@PracownikXYZ

jeżeli tylko po 400h wychodzisz na plus to może lepiej rozważyć prace na dwa etaty w dwóch innych frmach, toż to tylko 344h w miesiącu, zawsze jestes 56h do przodu nie licząć, że może wyjdziesz na plus! Przy dwóch etatach można pomyśleć o optymalizacji podatkowej i zmienić formę drugiej umowy- gorąco polecam! Jeżeli kadra managierska się nie podoba, to wystarczy to komunikować, nie na goworku, a face to face. Proste problemy rozwiązuje się prostymi sposobami. Roboczogodziny- taki biznes, wiele firm z tej branży działa tak samo. Co do inwestycji w pracownika, polecam inwestowanie w siebie- chociaż przy tych 400h pracy w miesiacu o wodzie i chlebie cięzko znależć czas dla siebie... W przypadku kadry managierskiej niechcącej wprowadzać Twoich pomysłów, to może problem nie leży po stronie pracodawcy, a pomysłów...

zakon
@bombastic

Team lizer się odezwał. Chyba żartujesz że z tobą czy całą kadrą n-tej kategorii można cokolwiek omówić . Po takiej rozmowie face to face to kocioł lub od razu wypowiedzenie. A może radzisz żeby pójść z problemami do znanej faworyty? Tacy też już byli i już ich nie ma w firmie. Ludzie od lat zgłaszają pomysły i nic się nie dzieje. Może powinniśmy napisać gdzieś wyżej? Do Krakowa albo do Norwegii?

@zakon

Ja lata temu słyszałem jednego kolegę, który w kółko miał tylko jeden pomysł- podnieść pensje, nowe dodatki, mniej pracy, krótsze wyjazdy, owocowe wtorki... i popatrz nikt z managierów nie chciał go słuchać.... (usunięte przez administratora)....

@Pracownik1

Idz do Amazona...

GreatPlaceToWork
@Pracownik

Już niedużo brakuje żeby ludzie zaczeli i tam odchodzić...

Aplikant
Kandydat

Widzę dużo negatywnych opinii ale nikt nie piszę czy pracuje jako deweloper czy w serwisie. Ogólnie nie sądzę żeby firma która źle traktuje jednych będzie dobrze traktować drugich ale i tak chciałbym spytać jak się pracuję programistom

były aplikant
@Aplikant

programiści to póki co trochę odrębna działka - tutaj kierownictwo jest raczej kompetente. jeśli chodzi o inne działy typu finanse / projekt / serwis to kierunek jest jeden - ludzie stąd uciekają. jeden problem wynika z bardzo słabego zarządu, a drugi z tego, że ta branża będzie powoli coraz bardziej wygasać aniżeli się rozwijać. czasy prosperity minęły raczej bezpowrotnie.

Kawosz
@Aplikant

Tak jak poprzednik mówi, programiści zawsze wychwalani pod niebiosa jak zrealizują budżet. O innych działach tylko mała wzmianka jak rok w rok realizują co raz wyżej rozpisany budżet. Piętro IT też dużo lepiej wyposażone niż inżynierów.

asdfgh
Kandydat

Rekrutowałem się na stanowisko młodego deva. W ciągu tygodnia od wysłania cefałki było spotkanie. Rekrutuje dwuch szefów tak się przedstawili. Dość przyjazna atmosfera. Pytania techniczne i standartowe jak gdzie indziej. Nie dostałem się dalej ale będę ok pamiętał rozmowę. Jeszcze na sam koniec dali mi kilka informacji. To dobre. Do następnych rada wykujcie dobrze bazę języka.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.?

nicko
@Pytanie

są dwa podejścia - pierwszy typ kierownictwa ma pracowników zupełnie w nosie, nie ma pojęcia co ludzie robią, gdzie jeżdżą itd. drugi typ kierownictwa w zasadzie jest podobny do pierwszego, ale już skrupulatnie liczy ile kto w miesiącu wypracował godzin.

kto to
@Pytanie

Lepiej nie mówić o podejściu kierownictwa do pracowników. Ale za to podejście kierownictwa do kierownictwa jest wzorowe. Przykład? Proszę bardzo, oto pierwszy z brzegu i swieżynka bo z tego tygodnia. Niezły awansik poszedł. (usunięte przez administratora).W normalnej firmie o awansie decydują kompetencje i doświadczenie, a w KM inne cechy. Ciekawe które to umiejętności zdecydowały o tak wybitnej karierze? Chyba wszyscy wiedzą co się dzieje za zamkniętymi drzwiami... To trzeba jakoś nagłośnić, komuś zgłosić bo inaczej będzie jeszcze gorzej dla nas zwykłych pracowników.

Zazdro
Kandydat

Zazdroszczę pracy, w której płacą za siedzenie, śledzenie i pisaninę na goworku. Macie kilka ogłoszeń, chyba się zatrudnię

Flaming

Niedługo więcej managerów i ludzi od księgowości będzie niż osób technicznych w „firmie technicznej”

Madness

Praca w KM przepłacona załamaniem nerwowym. Cieszę się, że nie jestem już częścią tego miejsca. Miła atmosfera to jest, ale w nowej pracy. Niestety w KM ładne jest tylko logo i piar firmy, a co dzieje się za zamkniętymi drzwiami wiedzą tylko Ci co nadużywają swoich stanowisk.

Ania

Czyli przez covid nie macie teraz dodatków ?

covid19
@Ania

nie do końca - jest darmowa woda w toalecie. póki co, jest jeszcze darmowe ogrzewanie i miła atmosfera, ale za tę ostatnią na szczeście nie trzeba jeszcze płacić.

Oni
@covid19

Miła atmosfera? Napisz lepiej gdzie jest taki rarytas to chętnie tam aplikuje. A na razie to jest drenaż ale do innych firm w Szczecinie i okolicy

Czym Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Zerowe dodatki
@Pytanie

Dodatki? Buhaha Największym dodatkiem jest smutny widok odcinka wypłaty po wyrobieniu 400 godzin w miesiącu. W ich mniemaniu,  dodatek to też podziękowanie od menadżera trzeciej kategorii bo się cieszy z wysokiego słupka w excelu.

Jaka umowa obowiązuje w Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

xxxx
@Pytanie

O pracę, na czas określony.

MM
@xxxx

Na czas określony? Chyba jak ktoś się dopiero zatrudnił. Normą w tej firmie jest umowa na czas nieokreślony.

Enen
@MM

Od kilku lat KM zatrudnia na okres próbny, potem określony na pół roku lub rok i dopiero ewentualnie trzecia umowa jest na czas nieokreślony. Widać jak umiejętnie firma blokuje przepływ informacji między pracownikami i działami. Ludzie podpiszą 10 klauzul i potem boją się nawet zapytać, kto jaki ma ryczałt i czy w ogóle ma, nie mówiąc już o innych warunkach pracy i płacy.

Ganther
@Enen

Bardzo duża ilość firm IT tak zatrudnia - umowa o pracę na 3 miechy, jak się sprawdzisz to przedłużają na czas nieokreślony.

rycerz zakonu prawdy

Uważajcie ludzie na ankietę z hr. Zero anonimowości bo można otworzyć tylko ze służbowego komputera. Napiszesz deko prawdy i będzie kocioł albo od razu wypowiedzenie.

DPO

Kasuja niewygodne opinie zwby nie wyszlo ze wykorzystuja pandemie do obnizania wynagrodzen i zwalniania ludzi. Wreczaja wypowiedzenia zmieniajace w porozumieniu (usunięte przez administratora)

PoteznyNikczemnik666
@DPO

DPO, mordo ty moja, malkontencie nieskonczony, ale co mieliby zrobic w tej sytuacji nie majac kasy za godziny wyslanych ludzi na stocznie/serwisy? Firma to nie usluga charytatywna, firma jest by miec zyski i nie ma tu uczuc. Rozumiem Twoje rozgorycznie ale sa jakies granice tego jechania jak po burej suce, to nie jest sytuacja codzienna.

DPO
@PoteznyNikczemnik666

Ani mordo, ani twoja działowy lizusie. Kolejny senior dupowłaz/Team lizer. Zbiór niedojechanych impotentów, potrafiących grać w gry dla niedorozwojów. Dajesz się za miskę ryżu wykorzystywać, ale do Ciebie to niedotrze. Inne firmy wysyłają 5 lub 6 osób a ta 1 która pracuje po 400h, ale potem jak juz nie wyrobi 400 to niepotrzebna.

@PoteznyNikczemnik666

A Ty skąd wiesz jaka jest sytuacja? Po tej pseudo tabelce w excelu? Zero porównania z poprzednimi latami, jedynie porównanie z zaplanowanym budżetem który zakłada, że pracownicy pracują cały rok bez urlopu i z nadgodzinami ( przecież wyrobienie 300-400h w miesiącu to norma).

X
@Nick

H8 Stop! Chyba pracujemy w innej firmie? Nie znam żadnego przypadku wypowiedzenia z powodu kryzysu. Wręcz odwrotnie, szefostwo jest aktywne i załatwia jeszcze więcej pracy do biura. Jedziesz na brak dostępu do informacji i że nie wiesz jaka jest sytuacja. Musiałbyś trolu zobaczyć howzity które dyrek wysyła do całego działu. Bezpośrednia, szczera oraz prawdziwa komunikacja kryzysowa w tych mejlach i na dodatek aktualizowana co tydzień.To nie jest sytuacja codzienna, więc skończ już te jazdy i zajmij sie czymś sensownym albo najlepiej zmień pracę na inną.

abc
@X

Wywiad z Gretą byl mistrzowski, a jego  zakończenie to już legenda. Trochę szkoda że (usunięte przez administratora) skończył wysyłać te maile bo było co czytać w poniedziałkowe poranki. Ja również mówię zdecydowane NIE hejterom. Zawsze są lepsze i gorsze czasy. Ale nazywanie firmy czy zespołu (usunięte przez administratora), patologią, fabryką godzin, zbiorem (usunięte przez administratora) to zwykła podłość.

Olek

Przecież zawsze można zmienić pracę. Podejrzewam , że równie dobrej firmy trudnej będzie znaleźć

@Olek

Można zmienić i tylko czekać, aż Ci lepsi odejdą (swoją drogą sporo już KM odpuściło, także drenaż trwa). Zostaną tylko pasjonaci bez matury. W firmie woli się inwestować w filmiki promocyjne, profil na FB albo zajęcia jogi zamiast inwestować w pracowników. Na początku wszystko jest fajnie, ale z czasem widać, że człowiek jest jedynie słupkiem w excelu, liczą się tylko godziny, zero szans na jakikolwiek rozwój.

Nick nie może być pusty.

Tu wszystko sie zgadza. Premia to tylko i wylacznie nadgodziny. Jedynym wyznacznikiem Twojej pracy sa godziny. To jest fabryka godzin. Praca w weekendy po 12h to norma, nawet jezeli cala stocznia stoi to KM pracuje. Zdarza sie, ze koledzy, ktorzy maja mniej godzin, maja wieksze podstawy. Stawki na danym stanowisku nadal sa tajne i to jest patologia. Podejrzewam ze roznice w obrebie jednego stanowiska sa po prostu absurdalnie duze. Awanse rownolegle to powoli kwestia metki, a nie wiekszego wynagrodzenia. Przedstawiona koncepcja drogi kariery, nie odnosi sie do rzeczywistosci i jest na tyle plastyczna, ze nic nie okresla. Jak chcesz wiecej zarobic, siedzisz dluzej w pracy, nie koniecznie robisz wiecej. Dodatkowym ogromnym wrecz idiotyzmem jest konieczna i obligatoryjna praca w biurze, nawet jezeli jestes w trakcie projektu w fazie uruchomienia. Mozna pracowac pare tygodni na stoczni bez wolnego weekendu, po czym wraca sie do biura do trybu pon-piatek. Ktos jeszcze wspomnial o braku szkolen. Nie ma zadnej koncepcji / planu na rozwoj / poswiecenie czasu nowym pracownikom. Wszystko opiera sie o wiedze przekazywana ustnie, zawarta w niejednoznacznie opisanych dokumentach lub zdobywana samodzielnie podczas pracy (metoda prob i bledow w wiekszosci). Do tego mozna "trafic" na "kolege", ktory nie lubi sie dzielic weidza, a kazda Twoja potyczke raporuje potajemnie do przelozonego. Mozna tez trafic na szkolenie w formie wyslania na statek w pierwszym meisiacu zatrudnienia. Czasem dowiadujesz sie czasem ze cos poszlo nie tak, z rozmow na korytarzu, przy tej "pysznej kawie". Szkolenia zewnetrzne, pozwalajace lepiej poznac branze nie istnieja i nie widac by to sie zmienilo. W skrocie, trudna i ciezka praca, wielogodzinna, skomplikowana i wymagajaca duzej dokladnosci oraz odpowiedzialnosci. Niestety ilosc obowiazkow i odpowiedzialnosci nie idzie w parze z wynagrodzeniem. Diety wciaz pojmowane sa jako dodatek do pensji, zarowno przez pracownikow (!) jak i przelozonych. Aktualne stawki sa ponizej pracy fizycznej w niemczech (okolice 11euro), nie mowie tu o pracownikach pracujacych po 5 i wiecej lat, ale watpie by byla jakas diametralna roznica.

Dpo
@Nick nie może być pusty.

ciekawe ile ta prawda tu będzie

Pracus
@Nick nie może być pusty.

To będzie kocioł teraz i szukanie kto się śmiał uzewnętrznić i napisać deko prawdy. Ale może komuś to pomoże zanim tu przyjdzie.

Nick nie może być pusty
@Pracus

Przyjsc warto mimo wszystko, za darmo nic nie ma, niestety, doswiadczenie z KM jest raczej dobra sprawa. Dobrze to przedstawil wwo w swojej wypowiedzi ;)

dpo
@Nick nie może być pusty

Tak, napewno. Doswiadczenie zdobyte na zasadzie jedz sprobuj moze ci sie uda. Albo zapytaj kolegow moze sie ktos zlituje i powie. Swiat iluzji pracowniczeczego raju.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Pracodawca

@Pytanie

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Każda nowo zatrudniona osoba dostaje umowę o pracę.

Nick

A ja pozytywnie! Firma w ktorej mozna przezyc prawdziwa przygode i w ktorej zostaniesz doceniony. Pod warunkiem ze cos z siebie dasz. H8terom mowie nie.

Misia

Ale sa uparci w kasowaniu negatywów. W tej firmie kodeks pracy to fikcja. 250, 300, 350, 400 godzin pracy w miesiącu i wiecej to norma. Czas pracy po godzinach rozliczany w zeszycie zeby (usunięte przez administratora)nie znalazl. Praca w godzinach nocnych rozliczna tez po stawkach dla niewolnikow. Nagdodziny placone jako premia zeby omijac limity. Ale mozna wykrecic 2 czasem 3 etaty i kasa jaks tam jest. Ale ludzie dlugo nie wytrzymuja. Rotacja bardzo duza.

Zostaw merytoryczną opinię o Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. - Szczecin

Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o.