Opinie o Habia Cable Sp. z o.o. w Lubieszyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Habia Cable Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Habia Cable Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Habia Cable Sp. z o.o. w Lubieszyn

Jaki jest wkład kierownictwa Habia Cable Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Asia

Nie ma . Kierownik linii jest władcą kierownictwo nic nie robi . Poucza nowego pracownika a nie poucza pracownika który pracuje .

Poczytałam, jakie ma zadania monterka kabli (monter oczywiście tak samo) i widzę to lutowanie. Czy przyuczają na początku do tego? Jak długo wam trwało, zanim się nauczyliście? I nie wiem po co język angielski, jeśli do czytania jakichś instrukcji, to w sumie przecież mogą przetłumaczyć je.

Super S K

Każdy pracownik ma u nas wsparcie swojego szefa. Fakt kierownictwo jest wymagające ale tez sprawiedliwe i zawsze stanie murem za pracownikiem (wiem co mówie). Wszelkie konflikty, których i tak jest mało są rozwiązywane czy to przez rozmowę czy mediacje. Jeśli masz jakiś problem zawsze możesz się zgłosić do lidera grupy lub bezpośrednio do kierownika produkcji czy kadr. Mamy także imprezy integracyjne, na których no co tu dużo gadać xD No fajnie jest, chętni są. (usunięte przez administratora) śmiechu i fajna uroczystość. Latem w terenie (grill/ognisko), zimą w stylu weselnym pod dachem:)

Julia
@Super S K

Wydaje się być super! A na zarobki nie narzekasz? Jestem ciekawa jak to wygląda, bo mam chęć wysłać do nich cv.

Jola
@Super S K

Zgadzam sie co do większości kierowników, za wyjątkiem kierowniczki logistyki Marzeny i jej asystenta Piotrka.

@Julia

Wiesz. Wg mnie zarobki są średnie ale umiejętności, jakie nabywasz w trakcie pracy i uodpornianie się na presję jakiej sie jest poddawanym czyni cię twardszym i lepszym pracownikiem na przyszłośc. A co do zarobków to zawsze można negocjowac :)

On Nowy wpis

Atmosfera? Firma kładzie nacisk na wyrabianie normy i płaci za to jałmużne nazywane premia. Kilka osób ma wywalone na te wyśrubowane terminy i na ich premie. A firma się wkurza i szuka przyczyny czemu się nie wyrabiają.

Asia Nowy wpis

Lara Nowy wpis

Hejo! Widzę, że szukają koordynatorki projektów z j. angielskim, ktoś napisze mi czy warto aplikować? Musiałabym nadzorować kilka projektów, ktoś powie ile dokładnie? Czy za każdy prowadzony projekt koordynator dostaje jakąś premie? Wymagają znajomości angielskiego na poziomie C1, w jaki sposób sprawdzają język w trakcie rozmowy?

Wika

Hej, znalazłam ofertę do pracy w ich firmie na stanowisko Koordynator/ka projektów z j. angielskim. Ktoś da mi znać, czy warto aplikować? Dawno tutaj nikt się nie wypowiadał, więc zastanawiam się jakie zmiany zaszły od tego czasu u nich w firmie i czy na korzyść pracowników. Mile widziane jest u nich znajomość języka francuskiego, mam certyfikat na poziomie C1 i tak myślę, czy jest szansa dzięki temu wynegocjować lepsze warunki finansowe? Fajnie by było, gdyby ktoś wspomniał o zarobkach, bo niestety nic nie napisali ile oferują, więc chciałabym znać przynajmniej jakie są u nich widełki płacowe.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Habia Cable Sp. z o.o. na stanowisko IT Specialist - Second-/Third-Level Support (Azure AD, Active Directory, Microsoft 365)? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Specjalista ds. IT
Jelenia Góra
KCM Clinic S.A.
Staszek

Bardzo ale to bardzo odradzam pracę w tej firmie, na produkcji nie ma jak się ruszyć bo cała hala jest zawalona wieszakami z kablami, pozatym jest bardzo duży nacisk na czas produkcji, (tu odnoszę się do kierownika, bo wiem że to przeczyta, zróbcie więcej miejsc do testów, bo jeżeli naciskacie tak na czas produkcji, to szanujcie innych pracowników aby mogli ten czas wykorzystać a nie czekać 2 godziny aż jakieś miejsce na testach się zwolni). Ogólnie praca na produkcji siedząca strasznie to siada na kregosłup, są tylko 2 przerwy, gdzie w innych firmach przy pracy siedzącej są 4. Co do miejsca położenia firmy, to jest dramat. Autobus pracowniczy po powrocie z pracy potrafi nie przyjechać, ogólnie podróż z lubieszyna do centrum trwa ponad godzinę gdy nie ma dużych korków (dodam że jeszcze nie ma zimy i śniegu). Wypłata marna, 3000 brutto i nie ma możliwości nadgodzin w okresie próbnym, premia to samo 350 zł brutto a dostajesz 90 zł netto to jakaś kpina. Co do ubioru to nie dostaniesz polaru w pierwszych 3 miesiącach pracy, jakieś nieporozumienie. Ogólnie odradzam pracę w firmie habia Cable, ludzie negatywnie nastawieni do nowych pracowników, każdy każdemu zabiera narzędzia ze stanowisk. Jeżeli ktoś będzie chciał się jeszcze czegoś dowiedzieć to proszę pisać.

@Staszek

Jestem pracownikiem Habii od kilku lat. Wg mnie firma jest przyjazna w stosunku do pracownika (sam przekonałem się wielokrotnie). Pracujemy od 7 do 15. Wg mnie godziny pracy jak najbardziej na plus. Płaca jest odpowiednia do wykonywanej roli. Firma umożliwia rozwój oraz każdym ma szansę na awans. Obecnie w firmie mamy aktywny pakiet Multisport oraz Medicover. Jest możliwość pracy w płatnych nadgodzinach i wiele osób z nich korzysta. Najmocniejszą stroną naszej firmy są wg mnie pracownicy oraz atmosfera pracy. Pomagamy sobie nawzajem oraz dbamy o osiągnięcie wspólnie zaplanowanego celu. Jak każda firma rozwijająca się (tak obecnie jesteśmy w fazie rozwoju) mamy czasem problem z pewnymi sprawamy typu: miejsce na produkcji, ograniczona przestrzeń magazynowa lecz staramy się rozwiązywac je na bierząco. Z czystym sercem polecan Habię dla osób, które chcą pracować w fajnym i rozwojowym zespole.

@Super S K

Bieżąco się pisze przez ż

@Marek

Z całej wypowiedzi wyłowiłeś tylko to?::D:D

Agaaaa

Byłam również na testach i zgadzam się z opiniami.Od paru lat pracuje na produkcji(trochę inna dziedzina),wykonuje również pracę manualne.Pojechałam na testy zestresowana ale pełna nadziei.Pani testująca wykonała przy mnie jedną wiàzkę kablową,która jest dla laika bardzo rozbudowana i trzeba było taką samodzielnie wykonać.Nie byłam w stanie zapamiętać kolejności wykonywanych czynności ,co dodatkowo stresowało,pomijając fakt,że z niektórymi narzędziami miałam styczność po raz pierwszy.Po to jest 3 miesięczny okres próbny ,aby sprawdzić umiejętności pracownika.W ogłoszeniu o pracę powinno być podane,że szukają pracownika wykwalifikowanego w danej dziedzinie. Testy powinny byc krótkie,sprawdzające konkretne umiejętności .Jak dla mnie za duże wymagania na testach,przez to za dużo dodatkowego stresu .Szkoda...

@Agaaaa

Słucham? Rozbudowana wiązka na testach? Testy są tak proste, że ja, która nigdy nie miałam lutownicy, czyopalarki w ręku, poradziłam sobie bez najmniejszego problemu. Nie mogłaś zapamiętać kolejności czynności? Miałaś na kartce krok po kroku napisane co masz zrobić, zresztą nie musiałaś tego pamiętać - test ma pokazać Twoje zdolności manualne, a nie pamięć, ja biegałam co chwilę po trenerkę i pytałam co dalej, bo nie rozumiałam poleceń - po to ona tam była. Żadnej rozbudowanej "wiązki" się nie robi na testach, tylko prościutkie obranie kabla i lutowanie dwóch drucików. Skoro to było dla Ciebie trudne, to znaczy że dobrze że odpadłaś, nie poradziłabyś sobie na 100% - trudne rzeczy to się zaczynają po 2 miesiącach, i ja uważam, że cześć z nich powinna być waśnie na testach bo testy są za proste, nie ostrzegają człowieka z jak trudnymi rzeczami będzie miał do czynienia później.

Rozaaa
@ja

Ja tu czegoś nie rozumiem. Piszesz, że takie to proste i nie sposób sobie poradzic z obraniem kabla i lutowaniem dwóch drucików, a jednocześnie piszesz, że "... ja biegałam co chwilę po trenerkę i pytałam co dalej, bo nie rozumiałam poleceń - po to ona tam była". ABSURD

@Rozaaa

Nie, to nie absurd, samo lutowanie jest proste. Niezrozumiałe były np nazwy narzędzi, których miałam użyć, i po to była opiekunką, żeby iść po wyjaśnienie. Po wyjaśnieniu okazywało się łatwe- żaden absurd, wystarczy pomyśleć..

Zzzz
@ja

Dobra przestań tak pisać co ty kierowniK A wiesz jak taką wiązka szafę rozdzielcza zrobić napewno nie a teraz tak głupio piszesz

Paulina
@Zzzz

Czemu o razu "głupio"? Zresztą czy podejmowanie się dyskusji po trzech latach aż ma w ogóle sens? Pewnie sporo się tu zmieniło, co nie?

Czy pracownicy Habia Cable Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Tak. Każdego roku w okresie letnim jest organizowana impreza integracyjna na świeżym powietrzu. W czasie imprezy pracownicy mają zapewnione jedzenie, picie i atrakcje w postaci różnych zabaw. Natomiast pod koniec roku zawsze odbywa się impreza wigilijna. Szczerze polecam udział w obu imprezach. :)

OJ taaak :)

Nowa123

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy do biura przyjmowane są osoby po innych zupełnie kierunkach studiów niz by na to dane stanowisko wskazywało? Bo to, że ktoś ukończył studia nie oznacza, że będzie specjalistą np. pracując w biurze. Pozdrawiam

Magda

A na produkcji pracuje dużo kobiet ?

@Magda

Tak

Ciężko jest w systemie 12/12 w Habia Cable Sp. z o.o.?

W Habia Cable praca jest w systemie jednozmianowym (8 gdz.), od pon. do pt. w godz. 7-15. Nie wiem skąd ma Pan/Pani informacje o systemie 12/12?

Jak ze studentami w Habia Cable Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Była

Kiedy zostaniesz inż. może być całkiem znośnie. Inżynierowie maja normalnego kierownika. Chociaz kase rowniez marna. Natomiast kierownik produkcji pan michal... Coz. Produkcji nie polecam mimo wielu fajnych ludzi, ktorzy tam pracuja. Niestety pod nieludzkim kierownikiem z mentalnoscia rodem z kilku wiekow wstecz. Paroma zyczliwymi, ktorzy beda udawac, powiedzmy, "kolezenstwo".

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Habia Cable Sp. z o.o.?

Julka

Tam jest tylko jedna zmiana 7-15

Maja
@Julka

To idealnie. Ja z kolei chcę zapytać o zarobki w Habia Cable. Wiem, że pracowałaś kilka dni więc możesz nie do końca znać system wynagradzania, premiowania itp w praktyce, ale chociaż możesz podać, jaką miałaś stawkę?

Worker
@Maja

Płacą słabo. 3000 zł...brutto. Więcej płacą w Lidlu i Biedronce. Podobno szukają. Pytanie kogo ? :D

Zbigniew
@Worker

A czy poza stałą pensja oferują pracownikom jakieś dodatki?

Maloistotne

Szczerze to polecam prace w Habii, oprócz faktu że pracują tam fałszywi ludzie z jakimi miałem/am styczność to nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, jak na pierwszą poważną prace to byłem/am bardzo zadowolony/a. Chce tylko napomknąć aby przełożeni nie straszyli innych pracowników że mogą skończyć tak jak ktoś kto został zwolniony.

Jvjjvcgnn

Nie polecam pracy w Habia Cable.

Julka

Witam wszystkich. Chciałam się podzielić z wami opinią o tej firmie. Pracowałam zaledwie kilka dni odeszła sama ale tylko dla tego że niepotrafilam wiedzieć. Nie spotkałem się jeszcze z taką atmosferą w pracy i podejściem pracodawcy do pracownika. Pan kierownik uśmiechnięty chodzi po hali. Nikt nad nikim nie stoi nie krzyczy. Można spokojnie porozmawiac z koleżanką. Nie ma żadnego mobingu. Bardzo mile i wyrozumiale podejscie przełożonych. Super atmosfera. Szkoda że praca siedzącą bo w innym przypadku zrobilabym wszystko by tam zostać.

Po dwóch tygodniach dostałem rozwiązanie umowy o pracę. Była to moja pierwsza praca po ukończeniu szkoły. Jestem bardzo zawiedziony podejściem tej firmy do młodych pracowników. Jest mi bardzo przykro.

Michal Kowalewski

Witam, Od dnia 02-09-2019, firma Habia Cable Sp. z o.o. uruchomiła darmowy autobus, dowożący pracowników z centrum miasta do siedziby firmy. Pozdrawiam, Michal Kowalewski Habia Cable

Nikolllll

Ponoć szukają ludzi do pracy???? Jakby szukali to by nie wymyślali na testach nie wiadomo czego ..... Byłam na testach i dobrze zrobiłam i tak mi podziękowali. Zresztą pisze to dla ludzi żeby mieli jasność sytuacji bo jedzie się do nich autobusem kawał drogi traci pół dnia i kopa w tyłek się dostaje ....... Jeszcze pensja jaka proponują to skromna pensyjka.........

Olaaaaa
@Nikolllll

Ile pensji Tobie zaproponowali?Na czym polegają testy i jak długo trwają?

Kuba
@Nikolllll

Również jestem ciekaw na czym polega test?

Olaaaaa
@Kuba

Zgadzam się z Nikollll,testy porażka.Wymagają na testach tego,do czego w innych zakładach przyuczaja na okresie próbnym.Trzeba wykonać cały gotowy produkt,który wykonują normalnie długoletni pracownicy w godzinach pracy.Wydaje mi się,że zależy im na tym ,aby zniechęcić potencjalnych chętnych.Dojazd tragedia.Nie polecam.

Michał Kowalewski, Habia Cable
@Nikolllll

Witam, Testy są potrzebne zarówno dla nas jako pracodawcy, jak i dla przyszłego pracownika. Dla Habii, żeby dowiedzieć się czy pracownik spełnia nasze wymagania, ponieważ praca związana jest często z małymi elementami lub lutowaniem. Dla pracownika, ponieważ nie każdy chce taką pracę wykonywać lub się do takiej pracy nadaje, a w trakcie testu ma możliwość tego sprawdzenie. Warunki zatrudnienia, w tym pensja i wszystkie jej składowe, są podawane w trakcie rozmowy telefonicznej, lub przez FB (chyba, że Pani kontaktowała się z agencją pośrednictwa pracy, z którą już nie współpracujemy). Jeśli chodzi o dojazd, to od Września 2019 rusza autobus pracowniczy z centrum miasta. Pozdrawiam, Michał Kowalewski

Michał Kowalewski, Habia Cable
@Olaaaaa

Witam, Test ma za zadanie sprawdzenia potencjału pracownika i jego możliwości manualnych. Zdecydowanie nie polega na wykonaniu gotowego produkty, a zaledwie paru czynności, które są wcześniej pokazywane przez nauczyciela. Nie ma również żadnego ograniczenia czasowego, a test można wykonać parokrotnie. Test ma również za zadanie, pokazania kandydatom, na czym polega praca przy produkcji wiązek kablowych i uświadomienia czego przyszły pracownik może się spodziewać. Pozdrawiam, Michał Kowalewski Habia Cable

@Nikolllll

Polutować dwa druty, też mi wielka sztuka X-D Zrobiłaś to albo brzydko, albo źle, przykro mi, nie każdy się nadaje do pracy manualnej, wymagającej dokładności, to, że szukają ludzi do pracy nie znaczy, że muszą brać każdego. Ci, co zrobili dobrze, to teraz pracują. Chyba, że im się nie spodobało i sobie poszli.

Zainteresowana
@Michał Kowalewski, Habia Cable

Witam a czy można umówić się na te testy? Chciałabym zmienić pracę i pomyślałam właśnie o tej firmie bo wydaje mi się całkiem fajna.

@Zainteresowana

Można. Zgłoś się do firmy po prostu, zadzwoń, albo podjedź

Magdalena
@Rhaegal

Każde stanowisko ma swoje wymagania. A Ty długo pracujesz już w Habia Cable Sp. z o.o.? Jeśli możesz, napisz coś więcej o pracy na Twoim stanowisku.

Michal Kowalewski, Habia Cable
@Zainteresowana

Oczywiscie. Prosze o kontakt na numer 91 311 56 50. Tam juz Pania przekieruja do odpowiedniej osoby.

Iza

Słyszeliście czy firma prowadzi rekrutacje? Jak ona przebiega?

@Iza

Prowadzi. Zgłaszasz się do firmy, umawiasz na test, dostajesz kartkę z zadaniem - trzeba obrać kabel, polutowac go. Masz na to tyle czasu, ile potrzebujesz, wcześniej trener Ci pokazuje co zrobić i jak, i Cię zostawia, ale jest w pobliżu- jak zapomnisz czy nie wiesz czegoś, możesz podejść i zapytać. Oni nie sprawdzają czy już umiesz to zrobić, tylko czy zrobisz to z odpowiednią podpowiedzią trenera ładnie i czysto. No i czy np nie stwierdzisz w połowie, że to jednak nie jest to co chciałabyś robić, bo nie masz np cierpliwości :) Generalnie polecam się przekonać, nie ma się czym stresować zupełnie!

Joanna

Bardzo miła rozmowa telefoniczna z Panią którą rekrutuje rzetelną informacja szczegółowa profesjonalną Dziękuję bardzo :)

Zostaw merytoryczną opinię o Habia Cable Sp. z o.o. - Lubieszyn

• Jak się pracuje w Habia Cable Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Habia Cable Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Habia Cable Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 2 ocen.
  • Lubieszyn 8C
    72-002 Lubieszyn